EUGDKLUB G 3 v# ZEflITH DIDO TERUflDEfl /Ifïï-JORI/ r 'T TOREKEfl OCflRIflR r 'T TOREKEfl TUF-TUF PUB /LOEFKEn 'T FRBRIEK/KEfl SPIDERS FACTORY V De Voorpost - 17/5/74 - 15 laterdag 18 meiVoetbal: ^enith-JK Bobo uit Buggenhout. errein Moerstraat. Verzamelan tan de klub te 14.30 uur. Aan hang 15 uur. jaa jnaie kwistornooi 1974 in zaal le 4 iildenhuis te 20 uur. Wat brengt Zenithploeg er van terecht issen de 9 best geplaatste kwis- aams !woeli boeli openlucht dansin- tuif vanaf 19 uur. Als het fijn veer is natuurlijk, anders zwoeli- iliën wij binnen. !ondag 19 mei: ping-pong meis- Zenith-Toreken, lokaal Ze- om 14 uur. 20 uur filmavond «Een man 0_|w' Mariëtte» van George JjMarsha» met Debbie Reynolds Tony Randall in de hoofdrol- Een gekke, dolle komedie, ine, Donderdag 23 mei: O.L.H. He- jst», Snelvaart. De klub is open vanaf 19 uur. °'enf*terdag 25 meiT-dansant, rste ekonomische atheneum, ert, (ondag 26 meiTamboerijn, e M|euwe sound in Vlaamse klein- olginst. He baarden, met daarboven ie dwaze koppen, barstensvol :iek. Dat zijn Swa (fluit), Jan bitaar) en Chris (orgel). Drie jnge mensen, samen amper 2 jaar, met drie zeer uiteenlo- ketende karakters. Eenmaal ech- jl jcpr een podium beklommen vor ken zij één harmonieuze groep, die qua muzikaliteit moeilijk is te evenaren Ontstaan omstreeks 1967 groeide Tamboerijn uit tot een groep die een unieke plaats inneemt in de Vlaamse klein- kunstwereld. Het loont meer dan de moeite om Tamboerijn aan het werk te zien. Chris onttrekt aan zijn orgelkla vier de gekste klanken, Jan mar telt en streelt de gitaarsnaren en Swa zwiert kris kras de geluiden uit zijn mondharmonica en een reeks fluiten. Zachte en wilde klanken bruisen tegen mekaar op en spatten uiteen in gebed en vloek. Muziek die men zelden hoort, omdat te weinig jonge kunstenaars «ziel» in hun kreatief zijn kunnen leggen. Muziek, dat is hun doel. Door meer en betere muziek, ergens in de kleinkunst verandering bren gen, tegen de overdaad aan «gi taarjongens». Niet enkel geën gageerde teksten brengen (er zijn toch zoveel mooie en grap pige dingen in het leven. Zien wij Tamboerijn uitgroeien tot een trio van ongekende hoogte, dan volgen zij niet direkt een be paalde richting die pop of wat ook kan genoemd worden. Zij zoeken een eigen weg die door hun manier van musiceren en werken, zeker de goede zal zijn. Afspraak met Tamboerijn in Ze nith te 20 uur. Niet-leden betalen 30 fr. II lipterdag 18 mei 1974, voor de Tweede maal in Dido, The jeggpap New-Orleans Jazz band! Aanvang 20.30 uur, linde 0.30 uur. Een onverge- lelijke avond en je kaart kost mis^echts 60 fr. (in voorverkoop jo fr). The Jeggpap trad reeds aaI5p in Nederland, Duitsland en lle [Engeland en tevens verschil- 1 diende keren voor radio en tele- nl"jisie. Zondag 19 mei, om 8.30 an<lur vertrekt voor een fietstocht ^paar de Muur van Geraards- 'an|)ergen. 's Avonds is er om 19 uur dansinstuif. Vrijdag 24 mei muziekavond fond Deep Purple, met Ivan to,fanaf20uur. laiJondag 26 mei organiseert de oorjvandelklub een daguitstap met wandeling van Damme 4fiaar Brugge. Vertrek om 8 2(iur,terugrond 17.30uur. Afhankelijk van het aantal deelnemers wordt er met de 2fcus of eigen wagens gereis. ielieve dan ook voor woens- ag 22 mei in te schrijven bij 'arijke. Lieve, Étienne, ichard of Piet. Veneens zondag 26 mei: 'laams Nationaal Zangfeest: 'laanderen EEN. Kaarten zijn iervoor bij Piet Ools verkrijg bar tot 18 mei, de