KERELSBURCHT LEEFT G B c B F H J K t N M 0 B s V Y WAS JIJ AL IN DE PICCADILLY 4 21 -6-74 - de Voorpost UW HDv VAN TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN lesmeed 052-227.62 metalen trappen - trapleuningen - balkon en terrasafsluitingen - poorten, enz M De Backer, Kon Albertstr 75, Dendermonde di 052-211.28 Kleding heeft de beste afwerking, snit, kwaliteit En wat een prijs HUIS ADI, Dorp 41, Grembergen eeckman 053-702.93 De specialist in maatwerk, de laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, super Bultex Bergemeer- —at 18, AALST omar 053-225.56 SPORT levert alle sportuitrustingen aan clubs, scholen en handelaars, rechtstreeks aan fabrieks prijzen (enig in België) Schoolstraat 54, Aalst endermondse rijschool 052-237.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onder richt door gespecialiseerde personen. De Den- dermondse Rijschool, Veldstraat 47, St-Gillis- Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. uro-Home 052-262.71 'eestzaal Edelweiss 052-223.41 Kerelsburcht is reeds jaren de verpersoonlijking van een gezonde jongerenvakantie werking. Deze aktiviteit breidt zich nog steeds uit. Kerelsburcht is wegens haar voortdurende uitbreiding een Nationale Dienst voor Jeugdbegeleiding in Vrijet ijdsbesteding en Open- luchtwerken v.z.w. gewor den en zij richt vakantiekam pen voor alle leeftijdsgroe pen in. Het maandelijks in formatieblad Dijemo is op eenvoudige vraag te beko men op het Nationaal Sekre- tariaat, Keizerlijk Plein, 9, 9300 Aalst. SPORTVAKANTIES VOOR JEUGD EN OUDEREN Wij willen ons overzicht begin nen met de jeugddaar het toch voor deze leeftijdskategorie is dat Kerelsburcht oorspronke lijk werd opgericht. De jeugd- sportkampen zijn in drie leef- tijdskategoriën verdeeld, na melijk kategorie A (7 tot 14 jaar), Kategorie B (15 tot 17 jaar) en adolescenten in kate gorie c (18 jaar en ouder) tel kens voor meisjes en jongens. Als we het sportkampenlijstje doornemen zien we dat tijdens de zomervakantie 94 kampen voorzien zijn. De sporttakken die kunnen beoefend worden zijn tennis, volley, basket, atle tiek, voetbal, paardrijden, zwemmen. Deze twee laatsten steeds met kampen voor initia tie en voor gevorderden afzon derlijk. Alle kampen gaan door in Chateau de Hogne een prachtig vakantiedorpje in de omgeving van Marche. Dit na tuurschoon van 10 ha waar een prachtig kasteel omringd wordt door weilanden, vijvers en bossen heeft een enig mooi na- tuurgezicht. Een autocardienst is voorzien die de sportkampers elke week vanaf Aalst naar de kamp plaats voert. Privé-vervoer is ook toegelaten zodat de ou ders de prachtstreek kunnen bewonderen waar hun kinde ren gaan logeren. Ze kunnen hun longen met de zuivere bos- lucht volpompen of een uit stapje maken naar Han, Ro- chefort en Hooten (grotten), Remouchamps, Dinant (cita del), Spontin (kasteel), Laro- che, Durbuy, Bomal (wijnkel ders), en ook Maredsous, Bar- vaux en Erezee, allemaal toe ristische plaatsjes die gemak kelijk vanuit de kampplaats zijn te bereiken. In het vakantie dorpje kan paardrijden, vissen en zwemmen, naast de bos wandelingen en de sporten zelf. Men kan inschrijven voor één week of meer, doch dit moet zo vlug mogelijk gebeu ren daar het sekretariaat min stens 14 dagen op voorhand de inschrijving en de betaling moet ontvangen zodat de deelnemers hun medisch at test (door een geneesheer in te vullen) en een groene of rode kaart (inschrijving goedge keurd of uitzien naar andere sport) kunnen ontvangen. Een aanwezigheidsattest wordt af geleverd zodat de mutualiteit of sociale dienst kan tussenko men op het deelnemingsbed rag. Buiten de uren sport worden er ontspanningsavonden inge richt, naast krea- en massas pelen zoals één tegen allen of Spel zonder grenzen. Ook zijn er gediplomeerde monitoren ter beschikking zodat de kinde ren op pedagogisch verant woorde wijze in hun sport wor den ingeleid of vervolmaakt. SPELEOKAMPEN EN KAM PEN VOOR ADOLESCEN TEN Inderdaad, vanaf 15 jaar kan men vanaf dit jaar speleokam- pen volgen. Deze