TELEX AALST TELEX AALST TELEX INFORMATIEKANTOOR, TOEVLUCHTSOORD VOOR TOERISTEN AALST RAADSLEDEN WENSEN MAATREGELEN TEGEN DODENLAAN UW WOORD OSBROEK UITGEBREID 10 - 5-7-74 - De Voorpost Zo nu en dan veilt de Aalsterse politie alle gevonden en niet afgehaalde voorwerpe- n H et gesjacher en gemarchandeer is er dan niet uit de lucht, zoals vorige vrijdag op de binnenplaats van het politiebureau Nu het gejackpot bijna aan zijn laatste adem tocht is in de stad mag de politie wel een oogje in het zeil houden om de opbod- en koopwoede tijdens de veilingen binen haar eigen muren binnen de perken te houde- n Al zijn ze beslist allemaal aardige jongens, bijwijlen driest, bijwijlen lief (ja, graag), nors, nukkig, zoet, één gemeenschappelijk zwak spreiden zij graag tentoon: al die bij De Voorpost zijn, moeten mannen met baarden zijn NV Betonwegenbouwbossde heer De Meesterbeweerde dat het stof en vuil dat de wijk van de Zeebergbrug van zijn bedrijf te verduren krijgt, niet van zijn fabriek afkomstig is Dit zou een lacherd zijn, ware de situatie niet zo triest Een moeilijke De Guldensporenviering vorige vrijdag werd, gezien het «sukses» waarschijnlijk ingericht door de stedelijke Kulturele Raad Aalst-Alost: het opschrift van de badge op de mouw van onze politieagente- n Werd op 1 januari 1974 met een dienstnota eentaligin 1932 werd de eentalig heid voor alle openbare diensten in Vlaanderen bij wet gestemdGemeente raadszitting Aalst Dirk Baert kwam en sprak, wie fluistert: «en reageerde zich af» heeft het beslist mis Schepen Bogaert vertoefde in kommercieel hogere sfere- n Schepen Bogaert en Japanse Honda-chef waren samen een dagje uit Burge meester De Bisschop presideerde de zitting met miniem kortgeknipte haardos Een bruingebrande sekretaris straalde relax uit leder raadslid zette zijn vakantieglim- lach op Raadslid Van Hoorick kreeg felicitaties voor zijn Commandeurschap in de Kroonorde Bij de aanvang van de zitting: Frans De Brul tussen twee liberale raads leden gezeten: een Golgotha-afbeelding? Raadslid Blommaert toonde zijn ideolo gische verknochtheid en las het Pallieterke Burgemeester, De Bisschop pakte uit met een Bond Moyersoen, zou dit hetzelfde zijn als de Bond van het Heilig Hart Of was het om de konkurrentiële naam Bond Moyson niet te vernoemen? Raadslid Dufour gaf een staaltje weg van partijtucht: binnenkomen, stemmen, en dan kijken aan welk agendapunt men toe is Het is niet de eerste maal dat raadslid Daelman een eigen gemotiveerde visie laat aan bod komen ft Jan De Bruecker begon zijn vakantie halverwege de zitting ft Fraktieleider Van Hoorick hanteerde tot minder akademische woorden toe, om zijn stelling kracht bij te zetten dat wat te Brussel wel kan, er te Aalst nooit van komt ft Voetgangerstunnels te Aalst: futurologische spielerreien zegt een achtenswaardig raadslid ft Een noodzaak waar nu reeds stappen dienen voor onder nomen worden, aldus de oppositie Een financiële tegemoetkoming ligt misschien in het samenvallen van deze tunnels met Aalst onderaardse gangen? Voor onder grondse werken hoeft men echter geen schrikte hebben: van 1968 tot heden kreeg men in het Kultureel Centrum de tijd om te oefenen Wie wil er nog een zit bank? Raadsleden Monsieur, Van der Beken, De Winter vulden een kruisje in op het verlanglijstje ft Even informeerde de oppositie naar de toedracht van de levering van zetels en stoeien voor de stadsfeestzaal Dit alles deed aan Bert Van Hoorick ontlok ken: «Een gemeenteraad in het teken van de belangstelling voor het zitvlak van de Aalstenaar» Aan de toegangen tot de voorlopig ingerichte speelterreinen komt een bord met een verwijzing naar deze voorlopige oplossing De foto van Schepen Van Der Veken mag er niet op De stad laat een «lichtende» boer in de kou zitten On der het oog van een paar lokale jackpot-manitou's besprak de raad een juridische jackpot-epiloog Als