3RANDI0ZE OPENING VAN VAKANTIEPRET INBREKERS OP VAKANTIEPRET :-p MÉN** AALST EEN ALL-ROUND «WEEK VAN DE VRIJETIJDSBESTEDING» De Voorpost -14/6/74 - 5 egin juni betekent voorde leiding van Vakantiepret of V.P. tijd om de speelterreinen aan de Gentsesteenweg-Tragel grootse wijze daverend te openen. Dit jaar, ter ilegenheid van de vijfendertigjarige viering is de opening in enorm sukses geworden. Een boeiend programma, iwel voor jong als oud, een stevige organisatie, een bijna ^overzichtelijk aantal bezoekers, een zonovergoten en arm klimaat, hoewel regen een tweetal keren dreigde, wat 2^oet men meer hebben. .9:;; JCHTDOOP e luchtdopen, organisatie in B.A.C., kenden een o- irrompelend sukses. Vanaf uur scheerde de helikop- ir onafgebroken over de i™wfenderstad. Eerste met entallen prijswinnaars van tombola, daarna met 3e ,5^len, aanschuivenden die stad ook eens vanuit een jjider standpunt wilden le- Aaisi n kennen. Zelfs de vrij oge deelnameprijs (300 fr. 94>or volwassenen, 200 FR;" tior de kinderen) belette iet dat een goede tweehon- srd personen voor zes mi jten in de helicopter aatsnamen. Niet minder in 80 luchtdopen werden tgevoerd. De piloot zal ïgetwijfeld een vermoeien- dag achter de rug heb- in. ARA-SPRONGEN oewel op de affiches aan- ikondigd was dat de val- :hermspringers reeds om 1.30 uur zouden neerko en, bleef er heel wat volk m de vijf «luchtacrobaten» zien neerkomen. Die kna- jn bewezen dat de laatblij- irs volkomen gelijk had- Dat deze sport waarvan e vorige zondag een ge slaagde demonstratie kre gen, enorme vooruitgang gemaakt heeft de laatste decennia, daaraan zullen hebben gadegeslagen, ze- kerniet meertwijfelen. VOLLEYBALL Tussen een versterkte P.T.T.-ploeg en een ver zwakt K.W.B. zestal (ver schillende spelers waren onbeschikbaar: gebroken neus, werk, letsels,...) had een geslaagde volleyont moeting plaats die door heel wat sportieve kijklustigen werd bijgewoond. De Den- diend het pleit met 3-1 cijfers en was hierdoor een prachtige beker rijker ge worden. KINDEREN VAN DE SCHELDE De Dendermonds-Appelse fanfare «Kinderen van de Schelde» zorgde daarna voor een daverende muzika le noot. De dreunende mar sen en «Op de purpre-heide 71 41 f,2 Sé? De helicopter die zorgde voor de luchtdopen heeft niet veel op de grond gestaan, (v) TELEX AALST TELEX AALST TELEX AALST TELEX AALST TELEX AALST TELEX AALST Een zich het etiket van kunstzinnige Aalstenaar toekennend individu is op zoek naar de Aalsterse Primitieven/ Een andere roemrucht geworden Aalstenaar dr. Herman Le Compte gaat nu quasi zeker in augustus de gevangenis in/De «Lieve gansters» van de Orde der Geneesheren, zoals Le Compte zijn konfraters betitelt/draaiden hem een loer van drie maand schorsing/ De Feministen gaan zich voortaan roeren te Aalst/Een kern van de Feministische Partij wordt opgericht woensdag 19 juni a.sq./Uitkijken dus of onze nieuwbakken Dolle Mina's het leven van de heren politici lastig of vrolijk zullen maken hier ter stede: De stadsuitbreiding maakt het de vrijlustige jongelui moeilijk. Een vrijerslaantje bij uitstek op zomerse dagen langs het Sluiske verdwijnt/De inplanting van het ko'mplex van de Generale Bankmaatschappij tegenover het kasteel Schotte maakt dat deze privéweg gesloten wordt/ Het Aalsterse Davidsfonds gaat volgend jaar zijn honderdjarige werking in de stad vieren/Voor de jongste jaren moeten we die «werking» dan wel met een korreltje zout nemen/Misschien wordt de viering een stimulans