GEORGES ROELS (Zele) steeds in de kijker op de halve fondvluchten. THEO COLLAERT (Buggenhout) en ALBERT TEMMERMAN (Lebbeke) trekken de aandacht I VOETBAL Beker der Denderstreek Reeds 44 klubs ingeschreven TAFELTENNIS Marcel De Bruyne en Herleving aan de eer BASKET Streekscheidsrechters komen in de belangstelling Derde schuifje van St.-tGillisse sportveertiendaagse Het vorige weekend was voor de duiveniiefhebbers weer één dat zal genoteerd staan in de zwarte bladzijden, late lossingen in ongunstige weersomstandigheden bracht een onregelmatig ver loop mee en daarnaast waren er veel verliezen te noteren in- zonder op de halve fond vluchten. Toch zijn er altijd liefhebbers die in alle omstandigheden de aandacht blijven opeisen door prachtige resultaten. Op de halve fond vluchten klinkt de naam van de man van Zele- Vekieken als een kk>k. Goed of slecht weer regelmatige of onregelmatige vluchten steeds is hij in de kop van de uit slag te vinden met verschil lende duiven. Vorige week op klokte hij mrs 2 en 9. Maar deze welk op Corbeil in het Nieuw Verbond der Dender streek zorgde hij weer voor verbluffende uitslagen met de 1e, 4e, 14e en 36e. Iemand die zeker eens mag vernoemd worden is Albert Temmerman uit Lebbeke. die met zijn jaarse duivin in het Grensverbond van u'rt Doun- dan voor de stunt zorgde om op 7 vluchten 20 prijzen te winnen op het maximum van 21, want deze jaarse duivin neemt het op tegenover de oude en jaarse duiversEen duivinnetje waarop Albert fier mag zijn. ki het samenspel te Buggenhout De Vriendenkring Plicht voor Allen is het de naam van Theo Collaert die het meest op de lippen ligt. want met zijn jaarlingen won hij dit seizoen reeds 15 eer ste prijzen. Tandem De Praetere-De Laus- nay vanuit Salbrls De vlucht vanuit Salbris met jaarlingen van De Vrienden kring De Reisduif werd een fantastische prestatie voor de Kalkense tandem De Praetere- De Lausnaey, met volgende uitslagen 1, 6, 7, 11, 14, 20 22, 24, 29. 32, 33, 36 54. 60, 61 en 74. Ook Zeienaar Alfons Verlee deed het goed met de nrs 12, 30, 31, 53. 58 en 65 en iemand die er zeker goed tussenuit kwam was Gerar- dine Smekens met 2 5, 16 en 56. Gilbert Van Hassel winnaar op Angoulim*. De vlucht uit Angoulème van De Vriendenkring De Reisduif kreeg de Zeienaar Gilbert Van Hassel als winnaar, die daar bij nog de 4e prijs klokte. De naam Gerardine Smekens kwam hier ook weer naar voor met nrs 9, 11, 30, 40, 43. Notaris Van den Bosscne vroeg op deze vlucht ook de aandacht met de 16e, 19e, 26e, 47e en 51e. Vroege prijzen werden er gepakt door Je- roem Kerre van Berlare, Gil bert Van der Putten van Schoonaarde en Achiel Ro man van Grembergen. Ook Alois Geldof komt terug naar voor met de 27e 31e en 52e. Op de regionale Bourges van vorige week te Lede werd Achiel Leus de winnaar met 1 en 6. Verder kwamen er hier goede prestaties naar voor van Georges Roels (Zele) 2 en 9. Do mien Roeiandt (Lede) 3, 19 en 20. De vierde prijs was voor J. Van Hauwermei ren van Schoonaarde en Albert Van Rillaer (Berlare) klokte 33 en 34. De Orleans van De Ware Den dervallei van 16 juni kreeg a's streekliefhebbers voornamelijk Domien Roeiandt van Lede met de 6e en 54e prijs op de voorgrond, ook Georges Roels met de 9e en 16e prijs was weer bij en Gastons Slots klokte de 32e, dit bij de oude duiven. Bij de jaarlingen was het weer Dom. Roeiandt met 7 en 17 die er bij was en ook Marc Waegeman van St. Gillis met de 30e prijs speelde goed. Georges Roels onklopbaar met oude vanuit Corbeil. Het hok Georges Roels kwam er goedv uit op de Corbeil vlucht met nrs 1. 