KONINKLIJKE FANFARE ST.-CECILIA EREMBODEGEM VIERT 120-JARIG BESTAAN Gijzegem Hofstade Erembodegem 12- 29-6—74 - De Voorpost VAN DE VOORDE WINT KLUBKAM- PIOENSCHAP De finale van de klubkampioenschap van de B.C. Kasseistampers gaf aanleidin tot spannende matchen en gaf volgende uitsla gen: B. Van de Voorde won voor Van Biesen, verleysen, De Vakcj, De Valck junior (nog maar 13 jaar), Paul Segers, Gilbert de Deyn, Freddy De Taey, M. De Wael, Albert Verleysen, Rudy Verleysen, D. Hooge, J. Lowie, Robert Eeckhout, Robert Janssens en A. Van Goethem. TWAALFDE TUINFEESTEN De lagere scholen van Gijzegem richten dit weekeinde hun Twaalfde Tuinfeesten in. Vermakelijkheden en attrakties zijn op de koer voorzien en de zaterdagavond treedt de Family Band op. Iedereen is hartelijk uitgenodigd, er is voor elk wat wils. PIK HEEFT NIEUWE REDAKTIE Deze dynamische maandelijkse uitgave van de jeugdklub werd deze maal over gans Hofstade verspreid en kreeg overal goeie reakties. Inderdaad PIK (=Pallieter Informatiekrant) is een lezenswaardig blad dit vooral onder impuls van een nieuwe redaktie, waarin Bea bakareke (hoofdredaktrice), Hendrik Van Dessel en Erik Meuleman (verslaggevers) en Marc van Neck (lay out) prachtige staaltjes van vakwerk ten beste geven. De volgende PIK zal echter alleen aan de leden gestuurd worden. Daarom vraagt men een lidkaart (50 frank voor 1 jaar) aan te schaffen. Volwassenen kunnen van hun kant steeds in de jeugdklub een Pik komen afhalen en zodoende op de hoogte blijven van de bloeiende jongerenwer king van jeugdklub pallieter. NACHTEN VAN HOFSTADE Naar jarlijse gewoonte worden er eind juni Nachten van Hofstade in gericht door het feestkomitee samengsesteld uit bestuursleden van Wilskracht Hofstade en Wielerklub Sint-Anna Sportief. Dit jaar hebben zij voor vrijdag 28 juni John Terra gekontakteerd. John Horton komt de zaterdagavond opluiste ren terwijl de Mike- en Zaki-show de jeugd zal enthousiast maken op zondag. Deze dagen zal de reuzetent daveren van geestdrift, het is een traditie en met de ontvangsten zal er weer een stukje meer sport kunnen georganiseerd worden, dit in afwachting van een betere subsidiering door het gemeentebestuur. EEN RESTAURANT OP DE PAROCHIE EESTEN! Ter gelegenheid van de jaarlijkse parochie feesten (6-7 en 8 juli) zijn er gastronomische maaltijden voorzien, doch men moet vooraf inschrijven in de meisjesschool bij de zusters of anders bij de leden van het Parochiefeestkomi- tee, bij voorbeur bij Van Der Waerden Alfons, Steenweg op Aalst, 26 Hofstade. Men kan kiezen tussen ofwel een volle maaltijd aan 200 frank (soep, kip met sla, frieten en namgerecht, ofwel een kleine maaltijd aan 125 frank (soep, koude schotel, frieten). Deze maaltijden zijn te nemen tussen 12 en 14 uur. Tijdens de drie dagen is het ook mogelijk ter plaatse een koude schotel ter waarde van 75 frank te gebruiken. GROOTSE VINKENZETTING IN CAFE «HET LANDHUIS» In café «Het landhuis» waar onlangs een supportersklub voor Silvain Van Gijzeghem werd gesticht (men kan zich nog altijd als lid laten inschrijven) komt er nu ook een grootse vinkenzetting. Inderdaad op zaterdag6 juli zijn de vinkeniers te gast om 15 uur. Men heeft verschillende klubs uitgenodigd zodat de spanning troef zal zijn. Er is 500 frank vooruit en de waar van «Het Landhuis» heeft nog verschillende prijzen beloofd. Ieder