EREMBODEGEM VROEGER EN NU DOOR K. DESCHRIJVER VOORTAAN FEMINISTISCHE KONKURRENTIE VOOR POLITIEKE PARTIJEN TE AALST Ook voor een Aaistenaar zal een bezoek aan het toeristisch informatiebureau de moeite lonen. MEN IS BEZIG VAN PRIESTER DAENS EEN HEILIGE TE MAKEN MOEDER, WAAR KUNNEN WE NU SPELEN? 1876 PARKEERPLAATSEN TE AALST Erembodegem Kort Nieuws De Voorpost - 21 -6-74 - 9 Tijdens een geanimeerde vergadering, waar een twintigtal aanwe zigen, zowel vrouwen als mannen, na een rijke gedachtenwisseling, over het programma van de Verenigde Feministische Partij en een totale maatschappijvisie, werd overgegaan tot de oprichting van een Aalsterse afdeling van de VFP. In de gedachtenwisseling kwam het basisidee van deze feministi sche partij waarom men zich als partij wilt affirmeren naar voor. De VFP is er van overtuigd dat slechts langs politieke weg, eigen vertegenwoordigsters in Parle ment, provincie- en gemeentera den, de doelstellingen van de fe ministische beweging kunnen verwezenlijkt worden. Bovendien wenst de partij via het neerleggen van volledige kieslijsten in negen arrondissementen de mogelijk heid te benutten van over dezelfde uitdrukkingskanalen als de over ige partijen te beschikken, nl. televisie- en radiozendtijd. Men is helemaal niet tevreden met een mandaat in de bestaande par tijen, daar men aldus het VFP zich eerst als partijgenoot en pas daarna als vrouw gedragen kan. Dit zich niet herkennen in de be staande partijen trekt zich door voor wat de opvatting van de VFP is over de maatschappij-ordening Parallel lopend met hun aktie voor de verwezenlijking van het urgen tieprogramma op juridisch en ekonomisch-sociaal vlak voor de gelijkberechtiging van de vrouw, doktert men aan een eigen maat schappijvisie die als socialiserend kan omschreven worden, waarbij de VFP afstand neemt van het idee een loutere 'vrouwenpartij' te zijn. Hoofdpunten uit het pro gramma zijn: gelijk loon voor ge lijk werk; gelijke bevordering voor gelijke benaming, gelijk recht op onderwijs en vorming; gelijke rechten bij het toekennen van de voordelen op het gebied van de maatschappelijke zeker heid; intrekking van de fiskale kumulatie van het inkomen van de echtgenoten; hervorming van het juridisch statuut van de gehuwde vrouw; sociaal statuut voor de vrouw aan de haard; oprichting van sociale instellingen: kinder crèches, scholen, zieken- en rus thuizen, sport en kuituurcentra enz.; intrekking van de strafmaat regelen inzake vruchtafdrijving en ruime voorlichting op het vlak van de gezinsplanning; hervor ming van het kiesstelsel met het oog op reële demokratie met in trekking van de voordelen ver bonden aan de lijststem en de ku mulatie; deelneming van de vrouwen aan alle beslissingen be treffende de gehele natie en ten slotte sociale en ekonomische rechtvaardigheid voor iedereen. Voor deze jongste telg van het rijk gediverseerd politiek palet van de Denderstreek worden de volgende objektieven vooropgesteld: le denwerving, propageren van par tij en ideeën en het samenstellen van volledige kieslijsten voor de eerstvolgende verkiezingen. Het kontaktadres voor de Aals terse afdeling is: Lo Wijnant, Ge- raardsbergsesteenweg 176, 9440 Erembodegem. JOHAN VELGHE Vanzelfsprekend richt het toeristisch informatiebureau zich tot eenieder die niet zo met de stad Aalst vertrou wd is. Nu reeds zijn wij ervan overtuigd dat dit bureau tijdens de zomermaanden, gezien de centrale en goed bereikbare ligging —in het gebieds- huisje van het Belfort op de Grote Markt en doorzijn rijke en overzichtelijke informatie, een sukses tegemoet gaat. En toch zou het zonde zijn als Aaistenaar en streekgenoot tijdens juli en augustus eens niet een bezoek te brengen aan dit bureau want het gamma dokumentatie dat door de Stedelijke Kommissie voor Toerisme, de gewestelijke VW «De Denderstreek», de Handels kamer en de Stedelijke Ekonomische Dienst evenals door de Federatie voor Toerisme van O.