EUGDKLUB PEDILUX VERHUISDOSSIER KREJj WELDRA AFGESLOTEN?! WILLEM VERMANDERE IS El KREJfl jomE TUF-TUF 7 TOREKEfl r JOKQ PALLIETER Y /IflT-JORI/ Y 'T FRBRIEK/KEfl ZEfflTH GEEFT MEER KOMFORT AAN UW VOETEN KERKSTRAAT 18, AALST AALST SINKSENWEEKEINDE IN TEKEN VAN GEHANDICAPTENZORG LANG HAAR, BAARDIG ALS 'T KAN EN IN BLUE JEANS K.S.A. TOCH MET EEN EIGEN GEZICHT WERKEN AAN VORMING 10 - 24/5/74 - De Voorpost Vrijdag 24 mei om 20 uur: diaver toning over onze reis naar Lon den, de fietstocht naar Gaasbeek en onze reis naar Parijs. Zater dag 25 mei: in groep naar de ko medie opgevoerd door het to neelgezelschap Nieuw Leven, «Blootsvoets in het park», Kaar ten groepstarief 30 fr, verzame len om 18u30 aan Kreja. Zondag 26 mei om 19u30: bekroning van de Kreja-fïlmreeks met de onver getelijke film Love Story. Inkom 25 fr. Kalender der wekelijkse ak- tiviteiten: vrijdag van 19 tot 21 uur: werkvergadering; zaterdag om 14 uur: Stampen en Dagen; dinsdag om 19 uur: volleybal (Moorselbaan); woensdag om 19 uur: gitaarles en om 20 uur: skif- felgroep; donderdag van 19 tot 21 uur: sporttraining op het Wijn- gaerdveld. Wie wil graag tijdens de vakantie gedurende 14 dagen in een jeugdatelier werken aan de kust (vakantiecentra). Het ate lier werkt 4 uur per dag. Logies en maaltijden zijn gratis. Wekelijkse vergoeding is 1.500 fr (verplaat- singsonkosten inbegrepen). Jeugdhuis Kreja, Dr. De Moor straat 104, Aalst. Zaterdag 25 mei richten wij onze tweede kleinkunstavond in. Dit maal met het optreden van: «Het Audio-visueel sirkus van Vuile Mong en zijn Vieze Gasten». Wij nodigen iedereen uit om naar dit spektakel te komen kijken in zaal Patronaat aanvang 20uur. Inkom 40 fr. Hopelijk mogen we rekenen op uw aanwezigheid die het sla gen van deze avond in de hand zal werken. Twee nieuwe volleybalkernen in kompetitie Zoals aangekondigd start jeugd- klub Jome volgend jaar in de jeugdklubkompetitie van het ge west Aalst en dit zowel met da mes als heren. Een reeks trainin gen en een treffen met Pallieter (die ongelukkig werden verloren) zorgden voor volgende selektie: Bij de dameskern krijgen we: He lena Roggeman. Rita van Hau- wermeiren, Martine Bonnaerens, An de Cock, Liliane Cautaerts, Marleen van Landuyt, Lutgarde de Croock en Bethy Roggeman. Bij de herenkern vinden we: Luc de Cooman, Eddy en Pierre Huy- lenbroeck, Ludo Boelaert, Wil- fried van Hauwermeiren, Rudy Veldeman en Hans van Gijseg- hem. Danskursus Dansen is iets dat door jong en oud wordt gedaan, en dus ook door ieder moet gekend en gekul- tiveerd worden. Daar nog vele jongeren enkel een paar pasjes kennen wil men hieraan iets gaan doen en richt men een danskur sus in. Wie graag wil meedoen kan in jeugdklub Jome een in schrijvingsformulier verkrijgen. Dit moet liefst zo vlug mogelijk ingevuld worden en ingeleverd worden bij Wilfried van Hauwer meiren in de Muntstraat. 0 18 mei speelden we onze (voorlopig) laatste voetbal wedstrijd van dit seizoen. We werde uitgenodigd te Ronse. Klein terrein, verschrikkelijk heet en veel doelen, eindstand 4-4 (eerste speelhelft 0-4 voor den Tuf) Zaterdag 18 mei was er ook bas ket tegen café den Hoorn. Zéér spannende wedstrijd Op 1 mi nuut van het einde stonden de tufspelers met 1 puntje achter. Een speciale inspanning bracht onze spelers uiteindelijk op voor sprong die behouden bleef tot het einde. 