Dirk Heirweg zijn onderstreept groot talent Natuurlijk opnieuw een massa palmen voor Etienne De Wilde, Luc Collijn, John De Croock, André Van Der Haegen en Eddy D'Herde Opstal Pelote weer in de aktualiteit PUNT VERSPEELD! Nicole Van Den Broeck: zege komt op tijd Met onze juniores in het Belgisch kampioenschap André Van den Steen, Ludo Heyvaert en Marc Lambert eveneens op het voorplan Nieuwelingen KAATSEN Wielrennen te Schellebelle Dames KAATSEN le NATIONALE Liefhebbersverbond gewest Aalst DE HEUVEL HEEFT DE TITEL OP ZAK F.C. Wieze Vervroegd Oudegem i transfers Staf Van den Steen Serskantp Arseen De Ruyck Robur versterking Danny Eeckhoudt: Aalst Wilskracht Gijzegem vier teams Rik Van Goethem weg Zandstuivers Appels: Zele Huth Transfers 15 Dirk Heirweg, de belofte uit Zele, heeft in het kampioenschap /an België niet alleen zijn aangeboren hardrijderskwaliteiten gedemonstreerd hij bewees ook dat ihij tijdens het wedstrijd- verloop nuchter redeneert. Steeds zat hij vooraan in het pele- ton op vinkenslag en het werd hem heel vroeg duidelijk dat vroege, eenzame aanvallers geen enkele .overlevingskans" hadden. Daarvoor lag het door het 140-koppige peleton ontwik kelde tempo veel te hoog. Heirweg verkwanselde zijn krachten- potentieel niet in uitzichtloze ontsnappingspogingen. Hij keek evenwel flink uit de doppen en liet zich nooit pramen als op roekeloze „fugitives" moest gejaagd. In de 18e van de 19 ronden gebeurde hetDiederik Ver linden spurtte weg en legde de basis voor de „beslissende vlucht". De eerste renner die aavoelde dat „het grote mo ment" gekomen was, heette Dirk Heirweg. Hij overbrugde de 50 meter die hem van Ver- linden scheidden dooh toen de Zeienaar aanpikte, weiger de Verlinden zijn beurt aan de leiding. Dat volstond om de eveneens aan de greep van het grote peloton ontsnapte Guido Beyens in het spoor van het leidersduo te helpen. Later kwamen ook Daniël Wil- lems en de Limburger Cor Curvers. Op minder dan één kilometer van de streep sprong een tweede vijftal bij de kop lopers. Onmiddellijk ging dat kwintet door. Meteen verzeilde Dirk Heirweg in aohtste posi tie. Te ver eigenlijk om nog terug te komen, want op dat moment was de eindspurt reeds gelanceerd. Dirk deed wat hij kon, maar dichter dan een vierde plaats geraakte hij niet meer. Al na al toch een denderend resultaat. Men mag niet vergeten dat de elite van het junioren korps te Duffel de voetriempjes toesnoerde en bovendien ging die titel race over een afstand van 120 km, bijna evenveel als 'n kermiskoers voor profs. Een andere uitblinker was André Van den Steen. Die jongen had geen geluk. Van de negende tot de twaalfde ronde maakte hij deel uit van een elfkoppige leidersgroep die weer werd ingelopen. Een stom toeval belette Van den Steen ook onder het span doek met de allereersten te tnishen ibij wipte in de laatste ronde achetr het kwin tet aan, „kapte" een opening van 50 meter, maar op zijn eentje ikon hij het niet 'bol werken tegen de vereende krachten van een omvangrijke groep achtervolgers. Precies op het ogenblik dat hij werd ingerekend, vertrok ,de trein" waarop de latere kampioen Dirk Roose zat. Van pech ge sproken. Van den Steen fi nishte als nr 23, van hem mag gezegd dat hij een van de grote uitblinkers van de wed strijd was. Ludo Heyvaert was evenmin een meeloper. De Grember- genaar gooide in de 14e ron de zijn troeven op tafel. Hij zette zich aohter een soloren die hij een viertal kilometers doordreef. Voorop blijven bleek echter een al te zware opdracht bij zo'n hels tempo. Marc Lambert plaatste, even eens in de 14e toer, een de marrage, maar ook hij haalde het 'niet. Mare Van Bever heeft in dit kamlpioenschap niets kunnen bewijzen in de derde ronde liep een tube leeg en daar mee mocht de revelatie van het seizoen 1974 er een kruis over maken. Inze lichting