OLYMPOS, HAVEN INTERKOMMUNALE «LAND VAN AALST» BLEEF NIET BIJ DE PAKKEN ZITTEN DE RING ROND AALST SLUIT ZICH LANGZAAM MAAR ZEKER GIJZEGEM STICKERWEDSTRIJD VOORSPORTHAL IN EREMBODEGEM GAAT HET NU VLOTTER 3 ME HERMAN BRANTS: «ONS STADHUIS MOET GEEN DUIVENKOT WORDEN 6 - 24/5/74 - De Voorpost Zeven jaar na de verruiming van de doelstellingen en de uitbreiding van het werkgebied tot het hele Aalsterse arrondissement telt de interkommunale vereniging «Land van Aalst» 37 gemeenten, provincie Oost-Vlaanderen, het Aktiekomitee ter bevordering van de ekonomische ekspan- siie, de Handelskamer van Aalst, de provinciale kamer van Ambachten en Neringen, Intercom, vertegenwoordigers van werknemers en de bouwmaatschappij Veilig wonen» als lid. Dat de interkommunale «Land van Aalst» en het Aktiekomi tee een niet weg te denken faktor is geworden in onze regionale ontwikkeling bewezen de talrijke projekten, gaande van industrieterreinen in volle ekspansie, sociale woningbouw tot rekreatiezorg, die de pers op een rijtje te zien kreeg tijdens een bustrip doorheen het arrondissement. De uitwerking van een ver spreid liggend net van indu strieterreinen over het hele Aalsterse arrondissement mag nu reeds bogen op het resultaat van een uitzonder lijke bevordering van de ekonomische ekspansie en een ruimtelijke wervaarts- spreiding. Naast de industrieterreinen van Schendelbeke (ca 45 ha), waarvan de infrastruk- tuurwerken vermoedelijk klaar komen eind '75, kent de industriezone van Erpe- Mere-Ottergem (ca. 35 ha) waarvan de industriezone infrastruktuur nauwelijks een jaar voltooid is, een dermate sukses bij de kandi daat-investeerders dat een onmiddellijke uitbreiding met ca. 15 ha, zich opdringt De reeds gekontrakteerde bedrijven die zich aldaar zullen vestigen stellen on geveer vijfhonderd personen tewerk. Binnen enkele maanden wordt de aanbesteding voor wegenis en andere werken uitgeschreven voor de indu striezone van zottegem (ca 34 ha). De industriezone van Ninove - eigendom van de stad - na een lange ministeriële lij densweg, spijts de prioritai re erkenning, toch klaarge komen heeft 35 ha bouwrij pe industriegronden. De grootste industriezone, deze van Erembodegem (ca 62 ha) is praktisch volledig verkocht. Circa 1500 ar beidsplaatsen zullen hier binnen afzienbare tijd be reikt worden. MILIEUZORG Naast de industrialiserings- politiek van de interkommu nale, ging de aandacht te vens naar de milieuproble matiek. Een bestek voor het elektromechanisch deel van een vuilverwerkingsinstalla tie werd bij het departement van Volksgezondheid inge diend. De beslissing wordt hier vertraagd door een in middels per provincie door gevoerde studie die moet In een nota uitgaande van de interkommunale vereniging «Het Land van Aalst» wordt de huidige situatie geschetst van de Ringlaan rond Aalst. Een Ringlaan, en dat hoeft helemaal geen betoog, die een dringende noodzaak is zowel om het drukke verkeer in de stadskern te ontlasten, als, en dit zeker niet in het minst, belangrijke verbinding voor de diverse bedrijven die verspreid zijn over de talrijke industrie terreinen in en rond Aalst: het Wijngaerdveld, de drieErembode- gemse zones, Hofstade en Erpe-Mere. Voor Aalst kreeg het idee van een volledige ringlaan pas definitief vorm door het traceren van het noordelijk deel, vanaf de Boude- wijnlaan (richting Gent) tot de H. Hartlaan-Loepoldlaan en Albrecht- laan (richting Brussel). Deze lanen zijn reeds verscheidene jaren voor het verkeer opengesteld. Ontoereikend De rijksweg nr 10 Brussel- Oostende, langs de Parklaan, L. De Bethunelaan en de Kapucie- nenlaan vormt een zuidelijke halve ring, waarvan echter de kapaciteit onvoldoende is, doch het voordeel in zich heeft volledig sluitend te zijn, wat niet gezegd kan worden van het noordelijk deel: hier ont breekt immers nog het zeer be langrijke sluitstuk tussen de Bou- dewijnlaan