r 1 C' D E F G ir J K L M N 0 R u V r Y TOERIST IN DE DENDERSTREEK, WAARHEEN GEEN DENDERMONDSE ZEGE IN VIERDE KWISRONDE MOORSEL SPORTKLUB «DE STANZACHERS» NAAR STANZACH ABC 4 - 17/5/74 - De Voorpost Door de Provinciale Dienst voor Toerisme van Oost-Vlaanderen en door de gewestelijke VW «De Denderstreek» met haar onderdelen Aalst, Ninove, Geraardsbergen en de Falluintjesstreek, wordt reeds enkele jaren propaganda gemaakt om het toerisme in de Dender streek, hetzij ééndagstoerisme, weekend- of verblijftoerisme, te sti muleren. Als de toerist dan uiteindelijk besluit de Denderstreek te gaan bezoeken staat hij wellicht voor een muur. Waar vindt hij im mers ruime informatie Een Onthaalcentrum: Hieraan wil het stadsbestuur van Aalst dan een oplossing geven door het oprichten van een onthaalcentrum en dit in het gebiedshuisje van het belfort op de grote markt. Dit centrum zou full-time open zijn in de vakantie maanden juli en augustus 1974 en gedurende de weekends in juni en september. Gidsen zouden eraan verbonden zijn om eventuele rond leidingen te Aalst te kunnen verze keren Permanente Tentoonstelling Denderstreek: De WV «De Den derstreek» wil echter de informatie niet bepalen tot Aalst en omgeving. Ze wil het ruimer zien en informatie niet bepalen tot Aalst en omgeving. Ze wil het ruimer zien en informatie verschappen ook over de streek van Ninove. van Geraardsbergen en van de Falluintjes. Dit zou o.a. kur.nen gebeuren door een per manente tentoonstelling van al wat waardevol is in de hele Dender streek Het personeel hiertoe nodig zal de WV financieel op zijn reke ning nemen en aldus bijdragen tot een betere kennis van onze mooie streek Vanaf volgende maand kunt u zich reeds gedurende de weekends tot dat onthaalcentrum richten. Een uitkomst voor de toe rist inderdaad Wandelpaden: De vergadering van vorige maandag waar over deze tentoonstelling gedebatteerd wer, geleid door de Voorzitter van de WV «De Denderstreek» vre derechter Otte. Tussen de andere aanwezigen noteerden we burge meester Elie De Mol van Grimmin- ge, Robert de Pauw van Baarde- De vierde kwisronde ging door in het Koninklijk Atheneum van Dendermonde en na drie kwartier zoeken en drie en een halve keer de weg te vragen kon je de kwiszaal vinden. Tot grote opluchting van Ivan Van Hese was daar toch een bar ingericht en de dieners en dienstertjes droegen pulletjes met een A op de linker-, een b op de rechterborst en een T tussen beide letters, wat Ivan Van Hese natuurlijk heel prachtig vond. Na twee overwinningen in de tweede en de derde ronde deed 't Ros het nu zeer kalmpjes en werd dertiende. De vierde ronde werd voorafgegaan door de plechtige proklamatie van de zaalkwis van de derde ronde. Honderdtweeënvijftig mensen namen aan de zaalkwis deel en honderdenzeven gaven het korrekte antwoord op de hoofdvraag. De schiftingsvraag de gezamelijke leeftijd van juryleden moest het dus doen en vijf deelnemers wisten te schrijven dat de jury 319 jaar oud was. Deze clevere boys waren Willy Taminau, Filip Van Damme en Wilfried De Meester, drie Dendermondenaren, en Cesar van Huynegem uit Buggenhout en Louis Thienpont uit Merelbeke. Erik Van Hese zorgde er dan door een speelse handbewegng voor dat Cesar Van Huynegem een knap herenuurwerk kreeg van uurwerkmaker Julien De Ridder, terwijl de