4, 14 en 36.' Dom. Roeiandt (Lede) pakte nrs 2 en 17. De Waele en Zoon (Lede), 5 en 34, Van Rillaer (Berlare) 13 en 25 en Alois Geldof (Appels) 11 en 32. Bij de Jaarlingen ging de eerste prijs naar Oscar Ste vens (Overmere), Cyriel Poppe (Berlare) werd vierde Basiel Poppe (Dendermonde) klokte de 8e en 25e prijs. Jean Stock man (Zele) stond als 9e op de uitslag en D. Roeiandt werd hier 22e en 28e. Voor vele -anderen was deze vlucht een ramp want maandag werden er nog prijzen en series ge klokt En vele waardevolle diertjes bleven achter. Op de Dourdan te Berlare was het een ware ramp en waren maandag in de voor avond de prijzen nog niet af. Emiel D'Hollander, Albert Roe land, Galle en Georges Roels klokten hier de vroegste dui ven. Petrus Boeman (Lebbeke) Dourdan-wlnnaar In het Grens verbond. Bij de oude klokte Petrus Boeman de eerste prijs voer mevr. De Kerpel en Gabriel Van Limbergen, de tandem Nobels-Van Vossele uit Moer- zeke werd vierde en Lebbeke- naar Alfons Geubels met de 5e, 20e, 23e, 40e, 60e en 130e klokte 6e prijzen van 6 ge tekende duiven. Bij de Jaarlingen was het mevr. De Kerpel die eerste werd en ook nog de 17e, 80e en 90e prijs haalde. Jozef Philips werd 2e en 5e. Bij de dui- vinnen ging de eerste prijs naar J. De Schouwer (Bug genhout voor het duivinnetje van Albert Temmerman dat bij de oude 12e werd en bij de jaarlingen 4e. Alfons Ediers, Isl Biesemans, Geert De Nul uitblinkeis uit Noyon. in het samenspel te Dender monde klokte de jaarling van Benoit Van Lyssebettens alle konkurrenten bij de oude en jaarlingen. Het meesterschap van Eduard De Wolf uit Tiel- rode duurt hier voort met 2, 4, 8, 13, 16 en 29 De Grauvve- Vermaeren werd 2e, V/alter Van Miegroet 5e en Patrick Hillaert 19e en 24e. Bij de jaarlingen werd Albert Van Extergem 5e, Firmin Roels werd 6e en 21e Georges Roels 8e. Bij de jonge duiven ging de éer <naar Gustaaf Baert (Zele) met 1 en 21. Prosper Goos- sens (Zele) werd 3e maar Isidoor Biesemans behaalde werkelijk het beste resultaat met de 4e, 7e, 18e, 62e, 69e, 83e, 142e en 151e. Julien Steeman (Appels) deed het niet slecht met de 13, 17, 32, 88e en de andere Appelse liefhebber Alois Geldof met de 30e 31e, 36e, 44e, 09e. 109e, 111e, 116e, en 136 en de Gebr. Michiels met de 8e, 25e, 37e, 45e, 118e en 181e kregen flink hun deel. Er wa ren meer dan 700 duiven. Te Berlare in De Toekomst speelde Georges Christiaens zich de eerste prijs. Cesar Dauwe haalde nrs 2 en 5 en Rudolf Goossens werd 3e. Oesar Christiaens met 8 en 14 en Christiaens Ad. en Zn met 4 en 12, bestemoelden het Christiaens overwicnt. Te Zele-Heikant op de Bons- vlucht met 532 jonge duiven was het Isidoor Do Decker die de eerste prijs klokte voor Blancquaert en Zoon. Omerr Christiaens werd 3e en 15e. Jules Christiaens klokte de vierde. Freddy De Kegel deed het zeer flink met 5, 13 28 en 67. Pierre Vergeylen pakte er drie tussen de eerste 20 met nrs 6, 10, en 20. Alfons Vercauteren speelde een vroe ge serie met de 18e en 19e prijs en de series van 5 en 10 duiven gingen naar Res taurant Riddershof en de tan dem De Brandt-Chnstiaens. In het Noyonverbond Lebbeke speelde August De Proft zich de eerste prijs