E.V. Aalst gered Etienne De Wilde ohn De Croock, Luc Collijn, n Eddy D'Herde itstekend Javertjevier VOETBAL, Juniorentornooi van K.A.V. Dendermonde ZELEen WETTEREN ook in halve finale HANDBAL Eendracht naar de redding Internationaal tomooi van E.V. Aalst VIBEN KOPENHAGEN (Denemarken), DUSSELDORF (Duitsland) en AVANTI LEBBEKE BLIKVANGERS Clocheret Huth weg Raf Bellon Freddy Keppens Willy Lelie Van Engeland out Hemaco Rik Roels Versmessen Patriek Verhelst Ie nieuwelingen moet men nooit met het vergrootglas zoeken overwinnaars JOHN DE CROOCK is één van die uitstekerv jngeren die altijd en overal strijd leveren en gewoonlijk dan een „vette prijs" veroveren. John zoékt 'bet niet in gemak- :e en lichtlopende wedstrijden hij is een sterke knaap en het dus van zware arbeid hebben. Te Humbeek zong hij maar eens de boventoon en won. LUC COLLIJN is sterk en Te Denderwindeke legde hij de duimen voor Eddy Planckaert jongere broer Van Willy en Walter en dus uiteraard even met een vlijmend scherp eindschot bedeeld. Te Aaigem er op Collijns overwicht evenwel geen maat. ETIENNE DE WILDE is het evenmin een weekeinde zonder geworden hij haalde het te Nieuwerkerken en was te sn derde. vier in het rijtje, EDDY D'HERDE, zou dolgraag te ïrkerken gewonnen hebben, doch dat gunden de tegen- -s hem blijkbaar niet. Eddy was derde en aim te Heme rend weerwraak. izoen betekende voor een massa jongens uit de streek eerste kennismaking met de wielrennerij. Hoogvogels scho- meesten niet naar beneden, doch leren kost geld e metter- .igen de goeie uitslagen wol. Toch mag gezegd dat in GUIDO fURGH kruim steekthij was te Humbeek vierde, terwijjl ICK VAN DE VOORDE ook vooraan finischte. Twee keer Met twee vierde prijzen, één te Mariekerke en één te Hum- bleef yij beslist niet onder de maat. ANDRE VAN DER HEN eindigde te Voorde op de tweede plaats. Zeer ver- ïelijk als men weet dat Hugues Cousaert, de nationale pioen, met de palm aan de haal ging. André was te Heme nog vierde. Voor PATJE VAN KERCKHOVE noteerden we tiende plaats te Nieuwerkerken. 2e schiftingsronde Zele 5 Denderleeuw 0 De Zeeise juniores hebben hun tegenstanders 'in alle lijnen over klast. Met snelle aanvallen oor deelkundig van in de defensie- zone opgebouwd sneden de Zeie naars door de Denerleeuwse ran gen. Op de 7e min. werd het reeds 1-0 toen Van Dorpe han dig een dekkingsfout wist uit te buiten. Twee minuten later blun derde doelman Vermoesen op een ver schot van Van Wambeke. Nog voor de rust zouden André Maes en Freddy Chirstiaens de stand tot 4-0 opdrijven. Na de kampwis seling lieten de Zelenaars de teu gels iets wat losser. Huldez dreef de stand nog tot 5-0 op, terwijl Denderleeuw er niet in slaagde ook maar eens gevaarlijk te ko men opzetten voor het doel van De Saedeleer. Watteren 1 - Puurs 0 Raoing Wetteren heeft zich eer der kansrijk weten te plaatsen voor de halve finale. Puurs bracht immens in de eerste speelhelft heel wat beter voetbal, maar wist zich geen reele doelkansen te scheppen. Wel zou Kerremans dicht bij een doelpunt komen, •naar zijn schot sprong via de zijstaak opnieuw in het veld. terwijl de doorgebroken Grokis op het lichaam van de Wotterse doel man Baks schoot. Een onver wachtse tegenstoot zag De Wilde zijn maat Vekemans in het straat- te sturen en deze nam doelman Schelf hou tegenvoets. Vanaf dit ogenblik speelde Puurs als een verloren ploegzodat Wetteren ln de eindfase gemakkelijk zijn soel kon opdringen. V.C. De schiftings wedstrijden 