en de H. Hartlaan. Het is een vak vol problemen daar im mers het spoorwegdomein, de Dendermondsesteenweg en de Dender dienen overbrugd te wor den. Fazes Binnen een viertal maanden, eind augustus verwacht men dat een eerste faze van dit noordelijk sluit stuk zal klaar zijn. Wat inhoudt dat deze werken die aangevat werden op 2 november '71 en de bouw van de viadukt vanaf de Boudewijnlaan over het spoorwegdomein en de Dendermondsesteenweg heen samen met de zuidelijke toe gangsweg af, klaar komen in een tijdsspanne van zowat drie jaar. Vorig jaar in september had de aanbesteding plaats voor de rest van het bovengenoemd sluitstuk met o.a. de overbrugging van de Dender. Eind deze maand nog starten de werken en de kontrak- tuele voltooiingstermijn bedraagt 275 werkdagen. Ten slotte volgt een derde fase: de verbinding met de reeds uitgevoerde omleiding van de rijksweg nr 60 te Hofstade, of voor de Ring, de noordelijke toe gangsweg. De nodige kredieten hiervoor vijf miljoenzijn voorzien op het programma We genfonds en de studie ervan werd reeds aangevat op de Dienst der Wegen te Gent. Een gigantisch geheel De eerste fase van deze overbrug ging, zoals nu quasi afgewerkt, heeft een lengt van 573 M VER DEELD OVER 16 overspannin gen. Er komt een rijweg van vier rijstroken op, twee fietspaden van één meter, een veiligheidsstrook en voetpaden. Blijft wel even het hart vasthouden voor de snelheid waarmee het verkeer de viadukt zal komen afsnellen op het kruis punt van de Ledebaan en de Bou dewijnlaan De tweede faze wordt 291 m lang voor wat het kunstwerk zelf betreft, terwijl de totale lengt van het wegvak 470 m wordt. Hier wordt de Dender overbrugd. Wan neer deze beide fazes afgewerkt zullen zijn zal niet alleen het ver keer binnen het stadscentrum vlot ter verlopen, doch zal tevens, en dit na zoveel jaren, het industriepark Wijngaerdveld ontsloten worden, daar de Zwarte Hoekbrug niet lan ger de rol van knelpunt zal hoeven te spelen. J. VELGHE. Gijzegem krijgt zijn sport hal, zij het dan door het privé-initiatief. De direktie van het Sint-Vincentiusin- stituut beslistte een sport hal op te trekken waar alle binnensporten, behalve zwemmen, aan hun trekken kunnen komen, en dit in een ruimte, zoals gepland van 44 meter bij 22 meter. Een V.Z.W. Sporthal werd intus sen reeds opgericht, die voor het beheer van de hal zal instaan. Heel wat aktiviteiten zoals een rally, een reuzetombo la... zullen de onkostenput dienen tedelgen. Een eerste initiatief is reeds de wedstrijd voor het ont werpen van een zelfklever, waar eenieder kan aan deel nemen. De vignetten (min. lengte en breedte 7 cm, max. 10 cm) van alle vormen moeten op ware grootte en met de aangepaste kleuren gete kend worden. In de rand moet de volgende tekst voorkomen«Wij bouwen een sporthal - Sint-Vincen- tiusinstituut - Gijzegem». De ontwerpen moeten onder gesloten omslag, met een herkenningsinsigne op de keerzijde opgestuurd wor den voor 15 juni naar mej. De Schepper. St.-Vincen- tiusinstituut, Stationsstraat 1Gijzegem. Bij het ontwerp een gesloten omslag met naam, adres en insigne bij voegen. D.D. sorteren in een nationaal plan betreffend aantal en aard van de verwerkings eenheden. Intussen werd, om de gemeenten van het meest dringend probleem af te helpen, een gekontro- leerd stort ingericht te Voor de dat sinds 13 mei jl. in werking is. Dit zal er mede toe bijdragen het aantal stortplaatsen sterk te ver minderen. Om de waterzuivering bin nen afzienbare tijd tot een werkelijkheid te maken, werd in overleg met het provinciebestuur en het Mi nisterie van Volksgezond heid een zone-indeling op gesteld. Terzei fdertijd dringt «Land van Aalst» er enerzijds bij de gemeente besturen op aan dat een algemeen rioleringsplan zou opgemaakt worden, bij voorkeur samen met de an dere gemeenten van het hydrografisch bekken. Anderzijds wordt met het Ministerie van