EUGDKLUB 4 EEN NIEUWE KONTESTATIE GROEP... JOKO ZEniTH 'T FABRIEK/KEA - _<.S.A. DENKT REEDS AAN TWEEDE VOLLEYTORNOOI PALLIETER S jomE EVEN KENNISMAKEN METEEN AALSTERSE JEUGDBEWEGING: CHIRO HAK r DIDO KREJR V.V.A.K. STELT NIEUWE BROCHUREVOOR TUF-TUF PLANNING Buiten de gewone plan ning kunnen we volgende aktiviteiten aanstippen 19 juni te 19.30 u ani matievergadering. 2S.juni te 14.30 u. Ping pong tornooi. 25 juni algemene sport- vergadering voor de kern voorzitters en sekretaris- sen. 26 juni, vergadering deelnemers aan het Span- je-kamp74 29 juni Groots Buizen bal 30 juni Algemene le denvergadering. MEDEDELINGEN Na de geslaagde film «Ber- lare leeft» en «Joko in het buitenland» wordt er een film over de Berlaarse fol klore gemaakt. Harry vraagt medewerkers die hem zowel bij het sce nario en opname kunnen helpen als mensen die hem nuttige informatie o- ver dit onderwerp kunnen mededelen. Rudy Roggeman zal voor taan alle sportaktiviteiten coördineren. Hij staat elke vrijdagavong ter beschik king voor Sporttrainingen in samenwerking met de voorzitters van de Volley, Ping-pong, Voetbal en Ju do-kernen. Zaterdag 15 juni Vrije instuif Zondag 16 juni Filmavond «Vanishing point» van R. C. Sarafian met o.a. Barry Newman en Cleavon Little. Een knap en spannend geheel. Niet- leden 20 fr. Zaterdag 22 juni Kermis The Dansant met dj's Rikkieen Paul. Zondag 23 juni: Kermis The Dansant met dj's Jimmy en Kees van Zijtveld. Zaterdag 29 juni: Eendagsreis naar Zuid-Be veland en Walcheren. Ein de van de examens en begin van de vakantie, dus trekken wij erop uit! Schrijf tijdig in want de plaatsen zijn beperkt! Prijs: 120.Fr. Vertrek te 7.30 uur stipt aan de klub. Lees verder informatie reisroute in deze krant. Zondag 30 juni: Handbal Toreken (Lebbe- ke) Zenith te Lebbeke. 's Avonds Vrije klub. We komen jou vriendelijk groe ten. Het deed ons plezier, de voorbije maanden, dat je eens bent binnengestapt in 't Fa- briksken. We hebben je toen al licht een lidkaart aangesmeerd, en nu sta je op de «ledenlijst», bij de tien eersten of in de ach thonderd (ja, zoveel zijn het er al!) Weet je wat wij ons afvragen? Waarvan zijn wij, jij en ik, en al die anderen, eigenlijk lid? 't Fa- briksken is geen organisatie, zelfs geen klub. Het is gewoon een plaats, met vele kleine en grote plaatsen erin. Er werd ge danst, toneel gespeeld, gezon gen door Vuile Mong, gespro ken door paters Jezuïeten, gedo ceerd door professor Mandel, film gedraaid over Taking Off en Romeo en Julia, Yoga beoe fend, gegrimeerd, gekaart, ge lachen en geweend, gezwegen en gevloekt, getimmerd, gever fd, en vooral, ja vooral heel veel gedroomd. En dat al lemaal met weinig onderling verband en samenhangtenzij dat éné: een aanstekelig ver trouwen tussen mensen van di verse pluimage om het («HET») samen te proberen. Maar eigenlijk moet het grote waagstuk nog beginnen! Eigen lijk is het «Centrum voor samen levingsvernieuwing» nog maar enkel «centrum». De «samen- levings-vernieuwing» zit ergens onder de huid, in de ooghoeken en in de puttekens van de harten te wachten, 't Fabriksken is een grote luchtballon vol verwach tingen. En dat is al iets. We hoe ven nu ons enkel te laten meed rijven met de eerste zachte zo merwind die opsteekt. En daar hebben wij jouw adem voor no dig Het C.S.V. zou wel eens de enige plaats ter wereld kunnen