mogelijk heid wordt nagegaan om samen met een ander jeugd- huis (Terlinden bijvoorbeeld) naar het zangfeest te gaan. KLUBNIEWTJES Animatieploeg op woensdag te 20 uur; danskursus op zater dag om 18uur; gitaar en blokfluit op woensdag en zondag; 15/16 jarigen werking op zondag om 14.30 uur; ping pong tijdens de openingsuren; d.j. vergadering, vrijdag 23 mei om 20 uur; dansinstuif 's zondags om 19 uur; geen volksdans tot 14 juni; tijdens de openingsdagen van de vergrote lokalen van dido, deed de klub mee aan het baskettornooi dat door Tuf Tuf was ingericht. Doorheen de schiftingen en halve finales geraakte Dido feilloos. In de finale moesten ze het uiteinde lijk afleggen tegen Jumbo uit Haaltert. Op 5 minuten voor het einde stond Dido echter nog met 10 punten voor, uiteindelijk verloren ze met 3 puntjes. De rangschikking Van de andere zes deelnemende ploegen is ons niet bekend. 1NSTU1FUREN Dinsdag 19.30 tot 23 uur Woensdag 17.00 tot 23.30 u Donderdag 19 tot 22 uur Vrijdag 19 tot 24 uur zaterdag 14 tot 24 uur zondag van lOtot 12 en van 14 tot 24 uur its Zaterdag 18 mei: om 18.15 uur caartenvcrkoop aan de kerk voor het meifeest en vanaf 19.30 uur een enorm toffen «Zonierschen dansavond». Zondag 19 mei wordt er nog meer werk gemaakt van de kaartenverkoop voor het mei feest en worden alle kerk gangers aangesproken. Om 14 uur vertrekt aan de klub een propagandakaravaan met paard en wagen voor deze avond. In de huizen van de c wijk worden pamfletten ge- bust. 's Avonds om 209 uur wordt er aan de klub vertrok ken voor een avondwandeling langs de velden... Woensdag 22 mei om 20 uur •nimatievergadering. [Donderdag 23 mei, fietstocht langs de Denderroute naar •eraardsbergén. Vertrek aan Ie klub om 8.30 uur, 's avonds isde instuif open. 'Zaterdag 24 mei om 20 uur, 2e Meifeest, met ondermeer op treden van IS CUMA LIOM. [Nadien witte en zwarte trippen [met boerenbrood, brochetten, iangria... danskes... (plaats: [Boerderij van Kasteel Terlin den) bondag 26 mei wordt een bus ngelegd voorde belangstellen den ndar het Vlaams nationaal 'zangfeest. KLUBNIEUWTJES Op 7 juli gaat de uitgestelde tocht naar het land van Saef- tingedoor. De datum van het meifeest is niet zaterdag 24 maar 25 mei. Op vrijdagavond 24 en zater dag gedurende de dag wordt het voorbereidend werk ge daan. Alle aktieve handen zijn welkom. Vanaf volgende woensdag herneemt het volleyballen op de koer van de schóól om 19 uur. Verantwoordelijke: Mark de Schreyder. Donderdagavond wordt een vaste werkavond in de nieuwe klub vanaf 19 uur. Dit zal zo blijven na de verhuis om elke week te kuisen en verdere afw erking te doen. Zaterdag blijft natuurlijk ook een vaste werkdag. Voor nu zaterdag hopen we op voldoen de helpers om de laatste platen van het vals plafond aan te brengen. De nieuwe klub vordert goed. Alle W.C.'s zijn geplaatst, de wastafels, een achttal deuren, er werd geverfd enz... en in de loop van volgende week wordt de toog verder afgewerkt. Op de volgende anima tie ver gaderingen o.a. - taakverde ling meifeest (ingang, toog, keuken, opdienen, muziek enz...) en bardienst, werking sekretariaat. nieuwe klub, programma, en punten die ter bespreking voorgesteld wor den door de aanwezigen. Moederdag zit er weer eens op, we hopen dat alle moeders enthoesiast en tevreden waren met hun kadoo uit de Sint- Jorisboetiek die ook dti jaar weer door rietwerk- naaiklub en pottenbakkenatelier werd ingericht, (dat geldt