is hartelijk welkom! SPORTKAMPEN TOEGANKELIJK VOOR HOFSTADENAARS In de vakantiemaanden gaan er op het Sport en Rekreatiecentrum te Gijzegem sportinitia- tiekampen door, waar ook de jeugd van Hofstade hartelijk is uitgenodigd. In samen werking met B.L.O.S.O. gaat er een kamp voor volley door (prijs: 200 frank per 10 lessen); een sportkamp basket (zelfde voor waarden als hierboven) terwijl voor het sportkamp tennis de prijs voor 10 lessen 500frank bedraagt. De lessen worden door gebrevetteerde monitoren gegeven met aange- pst didaktisch materiaal zodat de initiatie zeker vruchten zal afwerpen. Inschrijvingen moeten vóór donderdag 4 juli ingestuurd worden naar Adrienne Van Hauwermeiren, Stationstraat, 84 Gijzegem. FIETSTOCHT NAAR WACHTEBEKE In tegenstelling met vroegere berichten vertrekt de fietsende jeugdclub Pallieter niet o 10 uur doch wel o m9 uur aan de jeugdklub, Zijpstraat, 7, Hofstade. Ider fietsend individu is welkom doch moet bij het vertrek in Hofstad 30 frank storten bij de tochtverantwoordelijke, Erik Meuleman. Deze onkosten dienen om de groepsverzekering en de inkkomprijs op het domein te bekostigen. Ieder sportief wezen met twee benen en een vehikel met twee wielen wordt dus om 9 uur verwacht. Telaatkomers zijn niet gewenst, want er wordt stipt vertrokken. Terugkomst rond 8 uur (in normale omstandigheden). V.T.B. Zondag 3è juni per autocar naar de Ijzerbedevaart te Diksmuide. Daarna bezoek aan leper en aan de Westvlaamse bergen. Vertrek om 7.30 uur. K.W.B. Zondag 30 juni te 10 uur op het gewoon terrein volleybal tegen de K WB-Appelterre. Naar aloude traditie richtte de koninklijke fanfare St.-Cecilia haar jaarlijks muziekfestival in. Aloude traditie inderdaad, want de fanfare bestaat 120 jaar. In 1854 kende de gemeente Erembodegem nog geen politieke strijd, en dank zij dit feit was er reeds geruime tijd een sterke muziekmaatschappij gesticht, gesteund door alle vooraanstaande inwoners en waarvan de meeste zelf spelend lid waren. Naar aanleiding van de kermisfeesten op 2 juli 1854 te Aalst, lezen we over de fanfare het volgende: «Iets dat vooral de verwondering heeft verwekt van de vreemdelingen die dit feest bijwoonden, is het talent aan den dag gelegd door de muziek- maetscjiappijen van Erembodegem, aller bewondering op zich getrokken door den samenhang en de juistheid over dewelke vele steden zich zouden verhoogveerdigen.» Op 31 oktober had er een gemeen teverkiezing plaats en een van de stichters van de fanfare, de h. De Vuyst, werd als schepen verko zen. Kort na de verkiezingen ont stond er politieke onenigheid in de muziekmaatschappij en de h. De Vuyst en anderen stichtten een nieuwe maatschappij, St.-Cecilia genaamd. Het hoeft niet gezegd dat de vreedzame gemeente in rep en roer stond; de aanhangers van beide fanfares stonden als kat en hond tegenover elkaar. Het nieuwe groepje werd bestempeld met de naam «geuzen» en «libera len», maar, hoe klein ze in het begin ook waren, ze hielden stand. Over de eerste levensjaren van de maatschappij is weinig ge kend. In 1859 werd het voorzitter schap waargenomen door dhr. Dr. Felix Janssens, die in datzelfde jaar de maatschappij haar eerste vlag schonk. In die periode wer den aan verscheidene koncerten deelgenomen, o.a. te Asse, Den derleeuw, Gent. Op 4 september 1885 komt de fanfare, tot hiertoe gevestigd op de Hogewegnaar