'in het Dendermondse juniorentornooi lig gen achter de rug. Raoing Wetteren haalde het eer der moeizaam va Puurs. De Klein Brabanders toonden zich zelfs technisch sterker dan hun tegen strevers. De aanvals linie liet het evenwel afweten, zodat uiteinde- I jk één doelpuntje voor Wetteren volstond om zich een halve fi nale pjaats te verzekeren. Het was trouwens in een periode van Puurs overwicht dat Vekemans bij een tegenaanval het beslis sende doelpunt wrst te forceren. Eendracht Zele had een gemakke lijke prooi aan de FC Dender leeuw ploeg, die na amper een halfuur wedstrijd reeds met 4-0 in het krijt stond. Dat de stand uiteindelijk niet hoger is opge lopen dan de forfaitskoor danken de Denderjongens aan het feit dat Zele in de tweede periode bijzonder rustig was gaan voet ballen. Voor zondag staan er nu beslist spannende ontmoetingen op het programma. FC Boom dat vorige week KV Mechelen uitschakelde moet het nu opnemen tegen Zele. terwijl R.C. Wettenen de juniöres. oloeq van de inrichtende club K A V.Dendermonde te bekampen krijgt. Het terrein van 'Eendracht Gnem- bengen waarop dit tornooi door gaat zal zondag a.s. vast op- n'euw een grote aantrekkings kracht uitoefenen op de voetbal liefhebbers. Het is trouwens reeds qebleken dat junioreswedstrijden heel wat spektakel bieden. De eerste Ontmoeting startte 14 u. 30. Te Moerzeke haalde nieuweling Ludo Wouters het. We zien hem hier samen met sportafgevaardigde Emmanuel Buys en sportvriend Karei. (C) Zo klopte Wouters zijn konkurrent Eddy Van den Abbeele zaterdag. Zondag was de uitslag precies andersom. (C) weekeinde is er klaarheid gekomen in de degradatiestrijd die Is maanden aan gang is. Inderdaad E.V. Aalst heeft twee Jen punten veroverd tegen een leeggespeeld Olse Merksem it de Aalstenaars nu een tweepuntenvoorsprong tellen op P(j rechtstreekse konkurrenten HBC Ajal en Elsene. Met nog wedstrijd te spelen zal dit wellicht voldoende zijn om het le^oud in eerste nationale te verzekeren. Inderdaad wij kunnen re^eilijk aannemen dat Ajax tegen gebuur Avanti op puntenwinst lyld rekenen terwijl Elsene wel iets meer kans maakt tegen Herstal. De Eendrachters zelf ontvangen nog Seraing en het it Tons echt niet verbazen moesten zij hier nog een puntje weg- ^en en hierdoor een eventuele testwedstrijd ontlopen. sommige ogenblikken echt te onbesuisd te werk gaat en na de wedstrijd is het een voudig om te zeggen dat de ze of gene speler de wed strijd op zeker ogenblik een beslissende wending kon ge ven. Maar voor wie ooit op een handbalterrein gestaan heeft is het duidelijk dat spe len onder zulke mentale druk alies behalve bevorderlijk is voor het zenuwenpotentieel De wedstrijd verliep zeer ge- lijkopgaand. Na een kwartier spelen stonden beide ploegen nog steeds op gelijke hoogte (5-5). Om beurten hadden zij één doelpuntje voorsprong ge nomen maar een eerste kloof werd er nooit geslagen. Deze gelijke stand bleef tot de 22e minuut op het scorebord en toen kon Eupen voor het eerst een tweepuntenvoorsprong bij een werken (5-7). Deze twee punten achterstand voor Ajax bleven tot de rust op het sco rebord Ruststand 6-8. Tijdens de tweede helft zouden de tails het wedstrijdverloop sterk beïnvloeden. En geloof ons wij blijven zeer objectief als wij hier beweren dat Ajax eoht geen meeval kende. Twee feiten ais voorbeeld. fr Eendracht een onver- Hpt succes als men zich Jinnert dat de Aalstenaars paar weken geleden door (ktisoh iedereen als defini- :l veroordeeld