heel recente sport wordt 5 maal ingericht, telkens een cyclus van een week op een andere plaats zo dat men meerdere kampen kan meemaken onder leiding van een ervaren speleoloog. Het is duidelijk dat vlee jongeren (zowel jongens als meisjes) zich tot deze sporttak aange trokken voelen. Ook voor ado lescenten zijn er nu kampen. Bovenstaande beschrijving van het natuurschoon en de akkomodatie ter plaatse ga randeren ook voor hen een prachtvakantie. FAMILIEVERBLIJVEN In het vakantiedorp van «Cha teau de Hogne» zijn er voor families, die in een oergezonde omgeving van een hard werk jaar kunnen bekomen vele ont spanningsmogelijkheden voorzien. Men krijgt daar volle dig pension, mooie en gerie flijke logies, en geleide uitstap pen zijn voorzien. Deze Dienst voor Familie- en Derdeleeftijdsvakantie heeft reeds honderden families een prachtvakantie aangeboden en doet dit telkenjare met zo veel geestdrift dat er dit jaar weer niets kan mislopen in de vakantieplanning van het va kantiedorp waar ouderen en jongeren naast mekaar ont spanning en levensgenot vin den. Als we er nog bijvoegen dat ook de Derde Leeftijd kan inschrijven en er ook voor hun logies en ontspanningsmoge lijkheden zijn voorzien zijn we ongeveer rond. Alle verdere inlichtingen zijn te bekomen op het volgend ad res: N.D.J.V.O., Nationaal Se kretariaat, Keizerlijk Plein 9, Aalst. Daelemans Dirk Wij geloven niet dat er in het land van Dendermonde nog mensen zijn die «The Piccadil ly» niet kennen. De nieuwe pub vlak voor de viaduct als je van Sint-Gillis naar Dendermonde rijdt, is inderdaad één der meest besproken gelegenhe den die de laatste jaren in het Dendermondse geopend zijn. Dat hoeft eigenlijk niemand te verwonderen als men weet dat het in feite de eerste «pub» is die naam waardig die in het Dendermondse geopend wordt. De naam pub komt uit Engeland. Een pub is een ty pisch Engelse drankgelegen heid en over het kanaal zijn er een heleboel voorschriften waaraan de baas van een pub en het publiek zich dienen te houden. Geen wonder dan ook dat de Piccadilly aan de Em. Hiel- straat te Dendermonde ook op en top Brits is. Het prachtig meubilair in gezellig donker bruin hout, de prestigieuze muurbekleding, de makkelijke roodfluwelen zetels en de mooi glanzende koperen luchters, alles straalt een gezellige ty pisch Britse intimiteit uit. Onze foto's zullen dat allicht beter il lustreren, dan wij het kunnen beschrijven, maar als jet het echt helemaal zelf wil meema ken moet je beslist eens langs komen. Frans De Jonghe en Daisy, die de scepter zwaaien in de nieuwe gelegenheid zul- ien je echt vriendelijk ontvan gen, zodat je het bij dat ene bezoekje zeker niet zal laten. Zij die Engeland kennen weten dat de Engelse pubs vrij vroeg de deuren sluiten. Eenmaal de avondklok tien uur heeft gesla gen geraak je in geen enkele pub in het land van Elisabeth nog binnen. Hoewel eigenaar Patrick Van Acoleyen er bij de inrichting zeer strikt de hand heeft aan gehouden dat men in de echte pub-stijl blijft, toch wil hij wat graag een uitzondering maken waar het over het slui tingsuur gaat. Inderdaad, in «The Piccadilly» hoef je echt nog niet te vertrekken om tien uur, integendeel, dan groeit de sfeer nog maar pas naar zijn hoogtepunt. De vogeltjes zitten meestal al flink te zingen in de morgenlucht vooraleer Frans De Jonghe de deur sluit achter de laatste klant. Wij Vlamingen blijven nu eenmaal graag aan de toog plakken en wanneer dat dan in een gezellig decor kan gebeuren is dat des te aangenamer. Niet alleen het gezellige inte rieur en de vriendelijke bedie ning maken van de nieuwe pub zo een toffe zaak, maar er is ook de kwaliteit van wat je er gebruiken kan. Naast een hele waaier van diverse bieren, en andere drankjes, zijn er ook de snacks. Wie durft zeggen dat hij na een avondje leuk boeme len geen zin heeft in een lekker hapje. Geen uitvoerige maaltijd natuurlijk, dat ligt te zwaar op de maag na al dat geboemel, maar een lekker hapje om de doorstane emoties van die avond even te laten bezinken. In «The Piccadilly» kan je daar voor altijd terecht en tegen de- In een van de afzonderlijke boxen kan je rustig praten met je vrien den. erman 052-238.16 Michem - Tapison. Nylontapijt e.a. Vloerbekle dingen in overgrote keus bij Herman, Michem, Potiaulaan 16, St.