Moorsel GROEP V.O.K. ONDER EEN NIEUW DAK VRIJETIJDSBESTEDING IN DE KEIZERSHALLEN AALSTERS KORT NIEUWS LIEVE AJUINEN TOCH BLOED te MELDERT! 10 - 21 -6-74 - De Voorpost Sedert enkele jaren bloeit te Moorsel de gezinsgroep V. O.K. Het is een groep van jonge gezinnen die tracht volledig autonoom te werken. Het geldt hier geen parochiale, noch een politieke ver eniging, want zij staat onafhankelijk opgesteld. Men heeft dan ook getracht binnen de groep zelf het grote probleem, nl. een eigen lokaal, op te lossen. Ter gelegenheid van de opening van dit lokaal gaat op zondag 30 juni a s. de derde toeristische fietszoektocht door en dit met medewerking van De Voorpost. ONTSTAAN Tijdens onze jeugdjaren heb ben wij vrienden en/of vrien dinnen bij de vleet. Eens ge huwd dreigt het gevaar van opsluiting binnen ons eigen enge kringetje. Door enkele jonge mensen werd dit drei gend gevaar aangevoeld en zij achtten de oprichting van een gezinsgroep noodzakelijk. Het is nu bijna vier jaar geleden dat de groep V.O.K. werd op gericht. Deze gezinnen trach ten samen te zorgen voor Vor ming, Ontspanning en Kuituur. Dit alles niet alleen binnen de groep zelf, maar ook met be trekking tot de ganse bevol king. Hierbij trachten zij zover mogelijk buiten het vaarwater van andere verenigingen te blijven. De groep staat open voor ie dereen, de enige toetredings voorwaarde is gehuwd zijn. Voor het ogenblik bestaat de groep uit 19 gezinnen. WERKING Ondanks het feit dat de groep slechts een drietal jaren jong is, werd reeds een gevuld pro gramma afgewerkt. Er werden spreekbeurten en gespreksa- vonden gegeven over «Het le ven in het voormalig Belgisch Kongo», «De sakramenten», «Binnenhuisversiering», «Ach ter de schermen van de Ge rechtelijke Politie» en «Kinder ziekten en -verzorging», dit door een kinderspecialist. Ver der dia- en filmvoorstellingen over Moorsel, de Pikfeesten, Wieze Oktoberfeesten en de natuur te Moorsel. Toneelvoorstellingen werden bijgewoond te Brussel en te Gent. Een geleid bezoek aan de BRT-gebouwen te Brussel, uitstapjes met de kinderen naar de Dierentuin, naar zee en de Ardennen. De Dender- route voor het ganse gezin Sport: voetbal, en kaatsen voor mannen en wandelen, fietsen, atletiek en volleybal (ge mengd). Verder heeft er jaarlijks een Sint-Maartensfeest plaats voor de kinderen van de leden en als jaarlijkse grootse aktivitei- ten zijn er de zangtochten en de fietszoektocht die op 30 juni reeds aan zijn derde uitgave toe is. In de kersttijd zingt de groep aan verscheidene huizen. Met de opbrengst hiervan worden geschenken aangekocht die achteraf worden aangeboden aan de oude en zieke mensen van de gemeente, bij wie ook een lied wordt gezongen. Tij dens de jongste kerstweek werden meer dan 150 oude en zieke mensen bezocht. De uit gedeelde geschenken kostten meer dan 6000 frank. LOKAAL Zoals in de meeste gemeenten stelt zich ook te Moorsel het probleem van de ruime, neu trale lokalen. Hiermee heeft ook de groep V.O.K. af te reke nen gehad. Vroeger bestond er een akkoord met de KLJ- jongens en de geestelijkheid, zodat de gezinsgroep het kleine zaaltje achter de kerk mocht gebruiken. Doch toen de elektrische leiding het hier niet meer deed, moest naar iets anders worden uitgekeken. Ten slotte vond men de ideale oplossing toen één van de le den een