V.T.I. INFODAG Adl B c D E F G H J' K L M N 0 R u y° w Y DERDE ST.LUTGARDFEESTEN TE DENDERMONDE (ST.-GILLIS) Aalst STEDELIJKE AKADEMIE VOOR SCHONE KUNSTEN HOUDT OPEN SCHOOLDAG gevraagd ZELFSTANDIGE ONDERNEMER van ruwbouwwerken ROTARY SCHONK HONDERDDUIZEND FRANK AAN BLIJ- DORP uw ABC ^jjioek 4 - 10/5/74 - De Voorpost Wie houdt van plezier en gezelligheid mag vast niet ontbre ken op de 3e St.-Lutgartfeesten die gehouden in de Spoor-' wegstraat (St.-Gillis) Dendermonde en worden ingericht ten voordele van het St.-Lutgartcentrum. Met deze woorden werden we door E.H. De Kinder, onder pastoor op de wijk Lutterzele ontvangen. Wie de eendrachtige samen werking in deze volkse wijk reeds mocht ervaren weet dat er tijdens deze driedaagse feesten opnieuw wat zal te be leven vallen. Hiervoor staan de tientallen onbaatzuchtige me dewerkers alvast borg. Hier voor staan de tientallen on baatzuchtige medewerkers al vast borg. Drie jaar geleden werd met deze feesten gestart door de jonge dynamische wijkgemeenschap, die rond het St.-Lutgartcentrum een band wist te leggen tussen de ver schillende straten van deze wijk, die wel iets wat buiten de gemeentekom van het vroe gere St.-Gillis-Dendermonde is gelegen. De eensgezinde samenwerking in het verleden en ook nu maakt het alvast mogelijk de feesten tot een nieuw sukses te doen uitgroei- Trouwens het feestpro gramma dat na weken van voorbereiding werd in elkaar getimmerd. Gestart wordt od vrijdag 17 mei te 19 uur met een antiekbeurs en Spullen- markt, dit onder toezicht van gerechtsdeurwaarder Vaga- nee. Deze beurs- en markt wordt ingericht ten voordele van Télédienst Dendermonde. Het wordt een verkoop van al les en nog wat. Iets wat U te veel hebt, of van minder waar de, maar dan soms voor een ander bruikbaar kan op de markt verkocht worden. U kunt zo het St.-Lutgartcentrum en ook Télédienst helpen. Te 21 uur worden dan nog de winnende nummers getrokken van de luchtdopen BAC voor zondag 19 mei. Zaterdag 18 mei wordt te 14 uur gestart met een kaar ting voor iedereen. Te 19 uur is er een eucharistie viering met medewerking van het zangkoor Jeko, terwijl te 19.30 u. de Kon. Kat. Harmo nie St.-Egidius een optreden zal verzorgen. Vanaf 20 uur wordt jong en oud ten dans ge leid door Roy Larry and the golden Lilies^ Zondag 19 mei van 12 tot 13 uur zal een ge zamenlijk eetmaal worden op gediend waan/oor men zich kan laten inschrijven bij EH De Kinder, Spoorwegstraat 200, Dendermonde. Tel. 257.48 deh. Van den Eede F1 Hulle- kensstraat 49, Dendermonde en in het Gildenhuis, Otter straat. Te 14 uur aankomst van de he likopter met dropping van val schermspringers en gelegen heid tot luchtdopen. Te 17 uur is er een optreden van de kon. turnvereniging «Werken baart kracht» met80 uitvoerders. Te 20 uur wordt dan het eindfeest ingezet met het orkest Roy Larry and the golden Lilies. Verder wacht de bezoekers al lerhande vermakelijkheden en spelen fijne dranken en bie ren, smakelijke wafels en frie ten en alles wat het hartje lust. Samenvattend kan worden ge- zegd dat de 3e St.