de Brusselse steenweg, in het lokaal gekend als «de zaal der Kozak ken». In 1892 komt een eerste wrijving in de maatschappij. On enigheid over een Financiële kwestie is aanleiding tot een split sing van de maatschappij. De aanhangers van Janssens vestigen zich in het intussen voltooide nieuwe lokaal, de anderen blijven in het lokaal der Kozakken. Deze laatsten kunnen het echter niet lang volhouden en langzamer hand keren alle Kozakmuzikanten terug naar de fanfare. In hetzelfde jaar werd aan verschillende kon certen deelgenomen te Oostende, Hofstade, Antwerpen en Moor- sel. Op 10 december 1894 werd de werkmanstrein afgehaald aan de station, waarna een optocht in de gemeente en ontvangst van de werklieden in de zaal, ter gele genheid van de overwinning van de partij Daens 13 december 1897: Cecilia-feest. Ter gelegen heid hiervan werd in de kerk twee stukken uitgevoerd. In 1901 richt de fanfare voor de eerste maal een stoet in, verbeeldend de Boeren van Transvaaloprukkend naar de strijd. Dit viel bijzonder in de smaak van het publiek. Deze fees ten werden echter in 1910 door het gemeentebestuur verboden. Op 1 mei 1904 vierde de fanfare haar 50-jarig bestaan. Een nieuw vaandel werd geschonken door de HH. Janssens. Niet minder dan 205 leden namen aan deze viering deelIn 1908 werden de muzikan ten in «tenu» gezet. De fanfare nam in 1913 deel aan de Interna tionale muziekwedstrijd te Hulst en behaalde daar de eerste prijs in derde kategorie. Het jaar nadien werd ten gevolge van de eerste wereldoorlog elke muzikale be drijvigheid stilgelegd. In 1919 werd terug van wal gestoken en de instrumenten, gedurende de oor log voor de vijand verborgen, werden terug opgeknapt. In 1920 waren er reeds 40 spelende leden en op 18 november van dalzelfde jaar werd de maatschappij konink lijk benoemd. Het jaar 1924 is een jaar van on heil: een nieuwe onenigheid breekt het werk van zoveel jaren af cn het aantal leden verminderde merkelijk. Het uitbreken van de tweede wereldoorlog legt terug alle bedrijvigheid stil. Pas in 1946 werd terug gestart en door onver poosd doorwerken telde de fan fare in 1947 reeds 35 leden. Op 29 juni hielden ze terug hun eerste muziekfestival, waarmee de oude traditie weer opgenomen was. In 1954 werd de fanfare opgeroepen om deel te nemen aan het Provin ciaal muziektornooiIn 1958 werd een trommel korps opge richt. Van 1960 tot nu volgde een zeer vruchtbare periode met ie ders waardering voor de prachtige voorstellingen overal in het land gegeven. En nu, vierden ze hun 120-jarig bestaan op 23 juniDoor het bestuur werd een speciale in spanning gedaan om dit festival de nodige luister bij te zetten. Er werd gestreefd naar uitbreiding van de deelnemende muziekkorp sen, en het dient gezegd dat ze in dit opzicht meer dan goed slaag den. Zaterdag 22-6 werd een zeer verzorgd koncert gegeven door de Kon. Harmonie St.-Cecilia uit Hekelgem en ook naar aloude tra ditie door «De Oude Garde» uit Aalst. Zondag jl. verzorgde de muziek maatschappij «Pro Deo et Patio» uit Essene een koncert met popu lair programma. De show werd echter gestolen door de Kon. Harmonie St.-Martinus uit Oor- degem. Met het optreden van de Drumband en Majoretten bracht dit korps een kijk- en luistergenot dat ieders waardering wegdroeg. Het applaus was meer dan ver diend, en de harmonie uit Oorde- gem mag wel als een der besten uit de streek beschouwd worden. Als apoteose bracht de Koninklijke Fanfare St.