worden waar jij jouw adem vrij kunt uitblazen, waar er niet ge manipuleerd, niet geïndoctri neerd, niet gedirigeerd of niet gekommandeerd wordt Maar je kunt deze paradijselijke toestand ook niet komen consumeren. Je moet hem zelf maken, zelf scheppen, persoon lijk, en samen met alle anderen. DAAROM nemen wij een tweede start! Op woensdag 19 juni a.s. om 20 u. organiseren wij een eerste grote happening, een soort volksvergadering, een algemene ledenvergadering, een volkstoeloop, of hoe je 't noemen wilt voor alle mensen-met-een-lidkaart. Wij willen nu eens vlakaf jouw ver wachtingen kennen, jouw dro men en talenten, jouw moge lijkheden en remmingen, jouw denken en voelen, jouw hartslag en armslag. Om de zaak wat te ordenen vroegen wij LUC VERSTEYLEN SJ., initiatief nemer van «de brouwerij» te Viersel, ons wat te vertellen over zijn visie op «ANDERS GAAN LEVEN». Daarna is het woord aan jou en aan ons, maar eerst aan jou Die ganse week staat trouwens in het teken van de informatie over «Wat is het C.S.V. en wat bedoelt het te zijn?» De groep INFO-ANGEL bouwde een permanente stand over dit tema en nodigt jou uit voor het ganse program: Zaterdag 15 juni: 15.00 u. Ope ning Oxfam-Derde Wereldwin kel. 20.00 u. Feest met Jeggpap New-Orleans. Zondag 16 juni: ll.OOu. Ont vangst jeugdklubs en jeugdbe wegingen. 15.00 u. Ontvangst priesters en kerkleiders. 20.00 u. Ontvangst alle poli tieke partijen. 20.00 u. In de PAN: nacht van de Renaissance. Woensdag 19 juni: 20.00 u. Happening met Luc Versteylen. Vrijdag 21 juni: 20.00 u. Drie alternatieve films (China, El Fath, en Studentenrevolte- Gent'69. Met een klein hartje vragen wij: zul je er zijn? Vooral WOENS DAG 19-6 hebben wij jou no dig met een tedere groet van alle CSV-mensen, en Miel Luycx, Pol Gees, Lieven Ma- thieu. Marcel Verhelst, Frans De Troyer, Pol Nijs en vele an deren. forig jaar richtte de Dender- nondse katholieke Stude- ende Aktie, Sint Jan Berch- nansbond, haar eerste vol- eybaltornooi in. Volley is ten sporttak die de laatste aren enorm populair is ge worden en dit niet in het ninst in onze streek. Volley- ornooien voor amateurs- iloegen worden regelmatig ngericht en kennen steeds jroot sukses. Kijken we naar naar het jaarlijks KAJ ornooi te Sint-Gillis, teeds vanaf de eerste jaar lang twintig ploegen op het reld krijgen (ondanks de wee forfaits van respektie- relijk Nijdrop Opwijk en dove Oudegem) mag zeker een sukses worden ge- toemd. TORNOOI VOOR DAMES let enorme sukses van het erste tornooi heeft de orga- lisators een sterke stimu- ans geschonken zodat eeds anno 1974 zal gestart worden met een damestor- tooi. Nochtans zal dit,jaar iet aantal dameszestallen teperkt blijven tot acht. Wie ir het eerst bij is kan frieedingen naar de eerste tlaats. Damesploegen die vensen deel te nemen kun- ten reeds kontakt opnemen net Johan De Bock, Nachte gaalstraat 19 Dendermonde of met Mare De Saegher, Donckstraat 77 te Dender monde. Het tornooi, dat twee dagen zal in beslag nemen gaat door ofwel de eerste week ofwel de tweede week van de komende maand september. BEPERKINGEN? Normaal werd door de orga nisators gesteld het aantal herenploegen eveneens te beperken tot zestien eenhe den, eventueel vierentwin tig. Het enorm sukses van het tornooi zou er echter kunnen voor zorgen dat er meer ploegen komen opda gen dan het