-Vlaanderen ter beschikking wordt gesteld, kan de kennis van eigen stad en eigen streek heel wat verruimen. Hieronder het volledig overzicht van wat men bekomen kan in het informatiebureau. Dokumentatie ter beschikking gesteld door de Stedelijke Kommissie voor Toerisme van Aalst. Folder over Aalst (in 4 talen): gratis Heruitgegeven folder over het «Oud Hospitaal» te Aafst: gra tis Hotelfolder Aalst (in 4 talen): gratis Folders Denderroute: 15 F Repmdukties Aalst inXIX* eeuw (lithografieën doorHoolans): 1.475 F Glasramen «Aalst in brandglas»: 1.000 F Gekleurde postkaarten over de St.-Martinuskerk: (klein for maat: 7 F, groot formaat: 15 F, serie: 150 F) Postkaarten over Aalst (zwart-wit): 3 F Katalogus «Nationale Vakbeurs Grafiek aan de Nijverheid»: 100 F Brochure «Keuren bewaard in het stadsarchief van Aalst»: 25 F Postkaarten in 4 kleurendruk uit Dirk Martensboeken (serie van 6): 30 F Afdrukken van plannen van de stad Aalst en van het «Land van Aalst» uit A.Sanderus, Flandria lllustrata, 250 F per stuk Dokumentatie ter beschikking gesteld door de gewestelijke VW «De Denderstreek» Nieuwe folder over Ninove: gratis Folder over toeristische bedrijvigheid van Geraardsbergen: gratis Nieuwe folder over de «Falluintjes» (Baardegem, Moorse! Meld erf, Herdersem) met beschrijving van het pikfeest dat dit jaar te Herdersem zal plaats vinden en inlichtingen over het TV-programma «Beentje Buiten»: gratis. Folder «De Denderroute»: 15 F Dokumentatie ter beschikking gesteld door de Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen. Folders Puyenbroeck en Oost-Vlaanderen (4-talig): gratis. Vijf reprodukties van akwarellen van Herman Verbare (afzon derlijk te bekomen) met als onderwerpen: O.LVrouwkerk Deinze, Belfort te Gent, Stadhuis te Geraardsbergen, Abdij kerk te Ninove, Hotond te Ronse, formaat 28 x 26 cm.: 60 F Map met reprodukties van 12 tekeningen van Herman Ver ba ere. Oostvlaamse gemeentehuizen: 50 F idem Oostvlaamse waterwegen: 50 F Dubbele spijskaarten met reprodukties van tekeningen van Herman Verbaere, per reeks van 12 36 F Autoroutes: Meetjeslandse Krekenroute, 15 F. Moervaar troute 15 F. Denderroute 15 F. Vlaamse Ardennenroute 15 F. Scheldelandroute 10 F. Voorlichtingsbrochure «De E3 en het Toerisme in Oost- Vlaanderen» 15 F Abdijen en Begijnhoven in Oost-Vlaanderen: 40 F Voetwandelingen in de reeks «Op stap door Oost- Vlaanderen»: Zwalmstreek 10 F. Waasland 10 F. Meetjesland-Houtland 10 F. Vlaamse Ardennen nr. 1 10 F. Vlaamse Ardennen nr. 2 10 F. Leiestreek 10 F. Dokumentatie ter beschikking gesteld door het Kommissariaat-Generaal voor Toerisme te Brussel. Toeristisch evenementenkalender (ned. engels): gratis België Folklore: gratis Folklorejaar en musea 1974: gratis Dokumentatie ter beschikking gesteld door de «Handelska mer» en door de «Stedelijke Ekonomische Dienst» Dokumentatie: kosteloos Statistische gegevens betreffende: de tewerkstelling de belangrijkheid der nijverheidstakken de industriezone Ter inzage: Nomenklatuur van de handel- en nijverheidsinstellingen o.a. buitenlandse- en binnenlandse adresboeken nopens firma's met aktiviteiten op internationaal niveau. Gepropageerde produkten van de Aalsterse handels- en nijver- heidssektor. Het toeristisch bureau, Belfort, Grote Markt, zal open zijn vanaf zaterdag 29 juni a.s. om 14 30 u. en verder iedere dag in juli en augustus van 10 tot 12.30 u. en van 14.30 tot 18 u. Gesloten op maandag. Telefonisch te bereiken via nr. 053-257.51 en vragen naar Informatiebureau-Belfort J.V. Geboren te Hekelgem in de