STUURDE ZIT MET EEN DRUIPNEUS THE PICCADILLY, EEN GELEGENHEID MET STIJL IN HET KADER VAN DE FUSIES PIETER RINGOOT TELEBBEKE Gemeente mespelare de kat welke van der jeught naar gemeenteraadszitting De Voorpoet-14/6/74-7 .TBE PJCCAO/£Ïy\s»watweys» MmwemM lurgemeester Van Den Hooft uit Mespelare heeft een veids- gewonnen. Of hij daarmee de oorlog gewonnen heeft, ke sinds een paar jaar tussen hem en het enig oppositielid lt jfan Der Jeught in alie hevigheid woedt, blijft vooralsnog een jjrraagteken. Zoals reeds eerder gemeld stuurde Van Der lajleught zijn kat naar de zitting van 9 mei ji. in de hoop dat de Bestendige Deputatie de beslissingen tijdens deze zitting getroffen zou nietig verklaren. Die kat van het oppositielid zit momenteel met een druipneus, nu geweten dat de Besten dige Deputatie schriftelijk aan het gemeentebestuur de goedkeuring van één van de tijdens bewuste raadszitting genomen beslissingen heeft laten geworden. ons blad van vorige week ^(telden we aan onze lezers Is de nieuwe gelegen- leid voor die je aantreft hts van de weg als je van té^endermonde de viadukt diafrijdt naar Sint-Gillis toe. dihet spreekt vanzelf dat we paarover trouwens nog lang dfiiet uitgepraat zijn. We zijn dfervan overtuigd dat velen /an onze lezers zelf al een bezoekje gebracht hebben dAan de «pub», zodat het nu [Vakkelijker gaat ér één en- Ander over te vertellen, ïlfloe jullie erover denken >|Aeten wij niet, maar wij rryoelden ons onmiddellijk thuis in de Piccadilly. Of het het typisch Britse, ietwat :renge, maar toch zo -arme interieur was, of de ■erheerlijke dranken die (ij er dronken, of de sympa- ie van de uitbater Frans ie Jonghe en de charme leyan zijn vrouwtje Daisy, die teBan de basis lagen van dat levoel, zouden we echt niet innen zeggen. Wellicht iten al die elementen er 'oor iets tussen. ENINGSUREN 'oen wij wilden weten welke tjtiren de pub zou geopend zijn, loest Frans ons het antwoord huldig blijven. «Bij ons is de ilant koning» zegt hij. Wij pas en ons aan. Voorlopig staat inkel vast dat de woensdag de iluitingsdag is. Aangezien er in •endermonde geen verplicht litingsuur bestaat, zit het er >1 in dat je in de Piccadilly nog )u^ot in de kleine uurtjes terecht in om dat laatste glas bier te learinken, dat alle emoties van n pe voorbije avond moet door- e^poelen, of om nog gauw even een kleinigheid te komen eten, want, hoewel «the pub» uiter- Eflaard geen restaurant is, toch slheb je er een ruime keuze uit o< allerhande pittige snacks. Vergaderzaaltje The Piccadilly is echter niet al leen een drankgelegenheid. ;t( Op het moment dat u dit leest, h s men volop bezig met het bo- g /enzaaltje in orde te brengen. 1CI nderdaad, het ligt in de bedoe- lléing van de uitbaters om op de a|eerste verdieping een zaaltje in te richten dat kan gebruikt wor den als vergaderplaats. Zoek '7 e dus een zaaltje waar je met 2 e vereniging of met enkele vrienden af en toe rustig wil praten, dan kan je daarvoor ook terecht in de Piccadilly. De iai nrichting van het bovenzaaltje ju zal in dezelfde stijl gebeuren er als de pub zelf, zodat je echt noviet zal hoeven te blozen voor het interieur. Blozen is iets wat ook Patrick enVan Acoleyen, die met de Pic- ancadilly zijn tweede zaak is opende niet hoeft te doen. Wij c vroegen hem waarom hij, die reeds een platenzaak heeft en ot nog toe vooral op muziek- D )usiness gericht was, nu plots aaeen pub geopend had. ee «Och, het is eigenlijk allemaal dniet zo plots gekomen. Ik loop dial vrij lang rond met het idee Al een pub te openen. Je-mag echter niet yergeteff8at zoiets een hele investering met zich brengt, waarover ik mij wel enige tijd heb moeten beraden. st(Nu de wagen aan het rollen is, 3 wil ik in dezelfde richting ook venog verder gaan. Misschien comen er in de toekomst nog ilg vel meer pubs. Dit kan natuur- y( ijk enkel door de enorme steun e< die ik krijg van mijn moeder uvDat zien we dan nog wel. Denk i (nu niet dat ik me daarom van g, le muziekbusiness zou afke- ie( ren. Het tegendeel is waar, ook wat mijn platenzaak betreft p( tenk ik ernstig aan uitbreiding 0( naar ook daar wil ik niet over- n ïaast te werk gaan. Trouwens