vier anderen van John Claessens, u allen welgekend, een elpee kregen. Van de Jeggpap dan nog wel. De hoofdvraag voor de vierde zaalkwis: uit vijf ansgrammen moest men vijf gemeenten met meer dan tienduizend inwoners distilleren. De schiftingsvraag- hoeveel centimeter zijn de juryleden lang. Elckerlyc, Ritompclub, Volksunie, Opba Opwijk, KWB Buggenhout, Eureka, Voxland en Locodam namen het tegen elkaar op in de eerste reeks. De Opba'ers hadden opnieuw pech toen een antwoord op tallkennis door de jury niet kon aanvaard worden, wegens onduidelijke schrijfwijze. Opba eindigde dan toch nog op de derde plaats met éénentwintig punten. De KWB van Buggenhout, voorzien van een luidruchtige groep supporters, zorgde voor een puike verrichting, die hun plaats in de eindstand heel wat verbeterde. Ze werden tweede met vierentwintig punten. De Ritompklub van Tony Francois ging met een ereplaats in deze reeks lopen met een totaal van vijfentwintig punten. De Opba'ers moesten hun derde plaats nog delen met een even sterk Voxland. De gedeelde vijfde plaats ook voor de Elckerlycploeg van Annie Taminau en de Locodammers uit Antwerpen met twintig punten. Zevende werd de Volksunieploeg met 18 punten en achtste Eureka met 15 punten. Juvenes Zele, de familie Michiels, Vlaamse Kub, dé Jonge Natuurvrienden, Cantcleer, Lovebird Wetteren, jeugdklub Zenith en Vok Moorsel zaten in de tweede reeks aan de waggele wedstrijd tafels. Na tien vragen leek het dat Vlaamse Klub opnieuw het pleit zou winnen met negentien punten op dat ogenblik. De gezonde geesten dachten toen dat de Vokkers die toen al twintig punten totaliseerden wel zouden verzwakken naar het einde toe. Maar het liep natuurlijk net omgekeerd uit. Vok Moorsel werd schitterend eerste met vijfen twintig punten en de verrassing was kompleet toen het koor Cantecleer tweede werd. Derde werden de Zenithers met éénentwintig punten en dit samen met de Vlaamse Klub. Juvenes Zele werd vijfde met negentien punten en de applaudiserende Lovebirds zesde met achttien punten. De Jonge Natuurvrienden lieten een paar grove steken vallen en, het werd een zevende plaats met zestien punten. En toch droegen de ATB'ers toffe pulletjes. De familie Michiels zette de joker weer raak opdesportrubriek en werd achtste met veertien punten. NOG SERIEUZER Wijze Wuitens Hamme, Jongsocialisten. Averechts, schaakklub 't Ros, ATB De Natuurvrienden, 't Toreken uit Lebbeke. Jeugd zonder Dak. CVP-jongeren en KSA Jong-Vlaanderen speelden de derde reeks. De aandacht spitste zich vanzelfsprekend tóe op het duel 't Ros-ATB de Natuurvrienden. ATB De atuurvrienden won dit duel tenslotte met vierentwintig punten. Winnaars in de derde reeks werden echter de Hamse Wijze Wuitens. die 25 punten samenraapten. De CVP-jongeren maakten een revelerende comeback, ze voerden een verjonging in hun team door door ouwere kwissers te laten kwissen. het komt er op neer dat de CVP-jongeren drieëntwintig punten totaliseerden. Vierde werd Jeugd zonder Dak met tweeëntwintig punten en de schaakklub eindigde vijfde met twintig punten. De jongsocialis ten werden zesde met negentien punten. Zevende met vijftien punten werden Averechts, 't Toreken en de KSA. De avondstand 1. Vok. Ritompklub en Wijze Wuitens 25 punten; 4. KWB Buggenhout en ATB De Natuurvrienden 24 punten; 