jaren 29, vestigde Karei De Schrijver zich na jaren te Erembodegem. Als be diende aan de «postcheck» had hij steeds vroeg gedaan met zijn dagelijkse taak en besloot akademie te Brussel te lopen. De schilder- en te kenafdeling boeiden hem zo'n vijf jaar. Tijdens deze studies waagde hij zich op het terrein van het kopiëren en slaagde er won derwel in om werken van Bas- tien, Boulanger en stillevens van Stevens na te bootsen. Op onze vraag of hij dan geen last kreeg op de akademie ant woordde hij: «Op zo'n school krijg je wel een degelijke basis, maar in de praktijk gaat het er anders aan toe. Het kopiëren bracht me veel technieken bij.» Tot 1954 had hij als leermees ter Van Gelderen en Van Cam- penhout waar hij soms privélessen van kreeg. In 1956 stelde hij voor het eerst tentoon te Aalst in de Belfortkelder waar hij vooral met stillevens en een paar landschappen uit pakte. Karei de Schrijver stelde op 15 16, 17 en 20 juni in het gemeentehuis van Erembode gem tentoon. Maar wat zo spe ciaal aan deze ekspositie is, is het feit dat hij werken brengt van totaal verdwenen gebou wen. Het spreekt vanzelf dat vele Erembodegemenaars kwamen kijken en zich een of ander hoekje uit hun gemeente herinnerden. Aan de hand van zijn geheugen en een paar fo to's ging hij bijvoorbeeld de hoeve van «Bellens Boer» weergeven. De hoeve waar een echte anekdote aan is ver bonden, ligt nauw aan 't hart van het publiek. Trouwens aan alle doeken van De Schrijver is een geschiedenis gekoppeld, vandaar de grote volkstoeloop. Zijn werk heeft iets persoon lijks maar is toch natuurge trouw. Wat opvalt is steeds de zelfde hemel die terugkomt, het helder blauwe uitspansel met een paar witte wolkjes. Een verklaring hiervoor kan de kunstschilder niet geven, mis schien voelt hij zich het meest tot zo'n lucht aangetrokken. Een ander detail is bijvoor beeld de lemen muren van de hoeven. Nadat hij de verf dik heeft opgezet, laat hij deze drogen, krabt hem af, zet er een glacislaag op om tenslotte het hele doek te herverven, zo doende bekomt hij een prach tig effekt. 't Zijn net echte mu ren. Met brede penseeltrekken en het paletmes werkt hij schil derijen tot in de kleinste détails af met enkel olieverf. Hij lukt er ook wonderwel in zijn schilde rijen een warmte mee te geven. Maar Karei heeft meer dan één pijl op zijn boog. Saxofoon en klarinet hebben hem 18 jaar geboeid. Voor vele nu grote Vlaamse vedetten schreef hij in hun begin karrière arrange menten. 't Was een schone tijd, maar nu moet ik de plaats rui men voor jongeren. Trouwens het spelen in een orkest kostte veel tijd en mijn schildershobby heeft er onder geleden. Zes jaar heb ik verloren door deze vrijetijdsbesteding, aldus de Schrijver. Op onze vraag of hij voor het publiek of voor zichzelf schil derde antwoordde hij: «Vroe ger schilderde ik veel stillevens met wild. Trouwens alle «wild»-schilders heb ik bestu deerd. Nu ik op het terrein ben gekomen om verdwenen ge bouwen of gebouwen die zul len verdwijnen te schilderen houd ik er me graag aan. Ik aanvaard bestellingen van mensen die graag hun eigen «verdwenen» hoekje in huis willen. Met deze tentoonstel ling heb ik een heel pak orders. Maar als ik eerlijk wil zijn, ik zou liever andere dingen schilde ren, het steekt toch soms te gen. Maar je moet ook het fi nanciële aspekt bekijken. Ik kan de kliënten toch niet aan de deur zetten. En doordat ik veel verkoop kan ik de werken aan een goedkopere prijs leveren, de «kleine» man kan ook al eens een werk kopen. In de toekomst gaat De Schrij ver wellicht in Villers-la-Ville en Ottignies schilderen, dit op aanvraag van menige inwoner. ROEL VAN DE PLAS PROVINCIALE MUZIEKTORNOOIEN De Provinciale Muziektor- nooien mochten zich in onze streek