ge k meen dat die pubs en de mu- m dekbusiness eigenlijk toch niet nj (o tegenstrijdig zijn. Beide be- l0( toren tot wat je de arfiuse- jy nentssektor zou kunnen noe- (j nen,» vertelt Patrick, e 1ISC—JOCKEY )e vele entoesiaste aanhan gers van Patricks Krant en de ans van de Patricks drive-in Een kiekje tijdens de opening met v.l.n.r.: De zuster van Patricks verloofde Rita, Lieve en Patrick, die er stralend van geluk bijstaat, de Vlaamse zangeres Norma Hendy, de moeder van Patrick al even stralend bi] de zoveelste geslaagde prestatie van haar zoon, waarin zij hem enorm gesteund heeft, vervolgens de h. Burgemeester Cool, de moeder van Patricks verloofde, BRT-man Roger Troch en tot slot de broer van Patrick, Rudy met zijn vrouw Bernix. (v) Enkele minuutjes rust tijdens een gezellig gesprek, v.l.n.r.: Rudy, Patricks broer, Patricks vriendelijke moederPatrick zelf en verloofde Lieve en het sympatieke paar Daisy en Frans, waarmee je dagelijks kan komen kennis maken In «Th Piccadilly» (v) Enkele mensen die Instonden voor de inrichting. Ook als was Patrick tijdens de werken vrij kieskeurig, zoveel te gezelliger was het nadien. De boog kan niet altijd gespannen staan, (v) Op zondagmorgen kwamen deze koetsiers The Piccadilly's gasten een bezoekje brengen, (v) sho hoeven dus zeker niet on gerust te zijn. «Showbusiness blijft nog steeds voor mij een erg fascinerende wereld die me nog teveel mogelijkheden biedt om ermee op te houden. Ook het boekingskantoor op de Vlasmarkt blijft trouwens be staan. Er zijn nog andere grote plannen, maar het is allicht nog iets te vroeg om daarover al uit te weiden» vernemen we ver der van Patrick, die daarmee een voorlopig einde aan ons gesprek moest maken. Hij had een belangrijke afspraak met enkele vrienden. Waar?, vraagt U. In de Piccadilly of course. In tegenstrijd met de berichten in sommige kranten, waarin beweerd wordt dat dé zitting van 9 mei integraal door de Deputatie goedgekeurd werd, zou de hogere overheid totnog toe enkel en alleen de verho ging van de zitpenningen goedgekeurd hebben. Aan de telefoon maakte bur gemeester Van Den Hooff trouwens slechts gewag van de goedkeuring van één van de punten gestemd tijdens be wuste zitting. Van Der Jeught is bovendien zelf naar het ge meentehuis geweest en heeft er alleen de «papieren» over de goedkeuring van deze zitpen ningen teruggevonden. Of hieruit mag afgeleid worden dat binnenkort ook de goed keuring van de andere punten zal volgen, blijft een open vraag. Toch heeft het er. de schijn van weg dat dit zal ge beuren. STRAAT ZONDER EINDE Het politieke steekspel dat momenteel te Mespelare tus sen de burgemeester en Van Der Jeught gevoerd wordt, is een rechtstreeks gevolg van het fat dat van de zeven ge meenteraadsleden er amper vier overblijven. Van Der Jeught beweert dat zonder zijn aanwezigheid de raad niet meer geldig kan stemmen. Het is immers zo, dat om geldig te stemmen de helft van de ge meenteraadsleden plus één dienen aanwezig te zijn. Voor het ogenblik is het zo, dat, in dien Van Der Jeught zijn kat stuurt, er alleen de burgemees ter en twee schepenen over blijven. De uitvoerende macht dus. Van wetgevende macht, welke door de gemeenteraads leden uitgemaakt wordt, is er alsdan geen sprake meer. Sa mengevat komt het hierop neer dat momenteel te Mespelare het kollege van burgemeester en schepenen zowel de wet gevende als de uitvoerende macht vormt. Het gezond ver stand zegt dat dergelijke toe stand zoniet in strijd met de let ter van de gemeentewet, dan toch in strijd is met de geest van diezelfde wet. Burgemeester Van Den Hooff maakt zich sterk door te verwij zen naar een schriftelijk advies van de Belgische Vereniging van Steden en Gemeenten. Volgens dit advies zou er te Mespelare geen vuiltje aan de lucht zijn en mag er rustig voortgeboerd worden. Eén ding staat vast. Als men de gemeentewet uitpluist komt men tot de vaststelling dat de wetgever het geval van Mespe lare niet voorzien heeft Een gemeentebestuur kan vergeleken worden op natio naal vlak met de regering. De burgemeester speelt de rol van eerste minister die aan het hoofd staat van een regerings ploeg, in dit