52-49 overwinning voor de tufploeg bestaande uit Leo en Dirk van der Borght, Marc Jacob, Guy van Wuk, Leo Loos. Jo Me- ganck en Filip De Paepe Volley was er ook. Verbroeder ingswedstrijd tegen J.K. Joke uit Berlare. De wedstrijd was niet veel zaaks, eindstand 3-1 in het voordeel van de tuf. Terzelfdertijd ping-pong wed strijden tegen J.K. Joke, Filip, Pa trick, Emiel en Rik verdedigden onze kleuren. Dit laatste druk sport-weekend was dus een echt overwinningsweekend voor onze spelers. De eksamens naderen en de trainingen worden dan ook facultatief. Wie zich wat wenst te ontspannen na een drukke «blokdag» kan steeds de woens dag, donderdag en vrijdagavond bij ons terechtZaterdag en zondagavond vanaf 19. uur in stuif. PS. Vrijdagavond 19.30 uur vol- ley tegen Gold Stars- Denderleeuw Uitzonderlijk wordt de maan delijkse film in Toreken gege ven op zondag 25 mei. Het wordt een moderne liefdesge schiedenis «John and Mary» van Peter Yates, met onderan- dere Mia Farrow en Dustin Hofmann. Een film die achter een scherm van nonchalante vrolijkheid, een heel wat dieper ernst verbergt dan men zou menen. Eveneens op zaterdag 25 mei, doet 't Toreken aan de papier slag ingericht door het groen- komitee mee. In naam van alle medewerkende jeugdvereni gingen van Lebbeke. vraagt het bestuur van Toreken aan alle Lebbekenaren. hun papier reeds vooraf klaar te leggen, teneinde een vlotte ophaling te kunnen verzekeren. Op zondag 26 mei speelt Toreken dankzij de belangelo ze overwinning van en voor het elftal «Edellwijs» in de finale van do Lebbeekse voetbalcup. Alle leden van jeugdklub Toreken danken die sportieve 12 voetballers nogmaals voor die sterke wilskracht dat ze zo maar op zaterdag 18 mei voor onze klub hebben getoont. 's Avonds gaat de laatste kleinkunstavond door van het seizoen. Er werd reeds voeral aangekondigd dat niemand minder dan Johan Verminnen zou komen met zijn sundicaat. Wegens contractuele moeilijk heden echter kan het optreden niet plaats grijpen. In allereil dan werd Wim De Craene gekontrakteerd. die eveneens al een jarenlange podium ervaring bezit, en er zeker en vast zal voor zorgen dat de laatste kleinkunstavond in de Lebbeekse jeugdklub niet on opgemerkt zal voorbijgaan. Diezelfde avond treedt er ook een Lebbeekse groep op: Adamsdruiveblad. Het pro gramma van juni zal aange past worden aan de drukke examenperiode zonder echter de werkende leden te verwaar lozen. 23 en 26 mei: voetbal op het terrein SK Berlare. 24 mei: «Ik ben het liefje», een toneelstuk in de KVS te Brussel. 25 mei: optreden van disco-bar Mckono-Schoonaarde. 26 mei: te 14 uur beheerraad 31 mei vergadering van de sociale dienst. 19 juni animatievergadering (door Eddy of door Riet???) 22 juni viert peter Van der Snickt zijn verjaardag in het lokaal. 29juni Buizenbal 7 juni Algemene vergadering vooralle leden. Voor diegenen die dit jaar gaan genieten van de spaanse zon (en Sangria): inschrijvingen ten laatste in dienen bij F. Moyson, op 31 mei. Vnjdag 24 mei: Tafeltennis, enkel voor leden van T.C DE DENDER EN T.C. PALLIETER Zaterdag 25 mei: Danskursus: les 3 (tweede reeks) te 15 uur. vanaf 19 uur instuif tot 24 uur) Zondag 26 mei: te 10 uur: tafel tennis (enkel voor beginners) te 18 uur: instuif (tot 23 uur) DD. Vrijdag 24 mei kan je rustig of bruisend instuiven tussen 16 en 24 uur en om 20 uur is er pottenbakken. Pingpongen, kikkeren (ook «opkikkeren»), kaarten, dammen of andere gezelschapsspelen kan je er zeker zijn voor onze hypno- se-avond (20uur) Een interes santé meneer zal ons trachten wijs te maken wat hypnose nu eigenlijk is en wij zullen zijn kennis natuurlijk ook beves tigd zien in een paar over tuigende staaltjes (vrijwilligers moeten aan geen speciale voorwaarden voldoen, dus waarom zou je het niet zijn?), 's Anderendaags, zondag 26 N mei. is er 's morgens volley (om lekker fris te worden) en 's middags voetbal. 