in een waar sukses ver heugen. Op vrijdag 14 juni tra den te Lebbeke maatschap pijen op uit Baardegem, Her dersem en Aalst. Er was grote belangstelling (men schat het aantal luisteraars op verschil lende honderden) en de op voeringen vielen in de smaak van de jury. Er werd gezorgd voor een rustige plaats op het Dorp en stoelen voor de toe hoorders, alhoewel niet ge noeg. Qua verlichting liet men wel een steek vallen want het laatste stuk werd gespeeld zonder elektrische verlichting rond 21.20 uur! De koninklijke Harmonie «Concordia et Docili- tas», die zich laatst nog onder scheidde met haar Majoretten- korps promoveerde van tweede naar eerste divisie. Jeugdgroep «Bardo» van Baardegem werd bevorderd naar tweede divisie en de So cialistische Harmonie «Hand aan hand» van Aalst (samen met de Vlaamse katholieke Fanfare van Welle de vaan deldragers van de streek van Aalst vermits beide in de hoog ste afdeling ere-afdeling, op treden) werden in hun divisie behouden en mogen meedin gen in de Vaandelwedstrijd. Een prachtige uitslag dus voor de drie deelnemende maat schappijen. Op zaterdag 15 ju ni, te Velzeke-Zottegem, had dan de slotfase plaats van de Provinciale Muziektornooien 1974. De Fanfare «voor God en Vlaanderland» van Schel- dewindeke onder leiding van de heer Stadeus wist zich in tweede divisie te handhaven. De Koninklijke Harmonie «St.-Cecilia» uit Merelbeke onder leiding van de heer Wol- laert en de Koninklijke Fanfare «Moed en Volharding» uit Zottegem-Velzeke onder lei ding van de heer Melckebeke mochten zich beiden verheu gen in een promotie van tweede naar eerste divisie. Het neusje van de zalm bracht wel de Koninklijke Harmonie St.- Cecilia uit Oordegem die zich, onder leiding van J. Muylaert, voor vier jaar wist te klasseren in de kategorie uitmuntend heid. Voor ware muziekliefhebbers waren deze prestaties een echt festijn. JM. Aalst heeft opnieuw zijn beroemde zoon Priester Adolf Daens herdacht. Volgens een traditioneel maar beproefd schema en netzoals Outer een week eerder Hector Plancquaert en Den- derhoutem twee weken eerder Alois De Backer hadden her dacht: een mis, een optocht, bloemenhulde en toespraken bij het standbeeld of grafmonument. Te Aalst en elders is het steeds weer een al te kleine kern onvoorwaardelijke getrouwen die zich voor dit alles inzet en dus de eer ervoor verdient. De eer en de dankbaarheid van een volk dat aan Daens en het daensisme heel veel verschul digd is. Daaraan moeten wij echter de bedroevende vaststel ling koppelen dat de herinnering aan een onvergetelijke brok nationale geschiedenis slechts levendig kan gehouden wor den dank zij private initiatieven. Geen enkel gemeentebes tuur uit het arrondissement Aalst heeft blijkbaar voldoende inzicht en durf om in deze eervolle aangelegenheid enig initiatief te nemen. In Vlaanderen is het bijna een klassiek gegeven steeds weer het verleden te verzwijgen. Maar intus sen ontkomt men toch niet aan de wetenschap dat het een der eerste plichten is van een kultureel ontwikkeld volk zijn verleden te kennen en te eren. Men kan natuurlijk aanvoeren dat het daensisme nog niet tot het eigenlijke verleden hoort, dat het een taai bestaan kende en dat de rechtstreekse erf genamen ervan vandaag de dag de mggesteun zijn van bepaalde politieke frakties, zodat openbare initiatieven be paalde a priori's zouden oproepen. Ook zou men kunnen beweren dat de herdenkingen steeds weer teruggrijpen naar dezelfde clichés, waarmee men vandaag wel eens de aan sprakelijkheid voor het persoonlijke drama van priester Adolf Daens naar verkeerde mensen zou kunnen toespelen. Het is duidelijk dat men de geestelijkheid van vandaag en de partij-katolieken van vandaag niet meer aansprakelijk kan stellen