geval de schepe nen. Het parlement, op ge meentelijk vlak waargenomen door de gemeenteraadsleden, dient wetsvoorstellen in en legt ze ter goedkeuring aan alle le den voor. Verder is het de taak van het parlement, en dus ook van de gemeenteraad, kon- trole uit te oefenene op het be leid van de regering (het sche penkollege). In de meeste ge vallen echter gaan de wets voorstellen uit van de regering (het schepenkollege) en die nen ze door het parlement (de gemeenteraad) te worden goedgekeurd. De regering (het schepenkollege) staat in voor de uitvoering van de wetten door het parlement (de ge meenteraad) gestemd. In het Mespelaarse parlement zetelt momenteel nog één raadslid, namelijk Van Der Jeught, en die is dan nog van de oppositie. Indien deze af wezig blijft is er geen parlement meer en kunnen er bijgevolg geen wetten meer gestemd worden, althans niet tijdens de eerste bijeenroeping van de raad. De wetgever heeft echter in deze eventualiteit voorzien. Een punt dat tijdens de eerste bijeenroeping niet kon goed gekeurd worden omdat de raad niet voldoende in aantal was, dient een tweede en eén derde keer op de dagorde geplaatst Volgens de wet wordt na de derde zitting het punt in kwestie als aangenomen en goedge keurd beschouwd. Volgens ons dienen bijgevolg de punten van de dagorde tij dens dewelke Van Der Jeught afwezig was een tweede en een derde keer hernomen ai- vorens ze door de Bestendige Deputatie kunnen goedge keurd worden. Wat nu het punt van de zitpen ningen betreft Uit goed inge lichte bron vernamen wij dat ongeacht het aantal voor- en tegenstemmers, ongeacht het aantal aan- of afwezigen, der gelijke zaken altijd door de Be stendige Deputatie goedge keurd worden. WAT NU? Mocht de Bestendige Deputa tie alle gemeenteraadsbesfis- singen van 9 mei toch goed keuren, dan zal Van Der Jeught hiertegen beroep aan tekenen. Hij verklaarde ons trouwens dat hij te dien einde reeds kontakt opgenomen heeft met het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Verder wist hij te vertellen dat hij de zittingen zal blijven verla ten zolang de burgemeester weigert op zijn vragen te ant woorden. Burgemeester Van Den Hooff blijft er echter bij dat Van Der Jeught zich eerst dient te dokum enteren alvorens hij op zijn vragen zal antwoorden. Hoe de toestand te Mespelare verder zal evolueren kan moei lijk voorspeld worden. Van Den Hooff verklaarde enige tijd ge leden in het najaar nieuwe ver kiezingen te zullen uitschrijven. Van Den Hooff kennende, dur ven wij voorspellen dat hij woord zal houden. Een andere mogelijkheid is, dat Van Der Jeught op zijn be urt ontslag neemt Op dat ogenbik zou er geen enkel gemeenteraadslid meer zetelen die kontrole op het be leid kan voeren, tenzij een op volger van Van Der Jeught be reid zou gevonden worden zijn plaats in te nemen. Indat geval blijft er voor het Ministerie van Binnenlandse Zaken, volgens ons, geen andere mogelijkheid meer over dan onmiddellijk nieuwe verkiezingen uit te schrijven. ROBERT PEETERS De wet van 23 juli 1971 betreffende de samenvoeging van gemeenten en de wijziging van hun grenzen heeft menig mandataris reeds meer dan één grijs haar gekost. Na een wat kalmere periode laait het vuur der fusie op regelmatige tijdstippen hoog op en alle middelen worden benut om voor stellen van kommissies, subkommissies, werkgroepeh en andere te beïn vloeden of te wijzigen. De bevolking van de gemeenten Erondegem, Erpe, Mere, Ottergem en Vlekkem kreeg onlangs een groen foldertje in de bus met volg- gende tekst: «In het vooruitzicht van de fusies zijn de kolleges van burgemeester en schepenen van uw gemeenten zo vrij uw mening te vragen over de wneselijkheid van een fusie tussen hogergenoemde gemeenten. De door U verkozen gemeentera den hebben er hun voorkeur voor uitgesproken om samen indien er een fusie komteen nieuwe gemeente te vormen. Er zijn ook andere voorstellen: on der andere de opslorping door Aalst tot Groot-Aalst. Wij zijn van oordeel dat de beevol- king van onze gemeenten haar mening hierover moet kenbaar maken. U zult dan ook de eerstvol gende dagen de gelegenheid krij gen om, door uw handtekening te plaatsen