's Avonds is er dansavond van de fotoclub (kom je vóór de leuke examentijd nog eens duchtig ontspannen!). Wat we je alvast ook al kunnen vertellen is dat we op 2 juni onder begeleiding van een natuurgids gaan wandelen in Heverlee-bos. Meer informatie daarover volgt. Woensdag 29 mei Te 16 uur en 23 uur instuif; te 19 uur oefenen volley op de kapu cijnen voor de meisjes. Te 20 uur rietwerk, fotoklub, mu ziek beluisteren. CHANGAI 24 UUR OP 24 UUR: Voor velen is China nog steeds het «onbekende land». Som migen beseffen niet dat nu reeds meer dan 25 jaar geleden een kommunistische revolutie het begin was van de volks republiek China. Daarom richt de vereniging België - China (V.B.C.) op vrijdag 31 mei om 20 uur in het centrum voor samenlevingsvernieuwing een avond in met projektie van de film «Changai 24 uur op 24 De film die een realisatie is van de werkgroep «maatschappij» van de V.B.C. geeft een beeld van het dagelijkse leven in de volksrepubliek. Hij wordt in geleid door mensen die er geweest zijn en vrij mochten filmen, achteraf kan er uiter aard gedebateerd worden. De info-groep van het C.S.V. en de vereniging België - China nodigen iedereen uit tot deze film en diskussieavond. AKTIE «LOKOMOTIEF» Dagelijks nemen veel mensen de trein. De meesten reizen in onkonfortabele, propvolle TWEEDEKLAS WAGONS vooral, op de spitsuren). Ter zelfdertijd zijn enige wagons ingeschakeld voor de weinige mensen die het zich kunnen veroorloven EERSTE KLAS te reizen. Deze toestand is niet erg stimulerend voor «de tweedeklasers» om nog langer met de trein te reizen. Boven dien vinden wij het inleggen van eersteklas wagons voor énkele personen een onver- antwoordde uitgave. Als het KLASSEVERSCHIL wordt opgeheven kunnen méér mensen rustig reizen en zullen ook méér mensen de trein gaan gebruiken. Dit is géén alleen staand probleem, maar moet gezien worden in een ruimer verband, bij DE STRIJD VOOR EEN GEZONDER LEEFMILIEU en een RECHTVAARDIGER SA MENLEVING. Daarom verzamelen wij zoveel mogelijk HANDTEKENIN GEN die we dan op 3 juni willen afgeven bij DE DIREK- TEURVAN DEN.M.B.S. Door meer en betere muziek, er gens in de kleinkunst verande ring brengen, tegen de overdaad aan gitaarjongens. Niet enkel geëngageerde teksten brengen (er zijn toch zoveel mooie en grappige dingen in het leven). Zien wij Tamboerijn uitgroeien tot een trio van ongekende hoogte, dan volgen zij niet direkt een be paalde richting die pop of wat ook kan genoemd worden. Zij zoeken een eigen weg die door hun ma nier van musiceren en werken, zeker de goede zal zijn. AFSPRAAK MET «TAMBOE RIJN» IN ZENITH TE 20 UUR nietleden betalen 30 fr. Zat. 1 juni: Verbroedering met Juvenes uit Zele in Zele. Zenith trekt naar jeugdcentrum Juvenes en verbroedert er op een formi dabele wijze Vertrek aan de klub te 20 uur met wagens. Zond. 2 juni: Pinksteren. Vanaf 19 uur is er een gezellige vrije Pinksterinstuif. Dinsd. 