VRIJE TRIBUNE STAATSSEKRETARIS L. D'HAESELEER LICHTTE «OPENBAAR AMBT» TOE C.V.P. K.P. B.S.P. V.U. P.V.V. EREMBODEGEMS KORT NIEUWS 2-21 -6-74 De Voorpost IK rcil.iklie brrft lui rerhl dc/c teksten in It- korten PLURALISTISCHE SCHOOL Men is in ons land op zoek naar een nieuw, modern schooltype, dat alle jongens en meisjes, die kunnen en die willen studeren, de intel- lektuele bagage moet bij brengen die nodig is om in de post-industriële maat schappij carrière te maken Het gaat om een pluralisti sche of een gemeenschaps school. Dat zou de school zijn voor allen. Een school type, dat pedagogisch en budgettair over een grote autonomie zou beschikken. Dat nieuwe schooltype zou geleid worden door een de- mokratische samengestelde schoolraad, die representa tief is voor de konkrete gemeenschap, waartoe die school zich richt. Die plura listische school is iets nieuws zowel naar struk- tuur, als naar inhoud en naar beheer. Die operatie kan in de evolu tie van ons onderwijsbeleid een belangrijke etappe wor den! Daarom stel ik voor dat er gebeurlijk met het experiment gestart wordt een paar essentiële voorwaarden. Eerste konditie. Het expe riment met het nieuwe schooltype zal moeten be wijzen, dat het onderwijs kwalitatief verbetert. Dat be tekent, dat de vernieuwing inhoudelijk moet zijn en dat zij moet gebeuren onder pedagogische en weten schappelijke begeleiding. Er stelt zich het probleem van de opleiding van leer krachten, die in de pluralis tische school zullen funge ren. Of zijn de «traditioneel» opgeleide leerkrachten «flexibel» genoeg om er te fungeren? Tweede konditie. Het nieu we schooltype moet de schoolkeuze waarborgen, zoals zij voorzien is in art. 17 van de Grondwet. De vrije schoolkeuze mag tijdens de experimentele periode niet worden opgegeven door de oprichting van een pluralis tische school. De school keuze mag geenszins her leid of beperkt worden tot een keuze tussen de kursus- sen moraal en godsdienst. Derde konditie. De pluralis tische school zou het onder wijs beter moeten demokra- tiseren. De sociale ongelijk heid van onderwijskansen moet definitief weggewerkt worden. De minimum-voor- waarde voor de realisering van «gelijke kansen voor iedereen» is, dat in iedere leerling minstens evenveel geld, tijd en energie wordt geïnvesteerd om zichzelf te kunnen ontwikkelen. Is het dat niet, dan is de demokra- tisering de zoveelste mani festatievan zelfbedrog! Welk zijn nu in VLAANDE REN de reële kansen om met het experiment van de plura listische school te starten? De toepassing van art 17 van de Grondwet heeft voor ge volg dat in ons land twee schoolnetten bestaan. Dat is een historisch gegroeide situatie. Het is nu precies niet omwille van dat feit, dat die schoolsituatie «ne vari- tur» moet blijven bestaan. We konstateren, dat de mentaliteitsverandering vlugger gaat. En we houden er rekening mee, dat bepaal de aksenten worden ver legd. Hier denk ik dan aan het vervangen van de «dog- matica»dooreen «algemene ethiek». Maar de realiteitszin laat niet toe de effektieve schoolkeuze onmiddellijk af te schaffen! We zijn nog niet zover geëvolueerd dat het mogelijk is «Hic et nunc» de twee scnoolnetten in een school in te bouwen! De kansen om met het experiment te starten zijn zeer problematiek! Tenslot te ben ik sceptisch wat het experiment betreft omwille van het onderwijsbeleid zo als het de laatste jaren door de opeenvolgende ministe riële kabinetten van Natio nale opvoeding werd ge voerd. Roger Otte Volksvertegenwoordiger TEGEN HET RECHTS OF FENSIEF De mislukking