'Etienne Berckmoes was niet klaar DBBC SIM AALST GEHULDIGD Schellebelle Potjesmarkt met wielerwedstrijden Belgisch kampioenschap beste propaganda voor golfbiljart ATLETIEK Schellebelle ereplaats tijdens intergemeentenspel BASKET MEUBELEN ST.-JOZEF Olympisch komitee Arr. Dendermonde verdienstelijk derde in provinciale sportdag Ronny Van Den Broeck en Raf Lyb'recht in vedette FIRMA P. SCHOLLAERT Paul Vermeiren Francis Uitslag tombola AC Denderland Rudi Brusselmans vierde Raf Constant prof Brabo Denderbelle in de Crembergse sporthal DURME SPURTERS 23 n Het atletieknieuw van de Vlierzele-atleten lag verspreid over een j viertal terreinen. In eigen midden waren enkel de heren van de 23 ?artij in een avondmeeting. Stefaan Buyle maakt langzaam maar (fKl :eker de nodige vooruitgang om op de kadettenhorden met de lesten te gaan wedijveren. Dat bewees hij laast door met 16"0 jven hard door te gaan als de Ronsische belofte en all-round- en itleet Siau. Bij de miniemen, over 300 m. dan, was niemand ïre opgewassen tegen Erembodegemnaar de Saedeleer. Van de wit- ncj dauwen ging wel enige globale overtuiging uit omdat er voor hen een ticket te verdienen was naar de internationale meeting e n het Heyselstadion. Eddy Noël toonde zich vooralsnog de beste. ng iet was echter wel duidelijk dat respektievelijk De Regge, Ik} 'ijck, Goossens, De Mulder en enkele anderen zich de kaas niet pn ran de boterham zullen laten halen. het kogelstoten moest Mar» le Rick onderdoen voor Van der iteen. André Hendrlckx was ruim evreden over zijn eerste optne- len met de polsstok. Hij had te len augustus 2 m 80 verhoopt kon dat getal vanaf de eer- te meeting bereiken. Over de I00 m kon hij niet zo tevreden :ijn want 12"0 is niet zo'n den- lerende basistijd voor een dege- ijke hordenloper. Bij de juniores seniores was er én de korste fstand wel een interessante loers te noteren van Clement en auwers die beiden 11 "4 haal- len. In het hinkstapspringen was ons ScboHaert goed op weg om ijn direkte doel. de 13 m, einde- ijk te bereiken. Maar op zijn aan- iaogs3fstad volgden... 5 nullen odat het ook voor deze keer liet waar werd. Biezonder mooi /as de 1500 m scholieren. Eddy eynsaert wist wat Tondeur waard in de laatste 200 m en het ijtje van degelijke veldlopers /erd eraf geschud vooraleer die aatste dubbele hektometer werd angevat. Ook over zijn tijd van '12"0 was Eddy best tevreden, iet is in eik geval voorbeeldig oe hij na de zware knieoperatie an deze winter reeds nu vooraan komen postvatten. Eerstdaags noet nu een eerste test volgen zijn voorkeurnummer, de 10000 m steeple. Marc De Backer it wel met bevorderingsexamens zijn hoofd maar met 4'03"8 «vestigde hij wel zijn ioterklub- oers Roger van der Veken heeft de eerste twee maanden van bet seizoen voorlopig de goede rt ifgooi verloren in het speerwer- >en want de 00 m bHjven voor- opig buiten bereik Raoul de Smet a aren tegen komt langzaam maar eker opzetten en 55 m moet en- een tussenstap betekenen, iet te algemeen geweten dat de vriendelijke Schel lebelienaar te duchten iis op het kampioenschap seniores II. Over 400 m tenslot te vielen interessante tijden op te tekenen voor Schockaert (49"7), Duysburgh (50 "6), De Leeuw <51 "7) en D'Haese (52"7). De mi niemen hoogspringers waren aan het feest aangezien ze binnen de eerste derien enkel de Gentse gbroeders De Laere toelieten post te gaan vatten. De 1 m 40 van Noël zijn goed te noemen, de vooruitgang van De