DAGEN VAN HET RODE KRUI! ARR. Dendermonde VRIJE TRIBUNE V.U. B.S.P. K.P. AALST STARTJONGE HANDELSKAMER 2 - 17/5/74 - De Voorpost ring van de demokratie, de vrede en de ontbinding van de militaire blokken. Frans De Mol In onze politieke geschiede nis is het wellicht de eerste maal dat een regering over eind blijft die in de kamer niet de meerderheid achter zich kreeg De minderheidskabinetten die ons land in het verleden hebben geregeerd werden door het parlement gehol pen met een volstrekte meerderheid» t.t.z. in de kamer met de helft plus één der stemmen. Hiervoor zijn er 107 kamerle den nodig om het vertrou wen te stemmen na het debat over de regeringsver klaring. De regerings Tindemans be kwam slechts 100 stemmen, de rest waren onthoudingen en neen-stemmen. Men zou zich terecht kunnen afvragen of de geest van de grondwet al dan niet geweld werd aangedaan. Daarbij kan niet ter sprake worden gebracht dat die regering in de Senaat wel over de vereiste meerder heid beschikt. Een meerder heid is vereist in de twee kamers. Men heeft blijkbaar geen ook meer voor vaste begin selen die zich meer op de geest dan op de letter van de grondwet stoelen. Maar het zou toch anders gaan met Mr. Tindemans. Opdat de vertegenwoordi gers van de taaipartijen niet zouden neenstemmen of n.a.v. een stemming niet uit het halfrond van de kamer zouden weglopen is het niet alleen noodzakelijk da^ ze worden gevleid, meer nog, zij moeten het gevoel heb ben dat de samenstelling van de huidige regering zal worden gewijzigd en zij er hun intrede kunnen doen. Zoals reeds is gebleken zet ten die partijen niet alleen hun drukking los i.v.m. de regionalisering ook andere voor hen nog te regelen punten uit hun programma moeten worden ontzien. Bovendien durven de C.V.P. en P.V.V. het niet aan om een speld te steken aan het louter demagogisch geïn spireerde spel van de taai partijen. Tindemans is ineens van de grote staatsman het neger tje op de toonbank gewor den. Met het zicht op de verrui ming van de regering wordt een tweede editie van het gesprek te Steenokkerzeel gepland. Dat gesprek kan volgend de V.U. en de R.W.-F.D.F. niet vlug genoeg worden aange vat. Een gesprek van gemeen schap tot gemeenschap kan het niet worden genoemd, de socialisten mdoen er niet aan mee. Hoofdzakelijk wordt het een gesprek van het volume wa ter dat bij de wijn dient gevoegd in ruil voor minis terambten. Doch inmiddels wordt de druk van die partijen op andere vlakken voelbaar. Een prijsregeling voor olie- produkten werd in weerwil van het standpunt van het A.C.V. getroffen. Tegen de wil In van de verbruikers werd tot prijs verhoging besloten. De prij- zencommissie werd niet ge raadpleegd. De petroleum- maatschappijen haalden de slag thuis. Deze slappe houding van de regering moet eveneens wordentoegeschreven aan het ontbreken van een dui delijk inzicht over het te voeren beleid. Het is wel om die redenen dat in stilte wordt gehoopt dat men op de socialisten zou kunnen rekenen. Ons standpunt is echter voor elkeen wel bekend. Van een drieledig kabinet willen wij niet meer horen. Alvorens met ons kan wor den gesproken dient het kabinet Tindemans zich te rug te trekken. In tegenstel ling met de WC.V.P. en P.V.V. willen wij niet de gevangenen zijn van ande ren. G. Boeykens Volksvertegenwoordiger De traditionele rechtse kra chten, die gedurende 14 lange jaren de plak hebben gezwaaid in de verschillen