voorde toekomst/ «De Ajuin» is de band tussen kazerne en thuisfront/Zo luidt de naam van het maandelijks Milac tijdschrift voor de Aalsterse soldaten/Alvast wordt er heel veel goede wil betoond voor deze uitgave Maar al bij al toch maar magertjes Zeebergbieren boven tijdens de komende jaarbeurs in augustus a.s./Eigen bier in eigen buik Gedaan met sluikreklame voor auto's tijdens de karnavalstoet/ln plaats van in een of andere safariewagen te moeten ziiten krijgt prins karnaval voortaan een heuse prinsenwagen/ 11 juli/Feestkomitee-voorzitter Alfons Singelijn leidt feestredenaar Maurits Coppieters in Weerspiegeling van de centrum toenadering?/ Leden van het Feestkomitee zijn niet erg pers-minded/Wie sprak daar weer over een glazen huis?/ Het Keizelijk Plein krijgt weer wat allure/Zij het dan nog met wat maagdelijk groen van esdoorns en gazon Voor de zoveelste maal/—we juichen de hardnekkigheid toe /trokken afgevaardigden van het stadsbestuur, hier in casu schepen De Neve en Van den Eede naar ministeriële instanties te Brussel/Je hoeft heus geen erge inspanning op te brengen om te gissen waarover het ging De hoop en ellende van Aalsthet Kultureel Centrum/ De Wielewaal en de Postuurkanaries het verenigingsleven staat voorniets doen ook mee met de Week van de Vrijetijdsbesteding/Ze zijn nu samen met zijn 83/Achttien individuele hobbybeoefenaars krijgen ook hun plaatsje/ Het verbond der Dekenijen laat evenmin het Kultureel Centrum los/Gisteren donderdag bogen de hoofden van de dekenijen en het schepenkollege zich over de put/ Voor de zoveelste regeringseditie er komt tekent Minister De Croo morgen zaterdag vlug het Aalsters Gulden Boek De volkrijke buurt van de Binnenstraat krijgt tijdens de vakantiemaanden zijn bewaakte speelruimte op de binnenplaats van de school in de eigenste straat/ Waar ophangen zal hét probleem zijn/Zorgen voor later, zegt burgemeester De Bisschop en hij laat alvast een tweede ambtschilderij maken/Te vroeg «verspilling» gemompeld/Het kost de stad immers niks/ Schepen van Financiën Bogaert sedert jaren 'gewoon een wankel financieel beleid te moeten voeren, zit de jonsste weken daarenboven tijdens het schepenkollege erg in de piepzak/Zijn ambtsstoel laat hem weinig gestjkulaire bewegingsruimte toe/ Van vrijdag 6 tot donderdag 12 september loopfin de Keizershallen de Week van de Derde Leeftijd. Woensdag 4 september gaat het bezadigd en grijs geworden Aalst traditioneel naar Knokke-Heist. diegenen die de vijf sprin gers hebben zien neerdalen, en het gedraai en gezwier dermondse P.T.T. die en kele aangesloten spelers in har rangen telde won ver deuntjes zorgden alras voor een grandioze sfeer. Aan vele tafeltjes oefenden jon geren en ouderen zich in de zangkunst. Tot laat in de vooravond, geschaard rond TELEX... TELEX... TELEX... TELEX... TELEX... TELEX.. Ook ergens tussen Zele en Lokeren staat een grootwarenhuis/ Net als in Dendermonde waren ook daar de para's een nummerooke komen doen/Resultaat/Toen je 's morgens zoals steeds vroeg uit de veren kwamen was hun materiaal wit geverfd/Deze keer eist de Volksunie geen verantwoordelijkheid op/ Die fameuze twee miljoen van de Eurovisie voor de Dendermondse VVV was misschien wat voorbarig/Maar nu zijn er 47.000 ballen bijgekomen/Van de Spaarkas/Op een vergeten spaarboekje/ Bob is meermaals op gang bij nacht en ontij Dacht dat lij een mooie haas had overreden/Was echter klein conijn/Laten liggen, Bob jong/Dat mag niet/Nog een