echter ook voor alle andere kinder- en grote- mensenkadootjes) Vrijdag 17 mei is er een rustige instuifvan 16 tot 21 uur, om 20 uur ben je harte-welkom op de grote zolder voor de Open Klubraad. Er worden samen enkele praktische punten uit het klubleven besproken en het zomerprogramma wordt opge steld. Wie zijn mond vol heeft over inspraak, komt piaar af met een hoofd vol goeie ideeën. Vrijdag is er eveneens om 20 uur pottenbakkersatelier. Zaterdag 18 mei is er om 16 uur vergadering van de foto- klub, van dan af is ook de instuif open tot 1 uur. Zodnag 19 mei' kan je 's morgensom 10 uur je kater uit je lijf en leden volleyballen of alsje'r zo vroeg niet uit geraakt in de namiddag supporteren voor onze voetbalploeg. Zondagavond is er weer eens zo'n goeie ouwe. traditionele Sint-Jorisspelavond, met Mu- ziekkampioen! Wie eens goed wil lachen of schreeuwen, zijn muzikale kennis of onwetend heid wil testen, moet zeker prettig meedoen. Woensdag 22 mei is de klub weer open en kan je alvast beginnen in het rietwerkatelier aan je kado voor een volgende grootse gelegenheid (15e ver jaardag van je eerste kus of iets dergelijks). Je kan woensdag echter ook gewoon even binnen stuiven van 16 tot 23 uur en om 20 uur vergadert de fotoklub of kan je samen met andere muziekliefhebbers, muziek be luisteren. Donderdag is de instuif eveneeris van 16tot 23 uur open en kan je knus huishoudelijk naar de naai klub. Voor enkele geëvrouwci- peerde mannen is daar alvast nog plaats. •Vrijdag 17 mei te 19 uur training volleybal plus sport- instuif. Zaterdag 18 mei te 18 uur bestuursvergadering en van 19 tot 24 uur- instuif met Harry en Riet. Zondag 19 mei: Opgelet voor taan zwemmen om 8.45 uur; te 10 uur. Judo; te 14.30 tot 23.30 uur Instuif met Mark en verbroedering met de Tuf-Tuf klub van Aalst. Vertrek te 18 uur. Voor deze gelegenheid werd een volleybal wedstrijd voorzien. Woensdag 22 mei- taallessen en voetbaltraining op SK. Donderdag 23 mei: geen taallessen en dansinstuif in de zaal St. Martinus SECA te 19 uur. met medewerking van Studio Elected drive-in-show. Vrijdag 24 mei- sportinstuif en volleybal training en bezoek aan KVS Brussel. «Ik ben het liefje» van Jack Popplewell (Daverende komedie over de vrouwen emancipatie) Zaterdag 25 mei: 18 uur bestuursvergadering en te 19 uur Instuif met Georges. Zondag 26mei- te 8.45 uur zwemmen gevolgd door Judo. van 14.30 tot 23.30 uur instuif en te 14 uur beheerraad in eht lokaal. MEDEDELINGEN Degelijke werken in verband met de hedendaagse jeugd problematiek liggen ter inzage in de leeshoek. Vergaderingen op 31 mei: Soc Dienst (evaluatie paneelge- sprek over het onderwerp werknemer-werkgever) en op 1 juni: DJ vergadering te 15uur. Dr. Jur. J. Vermassen spreekt over de Sahellanden in Oca rina! Vrijdag 17 mei om 20 uur gaat in het jeugdhuis Ocarina (onder 't Apostelken) een dia reportage door over de toe standen in de Sahel-landen. Dr. Jur. J. Vermassen die ter plaatse de toestanden ging verkennen zal vrijdag zijn interessante, soms onthutsen de, informatie uiteenzetten, en dit aan de hand van sprekende dia's en officieel cijfermater iaal. Zaterdag 18 mei start om 19.30 uur de laatste dansavond voor de eksamens. Vlieg er nog N maar es in, zouden we zeggen. Zaterdag 18 en zondag 19 mei neemt het volleyteam «The Streakers» van Ocarina het op tegen Kreja Olympia I en II tijdens het volleytornooi van Olympia op het Beukenhof. Woensdag 22 mei is