de regeingen, zien zich nu verplicht zich te verbinden met de kommunautaire rechtsen. Het is aldus dat volksvertegenwoordiger Louis Van Geyt verleden week zijn aanval op de regeringsverklaring inzette. De C.V.P. is inderdaad niet meer meester van het terrein en dient, om zich te hand haven, zich naar de zijde te wenden van wie vroeger door haar ondermijners van de Belgische Staat werden genoemd. Het is de kommunisten tij dens de verkiezingsstrijd niet ontgaan dat de kracht lijnen van de regerinsforma- teur in regelrechte tegen stelling zijn met deze voor opgesteld door de vakbon den en verbruikersorganisa ties. Nergens is ook maar een passage te ontdekken, van aard om de monopolies te verontrustenwat men er wel kan in aantreffen is het voeren van een zekere koe handel, zoals o.a. inzake het V.U. voorstel voor amnestie verlening, of de afbakening vanhet gewest Brussel. Het minste dat kan worden gezegd is, dat deze politiek in tegenstelling is met de verlangens van de werkende bevolking en meteen ook met deze van de arbeiders, die nog steeds tegen alle gezond verstand in in de rangen van de CVP blijven vasthangen. Juichen we in elk geval het feit toe dat de monopolies er voor eenmaal niet in ge slaagd zijn hun taktiek op te dringen en de B.S.P. gewei gerd heeft, en zulks op ta melijke kordate wijze, een te meer de dupe te zijn van de historie. We moeten als Vlamingen durven inzien dat veel hier toe werd bijgedragen door de Waalse Vleugel van de B.S.P. die een naar links gerichte kampanje heeft we ten te voeren tegen iedere deelneming aan een tweele dige regering met de C.V.P.- P.S.C. De werkers, met onder hen de progressistische kristene arbeiders, hebben begrepen dat een tweeledige B.S.P.- C.V.P. regering geen heil kan brengen in de strijd tegen de inflatie, tegen de gevolgen van de monaitaire krisis en deze van de ener gie, tegen de fiskale druk, tegen het sluiten van niet lonende bedrijfssektoren, tegen een beroepsleger, enz... Een dergelijke koalli- tie kan slechts het beeld van de arbeidersstrijd scheef trekken en houdt steeds het gevaar in voor weinig eerlij kepraktijken. Voornoemde spreker heeft het tijdens zijn tussenkomst in de kamer terecht betreurd dat nog niet meer kristen- demokraten het progressi stische front kwamen ver voegen ondanks de grota malaise die in hun rangen heerst. Hiervoor vol staat het de punten van overeenstem ming onder ogen te nemen, in de programma's van A.B.V.V. en A.C.V., op het terrein van de prijzenpoli tiek. Beider stellingen wij ken hard af van de nieuwe toegevingen aan de trusts van de sektors petroleum, farmaceutische produkten en eleltriciteit. Zij blijven zich eveneens gelijklopend verzetten tegen de verhoging met 4% van de militaire uitgaven. Bij bei den vinden we de eis voor indeksatie van de belas- tingsbarema's, de strijd te gen de belastingsontdui king en het streven naar een politiek van tewerkstelling. Zelfs op buitenlands gebied is er overeenstemming te vinden en vraagt het A.C.V. eveneens ontspanning in Europa en het afbreken der relaties met de fascistische landen van de NATO, stel lingnamen tegen de nefaste invloed van de multinatio nals, enz. Er is geen twijfel aan, aldus onze voorzitter dat de K.P. geen enkele inspanning zal sparen om de arbeidende bevolking steeds bewuster te maken van de rol die ze te spelen heeft ter verzeke- In het najaar zal onze partij nog maar 20 jaar