20 ONTSTAAT RN ENCYGIOPEDIE v.u. Arr. Aalst C.V.P. K.P. P.V.V. - VRIJE TRIBUNE DE VOORPOST WAS ER BIJ 1200 MOEDIGEN STAPTEN OP IN VERBROEDERINGSMARS TE LEBBEKE PAROCHIEKERMIS TE SINT-GILLIS-BINNEN 2 - 24/5/74 - De Voorpost De redakiie heeft hel recht de/e teksten in te korten VU-senator Vandezande heeft in «De Standaard» van 21 mei jl. een artikel gepubliceerd in verband met de onwettelijke benoemingen in staatsdienst. Dat artikel leek mij be langrijk genoeg om enkele uittrek sels ervan aan de lezers van «De Voorpost» ter overweging te ge ven. «De Belgische Administratie», zo begint senator Vandezande zijn tekst, «zinkt steeds dieper en is de prooi van politieke en sindikale in menging. Niet de bekwaamheid telt, doch de politieke aanhorig- heid In 1972 en in 1973 inter pelleerde ik de Minister van het Openbaar Ambt over de politieke benoemingen. In 1972 werd mij geantwoord dat de illegale aan wervingen door een rondschrijven van de Eerste-Minister zouden verboden worden, doch reeds drie maand na de uitvaardiging, op 22 april 1972, werden ongeveer 7.000 illegale aanwervingen gedaan. In 1973 antwoordde Staatssekretaris De Paepe, nadat ik nog geen jaar na mijn vorige interpellatie weer ongeveer 8.000 illegale aanwer vingen had genoteerd, dat hij aan de Ministerraad voorstellen zou doen.»Senator Vandezande be wijst dan hoe de wet van 28 de cember 1973 die aan al deze on wettelijke praktijken een einde zou moeten maken, zodanig veel ge wilde gaten en mazen vertoont, dat deze wet in feite niets anders is dan oogverblinding. En de VU-senator vervolgt zijn artikel: «Niet alleen staan we sinds april 1972 met voor ten minste 20.000 illegale aanwer vingen, doch ik had nooit gedacht dat ik zo vlug in het gelijk zou ge steld worden. Daar heeft Minister Toussaint voor gezorgd met onge veer 650 illegale benoemingen.» ledereen herinnert zich hoe we na deze fratsen van Minister Tous saint met verbijstering moesten vaststellen dat hem in feite niet werd verweten 650 illegale be noemingen». ledereen herinnert zich hoe we na deze fratsen van Minister Toussaint met verbijste ring moesten vaststellen dat hem In feite niet werd verweten 650 ille gale benoemingen gedaan te heb ben maar.dat hij 650 illegale benoemingen VAN DEZELFDE KLEUR had verricht! Senator Van dezande voegt er aan toe: «Dat men nu in godsnaam niet denke dat Minister Toussaint een uit schieter is geweest. Er zijn er nog andere, de ene al minder dan de andere, doch weldra zal blijken dat ook andere Ministers dezelfde praktijken hebben toegepast.» «Sinds de bevrijding heeft men verschillende regularizatiewetge- vingen gekend van tijdelijken. On- middelijken Onmiddellijk na de oorlog was dit aanvaardbaar Na dien heeft men er een verkie- ZinQSHlachine vaf: Q8?ïiaaki.» En de VU-senator besluit: «Indien men de administratie uit het moe ras wil halen, dan is het hoog tijd dat men terugkeert tot normale aanwervingsmetoden. Of gaan wij blijven zoals achter het Ijzeren Gordijn, waar alleen de partijmen sen de betrekkingen krijgen?» Een scherpe vraag, inderdaad, maar de enige vraag die met de werkelijk heid in overeenstemming te bren gen is. Als de h Tindemans werke lijk wil dat het «anders» wordt, ook in de openbare diensten, dan moet hij die rotboel zo snel mogelijk op- kuisen en er voor zorgen dat de benoemingen toekomen aan de mensen die ze verdienen: de be- kwaamsten! DR. R. VAN LEEMPUTTEN VOLKSVERTEGENWOORDIGER Sedert haar oprichting in 1946 heeft de CVP, op 6 jaar na, steeds deelgenomen aan de regering en daarvan, op 5 jaar na, ook altijd de leiding gehad. Men mag dan te recht zeggen dat deze partij haar stempel heeft gedrukt op de na oorlogse geschiedenis van ons land. Tijdens die periode is men ook ge tuige geweest van een enorme evolutie: ven een nood-situatie is men terechtgekomen