er open vergadering. Iedereen is wel kom en het begint om 20 uur. Zaterdag 25 mei, een avond andere muziek deze keer. The Rolling Stqnes. Zondag 26 mei sportfilm- «Olympische Spelen», dit twee uur durend spektakel dat reeds met verschillende prijzen werd bekroond start zeer stipt om 19.30 uur. Nogmaals wordt er een beroep gedaan op alle leden-supporters en sympatisanten om het kwis- team van 't Toreken moreel bij te staan op de finale van het Den- dermonds kwistornooi. dit op za terdag 18 mei in de zaal Het Gil denhuis, Otterstraat te Dender- monde. Voor al de supporters wordt er een gratis bus ingelegd, vertrek om 19.30 uur aan de jeugdklub. Zondag stelt 't Toreken de top twintig aller tijden samen, op de- mokratische wijze verkozen door alle leden. 19 mei is natuurlijk dé dag voor de muziekliefhebbers Na de bestuursvergadering van vrijdag 24 mei doet "t Toreken ook mee aan de papierslag, za terdag 25 mei, ingericht door het Lebbeekse groenkomitee, en in samenwerking met alle jeugd verenigingen. In naam van alle papierslagers -vraagt 't Toreken aan alle goed menende mensen van Lebbeke, vooraf reeds alle oud papier klaar te leggen, zodat zo'n reuzewerk in de beste omstandigheden kan verlopen. Eveneens op zaterdag 25 mei is er voor de laatste maal dit seizoen film op het program ma Wegens kontraktuele moei lijkheden kon de film niet gepro grammeerd worden op een zon dag, maar de filmklub hoopt dat deze wijziging de echte filmlief hebbers niet zal afschrikken. De film John and Mary is trouwens een echte aanrader, zodat min der gunstige omstandigheden niets zullen afdoen aan de waarde van dit ontroerend lief desverhaal. En dan op zondag 26 mei, de apoteose van het kleinkunstsei- zoen met niemand minder dan Johan Verminnen. Voor deze grote meneer is de term klein kunst wel erg pejoratief, vooral omdat hij de laatste tijd zo'n stu wende kracht bleek te zijn voor de Vlaamse muziekwereld Waarlijk een waardig slot voor het kleinkunstjaar en voor de drukke maand mei. s* Vorige weekend deden onze volley- en voetbalploeg het weer uitstekend. De volleyballers wonnen van Ocarina met 2-3 De voetballers die ook tegen Oca rina speelden stonden aanvanke lijk achter met 0-1 (eerste team) maar maakten nog 2 doelpunten (Dirk Hoebeek en Pascal Wau- ters). Dit weekend krijgen we basket, volley en voetbal op ons pro gramma. Zaterdagnamiddag voetbal tegen een ploeg te Ron- se, zaterdagavond 18.30 uur basket tegen Den Hoorn (terrein Tuf Tuf), zondagavond 19.30 uur volleybal tegen JK Joko uit Berla- re, Terrein Tuf Tuf. U ziet, he wordt weer geweldig druk in de'Zonnestraal Waarom kom jij ook eens niet kijken of zelfs meedoen, baskettraining woensdagavond vanaf 19.30 uur, ping pong donderdagavond vanaf 19.30 uur, volley vrijdaga vond vanaf 19.30 uur. Bij slecht weder in de zaal van Don Bosco- instituut Ocarina is in het jeugdklubhuizentornooi een te duchten volley tegenstander. (JM) r .ntMNR* De Tuf-Tuf-volleyploeg, één van de vele levendige klubs binnen het geheel van deze Aalsterse jeugdklub. (JM) De leden van jeugdklub 't Sloef- ken krijgen een druk weekend. Naast film wordt ook overgegaan tot vervroegde bestuursherkie- zing. Voor zaterdag 19 mei wordt een film op het programma voor zien. Men draait «Het lot van een man» in de jeugdklub zelf te 20 uur. Generiek: Russische oorlogs film. Regie: Serge Bondart- chouck. Scenario: naar een ro man van Sjokolov. Thema: De man die zich