werden be huwd. Voor H.8.C. Ajax ,t>efet het nu ook duidelijk zijn. P-(degradatie is praktisch niet ontlopen. Ondanks een jr moedige wedstrijd tegen |j>en dienden zij te berusten een nederlaag me het nste verschil. De Ajax eg moet zich echter niets 6 wijten, de laatste weken 'td duidelijk bewezen dat jonge Lebbeekse ploeg Her vermag dan men kon 15 onderstellen. Degraderen is delij'k een onplezierige er- pe^ing maar na een jaartje tweede kan Ajax sterker i ooit zijn plaats in eerste lieuw innemen. Voor wie ooit aan helft getwijfeld wedstrijd Ajax-E.V. Aalst, ens het laatste kwartier onverwacht gewonnen de Eendrachters is van irslaggevende aard geweest. J.V i was inderdaad een dub- tje op zijn kant. ANT LEBBEKE heeft zoals wacht de punten meege- icht uit Beyne. Maar eens meer slikte de Avanti doel- n een voor Avanti abnor- a! boog aantal doelpunten, kunnen ons nu wel inden- dat Avanti, dat niets te vfcnen of te verliezen heeft, l< t zo geconcentreerd op het rein staat maar de laatste vtken worden regelmatig een idi revracht tegendoelpunten slikt bat dit fenomeen ons I 11 verontrustend voorkomt. geAiner Roganovic zal hier wel mouw kunnen aan passen >ert het noodzakelijk is. maar kef h wedstrijden. I.C. AJax-T.S.V. Eupen 12 }en Eupen dat gedurende i drie laatste wedstrijden rwar eventjes 70 doelpun- aantekende en zich ver- rloofde kampioen Sasja te slaan heeft H.B.C. Ajax de Jerlaag geleden met het al- deins te verschil. Een ne- f rlaag die zwaar aankomt igezien, in een mirakel ge- na'%en wij niet, de degradatie s onvermijdelijk is. Niettemin on^9 Ajax met opgeheven ofd eerste nationale verlaten 5 nt ook tegen Eupen bewe- 5 n zij meer in hun mars te 5 bben dan menigeen kon ver leden. Al bij al was de is op een overwinning tij* is de wedstrijd tegen Eupen 0 6el. En oprecht, welke insi- 0 r had dit verwaohtAk- ;N( ord, ©ens te meer bleek dui- 'lijk dat de Ajax ploeg op Eupen diende bij het aan vangen van de tweede helft met een man minder te spe len gedurende 1 '45 Jammer genoeg voor Ajax mocht Eupen afwerpen zodat deze numerieke meerderheid gein enkel voordeel opleverde daar Eupen op balbezit kon spelen en zelfs nog een toevalstref fer lukte (6-9). Ook dicht bij het wedstrijdeinde stotd Eupen met een man minder op het terrein De wedstrijd was even voordien brutaal ge worden en juist op het ogen blik dat Eupen in de aanval besloten besloten de scheids rechters elk contact te bestraf fen Hierdoor werd uiteraard de aanvallende ploeg bevoor deeld en Ajax kon eens te meer geen nut halen uit zijn numerieke meerderheid Aiax stond 'dus met 7-10 in het krijt na 35 min. spel. Toen echter zou kapitein Mare De Decker, die de laatste weken in een uitstekende vorm ver keert, zijn ploeg opnieuw in de wedstrijd brengen. Samen met een misschien te weinig gebruikte De Meyer, zorgde hij ervoor dat met nog een kwartier te spelen de ploe gen opnieuw gelijk stonden (10-10). Toen echter greep Eupen bepaald naar de boks ijzers. Keeper Mertens. tijdens de tweede helft opnieuw mees terlijk, moest nog een doel punt toestaan (10-11) op 14 min. voor het einde, doch geen van beide ploegen scoorde nog in een tijdspanne van negen minuten. Het soel was bepaald ruw geworden en het was duidelijk dat de scheidsrechters de wedstrijd niet meer m handen hielden. Toen Ajax dan zeven minuten voor het einde bij een 10-11 stand een penalty miste en Eupen tijdens de daaropvol gende aanval kon scoren bleek de wedstrijd gespeeld Enkele minuten voor