vooropgestelde. Wat het probleem van de terreinen zou vergroten. Mo menteel staan reeds vier volleypleinen ter beschik king van K.S.A. Dender monde. Maar wat als het aantal deelnemers nog aan dikt. Wie het eerste jaar op twintig ploegen mag bogen ziet dit aantal gewoonlijk het tweede jaar nog stijgen Temeer dat er dit jaar prach tige prijzen ter beschikking werden gesteld. Zo verna men we dat Burgemeester Cool een enorme prachtige beker ter beschikking schenkt, evenals andere ge kende Dendermonase in stellingen en groeperingen, winkeliers en neringdoeners die kwistig zijn met prijzen allerhande. Het tornooi, waarvoorK.S.A. momenteel in onderhande ling is om de medewerking te verkrijgen van BLOSO, gaat door tijdens de eerste helft van augustus. Alle liefhebbersploegen volley- ball-ploegen van jeugdbe wegingen, jeugdklubs, groeperingen allerhande, vriendenklubs enz... die wenden deel te nemen aan het tweede volleybaltornooi van K.S.A. Dendermonde kunnen kontakt opnemen met hiervoor voornoemde mensen. De deelnameprijs bedraagt per ploeg twee honderd frank waarvan een gedeelte na het tornooi wordt terugbetaald. Een vernieuwing is dat dit jaar alle ploegen evenveel wedstrijden zullen spelen, zowel winnende als verlie zende ploegen zodat nie mand reeds na een dag definitief zal naar huis ge stuurd worden. Volleyballers, het zal onge twijfeld een tweedaagse worden die U niet missen mag. Hou er dus nu reeds rekening mee. MDD PALLIETER FIETST NAAR WACHTEBEKE De jeugdklub nodigt alle men sen uit Hofstade uit samen met hen naar het Provinciaal Do mein te Wachtebeke te fietsen. De tocht zal aan een matig tempo worden afgelegd en de afstand zal in twee delen worden afgelegd. In hel Domein zijn mogelijkheden genoeg tot ont spanning. Men vertrekt er om 6 uur zodat rond 8 uur Hofstade zal worden bereikt. Dit alles is voorzien voor zondag 30 juni, start te 10 uur. Hou deze datum vrij, zodat we met minstens honderd kunnen starten. S We beginnen terug met onze wekelijkse sportavond op woensdag. Wanneer het weder het toelaat, verzamelen al dege nen die in konditie willen blij ven in het gemeentepark om 19.30 u. Het is voorde blokkers een uitstekende gelegenheid om even te outspannen. Er is moge lijkheid om te lopen, ver springen, kogelstoten, volley, enz. Op zondag 30 juni maken wij onze jaarlijkse busuitstap. Het doel van onze reis is de Sinjo renstad AntwerpenIn de Scheldestad gaan wij een be zoekje brengen aan onze meest geliefde dieren, nl. de apen. Te vens gaan wij onze kennis ver rijken door een rondrit te maken in de haven. Inschrijvingen worden ten laatste op 15 juni verwacht bij Willy Temmer man. De deelname in de onkos ten bedraagt 170 fr. ÜVEN KENNISMAKEN )e Chiro is als jeugdbeweging uitstaan uit het jeugdpatronaat n is na de 2de wereldoorlog tot iloei gekomen. De cijfers van iet ledenaantal vermeerderen an jaar tot jaar. Reeds in 1973 eldc de Chiro 106.636 leden, erspreid over de meer dan 1400 roepen in Vlaanderen. De hiro in Vlaanderen heeft als Vaalse tegenhanger de Patro en Je verschillende jeugdbewegin- n uit de gehele wereld, die Hen werken op dezelfde grond- incipcs als de Chiro. Zij zijn len verbonden door de XM.C.A.P. RUKTUUR EN ;tiviteiten )e Chiro is eigenlijk één van de Irie onderdelen waaruit het flaams Verbond van Parochiale eugdtehuizen (V.V.P.J.) be- taat. De