4 juni Animatieploeg - Le denvergadering te 20 uur. Zat. 25 mei: T-Dansant eerste economische atheneum Zond. 26 mei Tamboerijn, een nieuwe sound in de Vlaamse kleinkunst. Drie baarden, met daarboven drie dwaze koppen, barstensvol muziek. Dat zijn Swa (fluit), Jan (gitaar) en Chris (or gel). Drie jonge mensen, samen amper 72 jaar, met drie zeer uit eenlopende karakters. Eenmaal echter een podium beklommen vormen zij één harmonieuze groep, die een unieke plaats in neemt in de Vlaamse klein- kunstwereld. Het loont meer dan de moeite om Tamboerijn aan het werk te zien, Chris onttrekt aan zijn orgelklavier de gekste klanken, Jan martelt en streelt de gitaarsnaren en Swa zwiert kris kras de geluiden uit zijn mond- harmonika en een reeks fluiten. Zachte en wilde klanken bruisen tegen mekaar op en spatten uit een in gebed en vloek. Muziek die men zelden hoort, omdat te weinig jonge kunstenaars «ziel» in hun kreatief zijn kunnen leg gen. Muziek, dat is hun doel. Comfartschoenen Voetverzorging Steunzolen Orthopedisch maatwerk Spataderkousen Erkend door alle Mutualiteiten 1/6/32/25/001 1/6/40/25/302 TELEFOON 053-259.23 Jeugdhuis Kreja is de jongste tijd haast niet uit de belangstelling weg te krijgen. Een eerder trieste belangstelling dan want de behui zingsperikelen die reeds maanden aanslepen mogen dan al een vette schrijfkluif vormen, het jeugdhuis blijft daardoor niet minder voor de allesbehalve eenvoudige keuze staan: stopzetting van de werking of overheveling van het huis naar het stadscentrum. Gezien het karakter van Kreja zal laatstgenoemde oplossing steeds eerder ongelukkig blijven. Tot vervelens toe schetsen we in grove lijnen de toestand. Het huis dat Kreja betrekt is gewoon snert. Zware gevolgen op een werking die tot nutoe puik was: grotere en winstgevende aktiviteiten zijn ge zien de behuizing niet langer mo gelijk, werken met het oog op de toekomst is tegen de bierkaai vech ten, sfeer die zeker niet als toon aangevend mag gesteld- Los staand van de eigen wensen om zo snel mogelijk een nieuw en aange past onderkomen te vinden is daar onlangs nog de gruk bijgekomen van de verhuurder. Onhoudbare si tuatie die alleen door een verhuis kan opgeklaard. Oplossingen: De weg naar het stadhuis kennen de mensen van Krejazo stilaan. In antwoord op het recentste schrijven aan de Aals- terse vroede vaderen deelde de burgemeester mee dat het stads bestuur de intentie heeft een ge bouw te kopen in de Driesleutel- straat. Wat tot 1 juli «Beschutte' werkplaats» blijft zal vanaf die da tum voor een gedeelte ter beschik king worden gesteld van jeugdhui zen. Naar we vernamen zou de fi- nantiële kommissie advies aan de gemeenteraad zich unaniem hebben uitgesproken dat gedeelte ter beschikking te stellen van «een jeugdhuis in nood». Vooraleer het echter zover is moet de gemeente raad akkoord gaan met de aan koop en het ter beschikking stellen. Achteraf heeft ook de Bestendige Deputatie nog wat in de pap te brokken. De lokalen aan de Dries- leutelstraat worden door de kreja- nen zls zeer geschikt toevlucht soord beschouwd. Om te beginnen zou men immers in hetzelfde deel van Aalst kunnen blijven. De loka len worden bovendien gezien als aangepast voor een gevarieerde jeugd-, buurt-, en kulturele wer king. Schrijft Smak, uitgave van het jeugdhuis: «Als we zekerheid zou den verkrijgen dat de gemeente raad akkoord is om de overplaat sing van Kreja naar de Driesleutel- straat te laten geschieden onder voorwaarden die een werkelijke oplossing bieden