voor hun door de geschiedenis totaal veroordeelde voorgangers. Daarom zou men priester Daens eindelijk moeten gaan plaat sen op de achtergrond van de wordingsgeschiedenis van het daensisme: een beweging van sociaal bewuste en demokra- tisch ingestelde flaminganten, die kort na de opkomst van het socialisme aansloten bij een internationale kristen- demokratische tendens en op die wijze tegenover twee za ken een alternatief boden: de verdrukking van een volk van kleine lieden en het toen nog antiklerikale socialisme. Men zou priester Daens daarenboven niet meer mogen losmaken van de grote Vlamingen en volksnationalisten die met hem en zijn broer de strijd tegen het misdadige konservatisme aan gingen: Hector Plancquaert, Alois De Backer en anderen. Tenslotte moet men ook eens de moed gaan opbrengen het triomfalisme te doorbreken waarmee men Vlaanderen steeds onderdanig en ondergeschikt heeft gehouden. In 1900 her haalde ook Woeste steeds maar: kijk eens hoe goed jullie het nu al hebben. Waarop De Backer tijdens een meeting rea geerde: ik groet u dan, Vlaamse honden, ik groet u, Vlamin gen die aanvaarden de minderen te zijn en de bevolkers van een wingewest van een franstalig herenvolk. En in 1974 kan men zich oprecht de vraag stellen of De Backers woorden reeds aan aktualiteit hebben ingeboet. De algemene erkenning van Priester Daens vertoont nog een tweede gevaarlijk feit. Velen die hem eindelijk in ere hebben hersteld, zouden willen dat zijn politieke aktiviteit definitiefin de beduimelde dossiers blijft rusten. Zij veroorzaken bewust of onbewust dat hij niet langer meer een groot daensist is, maar een te aanbidden heilige wordt. Hierdoor zou de hulde aan Priester Adolf Daens wel eens een weg kunnen opgaan die hem als figuur en als vertegenwoordiger van een bewe ging doet vergeten en onschadelijk maakt. De geschiedenis is immers rijk aan dergelijke voorbeelden Zij weze een les voor allen die Daens werkelijk in ere willen herstellen. Frans-Jos Verdoodt Uit een mededeling van het schepenkollege van Openbare Werken kan men de volgende getallen afleiden voor wat het aantal beschikbare plaatsen betreft op de parkings van de stad: 174 plaatsen waar de schijf verplichtend is en 1702 plaatsen waar men vrij parkeren kan. Daar dit aantal onaf- doende is weet eenieder die zijn wagen probeert kwijt te geraken in het stadscentrum. In het totale cijfer van 1876 parkeerplaatsen werden dan ook reeds de 427 plaatsen van de nog uit te voeren pendelparking achter het station bijgerekend. Er is een nood aan verschillende kleinere doch verspreid over het centrum liggende parkings, terwijl tevens een betere aanwijzing naar de totaal onderbezette parking achter de Keizershallen, een eerste ontlasting van het cen trum voor gevolg zou hebben. Het vredesplein telt 35 gelimiteerde (met schijf) plaatsen, het Esplanadeplein ziet met de verfraafingswerken het aantal da len van 110 naar 68 vrije plaatsen. Op de parking van de Pontstraat kunnen 120 wagens terecht, terwijl er 63 op de Grote Markt met het schijfregime hun wagen kwijt kunnen. Op de Hopmarkt is er ruimte voor 158 vrij te stationeren auto's en 30 met schijf, terwijl de ruimte achter de Keizershallen (Beek- veldstraat) open is voor 200 auto's; de Graanmarkt voor 55 en het Stationsplein voor 28 zij het voor deze laatste met schijf. I n de Burchtstraat ,130, Houtmarkt 78, Peperstraat 20, Oude Vismarkt 15, St.