bij de oude voor Jan Moerenhout en Quis- quater. Frans Moens m&t 4 en 5 was een vroege sene- winnaar, dit was ook het ge val voor Frans Kindermans met 6 en 23. Bij de jaarlingen ging de eerste naar Omer Quisquater voor Frans Kiner mans, <fie daarbij nog de 5e prijs won. Frans Bourgeois (W'reze) was vierde en Robert De Cock won niet alleen de vierde prijs maar speelde goed over gans de lijn. Overmere die met nrs 1, 4 en 8 goed naar voor kwam, maar ook de duifjes van Madeleine Piscador met 2 en 5 deden zioh opmerken. c!orent Oos- terlinck was derda voor A. Bauwens, en R. Oosterlinck. Bij de jaarlingen werd Sylvain Rasschaert eerste voor Theo- fiel De Vleschauwor met 2 en 5 en Leo Van Overmeiren 3. Bij de jonge duiven won R. De Cook voor M. Van de Vel de en Frans De Falmenaere. Omer Van Gent en Zoor speel den 4 5 en 7 en Rochus Duym deed het goed met 8 9, 11 en 12. In het lokaal Den Belg te Buggenhout speelde bij de oude duiven Frans Vranckacrt zich eerste voor Wwe Lamie, S. Jacobs en Frans De Rau were. Bij de jaarlingen was het dezelfde Vranckaert voor Vergauwen H.. L. Eeckhout, J Verheyden en LJ. Cooreman. Bij de jonge ging de beste prijs naar Louis Robyns voor Van Bosteels met de 2e en 3e, Alfred De Ridder werd 4e en Louis Van den Eisen 5e. In het Samenspel Buggenhouf- Opwijk ging de eerste prjs bij de oude naar °etrus Luy- paert voor Alfons VanderstaD- pen, Frans De Donder en Louis Verhelst. Bij de jaar lingen werd Van Inqhelgem eerste en J. Leeman deed het schitterend met nrs 2 en 3. Bij de jonge duiven won Frans Vergauwen voor Albert De Boeok, Pierre Bijl en De Her- tog-Verheyden. In het Vlerverbond Zele - Overmere - Kalken - Zogge ging bij de oude duiven de eerste prijs naar René Van den Hof voor Hubert Vercau teren. Remi Cierick werd 3e en 5e en Leopold De Maes- sohalök 4e. Van Doorselaere- Ohristiaens met de 6e en 8e zat goed in de series. Bij de jaarlingen was het Remi Cie rick die de eerste duif binnen kreeg maar het beste resul taat ging naar Petrus Seymor- tier met de 2e 5e en 6e en ook Ray Van Driessche met de 10e en 12e deed het weer goed. Bij de jonge duiven ging de aandacht naar Aliens Ediers die tussen 1023 duiven zich de eerste prijs klokte en ook de 8e had. André Coppieters haalde de 2e en Pierre Achten met de 5e en 11e deed het goed. In het Noyonverbond St. Gil- lis-Grembergen van 16 juni speelde bij de oude duiven Jos Van de Spiegel zich de eerste prijs voor Meyers en Zoon, en S. Verstraeten. Omer Quisquater klokte vroeg met de 4e, 15e, 16e en 30e en Jos Van Hecke met 7 en 19 was er goed bij. Bij de jaar lingen speelde André Van Uytfanghe zich de eerste prijs voor Pierre De Pauw. Alfons Spanoghe en Kam Van den Abbeele, die ook nog de 10e prijs opschreef. Jos Ringoet met de 18e en 19e zat gced in de vroege series Bij de jonge duiven won Alfons De Waegeneer voor Frans Var der Jeugt. De voornaamste se riewinnaars waren Etienne De Extra sportieve merken Noyon De Verenigde Vrienden St.- Gillis - Verbroedering Truy- ensvrrenden, Grembergen Rituitslag oude 9-6-1974 1) Wolfkenskleding 22 Van Coppenolle A.-Verleyen Gebrs. 2) Velo's Ros Beiaard 20 Heyvaert R.-Mechant-V.D. Driessche 3) Salon Louis 19 Poppe B.-Muyzewinkel W. 4) Patisserie Willems 17 Van Hecke J.-Vemimmen L. 5) Roelsiekleding 16 Spanoghe A.