teer en wij vermelden uw familienaam/ Tijdens de visserij bij Charel Eeckhoudt zagen wij een risser zonder lijn/Met eenelastiek/Gelukkig zaten er jeen haaien/ Vijfendertig jaar VP'werd een groot sukses/150 nensen kropen er in de helikopter/Om Dendermonde lens wat breder te bekijken De veteranen van S.K. Oudegem speelden vorige :ondag zeer moedig/In weer en wind/Maar het was iets e hard hebben wij horen vertellen/Als de adem niet meer nee kan, dan.../ De VVV verwacht dit weekende de vijfduizendste jezoeker in haar paardenkot/Ook de scholen schijnen nteresse te hebben/Op de markt zijn de meeste café's >ezig hun terassen te versieren/Wij zeggen wel de neest el Ooit al eens gehoord van de Dendermondse wijkmees- :ers?/Sinds het overlijden van de laatste deken van de (/eerstraat: Stant Van der Meersch wisten wij niet dat dit nog bestond/Enfin, is het geen wijkmeester/'t is toch sen meester: Luc Wiemeersch/ Op de Bevrijdingslaan te Appels gebeurde een dodelijk jngeval Het duurde zo maar even twee uur vooraleer het ijk werd weggehaald/Waren ter plaatse/Eén expert van het parket/Twee combi's van de Rijkswacht/2en wagen nan de Dendermondse politie/2en wagen van de )randweer/En maar wachten op de lijkwagen/Toch al ien verbetering/Vroeger werden de stoffelijke overschot en met de vrachtwagen van de stad vervoerd Raadslid Etienne Van Heck is terug van weggeweest/ «laar Roemenië/Op studiereis/ Maar 't was slecht weer/ Het ware misschien geen slecht idee om nu op de )endermondse markt kalklijnen te trekken en de larkings aan te duiden/Later kunnen misschien de vagens in dezelfde richting geparkeerd blijven/Er ichijnen er méér te kunnen staan De glasramen van de Dendermondse VVV gaan weg als (oekebrood/Maar geen nood/Binnenkort komen er ook log tinnen schotels/ Met een Roske in/ Op 17 augustus komen er waarschijnlijk grote Ros Jeiaardfeesten te Dendermonde/Men weet nog niet |oed wat Maar die tent staat er nog tot maandag En dat noet dan toch worden betaald/ Op 17 juni komt schepen Wiemeersch/Op de adio/Niet in De Voorpost/Hij gaat daar uitleg geven over zijn tentoonstelling/BRT ll-Radio Kortrijk/Van 12 tot 2 Donderdagavond is er dan toch een persbond gesticht )p het stadhuis/Er waren meer gegadigden dan verwacht/Ondanks het afkeurend gemompel/Hier en laar/Tuur is voorzitter/ Misschien wordt er nu ook te Dendermonde al eens een lerskonferentie gegeven waarop problemen kunnen ten lerde gebracht worden Tijd winnen, mannen Het Lebbeekse kollege van burgemeester en schepenen zat vorige woensdag weer aan de feestdis/ Dit teer echter niet op kosten van de Lebbeekse >elastingsbetaler/veertig personen mochten ter gele- jenheid van de trekking van de Nationale Loterij en op (osten van deze organisatie in een Lebbeeks spijshuis genieten van een copieuze maaltijd/ Voor 200 percelen bouwgrond door de Lebbeekse jemeenteoverheid te koop gesteld boden zich amper 24 (andidaten aan/Geen wonder als men weet dat voor ongeveer dezelfde percelen in Buggenhout slechts de helft van de Lebbeekse prijs betaald wordt/van de 70 percelen bouwgrond in een verkaveling te Buggenhout werden er 35 aan Lebbekenaars verkocht/En nu maar raden wie of wat de oorzaak is van 'deze massale volksverhuizing naar Buggenhout/ azerty tyuiop De kinderen van het VP in gesprek met de genodigden. Het ging er allemaal heel gemoedelijk aan toe. (v) de schenktafel (men moet ergens schuilen voor de opkomende regenvlaag en wie durft beweren dat musi ceren