in een wel vaartstaat en het groot probleem, waarmee wij nu worden geconfron teerd, is hoe wij die welvaart, waar van nog steeds een belangrijke ka- tegorie van burgers is verstoken, kunnen omzetten in een welzijn, waarbij niemand meer wordt uitge sloten. De CVP heeft deze evolutie met ondergaan met de armen gekruist. Maar hierbij heeft zij nooit afstand gedaan van enkele principes die ten grondslag blijven liggen: 1) de uitbouw van een rechtvaar dige en democratische maat schappij, 2) een vooruitstrevend beleid dat geaxeerd is op de kwaliteit van het menselijk bestaan en de demokra- tisering van de gemeenschap 3) een nieuw evenwicht tussen vrijheid en gebondenheid, m.a.w de persoonlijke keuzevrijheid moet behouden blijven, maar zij moet gepaard gaan met een zin voor verantwoordelijkheid: tussen een antisociaal liberalisme en een vrij- heidsdodend socialisme streeft de CVP ernaar de socialisering in vrijheid te verwezenlijken. Het is een vaststaand feit dat de opbouw van de welvaart vooral ten goede is gekomen aan de sterk- sten, aan degenen die het best be deeld waren met goederen, ver stand en werkkracht. De anderen, die mede door hun arbeid en ont- benng de welvaart hebben moge lijk gemaakt, bleven dikwijls ver stoken van hun aandeel Een menswaardige maatschappij kan maar opgetrokken worden, wan neer ieder individu zijn rechtmatig deel van de welvaart ontvangt. De CVP is steeds bekommerd ge weest om het lot van de minstbe deelden. Daarom ook is zij een volkspartij. Deze bekommernis was reeds te lezen in haar Kerst programma van 1945 Op haar doktrinair kongres van december 1970 heeft zij uitdrukkelijk gesteld: aan degenen die ingevolge allerlei omstandigheden bij de stijging der welvaart niet rechtstreeks kunnen betrokken worden, moet een recht op sociale bijstand worden toege kend dat door de gehele gemeen schap wordt geschraagd.Om dat in praktijk om te zetten had de CVP een wetsvoorstel ingediend dat aan ieder behoeftige burger het recht toekende op een gewaar borgd minimuminkomen dat ter- zelfdertijd koopkracht- en wel- vaartvast zou zijn. Eigenaardig ge noeg hebben de socialisten ver hinderd dat dit wetsvoorstel reeds zou gerealiseerd zijn. Deze eis werd qpnieuw opgeno men in het verkiezingsprogramma van de CVP en gekoncretiseerd, nl. 100.000 fr. voor een gezin en 80.000 fr. voor een alleenstaande persoon en toe te kennen aan ie dereen die, om welke reden ook, zich in een noodtoestand bevindt en niet over voldoende bestaans mogelijkheden beschikt uit arbeid, persoonlijk inkomen of uitkeringen van de sociale zekerheid. Het was dan ook normaal dat deze prioritaire eis werd opgenomen in het regeerakkoord, waarbij nog eens uitrukkelijk werd gesteld dat «de regering, op basis van de ge dane voorstellen en vanaf 1 JA NUARI 1975, het recht op een socio-vitaal minimum zal invoe ren». De tekst is letterlijk deze uit het CVP-verkiezingsprogramma. Welnu, reeds op de kabinetsraad van 17 mei heeft de regering een akkoord bereikt over een wetsont werp tot instelling van een gewaar borgd inkomen voor iedereen, tot welke socio-professionele groep men ook behoort, dat van 1 JA NUARI AS. AF ZAL WORDEN IN GEVOERD, DAT ZAL GEBON DEN ZIJN AAN DE INDEX EN BOVENDIEN GEKOPPELD AAN DE EVOLUTIE VAN HET ALGE MEEN WELVAARTSPEIL. Deze wet wordt ongetwijfeld een van de grootste sociale verwezen lijkingen in ons land, dank zij de CVP die daardoor nog eens bewijst dat zij de enige, echte volkspartij in dit land is Het is voor plitici altijd gemakkelijk te spreken over «so ciale bewogenheid», maar dit kris- telijk principe moet men ook iri konkrete wetteksten omzetten. Deze eerste wet wordt de voor bode van een totaal nieuwe aan pak, waarbij de CVP de uitbouw van een meer rechtvaardige en demokratische maatschappij zal waarmaken. H. VAN WAMBEKE