afvraagt waarom het lot hem zo ongena dig is geweest, is een eenvou dige timmerman: Andrei Sjoko lov. Hij huwde met een wees meisje Irina. Hij heeft twee be koorlijke dochters en een uitzon derlijk begaafde zoon. Dan breekt de oorlog uit, Andrei moet vrouw en kinderen verlaten om naar het front te trekken. Hij wordt krijgsgevangen genomen en kent de lijdensweg, die Russi sche krijgsgevangenen in Duits land te volgen hadden. Hij weet toch te ontsnappen en terug de eigen rangen te bereiken. Tij dens de verlofperiode verneemt hij dat zijn vrouw en dochters bij een bomaanval werden gedood. Nog één hoop rest hem: zijn zoon die als vrijwilliger naar het front ging. Deze sneuvelt echter bij de laatste gevechten in WO II. Ver ouderd, geknakt en ontmoedigd, zoekt Andrei een betrekking en een zin voor zijn leven. Hij wordt chauffeur en toevallig leert hij een dolend knaapje kennen, dat alleen is op de wereld. Andrei zal het zwervertje als zijn kind aan nemen. Beoordeling: De starende, on dervragende ogen van Sokolov zijn het bindmotief van de film, de tragische, visuele symbolen van de schrijnende vraag: Waarom is het noodlot mij zo hard geweest? Het lot van een man is een mooie, nobele film, zeer mense lijk van inhoud en klassiek- filmische naar vorm die een scherpe aanklacht is tegen de wreedheid van de mensen en waarvan de tragiek vooral ligt in een strekking die er impliciet in ligt: een hevige honger naar de ware zin van het menselijke le ven. De leden dienen zich verder voor te bereiden op vervroegde ver kiezingen voor de vernieuwing onder de bestuursleden. De jeugdklub geeft een maand blad uit waarin een nieuwe ru briek zal ingeschakeld worden. Hiervoor kan men zich wenden tot Mare Seymoens, Beukestraat 40, 9360 Buggenhout. Zaterdag 18 mei wordt er voor de laatste keer voor de vakantiepe riode gekaart. Uiteraard zijn er weer een massa mooie natura- prijzen te winnen, Volgend jaar wordt gestart met een belotters- klub die regelmatig bijeenkomt. Begin 20 uur, inleg 20 fr. Zondag 19 mei te 20.30 uur, film klub PAN presenteert: Zabriskie Point van Antonioni met muziek van Pink Floyd. Mark, een kontestant, poogt op zijn eentje tot aktie over te gaan. Wanneer hij er van verdacht wordt een politieagent te hebben neergeschoten vlucht hij met een gestolen vliegtuig. In de woestijn te Zabriskie ontmoet hij het meisje Daria. Daar beminnen ze elkaar en in hun ogen wordt dit tot een love-in, overgenomen door vele andere jongeren. Mark wil het vliegtuig terugbrengen, maar wordt door de politie neergescho ten. Wanneer Daria dit verneemt laat ze in haar verbeelding de luxe-villa van haar patroon en de ganse bourgeois-maatschappij in de lucht vliegen. Met een hel derheid die treft maakt de cineast duidelijk dat de zin van het pro test gericht is tegen systemen die niet meer ten dienste staan van de mens maar hem beheersten. Zabriskie Point: zondag 19 mei te 20 30 uur in de PAN. Inkom 20 fr. Zabriskie Point van Antonioni (o.a Blow Up) met muziek van Pink Floyd Deze nog jonge formatie (1972) brengt vooral voortreffelijke beatmuziek, waardoor Spiders Factory meest aan te treffen is in jeugdklubs. Het quartet bestaande uit drummer Godefroid Etienne (Haaltert), solo gitarist Paul De Groot, orgelist Gehtil Van Hoorebeke (Aalst) zanger en ritmegitaar De Bom Fred, beter gekend als Fogerty. Zijn nu aan hun eerste elpeetje toe bij Just Borns Productions. Op de A-kant vinden we And I