Mozes wordt het nu veertig dagen wachten op het beloofde jackpot-vrije Aalst Uitkijken of het geen veertig jaar wordt Zou het water in het stadhuis niet zo'n slechte smaak hebben ft De omzet ervan gedurende een zitting wijst alvast in die richting Of was het in associatie met het «vis»-gepraat? ft Een vraag die bij dit alles bij ons rijst, is het inderdaad zo dat alleen nog het aantal raadsleden het verschil uitmaakt tussen een zitting van de Mespelaarse en de Aalsterse raad? ☆Het Stemmingstrio, je weet wel de jongste revelatie van Aalsterse karnavald- reuners doet een gooi naar optredens buiten Aalst ft Na een finaleplaats in een zangtornooi te Roosdaal-Pamel verdedigt voortaan een impressario-bureau hun be langen Op 14 juli a.s. staan zij op het podium van de Middelkerkse Casino ft Het Stemmingstrio nodigt iedere Aalstenaar uit ft Een moderne stad, met een ziel van alle tijden: de slogan van een schepen die de verkiezingsvervaldag oktober 1976 niet uit het oog verliest ft De ijverige taaiboys van TAK kregen ter gelegenheid van de Gulden Sporenviering ten stadhuize een burgemeesterlijk financieel steuntje in de kollekte- bus ft Als ooit de Takkers het stadhuis bezetten weten we met welk geld hun aktie gespekt werd ft Sommige Leedse vroede vaderen hebben er een aardig handje van weg om van de uitbreiding van het gewestplan een feuilleton te maken ft Herdersem doet er wat aan ft Het weekeinde van 14 juli is het «hop met de beentjes» en op 27-28 juli is er het Pikfeest van de Falluintjes ft Rampen noch gevaren hoef je noch te vrezen. Voortaan staat onze AH in voor jullie vege lijf ft Aan de Zeebergbrug ademt men intussen verder het giftig stof van Betonwegenbouw in ft BRENDAN In aanwezigheid van tal van prominenten werd in het ge- biedshuis van het Aalsterse Belfort vorige vrijdag het toeris tisch informatiebureau geopend. Gediplomeerde gidsen, een massa dokumentatie die erg breed uitzwaait gekoppeld aan de ruime steun van diverse organisaties zullen het moge lijk maken dat vanuit het oudste schepenhuis der Nederlan den degelijke informatie kan worden doorgespeeld aan de mensen die Aalst of de Denderstreek in haar geheel met toeristische aspiraties aandoen. Om echt volledig te kunnen inspelen op vragen van bezoekers heeft men het hele opzet erg ruim bekeken. Diverse tussenkomsten in de jongste Aalsterse gemeenteraadszit ting wanneer het ging om de verkeers-on-veiligheid van de Ring- laan. Een van de sprekers was kategoriek: die laan is een moorde- naarsbaan. Wat van meerdere zijden, zij het dan gematigder, werd bijgetreden. De bemerkingen liepen over het volledige circuit: Leo- poldlaan, Albrechtlaan, Parklaan, Boudewijnjaan-Ledebaan. Week van de vrijetijdsbesteding Heel wat verenigingen brachten ernstige inspanningen op tijdens de Week van de Vrijetijdsbes teding om in een kompetitieve en sportieve geest hun klub op de voorgrond te plaatsen. De trofeeën en bekeruitreiking, zoals hier op de foto aan de petanqueklubs, werd dan ook een heel karwei.(jm) Dat men mits de nodige publici teit een ferme belangstelling •kan loswerken voor deze streek in haar geheel wist men in de kringen waar de idee broeide al van met het Dirk Martensjaar. Het DM-toeristisch informatie bureau dat vorig jaar uitste kend floreerde had immers ge leerd dat het niet volstond een wegwijzertje hier historisch gebouw— en een foldertje daar te grabbel te gooien. Dat men het best heel ruim zag, over historische dingen via di verse dienstverleningen naar handel en nijverheid, was een tip die de Stedelijke Kommissie voor Toerisme en Vreemdelin genverkeer niet in de wind sloeg. De samenwerking met WV «De Denderstreek», Fe deratie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen, Horeca, Aalsterse Handelskamer en Stedelijke Ekonomische dienst zijn er een eerste bewijs van. WEGWIJZERS Wat men nu precies te weten komt in