ARROND. VOORZITTER CVP Verenigd links heeft het in Frankrijk niet gehaald, maar de plusminus 49,30% van Mitterand betekenen voor links het beste resultaat ooit behaald en meteen een prachtig sukses dat niet zonder gevolgen zal blijven. Het laat trouwens geen twijfel, dat niet alleen de linkse kie zers maar ook heel wat van dege nen die aan Giscard d' Estaing nog hun vertrouwen hebben gescho ken, weldra aan de nieuwe presi dent met klem de vervulling van zijn demagogische kiesbeloften zullen vragen. In Italië hebben de progressisten bij het referendum omtrent de wet op de echtschei ding eveneens een grote overwin ning behaald. Zestig procent van de stemmen, dit is een klinkend antwoord aan degenen die menen dat men de kristendemokratische arbeiders eeuwig gevangen zal kunnen blijven houden met argu menten en bedreigingen die niets met de sociale en politieke strijd te maken hebben In Portugal grepen gebeurtenissen plaats die zelfs voor de bestgeïnformeerden een grote verrassing waren. Het spreekt vanzelf, dat deze niet al leen van het initiatief van het leger uitgaan en nog veel minder alleen van 'n paar generaals. De vuile ko loniale oorlog heeft zekere tegen stellingen op de spits gedreven Een deel van de bourgoisie heeft de toestand ongetwijfeld als on houdbaar aangevoeld en erger wil len vermijden De omvang van de illegale verzets- en bevrijdingsbe weging en zeker de groeiende sterkte van de Kommunistische Partij tot in leger en marine toe, heeft anderen tot optreden ge dwongen. En tenslotte staat het buiten betwisting dat het feit, dat fascistische regimes in West- Europa steeds slechter gezien zijn niet alleen bij links maar ook in de kristendemokratie, en dat zij zelfs voor degenen die de NATO verde digen als een moeilijkheid worden beschouwd, aan de gebeurtenis sen niet vreemd is. Links boekt dus de jongste tijd flinke resultaten. En dat rechts op dit zelfde moment in België de regering, weliswaar met zeer veel moeilijkheden, in handen heeft, verandert daar niets aan. De vraag die zich echter stelt, is hoe de meest bewuste kristendemo- kraten al deze feiten en gebeurte nissen zien en heo ze zinnens zijn er op te reageren. Wij stellen daar bij veel minder belang in de door trappende kommentaren van ie mand als Van Cauwelaert in «Het Volk», Wie ons interesseert zijn de sociale en de politieke vooraan staanden der georganiseerde be wegingen. De KWB, Katholieke Bond, heeft te Blankenberge dui delijk gesteld dat hij verder wil zien dan in het verleden, en met links de dialoog wil ACV-voorzitter Hou- thuys wil het ACV nog a-politiek houden, maar zijn verklaringen zijn op zichzelf reeds het bewijs dat zich in zeijn organisatie een en an der stelt. Alle sociale en politieke verantwoordelijken in de kristen demokratie zullen zeer vlug gekon- fronteerd worden met de gevolgen van de ekonomische politiek door Oleffe gevoer, die voor de petro- leumtrusts kapituleerde en uit het gewest Luik van de kristendemo- kraten reeds een protest kreeg. Een en ander zal wellicht tijd vra gen, en wij maken ons daarover niet zenuwachtig-ongeduldig. Wij menen trouwens dat men zich links daarvan overal moet bewust zijn. Maar dit neemt niet weg, dat de kristendemokratische vooraan staanden ook in ons gewest zullen moeten inzien dat het ge heel van de arbeidersbeweging, en dus ook zij in Europa en in ons eigen land op dit moment voor een historische keuze staat. Dit onderstrepen zowel de brutale arrogantie van de multinationale ondernemingen, als de recente gebeurtenissen die wij in onze in leiding hebben aangeghaald. En België ligt niet op de maan. RAY DE SMET Wat voor enkele maanden in de politiek van dit land als onmogelijk werd beschouwd, is in de voorbije weken een positieve verwezen lijking voor de toekomst van het land geworden. Het 23- urenberaad van Steenokkerzeel is een sprekend bewijs van de posi tieve politieke vernieuwing in be paalde middens van de gemeen schappen van dit land en toont aan dat de mogelijkheid aanwezig is tot vernieuwing van het ganse land. Onderstrepen wij daarbij de rol die de P.V.V. en zijn voorzitter Frans Grootjans bij het tot stand komen van het beraad heeft gespeeld doorslaggevend was en vandaag nog is. Het is op verzoek van Groot jans geweest dat de regionale par tijen werden uitgenodigd tot een positieve dialoog. Het P.V.V.