niet dorstig maakt!), speelden de Appelse muzi kanten hun spetterende me lodietjes. MIJN DROOMREIS Tijdens de vorige maanden werd in de Dendermondse scholen de tekenwedstrijd «Mijn droomreis» gepro grammeerd. Een wedstrijd die heel wat sukses kende te- oordelen naar de honderden en honderden inzendingen. Dat de taak van de jury dan aartsmoeilijk werd is heel normaal. Er werd kwistig met prijzen rondgesmeten. Zuster Anne-Marie, die ber gen werk heeft verzet voor Vakantiepret maar zich nu, spijtig genoeg, wegens ge zondheidsredenen op de achtergrond dient terug te trekken, maakte de uitslag bekend. De talrijke opge komen prominenten, waar onder burgemeester Cool, schepen Leybaert, Z.E.H. Deken van Ruyskensvelde, en anderen deelden de prij zen uit aan de winnende jongens en meisjes. AL DE MEDEWERKERS... gaan opsommen is onbe gonnen werk. We zouden er zeker over het hoofd zienDe mensen van de kantine, van de bar, van de tombola, van de koffiestand, van de bal lonstand, de wafelbaksters, de «hotdog» koks, de ijsven ters, al die mensen die voor of achter de schermen hun steentje hebben bijgedra gen tot het wellukken van de openingsdag, ze verdienen van in de bloemetjes gezet te worden. Naamloos deze maal. Dank zij hen, maar ook dank zij de honderden jonge en oude bezoekers is de opening van Vakantiepret een grandioss spektakel geworden. Het V.P. heeft zijn 35ste jaar gang op luisterijke wijze ingezet. MDD Een reeks aktiviteiten om er wat duizelig bij te gaan worden, 83 verenigingen die hun beste beentje voorzetten om In hun tentoonstelling een modelvoorbeeld op te bouwen van «wat in je vrije tijd allemaal kan». Dat zijn de belangrijkste ingre diënten van de week voor de vrijetijdsbesteding die te Aalst aan zijn derde uitgave toe is. Tijdens een perskonferentie deze week waren een ferm pak deelnemers naar het stadhuis komen afzakken om in een paar woordjes te vertellen waarom en hoe zij hun inbreng leveren en zien. Wij zullen niet proberen hier alles wat tentoonstelling en aktiviteiten betreft te schetsen maar willen enkel een paar van de dingen ver melden die op het eerste zicht opvallend zijn. Markant is in ieder geval in vergelijking met de vorige jaren dan het groot aantal indivi duele deelnemers dat kwam opdagen. Hun hobbys: riet- en vlechtwerk, pentekeningen, akwarellen, kunstbloemen, verzamelen, modelbouw, fineer- en inleg werk. Teveel van het goede haast. Bij de ten toonstelling zullen deze men sen voor een groot gedeelte van de tijd aanwezig zijn om waar dat nuttig is een woordje uuitleg te verschaffen. Wij van onze kant beloven op ons eer ste kommuniezieltje dat een voorstelling van de hobby met vooral «hoe-flikken-ze-het- inlichtingen» zal volgen. Want we vinden het erg moedig dat eenzaten met hun eigen pres taties naar buiten willen en vooral durven. Wat er van verenigingen te zien is zullen we in de kortste keren bondig vertellen: onein dig veel en dan nog wat. Een greepje uit het hoofd maar: postzegelkringen, foto- en filmklub, VTB, amateurzen ders. kampeerklubs, handboog-, duiven-, belotters-, hengel- en bot- vinkmaatschappijen. Verder nuttigs voor ornitologische snuffelaars, akwariumliefheb- bers, kleinveekwekers, petan- quespelers en -nietspelers rui- tervereniging, verzamelaars van sigarenbandjes, tien jeugdklubs, 't fabriksken, Comsada, karnavalverbond. Voor we de laatste adem uit blazen: deSoc. klub voor vrijet ijdsbesteding en een karabijn- klub. AKTIVITEITEN Ook hier