PEDILUX SIESEGEMKOUTER IN STORT HERSCHAPEN! MESTHOOP VAN EERSTE SCHEPEN WERD NIET OP KOSTEN VAN GEMEENSCHAP LEEGGEHAALD WIE WORDT OPVOLGSTER VAN MARLINE LANDUYT? DENDERMONDSE INDUSTRIETERREIN MET13HA UITGEBREID «DE SCHOONSTE DAG VAN JE LEVEN» GEEFT MEER KOMFORT AAN UW VOETEN KERKSTRAAT 18, AALST De Voorpost - 10/5/74 9 Begin deze week kreeg burgemeester De Bisschop een nota voorgelegd van de juridische dienst van Aalst omtrent - wat genoemd wordt - «de wederrechtelijke aanlegging van een stortplaats langsheen de verbindingsweg Regelbrugge- straat en de Kwalestraat (Nieuwerkerken) en het verontreini gen van de aldaar gelegen Siesegembeek». i-Burgemeester De Bisschop verzocht de juridische dienst om deze nota nadat de verschillende personen de aandacht van het stads bestuur getrokken werd op de grootscheepse milieuver vuiling langs de aardeweg die de Regelbruggestraat met de Kwalestraat ver bindt. Niet alleen dragen de onwonenden de ongemak ten - stank, ongedierte, het 'ieze uitzicht - doch wordt tevens een der mooitste iroenzones aan de rand van stad verpest. Bovendien [is het gevaar voor overstro ming van de Siesegembeek niet zo denkbeeldig, allerlei viezigheid belandde in het water en hindert sterk de stroming. Een dergelijke flagrante ne gering van elke milieuzorg blijkt dus nog steeds moge lijk, en dit na alle recente wetgeving en een groeiende zorg om het milieubehoud bij de overheid. Dergelijke toestanden wijzen eens te meer op de noodzaak van kombatieve aktiegroepen die de zorg voor ons leefmi lieu dag aan dag behartigen en daarbij aan permanente volksopvoeding op dat stuk doen. De eigenaar van dit stort, dat men niet zomaar als een sluikstortje kan minimalise ren, de h. E. De Strooper, heeft hier duidelijk bestaan de verplichtingen niet nage komen. Vooreerst is het gezien de wet van 26 maart '71 verboden vast of vloeiba re stoffen te deponeren op een plaats vanwaar ze door een natuurlijk verschijnsel in de wateren van het open baar hydrografisch net kun nen terechtkomen. Daar naast is het aanleggen van een stortplaats, en zelfs het eenvoudig wijzigen van het grondniveau door aan- of wegvoeren van aarde, afhan kelijk gesteld van een ver gunning af te leveren doo het stadsbestuur. Beide reglementeringen werden hier met de voeten getreden. Na het onderzoek door de juridische dienst ter plaatse is gebleken dat er drastisch en dadelijk dient ingegrepen te worden wil men een verdere verontreiniging van het leefmilieu en zelfs een katastrofe voor de Siese gembeek- en kouter vermij den. Een schrijven werd aan de eigenaar gericht als aanma ning om een einde te maken aan het illegaal storten en alle afval die tot op heden daar gedeponeerd werd weg te ruimen binnen enkele weken. Zo dit niet zou ge beuren word een oplossing via gerechtelijke weg over wogen. Een dergelijk cynisch om springen met de natuur kar niet genoeg aangeklaag- worden. J. Velghe Het staaltje van zwarte humor valt bij het illegale stort van de Siesegemkouter wel op: «Streng verboden te storten, op straf van boete», weerhield er deze die dit prachtig koutergebied schenden, helemaal niet van tonnen afval te deponeren. Naar aanleiding van een artikel in ons blad van vorige week in verband met de mesthoop van de Mespelaarse eerste sche pen is er in deze gemeente heel wat deining ontstaan. Zoals gemeld weigerde burgemeester Van den Hooff tijdens de jongste raadszitting te antwoorden op de vraag van opposi tielid Van der Jeught of de grachten te Mespelare in uurloon of per lopende meter gekuist werden. hiervan niet op de hoogte ge steld, zodat ik destijds op uw vraag bezwaarlijk een ant woord kon geven JA OF NEEN Op onze vraag of hij zinnens is in de toekomst een antwoord te geven op de vragen van oppo sitielid Van der Jeught, ant woordde Van den Hooff het volgende: Wat ik Van der Jeught in de eerste plaats verwijt is het feit dat hij steeds maar vragen stelt zonder zich op voorhand te do- kumenteren. Nooit komt hij op het gemeentehuis de dossiers inkijken. Het ligt er bijgevolg vingerdik op dat hij enkel maar de bedoeling heeft mij het le ven lastig te maken en mijn be leid bij de bevolking in diskre diet te brengen. Op voorwaarde dat hij zich in de toekomst op voorhand op het gemeentehuis gaat doku- menteren, zal ik zijn vragen met «ja» of «neen» beantwoor den. Meer moet hij van mij niet verwachten. Tot daar de ver klaring van burgemeester Van den Hooff. Op het ogenblik dat dit blad verschijnt zal er te Mespelare een nieuwe raadszitting achter de rug zijn. Vermoedelijk zal het er deze keer kalmer aan toegaan. Wij