-idee leidde daarna tot een gesprek van gemeenschap tot gemeenschap en raakt de oplossing van de ge westvorming. Daarna is de C.V.P -P.V.V.-minderheid tot stand gekomen mede door de ont houding van op vertrouwen ge steunde regionale partijen Het land heeft vandaag een nieuwe en wettelijke regering die een vooruitstrevend programma ter uitvoering aan het parlement voorstelde en de belofte aflegde binnen een korte tijd de gewest vorming te realiseren. Van deze regering maakt de P.V.V. deel uit en tracht ze al partij haar pro gramma te realiseren binnen de regeringsverklaring. De Socialisten, die zich onmisbaar waanden in het bestuur van het land, hebben zichzelf bedrogen en staan vandaag als een verdeelde groep in de oppositie uitsluitend door hun eigen schuld Enerzijds weigerden ze een drieledige rege ring, anderzijds eisten ze verkapte nationalisaties die door de Vlaamse kiezers op 10 maart wer den verworpen en ten derde ble ven de socialisten haisstarig zwe ren bij een verouderde gemeen schapsopvatting steunende op centralisatie ven verwierpen de sodalisten een vooruitstrevende gewestvorming. Inmiddels heeft de CVP-PW rege ring en hebben de regeringspar tijen hun belofte waar gemaakt en nodigen ze de gesprekspartners van Steenokkerzeel uit om de laat ste knelpunten op te ruimen voor een oplossing en verwezenlijking van de gewestvorming. Het is nu aan de regionalisatie in het raam van de gewestvorming. De B.S.P., die niet wordt uitgesloten, kan op nieuw en andermaal de-trein laten vertrekken. De socialisten moeten dan opnieuw niet jammeren wan neer de andere partijen positief werk maken van een initiatief waarvan de P.VV aan de basis ligt en waar alleen het land gediend kan worden door een vooruitstre vende gewestvorming. Het uur van de waarheid is aangebroken Bin nen enkele dagen zal de kiezer kunnen oordelen over de bereid heid van de partijen om positief mee të werken. DIANE D'HAESELEER SOS ELEKTROKUTIE! VOORZICHTIG! EEN ENCYCLOPEDIE Er was een levendige, frisse ten toonstelling en een feestelijke ver gadering. Er waren vooral ook tal rijke genodigden, te beginnen met de heer L. Tindemans. eerstemi- nister, mevrouw Rika De Backer, minister van Vlaamse Zaken en van Nederlandse Kuituur, de heer A. Kinsbergen, goeverneur van de provincie Antwerpen, rector Danis van de UFSIA, de heer Ceulen, Consul-Generaal der Nederlan den, professor Mare Eyskens en een lijst genodigden, te lang om op te noemen. De gebeurtenis zal in de culturele en wetenschappelijke geschiede nis genoteerd blijven ais het begin van een nieuwe vorm van informa tie. Een totaal nieuwe opvatting ook van het begrip encyclopedie. Want daar ging het om: hier werd op feestelijke wijze de Grote Spec trum Encyclopedie voorgesteld. NODIGE VERNIEUWING Uit de kommentaren en toelichtin gen blijkt dat de Uitgeverij Het Spectrum er zich van bewust was dat het niet opging de familie van de encyclopedieën nog te vergro ten met een nieuw werk in oude stijl. Onze kennis en onze leven swijzen zijn in enkele tientallen ja ren sterk gewijzigd. Wij leven met televisie, onderwijs en technische evolutie in een steeds ingewikkel der wereld, waardoor wij behoefte hebben aan-een bredere informa tie Aan dat soort behoefte wil de Grote Spectrum Encyclopedie be