- Lutgartfeesten tenvolle een bezoek wettigen. V.C. Traditiegetrouw richtte het Vrij Technisch Instituut- - Vakschoolstraat te Aalst zijn jaarlijkse informatiedag in. Dit jaar was het centrale tema: «Tekstiel, faktor van welzijn voor de mens». Verschillende Er was eens een tijd dat een kunstenaar een kluizenaar was, die zich opsloot en in een wereld leefde die de doorsnee burger volledig buitensloot. Meer dan 150 jaar heeft het ge duurd vooraleer het onderwijs in de plastische kunsten in geburgerd was. Nu nog wordt meer en meer aandacht be steed aan het propageren van dit onderwijs. Er worden re gelmatig tentoonstellingen ingericht, de prestaties van lau- jreaten worden beklemtoond zowel wat het werk van leraars en leerlingen als oud leerlingen betreft. Open schooldagen worden ingericht zodat het publiek een inzicht kan krijgen van de veelvuldige aktiviteiten. Op zaterdag 4 mei werd door de direktie van het kunston derwijs voor socio kulturele promotie (avond en weekend onderwijs) zo'n open school dag georganiseerd in de loka len aan de Nieuwbeekstraat te Aalst. De programma's en de diverse disciplines beantwoor den aan de wensen van allen die een kunstzinnige vrijetijds- vorming willen doormaken. Ook diegene die zich wensen te vervolmaken met als doel een artistieke loopbaan op te bouwen ku nnen er terecht. Van een grote belangstelling kun nen we niet gewagen. Er waren echter veel leerlingen aanwe zig en aan het werk wat ons bezoek leerrijk en interessant maakte. We kwamen vooreerst tericht in de klas waar letter en schildertechnieken aangeleerd worden, daar leert men de knepen van het schildersvak. Het is de bedoeling benevens het leren schilderen, ook op een artistieke manier hun ken nis waar te maken. Vooral de tekenklas kent een enorme be langstelling. Zowel oud als jong waren bezig. Voor de ge legenheid was er een keuze tussen stilleven of levend mo del, schetsen of schilderen. Een jongetje stond model. Men heeft er wel eens moeilijkhe den om aan een model, vooral voor het naakt poseren, te ge raken. Ook de jeugd (van 9 tot 12) kan er op woensdag of za terdag allerlei technieken le ren. Men kan ook de richting van binnenhuis en meubel kunst uit of bouwkunde. De grafische kunst, (hout- en li nosnede, kopergravure, enz.) wordt er beoefend. Er wordt in de weekends en 's avonds fijn gewerkt in de Akademie, maar dergelijke onhygiënische, vui le, lelijke lokalen zijn alles be halve de juiste plaats om het kreatieve in de mens aan te sporen. Ze werken integendeel remmend en zijn de naam Akademie alles behalve waar dig. Hierover nogal geërgerd vroegen we uitleg aan direk- teur Singelijn, die ons vertelde dat tegen volgend schooljaar drie grote ateliers klaar zullen zijn en nog twee werkruimten voorzien zijn voor sierkunsten en tekenen naar leven model. Of dit zo zal zijn blijft een open vraag. Het zou nu toch al het moment zijn om eraan te be ginnen, wil men in september degelijk starten. Wat ons daar bij nog opviel is het gebrek aan materiaal. Al het verbruiksma- teriaal dient door de leerlingen zelf bekostigd of de leraar brengt het mee Zoiets kan niet eeuwig blijven duren, want met dit systeem schakelt men au tomatisch een deel van de be langstellenden uit. vooral wat betreft de jeugd Van Hauwe Roland Houts nede De heer Sin gelijn antwoordt het volgende: «Men betaalt geen schoolgeld, er is een bevolkingseksplosie geweest in 1965 met 300 leer lingen momenteel zijn dat er al 500. Men kan zo'n kompleks probleem niet in één keer op lossen.» Wij kunnen uit dit be zoek konkluderen, wil men een school laten bloeien het mag dan nog fakultatief onderwijs zijn, dan