-Roels G. Bij de jonge gin de eer naar Gerard Serraris voor de jonge Geert De Nul, die niet alleen twee duiven tussen de eerste vijf klokte (2 en 5) maar met 9 prijzen op de uitslag stond. Oscar Goossens werd 3e en Julien Dubois behaalde ce vierde prijs maar deed zich opmerken met 7 prijzen. In het Samenspel Wichelen- Uitbergen was het bij de oude Oscar Van der Poorten van Klassement na 2-6-1974 1) Beenh. V. Bogaert-Geerinck Nobels J.-Geerinck Ch 2) Roelsiekleding Spanoghe A.-Roels G. 3) Salon Louis Poppe B.-Muyzewinckel W 4) Patisserie Willems Van Heck J.-Vernimmen C 5) Verbroedering-Truyensvr. Verstraeten S.-Ost K. 6) Velo's Ros Beiaard Heyvaert R.-Mechant-V D. Driessche 7) Duivenvoeders De Block V d Vekens L -Comelis G. 8) Vieux-Temps Peeters A.-Jordens C 9) Carrosserie Meert Van Uytvanghe A.-De Braban der Cl. 10) Verzekeringen Do Brandt Ringoet J -Wwe V.D Driessche Backer, Frans van der Jeught Louis Van den Abbeele, Bas'el Poppe, Jos Van Heek, Juul Nobels en Nobels-Van Vossole Blancquart en Zoon, Adolf De Beule, Almé Van Avermaet en Everaert-LauwaertQuievrain- winnaars In De Toekomst te Berlare was Emiel Marissen 1e en Ae bij de oude voor Willy Chris tiaens en M. Van Hauw Bij de jaarlingen was het ivo Buyst en Zoon voor Achiel Jaoonsen en G. Arbijn. Mau rice Van Malderen met 4 en 8 werd seriewinnaar. Bij de jonge duiven haalde Taokaert Alfons nrs 1 en 21, Cesar Dauwe werd 2e, Edgard De Pauw 3e en 5e, Melis-De Wilde 12e en 15e en Eddy Scahhe- man speelde goed met 4, 12, 17 en 34. Te Overmere was bij de oude Aviel Bauwens eerste voor .4. Overdenberger, T. Verschel den en Frans Pieters met 1 en 5. Bij de jaarlingen werd het Henri De Coene me* 1 en 5 voor De Schoenmaeke- en Zoon, Albert Mariens werd 3e en Labert Van Hecke 4e. Bij de jonge won Cyriel De Gucht voor A. Overdenberger Willy Van de Vijver en R. De Smet en opnieuw Cyrie! De Gucht. Te Zele-Heikant bij De Snel- vliegers was Basiel Fierens 1e bij de jonge, maar de meeste aandacht ging naar Blanc quaert en Zoon met de nrs 2 4, 7, 34, 44, 45, 46„ 48 en André Roels met 11. 12, 13. 21. 26, 27, 30, 33, 36 en 53. Bij de oude was het Ray Van Driessche met 1 en 4, samen met Blancquaert en Zoon (2 en 21) en Heirweq Adolf met 5 en 12 die best soeelden Bij de jaarlingen opn'euw P'ancquaert en Zoon met 1 en 12 voor G. De Maesscha'k 2 en 3 en G. Baert met nr. 4 Te Moerzeke qing de eerste prijs bij de oude naar de Go- broeders voor Martin Adriaens- sen en Frans Colman Serie winnaar werd G Peel man met de 10e en 13e. Bii de iaarlin- oen was het Gerard Van Broeck die eerst was voor E. Aendenhof en oonieuw G. Van Broeck. Bij de jonge won Oktaaf Claessens De qebr Wfllaert met 2 3 en 5 deden het uitstekend en Etienne D' Hollander was vierde. Te Baasrode in het Driever- bond werd André Roelant eer ste voor Frans Spiessens met 2 en 3. Bii de jonqe oonieuw André Roelant met 1, 5. 9 en 25 en Frans Coens met de 3e en 19e won de eerste aan geduide serie. Armand Roch- tus beaon met de 2e oriis en stond 7 maal op de uitslag. Te Denderbelle in De Reisduil soeelde Remi Vander Pooten zich de erste prils bij de oude duiven voor Leon Met- thiis en R. Van Keer Bii de iaarlinaen ging die eer naar Frans Van den Abbeele "nor Prosoer Philins en René Van der Veken. Bii de ionoe werd het een duel tussen Remi Hvttersoort met ne 1e. 4e en 5e en Frans Philips met 2 en 3. In het SamensDel l.ebbeke-fi». Gillis was het bii de oi'd° Omer Quisauater die de