hebben immers een voorgevoel dat Van der Jeught zijn kat zal sturen in de hoop dat de Bestendige Depu tatie de beslissingen zal ver breken. ROBERT PEETERS Zaterdagavond zal de feestzaal «Koningshof» in de Dijk- straat te Dendermonde opnieuw het middelpunt der belang stelling vormen ter gelegenheid van het zesde bloemenbal waarop de zesde bloemenprinses in het kader van de jaar lijkse bloemencorso zal verkozen worden. Het mag worden gezegd dat de verkiezingskoorts Dender monde reeds flink te pakken heeft en dan vooral bij de kan didaten, die nochtans niet allen uit Dendermonde komen. Het is namelijk zo dat de belang stelling voor deze verkiezing de jongste jaren enorm is toe genomen en niet alleen in het Dendermondse. Feestleider Constant Vermeu len stond dan op de vooravond van de verkiezing reeds voor een zware taak gezien een vóór-selektie diende te worden doorgevoerd om uiteindelijk vijf kandidaten aan te duiden voor de eigenlijke verkiezing. Zondagmiddag viel het verdikt en thans kan worden gezegd dat Peggy Mangelschots (Dendermonde), Godelieve Putteman (St.-Gillis), Frieda Jacob (Lebbeke), Linda Van Weyenbergh (Denderbelle) en Christine Van de Velde (Nino- De inlichtingsdienst van Van ^fder Jeught had hem immers gesignaleerd dat de aannemer die belast was met het kuisen van de grachten «en passant» de mesthoop van eerste sche pen Van Mossevelde leegge haald had en opgevuld. Van der Jeught had dus alle rede nen om te veronderstellen dat dit werkje opgeknapt werd op kosten van de belastingbeta ler, temeer daar de burge meester weigerde op zijn vraag te antwoorden. Ook wij werden na de raadszit ting, toen wij de burgemeester om uitleg vroegen, met een kluitje in het riet gestuurd. Achteraf is burgemeester Van den Hooff van gedacht veran derd en hééft hij ons toch zijn over het incident c Het industrieterrein, dat op het grondbeleid van de stad Dendermonde gelegen is, beslaat momenteel een opper vlakte van drieënzeventig hektaren. Philips, De Saedeleer, Van Boterdael en Selfo zijn er reeds gevestigd of zullen er zich in de nabije toekomst vestigen. In de onmiddellijke omgeving zal zich daarenboven de firma Abbeloos-Cleem- put vestigen en is ook de betoncentrale van de Firma De Meester toegestaan Aanvankelijk, aldus Van den Hooff, wist de aannemer geen blijf met de grond afkom stig van de gekuiste grachten Aan de bevolking werd toen meegedeeld dat al wie zulks wenste deze grond kon beko men om allerlei bietenkuilen en andere putten op te vullen. Bij verschillende partikulieren werd bijgevolg grond gestort. De eerste schepen maakte van de gelegenheid gebruik om door de aannemer zijn mes thoop te laten leeghalen en op vullen. Voor dit werk heeft hij aan de aannemer duizend frank betaald. Hiervan kan hij een faktuur voorleggen geda teerd op 29 maart 1974. Aan vankelijk had de schepen mij Er wordt overwogen om het industrieterrein in de toe komst nog uit te breiden, vooreerst met een ambach telijke zone van 12 13 hektaren en later met de eigenlijke industriezone o- ver de gemeenten Baasrode, Lebbeke en Buggenhout. Wanneer men dan weet dat de wijk het Keur voor de verdere groei van de stad Dendermonde voorbestemd is als één van de voornaam ste polen voorde uitbreiding van de woonzone en in de omgeving van de Kalendijk binnen enkele jaren de nieu we fusiekliniek zal verrijzen, dan past het er over te waken dat er op het industrieter rein, in het belang van d^ werknemers en van de be drijven gevestigd op het industrieterrein, evenals van de omwonende bevolking, er zich nieuwe bedrijven vestigen, die als werkelijk ongezond of hinderlijk zou den kunne bestempeld wor den. Om verschillende re denen heeft het stadsbe stuur van Dendermonde ge oordeeld dat het industrie terrein het best kon worden beheerd door de interkom- munale DDS. Dit organisme beschikt over meer moge lijkheden om de industriële promotie van het terrein te verzekeren, daar het speci fiek geschoold personeel voor dergelijke promotie kan aanwerven en reeds aange worven heeft. Daar boven dien door de geplande uit breiding van het industrie terrein de gemeenschappe lijke grenzen overschreden worden, is een gemeen schappelijk beheer over de beschikbare industriegron- den gunstiger voor de uitba ting van deze zone. Tenslot te wordt de stad ontlast van de financiële leninglast, die aan het industrieterrein was verbonden. Dit betekent echter niet dat de stad geen kontrole meer bezit over de inplanting van nieuwe be drijven op het industrieter- Dezer dagen zijn wij in onze streken terug misschien een der getuigen van de