jong zijn! Ook onze ergste tegenstan ders geven toe dat de Volks unie in deze korte tijdspan ne een enorme weg heeft afgelegd en wat veel belang rijker is, een steeds grotere invloed is gaan uitoefenen op het Belgische politiek leven. Hoe is het mogelijk dat Frans Van Der Eist - 18 jaar geleden de enige V.U. verte genwoordiger in het parle ment daar door de meeste medelijdend, minachtend of spotten bejegend, het nu mag beleven dat zijn groep 37 eenheden sterk is gewor den? Hoe is het mogelijk dat deze partij die zo lang als enigs zins mogelijk door radio en TV en bijna de ganse ge schreven pers werd doodge zwegen of in een vervalst daglicht gesteld, het van onbeduidend oppositie-par tijtje, heeft kunnen brenge tot een belangrijk element in ons politiek bestel en nu zelfs ernstig in aanmerking komt voor regeringsdeelna me. Zij heeft het zover gebracht zonder de hulp van vakbon den, ziekenkassen en aller lei organisaties die graag beweren niet aan partijpoli tiek te doen maar bij alle herkiezingen elke mogelijke hulp verlenen, omdat de motieven voor haar bestaan en voortbestaan onweerleg baarwaren en zijn. Heeft de Volksunie geen «postjes» in zovele kringen, haar aktie is voor de hele vlaamse gemeenschap ui terst rendabel geweest. Denken wij maar aan haar niet aflatende druk voor werk in eigen streek, tegen de schandalige ongelijkheid wat betreft benoemingen in ons leger, in de diplomatie, onze handelsvertegenwoor diging en zovele andere offi ciële instellingen. De Volks unie was de eerste en lange tijd de enige om de onrecht vaardige, zeer ongelijke ver deling van overheidsgelden aan de kaak te stellen? Door haar onophoudens tussen komen wist zij te bekomen dat zovele miljarden die vroeger steeds de vlaamse gemeenschap werden ont stolen, voortaan bij de rechtmatige eigenaar zou den terechtkomen. Zoveel werd nog gepres teerd door onvermoeibare parlementairen op het vlak van onderwijs, leefmilieu, buitenlandse betrekkingen, middenstandsproblemen, enzovoort, hiet onmogelijk maar enigszins in detail te bespreken. Maar het grootste compli ment dat men de Volksunie kan geven als bewijs van de juistheid van haar visie, komt van onze tegenstre vers. Onder het verschijnen en groeien van de Volksunie zijn CVP en PVV onherken baar beanderd en dit in onze denkrichting. Is er een beter bewijs nodig? Ook op het arrondissemen- tele terrein denken wij met grote dankbaarheid terug aan degenen die de partij in moeilijke omstandighe den op gang brachten. Al leen idealisten wilden op roeien tegen bloedloze, mdaar sterk gestruktureerde traditionele partijen. Dank aan een Verbeiren, De Visscher, De Pus, Van Boxe- larer, De Bruyne, Cornelis, Buyst, Van Biesen, Moens, Uyttersprot, de grondleg gers, samen met velen in Vlaanderen van een actie die dicht bij een hoofddoel is geraakt«een Federaal Vlaanderen in een Belgische Bondsstaat». Herman Van Den Abbeele Lid. VU arrondissemendsr Eik jaar vallen er op de Belgische wegen duizenden doden en w orden honderdduizend en zoveel mensen zwaar of licht gewond bij de talrijke verkeersongevallen. Wanneer men toevallig getuige is van een ongeval komt het element sensatie bij velen boven. Even gaan kijken. Maar daar blijft het bij! Voor de slachtoffers zijn er gelukkig ook enkelen die op dergelijke ogenblikken het hoofd koel houden. Want kalm blijven is een der grote kenmerken van de talrijke vrijwillige medewerkers van