gedeelte van zijn ei gen gebouwen ter beschikking stelde om er een lokaal in te richten. Gedurende een viertal maanden werd elke zaterdag door enkele gewillige leden van de groep geklopt, getim merd, gemetst, gebetonneerd, geverfd, geplakt, gezaagd. Uiteindelijk hoopt men het lo kaal klaar te krijgen tegen einde juni, zodat de in schrijving, aankomst en prijs uitreiking van de jaarlijkse fietszoektocht hier zal kunnen doorgaan. ZOEKTOCHT Voor de derde opeenvolgende keer richt de gezinsgroep V.O.K een toeristische fiets zoektocht in op zondag 30 juni 1974, en dit met medewerking van «De Voorpost». De alge mene inrichting berust bij Fred Van Biesen en Ir. Urbain De Ridder van Baardegem. De 179 deelnemers aan de vorige zoektocht kunnen getuigen dat men hier een gezellige zon dagnamiddag kan doorbren gen met gans het gezin. De zoektocht bestaat in het zoe- TELEX AALST TELEX AALST TELEX AALST TELEX AALST TELEX AALST TELEX Samen met Maddy Buysse ontving Aalstenaar L. Roelandt de Prijs van het Ministe rie van Franse Kuituur/Dit voor zijn werk «Lettres Néer!andaises»/Reeds eerder kreeg hij de Martinus-Nijhoffprijs Aalst heeft een Grote Markt die men best aardig kan noemen/Akkoord, maar waarom dan dulden dat een rode oerlelijke reklame de gevel van de Graaf ven Egmont ontsiert?/ Onze Aalsterse parlementairen roeren zich/Volksvertegenwoordiger Willems sa men met Mevr. Martens-De Kegel namen het vorige week op voor het behoud van het Neigembos te Meerbeke/Volksvertegenwoordiger Van Hoorick maakte hier ook en kele randbemerkingen/Staatssekretaris L. D'Haeseleer kreeg vrijdag jl. de pers op zijn kabinet/De problemen en de aktiviteiten van Openbaar Ambt werden doorgenomen/ Aalst kan voor een zaak toch best een voorbeeld nemen aan Dendermonde/Dat het Aalsters zwembad van voor W.O. II dateert hoeft helemaal geen ekskuus te zijn voor de vieze troep zoals het momenteel is/Vuile vloeren/Papier en fruitafval/Kapotte rui- ten...dienen wij met onze opsomming door te gaan?/ Krijgt Aalst in 1977 een Rubensjaar en een tentoonstelling met alle kopieën van Rubens' werken?/ In de Erembodegemse Hogeweg en de Leuvestraat kan je tijdens het weekeinde slalommen met je wagen/In de Leuvestraat kun je bovendien je vering eens uittesten- zo je er nog tijd rest, geniet dan van gapende deur- en venstergaten, doch trek je hoofd tijdig in voor het vallend glas... «Neen aan asfaltplants aan de Zeebergbrug»/Deze affichetekst vind je quasi huis aan huis in de wijk tussen het stadspark en de Zeebergbrug/De buurtbewoners houden taai vol/ Een plaatselijk regionaal onafhankelijk weekblad wil alle feministen op een dwaals poor brengen/De feministen werden een pad in de korf gezet door de mededeling in deze «gazet» dat de stichtingsvergadering van de VFP reeds doorgang vond vorige weekI Welke zwoele jongeman is er beducht voor de telex?