twee andere zijn 'arochiale Jeugdzorg (P.J.Z.), lat zich vooral bezighoudt met tatechcsc en tijdwerkingen, en longerengemeenschappen J.G.M.), dat vooral op gebied van jeugdklubs werkzaam is. Alle drie hebben ze hun hoofd kwartier te Antwerpen (Kipdorp 30). De nationale leiding bestaat uit een 60-tal mensen die maandelijks bijeenkomen. Ver der zijn er 16 verbonden en 150 gewesten die eveneens maande lijks bijeenkomen en vormings bivakken, cursussen en andere aktiviteiten organiseren voor de leden of leiding in hun gebied. De basis van de jeugdbeweging wordt echter gevormd door de chirogroepen zelf. De leiding bestaat uit: een proost, groeps- leid(st)ers, al'dclingsieid(st)ers. De groepen zijn verdeeld als volgt: MEISJES: JONGENS: Spcclklub Speelklub (8-9 Jaar) Kwiks Rakkers L0-11 jaar) Tippers Toppers (12-13 jaar) Aspi's Kerels(14-15jaar) Aspi's(16-17jaar) De groepen hebben een weke lijkse vergadering waar verschil lende aktiviteiten worden be-, sproken en overlegd. De leiding heeft eveneens een wekelijkse vergadering die leidingskring wordt genoemd. Het hoogtepunt van het chirojaar is natuurlijk het bivak, waarin onze jonge mensen zich eens echt kunnen uitleven. Onlangs werd een Jimping ingericht die de 5de mei in Aalst doorging. Deze grote spelna- niiddag was niet alleen voor leden van de Chiro, maar ook voor ouders, oud-leden en an dere belangstellenden in deze jeugdbeweging. DOEL Chiro een kans geven tot kreatieve vrije tijd, een jeugd beweging als weg tot zelfont plooiing en een konsumptie- niaatschappij. Wij, als Chiro. proberen op elk gebied onze verantwoordelijkheid te nemen met de mogelijkheden die wij hebben. INFO Voor meer inlichtingen over de Chiro in en rondom Aalst kan u zich altijd wenden tot: Gery De Munter Lindenstraat 231 9300 Aalst Of bij één van de vele chiro- leid(st)ets. De bouworde. Als organisatie die het opneemt voor de marginalen, vooral deze met woonproblemen, telt ze niet enkel jaarlijks duizenden deelnemers aan de diverse bouwkampen in binnen- en buitenland, maar neemt ze ook de vorm aan van een kontestatiegroep. Echter niet van het traditionele type, dat uit is op manifestaties en luidruchtigheid. De kontestatie bestaat vooral in het feit van de onbetaalde arbeid, de belangeloze inzet voor vergeten groepen, en een vkantie -in-dienst-van-de-armen. (het vakant zijn voor de anderen) Men vindt in zo een bouwkamp beslist de enthousiaste aanhangers van de doekultuur terug, bewust dat zich een mentaliteitsverandering opdringt in een maatschappij die zo erg steunt op winstbejag, meestal ten koste van de zwakkeren. Daarbij wenken niet enkel de verre horizonden van de buitenlandse bouwkampen. De Tele-Bouworde-kernen hebben ook oog voor de noden in eigen streek, en hun bekommernis en aktiviteiten zijn gespreid over het ganse jaar. De zomervakantie biedt natuurlijk kans voor een meer intensieve aktivitit. Inlichtingen voor belangstellenden kunnen bekomen worden op het Nationaal Sekretariaat, Bouworde, Tiense Steenweg, 145, 3200 Kessei-Lo, of ook bij de kernen van Zuid-Oost-Vlaanderen: Jo Van Hecke, Kollege, Ninove A. Aernouts, V.T.I., Vakschoolstraat 41, Aalst Michel De Beer, Kollege, Geraardsbergen. Uitzonderlijke kans voor GELEGENHEIDSWERK in eigen streek 0 fr. per uur. voor wie één of meer dagen wenst deel te nemen aan het projekt K.O.O. te