het Rode Kruis. Men verwacht van niemand dat hij een held is. Wel een helper in nood. Met kennis van zaken. Weten watje te doen staat in afwachting der komst van een ziekenwagen of dokter. Door mee te helpen aan het Rode Kruis stel je jezelf ten dienste van mensen. HET RODE KRUIS VAN BELGIE Gesticht op 4 februari 1864 trad het reeds zeer doelmatig op in 1870 tijdens de Frans-Duitse oorlog. Pas na het uitbreken van de eerste Wereldoorlog kwam het R.K. tot zijn volle ontplooi ingen ontwikkelt het zich tot een sterk nationaal hulporganisme, voornamelijk door de grote steun van Koning Albert en Koningin Elisabeth. Na de wapenstilstand wordt het R.k. aangepast om ook in vredestijd hulpverlenend te kun nen optreden. Talrijke nieuwe diensten, denken we maar aan de bloedtransfusie-en ambulan cediensten. het Jeugd Rode Kruis, ziekenhuisbibliotheken, sanitair onderricht, en dergelij ke, worden in het leven geroe pen. Overal ten lande worden plaatselijke afdelingen opge richt. Zware beproevingen kreeg het Rode Kruis te verduren tijdens d de tweede wereldoorlog: verzor ging van burgerlijke en militaire gewonden, hulp aan krijgsge vangenen en de hongerlijdende bevolking, het repatriëren van zieken en gewonden, opsporen van talrijke vermisten, enz Later worden naast de reeds bestaande diensten nieuwe or ganismen in het leven geroepen zoals de Welfare en de Nationale Hulpdienst. Momenteel is het Rode Kruis uitgegroeid tot een organisatie die daadwerkelijke steun en katastrofes in binnen- en buitenland maar ook de preventieve werking niet aan het toeval overlaat. AMBULANCEDIENSTEN Verspreid over het land beschikt het Rode Kruis over een kleine 50 ambulancediensten (139 wa gens). Dendermonde moet het echter nog steeds zonder stellen. De meeste wagens beschikken over een radiozender welke hen moet toelaten steeds in kontakt te blijven met de centrale waar de aanvragen worden gecentra liseerd. Het personeel is gespe cialiseerd en het komfort in de ambulances is heel verzorgd. Tevens beschikt men over spe ciale ziekenwagens voor het vervoer van personen die lijden aan kinderverlamming en het vervoer van tevroeg geboren kinderen. JEUGD RODE KRUIS Voornamelijk in de scholen wordt de jeugd in kontakt gebracht met het Jeugd Rode Kruis, waarvan ook een afdeling bestaat in het Dendermondse en Aalsterse. Het spoort dc jonge ren aan hun gezondheid en die van anderen te beschermen. Men leert hen de eerste kennis van het helpen bij ongevallen. Aan de basis van al hun akties ligt de solidariteit. Verder worden er vakantie kampen ingericht voor wezen en gehandicapte kinderen. Het blijft niet beperkt tot theoretisch onderricht want de jongeren nemen aktief deel aan interna tionale hulpakties en worden ingezet in de hulpverlening aan bejaarden en slachtoffers van rampen. Tenslotte wordt de mogelijkheid geboden om op dit diverse manieren kinderen van andere werelddelen beter te leren kennen. HET RODE KRUIS IN DENDERMONDE Naar aanleiding van de veertien daagse van het Rode Kruis gingen we een praatje maken met de heer Frans De Potter, een der grote steunpilaren net zoals de andere leden van het huisgezin van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis. In Dendermonde beschikt het Rode Kruis over een hulpdienst. een uitleendienst, een bloed transfusiecentrum en een afde lingcursussen. VRIJWILLIG EN GRATIS De plaatselijke Hulpdienst, be staande uit een