/Oppassen is de boodschap of er volgen sensationele onthullingen/Een fotootje kan er dan ook bij Toen het de redaktie ter ore kwam dat de Frakken de gratis autoverzekering van De Voorpost won ging een wild krijgsgehuil op/Sommigen zagen zich reeds gratis zitten volhijsen/Als dat geen invitatie is.../ Aalst telt 6.116 gepensioneerden/Een ideaal jachtterrein voor elektoralisten/ Vandaag vrijdag om 20 uur vangt de derde Week van de Vrijetijdsbesteding aan- Alles in de Keizershallen/ Op 6 december komen de Wiener Sangerknaben naar Aalst Donderdag 17 juni: gemeenteraadszitting te Aalst/De Verhoogde zitpenningen vor men een stimulans te meer vóór de raadsleden om de neus aan het venster te steken/Gustaaf de Stobbeleir wil er niet te diep over nadenken/In 1934 kreeg hij voor zijn schepenambt wel te verstaan als jaarvergoeding welgeteld 3.280 fr/ Aan de Zeebergbrug ademt men intussen verder het giftig stof van Betonwegen- bouw in/ Baardegem wil zich niet onbetuigd laten tegenover grote broer Aalst, die vorig jaar met een Dirk Martensjaar uitpakte/ln het verkiezingsjaar 1976 krijgt Baardegem wel licht zijn Jan Frans Vonckjaar/ BRENDAN ken van de ideale weg aan de hand van een routeblad of wegbeschrijving, die u bij de start wordt overhandigd. Ver der dienen er enkele eenvou dige vragen opgelost. Er is geen snelheid of behendigheid mee gemoeid. Men kan vrij starten tussen 12.30 en 14 uur aan het lokaal. Abrahams- weg 2 (vroegere wasserij). De deelnemers dienen ervoor te zorgen hun antwoordenblad af te geven vóór 19 uur. U hoeft enkel een fiets en schrijfgerief mee te brengen. De zoektocht gaat over ongeveer 12 km langs mooie, landelijke wegen. Dit jaar hebben de inrichters ervoor gezorgd dat de fiets tocht langs wegen komt waar men normaal met de wagen niet komt. Een enige gelegen heid dus om de gemeente Moorsel beter te leren kennen. Om de niet-ingewijden te hel pen kunt u dit jaar het volledige reglement vooraf bekomen bij voorinschrijving, U kunt vooraf inschrijven vanaf heden tot 24 juni bij één der leden mits betaling van 60 frank. Aan de start bedraagt het inschrijvingsgeld 70 frank. Elke deelnemer ontvangt een waardevolle prijs. Vorig jaar had de laatste van de 179 deelnemers nog een prijs ter waarde van het inschrijvings geld, en dit jaar zal het niet minder zijn. Er zijn tevens spe ciale prijzen voorzien voor de verenigingen met het hoogst aantal deelnemers. Voorinschrijving bij: A. De Meyst, De Smedt, P. De Roy, De Saedeleer, F. De Schrijver, De Groote, R. Ghysens-De Meyst, J. Haentjens-Verdoodt, F. F. Maes-Saeys, R. Mannaert-Cammerman, W. Pieters-Van Gucht, G. Triest- De Coninck, F. Van Biesen-De Clerck, F. Van Biesen-De Dobbeleer, M. Van Damme-De Ridder, K. Van den Eede-Van Vaerenbergh, J. Van Driessche-D'Hooghe. A. Van Eycken-De Vis, P. Van Rossem-Podevijn, F. Vereecken-Meleyns, H. Vermoesen-Hendrickx en G. Vinck-Van der Borght. Fred Van Biesen Een week voor vrijetijdssnoepers.. De derde week van de vrije tijdsbesteding die in de Keizershallen van 21 tot 30 juni loopt heeft, Hieronder het volledige programma. Vrijdag 21 juni om 20 uur wordt het hele gedoe aan het rollen gebracht met het gebruikelijke woordje en bijbehorend glaasje. Vanaf dat ogenblik kan je de tentoonstelling aandoen. 83 vereni gingen stellen er zichzelf en hun aktiviteiten voor in een grootse tentoonstelling die iedere dag tussen 14 en 21 uur te bezoeken is. Het hek gaat dan voorgoed van de dam met de duivenliefhebbers die zaterdag en zondag hun beestjes naar Quievrain en Noyon sturen. Diezelfde zondag is er vanaf 9 uur keuring voor Neerhof- dieren. Woensdag 26 juni komen de driemaalzestigers aan de beurt in een belotterstornooi. Vanaf 15 uur wordt er gekaart met als inzet de wisselbeker van de stad Aalst, 's Avonds kan je een film gaan zien die de hengelmaatschappijen inbrachten. Donder dag is er alweer kijkkost, dit keer een duivenfilm. Aanvang 20 uur. 