het ein de, toen Eupen met nog slechts drie spelers en hun keeper op het terrein ston den, verkeek Ajax door over haasting nog de kans op een gelijkspel. Het elfde Ajax doelpunt van P. Vermei ren een paar seconden voor het einde bleek slechts een Diaas ter op een houten been. Ploeg en doelpunten Mertens Vinok De Batselier 1, Broot- haerts, Van Cauwenberghe 4. De Decker Mare 3, De Meyer 2, Van Geel. Van Gaever, Vermeiren 1. Reserven H.B.C. Ajax-Eupen 8-7 Wij hebben werkelijk plezier beleefd aan het bijwonen van deze wedstrijd. Ondanks Eupen beroep deed op 3 spe lers van de eerste ploeg, de den de jonge Ajax invallers meer dan zch verdedigen Het spel van de Ajaxieden dreef op een zeer goed peil zodat eens te meer de geboekte vooruitgang van deze ploeg tot uiting kwam. Het in ge stalte en kracht bevoordeelde Eupen kon na 20 min. spel wel uitlopen tot 1-3. Nog voor de rust zou het aantrekkelijk aanvallend en zeer flink ver dedigend Ajax tot -2-3 nade ren Onmiddellijk na de rust zou Beno Wuest met twee pareltjes van doelpunten de Ajax achterstand ongedaan maken (4-4). Het spel verlieo gelijk opgaand maar toch wist Eupen opnieuw een 4-6 voor sprong te bereiken na 40 min. spel. J. Merckx kon Ajax nog tot op een doelpuntje 'erug brengen en er waren enkele scheidsrechterlijke beslissin gen nodig om de Eupense winst veilig te stellen. Ploeg en doelpunten Wuost E. Verstraeten Fr., Merckx J. 2. Verheyden J. 1, Wuest B 2, De Wit, Dauwe A. Van Ransbeeck L.. G. De Jonghe 1 en P. Merckx, E.V. Aalst-Olse Merksem 24-20 Voor Eendracht Vrij Aalst is de noodzakelijke puntenwinst tegen Olse Merksem er dan toch gekomen. Tegen Olse Merksem dat tijdens zijn laat ste wedstrijden blijk gaf van verzwakking, hebben de Aal stenaars niettemin tot het uiterste dienen te gaan om de twee gouden puntjes (e veroveren. En de Eendrachters zijn werkelijk tot het uiterste gegaan. Het was de tal rij Ke toeschouwers duidelijk dat Aalst veel meer gemotiveerd op het terrein stond dan Olse Merksme dat in deze kompe titie doch niets meer te win nen of te verliezen had. Dit betekent geenszins dat Merk sem een geschenk heeft ge geven aan de Aalstenaars. De Eendracht jongens, zonaer de gekwetste P. Van Eynde, ston den na 8 min. spel zeifs mot 2-4 in het krijtWeliswaar zenuwachtig maar in elk ge val tot elke inspanning bereid, slaagden zij erin na 10 min. spel op gelijke hoogte te ko men met hun tegenstandeis. Nog een tiental minuten bleef de score in evenwicht i6-5) doch vijf minuten voor de rust sloeg Aalst een eerste kloof (12-9). Bij de rust werd deze voorsprong opgedreven tot 14- 9 en meteen was het vertrou wen in eigen mogelijkheoen aanwezig Tijdens het tweede wedstrijd gedeelte dienden de Eendrachters niettemin nog een paar maal op de tanden te bijten toen Olse Merksem onder impuls van de Duitser Terjung, gevaarlijk dicht na derde. Na 35 min. spel werd het 14-11 doch E. Van Goe- them (7 g.) replikeerde gevat Opnieuw bouwde Eendracht een voorsprong op (15-12) maar negen minuten voc het einde wist diezelfde Terjung Olse Merksem opnieuw op 19- 18 te brengen. Een alles ge vend Eendracht liet echter de broodnodige overwinning niet meer ontglippen en onder het gejuich van de ganse Een- draoht aanhang, blies een goed leidende scheidsrechter Van De Velde het einde van deze voor Eendracht memora bele wedstrijd. De overwinning was beslist niet gestolen en het feest kon beginnen. ScoordersE. Van Goethem 7. Wellekens 5. Rimbaut 4. P. Van Goethem 