6. CVP-jongeren en Cantecleer 23 p.; 8. Jeugd zonder Dak 22 p.; 9. Vlaamse KLub.Opba, Voxland en Zenith 21 p.; 13. Elckerlyc, Locodam en 't Ros 20 p.; 16. Juvenes. Jong-socialisten 19 p.; 18. Volksunie en Lovebird 18 p.; 20. Jonge Natuurvrienden 16 p.; 21. KSA, Eureka. Averechts en 't Toreken 15 p.; 25. Familie Michiels 14 punten. NAAR DE FINALE Na vier ronden totaliseert schaakklub 't Ros 99 punten en staat hiermee aan de leiding van de algemene rangschikking. ATB De Natuurvrienden heeft slechts twee punten minder, zodat de strijd om de eindoverwinning in het zevende Dendermondse kwistornooi van de Vlaamse Klub wel tussen beide ploegen zal gaan. Beide ploegen presteren immers regelmatig goed. zodat hun voorsprong van resp. negen en zeven punten op de derde best-gerangschikte voldoende is om een derde kandidaat-eind overwinnaar van het lijf te houden. De finale op zaterdag 18 mei om 20 uur in het Gildenhuis aan de Otterstraat belooft zeker spannend te worden. Overkosmt dan ook dringend gewenst. Overigens ziet de algemene rangschikking er zo uit; 3. Wijze Wuitens 90 p. 4. Voxland en Zenith 88 p. 6. Opba 87 p. 7. Vlaamse Klub en Ritompklub 86 p. 9 Locodam 83 p. 10. Vok Moorsel 81 p. 11. Jongsocialisten 80 p. 12. Elckerlyc, Jeugd zonder Dak en KWB Buggenhout 79 p. 15. Volksunie en Lovebird 77 p. 17. 't Toreken 76 p. 21. CVP-Jongeren 67 p. 22. Juvenes Zele 66 p. 23. Familie Michiels 64 p. 24. Eureka 60 punten en 25. Averechts met 53 punten. pau, Va[| dcn Ecde gem (ondervoorzitter), Antoon Muylaert van Herdersem en de gastheer voor deze interessante avond. Raymond Uytersprot van Moorsel. Eveneens waren er de schepenen Jozef Pieters van Moorsel, Jacques Timmerman van Ninove en de schepen van Herder sem, ook Notaris Pierre Breckpot en afgevaardigde van «Vakantie genoegens» Frans Schockaert wa ren er samen met leden van de Raad van Beheer producer Lam bert Van de Sijpe. voorzitter WV, «De Falluintjesstreek», ingenieur Roger van Nuffel, ambtenaar N.M.B.S. Raymond van der Borght en schoolhoofd Jozef Muylaert. De Voorzitter werd bijgestaan door sekretaris stadsarchivaris Karei Baert en door penningmeester Ed gar Saeys. Gesproken werd allereerst over wandelpaden aansluitend op de Denderroute- De afstand mag niet meer dan 7 km bedragen en de gekozen paden zullen bewegwij- zerd worden met zeshoekige bor den zoals dus de Denderroute zelf doch dan in kleiner formaat. Ver mits Aalst een wandelweg heeft die door de stad loopt om de verschil lende merkwaardigheden te kun nen bekijken en deze geen be wegwijzering nodig heeft lijkt het makkelijk de VW's, Ninove, Ge raardsbergen. en de Falluintjes, elk om te beginnen één pad te laten organiseren en bewegwijzeren. Ook werd gerept over beddingen van afgeschafte spoorweglijnen die best als wandelweg, als fiet- stochtweg of als ruiterpad kunnen worden ingericht. Pikfeest: Nadat penningmeester Edgar Saeys de financiële toe stand heeft geschetst die tot ieders voldoening zeer goed is, schetste Lambert van de Sijpe het Pikfeest dat reeds aan zijn lustrumuitgave toe is. Het wordt dit maal een twee daags landelijk gebeuren waarin ongeveer 100 personen; liefst in oude boerenklederdracht optre den. Tevens wordt het dit jaar ge- kombineerd met de uitzending van de Vlaamse Televisie «Beentje Buiten» waarin de helft bestaat