Muider en den Broecke hoopgevend. Het diskuswerpen tenslotte gaf Van Nieuwenborgh de kans zich te onderscheiden bij de juniores vóór Etienne Berckmoes. Meteen zitten we op het internationale vlak want Etienne was aangeduid om de Belgische kleuren te ver dedigen in de internationale tien kamp. Hij was echter helemaal niet voorbereid op die alleseisen- de taak omdat zijn Igerdienst het normale trainingsritme onmogelijk maakte. Bij de dames werden interessante gegevens verzameld op Racing Gent. De nieuwelinge de Coster bevestigde haar sprintmogelijkhe den maar won als bijproef dit maal bet verspringen zodat haar vijfkampmogelijkheden we za gen ze immers reeds aktief in hoog. met de kogel en over de horden - duidelijker naar voren treden. Hoopgevend is ook de 1 m 55 van Mantloe Maes, Ai! is ze daarmee dit jaar maar de zevende atlete van VHerzele In die discipline, het is duidelijk dat ze mits regelmatige training vlug de 1 m 60 zal halen. Te Aalst won Erna Ots de B-reeks van de 400 m in 59 "9 terwijl we voor de rest van de uitslagen al daar graag verwijzen naar de Uit- bergense rubriek. J.M.V De heibel die er was rond de Potjesmarkt in verband met het al dan niet doorgaan van de wielerwedstrijd is van de baan. De wedstrijden die in januari werden aangevraagd door „Sport en Ontspanning" zullen toch doorgaan, zij het dan georganizeerd door een nieuwe klub DE SPORTVRIENDEN. Zaterdag, één week voor de wedstrijden en nadat de heer Lam mens formeel heeft geweigerd ook maar één wedstrijd te laten doorgaan, werd op een spoedvergadering in het gemeentehuis een nieuwe wielerklub gesticht. Diezelfde avond is men er nog in geslaagd om de nodige manschappen bijeen te krijgen en werd Victor Flieberg verkozen als voorzitter van de klub. Hij zal hierin worden bijge staan door gewezen onder voorzitter van „Sport en Ont spanning" die in het nieuwe bestuur dezelfde taak zal waarnemen, Christiaan De Vis- scher. Secretaris van de Hub is nog een oude rat uit de wieiermiddens, Julien Cooman terwijl de financiën in handen komen van Daniel De Pauw. Het 'bestuur kan nu reeds re kenen op de steun van 22 le den en zal vermoedelijk nog worden uitgebreid met een viertal leden die zullen over komen van .Sport en Ont spanning". Zij hebben reeds kontakt opgenomen, met het nieuwe bestuur. Dat de afgevaardigden van ae BWB het nu voorgoed beu z'jn met de meer dan twee jaar durende moeilijkheden, blijkt wel uit de hulp dat het nieu we bestuur van hen reeds mocht ontvangen. Zondag hebben verschillende afge vaardigden zich ter beschik king gehouden van de nieu we klub om toch alles nog in orde te krijgen betreffende lidkaarten en vergunningen voor de wedstrijden. Ook de ineringdoeners uit de gemeente zelf hebben veel belangstelling voor de nieuwe klub. Dit blijkt vooral uit de fianciale steun die reeds bin nenliep. Ook zij waren ae toestand van de jongste jaren beu. Wat we vooral dienen te ver melden is dat de leden van de Sportvrienden zioh last noch moeite hebben gespaard om in minder dan één week alles in kannen en kruiken te krijgen om van wat voor twee weken een dode kermis werd genoemd, nu een ievende te maken. Ronny Van de Velde Gangmaker Robert Galle was ten zeerste in zijn nopjes na het verloop van het Intergemeentespel in het Putbosstadion van Vlierzele Sportief. De eerste proef die ging om het meeste aantal vertegenwoordi gers bij de voorstelling van de ploegen, leverde voor Schellebelle een vierde