van de «grote verruiming» ten spijt blijft de nieuwe ploeg Tindemans een eerste en gevaarlijke stap naar de grote verzame ling van «rechts» waarbij de zogeheten kommunautaire partijen bereid zijn hun fede ralistische stellingen ge woonweg over boord te gooien in ruil voor één of andere ministerfrak. De hoofdbedoeling van de gan se operatie «verruiming» blijft echtereen rechts front te scheppen dat een sober- heidsbeleid moet voeren o- vereenkomstig de eisen van de kapitalistische monopo lies. Het plan-Oleffe, met veel tamtam gedoopt tot anti-inflatieplan, is in dit opzicht kenschetsend. Het beoogt alleen de gevolgen van de krisis van de kapita listische wanorde te laten dragen door de arbeiders klasse en door het geheel van de werkende bevolking. Jazeker, hier en daar zullen wel enkele flagrante scherpe hoeken worden afgerond, kwestie van de pil te vergul den, maar het blijft een aanval op de koopkracht van de werkers onder voorwend sel het binnenlands verbruik af te remmen en het voert beperkingen in voor allerlei uitgaven van openbaar nut. Aan de bevoorrechte situa tie van de grote monopolies, multinationals enz. zal ui teraard niet worden geraakt. Daartegen blijft de arbei ders- en demokratische be weging slechts één op dracht van levensbelang d.i. de voorwaarden scheppen vooreen werkelijke politieke wisseloplossing. Voor de onmiddellijke toekomst be tekent dit: steun aan de eisen van de vakbonden, de verdediging van de koop kracht van de werkende be volking door het blokkeren van de prijzen en de demo- kratisering van het belas tingsstelsel. In het bijzonder formuleert de K.P. hierbij volgende voorstellen volledige koppeling van de belastingsschalen aan de indeks voor de kleine en middelgrote inkomens. indeksering van de lonen met een minimum van 300 f per schijf van 26% een levensduurtepremie aan gepensioneerden en so ciaal-betoelaagden. Blokkeren van de prijzen van de openbare diensten en van de huurprijzen voor één jaar. het verzekeren van een minimumintrest op spaar gelden tot 500.000 f. min stens gelijk aan het inflatie percent. de verdediging van de tewerkstelling door openba re initiatieven, het invoeren van een fakultatief pensioen op 60 jaar (55 voor de vrouwen) en het verminde ren van de arbeidsduur. verdediging en uitbrei ding van de sindikale en demokratische rechten. afwijzing van het be roepsleger. Doorheen deze strijd zullen de arbeiders- en vooruitstre vende krachten de grond slag kunnen leggen van een politiek front en van een gemeenschappelijk pro gramma dat ze nodig heb ben om de meerderheid van de werkende bevolking voor hun zaaktewinnen, en in dit land een regering op de been helpen die werkelijk een regering zal zijn in dienst van het volk en niet in dienst van het groot-kapitaal. Het is een dwingende taak van alle vooruitstrevenden aan de opbouw van dit front de beste krachten te besteden Jos DeGeyter Met haar eerste verruiming heeft de regering Tindemans een nieuwe stap naar rechts gedaan. Eén van de twee nieuwe regeringsleden van het R.W. is een industrieel, de h. Knoops, een patronale uitbui ter van de ergste soort. Deze aanwinst zal de liberalen die naar een centrum-rechts- formatie streven welgevallig zijn Hij wordt als staatssekre- taris toegevoegd aan de kris- tendemokratische minister van ekonomische zaken. Zo kan het verbond van de patroons waken op de kapitalistische be langen. De V U. die te Steenokkerzeel bereid was tot nieuwe facilitei ten voor de franstaligen in Vlaamse randgemeenten van Brussel is er inmiddels aan