love her en B is Picote Song. Spiders Factory treft men geregeld aan in het Brusselse en Leuvense, maar ook onze streken worden wel eens aangedaan (Aalst, Dender- monde en met Sinksen twee dagen in Denderbelle HEERENHUYS STEYENSVELD MELDERT Jong talent: optreden van Jong Talent uit de gemeente in het Pa rochiecentrum (dus niet in de turnzaal). Werken eraan mee: Lieve en Geert Beck, Els, Patricia en Vic tor Moeyersoons, Bart en Joost Callebaut, Raf Van Brempt, Danny Saerens, Rita Beeckman Wie nog wil meewerken gelieve zijn naam op te geven aan E.H. Onderpastoor. De eerste drie van de voordrachtwedstrijd zul len dan nog eens voordragen. In kom gratis. U wordt verwacht. Exploratietocht op zondag 26 mei: We bekijken en bewonderen bloemen, planten, vogels in ei gen streek, namelijk in het Kra- vaalbos. We komen s~men aan het Hof te Putte (gefit, /e stipt te zijn a.u.b.). Alles gaat door onder de des kundige leiding van Norbert De Meester, Doornstraat 109, Aalst. Vergeet uw laarzen niet. Wie een verrekijker heeft mag die zeker meebrengen want hij zal je dien stig kunnen zjjn. Ook een foto apparaat kan wel interessant zijn voor een kiekje van een mooie plant of bloem. Deelname is vol ledig gratis. In juni blazen we even uit voor onze zware examens. Het Heer- enhuys is echter wel open en we draaien er goede muziek. Je mag altijd bij ons eens komen uitbla zen. Kaktus DE WIELEWAAL Zondag 19 mei: Bustrip naar de Kempen. In de voormiddag wordt het re servaat «De Ronde Put» te Pos tel bezocht. Dit prachtig be schermd moeras is vooral be kend als broedplaats van roer domp, fuut, zwarte stern en bruine kiekendief. In de namiddag wordt een wan deling gemaakt doorheen het gebied «De Moeren» aan de Be lgisch Nederlandse grens. Je treft er nog het wijds en fascine rend Kempisch landschap aan met veel heide. Zondag 26 MEI: Scheldeboor- den bij Moerzeke. Met voormiddagswandeling langs de linker Scheldeoever, stroomafwaarts naar Moerzeke-Kastel. Het is hier eveneens een moerassig gebied met een prachtige fauna. De af stand is ongeveer 20 km., vooral je laarzen mag je niet vergeten. Voor deze tocht tijdens een pe riode waarin het vogelkoor op zijn rijkst is wordt om 7 uur 's mor gens verzameld aan de kerk van Moerzeke (niet Moerze-eKastel) Aalstenaars bereiken Moerzeke gemakkelijk door op de weg Dendermonde-Waasmunster te Grembergen ?f te slaan. JOME GIJZEGEM Zaterdag 18 mei: dansavond. Wij nodigen alle danslustigen uit op onze ontspanningsavond. Het is voor de studerenden tevens een uitstekende gelegenheid om zich nog eens extra te vermaken voor zij zich in hun «stof» gaan verdie pen. Aanvang 20 uur in ons lo kaal. Zondag 19 mei: eerste grote pa pierslag van dit jaar. Al diegenen die er iets voor voelen om een handje te helpen bij het ophalen en samenbinden van papier, ver zamelen om 10 uur ten huize van Wilfried Van Hauwermeiren in de Muntstraat. PALLIETER HOFSTADE Vrijdag 17 mei: Tafeltennis: alle leden van TC Pallieter dienen om 19 uur op post te zijn Zaterdag 18 mei: 15 uur dans kursus. tweede les. 19 uur: instuif tot 24 uur. Zondag 19 mei: 10 uur training van de tafeltennissers 18 uur: instuif tot 23 uur. Donderdag 23 mei: grote loop cross voor jongens en meisjes. Inschrijvingen vanaf 14 uur. Eer ste start te 15 uur. Eerste grote EM kwis: start te 20 uur. Prijsuit- deling van deze twee proeven 's avonds in de klub die open is tot 24 uur

De Voorpost | 1974 | | pagina 15