plaats op met 127 deelnemers. In het zakkenlopen zorgden André Stroobandt en Aon Vlaemiock voor twee overwinningen terwijl in de voetbalslalom André Dobbe- laere Achlel Janssens en Hugo Bontinck de slag thuishaalden met vijf doelpunten in de gestelde tijd. Ook de ploeg van de oude gloriën met Mare Buyle, Lisette De Grau we. Willy Segers. Astrid Van Hauwermei ren, Marcel Veracht, Luclenne De Winter, Robert Van 'Den Bogaerd, Irene Van Lunter, Herman De Bie en André Bultiauw levrden een geweldige presatie. Dank zij de 'inzet van de Joker behaalden zij hier 18 punten. Lisette De Grauwe nam een goe de start in de aflosslngsploeg doch een minder goed gedeelte sloeg hen terug naar de derde plaats. Na deze proeven stond Schellebelle aan de leiding met tien punten voorsprong op de De baskettende meisjes van SIM-Aalst werden op het stadhuis van de keizerlijke stede gehuldigd. (JVH) Damesbasketball klub Sim Aalst die laureaat werd in de „Beker van België" werd vorige zondag door het Stadsbestuur met Bur gemeester De Bisschop, de schepenen Van den Eede Bogaert en De Neve en het nieuwe gemeenteraadslid Steenhout ont vangen, en viel een spontane hulde te beurt. Nadat de h. Bur gemeester iedereen had verwelkomd hield de h. Van den Eede schepen van sport en cultuur de gelegenheidstoespraak. In deze stipte hij aan dat het de derde maal in een zeer korte tijdspanne was dat het Stadsbestuur het genoegen had DBBC Sim op het stadhuis te mogen ontvangen. Dit bewijst niet alleen de belang stelling van het stadbestuur voor het sportgebeuren maar in zonderheid de grote verdiensten van de klub. De h. Van den Eede loofde ook de Inspanningen düe op inter nationaal vlak n 'in het kader van de Europabeker wenden gedaan. Zwitserland en Italië werden reeds aangedaan en nu ook Sim opnieuw voor een Internationale konfrontatie. Spreker loofde de toewijding van de speelsters en kunde van de coach en inspanningen van het bestuur die hij van harte gelukwenste met het be komen resultaat odk 'in de jongste kompetitie waarin Sim tweede eimdiigde. Ook de spon- ser van de klub werd niet vergeten. Hij hoopte dat Sim jop de ingesiKagen weg zal voortgaan en verder zal blij ven bijdragen tot de gezonde opleiding van de jeugd. De schepen maakte van die gele genheid gebruik om even te wijzen op de inspanningen die het stadsbestuur zich getroost ten voordele van de sportvere nigingen. Het sportcentrum Os- broek wordt uitgerust met een kompleks kleedkamers, sani taire installaties, een bar en een toezichtslokaal, terwijl aan de atletiekpiste een verlichting wordt aangebraoht zodat het mogelijk zal zijn avondmee- ings en trainingen te organi- zeren. Anderdeels loopt in 't sportcentrum Rozendreef de bouw van de sporthal naar zijn einde. De zaal wordt van een speciale vloerbedekking voorzien zodat ook basketbal! zal kunnen gespeeld worden Aan de h. De Wilde voorzitter van DBBC Sim werd het ge bruikelijke stadsplakket over handigd. En de speelsters en de dames bestuursleden bood men een mooi bloemenruïkertje aan. De h. Goubert voorzitter van het Sportkomitee waas in een korte maar gevatte toe spraak op de hoge vlucht die de basketbalsport de jongste jaren te Aalst had genomen. Hij noemde dit een voorbeeld voor de andere sporten. Ver der beloofde hij vanwege het sportkomitee een finanoiële op kikker voor Sim. Voorzitter De Wilde noemde het een jaar lijkse gewoonte dat zijn klub door het stadsbestuur werd ontvangen en