voor haar moeite. Tot hun schande hebben Tindemans en de Vlaamse C.V.P. en P.V.V. zich het veto van Perin en het R.W. tegen de Volksu nie laten welgevallen. De V.U. voelt zich gekwetst, miskend, bedrogen in haar bereidheid tot Vlaamse toegevingen. Kato- lieken en liberalen proberen evenwel nog stroop aan de Vlaams-nationalistische baard te smeren, in de hoop tegen oktober toch nog een vergelijk over Brussel te vinden dat zou toelaten zowel de V.U. als het Brussels front van de frankofo- nen op te nemen in een derde regering Tindemans. De vraag is echter of dè V.U. bereid zal zijn zich verder door Martens van de C.V.P. en Grootjans van de P.V.V. tot op het hemd te laten uitkleden. Rechtsgeoriënteerden in de V.U. zullen allicht de voorliefde laten gelden voor de verstevi ging van het anti-socialistisch en neo-kapitalistisch front, maar er gaan bij heel wat Vlaams-nationalisten ook stemmen op voor een opening naar links. Dit kan de B.S.P. die streeft naar een links alternatief en naar een progressieve front vorming met allen die daartoe bereid zijn niet onverschillig la ten. Terloops weze gezegd dat de Vlaamse socialisten elke verdere toegeving aan Brussel met klem zullen bestrijden zoals zij ook de karikatuur van een gewestvorming, die Tindemans-Perin nog vóór het verlof wensen te zien stem men, zullen afwijzen. Deze gewestvorming eerste fase geeft aan de gewesten geen enkele werkelijke bevoegd heid, maar slechts een raad gevende. Als socialisten blij ven wij op ons standpunt dat de leden van de Vlaamse gewe straad rechtstreeks door de bevolking moeten worden ver kozen én dat de Vlaamse ge westelijke regering verschul digd moet zijn aan de gewe straad zelf. De regering Tindemans heeft nu een gewone meerderheid om te regeren. Een demokra- tisch beleid zoals de socialis ten dit verlangen zou er in be staan de rijken minder rijk en de armen minder arm te ma ken, zomede de tewerkstelling te vrijwaren. Maar het zoge naamd anti-inflatie-beleid van de regering Tindemans bete kent een aanmaning tot mati ging voor iedereen dan wan neer enerzijds de kapitalisti sche winsten enorm zijn ge stegen en anderzijds lonen en sociale vergoedingen door de inflatie worden uitgehold. Tin demans wil ook gaan afrem men in de bouwnijverheid wat slechts tot grotere werkloos heid kan leiden. Om de inflatie werkelijk te bestrijden moet men haar oorzaken bevechten. Deze oorzaken liggen bij de multinationale en monopolisti sche maatschappijen, bij de muntspekulanten en bij de neo-kapitalistische konsump- tiemaatschappij met haar kunstmatige opvoering van de behoeften door de reklame. Zolang men aan deze drie geen halt roept is het niet mo gelijk méér rechtvaardigheid en minder ongelijkheid voor de mens te scheppen. Daarom juist verwerpen de socialisten het neo-kapitalisme en eisen zij ekonomische hervormin gen. Tevens is het nodig de stijging van de kapitalistische winsten speciaal te belasten en een ernstige belastingsver mindering op de kleine en mid delmatige inkomens door te voeren. Met de zich verder naar rechts richtende regering van C.V.P., P.V.V. en R.W. zullen de te genstellingen tussen de klas sen niet verminderen maar toenemen. Lapmiddelen zullen niet beletten dat werknemers en kleine zelfstandigen spoe dig zullen merken wie hun vijanden en wie hun vrienden zijn. BERT VAN HOORÏCK volksvertegenwoordiger TINDEMANS BREEKT VLAAMS FRONT In «De Gazet van Antwer pen» van donderdag 6 juni jl. schreef De Witte als volgt: «Sinds Steenokkerzeel is er een Vlaams Front ontstaan, dat ons de beperking