op de petitielijst, uw man datarissen te steunen tot het ver- wezelijken der eenheid van de vijf gemeenten.» Uit de omzendbrief bleek dat de gemeenten zeker geen voorkeur geven voor een fusie met Groot- Aalst. Wij vroegen dan ook burge meester A. De Smet en Schepen De Wolf van Erpe wat de redenen zijn van de terughoudendheid en konden ook kennis nemen van het standpunt van de heemkundige kring van Mere-Erpe. De burgemeesters zijn voorstan ders van minder grote fusies, kleinere gemeenten kunnen betere kontakten in stand houden tussen de inwoners onderling en de ge meentebestuurders, het scheppen van grote gemeenten dient niet al tijd de belangen van de lokale be volking. Gemeenten met inwoners tussen de 10.000 en 15.000 inwo ners zijn bij machte de meest noodzakelijke nutsvoorzieningen tot stand te brengen en vele andere diensten aan hun inwoners te ver lenen. De gemeenten Erpe, Mere, Eron degem, Ottergem en Vlekkem zijn gelegen rond een nieuw in uitbouw zijnde industriecentrum, wat de plaatselijke bevolkingsaangroei zal in de hand werken. Aalst ligt te ver. Verder hebben deze gemeen ten als centraal gelegen punt de oprit tot de autosnelweg Brussel- Oostende. De vijf voormelde ge meenten kunnen één natuurlijke eenheid vormen die zowel op ge ografisch, ekonomisch, sociaal en kultureel gebied, op elkaar aange wezen zijn. De fusie is financieel leefbaar, gelet op de grotere ont vangst in het aandeel in het ge meentefonds. De financiële midde len zullen rationeler kunnen aan gewend worden en die diensten beter georganiseerd en produktie- ver kunnen worden. Bij een fusie met Aalst zal de be volking van (Se gemeenten hogere belastingen betalen en er wellicht niets voor in de plaats krijgen, daar verondersteld wordt dat de inkom sten vooral in het centrum van groot Aalst zullen uitgegeven wor den. Wat het standpunt van de heem kundige kring betreft, zij betreurt vooral dat er geen vooriichtings- kampagne noch raadpleging bij de betrokken inwoners wordt ge voerd, en wijst er op dat partij politieke overwegingen geen rol mogen spelen en nadrukkelijk moeten afgewezen worden, oor deelt dat als enige maatstaf mag gelden het belang en welzijn van het volk. Samenvattend kunnen we konkiu- deren dat elke mandataris toch wel voor zijn eigen, positie schermt en ook zijn gemeente niet wenst be nadeeld te ziea De voorstellen van de door de Be stendige Deputatie opgericht Kon- sultatieve Kommissie om bij die vijf gemeenten nog Burst, Bambrug- ge, Zonnegem en Aaigem te voe gen (circa 18.500 inwoners en 3.500 ha groot) lijken ons nogal overdreven, het besturen van zo'n uiteenliggende grote gemeente zal er niet gemakkelijker op worden. Roel Van de Plas In de lokalen van het ASLK-agentschap, Station straat te Lebbeke stelt momenteel, en dit tot einde juni, Lebbekenaar Pieter Ringoot zijn schilderijen en akwarellen ten toon. Ook al is Pieter Ringoot de kaap van de dertig reeds een hele tijd voorbij, toch stelt hij voor het eerst zijnwerken aan het publiek voor. Hij had het eerder moeten doen, want zijn schilderijen en akwarellen zijn beslist de moeite waardAl les wat zich op en rond het water afspeelt schijnt hem te boeien; een visser, een paar sloepen worden in zijn olieverschilderijen in pastel kleuren weergegeven. Alle stralen ze de rust en eenvoud uit, geen bewogen komposities maar werken die tot rust en bezinning noden. Dat Pieter Ringoot akade- mie liep merken we in zijn stillevens, stevige komposi ties, knap getekend in een zwaar koloriet. Bijzonder knap zijn de akwarellen, kleiner van formaat, ook weer de natuur voorstel lend de duinen, een boswe- gel. Beslist de moeite waard de werken van deze Lebbe kenaar eens van dichterbij te bekijken. Dit kan elke dag tijdens de openingsuren van het ASLK-agentschap. VRP Gemeente"LEBBEKE Op Zondag 23 juni te 18 uur Zaal CORSO 1e GROOT ACCORDEON CONCERT 60 uitvoerders, door de centrale ac- cordeonschool - afdeling Dender- monde. Voorstelling van 19 wereld kampioenen. Dirigent: PAUL HERRY (Oscar mondial d'accordeon) Deuren vanaf 15.30 u. einde rond 21 uur. Kaarten van op voorhand te bekomen in de zaal Corso.

De Voorpost | 1974 | | pagina 7