zien we ons verplicht te verwijzen naar schijfinforma tie die we in de komende we ken zullen doorgeven. Op ge vaar van de bal mis te slaan af willen we toch trachten de voornaamste aktiviteiten te omschrijven. Origineel is wel 't Ideetje, een lokaal dat door de jeugdklubs zal worden ingericht en waar men terecht kan met alles wat men over jeugdwerk kwijt wil. Comsada pakt ook met iets nieuws uit. Naast de voorstel ling van hun «zoektheater» houden ze een zithoek vrij voor wie over het toneelleven te Aalst Aalst graag een al dan niet van kritiek voorziene praatje wil uiten. Opvallend is wel dat ook de Driemaal twintigers ferm aan hun trek ken komen. Er zijn meerdere individuele deelnemers en een groots belottetornooi zou de zaak verder rond moeten ma ken. Naar buiten toe lijken ons dire wedstnjden bijzonder ge schikt om een aangename brug te slaan tussen medewer kers van de week en publiek. Om te beginnen is er de wed strijd «Jeugdfilatelia», een spul opgezet door de postzegel kringen en waarbij het de be doeling is om jonge verzame laars aan bod te laten komen. De Fotoklub-Aalst richt op haar beurt een wedstrijd in. Hier gaat het om de foto van het jaar en alleen niet-leden kunnen deelnemen. In hetzelfde schuitje vaart filmklub Kinova die bij gelegenheid van deze week van de vrijetijdsbeste ding een filmwedstrijd voor amateur-kineasten op het ge touw zet. Ook hier kunnen al leen mensen die niet aangeslo ten zijn bij de groep meedin gen. Voor inlichtingen over al deze aktiviteiten kan men te recht in de Keizershallen waar het hele gros loopt. Praktische gegevens zijn te vinden in de streekpost van dit blad AH De laatste week kwamen de verantwoordelijken vaak bijeen om de organi satie van de openingsakti- viteiten op punt te stellen. Vorige week donderdag en vrijdag werd vastgesteld dat vandalen aan het werk waren geweest in de loka len van Vakantiepret. In het kleuterlokaal - waar zondag 9 juni de tentoon stelling der kindertekenin gen plaats had (waaronder tekeningen van kinderen uit Zaïre) - waren ruiten verbrijzeld en werden de lampen der verlichting e- venals enkele dradender elektrische leiding ont- SOS ELEKTROKUTIE! VOORZICHTIG! Een raad van het Belgische Rode Kruis vreemd. Enkele projekto- ren werden gelukkig niet beschadigd. Dit sterkte het vermoeden dat de fei ten gepleegd werden door jeugdige vandalen. Twee huismoeders die sterk be kommerd zijn om het wel zijn van Vakantiepret, Ma- rie-José V. D. en Agnes S. (op hun eigen verzoek hou den we het hier bij de initialen der familienaam), besloten zaterdagavond de wacht op te trekken. Risi co's waren beperkt vermits de Dendermondse V.P. terreinen over telefoon be schikken. Vanuit hun stra tegisch gekozen plaats be merkten ze zaterdag rond 21.30 uur twee jeugdige indringers die met behulp van een zaklantaarn trach ten de kantinedeur te o- penen. Gewapend met be zemsteel en hark (het wordt sprookjesachtig) slaagden beide moedige dames erin de twee jeug dige indringers tot staan te brengen. Een telefoontje naar de Dendermondse ^B.O.O. die zeer snel ter plaatse was betekende het einde van de twee jeugdige vandalen. Uit goed ingelichte bron vernamen we dat het twee tal gedurende zeven jaar naar Vakantiepret was ge weest. Het is van je vrien den (lees oudgekenden) dat je het hebben moet. De twee vijftien- a zeven tienjarigen werden na on dervraging meegeno men door de Dendermond se Opsporingsbrigade. MDD

De Voorpost | 1974 | | pagina 5