Volksgezond heid onderhandeld nopens het uitvoeren van een opti maliseringsstudie betref fende het aantal op te rich ten zuiveringsinstallaties en het onderzoek naar de schei kundige aard der lozingen. REKREATIEZORG Ingekapseld in het milieu- zorg-aspekt van de werking van de interkommunale, zit het projekt «De Gavers» waar «Land van Aalst» dit 180 ha groot gebied nabij Geraardsbergen voor zowel aktieve als passieve rekrea- tie wil openstellen ten nutte voor al de bewoners van het gehele arrondissement. J. Velghe Na de matte raadszittingen die dit jaar totnogtoe door de gemeentelijke politici opgevoerd werden, bracht de raads zitting op donderdag 16 mei weer opvallend veel leven in de politieke brouwerij. Wellicht zit het feit dat de raadsleden voortaan een zitpenning van zeshonderdvijftig frank in plaats van de vroegere 500 fr. opstrijken er ook voor iets tussen. De debatten werden voorafgegaan door een korte, maargemeende huldiging van politiekommissaris Peleman, die onlangs zag hoe een meisje met haar fiets vanop de Kalendijk in het water reed en haar toen wist te redden. Kommissaris Peleman ontving het burgerlijk ereteken en het glasraampje met de wapens van de stad. ONVERENIGBAARHEID Burgemeester Cool deelde mee dat er uiteindelijk een uitspraak gedaan werd in de zaak-Cornelis. Kort na zijn installatie in juni '72 als KOO-lid voor de Volksunie werd dr. Werner Cornel is geschorst, omdat er een onverenigbaarheid zou be staan tussen het lidmaat schap van de KOO en het uitoefenen van een bezol digd ambt in KOO-dienst- verband. De provinciale o- verheid verklaarde toen dat het ambt van dr. Cornelis vervallen en deze liet het daarbij niet, maar richtte zich tot de Raad van State, die nu de uitspraak deed dat zijn mandaat vervallen is. De Raad van State gaf wel toe dat er fouten begaan werden in verband met de te volgen procedure. In de KOO wordt dr. Cornelis nu opgevolgd door Lutgart De Beul, die op woensdag 15 mei de eed aflegde. De VU-raadsleden die uit protest tegen het geëiste ontslag van dr. Cor nelis steeds tussen het pu- pliek gingen plaatsnemen bij de KOO-besprekingen, namen tijdens de recente raadszitting weer voor het eerst aan de KOO-stemming deel. DEFICITAIRE HAVEN De KOO-punten, rekeningen van de kerkfabrieken, de stadsrekeningen, de be- drijfsrekening van de water regie en de begrotingswijzi ging werden zonder veel omhaal goedgekeurd. In on ze volgende editje brengen we hierover konkrete en nauwkeurige cijfers. Het eerste, ruimere debat kwam op gang naar aanleiding van de stemming over de be- drijfsrekening van de haven regie. Schepen van financi ën Leybaert deelde mee dat de haven in 1973 een verlies van 600.110 fr boekte. Dit verlies ligt 182.000 fr. lager dan verleden jaar en volgens schepen Leybaert is dit het gunstige gevolg van de stij gende bedrijvigheid in de bouwsektor. Vanaf 1 januari 1974 werden de haventarie ven verdubbeld, zei de sche pen, zodat we volgend jaar zeker met een positieve ba lans zullen afsluiten. VU en PVV bleven sceptisch te genover deze verklaringen staan en stemden tegen WOON- EN GRONDBELEID Als een schijnbaar onschul dig agendapuntje stond de verkoop van gronden aan de Sint-Christïanastraat ver meld. Nochtans zou deze verkoop van stadsgronden andermaal de aanleiding vormen voor een zeer vinnig debat over de stedelijke grond- en woonbeleid. Dat bepaalde percelen van deze gronden aan 2.500 frank de m2 verkocht werden, vond raadslid Brants (BSP) toch al te grof. Had men de braakgronden aan het Sta tionskwartier ook in perce len verkocht aan verschillen de kopers in plaats van aan één bouwpromotor, dan zou men vijfmaal zoveel geld voor deze gronden verkre gen hebben, stelde de h. Brants. Zegsman wees er op dat de gewone man niet in de mogelijkheid is om in Dendermonde een goed koop perceel bouwgrond op de kop te tikken. Burge meester Cool antwoordde dat