twintigtal vrij willigers hebben in 1973 niet minder dan 1400 uren werk ge presteerd. Gratis, belangeloos en voor niets! Een groot gedeelte hiervan werd besteed aan oefe ningen, een ander werd in beslag genomen door de deelname aan diverse sportmanifestaties en plaatselijke grote gebeurtenis- 'sen zoals het Jazzfestival bij voorbeeld. Vele sportorganisa ties (voetbal, wielrennen, judo, wandeltochten, enz....) doen regelmatig een beroep op het Rode Kruis. De hulpdienst oefent plaatselijk tweewekelijks, drie maal per jaar op gewestelijk vlak (sinds 5 a 6 jaar) en 1 maal om de 365 dagen op nationaal vlak. Men wordt er opgeleid om enerzijds de E.H.B.o. (Eerste hulp bij ongevallen) toe te passen op de slachtoffers van rampen in vredestijd en ander zijds om tijdens de oorlog de burgers te verzorgen in samen werking met de civiele bescher ming en brandweer. Het stan daardmateriaal wordt plaatse lijk aangekocht en de finantiële kant moet verzorgd worden door de vignettenverkoop tijdens de Dagen van Rode Kruis en door de ledenkaarten. 25 JAAR BLOEDTRANSFU SIE In 1973 werden, ajdus de Heer De Potter, 812 afnamen gedaan. Ongeveer 600 regelmatige bloedgevers zijn hiervoor verant woordelijk. Dit jaar bestaat de bloedtransfusiedienst 25 jaar, een der redenen waarom de academische slotzitting van de veertiendaagse dit jaar, per uitzondering, slechts in septem ber zal plaatsvinden. In de lokalen in de Zwart Zusterstraat verzamelen elke dinsdag vrij willigers die 400 cc bloed afstaan. De eerste malen is dit slechts 250 cc want er zijn mensen die er niet bestand tegen zijn bloed te geven. De uitzonde ringendie de regel bevestigen. S.O.S. Er is een grote behoefte aan regelmatige donors. Waarom? Laten we de voornaamste reden en even vermelden ter illustratie. Geneesheren en chirurgen nemen steeds meer hun toe vlucht tot bloedtransfusies. Jaarlijks bezorgt de Nationale Dienst voor het bloed meer dan 250.000 flessen aan het genees- herencorps. Hoe langer hoe meer is er de behoefte aan speciale bloed- soorten. Opeenvolgende weten schappelijke ontdekkingen toonden aan dat het soms niet alleen noodzakelijk is rekening te houden met de bloedgroepen en Rhesusfactor, maar tevens met andere soorten groepen (CC, Ec, K, Fy, Se, Sk,...) Ingeval van rampen moet er steeds een voldoende voorraad beschikbaar zijn. Omwille van verschillende redenen (ouderdom, persoon lijke aangelegenheden, vertrek naar buitenland, enz....) dienen sommige donors te worden ver vangen. Er dient tijdig in hun vervanging te worden voorzien. Het plaatselijke Rode Kruis doet tijdens de veertiendaagse dan ook een dringende oproep tot vrijwilligers uit de ganse streek om bloed af te staan. Meer inlichtingen hierover kunnen bekomen worden bij juffrouw De Cock, Greffelinck. Dender monde of onder haar telefoon nummer 230.53. UITLEENDIENSTEN CURSUSSEN In de lokalen van het Rode Kruis (Zwart Zusterstraat) bevindt zich de uitleendienst. Hier kan mits de betaling van een kleine vergoeding sanitair materiaal worden uitgeleend. Regelmatig een regelmatig heid die door belangstellenden wordt bepaald worden hier ook diverse cursussen ingelegd. «Er bestaan verschillende soor ten cursussen», aldus de heer De Potter, «want er dient een onderscheid gemaakt tussen cursussen E.H.B.O., helper, nijverheidshelper, ambulancier en helper grote rampen. De cursussen worden ingelegd een maal een voldoende aantal belangstellenden