3, Baeyens 2 Petrez 2, J. Van Den Eynde 1. Reserven E.V. Aalst-Olse Merksem 14-26. De Eendracht reserven maak ten echt geen kans tegen het homogene en vlot spelende Merksem. Reeds bij de rust leidden de Antwerpenaars met 9-15 en tijdens het tweed-ï wedstrijdgedeelte werd de voorsprong nog opgedreven. Tegen dit sterke Merksem wa ren de Eendracht jongens nu eenmaal niet opgewassen. M. Van Der Spiegel. Van Der Borght. Moens en Ense scoor den otk twee maal voor Aaist. Beyne-Avantl 24-28 Daar onze normale Avanti correspondent de verplaatsing naar Beyne niet meemaakte moeten wij ons beperken tot de sumiere kommentaren die wij links en reohts over deze wedstrijd konden opvangen Het moet ons toch even uit de pen dat de informatie van de zijde van Avanti dit sei zoen beneden de maat is ge weest. Wij zijn ervan over tuigd dat dit ongewild gebeur de maar een club als Avanti, E.V ooit eens gekend door zijn groots opgevatte informatie aan het publiek, moet daar in de toekomst beslist iets gaan aan verhelj>en. Over de wedstrijd zeif dienen wij dus kort te zijn. Zonder vee! moei te te ondervinden leidde Avanti vlug met 0-8. Eens de ze voorsprong bereikt, bleek Avanti niet meer bereid zich te concentreren zodat bij de rust Beyne kon komen opzet ten tot een 6-13 stand. Een zwak verdedigend Avanti dat vooral langs de vleugels kwetsbaar bleek, moest zelfs toestaan dat het rudumentair spelende Beyne tot 21-23 te rugkwam. Hier dient niettemin aan toegevoegd dat de refs eens te meer alles behalve opgewassen bleken voor hun taak De manier waarop Dirk Verhofstadt uit de wedstrijd werd gehouden had met hand bal niets meer te maken. Ge lukkig maar voor Avanti dat broer Koen de schutterstaak overnam van zijn oudere broer en met 11 doelpunten de wed strijd een beslissende wen ding gaf. Méode. de enige konkurrent van Dirk in de Bel gische iscoordersrangschikking tekende om en bij de 15 doel punten aan. Keeper Ladharie speelde zeker geen goede wedstrijd. Wedstrijden voor het week einde Zaterdag 18-5 te 20 uur Avanti-Ajax 19 uur Aalst-Seraing E.V. Aalst richt op zaterdag 18 en zondag 19 mei een groots opgevat internationaal handbaltornooi in. De Aalstenaars. die reeds vroeger bewezen tot wat zij op het gebied van tornooien In staat zijn. zorgden eens te meer voor een uitzonderlijke „affiche". Niet alleen is er kwantiteit maar vooral de kwaliteit van de deelnemende ploegen staat borg voor een hoogstaand spektakel. De winnaars van verleden jaar, Dusseldorf, krijgen het beslist niet gemakkelijk nu zij in hun reeks af te rekenen krijgen met Avanti Lebbeke. Indien zij deze hindernis overwinnen dienen zij het in finale waarschijnlijk op te nemen tegen hét prestigieuze Viben Kopenhagen. Een zaak is duidelijk,'het 13e tomooi Van E.V. Aalst krijgt een „naam" op zijn palmares dat zeker niét zal mis staan tussen de vroegere winnaars Fola Esch (Lux), St. Meter Eindhoven (3 x) Ned., Gulfose Kopenhagen (Den.) enz. Voor E.V. Aalst dat ook nog een belangrijke kompetrtiewedstrïjd te spelen heeft op zaterdagavond, wordt het zonder twijfel een heel druk weekeinde. De T-dansant in „Bistro" op zaterdagavond orr. u. wordt een aflossmgspunt waar plaats te kort zal zijn. Technische gegevens Zaterdag 18 mei vanaf 13.30 u. Damestornool Wedstrijden van 2x10 min. Reeks A Viben Kopenhagen (Den.) Lunebung (Duitsl.) Aalst Sportief Uilenspiegel Sport Reeks B Mulheim (Duits.) Avanti Femina (Kamp. v. België) Ros Beiaard Denderm E.V. Aalst Finale wedstrijden