-Cecilia haar koncert, zoals steeds haar programma spreidend over een klassiek en een modern deelDe aanwezigen uit ten hun waardering door een wel verdiend applaus, wat bewijst dat onze fanfare op een hoog peil staat. Sterk door hun verleden mogen bestuur en muzikanten samen de toekomst en het 125- jarig bestaan rooskleurig tege moet zien. DIRK WALGRAEF De Erembodegemse brandweer wil er de konditie in houden. De volleyploeg is er dan ook een uitstekend hulpmiddel toe. (LB) De atletiekkampioenen die vorige zondag gehuldigd werden: Anne-Marie Vannuff ei, rekord- houdster over 800 meter, Dirk Deneve en Johan De Saedeleer, jeugdkampioenen in atletiek. De kampioen en de belotters van de trofee Gilbert Bourlon. (LB) Bij de gehuldigde sportiaureaten te Erembodegem de reserveploeg van Terjoden die kampi oen speelden in hun reeks. (LB) aankan op de fiets, kan aansluiten met de wagen. Vertrek fietsers op het dorp om 1330 uur. Vertrek wagens om 14 uur. Parkeren op de Markt en verder wandelen naar de hoeve (leiding voorzien). Mogen wij deze maal sterk aandringen om te verwittigen van deelneming vóór vrijdag 5 juli. KOORDINATIE De organisatie die hun nieuw jaarprogramma 74-75 opgemaak hebben worden verzocht het zo vlug mogelijk te bezorgen aan E.H. Vervaet, Termurenlaan. De voorbije jaren bewezen dat aldus de verschillende aktivitei- ten beter gespreid worden. GROTE GEZINNEN Zaterdag 13 juli autocarreis haar het attractiepark De Kempen te Hilvarenbeek. Vertrek te 6 uur aan de kerk. In te schrijven bij Paul Pereboom, Ijzerwegstraat 37. BOERENGD.DE Op dinsdag 16 juli autocarreis naar de Efteling in Nederland. Vertrek te 6.30 uur. In te schrijven bij Frans De Wit, Welleweg 54 aan lóOfr. K.W.B. Zondag 30 juni te 10 uur op het gewoon terrein volleybal tgen de KWB van Ninove. Vrijdag 21 juni werd de laatste wedstrijd verkaart voor de G. Bourlon trofee. Deze prijs werd betwist over negen maand, dit jaar voor de eerste maal. Temmerman Frans werd vrijdag niet alleen winnaar van de avond, mar ook eerste van het algemeen klassement. Hij won dus de trofee een prachtig stuk met een gouden hand met kaarten en een ingewerkt opschrift, staande op een marmeren voet. Gezien het grote sukses word er in september of oktober opnieuw gestart. Uitslag: Frans Temmerman, Armand Van der Burcht, Frans Verdoodt, Gilbert Bourlon, Prosper De Decker, Hugo Barrez, Van Vaerenberg J.P., Idé Lievens, J.P. Verleysen, Henri De Nil, Pierre Van der Burcht. FIETSTOCHT TERJODEN Zondag, 7 juli, familiefietstocht naar het «Hof ter Goten» in Herzele (ong. 28 km. Heen en terug). Op rustige landelijke wegen, in gezapig tempo,naar d emeer dan 200 jaar oude hoeve, gelegen i een prachtige omgeving. Daar beleven wij een echt boerenfeest! De gastvrije boerin zorgt voor heerlijk boerenbrood met boerenhesp, kop of pensen, dit bij een smakelijk pint «De Rijck», het streekbier dat zelfs als medicijn aanbevolen wordt... De kinderen maken een tochtje op de ezel of spelen naar hartelust in de speeltuin, dus ideaal voor gans de bende! Wie het echt niet Het jonge volkje overweldigde de fotograaf bij de uitreiking van de prijzen en brevetten van de tekenwedstrijd over «sport» in het Erembodegegemse gemeentehuis zondag jl. (LB)

De Voorpost | 1974 | | pagina 12