moet vooreerst voor aangepaste akkomodatie ge zorgd worden, nette ruime lo kalen, en het nodige materiaal moet aanwezig zijn, want stel je voor een kursusgrafiek waar men met een «zo goed als» de- fekte drukpers moet werken, een schildersklas waar niet met een pistool kan gewerkt worden... Janssens Danièl Liggende figuur met ploeg van 3 4 personen voor be legger die in de omstreken van SL-Niklaas - Dendermonde - Zele enkele bouwen om te verhuren wil laten uitvoeren. Prijsopgave met of zonder materialen. Betaling onmiddellijk bij aflevering van de faktuur, naar keuze per 14 dagen of volgens vast omschreven schijven. Schrijven bureel blad onder de letters H.V. 200 Antwoord verzekerd. firma's uit de Denderstreek hadden in het instituut een stand opgericht. Een kousen- fabriek had zelfs een aantal kleine machines meegebracht, en een paar meisjes fabriceer den ter plaatse. Bij het korte bezoek dat wij aan deze on derwijsinrichting brachten viel het ons op, op welke verbluf fende wijze de afdelingen op elkaar zijn ingesteld. De afde ling bouw bijvoorbeeld is mo menteel bezig met de verdere uitbouw van haar school. Heeft een welbepaalde klas iets no dig dan wordt dit op school zelf vervaardigd. Dat het er erg druk aan toeging op zaterdag 4 mei, leidt geen twijfel wanneer men weet dat er zomaar eventjes 2.600 leerlingen de dagkursus an 500 jongeren de avcinJaaa» n volgen, gegeven door 250 le raars. Stel je voor, alle ouders, lerarenkorps en een massa studenten (verplicht aanwezig voor de demonstraties) krioel den door elkaar. Alle laborato ria werkten op volle toeren (in een labo testten ze een motor rijwiel op aanvraag van de fa briek) Dat het V.T.I. nog meer pijlen op zijn boog heeft bewijst de kulturele avond die op vrijdag, zaterdag en zondag plaats greep. Jos Vanmol stond in voor de algemene regie terwijl Gisèle Janssens-Van der We eën en Georges Van Den Bos sche alle delen aan elkaar praaten. Het instrumentaal ensemble bracht onder leiding van Alfons Beasar werk van Tschuor en V Bury. Het knapenkoor stond onder Victor Van Fra- chen's leiding en bracht op een voortreffelijke manier Oudne derlandse volksliederen, een kanon en een studentenlied. Het instrumentaal ensemble trad terug op, ditmaal vertolk ten ze werk van Johan Strauss (een Walsen potpourri gear rangeerd door J. Maas) de mars van het 4de regiment van de grenadiers, Over the cha cha cha waves (Phortner- Rosas) om te besluiten met Koning Voetbal, een mars van Willy Schootemeyer. De welbekende bariton Her man Slagmulder had ook zijn deel in de avond. Begeleid door Christiaan Crombeen aan de vleugel zong hij fragmenten uit de operetten «Die Zauber- flöte» van W.A. Mozart en «De lustige boer» van Leo Fall. En hij liet het er niet bij, hij nam nog de regie in handen van de ee nakter «Feest» van Herman Heyermans. Jos Vanmol (di- rekteur van de cellulaire ge vangenis), Luk Vekeman (ci pier), Paul De Schepper (nr 7), Willy Van Boxstael (nr 83), Martine Van Impe (moeder van nr 83), Alex Sablon (nr 215), Achiel De Moor (nr 113) en nr 67 vertolkt door Willy Van Sande brachten het er goed af. De bekende kunstgroep «Wolfsngel» besloot deze wer kelijk genietbare kunstavond met een drietal geslaagde bal letnummers onder de artistieke leiding van Oscar Van Malder en choreografie van Francine D'Haeseleer-De Veylder. ROEL VAN DE PLAS