nieuwelingen is dit jaar gewoon fantastisch. DHN DE CROOCK, de man die het vooral van het keiharde ibeur moet hebben en nooit goedkope suksessen najaagt, stond jdens het voorbije weekeinde nog maar eens op het podium, at was in het Brabantse Essenbeek waar tegen de slanke ijzegemnaar geen enkele tegenstander was opgewassen. Te int-Martens-Lennik was hij opnieuw een van de grote bezielers an de wedstrijd, doch de haver die John verdiende ging naar ideren. Met een vijfde plaats kwam hij er evenwel goed uit. wee overwinningen in twee da- jen waren de beloning voor ETIENNE DE WILDE die gewoon alles kan of bij zijn tegenstan ders in de spurt moet verslaan, of het via een indrukwekkende soloren wil waarmaken, is hem gelijk. Hij haalde bet te Brakel en ook te Waarschoot waar het nummer twee meer dan een volle minuut achterstand had op deze klasman Intussen vergeet De •Wilde niet aan zijn toekomst te bouwen hij volgt de lessen aan de Technische School te Wette nenHij weet immers dat een loopbaan als profsportbeoefenaar aan een dun en broos draadje hangt. ANDRE VAN DER HAEGEN sta pelde de jongste tijd de ereplaat sen op. maar al verdiende hij meer dan ense de zege. meer dan eens stuitte hij op vluggere of lepere tegenstanders. Talent heeft André meer dan de doorsnee nieuweling en te Idegem zette hij de kroon op het werkhij won. Te Smt-Martens-Lennik streed hij eveneens in de front linie en was er derde. LUC COLLIJN 'is in de sprint één van de snelste nieuwelingen van het land. Dat onderstreepte hij te Zelzate, waar niemand hem kon bedreigen. Met een fraaite tweede plaats te Be veren, rondde hij zijn lonend weekeinde at. Winnaar nummer vijf heet EDDY D'HERDE, een renner die alles kan zowel als fondrijder en als spurter is hij een hole meneer. Houdt bij erg veel van pistewerk (hij slaat op de wielerbaan van Oostende gensters en kan de Seste juniores aan in achtervol ging. dan verliest hij niet uit het oog dat men slechts op de weg koereur kan worden. Van het ovaal naar de wegkoersen. bete kent voor D'Herde slechts een overstapje. Hij haalde het nu te Erembodegem. Naast dit vijftal rijden in onze streek nog een massa nieuwelin gen waarvan vandaag onmogelijk kan voorspeld worden tot wat ze in staat zijn. Oe meesten leren nog per fiets rijden. Een jongen die bestendig vorderingen maakt, Is ETIENNE STEVENINCK bij was vijfde te Hombeek en zevende te Erembodegem. GUIDO VERMEI R finishte te Brakel als tiende. Dat we niet meer namen op ons lijs tje kregen, is niet zo verwonder- 'ijk de meeste nieuewlingen stu deren. en zoals u weet 'rs het volop eksamentijd. Eens die pe rkelen achter de rog. en met de "-ote vakantie in het vooruitzicht, mag verondersteld dat nieuwe na men op de voorgronm zullen ko- Denderbelle heeft twee puntjes meegesnoept uit de wedstrijd tegen Geraardsbergen na een eigenaardige wedstrijd waarbij beide ploegen ups en downs afwisselden. Zele VH wordt door de nederlaag tegen Opwijk op een respectabel aantal punten geplaatst zodat de kampioenstitel aan dit talentrijke ploeqje zal ontsnappen. Opdorp blijft nog altijd met de prijs van de ongelukkigste ploeg op zak. Twee wedstrijden - nul punten is de droevige balans van het zonnig week-end. Junior Van Inghelgem en de 14-jarige kadet De Vrsscher moesten ook de ballodroom op en ze presteerden verre van sleoht. Voor een tiener valt het natuur lijk zwaar uit te moeten tornen tegen volwassen geweld. De Opdorpploeg mag nochtans geloofd voor de moed die ze elke week opbrengen om in die precaire situatie waarin ze verkeren moedig door te zetten. Bij Aalst HH was de voltallige ploeg in een off-day. Daarvan maakten de bezoekers uit Ronse Barco dankbaar gebruik om twee punten te oogsten. Te Aalst zint men op weerwraak. ïphefbaarma- kende uitslag van Opstalpelote op het terrein van ongenaakbare leider