antwoorden. Bovendien hebben meer en meer mensen de gelegenheid langer te studeren en zich te specialiseren. Het kwam er dus op aan de nade len van de specialisatie op te van gen in een algemeen informatie systeem, dat veelzijdige weten schappelijke gegevens zou bezor gen. Wat hebben wij eigenlijk aan ver zameling van alleen maar feiten en feitjes De Grote Spectrum Ency clopedie wil ons toch iets meer ge ven dan deze snel verouderde ge gevens. Wat we nodig hebben zijn de basisbegrippen, achtergronden en inzicht om het dagelijks gebeu ren beter te begrijpen. Daarbij wordt ernaar gestreefd niet in een bepaalde richting te duwen, maar iedereen de vrijheid te laten zich een eigen mening te vormen op basis van het verworven inzicht VISUALISATIE Geïllustreerde encyclopedieën be stonden ook al. Meestal bleef de funktie van de illustratie beperkt tot het verluchten en tot het geven van voorbeelden. Toch is de overdracht van informa tie een zeer oude techniek (door prentjes voorgesteld). Eigenlijk ouder dan het schrift. Visualisatie is evenwel nog iets anders. Hier gaat het om een wisselwerking tussen tekst en beeld, waarbij de een de ander aanvult en verklaart. Door het tonen van doorsneden met tekening, bewegingen en ont wikkelingsprocessen wil de Grote Spectrum Encyclopedie het begrip vergemakkelijken, terwijl ander zijds vaak moeilijke en lange tek sten overbodig worden. LEESBAARHEID Niet iedereen heeft lang kunnen studeren. Er zijn verstandige en minder slimme mensen. Zonder de ontwikkelde lezer tekort te doen aan wetenschappelijke gegevens werd hier getracht een leesency- dopedie te maken die ook lees baar is. De moeilijkheidsgraad van teksten wordt geleidelijk opgevoerd zodat iedereen tenminste door de basis begrippen en de eerste gegevens heen een inzicht kan opbouwen. Nieuw is vooral het systeem van tematisch groeperen van de be grippen zodat een artikel niet uit woordverklaringen bestaat, maar een onderwerp in zijn geheel be handelt. DE COMPUTER ALS CONTROLEUR Bij de samenstelling van dit nieuwe naslagwerk heeft de computer een belangrijke rol gespeeld. Enerzijds om het verzamelen van de gege vens, het voorkomen van doorlo pende verwijzingen en voor het maken van het zetwerk. Zelfs de illustraties werden met codes in de computer gebracht. Tenslotte is het ook de computer die waakt over de tijdsindeling zodat alles tij dig afgewerkt wordt Al met al konden wij hier met een belangrijke reeks nieuwigheden kennismaken, die het beste belo ven voor de kwaliteit van het werk en voor het nut dat de gebruikers er straks zullen uithalen. Een raad van het Belgische Rode Kruis De Oost-Vlaamse ge meente Lebbeke gaf vorige za terdag de aanblik van een be zette stad. Leger, politie en rijkswachters doorkruisten zo wat alle straten. Daartussen of ficieren, soldaten, douanen, politie, rijkswachters, gevan genbewakers, van alle slag en leeftijd, snelwandelaars, ge wone vaders en moeders met hun kinderen, directeurs en le raars met hun leerlingen. Kor tom, twaalfhonderd vreed zame bezetters welke naar Lebbeke gekomen waren om er een mars met succes aan te pakken, georganiseerd door de Lebbeekse vriendenkring voor beroepsmilitairen. De or ganisatoren mochten voor deze mars rekenen op de mo rele steun van het ministerie van Landsverdediging. Zelfs een afgevaardigde van het ka binet stapte mee op. De hogere legerleiding had materiaal ter beschikking gesteld naast twee legerdokters terwijl acht verplegers ter plaatse waren om de deelnemers vooral te verlossen van de pijn aan de voeten. De rijkswacht van Denderminde in samenwer king met de Lebbeekse politie, zorgde ervoor dat het verkeer van deze mars geen hinder ondervond. Start 's Morgens had burgemeester Bosman om 10 uur de start ge geven van de 42 km aan zowat een driehonder deelnemers uit