's Anderendaags zijn alle kaartliefhebbers van de partij. Vanaf 20 uur wordt er gespeeld zowel individueel als in klubverband. Even voordien, om 18 uur, is het «Kampioenschap land van Aalst» voor botvinken van start gegaan. Zaterdag worden alle hengelaars in het stadspark verwacht. Vanaf 14 uur gaat het hier om het kam pioenschap Land van Aalst. Overwippen naar de Keizershallen waar om 18 uur een wedstrijd op de liggende wip in gang is geschoten. Zondag tenslotte kan je steeds in het kader van de Week van de vrijetijdsbesteding, op terrein Rozendreef dressuur- en springwedstrijden volgen. Om niemand die iets inbrengt te vergeten: er zijn gedurende de week nog wedstrijden met vogel keuring, kanariewedstrijden en dagelijks matchen van petanque. De petanqueklubs nemen het zondag om 14 uur trouwens in een kampioenschap met vaste triplettes tegen mekaar op. Wie ook meedoet maar niet zo direkt zal te zien zijn is de Aalsterse kara- bijnklub. Voor wat de tentoonstelling betreft: daar we niet willen herhalen wat we vorige weken reeds schreven, trek d'r eens heen. ANDRE HEYVAERT Aan de oprit van de E5 te Aalst ging vrijdagmorgen omstreeks 6.20 uur de personenauto, bestuurd door Adhemar Dlependaal (27), Fosselstraat te Hekelgem, in een bocht op de brug slippen. De wagen maakte een luchtsprong van ongeveer 20 m en sloeg op het wegdek van de E5 te pletter. A. Diependael werd uit zijn wagen geslingerd en was op slag dood. Uit het erg beschadigde voertuig werden nog 3 gewonden gehaald: Roger Morveau (27) uit Frankrijk, Jean Gustin (23), Oudenaarde-steenweg te Doornik en Alfons Francois (45), St.-Amandsstraat te Gent. De drie gewonden werden naar het ziekenhuis van Aalst overgebracht. Na de luchtsprong was de auto tot een hoop schroot herleid. De bestuurder kwam om, terwijl drie passagiers met verwondingen in een ziekenhuis werden opgenomen. (H.D.W.) Nog maar een goeie maand is het toneelseizoen achter de rug of daar kregen we al van de Koninklijke Rederijkerskamer Sinte Barbara Arbeid en Kunst hun jaarprogramma 1974/75 dat er als volgt uitziet: Als eerste stuk brengen zij in de maand november 1974 «Dubbelspel» een politiekomedievan Robert Thomas, auteur van ondermeer «Valstrik voor een man al leen.» In februari-maart 1975 staat dan een dol blijspel ver meld «Kaktusbloem» van P. Barillet en J.P. Gredy Een veertiental dagen geleden bracht burgemeester De Bisschop, samen met enkele kollega's een bezoek aan Essen (Duitsland) waar het projekt van huisvuilverbran ding door de Electriciteitscentrale aldaar, en dit voor een gebied van 1,3 miljoen inwoners, bestuurd werd. De Stedelijke Koördinatie en Adviesraad voor de Jeugd over weegt de mogelijkheid om een «Kultureel Jongerenpaspoort» in te voeren, dit in vervanging van de vroegere stedelijke kulturele kaart. Van zohaast deze adviesraad beschikt over een permanent sekretariaat, zoals aangevraagd in het eerste advies, wordt er van de praktische uitwerking werk gemaakt Dragers van een dergelijke paspoort tussen de 15 en de 25 jaarkunnen bij tal van manifestaties in ons land en in Nederland prijsreduktie krijgen. Dezelfde jeugdadviesraad plant voor oktober a.s. eventu eel in