voor de huisves tingsproblemen en finantieel haal baar zijn, dan is het jeugdhuis be reid een voorlopige uitweg te zoe ken (tot het ogenblik waarop het gebouw door het stadsbestuur is aangekocht). Het risiko dat de Be stendige Deputatie de beslissL van de gemeenteraad niet fl goedkeuren nemen we er dan tl Haast en spoed: Zelden got haast en spoed. Zo heet het g woonlijk. Daar kan jeugdhuis Kil dit keer niet akkoord mee gaan.l tijd speelt in ons nadeel en F langer men wacht hoe moei|ijL|irivi het voor ons jeugdhuis wordt, men. Waarmee dan wordt bedopZAM. dat het stadsbestuur best zo mogelijk uit de sloffen schiet, kan dadelijk, zelfs zonder de meenteraadsbeslissing die ov< aankoop moet vallen. Er zijn ifjkslag mers een aantal materiële, finKjjs e] tiële en organisatorische aspe'J te bepalen die de voornaai voorwaarden tot het gebruik vai lokalen zouden moeten regel^z'en Een dergelijke ontwerpoveree)Mrne' komst werd door de eigen kr van het jeugdhuis rees uitgew« Die kring hoopt nu dat het stat bestuur eerstdaags kontakt nemen om de gebruiksvoorw; den vast te leggen. Want, zo toogt Kreja, als er op dat vlak gi overeenkomst wordt bereikt ht het voor ons geen belang m< men die lokalen al dan niet koopt, struikelstenen zouden dan bijvoorbeeld kunnen zijn: te hoge huur, niet over de ven lokalen kunnen beschikken... Het laatste woord is zeker nog gevallen maar het ziet ernaar dat het eerstdaags onherroept zal vallen. Of het H.Hart binnenl een bloeiend juegdhuis in de bi heeft of geen meer blijft open. zatei ludt h bij 7J imel :onde mini :rdei ithaal v.v.i lie gaf 197 zie jizend |e vert e ga; itellir Het organisatiekomitee van het komend Sinksenweekend te He- kelgem, wil met haar aktie bij de buitenstaanders en de bevolking het licht werpen op een aparte tak in de reeks van de gehandicapten, nl. de mentaal gehandicapten. Het rs zo, dat deze jongens of meis jes aan wie uiterlijk niets of bijna niets ongewoons is te zien, later tussen ons zullen werken en even eens hun plaats innemen, en de maatschappij en dat zijn WIJ rpoet hierop worden voorgelicht. Deze kinderen met leermoeilijkhe den, met een lager intelligentie quotiënt, doch door speciale scho ling toch in staat later een beroep uit te oefenen, moeten WIJ AL LEEN helpen gelukkig maken. Zij leven met hun handicap, soms be wust, vaak onbewust: het is aan ONS om ze op te vangen en er mee om te gaan, zoals met elk normaal mens. In Sint-Kwintens-Lennik in het home «Zonnestraal» kan men zien hoe gelukkig deze kinderen zijn en aangepast worden om de in de bui tenwereld van het schone en het goede te kunnen genieten. De opbrengst van de Sinksenakti- viteiten te Hekelgem gaat integraal naar de groep «Zonnestraal», vooral voor het aanschaffen van didaktisch en medische appara tuur. Mogen wij U dan uitnodigen op 2 of 3 juni een bezoek te bren gen aan het Brabantse dorp van «rozen, hop en zandtapijten». In het parochiecentrum vergast het organisatiekomitee U met volgend feestprogramma Zondag 2 juni 1974 (Sinksen): Openingsuren van de fototentoon stelling: van 9 tot 20 uur 14 uur: 't Stadspoppenteater van Aalst met «De Stier van Corned Buf». 18 uur: prijsuitreiking van de fotowedstrijd «Pajottenland». 