We zien het allemaal niet zc goed zitten Wanneer de heer Singelijn in een intervieuw ge publiceerd in de brochure «Konfrontatie» uitgegeven ter gelegenheid van de tentoon stelling der akademieën Oost-Vlaanderen zegt: «Het stadsbestuur en de Kommissie van Toezicht delen ons entoe- siasme en werken ijverig mee opdat we de noodzakelijke lo kalen zouden ter beschikking krijgen om ons groeiend aantal leerlingen te kunnen onder brengen en hen in de beste voorwaarden hun kreatieve ak- tie te laten uitvoeren.» dan antwoorden wij serieuzer dan serieus: «'t Wordt tijd dat woor den in daden omgezet wro- den ROEL VAN DE PLAS Rotary is gegroeid in 1905 in de korrupte zakenwereld van Chicago, waar materialisme en egoïsme hoogtij vierden, waar men slechts bekommerd was om zich met alle middelen op te werken in de ekonomische jungle. Toch waren er mensen die er wat wilden aan doen om in een dergelijk klimaat niet tenon- der te gaan. Zij droomden van broederschap, van kameraad schap, van wederzijds begrijpen. Eij waren het die de Rotary- gedachte zouden verspreiden, door de stichting van een club van goodwill. Beroep en arbeid zijn voor hen middelen om de gemeenschap te dienen. Zij stimuleren moreel hoogstaande normen in het zakenleven en beroepsrelaties. Als vitale waar den verkozen zij de vriendschap, de wederzijdse dienstbaar heid, de eerbiediging van elke persoon in zijn politieke, reli gieuze of filosofische opvattingen en hun voornaamste opzet was in de eerste plaats alles te overbruggen wat hen onderling kon scheiden en alles bevorderen wat hen onderling kon bin den. Dat zijn de waardemeters en bestaansredenen van de zestienduizend Rotaryclubs over de hele wereld. Velen van onze mensen bekijken een dergelijke vereniging nog steeds als een soort geheime sekte, een loge (in de pejoratieve betekenis) die dingen doet die het daglicht niet mogen zien. Daarom was het wel nodig om even de basis van Rotary aan te duiden. De Dendermondse Rotaryclub bestaat over enkele maanden tien jaar. In die periode heeft zij merkwaardige realisaties kunnen opbrengen voor de medemensen die er het meest nood aan hebben: gehandicapten, minstbedeelden, versto ken behoeftigen. Voor het prachtige werk van Pater Pire, «Vredesbrood» kon de club van Dendermonde bij het miljoen afdragen, bijeengebracht in ons arrondissement alleen. Er wordt ook gewerkt aan internationale projekten in het kader van de wereldorganisatie. In de streek was Rotary de initiatiefnemer van «beroepsvoor lichting» in alle middelbare scholen, er werd gezorgd voor jeugdpleinen, voor kinderen onder toezicht van de rechter en zoveel andere jeugdwerken. Zeer gewaardeerde bijdragen werden geleverd aan B.L.O.-scholen te Dendermonde, Zele en Buggenhout. Bij het op gang brengen van Teledienst te Dendermonde werd 50.000 fr. namens de club overgemaakt. Teledienst verstrekt hulp aan verstoken behoeftigen. Anderzijds werd reeds geruime tijd de aandacht van de leden gewekt door de mentaal-gehandicapten. In Aalst werd de prachtige instelling «Levensvreugde» op gang gebracht met bijzondere medewerking van Rotary. Daar die instelling haar saturatiepunt had bereikt werd beslo ten om ook in Dendermonde een dergelijk initiatief te nemen. Vorig jaar zoals deze keer werd tot dat doel een cheque van honderdduizend frank overhandigd aan «Blijdorp» (Samen vatting van