nrnto rol soeelde met de 1 en 2e "riis voor Judook Verhuis» en Frens Bosteels. P;i de iear- l:»vien werd Jan Rinnon» per- c»e voor Firmin Bnste*'c Jozef De Nul. Bii de ie->oe was het Petrus Quisquater die eerste klokte voor Louis Van Beveren. Alfred De Kinder, F. Laureys en D. Dierickx. Pierre 9inoy kreeg zijn duifjes re gelmatig thuis en haalde veel prijzen. Te Oudegem won Constant Bert het meeste geld bij de oude voor Willems Benoit en Dierickx Maurits. Het serie- geld ging naar Marcel Ver- melre met de 5e en 7e. Bij de jaarlingen speelde Alfons Borms best met de Ie en 7e voor R. Van den Abbeele en C. Roelandts. Bii de jonqe was de man van de dag zeker Adolf De Beuie, die met de serie van acht gensters sloeg 8. 33, 34, 40, 45 48, 60 en 66 Adolf Van Herreweghe speel de hier de eerste prijs voor Meert en De Waele E. In het Samenspel Wichelen- Uitbergen ging bii de oude duiven het eerste Drijs genoe- oen naar Van Malderen-De Vos van Berlare voor Frans Veldeman eveneens van Ber lare en Van Gent en Zoon. Bij de jaarlingen werd het Frans Van Lunter van de Donk voor J. Dierickx van Apoels en T. Van de Wiele, J. Christiaens. Met de nrs 6, 7 en 8 deed J Van Malderen het verre van slecht. Bij de ionge kreea Omer Boerwaert de palm met 1 en 4 voor R. Van der SyDt en de Gebr Rasschaer*. Te Buggenhout in Den Belg won Cesar Peeiman het pleit bij de oude duiven voor de Gebr. Van Israel en Frans De Plecker. Bij de jaarlingen was J. Van den Broeck eerste voor de Gebr. Van Israel en Alfons Svmoens. Bij de jonge werd het 1 Van Accoleven John voor Van Belle. Annaert, Sae- rens en Buys Jean. Te Buggenhout in het Samen spel De Vriendenkring - Plicht voor Allen is Theo Collaert de grote mijnheer. Bij de oude 1 en 2 en bij de jaarlingen 1 en 2 met dezelfde duiven. De andere vroege prijzen gingen naar Jos Van Gucht en Al fons De Smet bij de oude en Fr. Daelemans en Alfons Cas- seir bij de jaarlingen. Bij de jonge duiven werd Charly De Vos eerste voor P. Bettens. M Meert en T. Collaert. Te Zele bij Eerlijk Duurt Langst kwam de naam Petrus Seymortier bij de oude duiven met 1 en 2 goed naar voor. T. Van Elsuweghe werd 3e, René Vanden Hof 4e. Bij de jaar lingen werd Marcel Wauters 1e voor Gaston De Nil met 2 en 3. Alois Temmerman werd 4e en C. Vanderhaeghen 5e. Bij de jonge duiven werd L, Smekens eerste voor Oktaaf Wante Van Doorselaere- Christiaens en W Eelegeert. De eerste ging naar Gerard De Wandel met de 17e en 18 In bet lokaal Verbroedering waren het voornamelijk Aimé Van Avermaet met de 1 en 15e en twee series van 1000 F en Everaert-Lauwae1 met 2, 4, 5, 12 en 14 met 5 series van 1000 F die het meest in de kijker liepen. Maar ook Pol Van Lembergen met de 16. 19, 25, 35, 36, 45. 50, 56 58 en 73 was goed voor de serie van tien. Bij de jaarlingen de immer weeke- rende naam van Hubert Ver- oauteren met 1, 2, 4 Adolf Heirweg klokte nr 9 en 13. Bij de oude terug Hubert Vercauteren met 1, 2, 3 en 6. Dolf Heirweg kon nog wed ijveren met 5, 8. 