19 uur: optreden van 't alomgekende «Kliekske» Maandag 3 juni 1974: 10 uur start van de Sinksenmars langs de mooiste plekjes van 't Pajotten land. Beloning: een prachtige medaille. Inschrijving: ook vóór de start tus sen 9 en 10 uur. Optreden van Poolse Volksdansgroep Wisla, kens om 11, 15 en 18 uur 20 trekking van de hoofdprijzen R< zetombola. Afhaling der prijzc kan reeds geschieden in het Parq chiecentrum, Fosselstraat te He kelgem, vanaf zondag 2 juni. >pen. itpa it volg s,d lz meli. •rwac iblis: ^edijk Oo< Itan oo |ie hon ten :n d; aan, Jaan. eze i >g13 ni !olks! ijs itob ibegi k Wij denken dat het hoog tijd is dat ook de andere jonge mensen onder de schijnwerper getrok ken worden. Diegenen die niet de sensatiebladen bekoren. Herwig Rogiers. beweeglijk, jeugdig, ambitieus, een fiere blik onder de donkerblonde milde haren, geflankeerd door een glunderende zwarte haarkrans. Rik Daneels. voorzichtig een biertje proevend, groeien als het ware uit hun blue-jeans en hemelsblauwe polo als ze samen een begeesterend pleidooi begin nen over en voor de doodgezwe gen jeugd. Wij zochten een pareltje ervan op. Over Brussel-Charleroi- Philipville waarom liggen die heuvels en hellingen toch zo schoon onder en langs die prachtige waalse wegen reden wij even voorbij Nismes een links asfaltbaantje in dat ons langs lome bochten iaat afglijden tot Olloyj. Olloy-sur-Viroin, Centre Europeen van dit en voor dat, dixit de aanplakbrieven inspiratie van dorpsherder, vol gens Herwig en Rik een dorpje met 1009 inwoners. Zaterdag 25 mei Is Willem Vermandere te gast In het kultureel ceni trum van Affligem. De avond wordt ingericht door de werkgroep jeugdaktiviteiten. Een echte niet-misser (lm) enkele straten, een kerktoren, een kruispunt met op iedere hoek een café: «Quatre chemins of quat'voie, een pas ingericht restaurant, overvloed aan degelijke spijzen, opgediend in een verrassend stuntelige stijl-, geen hotel, geen camping, geen echt toeristische akkomodatie. Beschermd tegen franse toeris ten door de bossen van Nismes, gevat in de kronkels van de Viroin nog viriel maar langzaam en zeker lukt de bezoedeling wel ontdekt door dejeugd. Bivakken van chiro. scouts, jeugdvrienden... en zekeren vast van de K.S.A. «Wij waren hier voor vier jaar helemaal alleen, hel jaar nadien waren er een drietal kampplaatsen, dan een stuk of zeven en nu het vierde jaar dat wij hier vertoeven, zijn er een vijftiental kampeerplaat sen. Wij kennen de mensen hier nu van de vlaamse beenhouwer tot de hcreboer-burgemecster. De mensen staan sympatiek tegenover de jeugdkampen. Wij verknoeien het dorp niet. we leven er naast en erin; wij schoppen geen kabaal, wij brengen alleen fris sprankelend leven in vriendschap en vreugj de.» Ieder jaar komen te Olloy-sur-L Viroin een tachtigtal K.S.A.-ersL| van meer dan zestien jaar.™ samen met niet aangeslotenen jongens en meisjes, daar same om jeugdbewegingskaders uit te bouwen voor sport en openlucht leven. Alle vereiste faktoren zijn aan wezig om de deelnemers ee technische vorming in optimal omstandigheden mee te geven De deelnemers steken een massa idcecn en een reeks nuttig ervaringen op. De vorming nodig opdat de deelnemers huri eigen groepskampen op 'kreatieve manier zouden kun nen aanpakken. Er zijn kursu sen voor kampkok. voor kamp verpleegsters en verplegers. hulpinstrukteurs. natuureks ploiratie. een sektie verkennen seinen en woudlopcn. Wie verdere inlichtingen wens kan terecht bij alle Aalster K.S.A.-verantwoordelijken op het provinciaal ad K.S.A.. «Openluchtleven». Jan l'alfijnstraat 7.9000-Gcnt.

De Voorpost | 1974 | | pagina 10