alle provincies van het land, alsmede uit Nederland, Duits land, Engeland en de U.S.A. Omstreeks 12.30 uur werd door een delegatie van de or ganisatoren in bijzijn voor de birgemeester, vaderlandslie vende verenigingen, een bloemstuk neergelegd aan het monument der gesneuvelden 's Middags was het aan het lo kaal Vissershof een drukte van belang. Hongerige magen moesten gespijsd worden, dorstige kelen gelaafd en pijn lijke voeten geheeld. De orga nisatoren, voorbereid op deze werkelijke invatie, trokken zich schitterend uit de slag bij het afstempelen van deelnemers kaarten, uitdelen van melk en cacao en het noteren van nieuwe inschrijvingen en dit speciaal voor de 21-12 en 6 km. Samen met de marsjeer- ders van het eerste uur (de 42 km) die's middags aan het Vis sershof halt gehouden hadden begaven zowat negenhonderd deelnemers voor deze halve marathon, zich op weg door de straten en veldwegen van Leb beke, Buggenhout, Baasrode, Opwijk, Dendermonde, Den derbelle, Wieze, Moorsel, Baardegem, Herdersem, Gij- zegem, Mespelare, in ogen schouw genomen door ver baasde huismoeders en va ders die van hun middagdutje afzagen om de kleurrijke be nde aan te moedigen De or- ganisatroen hadden er de nad ruk opgelegd dat het niet ging om een wedstrijd zodat de tijd, waarin de afstand werd afge legd, geen rol speelde. Ook de leeftijd was van geen belang, zodat de jongste deelnemer 7 jaar was voor de 42 km en 8 jaar voor de 22 km terwijl de oudste 68 jaar telde. Beloond Na de mars werden aan allen die de tocht tot een goed einde brachten een bij uitstek mooie medaille, wimpel of beker overhandigd. De ereprijs van minister Paul Van den Boey- nants ging naar de jongste deelneemster. Omstreeks 19 uur werd aan tientallen geno digden, burgerlijke en militaire overheden een ontvangst aan geboden. VAN DER STRAETEN A. Eersteminister Tindemans bij de voorstelling van de Spectrumf Encyclopedie. Op 9 juni, acht dagen na Pinksteren worden in de parochie Sia Gillis-binnen opnieuw parochiefeesten gehouden. Dt jaar wordt er e( grandioze mensenkennis gehouden in een grote tent, bij gebrek a' een zaal. Er staan verschillende gerechten op het menu: boterhai men met kopvlees, boterhammen met pensen en kompot, krokettj met koteletten en sla. Een frisse pint hoort daar natuurlijk ook bij. ff voorzitster heeft van het schepenkollege alle steun gekregen die #r,Js vroeg. Iemand van het college zal het feest komen openen. Zes kefuw zullen de kanonnen bulderen en daarna wordt een receptie aangebP'31 den. De technische dienst van de stad zal de straten en de t#"" bevlaggen. De fanfare «Ons Plicht» uit Appels komt om 18 uur en N muziekkorps van de Civiele Bescherming om 19 uur het feest opluistj ren. Men kan daar terecht op zaterdag van 17 tot 22 uur en op zondl van 12 tot 22 uur. De pensenkermis wordt georganiseerd ten voordaEL van de wijkfeesten van Molenstraat, Begijnhoflaan. St -Rochusstrat en Nieuw Kwartier. TELEX...TELEX...TELEX...TELEX...TELEX...TELEX..L 'Eén duifke op het stadhuis maakt nog geen ganaj,] vlucht/Zondag zat er al een /Enkele dagen te vroef Vroeg begonnen is half gewonnen 'Maandagmorgen op de Oude Vest/Schrijvende politici agenten en verontwaardigde marktgangers/lederei weet dat men niet in het midden van de straat m; parkeren/Maar als dat nu al jaren gebeurt?