de toespraak van de h. Van Daele, voorzitter van Rotaryclub-Dendermonde) HEB STEEDS BIJ DE HAND, VAN TELEFOONNUMMERS, EN ADRESSEN 052-211.28 Kleding heeft de beste afwerking, snit, kwaliteit En wat een prijs HUIS ADI. Dorp 41. Grembergen eeckman 053-702.93 De spedalist in maatwerk, de laagste prijzen der matrassen Schuimrubber. Latex, Staalveren, super BultexBergemeer- senstraat 18, AALST 053-225.56 SPORT levert alle sportuitrustingen aan clubs, scholen en handelaars, rechtstreeks aan fabrieks prijzen (enig in België) Schoolstraat 54, Aalst endermondse rijschool 052-237.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onder richt door gespecialiseerde personen. De Den dermondse Rijschool. Veldstraat 47, St.-Gillis- Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. uro-Home 052-262.71 'eestzaal Edelweiss 052-223.41 Past De Buckplaats 8, Lebbeke, alsook TAXI dag en naoht. esmeed 052-227.62 metalen trappen - trapleuningen - halkon en terrasafsluitingen - poorten, enz. M, De Backer, Kon. Albertstr 75, Dendermonde lerman 052-238.16 Michem - Tapison. Nylontapijt e.a. Vloerbekle dingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St.-Gillis-Denderm. Vraag vrijblij vend alle inlichtingen. n sportarena 052-227.33 is het toonaangevend op gebied van sport, camping, zwembaden, tuinspelen, vrije tijd, enz Opwijkstraat 21B, Lebbeke - Sport 052-217.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en kamping. Statiestraat 21, Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels. 'om leen gerust 053-260.16 op handtekening Hypotheken - Verzekerde geheimhouding. Inliohtingen bij Van den Berghe, Hoogstraat Haaltert. lattoflex 052-211.77 de bedvering voor een goede nachtrust. Verdeler voor de streek. Meubelen E. DE PETTER, Kon. Albertstraat 14, Sint-Gillis-Dendermonde. odehuis 053-220.29 Lingerie YVONNE - alle dameskleding - speciali teit bruids-, avdndkledij - eigen atelier - Esplanadestraat 20, Aalst ieuwste mode 052-212.82 aan de laagste prijzen biedt U SCOTEX KLEDING Brusselsest'aat 33 Dendermonde Ook dames- en kinderkleding. ivergordijnen 052-235.50 ploegstotten (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardisette, tergal enz. Zonneblinden, luxaflex, louverdrape. vouwdeuren, modern fold, meten, afwerken, plaatsen, GUIDO MICHEM. Potiaulaan 11. Dendermonde. loelsie kleding 052-216.11 slons 053-282.81 meubels en alle binnenhuisversieringen. Galerie De Keizer ENSOR Rechtstreekse waar uitv ver schillende landen Vlaanderenstraat 6. Keizerlijke Plaats 8. AALST zoekt 052-221.20 gezelschapsspelen voor groot en klein. Een overgrote keus vindt U in de boek- en papier handel P VAN GEERTRUYEN-DE RIDDER, Dijk- straat 5. Dendermonde Ook alle planafdrukken ior rijlaarzen 053-250.94 voor moderne ruiters te verkrijgen één adres MALLY SHOE, Nieuwstraat 53, AALST. AIGLE in alle maten en breedten. 053-237.46 zitten duizenden met ASTMA-aandoeningen Eén oplossing De MEDISCHE matras Verkrijgbaar bij DE PAREL Molenstraat 41 NIEUWERKERKEN. vonne en Jozef 053-733.95 rijden met een bromfiets van HOFMAN Gentsestraat 4-6. AALST Alle herstellingen, 1 jaar waarborg, gratis onder houd. Prijzen vanaf 4 900 tot 150.000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar. 053-237.46 het Oost of West bij DE PAREL koopt U het best Molenstraat 41, Nleuwerkerken

De Voorpost | 1974 | | pagina 4