Ninove waar de bezoekers de kans Ireten liggen om te vlag gen. Men sneuvelde op twee spellen. HOGERE III OPSTAL PELOTE heeft de wed strijd op leider Ninove volledig gedomineerd en is er toch niet In geslaagd te winnen. In wedstrij den zoals die Ninove-Opstal Pe lote wordt het resultaat nog al meer bepaald door toevaligheden zodat de Buggenhoutters niet zo zwaar moeten tillen aan die ne derlaag. Gelijkopgaand tot 2-2 namen de thuisspelers het beft in handen (5-3) doch konden nooit afstand nemen (6-4). Bij de rust was de voorsprong welopgelopen tot 3 spellen (8-5) doch heel gerust stellend was dat voör de kam- pioenen-iin-spé niet. Het begon er wel stralender uit te zien toen 11-6 op het skorebord verscheen. Die verse glimlaoh stierf wel op hun lippen toen onder impuls van Bouchez, Bogaert en De Kinder 11-12 werd opgetekend. In een spannende eindfase was het Ni nove dat wat geluk aan de zijde had om eerst een 12-13 te nivel leren en tenslotte met 15-13 te Een sterk spelend DENDERBELLE XV met Van Langenhove in een glansrol kompleet met aureool be heerste de beginfasen van de match tegen Geraardsbergen. De circa 100 toeschouwers droomden bij een 7-1 stand reeds van een forse pint, steeds welgekomen bij zulk warm weder, toen de bezoe kers 'het over een andere taktl- sche boeg gooiden. Van Langen hove werd volledig genegeerd en daar Van den Abbeele (examens) was vervangen door Moyersoen, goede wedstrijd, kwamen de be zoekerszoekers snel terug. Rust stand 7-8. Nadat iedereen wat opgefrist was begon men op nieuw. Geraardsbergen had de ooede weg gevonden en marcheer de er duchtig op los (7-12). De klub der XV bracht toen een Dat was spurt van lebelle. de zegevierende eind- David Roberts te Schel- (C) Burgemeester Galmart, sportschepen Adolf Uyttelnhove, schepen De Taey en Sportvriendvoorzitter Victor Flieberg, zelf oud-renner, zijn er als de kippen bij om winnaar David Roberts geluk te wensen. (C) Nicole Van den Broeck, wereldkampioene op de weg, en sinds kort nu ook in het bezit van de trikolore trui in het achtervolgen op de piste, was dit jaar nog nie outstanding. De forme bleef een beetje achterwege en bovendien woog die regenboogshirt soms als lood op haar schouders de konkurrenten stemden meer dan eens hun wedstrijd op die van Nicole af en het zware werk lieten ze dikwijls aan haar over. De „rodageperiode" is echter achter de rug. Koers na koers zijn Van den Broecks prestaties overtuigender. Dat dit niet zomaar een boutade is, bleek te Romsée waar het Aalsterse meisje samen met Arlette Fontaine de skepter zwaaide, de overige deelneemsters op een volle ronde achterstand fietste en ...won. Die zege komt precies op tijd de moeilijkste opdrachten, en daarmee bedoelden we het wereldkampioenschap en de nationale titelrace, moet nog komen. Nicole Van den Broeck zal gereed zijn. Met haar dient zowel binnen de grenzen als op iritemationa'al niveau afgerekend. Nicole Van den Broeck liet het niet bij die blikvanger te Rom sée in Zwijnaarde was ze tweede en te Moustier finishte ze op de achtste plaats. Jenny DE SMET koerste te Zwijnaarde. Deze piepjonge belofte is pas vijftien. Als ze blijft volharden steekt in haar een renster die kan uitgroeien tot een van de vedetten. O ja we zouden het nog vergeten Jenny was tiende te Zwijnaarde. Jammer genoeg krijgt ze weinig startgelegenheid wegens haar prille leeftijd mag ze slechts één keertje per week de voetriempjes dichtsnoeren. WIEZE SP.