van het Brussels gewest en de ver betering van het intern sta tuut voor dat gebied ople verde. Dat front werd gevormd door CVP en PVV met de VU als loyale partner. Deze partij thans uitsluiten, net alsof ze geen haar beter is dan het FDF, is onrechtvaardig en tevens onverstandig Jn «Het Volk» va^n vrijdag 7 juni was Jef Claes nog heel wat scherper: «Kan men van Vlaamse zijde kapituleren voor het veto van het RW tegen de Volksunie? De, Volksunie heeft op de voor stellen van de Eerste-Minis- ter loyaal ja geantwoord. In die omstandigheden zwich ten voor de chantage van het RW zou ten overstaan van de VU niet correct zijn en de openbare opinie in Vlaande ren zou dergelijke handels wijze minachtend afwijzen als vuile politiek.» Wij nemen aan dat de eer- ste-minister, evenals de voorzitters van de CVP en de PVV, getracht heeft met Perin en het RW tot een akkoord te geraken om, sa men met het RW, ook de Volksunie in de regering op te nemen. Wij moeten even wel vaststellen dat ze, om het met de woorden van Jef Claes te zeggen, gekapitu- leerd hebben voor het veto van het RW! Want zo zijn toch de feiten: tijdens het week-end van 8/9 juni heb ben Tindemans, Martens en Grootjans hun akkoord ge geven voor wat «De Gazet van Antwerpen» onrecht vaardig en onverstandig noemde en voor wat «Het Volk» nog veel duidelijker. «Vuilepolitiek» noemde: De verruiming van de regering naar Waalse 'zijde, met uit sluiting van de VOIksunie! In «De Gazet van Antwer pen» van maandat 10 juni stelt De Witte bitter vast dat de Volksunie «wel erg slecht beloond werd voor haar in schikkelijkheid». In «Het Laatste Nieuws» schrijft Piet Van Brabant: «Door de VU ondanks haar tegemoet komende houding op zulke onheuse wijze te bejegenen, dreigt er thans een nieuwe kloof te groeien tussen de partijen die tot nu toe aan het gesprek van gemeen schap tot gemeenschap hadden deelgenomen.» Deze breuk dreigt inderdaad te ontstaan. Tenzij men nu van de Volksunie zou ver wachten dat deze partij zich zelf als politieke partij zou uitschakelen door niet in de regering te gaan, maar ook niet in de oppositie? Er zijn er die zulks hopen en zelfs openlijk vragen. Nemen zij de Vlaams-nationalisten misschien voor zelfmoorde naars? Tindemans, Martens en Grootjans hebben gekozen. Ze zijn gezwicht voor het veto van Perin. Ze hebben de beledigende inmenging van Perin in een Vlaamse aange legenheid geslikt. Ze heb ben de regering verruimd met het RW alleen. Er blijft de Volksunie derhalve geen keuze meer over: In de oppositie gaan tegen deze regering is nog de enige uitweg. De Volksunie wil het overleg van Steenokkerzeel voort zetten. Maar als het Vlaams front van Steenokkerzeel ge sprongen blijkt te zijn, zal men de schuld hiervan niet op de Volksunie kunnen schuiven. De V.U. heeft zich eerlijk en loyaal gedragen. Als de gewestvorming er uiteindelijk niet komt, zal de kiezer wel weten waar de schuldigen tevindenzijn! Dr. R. Van Leemputten Volkvertegenwoordiger STRIJD TEGEN LEVENS DUURTE EN GEWESTVOR MING Eerste Minister Tindemans heeft de enige mogelijkheid die hem overbleef genomen om een meerderheidsrege ring tot stand te brengen. Het is betreurenswaardig dat de houding van de fede ralistische R.W. een twee derde meerderheid heeft be let door zijn veto te stellen tegen de V.U. Het kamerde bat heeft niettemin de hoop gelaten dat niet alle bruggen werden opgeblazen om in de herfst toch de grondwet meerderheid te bereiken. Belangrijk is ook dat eenie der het eens blijft om te verklaren dat het akkoord van Steenokkerzeel