beloofde ook na afloop van het volgend seizoen opnieuw present te zijn tweede Overmene. Het waren vooral de jongeren die in hun aflossing en andere loop nummers heel wat puntjes moes ten prijs geven. In de eindklassering werd ten slotte de ploeg van Robert Galle op de derde plaats geplaatst. De gangmakers van Schellebelle hsbben nu zeker begrepen dat mits nog meer training het de volgende jaren zeker moet moge- 'k zijn om te wedijveren met gemeenten als Overmere en Welle die op gebied van atletiek zeker eep hoog poll bereiken. Dank zij deze derde plaats zul len Robert Galle, Marcel Veracht en Roger Clement zeker nog meer inspanningen leveren doch de be volking moet ook haar deel bij dragen. FREDDY VERLEYEN EREMBODEGEM STATIE HAALTERT 063-252.20 Het arr. Dendermonde was vorige zondag van de partij op de sport- en speldag van het Olympisch komitee arr. St.-Niklaas. Voor deze provinciale konfrontatie had Octaaf Van den Broeck en zijn komitee een beroep gedaan op een reeks vrienden van Avanti en Herleving om het arrondissement te vertegenwoordi gen. Negen ploegen bestaande uit 15 heren en evenveel dames traden op het domein van Vegeco tegen elkaar in het strijdperk en uit deze konfrontatie puurden onze Dendermondse vertegen woordigers een verdienstelijke derde plaats in de ploegenrang- schikking. Deze plaats is zeer verdienstelijk als men weet dat Dendermonde bij het samenstellen van zijn ploeg alvast niet uitkeek naar specialisten in de voorgeschreven disciplines. Integendeel er werd door Octaaf Van den Broeck en zijn medewerkers een grote familie samengebracht waarvan de meesten misschien wel nooit hadden koord getrokken, hindernissen - of cross gelopen, leder een heeft zich met de glimlach ingezet en de resultaten bleven niet uit. De vrouwelijke koordtrekploeg bestaande uit de dames Stallaert, De Donder, Van den Broeck, Cardon en Vermeulen bood prachtig weerstand aan de Lokerse zwemklub en ging er eerst uit na een bijkomende trekpartij. De herenploeg bestaande uit Stallaert, Laureys K., Van den Broeck O., Cardon Theo en Jhonny werd gewipt door de Waasse zwemklub. In de hindernis- senwedstrijden kwamen onze Dendermondse vertegenwoordigers beter van de grond. Bij <ie dames wonnen Anne- Mie Baert en Simonne Han- driokx alvast hun eerste feeks, terwijl ook Erna Van den Broeck tot de kwartfinale doordrong. Ook de halve fi nales werden door hogerge- noemd trio bereikt. In de hal ve finales werden onze meis jes evenwel niet gespaard. Simonne Hervdriokx werd door een tegenstreefster derwijze gehinderd dat ze zelfs onder een hindernis terechtkwam, terwijl Annie Baert, andermaal snel gestart, bij het nemen Een week lang is de Keizerhalle te Aalst vol met illusies en des illusies. Niet minder dan 570 deenemers die alle golfbiljartfedera ties vertegenwoordigen schreven zich in voor het nationaal kam pioenschap van België. Dit aantal overtrof de verwachtingen van de inrichters, tomeer daar het hier om een individueel kampioen schap gaat er zijn deelnemers uit Limburg, dat spreekt reeds voor zichzelf - en er voor de eerste maal geen geldprijzen aan verbonden zijn. Alleen de eer en de trofee zijn het deel van de finalisten en de uiteindelijke kampioen. Reeds van bij de aanvang der reeksen bleek dat iedere klub zijn kanshebbers geselekteerd had voor dit kampioenschap, zodat het dan ook wedstrijd na wedstrijd een hardnekkig en tijdens de weekavonden ook wel een laat vertoon