-CHAPELLE 8-15 Tegen Chapelle, zonder Cassart, heeft Wieze Sportief een puntje verspeeld. Bij 3-5 had De Muylder, weer niet in zijn gewone doen, reeds een karrevracht 'ballen naar de bomen gejaagd wat niet kon beletten dat de Wiezenaars met Van der Jeugd in vedette bleven aanklampen om de rust te bereiken met 4-8. Na de pauze was Chapelle steeds de beter partij om uiteindelijk te winnen met 8-15. Het spel dat zou beslissen over alles of niets ging af op 40-40 en het was ongeluksvogel De Muyder die ongelukkiglijk faalde. De ciroa 900 toeschouwers konden nochtans tevreden zijn van hun wedstrijd, alhoewel duidelijk blijkt dat de thuisspelers ma turiteit missen om werkelijk hun voet te kunnen plaatsen naast de groten uit de Belgische kaatswereld. Zondag wordt er gespeeld te St. Servais dat op de openings dag met 15-13 de nederlaag leed tegen Wieze en dus wel op weerwraak zal belust zijn. G. De Pauw In de huidige kompetitie staat op het meesterschap van „De Heuvel" werkelijk geen maat. Het vijftal uit Erembode gem nl. De Vulder, De Deyn, Van den Broeck. Nelis en Cornand steekt er met kop en schouders boven. De „pou- lains" van ere-voorzitter Bourlon waren vorige zondag aan hun zestiende opeenvolgende wedstrijd zonder nederlaag toe. En reeds van bij de aanvang van het seizoen kon men vermoeden dat dit vijftal het zeer ver zou schoppen. Op vallend was dat de tegenstander xelkens me een vrij af- geekende cijferverhouding werd geklopt, wat op een over tuigende suprematie duidt Bi(j het begin van de terug ronde had De Heuvel reeds achttien punten boni op zijn naaste rivaal Charleys. Bij deze stand van zaken mag voor zitter Van Craenenbroeck het beloofde varkentje al slach ten want in dergelijke omstandigheden heeft De Heuvel de titel reeds op zak. Vorige zondag kreeg de leider het dan toch even warm (zoals op een andere plaats in het blad werd medegedeeld) doch eens te meer werd bewezen dat men over de meest homogene ploeg beschikt die ook een hindernis met de glimlach kan opruimen. ploegwijziging ten berde met Moyersoen op Achterman, Van Langenhove op Grootmidden en Burill op 'kleinmidden. Burill werd samen met Van Langenhove was meer in het spel betrokken en de partij snel beslist (15-12). Ver diende zege van Denderbelle dat een goede wedstrijd speelde. LEBBEKE BAB raakte weinig grond op Ronse PPRW en werd versla gen met 15-5 na een wedstrijd waarin de thuisspelers doorlo- nd de betere wanen. Klassement tin Hogere 3: 1. Ninove 35 p. 2. Meerbeke 29 p 3 Kokejane 27 p. 4. Welle 24 p. 5. Appeltenre 23 p.6. Opstal Pelote 22 p; 7. Ronse Tromp 22 p.8. Ronse PPRW 21 p 9. Lebbeke 20 p.10. Opwijk 1 P-; 11. Denderbelle 16 p 12. Geraardsbergen 15 p. 13. ime 14 p 14. Moorsel Steven 7 p. GEWESTELIJKE BEVORDERING OPDORP was dus weer niet zo gelukkig. Op Ronse Barco was het vooral de Opdorpse service die nergens was. Niet minder dan negen spellen gingen op die wiijze verloren. T5-5 was de eindstand. Tegen Ronse Ping, en dat was zondag, was ook Van Herreweghe niet op het appel en toch hebben de vijf dapperen een prachtige wize gespeeld. Ronse liep uit tot 3-7 doch kreeg geen bewegings vrijheid zodat de rust inging met 7-8. Na de pauze deed de ver moeidheid zich fel gevoelen. De bezoekers beschikten over meer routine en wonnen met overdre ven 8-15 cijfers. Bij de rust werd junior Van Ingelghem vervangen door iVan Aevermaet. Vergauwen kan eens te meer geloofd voor de moed die hij opbracht. AALST Houtmarkt-Herleving heeft zijn supporters ontgoocheld door tegen Ronse Barco niet zo goed te akteren Gelijkopgaand tot 5-5 en met Vermoes. de eerste helft nog vrij goed. werd het 8-6 aan de rust. Eens 10-10 waren het de Barcospelers die het initiatief opeisten om te winnen met 12-15. DEC BAASRODE was niet ge rust in de verplaatsing naar Ham- me SK. De off-day van Everaert heeft de bezoekers nochtans ge holpen om een afgetekende 3-15 op het bord te brengen. De 160 toeschouwers hebben kunnen ge nieten van een keerderswerk dat af was. De Buyser, een tiental over, en Meeus speelden zich in vedette. Rust ging dn met 1-8. EREMBODEGEM DORP was niet 'in beste doen. Op Ronse Ping. was het 15-5 en op Viane 15-1. Kommentaar overbodig Stand in Gewestelijke