een be langrijke stap is om tot het geregionaliseerde België te komen. Inmiddels heeft de regering zijn tijd niet verloren. Als minderheidsregering heeft zij de strijd aangebonden tegen de inflatie en in over leg met sociale partners maatregelen getroffen voor de bestrijding van de levens duurte door afremming van bepaalde prijsstijgingen. Daarnaast gebruikte de re gering de bespreking tot uitbreiding van haar groep om een wetsontwerp, bevat tende het akkoord van Steenokkerzeel, op te stel- Na oud-minister Moyersoen kreeg het Aalstérse met de regeringsvorming opnieuw een vertegenwoordiging in de regering met staatssekre- taris van het Openbaar Ambt de h. Louis D'Haeseleer. Tijdens een perskonferentie vorige week te Brussel gehou den lichtte staatssekretaris de h. D'Haeseleer de struktuur, werking en betrachtingen van zijn kabinet toe. «Openbaar Ambt» is een niet zo ver trouwde naam als bv. het de partement Binnenlandse Za ken, Jistitie Tot voor de tweede wereldoorlog bestond er in Belgiè geen statuut voor het Rijkspersoneel, dit hield in dat de aanwerving van de per soneelsleden afhankelijk was van de gebruiken van een de partement, wat de willekeur di kwijls in de hand werkte. Om hieraan te verhelpen werden reeds voor W.O. II het «Sekre- tariaat voor Werving van het Rijkspersoneel» en de «Dienst voor Algemeen Bestuur» opge richt, welke laatste dienst alle problemen onderzoekt die ver band houden met de Rijks diensten. In 1963 werd de «Al gemene Direktie voor Selektie en Vorming» opgericht. Uit deze drie administraties die vroeger onder andere ministe ries ressorteerden is de sektor van het Openbaar Ambt sa mengesteld. Meer dan 640.000 personen bij Gemeen ten en Provincies, Semi- parastatalen en parastatalen en in Rijksdienst zijn hierbij be trokken. lenGezien de regering geen tweederde meerderheid telt zal het een voorlopige rege ling worden, die in de ko mende dagen aan het par lement wordt voorgelegd. Belangrijk is zeker dat het R.W. die het ontwerp goed keurde zich daarbij ook voor de toekomst gebonden heeft aan de inhoud van het ontwerp, nl. het Brussels gewest in 19 gemeenten, er wordt niet geraakt aan de bestaande toestand in het randgebied... Het ontwerp zal in de ko mende dagen de partijen in het parlement voor hun ver antwoordelijkheid plaatsen. De B.S.P. zal daarbij kunnen bewijzen of wat haar voorzit ter verklaarde nl. te willen meewerken aan de gewest vorming, oprecht is en of ze als partij de wil en de eensgezindheid daartoe kan opbrengen. Zoniet zullen de socialisten hun verdeeld heid opnieuw moeten ver bergen in een steriele oppo sitie. Ook de V.U. zal moe- ten tonen dat ze de redelijke Driehoeks affaire te Baardegem Baardegem telt heel wat inwo ners, die er dank zij hun zin voor initiatief in slaagden in de wereld een financieel trappeke hoger te klimmen. Uit goed in gelichte bron vernemen we zo pas dat een nieuw privé- initiatief de gemeente op stel ten zette. De heer X, woonachtig te Baardegem, doch even goed bekend te Lebbeke, richtte er een nieuwe bokkenhouderij op. Onze zegsman kon ons vrij duidelijk uiteenzetten, hoe de man op de idee kwam zich een mannelijke geit aan te schaf fen. Aangetrokken door de drukke bedrijvigheid van een bekend dierentehuis te Leb beke en gestimuleerd door de drang van een franksken bij te verdienen, was de koop vlug gesloten. Van Lebbeke naar Baardegem is wel niet zo'n af stand maar aan de Vlaamse staak werd de bok toch even nukkig. Hij is er toch mee thuis- geraakt. Wachten nu maar op zijn mannelijke daden en