samenwerking met Kreja en de Stichting Lodewijk de Raet, een inspraakvergadering voor alle Aalsterse jon geren, die zou samenvallen met de teach-in van Kreja over het stedelijk jeugdbeleid. Samen met burgemeester De Bisschop bezochten enkele leden van de jeugdraad vorige week het rekreatiegebied «Het Delftse Hout» (Nederland) en in het bijzonder de kinderboer derij en de waterspeelplaats De bezoekers werden nogal ge troffen door de «wilde» aanleg van deze speelplaatsen. Water, zand, heuveltjes, niet-artificiële groenaanleg vormen de ideale spee|terreinen, terwijl de kostprijs van de investering uiterst laag is. Beslist geen te verwerpen ideeën bij een ver dere planning van speelpleinen te Aalst. Naar aloude traditie wordt nu ook op aanraden van het Schepenkollege, de beeltenis van Burgemeester De Bis schop vereeuwigd, en dit keer niet zo surrealistisch op gevat als een vorig beeld. Aangezocht werd de bekende Ninoofse kunstschilder Luc De Decker wiens echtgenote Coessens van Aalsterse afkomst is. De 66-jarige Luc De Decker is benevens schilder van het Brabantse golvende land en van de Ardeense heuvels een uitstekend portret tist. In vroegere portretten heeft hij vooral zijn liefde voor de mens vertolkt. Hij wordt aanzien als een fenomeen in Vlaanderen niet alleen omwille van zijn raak observatie vermogen en zijn fijne schilderstechniek maar ook door het kwijnen van deze specialiteit. Na een tweetal uren poseren was de voorschets van Burgemeestersportret klaar. Achteraf volgen nog vier vijf poseerdagen. En zegt ons Burgemeester De Bisschop, ik kan best met de schil der wat praten, want zo'n tijdlang stilzitten zou een mens vlug doen indommelen. Maar goed... eens het portret vol tooid zal een rake nuchtere, karakterweergave van onze burgemeester geschapen zijn. Mogen we hier even herinneren aan het prachtig geillus- treerde boek van Luc De Decker dat gerealiseerd ter gele genheid van zijn 65-jarige verjaardag, te Aalst voorge steld werd op de Nationale Vakbeurs der Grafische nij verheid in het kader van het Dirk Martensjaar «500 jaar Boekdrukkunst in de Nederlanden». Een vreugdetraan uit elke ooghoek wegpinkende neem ik de pen ter hand om U mede te delen dat de strijd gestreden en gewonnen is. Hef aan de luit, want de rotte tand is uit. Is het wel nódig die bange weken die aan het orgelpunt voorafgin gen opnieuw te schetsen? Hoe tot ons aller ergernis iedere zaterdag opnieuw De Voorpost in de bus viel en we bij een eerste oogopslag reeds merkten dat het lieve ding eigenaar dig hard «Dendermonds» toegetakeld bleek te zijn. Hoe wij, Aalstenaars, stilaan maar zeker in het hoekje werden ge drumd. Over de Aalsterse randgemeenten willen we het dan nog niet hebben. En over de strijd die binnenshuis werd gevoerd al evenmin. Precies op het moment dat het tijd werd om 'zenuwachtig' te gaan doen, te panikeren, kwam daar de blijde gebeurtenis. En op welke wijze dan. Gewoon, en we blijven hierbij biezonder objektief, een Dendermondse kapitu- latie. Dat ging zo: je weet het of je weet het niet maar die van Dendermonde hebben «Hun schone legende» nog eens bui tengehaald.Vermits dat rosseken zo ongeveer het enige hei lig huisje is waarvan wij kunnen zeggen dat het ginds op de boerenbuiten met zekere verdiensten mag worden aanbe den, grepen de mensen van