uit een gefilmd programma van de andere gewesten van de Dender streek en de nadere helft gewijd aan het pikfeest en aan de wandel- of fietstocht met start en aankomst op het Pikfeest. De hoeve waar het gebeuren plaats grijpt is de Hoeve Van Nuffel op de Boskant te Herdersem en de tocht loopt langs Baardegem, Mel- dert, Moorsel en zo terug naar de hoeve Van Nuffel. Te Moorsel aan de Gudulkapel komt een machtig bloemtapijt, een bloemenge- meente als Moorsel waardig Te Meldert, in de nabijheid van de oude zandsteengroeven die van Meldert in de Middeleeuwen het belangrijkste centrum tussen Aalst en Brussel maakten, wordt door het Koor van de Kulturele Kring ge zongen in het Hof te Putte waar tevens een tekenwedstrijd plaats heeft. Via het schilderachtige Kra- vaalbos gaat de tocht naar Baar degem waar ieder luid zijn mening zal kunnen verkondigen en een bezoek aan de gerestaureerde kerk, zeer interessant is. Folder over het Pikfeest: De pro vinciale Dienst voor Toerisme, bij de monde van haar Direkteur, be looft een ruime tussenkomst in de kosten van het drukken van een prachtige folder met kleurfoto van de Falluintjes. Ook de andere plaatselijke gebeurtenissen als Faubourgjaarmarkt te Baardegem die elk jaar aan belangrijkheid wint en uitgroeit tot een werkelijk inte ressante folkloristische gebeurte nis en het Hopfeest te Meldert dat dit jaar voor de eerste keer wordt gevierd worden in deze folder be licht. Hij zal op ruime schaal in de Falluitjesstreek zelf en natuurlijk ver erbuiten worden verspreid. J.M. Sportklub «de Stanzachers» is een vereniging die zowat alles en nog wat doet, maar voornamelijk sport zoals de benaming laat uitschijnen. Een der voornaamste aktiviteiten is een jaarlijkse reis naar het plaatsje Stanzach, een klein dorpje in Oostenrijks Tirol. Dit jaar gaat die reis door van 22 mei tot 27 mei. Wij wensen toch wat nadere uitleg te geven omtrent deze bloeiende groep. ONTSTAAN Niettegenstaande de offi ciële oprichtingsdatum van 23 november 1972, bestaat de sportklub «de Stanza chers» reeds langer, zij het dan onder een niet officieële vorm. zondagmorgen, tijdens het wielerseizoen wel te ver staan, wordt omstreeks 9 uur gestart aan het lokaal, Aalsterse steenweg, voor een tocht van circa 80 km. Volledige sportuitrustingen zijn beschikbaar tegen beta- filmavonden met als onder werp de aktiviteiten van de klub zelf, bakschieting en pitjesbakwedstrijden, enzo voort... JAARLIJKSE REIS De reis naar Stanzach zal dit jaar doorgaan van 22 mei tot 27 mei. Vertrek aan het lokaal Willy Van Droogen- broekte22 uur. De inrichters zijn ering ge slaagd, niettegenstaande de gevoelige prijsstijgingen van bus en verblijf de deel- dnameprijs te beperkten tot 2.-100 F per persoon. In deze prijs is alles inbegrepen De Moorselse Stanzachers (jm) Een aantal mensen, jonger- ren en ouderen, brachten sinds enkele jaren hun jaar lijks verlof door in het Oos tenrijkse dorpje Stanzach. Door dit jaarlijks samenzijn hadden zij zulkdanige vriendschapsbanden ge smeed, dat zij een paar jaar geleden de idee uitwerkten een sportklub te stichten die wat meer in haar'mars had dan reizen. WERKING Voor het ogenblik bestaat de sportklub nog geen twee jaar en het afgewerkte pro gramma vermeldt reeds heel wat. De jaarlijkse reis naar Stanzach heeft telkens plaats in