het kliënteel. Volledigheidshalve moeten we eraan toevoegen dat onze zegsman geruchten opving als zou het Gemeentelijk komitee voor de bescherming van het leefmilieu krachtdadig protes teren tegen deze nieuwe vesti ging in een gemeente, waar het goed is om te wonen. Ook de bok scheen de Baar- degemse lucht niet te appre ciëren, want voortdurend wipte hij over de afsluiting, in de rich ting van Lebbeke. Met behulp van de omwonenden kon het dier gevat worden. De echtge note van de initiatiefnemer stelde de brave man dan ook voor de keus: zij of de bok. Wat hij gekozen heeft, wist onze zegsman nog niet uit te plui zen. Wij volgen met de grootste aandacht deze driehoeksaffai re. SPOED Staatssekretaris L. D'Haese leer legde er de nadruk op dat alles in het werk gesteld wordt om spoed te zetten achter de verbetering van het geldelijk statuut van de personen in openbare dienst. De lange re- geringskrisis remde heel wat af. Op dat vlak zijn de bijzon derste punten die de staatsse kretaris wil afwerken: het syn- dikaal statuut, dat als wetsont werp van 1971 dateert dient door het parlement in de kortst mogelijke tijd goedgekeurd. Verder wil de h. D'Haeseleer een aantal sociale tegemoet komingen, die door de vorige regering al werden ingewilligd, zo spoedig mogelijk afwerken, waaronder de vervoerkosten voor de bedienden van de woon- naar de werkplaats, de aanpassing van de kilometer vergoeding, vakantiegeld voor jonge werknemers, een ge waarborgd maandloon voor werklieden in staatsdienst, de opvoering van het minimum verlofdagen en maatregelen ten gunste van de werkende vrouw in de openbare sektor. Daarnaast wil de Staatssekre taris van het Openbaar Ambt ook de werking van de admini straties en de openbare instel lingen vereenvoudigen door het vlotter doen verlopen van de nu omslachtige beslis singsprocedure, terwijl het ei gentijds houden van het statuut van het personeel kan bewerk stelligd worden door het volgen van nieuwe werkmetodes en door de invoering in het admi nistratief tuchtregime van de mogelijkheid tot eerherstel. PRIVACY EN KOMPUTERS Het Rijksregister dient zoveel mogelijk diensten te bewijzen aan de administratie en aan de bevolking, waarbij evenwel dient gewaakt te worden dat het privé-leven van de burgers en gematigde taal van haar voorman Schiltz waar zal maken en positief verder wil meewerken aan het overleg van gemeenschap tót ge meenschap, met het doel een meer regionaal beleid tot stand te brengen. Zullen wij de eenheid van het Vlaamse front terugvinden of zullen bij de belangrijke beslissing, waarvan het Staatssekretaris L. D'Haeseleer wil een konkrete aanpak. (Ib) inzonderheid op fiskaal ge bied niet aangetast wordt. Staatssekretaris D'Haeseleer kreeg van de Ministerraad opd racht een inventaris op te stel len van alle komputers die in rijksdiensten opgesteld zijn en hiervan ook de rentabiliteit te onderzoeken met het oog op een verantwoord gebruik er van. Aan de hand van deze in ventaris zal een wetsontwerp worden voorbereid waarin de aanwending van de informa- tika in overheidsdienst zal wor den vastgelegd. VAST WERVINGSSEKRE- TARIAAT De Staatssekretaris wenst de nodige maatregelen te treffen voor spoedige regularisatie- maatregelen voor personeels leden, voor een objektieve aanwervingspolitiek, terwijl hij tevens de jongeren op de mo gelijkheden van een carrière bij de Staat wil attent maken. Daarnaast dient er voor de te werkstelling van minder- validen in Staatsverband een bijzonder inspanning opge bracht te worden. J. VELGHE wetsontwerp de