Geraardsbergen, melde er zich aan in de Oxfam-wereld-winkel (in het win kelcentrum) tussen 7 en 28 juli 1974. Aalst. Hak, Keizershof, Tel. 053-738.88. Hak staat open voor iedereen met of zonder problemen, voor iedere nationaliteit, voor elke leeftijd. Hak is onafhankelijk van elke politieke, religieuze of filosofische groep. Heb je moeilijkheden op je werk? Is de school voor jou een verschrikking? Loopt er iets mis in je gezin? Vind je geen huis omdat je huid bruin is? Wordt er met jouw minderheidssituatie geen rekening gehouden? Wordt je verpletterd door de eisen van onze jachtige, onpersoonlijke wereld? Stel je je vragen in ver band met homofilie? Of je zit om een andere reden in de put Leef je verloren in de stad? Barst je van ideeën en zoek je soortge noten om ze uit te voeren? Weegt de eenzaamheid je zwaar? Mis je gezelligheid? Zoek je een huis waar je altijd kameraden vinden kan? En je vindt menselijk kontakt enorm belangrijk Lukt het niet met je inkomen de eindjes aan elkaar te knopen? Wens je je legerdienst anders door te brengen? Ken je het ver enigingsleven niet in de stad? Zijn de wetgevingen en de ad ministratieve diensten voor jou een doolhof? Weet je niet welke studierichting je past? Of je weet geen raad met een ander pro bleem HAK is open elke maandag, woensdag, donderdag, vrijdag van 19 u. tot 24 u. Dinsdag, donderdag van 9 u. tot 11 u. Dan kan je er ook ter ht telefo nisch - anoniem inden je dat verkiest op nummer 053- 738.88. Zaterdag 15 juni van 15 tot 16 u. basket en om 18 u. dansklub, de hele dag door is de kleine klub open waar je tot 24 u. rustig kan instuiven. Zondag 16 juni open van 14 tot 24 u. met vanaf 19 u. dansa vond in de grote ruimte. Zondag 23 juni trekt de wandel- klub er op uit naar de Leiestraak, vertrek aan de klub om 13.30 u. 's Avonds is er om 19 u. een dansavond. Dinsdag 25 juni is er een verga dering van de kernploeg van de 15-16 jarigen werking, samen met beheerraad. Zaterdag 29 juni treedt vanaf 20.30 u. de sciffle-groep van het jeugdhuis Kreja op en is er een uitstap naar Diksmuide voorzien. Verder noteren we nog een mi- nikamp op 15, 16, 17 en 18 au gustus in de Ardennen, inlich tingen daaromtrent zijn te ver krijgen in het jeugdhuis. En last but not least program meert dido op 22 juni van 14 tot 21 u. een studienamiddag in HAK Hulp Kontakt Adviescen trum te Aalst met als voorlopige programmapunten inspraak vanaf de basis uitbreiding van algemene vergadering evaluatie van het voorbije jaar toekomstige werking LIEVEN Kreja doet het de eerstkomende veertien dagen bepaald kalmp jes aan, de eksamens en de jaar lijkse vakantie van de perma nent verantwoordelijke zitten hier wel voor een stukje tussen. De instuif blijft echter normaal open en de belotters houden nu vrijdag 14 juni ondanks alles hun maandelijkse ontmoeting. Alle belotters op post dus, want Artuurken zorgde weer 's voor een pak mooie prijzen. Vanaf zaterdag 22 juni draait het jeugdhuis echter weer op volle toeren! Om 14.30 u. speelt die dag de volleyploeg een derby tegen de GG. op het plein in Park De Blieck en vanaf 19.30 u. gaat een GROTE PA RISERAVOND door. Hierbij wordt door de deelne mers aan de reis naar Parijs deze gebeurtenis herdacht met een échte Franse maaltijd: frans brood, franse kaas en uiteraard ook franse wijn. Kortom zater dag 22 juni gaat