11 en 15 en Everaert-Lauwaert met 7 en Vluchten voor het komend weekend. In het Vierverbond Zele-Over- mere-Kalken-Zogge is het monster bonsvlucht op Noyon voor jonge duiven op zondag 30 juni met in de bons 6 bons van 1500 F, 10 van 100 F en 15 van 500 F. In de aange duide series van twee duiven 10 series van 5000 F, 2 van 3000 F 2 van 2000 F, 10 van 1000 F enz. In de onaange duide series van twee 4 van 2500 F, 4 van 1500 F, 6 van 1000 F en 10 van 500 F. Ver der series van 3 aangeduid (3000 F), 3 onaangaduid (2000 F) enz. In het Verbono Wichelen-'Jit- bergen is er een grote kermis- vlucht en vocrbere.dingsvlucht op Noyon en Quievrain, In het Nieuw Verbond der Den derstreek Bonsserieviucht De Clercq met jonge durven op zondag 30 juni. Bons van 5000 F. 4000 F, 30C0 F. J0O0 F, 1500 F, 1500 F, 20 van 1000 F en 46 van 500 F Beno Dinsdagavond waren op het sekretariaat van de „vereni ging van de klubs der Denderstreek" reeds 44 inschrijvin gen in de bus gevallen. Vermelden we dat de achterblijvers nog de gelegenheid krijgen hun inschrijvingen te laten ge worden aan het volgend adres W. Cherrete Hoezestraat 131c te 9300 Aalst Tel. 053-275.11 tot 3 juli. Op die dag heeft immers in de kantien van S.K. Aalst de lottrekking plaats waarop uiteraard de afgevaardigden van de klubs worden uitgenodigd. Deze lottrekking is voorzien om 19.30 u. Naast de klubs die we reeds in onze vorige uitgave noemden lieten nog volgende hun inschrijving geworden F.C. Denderleeuw, S.K. Lebbeke, Bambrugge, Borsbeke, St. Denderleeuw, W. Moorsel, Grembergen, Sp Heldergem, Bonanza, Berlare, Boonwijk, Burst, Erondegem, Overboe- lare, Gijzegem, Herdersem, Moerbeke, Oudegem, Over mere, Steenhuize, Grotenberge, Doggen, S. Appels, Viane en V.K. Geraardsbergen. In het kader van de sportveer- tiendaagse van St.-GHHs pakte Herleving uit met een open tor nooi. Ondanks het feit dat het kompetitiegebeuren reeds een eindje achter de rug ligt was de opkomst meer dan bevredigend en zorgden de deelnemers voor een spannend vertoon. Bij de heren iet aangeslotenen zegevierde H. Inze uit Temse, die volgend seizoen de Herleving- familie komt versterken. Zijn sterkste tegenstander was Eric Pauwels uit Aelst, maar ook Jef De Donder uit Lebbeke had voor flinke weerstand gezorgd. Bij de heren niet geklasseerden werkten Jean en Bob Boudou zich in de finale. Freddy Van Damme en E. Pauwels werden in halve finale gewipt. In de eindfaze won Jean Boudou van brer Bob In de be- slissende set, waarin laatstge noemde nochtans doorlopend de teugels in handen had. Bij de ju niores. eveneens twee Herlevin- gers in finale. Guy Van Malderen won van Rudy Vermeir. In de reeks veteranen beslechte Marcel De Bruyne het pteit in zl)n voordeel tegen Roger Tecq- menne. Reeks D bracht ander maal verrassingen Jean Boudou en Hubert Van Langenhove dron- gen door tot de finale. Frans Her mans en Roger Tecqmenne wer- i den In de halve finale gewipt, i Tipte liedereen op een zege van Jean Boudou da was het Hubert Van Langenhove die het haalde. In de open reeks won Marcel De Bruyne in halve finale van Robert De Vriendt en bleef Jean Boudou ditmaal meester over Van Langenhove. In deze finale had Marcel De Bruyne weinig moeite om zijn jongere en vermoeide klubgerfoot te verslaan. Jean Bou dou kan als de verdienstelijkste speler uit dit tomooi worden ge citeerd gezien hij liefst driemaat Ie tot de finale doordrong. ar De ontmoeting Herleving Leb-er beke met de teams Jean en Bob Boudou met Detlef Steiger tegen» Jef De Donder, Gilbert Vasser en Dr Jef Goossens werd eveneens >in het voordeel van Herleving beslecht. De gebroeders Boudou verloren geen enkele wedstrijd, terwijl Jef De Donder en Gilbert Vasseur Zegevierden tegen Detlef Steiger. Het werd uiteindelijk een 