voorloper is, de kiezers moeten be treuren dat de vertegen woordigers van onze Vlaam se gemeenschap hun een eerste stap naar meer regio nalisatie ontzeggen, door om politieke redenen (oppo sitie of meerderheid) zich buiten de gemeenschap te gaan opstellen. Diane D'Haeseleer. Het A.C.V. van het Centrum en van Terjoden doktert aan het estetisch uitzicht van Erembodegem. Vorig werkjaar ging het A.C.V. met een aantal dia's van minder nette hoekjes, krotten en dies meer naar het gemeentebestuur. In een recente brief worden nogmaals, en dit naar aanleiding van de nieuwe wegeninfrastruktuur, de frappanste bemerkingen aan het gemeentebestuur overgemaakt. In het schrijven wenst men: verbetering van de voetpaden in de Geraardsbergsesteenweg, Churchillsteenweg waar de fietspaden bij regenweer onder water staan - binnenstraat, Dreefstraat, Van de Maelestraat, Zwalmkouter, Avaanstraat. Leuvestraat, Van de Maelestraat, Driehoek, Dennen-en Beukenlaan. Verder stelt men voor de Avaanstr. te verbieden voor zwaar vervoer; aanwijzingen naar de parkings; nieuwe regeling voor het ophalen van huisvuil op Terjoden; plaatsen van een gemeenteplan op drukke punten van de gemeente; slopen van krotten; onderzoeken om de fietser af te leiden langs de Churchillsteenweg i.p.v. Jarigs de brug over de autostrade. Het A.C.V. heeft de vaste wil met haar aktie door te gaan tot er resultaten geboekt zijn, terwijl eind augustus K A V. en K W B. een wandelzoektocht inrichten om de aandacht te vestigen op de lokale milieuproblematiek. De gezinsraad wordt weer aktief. Schepen De Cremer installeerde deze adviesraad, terwijl voorzitter Paul Peereboom de leden opriep te werken in een eensgezinde geest. Sekretaris isGeraard Boelaert. De gezinsraad is verder samengesteld als volgt: de h. Albert Buerman, mevr. Everaert-Mussche en mevr. Geerts-Mollaert, vertegenwoordigers van.de Bond van Groteen Jonge Gezinnen; mevr. Juliane Van der Jeught, voor de socialistische vooruitziende vrouwen; mevr. Eylenbosch-De Schrijver, voor de Liberale vrouwen bond; mevr. Galle—De Nil, voor de K.A.V.; mevr. Taelman-Van Audenhove, voorde Volksunievrouwen de h. Frans Turck, voor de K.W.B.de h. Willy Franssens, voor de gemeentelijke jongensschool; mevr. Van Vaerenbergh-De Rijck, verpleegster Nationaal Werk voor Kinderwelzijn; mevr. Gaby Staels» voor het katholiek vormingswerk voor landelijke vrouwen; mevr. Steen- hout- D'Hondt, voor het ouderkomitee rijksschool; de h. P. Stevens, sociaal assistent van de K.O.fÓ Zondag a.s. om 11 uur worden verdienstelijke sportieve Erembodegemnaren op het gemeentehuis gehuldigd. Komen aan de eer: Anne-Marie Vannuffel, rekordhoudster over 800 meter, Dirk Deneve en Johan De Saedeleer, jeugdkampioenen in atletiek; de invallers van het voetballende Terjoden die kampioen zijn in hun reeks; VC De Denderzonen, vijftien jaar wielerbedrij- vigheid en 75 keerorganisator in wielerwedstrijden; de tafel tenniskampioen van Blijf Jong; Myriam Decremer, kampioene basketbal met Suncharm Aalst; de provinciale kampioenen die het voorbije weekend in Erembodegem de titel wonnen en ook hun trofeeën zullen krijgen. Dré Steenhout en Roger Seg- hers, klubleiders, aangewezen door de verenigingen die in hun tak aanspraak kunnen maken op de onderscheiding van verdienste: Dolf Vanderveken (Terjoden), Etienne Deschrijver (wielertoeristen), Maurits De Decker (K.W.C. Terjoden), en tenslotte de laureaten van de jongste Sportbiënnale-proeven die door het instituut O.L. V. Termuren werden georganiseerd.

De Voorpost | 1974 | | pagina 2