ginderachter die sedert ze veer tien zijn geworden het schrijven nog niet verleerd hebben de kans. Ze schreven wierookslierten en bougievlammekes sa men ter ere van hun heiligdom. Het hemeltergende resultaat zal jij, lieve ajuin, wel gemerkt hebben. Nee, ik geloof ook niet dat het daar ooit eens zal beteren. Maar enfin, allemaal de zelfde zijn het ook niet. Spirit noemen ze dat. Wij zeggen kapitulatie. Nu het beest daar al enkele dagen te pronken staat was er iemand die zich plots een flard van zijn vader landse geschiedenis herinnerde. 1952: Aalstenaars pogen het Ros Beiaard te ontvreemden. Die man gillend de straat op naar de redaktie van dit blad. «Geef die Aalstenaars hun blad alleen of ze doen het straks nog ne keer». Redaktieleden met draaiende oogpupillen, het koude zweet rond de wijdopen mond en onvertaalbare geluiden uitstoten. De wartroep die ginds geschapen werd willen we uit beroepseerlijkheid niet aan de grote klok hangen. Tenslotte is dat ook minder belang rijk. Wat we jullie wel willen verklappen: vanaf vandaag, trom geroffel en bazuingeschal, gaan we weer helemaal op de Aalsterse toer. Het is echt geen fopspeen die we aan de randgemeenten willen geven maar wees ervan overtuigd dat jullie evenveel aan de beurt blijven. Wij zijn niet zo fanatiek, weet je wel. En als we het toch zijn dan voor de hele streek. We bedoelen: Baardegem, Meldert, Moorsel, Gijzegem, Hof- stade, Lede, Erembodegem. Geen stap, maar dan ook geen halve meter verder gaan we. We hoeven immers geen uit- breidingshonger te hebben, dit gebied zit boordevol penne- stof. Daar komt bij dat we opnieuw echt kunnen verslaan hoe het allemaal reilt en zeilt. En daar zullen enkel onze lezers mee gediend zijn. Wie oren heeft, hij luistere en zegge het voort. Blijft nog een klein probleempje. Wat moet het met de man die ginds verweg het spul aan het rollen bracht en nu nog in ekstase voor zijn Ros met luider stemme uitbazuint dat de Aalstenaars (en hun trawanten van Groot-Aalst) 'het' zullen doen. Wij dachten in den beginne aan een standbeeld. Uit eindelijk heb ik met meerderheid der stemmen uitgemaakt dat we het aan de mensen van Dendermonde overlaten die nieuwe held aan de goegemeente voor te stellen. Zo hebben ze weer iets om er tamtam omheen te schrijven, leder diertje zijn pleziertje. Oilsjteneirs zemmen ANDRÉ HEYVAERT DEKENIJEN ALLERGISCH AAN KULTUREEL CENTRUM Een delegatie van het Aal sters dekenijenverbond werd op 13 juni ontvangen door het Schepenkollege om hun standpunt inzake het kultu rele centrum uiteen te zetten. Bij monde van de heer Van Dorpe, direkteur van het Al gemeen Middenstandver- bond, werd er verzocht om de definitieve stopzetting van de werken zoals zij nu gepland zijn. In een gesprek dat we met een lid van die delegatie, namelijk Pol De Paepe, erevoorzitter van de dekenij Molenstraat hadden, kwamen volgende kommentaren los: «Wij hebben een schatting gemaakt hoeveel het kultureel centrum bij de inhuldiging uit eindelijk zal gekost hebben, beginnend met de onteigenin gen in de vijftiger jaren, via de afbraakwerken, de subsidies, schadeloosstellingen voor ge teisterde handelswoningen, tevens rekening houdend met de schrikbarende prijsstijgin gen en vooral de samenge stelde intresten, die men toch nog tot in 1984 of later zal moe ten doorrekenen. Wij