7-2 zege voor de Ros Beiaard zonen na een wedstrijd waarin ook de Lebbekenaars een zeer verdienstelijke en vooral sportie ve prestatie hebben gebracht. V.C.i Sinds een paar jaar komen de scheidsrechters uit de streek meer en meer aan bod en deze situatie schijnt nog te verbeteren, als we de beslissingen van het Provinciaal Comité onder oogen nemen. Drie scheidsrechters werden voorgesteld als kandidaat nationaal scheidsrechters Etienne Willems, aangesloten bij BBC Dendermonde en de Baasrodenaars Isidoor Calbrecht en lom Lamers. Dit trio heeft een zware opdracht om in toekomst de richting van de basketbal mee helpen te bepalen. Oud-Baasrode- rraar Willy De Rijcke werd benoemd tot provinciaal scheids rechter. VOORSTEL REEKSINDELINGEN Door het Provinciaal Comité werd er een voorstel tot reeks- indeling gemaakt. Tijdens een bijeenkomst samen met het Comité op maandag 1 juli om 20.30 u. in het bondslokaa Lange Kruisstraat 4 te Gent, kunnen de clubs hun mening kenbaar maken en wordt de definitieve indelig vastgesteld. Het tweede provioiaal A voorstel zou volgende ploegen omvatten: Bavi Gent. Cabrita Zele. BBC Dendermonde, Eksaarde. BBL Ledeberg, Kangoeroes Hamme, BBC Lokeren, BBC Melle, Bavo Moerzeke, Sp Laame, BBC St.-Niklase en Wasocub Waasmunster. In derde provinciaal A werden volgende ploegen ondergebracht Blauwwit Zele. Breydelboys St.-Niklaas, Vlinders Buggenhout. Grembergen O.O., S.K. Lochristi. Melsele. Old Fellows Hamme, Oostakker. Rubac Rupelmonde. Scheidejeugd Temse. Sportief*" Temse. en Hemaco Dendermonde. Bij de indeling van de reeksen heeft het comité zich hoofdzakelijk laten leiden om de klubs uit I dezelfde streek samen te brengen, hetgeen zeker de spanning; I en derbysfeer in de hand zou werken. Het valt nu af te wachten l hoe de klubs zelf zullen reageren op de voorstellen. Het derde en laatste schuifje van de St.-Gi'llisse sport veertiendaagse start op vrijdag 28 juni te 18 uur met een kampioenschapschieting bij Willem Teil op het sportstadion in de Van Langenhovestraat. Te 20,30 u. in de zaal Windsor, St-Gillislaan open snelschaaktornooi georganiseerd door 't Ros. Zaterdag 29 juni te 15 u. in de Watertorenstraat de derde dag van het veteranenkaatskampioenschap van Blijf Jong. Eveneens te 15 uur de „Drie Uren van Lutterzele ingericht door de W.W.K. De Krabbers en voorbehouden aan wielertoeristen. Vertrek en aankomst in de Hulleken- straat aan café Frangaise. Op het terrein van FC Moerstr. voetbal tussen de plaatselijke klub en FC Sierra Hamme. Publieke schieting op het sportstadion ingericht door Wil lem Teil en te 17 u. vinkenzetting aan café 't Hoefijzer hoek 5e Januaristraat-Koning Albertstraat. Zondag 30 juni te 9,30 u. finale van de vierdaagse vinken zetting ingericht door De Dendervink aan het Gildenhuis, Otterstraat. Te 15 u. op het Collegeplein, Galeidestraat atletiekuitwis- seling tussen AC Denderland en AC Lebbeke tnet snel heids- afstandswedstrüjden en kampnummers. Op zaterdag 6 Juli te 15 u. finale van het kaatstornooi voor veteranen- ploegen ingericht door Blijf Jong in de Watertorenstraat en op hetzelfde uur schieting op de liggende wip op het Kerkplein ingericht door St.-Egidius. Meteen zit deze zesde sportveertiendaagse er weer op Uitgekeken wordt nu naar een programma die alle sportverenigingen uit Dender monde zal betrekken. V.C.

De Voorpost | 1974 | | pagina 16