het voorjaar en dit voor een billijke prijs van ongeveer 2.000 Fr per per soon. In deze prijs zijn de reiskosten begrepen, vijf da gen verblijf, d.w.z. eten en overnachting, verder een ti- roleravond, enz. De inrich ters zorgen steeds voor een rijkgevuld en gevariëerd pro gramma: Tiroleravond, Hei- matavond, uitstappen naar beroemde plaatsen in de omgeving van Stanzach, dansavond, voetbalwed strijd, bergtrochten door de sneeuw, enzovoort. De gemoedelijke omgang met de Tirolers zorgt ervoor dat deze reis telkens een succes wordt. Die vriendelij ke mensen brengen ook telkenjare een tegenbezoek aan de Moorselse Stanza chers. Daarnaast doen de Stanza chers ook aan wielertoeris- me. Dat deze aktiviteit ook heel ernstig wordt opgevat bewijzen de afstande. Elke ling. Het hoogtepunt van deze aktiviteit was wel de inrich ting van de rally, in de maand september 1973, tel lende voor het olympisch minimum. Dat het groots was bewezen de 190 in schrijvingen. In de maand augustus werd de eerste grote prijs «De Stanzachers» ingericht. De juniores BWB mochten het uitvechten voor 8.000 fr aan prijzen. En dat voor een junioreswedstrijd! De Stanzachers hebben het wielrennen terug in het eens zo wielerminnend Moorsel gebracht, ledereen herinnert zich nog hoe onze Vic Nue- lant de Tour de France tot een goed einde bracht. Met hem verdween de wieler sport uit Moorsel. Met de Stanzachers deed hij op luisterrijke wijze terug zijn intrede. Ook dit jaar zal een wedstrijd voor juniores BWB ingericht worden, waaraan zo maar eventjes 10.000 Fr prijzen zullen ver bonden zijn. De Stanzachters denken er echter ook aan een wedstrijd vor nieuwelingen in te rich ten, nu Vic Nuelant een opvolger kreeg in de per soon van zijn jongste broer Jean Pierre. Men zou nu toch onze nieuweling Nue lant moeten kunnen aan het werk zien in zijn eigen Moor sel. Zullen de Stanzachers het nog voor mekaar krij gen? Als nevenaktiviteiten vermelden we nog: organi seren van voetbal- en kaats wedstrijden, jaarlijks sou per met gezellig samenzijn, bezoek aan vriendenklubs, zoals hierboven vermeld. Daarbij is er dit jaar nog een uitstap naar een kasteel in Beieren voorzien. Er is slechts plaats voor 50 perso nen en het zal zeker niemand verwonderen dat alle plaat sen reeds lang ingenomen zijn. Er wachten zelfs reeds enkele reserven om eventu eel te kunnen inspringen. Wil je er volgend jaar ook bij zijn? Laat je dan zo vlug mogelijk inschrijven. DOEZOVOORT Wij wensen de Stanzachers proficiat met hetgeen zij in een korte tijdspanne reeds hebben verwezenlijkt en ho pen dat zij op de ingeslagen weg zullen doorgaan. Deze bloeiende klub telt nu reeds meer dan 100 leden, het jaarlijks lidgeld bedraagt minstens 50 F. Dit lidgeld komt in mindering voor het jaarlijks souper en geeft tevens absolute voorrang voorde reis naar Tirol. Het zeer aktieve bestuur is samengesteld als volgt: e- re-voorzitter Jozef Podevijn, voorzitter Gustaaf Cardon, sekretaris Omer Beeckman, schatbewaarder Clement Van Herrewegen, sportlei der Jozef De boeck, lokaal houder en verantwoordelijke voor het materiaal Willy Van Droogenbroeck en leden Beeckman Frans, Bornau Theo, De Cocker Freddy, De Groot Willem, Merckx Lu- cien, Philips Marcel, Plat- tiau Frans, Scheerlinck Eu gene, Van den Broeck Jos, Van de Perre Hugo, Van Houdt