wordt. Zaterdagnamiddag in aanwezigheid van schepen Van den Eede. het hoofdbestuur van de BGB en tal van biljartiiefhebbers openden Keizer Karnaval Kamiel en Prins Karnaval Antoine met een lief hebbers-partijtje dit kampioen schap. Dit kampioenschap waarvan het erekomitee bestaat uit o.m. Mevr. R De Backer, Minister van Ne derlandse Kuituur, burgemeester De Bisschop en schepen Van den 'Eede kreeg de steun van het stadsbestuur, terwijl tevens sche pen Van den Eede een trofee met zijn naam uitloofde Ook de goe- verneur van Oost-Viaanderen schonk een ereplakket. Bij het ter perse gaan waren van de 32 finalisten in de A-reeks reeds volgende namen gekend Leo Taelman (tweemaal kampioen van België). Jean-Pierre Course. Philemon Cornells, Herman Plas en de kanshebbers van de fede ratie Aalst de h. Achlel Serlip- pens (B.C. Scotching). In reeks B Eddy Plas, streekgenoot Hed- wig Van den öotve en Annle Beu- lens reeds kampioene in '72. Vanzelfsprekend blijft de aandacht gericht op Aalstenaar Frangote De Backer die in de reeksen nog eind deze week uit te komen, terwijl voor reeks 8 de prestaties van Jean-Rierre Steenhoudt van B.C. Gijzegem en van Jean-Paul Moens van 8.C. Krijt op Tijd dienen in de verf gezet te worden. Vrijdag 14 juni worden de reeksen verder gezet met aanvang om 20 u. in de Keizershailen. Zaterdag 15 juni: aanvang finale om 15u. Omstreeks 21 u. toekenning van de trofeeën. Wie ook kampioen wordt na deze spannende week. voorzitter Rudolf Maes mag er nu reeds van over tuigd zijn dat zijn voornaamste betrachting vervuld zal zijn. nl dat met dit kampioenschap de propagering van deze sport een fHnke steun gekregen heeft en dat tal van nieuwe klubs bij de federatie zullen aansluiten. Johan Velghe van de eerste hindernis uit gleed en een finaleplaats ver speelde. Bij de heren had Ronny Van den Broeck ondertussen voor sensatie gezorgd door zich een finaleplaats te verzekeren. Mentens E., Rony De Leeuw, Johan Laureys en Raf Lv- breoht werden evenwel in de kwartfinale uitgeschakeld. In de finale ging Ronny Van den Broeck zo snel van start dat zijn sterkste tegenstander half weg reeds verslagen was. Meteen was de eerste medaille binnen. De damescroosploeg die wegens de kwetsuur van Simonne Hendrickx opgelopen in .de hinderniswedstrijd, nog diende vertimmerd en bestond uit Marleen De Ridder, Anne Mie Baert, Sonja Cardon, Do- ra Laureys en Erna Van den Broeck kon zich niet rn de strijd voor de ereplaatsen mengen. Alleen liepen ze de cross uit. De heren crossers deden het beter. Raf Lybrecht bracht zelfs de verrassing, door amper 100 meter prijs te geven aan De Roo van Gan- toise, een der beloftevolle 1500 m. lopers. Raf eindigde 2e in een zeer flinke tijd. Johan Laureys legde beslag op ds 10e plaats. Dany Vermeuien werd 14e en Rony De Leeuw kwam als 15e over de streep. Eugene Mentens sloot het rijtje op de 22e plaats en dit alles op 45 deelnemers. Dendermon de werd tweede in deze dis cipline en het feit dat heel wat cross specialisten aan de atart van deze 3000 m ver schenen, verhoogt nog de prestatie van de Dendermond se vertegenwoordigers. Samenvattend, een flinke pres tatie van de vertegenwoordi gers uit het Dendermondse op deze provinciale konfrontatie. in zoverre zelfs dat het arr komitee Dendermonde alvast besloten heeft in de maand september een dergelijke sport en speldag in het Dender mondse te organizeren. Voor de sportverenigingen uit het Dendermondse wacht dus al vast .de