-Maartensplein 63, aan de Kliniek (Leopold- laan) het totaal onafdoende aantal van 15 Op de Werf 19 en 4 met schijf; aan de Watertoren 6, Bloemveiling (Albrecht- laan) 85 en het Astridpark 25. De Pierre Corneliskaai geeft plaats aan 110 wagens, het Kannunik Colinetplein aan 46. Veertien wagens met schijf op het Keizerlijk Plein, kant Woulf, en 27 langs de Handelsschool. Aan het Kerkhof is er plaats voor 35 auto's en de nog aan te leggen pendelparking achter het station zal 427 wagens kunnen bevatten. J.V. Dat de Aalsterse Koördinatie- en adviesraad voor de jeugd sinds zijn oprichting in de eerste plaats heeft geijverd om aan de Aalsterse kinderen speelruimte te bezorgen hebben we hier reeds meermaals vermeld. En geprezen. Zonder op de feiten vooruit te lopen durven we de oplossing die het adviesorgaan uitdokterde met het oog op de komende vakantie bestempelen als een geslaagde eerste pas in een toch wel onvermijdelijke (en noodzakelijke) raid naar een stad waar voor iedereen een beetje plaats is. Wat er van is: over korte tijd zullen een aantal 'speelterreinen' worden open gesteld. Tenminste, de moge lijkheid om met zeer weinig kos ten een aantal plekjes speel- klaar te maken bestaat. In een advies aan het stadsbestuur wijst de Koördinatie- en advies raad erop dat, gezien de toegeno men en toenemende verkeersd rukte, de inbeslagname van stra ten en pleinen als parkeerruimte, de enge behuizing bij velen en het ontbreken van een tuin. het nood zakelijkheid is in alle wijken van de stad de nodige ruimte voor kin derspel te voorzien. Dit dan vooral gezien het natuurlijk ver langen van kinderen met anderen te spelen en de wenselijkheid om dit op een gezonde en veilige ma nier mogelijk te maken INVENTARIS: In een aanvullende nota bij dit ad vies wordt een inventaris opge maakt van de stadseigendommen die voor wat betreft de komende grote vakantie in aanmerking ko men om kinderen te laten spelen. We kunnen twee reeksen onder scheiden. Om te beginnen gaat het om terreinen die reeds afgewerkt zijn of door spelende kinderen worden gebruikt. Zonder enige kommentaar: stadspark en sport centrum, Astridpark, Volksplein, Ledebaan, Gulden Boomplein, Houtmarkt, sportcentra Rozend- reef en Affligemdreefspeelplaat sen Ten BergEngelenstraat, Park De Blieck, St.-Jobstraat. Een tweede serie bestaat uit stadster- reinen die mits enige inspanning kunnen opengesteld worden: Oud Slachthuis (dit stuk zou met een nadarafsluiting kunnen verdeeld worden in enerzijds parkeer ruimte en anderzijds ingang langs de Slotstraat als speel ruimte). Zijn daar verder nog de bloemen veiling, Stadswijk Ten Berg, Schietbaan, Biekortstraat- Boudewijnlaan. Gevraagd werd nog de toegang tot drie laatstge noemde terreinen mogelijk te ma ken door het gras te maaien. Mits goedkeuring door de Maatschap pij voor Goedkope woningen zit er ook een kans om de buurt van het Begijnhof als speelruimte open te stellen. EN VERDER? We schreven hoger reeds dat deze stap ons als geslaagd voorkomt. Veel zal echter afhangen van de verdere aanpak en uitbouw. Een regelmatige bezoekbeurt van de leden van de raad zou in ieder geval heelwat kunnen duidelijk stellen voor de toekomst. Omdat de mensen van de Koördinatie- en adviesraad met dit initiatief bewe zen hebben het krediet dat hen van vele zijden werd toegekkend waard te zijn willen we voorlopig eigen bedenkingen op zak steken. Wel bijhouden. ANDRE HEYVAERT De Zwalmkouter is sedert de openstelling van de viadukt tussen het station en de Vredestraat een gevaarlijk oord geworden voor spelende kinderen, temeer daar deze weg de nieuwe verbinding is voor het industrieterrein. De Asfaltplant aan de oprit van de autosnelweg te Terjoden krijgt meer dan waarschijnlijk een nieuwe exploitatievergunning vSn de Bestendige Deputatie. Deze installatie werd indertijd opgericht om de werken aan de autosnelweg vlug te laten opschieten. Voor de buren die met de milieuhinder opgescheept zitten is er dus nog geen onmiddellijke hoop op de verdwijning van het bedrijf.

De Voorpost | 1974 | | pagina 9