gevonden. ledereen kan hier aan meedoen en er nuttige theoretische en praktische kennis verwerven om de eerste hulp bij ongevallen efficiënt te leren. De E.H.B.O. is van zeer groot belang want er kunnen mensenlevens van af hangen. Indien men getuige is van een ongeval kan men, indien men weet hoe te handelen, soms het leven van de slachtoffers redden.» Mensen uit de stad en de onmiddellijke omgeving waar zich geen afdeling van het Rode Kruis bevindt zijn steeds wel kom en kunnen steeds inlich tingen verkrijgen bij de Heer et Frans De Potter. Donckstraa|| tel. 232.56. Langs deze weg doet het Rod Kruis Dendermonde dan een oproep aan allen om ee dergelijke cursus bij te woner e Men is immers nooit te oud or te leren een mensenleven tfee redden. VRIEND, misschien heb je n 00 pas een organisatie leren kenne waar je meer wil van weten wan '9( er is een enorm leven aan dfOe gang in het Rode Kruis. D adressen heb je. Men verwach U! k MDl" ed< .dc Vorige week verruimde de Handelskamer van Aalst zich met een jonge kamer, zoals reeds in vele andere steden van het land. Essentieel ligt het in de bedoeling van de jonge kamer, jonge nijveraars, bedrijfsleiders en kaderpersoneel samen te brengen, teneinde gezamenlijk een beter inzicht te verwerven in de ekonomische en industriële problematiek van de eigen regio. Na een evolutieschets van de voorzitter van de Handelskamer de h. Felix Callebaut, van de ekonomische ekspansie te Aalst, wees burgemeester De Biischop op de POtenti7ele krachten die te Aalst aanwezig zijn. Bij de installatie van de Jonge Kamer werd de h. L» Dewolf voorzitter, ondervoorzitter Hugo Penne, sekreta- ris Hubert Meert, penningmeester W. Coen, vorming G.Van Overwalleen DE H; René Soene, C. Vande Veire. EtiennedDegeest en J. Verstraeten. TELEX...TELEX...TELEX...TELEX...TELEX...TELEX..,T De Dendermondse VVV geeft elke maand een pracht van e en informatieblaadje uit/Alle aktiviteiten staan daarin/O f toch bijna/Maardat er al giromeisjes bestonden, dat wi sten wij niet/Call girls wel/Maar nu... door simpele overs chrijving?/Het nummer staat niet vermeld/Zeven en een halve frank opslag voor het personeel van de Oudegemse papierfabriek/Hop, de lucht in/Met de helikopter/Zaterd ag 18 mei te Baasrode en zondag 19 mei te Sint-Gillis/All ez, Dendermonde/Nieuw bijhuis van het stadhuis/Burge meester Cool en burgerlijke stander Bomhals gaan nu al huwelijken sluiten inde kliniek/Nee, stouterik, niet in de materniteit/Eindelijk weet Germain van Appels het/Zijn sossiessen branden steeds aan/Zijn vrouw doet er boter bij/Hij niet/Naaktflitsersgesignaleerd te Grembergen/O k0( p de scoutsfeesten/Maar toch nog geen echte/In de tent durfden zij niet/Dan maar rond het voetbalveld/Inde pikk endonkeren/Dat zijn nog maar beginnelingen/Konden e nkel de koeien aan het schrikken brengen/Misschien wel zo erg dat zij in het Dendermondse stadspark terecht kwa men/Vier koeien/Die allemaal blaar heten/Breng die ma areeneterecht/Hadden geen identiteitsbewijs bij/Hebb en toch visitekaartjes laten liggen/Duiven op het stadhui s/ Koeien in het park/Waarom geen walvis in het vijverke achter't stadhuis/Op het stadhuis viel er zaterdag te eten ujt De eerste keer sinds vele jaren Er stond een buffet klaar voor honderd zestig mensen/Er waren er maar honderde nvijf/Toch was alles op/ Een geluk dat niet iedereen geko men was/Twee miljoen Driehonderdvijfenzestig duizend