het stadsbestuur de gronden niet kan verkopen aan de prijzen die ze zelf wil, maar gebonden is door de schattingsprijzen die van hogerhand worden opge legd. Schepen van openbare werken Petrus Verhelst wees op de verschillende projekten voor sociale wo ningbouw die in studie of in uitvoering zijn. De gronden die door de afbraak van Bastion 8 zullen vrijkomen, zullen ter beschikking van de Dendermondse Maat schappij voor sociale wo ningbouw komen. In Sint- Gillis is SM Volkswelzijn bezig met een sociale verka veling over een gebied van 14 hektaren. De gronden tussen de Donkstraat, de Noordlaan en de Hof ter Bremptstraat zullen even eens ten goede komen van de gewone man. Bovendien heeft de stad aan de inter kommunale DDS de op dracht gegeven om een ge deelte gronden te onteige nen per strook. De DDS heeft vroeger reeds dergelij ke projekten in andere ge meenten uitgevoerd en de verkoopprijs van dergelijke bouwgronden ligt dan tus sen de 350 375 frank, maksimum zouden de gron den 500 fr. de m2 kosten. Raadslid Ivan Van Hese (VU) poneerde hierop dat zulke sociale woonwijken echte getto's, waar men arbeiders en bedienden bij elkaar steekt. Beter zou het zijn, aldus raadslid Van Hese, dat men in de sociale woonwij ken plaatsen zou voorzien, waar notabelen en midden standers zouden kunnen bouwen, zodat de kaste- vorming tussen beide be volkingsgroepen zou tegen gewerkt worden. Schepen Verhelst verwees hierop naar nog andere projekten van SM Volkswelzijn: in het bouwprojekt voor de Boon- wijk zijn winkelruimten voor kleinhandelaars voorzien en in de wijk Klein Parijs gaat SM Volkswelzijn 224 villa's bouwen. Raadslid Van Hese bekloeg er zich over dat de raadsle den nooit over deze projek ten geïnformeerd worden en er vaak als Piet Snot bijlo pen. «Kom u dan informeren op de burelen van SM Volks welzijn,» nodigde de h. Ver helst uit, die zich overigens verwonderde over de minie me belangstelling die de raadsleden voor zijn bouw- projekten betonen. «Ja, maar als we vragen om in de beheerraad van zulke maat schappen tezetelen, vliegen we er ook naast,» besloot de h. Van Hese. HETOLYMPOS-DEBAT Het zogenaamde Buyst-syn- droom dook op bij de be spreking van enkele zaken in verband met de interkom munale Olympos. Reeds toen over de storting van 30.000 fr. als het aandeel van Appels in de interkom- .munale moest gestemd wor den, verklaarde de VU-frak- tie dat zij tegen de punten inzake Olympos zou stem men. Ten eerste: omdat de VU niet in de beheerraad van Olympos vertegenwoordigd is. Ten tweede: omdat het wettelijke kontrolerecht op de gang van zaken in Olym pos aan de VU ontzegd werd. Met dit laatste bedoelde raadslid Van Hese het feit dat zijn partij aan de Olym- pos-direkteur het register van de afgeleverde vrijkaar ten gevraagd had en toen naar de voorzitter van de raad van beheer van Olym pos verwezen werd. De VU schreef dan de voorzitter aan, maar kreeg tot nu toe geen antwoord. Daarom zal de VU eerdaags een klacht neerleggen bij de gouver neur. De BSP sloot zich bij deze zienswijze van de VU aan, terwijl raadslid Fr. Ver- berchmoes zei dat de PVV de zwemsport onder iedere omstandigheid zou stimu leren. Toen een kapitaals verhoging van 6.000.000 fr., waarvan 4.620.000 fr. voor rekening van de stad, moest gestemd worden, vroeg de oppositie wat met deze be langrijke som zou aange vangen worden. Vreemd genoeg wisten de schepenen-Olymposbe- heerders zelf niet heel dui delijk wat men met dat geld ging doenEerst zei men dat het geld diende voor de afwerking van de omgeving. «Gaat men dan ceders van 55.000 fr aanplanten?» vroeg de oppositie. Schepen Ley baert zei dan dat het geld diende om Olypos aan ver handelbaar geld - voor klei nere aankopen en perso- neelsbetalingen - te helpen, dar Olympos nu alleen geld bezit, dat geïnvesteerd is in gebouwen en machines. De derde versie luidde dat nog rekeningen van