willy, Van Weyen- bergh Pierreen Wille René. F.VB STEEDS BIJ DE HAND uw TELEFOONNUMMERS^ ADRESSEN 052-211.28 Kleding heeft de beste afwerking, snit. En wat een prijs HUIS ADI. Dorp 41. Grembergen eeckman 053-702.93 De specialist in maatwerk de laagste prijzen der matrassen Schuimrubber. Latex. Staalveren, super Bultex Bergemeer- it 18. AALST 053-225.56 SPORT levert alle sportuitrustingen aan clubs, scholen en handelaars, rechtstreeks aan fabrieks prijzen (enig in België) Schoolstraat 54, Aalst endermondse rijschool 052-237.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onder richt door gespecialiseerde personen. De Den dermondse Rijschool, Veldstraat 47. St.-Gillis- Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen uro-Home 052-262.71 ëestzaal Edelweiss 052-223.41 esmeed 052-227.62 metalen trappen trapleuningen - balkon en terrasafsluitingen - poorten, enz M. De Backer, Kon. Albertstr 75. Dendermonde 052-238.16 Micnem - Tapison. Nylontapijt e.a Vloerbekle dingen in overgrote keus bij Herman Mlchem, Potiaulaan 16, St.-Gillis-Denderm. Vraag vrijblij vend alle inlichtingen. In sportarena 052-227.33 is het toonaangevend op gebied van sport, camping, zwembaden, tuinspelen, vrije tijd, enz Opwijkstraat 21B, Lebbeke o - Sport 052-217.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledi] en kamping Statiestraat 21. Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. 'om leen gerust 053-260.16 op handtekening Hypotheken - Verzekerde geheimhouding. Inliohtingen bij Van den Berghe. Hoogstraat 77, Haaltert. attoflex 052-211.77 de bedvenng voor een goede nachtrust. Verdeler voor de streek Meubelen E DE PETTER. Kon. Albertstraat 14. Sint-Gillis-Dendermonde. lodehuis 053-220.29 Lingerie YVONNE - alle dameskleding - special teil bruids-, avondkledij eigen atelier Esplanadestraat 20. Aalst lieuwste mode 052-212.82 aan de laagste prijzen biedt U SCOTEX KLEDING Brusselsestraat 33 Dendermonde Ook dames- en kinderkleding vergordijnen 052-235.50 pioegstotten (alleenverkoop voor het gewest) gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden, luxaflex, louverdrape. vouwdeuren, modern fold, melen, afwerken, plaatsen GUIDO MICHEM, Potiaulaan 11. Denderfhonde loelsie kleding 052-216.11 de zaak die met haar ti|d meegaat. Franz Cour- tensstraat 32. Dendermonde nlons 053-282.81 meubels en alle binnenhuisversieringen Galerie De Keizer ENSOR Rechtstreekse waar uit ver schillende landen aAICT Vlaanderenstraat 6 Keizerlijke Plaats 8. aalsi zoekt 052-221.20 gezelschapsspelen voor groot en klein Een overgrote keus vindt U in de boek- en papier handel P VAN GEERTRUYEN-DE RIDDER. Dijk- straat 5. Dendermonde Ook alle planafdrukken. [oor rij.laprzen 053-250.94 voor moderne ruiters te verkrijgen één adres MALLY SHOE. Nieuwstraat 53 AALST AlGLE in alle maten en breedten 053-237.46 zitten duizenden met ASTMA-aandoeningen Eén oplossing De MEDISCHE matras Verkrijgbaar bij DE PAREL Molenstraat 41 NIEUWERKERKEN. vonne en Jozef 053-733.95 rijden met een bromfiets van HOFMAN Gentsectraat 4-6, AALST Alle herstellingen. 1 jaar waarborg, gratis onder houd Prijzen vanaf 4.900 tot 150.000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar. ^°ek 053-237.46 het Oost of West bij DE PAREL koopt U het best. Molenstraat 41, Nieuwerkerken

De Voorpost | 1974 | | pagina 4