kans om zich ook eens in niet gebruikelijke dïs- cipiines te laten gelden. In de 'komende weken zullen door het Olympisch komitee Dendermonde alvast de no dige kontakten worden gelegd VC. groot- en kleinhandel in bieren Invoerder Gerol, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 A Tel. 053-222.15 Paul Vermeiren, een centrale verdediger van S.K. Lebbeke, 20 lentes jong werd voor twee jaar, met optie afgestaan aan de tweede klasser Crossing Schaerbeek. Francis Van Der Straeten. de olijke spuiter uit het Lebeekse middenveld wekt de belang stelling op van het promove rende Wilskracht Moorsel. Die klub komt volgend seizoen uit in tweede provinoiale. E.D.M. 88/3 5865 6768 0110 3413 0481 5418 9526 3774 3328 2936 0913 3675 4511 2461 6207 3823 8972 6373 3803 0705 9613 6676 9131 4064 3022 8141 2861 5649 5304 7663 1670 6267 1545 8896 4455 5951 4812 2578 1079 3569 7621 5089 0753 4222 6690 7178 0522 0274 3503. Reserve nummer radio 2373. Obslagnummer0378. De prijzen zijn af te halen in het lokaal tot 15-.7-74. Het reserve nummer tussen 16-7 en 31-7s74. Amateur Rudi Brusselmans le verde dinsdag te Lovendegem een fel ogemenkte prestatie er startten 96 renners die er een boe.ende vertoning van maakten Rudi legde beslag op een fraaie vierde plaats. Etienne De Beule was elfde Raf Constant wordt binnenkort prof. Waarschijnlijk blijft hij amateur tot na bet nationaal kampioenschap. Intussen on dertekende hij een kontrakt dat hem aan de groep Van dartenkende hij een kontrakt dat hem aan de groep Van Vaereinbergh bindt. Raf wordt dus een ploegmaat van Wii- fried Wesemael. Tweede natlonaler Brabo Den derbelle zal vanaf volgend sei-, zoen zijn thuiswedstrijden spe len in de Grembergse sport hal. Inderdaad, vanaf het sei zoen 1974-1975 worden de ploegen van tweede nationale verplicht in zaal te spelen. Voor de talrijke Oenderbellen- se supporters kan het wellicht hard aankomen hun Brabo niet meer te kunnen aanmoedigen op zondagnamiddag. Wij zijn er niettemin van overtuigd dat velen onder hen er niet zuilen tegenop zien op zaterdagavond naar Grembergan te gaan Vooral daar Brabo erop rekent dat Avanti M. Van De Velde zal vrij laten. Een paar andere ophefmakende transfers zijn ih onderhandelingen zodat Brabo wel eens een promotiekandi daat zou kunnen worden. E.V. Aalst nog steeds op zoek naar een doublure voor 'keeper D'Herde verwacht een dezer dagen antwoord van W gaert die naar verluidt van Avanti zou mogen vertrekken naar de Aalsterse ploeg. Ook z in onderhandelingen gaande 1 jssen E.V. Aalst en Rosis Aalst Beide klubs zien wel brood in een uitwisseling van spelers. EVA, De Lokerse durmespurters blijven hun schitterende prestaties van ht voorsei zoen stelselmatig bevesti gen. Net alleen werden er na 2 maanden aktiviteit 39.730 km afgelegd maar daarenbo ven kunnen de Durmespur ters momenteel beschouwd worden als de beste club uit Oost-Vlaandéren. Zes eer ste prijzen, 3 tweede, een derde en twee vierde prijzen op 16 rally's met een gemid delde van 20 deelnemende clubs onderstrepen vol doende dat dit de Lokerse club zich net ten onrechte deze eretitel hebben toege- ëigent. Tevens kunnen de inrichtin gen van de, Durmespurters zelf als een voorbeeld ge steld worden op het gebied van organisatie. Dit werd nog onderstreept tijdens de proef voor het brevet van 200 km waarbij 139 deelnemers in ideale omstandigheden over een uitgelezen parkoer werden aeloorist

De Voorpost | 1974 | | pagina 23