de bouw van Olympos dienden betaald te worden. En volgens een vierde verklaring was die zes miljoen nodig om een reser ve te hebben die de jaarlijkse verliezen van Olympos kan opvangen, zodat men niet ieder jaar daarvoor een som in de stadsbegroting zou moeten voorzien. De verwar ring bij de meerderheid zelf was niet van aard om de verwarring bij de meerder heid te verminderen. En dat het gratis zwemmen van de beheerders ter sprake ge bracht werd, kon niet uitblij ven. «Als ge ons dat nu iedere keer onder de neus gaat wrijven,» zei de burge meester, «dan zullen we de De zachtheid der zeden zal er wel gunstig bij evolueren minder godvrezende uitlatingen zullen wel achterweg blijven, nu Erembodegem eind mei, op maandag 27 m om 14 uur zijn meer dan beruchte spooroverwegen slagbomen zal zien verdwijnen. Niet zonder sp overigens want dat zij jarenlang voor iedere weggebruik een bron van ergeernis vormden hoeft geen betoog. Vanaf deze datum wordt de nieuwe brug die met sierlijke zwaai de door de spoorlijn Brussel-Gei verdeelde gemeente, efficiënt voor alle weggebruikei - ook voetgangers -in gebruik genomen. Van zohaast de overwegen gelikwideerd zijn worden c werken aan de voetgangerstunnels verdergezet en aan c Termurenlaan kan het laatste stadium van het projel eveneens afgewerkt worden. De keerzijde van de medaille, het trein- en reizigersve keer in het station van Erembodegem, geeft aan c stationschef wel enkele zorgen. Immers de werken di wel een goede twee maand zullen aanslepen brenge moeilijkheden teweeg voor de reizigers die vanuit d Keppestraat de sporen moeten oversteken om op hl perron voor Brussel te belanden, terwijl het net andersori verloopt bij de aankomst van de treinen. Waakzaamheif zal hier dus geboden worden (J.vl gratis zwembeurten voor de beheerders maar afschaf fen.» Toen raadlid Van Hese insi nueerde dat «allen die onder het grote, immense dak van de beheerders woonden» gratis gingen zwemmen, vroeg schepen Hubert Maes onmiddellijk konkrete feiten en namen en raadslid Van Hese toomde in. DDS-BREEKWERF Resultaat van de studies en de besprekingen van de ste delijke huisvuilkommissie is dat Dendermonde gaat aansluiten bij het DDS- breekwerf en de DDS-ver- kleiningsinstallatie. Dit zal op 1 januari 1975 gebeuren en op 31 december 1974 zal het huidige stort aan de Maaistraat gesloten wor den. Raadslid Fr. Verberck- moes (PVV) ging niet met deze beslissing akkoord en zei dat de PVV steeds zal blijven opteren voor een verbrandingsinstallatie. Volksvertegenwoordiger Verberckmoes ergerde zich er in dat het minderheids standpunt van de PVV niet in het verslag opgenomen was. Schepen Maes, voor zittervan de kommissie, zei dat dit kwam, omdat op het ogenblik dat de kommissie leden over de tekst het verslag moesten stemmen, dat raadslid Verberckmi de vergadering al verl; hadDe hVerberckmoes! dat dit niet waar was, sci pen Maes bleef eveneens] zijn standpunt en er stond een hoogoplopei en nogal steriele diskus: waarin de verklaringen vjnei de kommissieleden Brai en Michem alleen verduidelijking konc brengen. Zij sloten aan Maes' versie van de feiten. VERRASSING Raadslid Brants (BSP) hii een scherpe interpellatie ver de duiven op het Reru Novarum-stadhuis, over weigering tot ontvangst de jongsocialisten door Burgemeester om te sp ken over de jongsocialist sche aktie rond het op< H/< baar vervoer. Raads0" Brants stelde ook de opric ting van een columbarii voor volgens het KB van januari 1973 voor. Raadslid Michem (VU) vrode dat de raadsleden verslag van de adviesraad zoud toegestuurd krijgen, pleitte voor passieve rekrt 1' tie in de Sint-OnolfspolC ft en hij interpelleerde overig openingsuren van de stadS(£ administratie en de publik Ier tie van het financieel jaarvfci slag. Paul Van den Eel20 Yan oc «/s het waar dat op 23 mei een duivenvlucht vanop het stadhuis ?e georganiseerd wordt Zo