/Waarom nij"sr eens gedurende een paar weken de markters er< opmerkzaam maken dat men daar niet mag parkeren Met een bordje of zo/Ge kunt nooit weten dat er na enke| weken geen wagens meer staan/Doen ze het tocl Schrijf ze dan op/ 'Vrijdag vielen er heuse para's uit de lucht aan Sint-Gillisse grootwarenhuis Delhaize/Op zaterdag kade men een tentoonstelling bezichtigen over Belgi elitekorps/Toen viel er protest uit de lucht/«Reklamevi koop van kanonnenvlees»/Stond er op een bord aan ingang. De Volksunie eist de verantwoordelijkheid van die aanslag/ 'Buggenhout heeft mooie glasramen laten makenH{ schijnt zelfs dat die zeer duur zijn/Daarom worden best niet zo maar weggeschonken/ 'Walter Capiau denkt eraan te stoppen met Binnen Buiten/Het weze u gezegd/Trek nu in september geef verraste snoet als de ambetante Walter u op zondagmi dag niet meer kan vervelen met zijn oerstomme praat f zijn vervelende betweterij Dat hij met zijn metje lacht rest is weeral in 't Frans/ Onze medewerker PVDE is op jacht naar voornamen L dus op/Al diegenen die Hippoliet Filidoor/Sooi Chris stomos/ Jean-Baptist/ Lora/Adolf ine/Eusebie/Wal ly Eufrasie/heten/ 'In de VVV-rally werd reklamegemaakt/Voor b.h.'s/Vo< de kleine maten is dat sluikreklame/ De andere komen voor-uit Diezelfde rally heeft een overschot aan prijzen 'Ivan van Hese weet nog steeds niet wat de letters 49 betekenen Heeft er nochtans een hele tijd naar gezocht Tijdens het kwistornooi/Had het maar aan specialiste moeten vragen/Of deed ie het liever zelf?/ 'Tennisklub Vlaskia heeft twee soorten leden/Die ni< kunnen tennissen/En dieniet kunnen dansen/Vernome uit zéééérgoed ingelichte bron 'John Horton zit in 't gevang/Allez, zat/Met heel zij orkest/Om tespelen natuurlijk/ 'Het Dendermonds jazzfestival moest naar een and< terrein/Ondanks de zware inspanningen van burgemee: ter Cool en schepen Wiemeersch/Niets aan te doen Naar het schijnt zou er te veel glas achterblijven/Volgen anderen werden er regelrechte aanslagen gepleegd op d goede zeden/Dat gebeurt zelfs na een koffiekransje/Hc pelijk vraagt men ons niet de nameri te publiceren van dfec vele prominenten die er aanwezig waren En dus akkoor er gaan met het festival zoals het is/Jaja, ook kadodders/ 'Zijn gisteren voorbij college en pensionaat gepasseerd Zo rond 13u15/Amaai/Als daar geen oer-christelijk «hoishagens» van komen/Wij kregen in onze tijd f ganse «zondag schrijven» voor achter de meiskes lopen/Net of onze bedoelingen waren duisterder e vuilderdan nu/ 'Dendermonds Ros Beiaerd komt in Eurovisie/De weefM nadien zal het hier rot lopen van de toeristen/Er zal vei volk in de «zaak» zijn/Spek aan het hart van de schepe ell van rally's/ azerty tyuio| nc TELEX-AALST-TELEX-AALST-TELEX-AALST-TELEX-AALST-TELEX-AALST-TELEX- De hele Aalsterse persmeute werd samen met oud-minister Moyersoen in een b ,e gestopt/Het ging het hele arrondissement rond op zoek naar terreinen waar interkommunale «Het Land van Aalst» nog niet aan het werk was/Volgend jaar kan r Aalst rond zonder hinder van maar één verkeersknooppunt/Tijdens de persrondrit gezie overal is men druk bezig sociale woningen aan het optrekken/Te Aalst wordt de Bioley e'! langzamerhand een natuurreservaat/Frans kieckens zweert rust noch duur te kenneus vooral sedert hij van de keelpastilles van de burgemeester heeft genoten/Die kreeg l>m zonder telefonische tussenkomst/Zondagsnieuws gaf een wat losjes in de zeden zitten ïoi Aalsterse leerkracht een frontpagina/Baardegem kent troubles/De tot op hed tti\ uitgevoerde werken aan de historisch gerestaureerde kerk kost de tweeduizend inwoneteei van Baardegem zowat acht miljoen/Roel van de Plas was niet mals voorde toneelopvoeriiati door Voor Taal en Vrijheid uit Aalst/Kreeg hij steekpenningen/Hij zal zich moeten repp st; om dit tempo van binnenrijven vol te houden/Karnavalverbond en Feestkomit rac vergaderden/Laatstgenoemde kreeg een schrijven vol desiderata van de eerstgenoemdfap Meer kontrole naar binnen én van buiten af zijn dan de desiderata van laatstgenoemde/i jt< heeft alvast ieder zijn zegje/Maar nog niet zijn meug/Vijf festival van Vlaanderenkoncert osi voor Aalst/Wie zei daar weer dat Aalst een kulturele woestijn is?/Bij gebrek aan e i< schepenkollege, geen gemeenteraad in mei te Aalst

De Voorpost | 1974 | | pagina 2