Kreja op de franse zwier Voor 50 fr. doe je mee! Maandag 24 juni gaat een uit zonderlijke algemene ledenver gadering door. Op deze verga dering wordt door de leden een definitieve beslissing genomen over de verhuiskwestie. Van de gewone leden wordt op deze vergadering advies gevraagd terwijl door de leden die lid zijn van de vzw-aktiegroep vrij een beslissing wordt verwacht. Van de hand van Jan Van der Hulst, voorzitter van de vereni ging voor Aalsters Kuituur- schoon verscheen recentelijk een brochure getiteld «De kapel van Sint-Job 1429-1974. In het voorwoord lazen we: «Aan de buitenkant van de stad, bijna op de grens Aalst-Nieuwerker- ken ligt de prachtige landse kapel van St.-Job, in een buiten gewoon schoon landschap, om geven met lindebomen en in de mei ruikt het er naar de duizende meiklokjes, die er weelderig opschieten. De kapel bevindt zich in zo een ellendige toestand dat de Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon, besloot te ijveren voor haar herstel en onderhoud door het uitgeven van een prachtige kleurenbro- chure. Voor de periode van de Franse Revolutie maakte de schrijver dankbaar gebruik van het nianuskript, dat zich bevond in het archief, het werd geschre ven door E.H.Houtman. De schrijver vulde hier en daar de notas aan en voegde er enige voetnotas aan toe. Hij verkoosde tekst zoals hij zich bevind in de archieven, metode die de schrij ver ten volle gerechtvaardigd achtte en historisch verant woord. Jammer dat hij geen referenties gaf, maar de lezer kan die in de bibliografie terug vinden onder de rubriek ar chief.» De brochure over de Snt-Jobka- pel kan bekomen worden bij de voorzitter, de heer Jan Van der Hulst. Ploegstraat 24 en ook bij de penningmeester, de heer Clemens Uyttersprot. Eikstraat 50. Men kan ook storten of over schrijven op postrekening nr. 8942.91 van de V.V.A.K. Aalst. Na ontvangst van het bedrag wordt de brochure dan onmid dellijk toegestuurd. De prijs bedraagt minstens 50 fr per eksemplaar. Wat U meer betaalt, dient tot herstel der Sint Jobkapel. Als je het ons vraagt, een pracht initiatiefvan het V.V.A.K.! R. Van de plas Vorige zondag speelden we een vriendenwedstrijd basket tegen J.K. Terlinden. Deze klub, die zich schijnbaar wou wreken voor hun geleden verliezen in het voorbije lentetomooikwam met een zeer sterke ploeg opda gen. Eindstand: 46-70. Drie onzer basisspelers moesten I we echter missen, nl. Dirk, Mare en Leo. Komend weekend (zaterdag 15 juni) spelen we een verbroederings-volleyballwedstr tegen J.K. Jome uit Gijzegem. Aanvang te 19 u. Verder is er op zaterdag 29 juni een basketwedstrijd gepland te gen Vino Dallas (laatste wed strijd van het seizoen). Op 30 juni gaat den Tuf dicht. Herstel- leningen en verfraaingen moe ten dringend gebeuren. Toch worden er een aantal sportaktivi teiten gepland. Op vrijdag 5 juli avondwedstrijd voetbal tegen V.K. Molenstraat (te Nieuwer kerken) en op 7 juli spelen we te Ninov^ tegen J.K. Tien Twen (15 u.) Op zaterdag 29 juni afscheids-Thé-Dansant in den Tuf (oud Tufjaar). Vanaf 10.30 u. Stoverij met frieten (50 fr. en bier) te verkrijgen. In schrijven in de klub. Op 17 augustus opent den Tuf opnieuw zijn deuren. In de maand september viert den Tuf zijn 5-jarig bestaan. Grootse aktiviteiten zijn gepland. Meer hierover einde juni.

De Voorpost | 1974 | | pagina 17