had raadslid Herman Brants (BSP) heet voorzichtig zijn interpellatie op de jongste gemeenteraad omschre- ven. Tussen de periode die liep tussen het indienen vanz'n interpella tie en het behandelen ervan, had de organiserende vriendenkring van het stadpersoneel intussen raadslid Brants al een uitnodiging gestuurd om de veelomstreden duivenvlucht bij te wonen. Maat sc uitnodiging of geen uitnodiging: raadslid Brants kon het niet nemen dat het plechtstatige, historische stadhuis tot een inkorvingslokaal onteerd werd. Dat het daarenboven ging om duivenvlucht die fef] gelegenheid van Rerum Novarum, het feest van de kostelijke arbei dersbeweging, georganiseerd werd, lag zeker zwaar op de socialis tische lever van de h. Brants. Zaken die men in Het Gildenhuis, heu, heu, zou moeten doen, doet men op het staduis en in Het Gildenhuis verricht men dan de dingen die op het stadhuis moeten gebeuren. Maar ge moet daarom nog niet denken dat we volgend jaar ook op het stadhuis ook onze 1 mei-viehngen gaan laten plaatsgrijpen,- argumenteerde de BSP-fraktieleider. Hij betreurde het dat door akti viteiten als de duivenvlucht vanop het stadhuis Dendermonde hoogstbelachelijk gemaakt werd in de ogen van de buitenwereld. Hij verwees hiermee naar het satirische stukje Brusselse weekblad PAN, waar men schreef over gens du (TER)MONDE. Raadslid Brants nam het ook op voorde herbergiers en zei dat die mensen niets aan de duivenvlucht zullen verdiend hebben, daar op het stad huis zelf een bar ingericht wordt. "De BSP hoopt in ieder geval dat de burgemeester in de toekomst andere zaken gaat uitvinden om zijn populariteit op te drijvenbesloot raadslid Brants, die overigens zei dat hij er niets tegen had dat de vriendenkring van het stadsperso- neel iets deed om zaad in het bakje te brengen "Als de vloer van het stadhuis tien centimeter dik ligt van de sigarettenpeukjes en de sigaren van de sjieke tiepen die hier op de recepties komen dnnken, dan reklameert ge niet, hé meneer Brants, antwoordde de burge meester, maar als er hier propere duifkens komen, dan is het natuur lijk een ramp.» De burgemeester verwees ook naar dergelijke duive- vluchten op het stadhuis van Aalst en het gemeentehuis van Lede. Kortom, voor de burgemeester stond het vast: Brants vond de duiven minderwaardig. De h. Brants zei dat hij absoluut niets tegen de duivensport had, integendeel, maar herhaalde dat het stompzinnig was het stadhuis alals inkorvingslokaal te gebruiken. Burgemeester Cool zei ook dat de idee om de duivenvlucht te organiseren niet van hem kwam, maar van het stadspersoneel. De naam van Alexis De Decker viel hierbij. Brants kon er allemaal niet bij en riep verontwaar digd: "Maar toe, vraag eens de mening van de voormannen uit uw eigen partij en uit het stadspersoneel, maar die moeten natuurlijk zwijgen, nietwaar, heu.» De schrandere Ivan Van Hese had een ietwat speciale visie op de hele zaak. "Als het er dan toch om te doen is om zoveel mogelijk op te vallen, zei hij, dan kunnen we beter op het stadhuis beginnen streaken, hé.» En schepen Verhelst die doodge moedereerd tijdens de hele diskussie een luchtje gaan scheppen was, schudde het hoofd toen hij de raadszaal terug binnenkwam en vroeg erg lakoniek of die duiven nu nog niet gekorfd waren. Er waren nog plezante dingen op de gemeenteraad te beleven. Toen bijvoor beeld de retributievordering betreffende prestaties geleverd door de stedelijke brandweer ter sprake kwam, zei raadslid P. Debergh (BSP) dat hij onlangs de brandweeroefeningen gezien had en op gemerkt had dat de brandweerladders slechts tot de tiende verdie ping van Amelinckx reikten. Interpellant vroeg dan ook dat de brand weer toeltreffender materiaal zou kopen. Schepen verhelst ging hier volledig mee akkoord en zei dat hij de brandweerlui zou verplichten -hun voorbehoedsmiddelente nemen. PVDE

De Voorpost | 1974 | | pagina 6