treffende plechtigheden en kleine modeshows aan de kerken en kapellen. In de kerk zelf gebeurde, zo hebben de meesters en juffrouw en het de kinderen voorgehouden, het voornaamste: de eerste kommunie. Hebben die 'klein-mannen' niet het volle besef van wat er zich afspeelt, dan zitten er tussen de rijen talrijke bewogen ouders. Alle fotografen en heen-en- weergeloop van organisatoren ten spijt, heeft de plechtigheid van de eerste kommunie, waarvoor de heren Haems en Van Baveghem hun beste beentje hebben voorgezet, alvast een diepe indruk gemaakt op de aanwezigen De eerste kommunie in Hemaco is voor velen een voorbeeld van sympatieke en autentieke misviering geworden. Waar deze twee opvoe ders gedurende ettelijke jaren zoekende zijn naar een taal waarin ze door de kinderen kunnen worden verstaan, hebben ze dit keer ook een bevattelijke religieuze taal gesproken en de liturgie van de eerste kommunie een enorm schoon en kinderlijk aspekt gegeven. Iemand meende te mogen opmerken dat de kinderen graag naar de kerk zullen komen, als de eucharistievieringen steeds zo aangepast zouden kunnen zijn. De noodzaak aan jeugd- missen dringt zich wel meer en meer op, maar dan ook meer dan ooit de noodzaak aan échte kindermissen, waarin niet alleen geen Latijn meer gelezen wordt doch zelfs een verstaan bare mistekst wordt opgediend. De ouders van de eerste-studiejaarlingen zijn hun leerkrachten dankbaar voor wat ze ook op dit vlak presteren en ze drukken hiermede ook de hoop uit dat er in de volgende jaren evenveel zorg en aanpassing zal bijgezet worden bij de gelijksoortige aktiviteiten. W.R. Linda Van Weyenbergh rein. In de verkoopsvoor- waarden is immers voorzien dat de interkommunale er zich toe verbindt de indus trieterreinen slechts te ver kopen na het voorafgaande lijk en schriftelijk akkoord vanwege het stadsbestuur. De interkommunale zal hier voor een schiftelijk voorstel indienen bij de stad Dender monde, waarin alle nodige gegevens en voorwaarden van de voorgenomen ver koop zijn vermeld. De stad heeft gedurende dertig ka lenderdagen de tijd om hier over een beslissing te tref fen. Eveneens verbindt de interkommunale er zich toe de gronden te verkopen aan industriën aangewezen door de stad onder algemene voorwaarden vastgesteld of vast te stellen door de raad van beheer van de interkom munale. Deze voorwaarden zullen voorafgaandelijk voor advies aan het schepenkol lege van Dendermonde die nen te worden voorgelegd. Op deze wijze behoudt de stad een kontrole over de inplanting van nieuwe be drijven op het industrieter rein. Dit alles volgens een mededeling door schepen van ekonomische ekspansie van Dendermonde, de h. Hubert Maes. PVDE Christine Van de Velde Godelieve Putteman Peggy Mangelschots (Den dermonde) ve) de kandidaten zijn die te gen elkaar in het strijdperk zul len treden. Het inrichtend komi- tee, nl. het komitee voor licha melijke opvoeding sport- en ontspanning heeft ondertus sen voor een prachtige prijzen- tafel gezorgd, zodat alvast ho- gergenoemde kandidaten met geschenken zullen overladen worden als blijk van genegen heid voor hun sportieve inzet. De inrichters verzekerden zich immers in de medewerking van het Handelscentrum St.-Gillis, de drankencentrale Etienne Maes, de schoenenfabriek «Echo» van de h. De Paep, het handelshuis Apollo, de sport- en reistassen fabriek Octaaf Van den Broeck, Firma Pieter De Wit enz. Hiernaast komen dan de prijzen ge- Frieda Jacob schonken door het inrichtend komitee zelf en niet te vergeten de medewerking van de Euro veiling Brussel, die alvast voor de versiering van de zaal en de traditionele bloemenruikers in staat. DENDERENDE AVOND VERWACHT Neemt de spanning alvast toe, dan is het toch zo dat we pas zaterdagavond rond midder nacht de climax zullen beleven. Immers te 23 uur zullen de kandidaten door feestleider C. Vermeulen aan het publiek worden voorgesteld, waarna het publiek in de zaal en de 10 juryleden hun duitje in het even klassieke zakje zullen doen om de nieuwe bloemen prinses aan te duiden en naast haar de hofdames en hostes- senvande24e bloemencorso die op zondag 1 september door de straten van het vroe gere St.-Gillis zal trekken. Precies te middernacht zal de opvolgster van Marline Lan- duyt dan samen niet haar hof dames en hostessen in de bloemen worden gezet en zal men de viering van de zesde bloemenprinses kunnen beginnen. V.C. Comfortschoenen Voetverzorging Steunzolen Orthopedisch maatwerk Spataderkousen Erkend door alle Mutualiteiten 1/6/32/25/001 1/6/40/25/302 TELEFOON 053-259.23

De Voorpost | 1974 | | pagina 9