zevenhonderd kijkers volgden «Een mens van goede wil» En zeggen dat er nog zoveel ambetanterikken rondlopen /Te Koop: piratenzender studio's om platen op te nem en/Zo goed als nieuw/Prijs vijftig miljoen/Schrijven bur eel blad letters Suzi T. AK. Binnenkort komt er nog een pi raatje bij/De eigenaar mag niet gekend zijn/Hij zou een h of ken hebben (wie niet)/ Maar dan in Westerlo/ DDS gaat t e Wichelen 42 nieuwe woningen bouwen/Personeel van drukkerij De Cuyper gaat naar Parijs/Ja, naar Parijs/Oud e gazetten ophalen wegens de papierschaarste/Jij dacht wat anders hé?/Foei/Schepen Verhelst breekt de Dender mondse bunkers af Hoe gaan wij ons nu verdedigen?/Te gen wie?/Aalstenaars natuurlijk en andere Russen en vo etbalploegen die zakken en zwartkijkers en snotapen en z angers alia zoen van jou/Tuur is al bekomen van zijn vieri ng en de anderen ook/Behalve Eddy uit Grembergen/Die ns toestand was ook verst gevorderd/Het Aalsters kultur eel centrum wordt helemaal de bouwput ingespit/Promo tors: de Aalsterse schepenen/De Nieuwstraat krijgt een self-service restaurant/Voorde studenten wordt de dagel ijkse «pak-friet»-menu dus uitgebreid/Wel gevarieerde k fa' oude schotels in de Nieuwstraat, maar daarom nog geen C en A konfektiepakjes/De C en A-bazen mochten blijkba arde bouwverplichtingen van stadswege niet/De Kattest raat is nog niet aan zijn hotelkompleks toe/Het oude rust huis «vrolijkt» in afwachting verder het straatbeeld op/ De Bioley wordt een voorhet stadsbestuur moeilijk te vertere n hoofdschotel/Van de oprispingen kreeg Frans Kiecken s reeds zijn deel Burgemeester De Bisschop gaat na Tilb urg-Nederland nu in Essen-Duitslan naar het vuil water lo eren/Wie braaf is mag meegeel-groen in het water turen/ Op eigen kosten/ Na een boos artikel gepleegd door onze vrienden van «De Gazet van Aalst» over de pers-wantoest anden o het stadhuis werd alvast de traditie hoog gehoud en.../Allesbleef zoalshet was/BSPen KP hadden het in pendeltrein over de Aalsterse progressieve frontvorming /Zenuwachtige lieden kunnen zich flink oefenen geduld t e leren op het Erembodegemse gemeentehuis/In Lebbek e bracht een lid van,het schepencollege de rekening binn en van een etentje/voor 5 personen aan tafel nummer dert ien in een spijshuis buiten de gemeente/kostprijs 6.604 f r B.T.W. en dienst inbegrepen/op kosten van de belansti ngbetaler/er werden o.a. drie sigaren gerookt van 75 fr 't stuk/ra, ra, ra... wie waren die eters/In een Baasroodse s taminee woonden 17 personen en 2 honden/vijf bewoner s zijn verhuisd naar Buggenhout/op de burgerlijke stand geraakt men er niet meer wijs uit/Burgemeester De Landt sheer van Buggenhout is een gevierd zakenman en politie ker/het vrouwelijk schoon laat hem ook al niet onberoerd /tijdens de opening van de retrospektieve Pros Bosteels dankte hij Wiske Ceulemans voor haar toewijding als voo rzitstervan de kulturele raad /...maar met haarzal ik strak beginnen, aldusonsaller Dolf/Na Van Der Jeught kondig de nu ook burgemeester Van Den Hooff uit Mespelare een perskonferentie aan/kersverse minister van Nationale O pvoeding Herman De Croo zou zich best een abonnement op de Voorpost aanschaffen/verwacht wordt dat deze mi nister een attaché voor Mespelaarse zaken In zijn kabinet zal opnemen De deuren van de Lebbeekse kaspotten kos ten vierendettig diezend frank/Zonder B.T.W. Azerty Tyuiop op V<

De Voorpost | 1974 | | pagina 2