tot de der de plaats vanaf 17.30 - 2X15 min. Herentornool Zondag 19 mei vanaf 10 uur Wedstrijden van 2x15 min. Reeks A Viben Kopenhagen (Dan.) Volh. Goes (Neid.) Anderlecht 72 Reeks B Dusseldorf (Duitsl.) Avanti Lebbeke E.V. Aalst Vanaf 14 u. rangschikkings wedstrijden 2x20 min. Finale Dames 15.40 tot 16.25 u. Finale Heren 16.30 tot 17,30 u. Rosis Aalst Schaal Stad Aalst en wissel beker A. Rimbaut Op zaterdag 25 en zondag 26 mei is het de beurt aan Ros s Aalst om zijn reeds legenda risch geworden handballon- nooi in te richten. Het volle dig programma publiceren wij volgendl week maar wij kun nen U nu reeds vertellen uat de deelname verzekerd is van Parijs, Euskirchen. Mulhem Goes, Mechelse en de v er Aalsterse ploegen. Om het juweeltje dat de wisselbekor A. Rimbaut werkelijk is zal er harde strijd geleverd worden EVA SK Oudegem heeft het niet kunnen waarmaken in de test matchen met het oog op een plaatsje in Derde. Wilfried Veldeman trapte nochtans een hoopgevend goaltje binnen maar nadien kwam WondeI- gem terug en won. Blauwwit spelde oogstrelend voetbal, Wondelgem was efficiënter. Een ooggetuige vertelde de beste ploeg verloor. Jempi Clocheret, de Erembo- degemse voetballer die des tijds bij de Doggen debuteer de, lis 28 en dus nog lang niet zijn hoogtepunt voorbij. Drie seizoenen heeft hij er bij Pamel opzitten en 4n die spannne ti'jds scoorde hij meer dan veertig keren. Hem werd een nieuw kontrakt aangebo den. maar Jempi wacht nog nog andere talentjagers staan immers "in het rijtje. In de beste verstandhouding scheiden ex-trainer Huth en Sparta Buggerthout. De Anwer- penaar biedt di'igenten en spe lers als afscheid een etentje aan. De Zeienaar Albert Mi- chiels, vorig jaar bij SK Aalst en 'in zijn Beerschotperiode in ternationaal. Wordt speler-trai ner. Donderdag riep Michiels zijn jongens al eens samen voor een eerste oefening en een troepenschouw Raf Bellon, bij Sparta Buggen- hout door Mercbtem wegge kocht, reist met de Uefa-ju- nione-s van Anderlecht naar Lissabon om er aan een 'inter nationaal tomooi deel te ne- De jonge Buggenboutse voor speler Freddy Keppens inte resseert niet alleen SK Green bergen en Lrppeloook 'm Baasrode zouden ze graag een talent als Keppens inhalen. Willy Lelie, evenals broeder Albert een begaafde voetbal ler. is door Eendracht Zele getest. Het is best mogelijk dat het kontrakt da beide partijen bindt, al ondertekend •is op het ogenblik dat u dit bericht leest. De voüeybaldirigenten van Ju- venes Zele hemiepwden het kontrakt van speler-trainer Jos Van Engeland niet. De Dendermondse basketploeg Hemaco start volgend jaar in Derde Provinciale. Ook de jeugdvormrng blijft uiteraard verzekerd. De Dendermondse junior uit Appels. Rik Roels, is niet al leen een felle spurter. Op de wielerbaan xan Oostende was hij nu ook derde in een ach- tervo'gingstomooi De Dendermondse basketcoach Versmessen meent het Sa- mei met zijn kollega Geert Bocqué uit Aalst reist hij naar de USA om er deel te nemen aan het zomerkamp ln North-Carolina dat plaats heeft van 28 juli tot 18 augustus Patriek Verhelst de 18-jarige tiener uit Grembergen krijgt stilaan naam op nationaal vlak. Enkele weken geleden debu teerde hij in het fanionteam van KV Mechelen. Zondag tegen Boom. een ha ve finalewedstrijd voor de be ker André Deckers werd hij als uitblinker geciteerd. Ga zet van Antwerpen sponsor van het tornooi blokletterde maandag Met Patriek Ver helst als lichtpunt

De Voorpost | 1974 | | pagina 19