geloven dat wij ons kultureei centrum nooit voor een half miljard zul len krijgen. Onze handelaars zijn niet tegen kostelijke reali saties die de verheffing van ons volk ten goede komen, maar ook de aktiefsten onder ons die in kulturele verenigin gen staan, beseffen dat die honderden miljoenen voor ons Aalsters lukse-paleis ten na dele uitvallen van de efficiën tere kulturele verenigingen uit Aalst en ver daarbuiten. Een minister van Nederlandse Kui tuur die nog een massa miljoe nen naar het Aalsters projekt zou afvoeren, zou er evenveel moeten onttrekken aan kultu rele voorzieningen elders in Vlaanderen, waar men het vlugger en bescheidener kan. En hoeveel jaren zouden niet alweer verloren gaan in af wachting van de vervulling van niet te houden politieke belof ten? Om al deze redenen geloven wij, de dekenij -Molenstraat, niet meer in de mogelijkheid om tot een realisatie te komen van het oude projekt, waarover wij ons in den beginne noch tans verheugden. Wij mogen dan ook niemand van het hui dige noch van het voorgaand kollege de steen werpen, maar zien ons verplicht u met aan drang te wijzen op het sterke verlangen van zovelen die er van dromen, ooit eens met hun kleinkinderen de voet te mogen zetten in een reële tempel van schoonheid en kunst. Ten slotte verzoeken wij u, initiatie ven te nemen om de uitbetaling te verkrijgen van officieel vast gestelde schade aan aanpa lende handelswoningen, en danken u bij voorbaat voor uw moeilijke maar wijze beslis sing, aldus het standpunt van de Molenstraat. Volgens de zelfde spreker verdedigden de betrokken schepenen hun on veranderde visie, maar het be staand projekt kan wel vereen voudigd worden. Fase twee, de ruwbouw, zou einde "1974 be gonnen worden. Tijdens een bezoek gebracht aan het kabi net van de Nederlandse Kui tuur, werd door adjunkt- kabinetchef ingenieur De Moen een toezegging beloofd voor 48 miljoen. 20 miljoen subsidie van ministerie van Nederlandse Kuituur). Volgens dhr. De Paepe kan men rustig het ontwerp veran deren mits eventuele wijzigin gen aan de funderingen. Zo zou men bijvoorbeeld van de benedenverdieping een win kelcentrum kunnen maken, en erboven een x polyvalente to neelzaal bouwen. In één der volgende edities komen we uit voerig op het kultureel centrum terug. roel VAN DE PLAS Ingevolge ons artikel «Geen bloed meer nodig?» in een vorig nummer waarin we betreurden dat de bloedkollekte door de diensten van het Rode Kruis te Meldert werden gestopt zonder verder kommentaar telefoneerde ons de nieuwe verant woordelijke van de Bloedtransfusiedienst Aalst. De nogal plot selinge stopzetting werd veroorzaakt door een heleboel om standigheden meldde men ons, en ook door verandering in de personeelsbezetting zodat de dienst zich noodgedwongen moest beperken tot grotere centra. Na de vakantieperiode zal echter terug te Meldert regelmatig bloedkollektie gehouden worden, zodat ons artikel niet zonder vruchten is gebleven. Samen met de donors van Meldert die toch niet een zo onaan zienlijk aantal vormden zal de Dienst van Aalst zich inspannen om alles terug te doen zoals vroeger en, met ons aller samen werking, zelfs meer en beter. Laat ons nu niet in de kou staan en. als U ervan verwittigd wordt, kom. U doet er een zeer menslievend werk mee. j MUYLAERT

De Voorpost | 1974 | | pagina 10