-Gillis-Denderm. Vraag vrijblij vend alle inlichtingen n sportarena 052-227.33 is het toonaangevend op gebied van sport, camping, zwembaden, tuinspelen, vrije tijd, enz! Opwijkstraat 21B, Lebbeke. o-Sport 052-217.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en kamping. Statiestraat 21, Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. 'om leen gerust 053-260.16 op handtekening Hypotheken - Verzekerde geheimhouding. Inliohtingen bij Van den Berghe. Hoogstraat 77. Haaltert. attoflex 052-211.77 de bedvermg vooi een goede nachtrust. Verdeler voor dè streek Meubelen E. DE PETTER. Kon. Albertstraat 14. Sint-Gillis-Dendermonde. ieuwste mode 052-212.82 aan de laagste prijzen biedt U SCOTEX KLEDING Brusselsestraat 33 Dendermonde. Ook dames- en kinderkleding odehuis 053-220.29 Lingerie YVONNE - alle dameskleding - special teit bruids-, avondkledij eigen atelier Esplanadestraat 20. Aalst. |vergordijnen 052-235.50 ploegstotten (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardrsette. tergal enz. Zonneblinden, luxaflex, louverdrape. vouwdeuren, modern fold, meten, afwerken, plaatsen, GUIDO MICHEM, Potiaulaan 11, Dendermonde. loelsie kleding 052-216.11 lalons 053-282.81 meubels en alle bmnenhuisversieringen. Galerie De Keizer ENSOR Rechtstreekse waar uit ver schillende landen Vlaanderenstraat 6 Keizerli|ke Plaats 8, AALST zoekt 052-221.20 gezelschapsspelen voor groot en klein Een overgrote keus vindt U in de boek- en papier handel P VAN GEERTRUYEN-DE RIDDER, Dijk- straat 5, Dendermonde Ook alle planafdrukken. 'oor rijlaarzen 053-250.94 voor moderne ruiters te verkrijgen één adres MALLY SHOE, Nieuwstraat 53. AALST. AIGLE in alle maten en breedten 053-237.46 zitten duizenden met ASTMA-aandoeningen Eén oplossing De MEDISCHE matras Verkrijgbaar bij DE PAREL Molenstraat 41 NIFUWERKERKEN. vonne en Jozef 053-733.95 rijden met een bromfiets van HOFMAN Gentsestraat 4-6, AALST Alle herstellingen, 1 jaar waarborg, gratis onder houd Prijzen vanaf 4.900 tot 150.000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar. oek 053-237.46 het Oost of West bij DE PAREL koopt U het best. Molenstraat 41, Nieuwerkerken Een van de gezellige zithoeken met op de voorgrond de scheepsklok, waarmee de Engelse patron het laatste glas aankondigt. mokratische prijzen natuurlijk. Neen, wij geloven niet dat er veel drankgelegenheden be staan waar men zo zorgvuldig met alles heeft rekening ge houden óm het de klant aan genaam te maken dan «The Piccadilly». Neem nou bijvoor beeld de muziek. Altijd fijn uit gekozen, luid genoeg om het te horen en net niet zo luid dat het hi nderend zou zijn voor een se rieuze diskussie. Indien die diskussiezou moeten verlopen tussen nogal veel mensen, dan is daar ook een oplossing voor in de pub. Sinds kort is ook het bovenzaaltje helemaal in orde en kan het gebwikt worden voor vergaderingen, zakenrendez-vous en noem maar op. Als je The Piccadilly buiten komt, stel je dan ook onwillekeurig de vraag hoe het mogelijk is dat er vroeger nooit iemand op het gedacht geko men is een pub te openen. Waaróm moest het precies Pa trick Van Acoleyen zijn, een jonge man van nog geen twin tig lentes Het antwoord daarop vraag je hem best zelf. We weten het natuurlijk niet, maar we menen dat Patrick wel moet geboren zijn onder een gesternte dat het zakendoen gunstig gezind is, en we wen sen hem van harte toe dat het zo ook zou mogen blijven. Wie weet welke initiatieven schudt die man in de komende jaren nog uit zijn mouw. Voor ons niet gelaten, hoor (Med.) Een gezellige houten toog, versierd met koperen ornamenten en bijpassende barstoelen. Hieraan kan je uren doorbrengen j THE PICCADÏLLY\<& WATarmnsal De mooie buitengevel van The Piccadilly.

De Voorpost | 1974 | | pagina 4