Bevorde- nngring 1Baasrode Adec 40 p 2. Viane 33 p.3. Brussegem 32 P 4. Galmaarden 27 p 5. Bever 24 p. 6. Overboelare 20 p7. Aalst HH 20 p.8. Ronse Ping 18 p; 9. Ronse Tr. 17 p 10. Hamme SK 17 p 11. Ronse Barco 13 p 12. Opdorp 13 p.; 13. Outer 10 p. 14. Erembodgem Dorp 7 p. LAGERE I ZELE VH verloor met 7-15 van Owijk en ziet alzo zijn achter stand op leider Opwijk vergroten. Ook Erembodegem Welle weg kon weinig inbrengen tegen de klasse van de thuisspelers en verloor met 15-3. HERDERSEM kon zondag weinig inbrengen tegen ZELE en moest de zege aan de thuisspelers laten met afgetekende 15-3. BAASRODE VA won met 15-3. Rangschikking 1 Opwijk 35 p 2. Hamme SA 31 p. 3. Zele DV 29 p 4. Baasrode VA 27 p. 5. Wteze II 24 p. 6. Gijzegem 23 p. 7. Baasrode JV 22 p. 8. Bug. genhout 20 p.9. Lede 11 p. 10. Brussegem 9 p 11. Herdersem 8 p. 12. Erembodegem WW 5 p. Wedstrijden voor het week-end zaterdag 22 juni Erembodegem Dorp - Ronse Barco Denderbelle - Ronse PPRW Lede - Gijzegem zondag 23 juni Baasrode JV - Zele DV Gijzegem - Wieze II Baasrode VA - Lede Herdersem - Opwijk Erembodegem WW Buggenhout Opstal P. - Hamme Appelterre - Moorsel St. Lebbeke BAB - Welle Galmaarden - Aalst HH Overboelare - Adec Baasrode Outer - Opdorp St.-Servais - Wieze GDP De transfertmarkt heeft Wieze tot verschillende aankopen ge leid. Van S.K. Lebbeke werd Marc Van Langenhove defini tief aangeworven. Voor één jaar komen van Merchtem Bob Depauw en Pierre De Pauw van Lyra Patrick D'Hulst. Ter wijl doelwachter J.P. Pieters voor een jaar naar W. Hofsta- de verhuist. Nog in overleg zijn Perdaens, De Decker en Oe Smet van R. Lebbeke. De kaatsliefhebbens uit Oen- derbelle en omgeving kunnen hun 'kalender wijzigen. De wedstrijd tussen Denderbelle en Ronse PPRW. voorzien voor zondag 23 juni, wordt speeld op zaterdag 22 juni met start te 15 uur SK Oudagem. dat volgend sei zoen naar 'Derde wil, haalde bij Eendracht 'Nieuwerkerken Wi If ried Callebaut weg en Lokeren Pierre De Donder. De Roburspe'er Jef Peelman waait voor één seizoen naar blauw- De Ledenaar Staf Van den Steen, vroeger al speler bij Eendracht Serskamp, wordt de nieuwe trainer van de naar Derde Provinciale gedegradeer. de witzwarte 'klub. Arseen De Ruyck beeft Jong Lede veel diensten bewezen h.j 'is steeds een harde wer ker geweest die in het mid denveld op geen kilometer zag. Lede onderhandelde met De Pinte voor een eventuele voor een eventuele transfer, doch de besprekingen sprongen af. Derde Provincialer Robur Moer- zeke, vorig seizoen op het nippertje van de titel gehou den door Excelsior Sint->Ni- klaas, krijgt versterking var het degraderende VW Hamme komen René Vlaeminck en Jaak Vcrberckmoes oever. beloftevolle Wichelse jeugdspeler Danny Eeckhoudt gaat naar Eendracht Aalst voor een periode van drie sei zoenen met optie. Wilskracht <>ijzegem bleef vo rig seizoen onder de maat. In voetbal komen er vette en magere jaren. De gezonde jeugdpolitiek die groenzwart voert, moet echter naar re sultaten leiden. Er wordt nu gespeeld met een fanionteam, nvallers, joniores en zater- öagknapen. De 34-jarige Rik Van Goethem verlaat Eendracht Zele en zal vanaf volgend seizoen als speler-trainer zijn tenten op slaan te Zelzate. Michel Van Uytfanghe en Dirk Schatte- man gaan voor één jaar mee. De pleeg va Zandsuivers Ap pels krijgt een sterke Zeelse inslag Etienne De Decker en Hugo Heirman komen de paarswitte rangen versterken. Huth. de ex Maccabispeler die vorig jaar Sparta Buggenhout trainde zal volgend jaar de leiding nemen van de Ant werpse tweede provincialer Schilde. Jar.ky Va Craeyenbroek langs zijn kant werd' definitief over gemaakt aan SK Aalst en naar alle waarschijnlijkheid zal ook Etienne Barbé van SK Lebbeke naar deze Aalsterse klub ver huizen. M Van Langenhove SK Lebbeke gaat naar Wieze. V.C.

De Voorpost | 1974 | | pagina 15