dat info-bureau. Vooraf iets wat we niet kunnen laten: het is werkelijk een pareltje kwa interieur, prachtige meu belen van Tony Waterschoot én tinwerk van een andere stadsgenoot, John Camus, maken van het geheel dat op zichzelf al een historisch ju weeltje is prachtwerk. Twee gediplomeerde gidsen hebben dan de zware taak op zich ge nomen alle mogelijke inlichtin gen te bezorgen o.m. tijdens aangevraagde rondleidingen. Heeft men waar dat nodig mocht zijn nog een aantal mensen in reserve die er ook wat van weten. Een pak brosju- res over de meest uiteenlo pende onderwerpen, uiteraard slaande op de streek, kunnen meegenomen worden. Om kort te vertellen wat in veel zinnen ook kan: wie iets meer over de streek wil vernemen kan voor een verantwoord lichtje best in het Belfort terecht. BESTENDIGEN Schepen Van den Eede wees er in zijn openingsrede op dat het bureau een blijvend karak ter kan krijgen zo het alle maal losloopt. Volgend jaar zou dan, beginnend tijdens de weekends, het bureau het hele jaar door openblijven. Wat meebrengt dat de gelegen heidsomgeving van het Belfort eveneens een grotere blijfkans krijgt. Heraldische vlaggen, sierverlichting, bloemenkraam, plantenbakken en terras zou den het autovrije marktge- deelte niet langer alleen tijdens de zomermaanden sieren. PRAKTISCH Iedere dag tussen 10 en 12.30 u. en tussen 14.30 en 18 u. zal het info-bureau open staan voor wie inlichtingen wenst te krijgen. Maandag is. het boeltje gesloten Telefoni sche tips kan via het nummer 053-257,51 en vragen naar 'I nformatiebureau-Belf ort' ANDRE HEYVAERT In uw eerste en voortreffelijke af levering «Dossier Kultureel Cen trum» noemt U mijn naam in ver band met recente maar laattijdige verklaringen van een architekt. Uit het relaas dat daarop volgt, kan voor argeloze lezers blijken dat al die ellende er waarempel gekomen is door mijn schuld. Ik citeer uw blad van 28 juni jl.: «Ondergrondse protesteert. Volgens architekt Van Herre- weghe in zijn verslag (welk ver slag?), zet de heer Pol De Paepe in januari 1971 een aangedikte pers- kampagne op touw met tot doel (wie kent mijn bedoelingen?) het sluiten van de werf in de hoop (wie kent mijn hoop?) het nieuwe stadsbestuur aldus te bewegen tot het kreëren van een parking op het terrein.» En even verder, onder de titel Sa botage: «Tijdens deze periode wordt de uitvoering der werken meermaals klandestien gesaboteerd. De ka- Op dit ogenblik is er een studie aan de gang waarin met de ver keersveiligheid in haar totale Aalsterse kontekst rekehing zal worden gehouden. Meerdere raadsleden vonden dat het intus sen toch maar lekker gevaarlijk met eventueel dodelijke gevolgen bleef. Zo nam men het bijvoor- -beeld niet dat een vroegere be slissing om de snelhei'd op Leopoldlaan-Albrechtlaan tot 60 km per uur te beperken blijkbaar zonder resultaat bleef. Wat bete kent dat men op die toch wel drukbewandelde weg nog altijd rekordspelheden mag uittesten. belleidingen der waterpompen worden afgesneden. Dit levert een groot gevaar op voor de onder grondse waterpeilschommeling en BRENGT GRONDBEWE GING TEWEEG (hoofdletters van mij) waarvan de gevolgen niet uitblijven. Op 10 januari 1971 vertoont een gelijkaardige instor ting van het wegdek Molenstraat langs de kant Gailly. Uit een lek in de waterleiding stroomt volop wa ter door een gleuf in de kuip. Acht dagen later springt een ruit van het huis Gailly. Wie wordt verant woordelijk gesteld? Op 22 januari 1971. Ter hoogte van hetzelfde handelshuis worden twee nieuwe verzakkingen gekonstateerd. Deze instortingen gaan weerom gepaard met een lek in de water leiding, het water spuit nu zeer krachtig uit de gaten in de grond. Vooreerst kan ik vertellen dat mijn «aangedikte perskampagne» bestond uit één enkele bijdrage dd. 16-1-71 in een plaatselijk weekblad, waarin ik in het licht van de niet te voorziene gebeurte nissen pleitte: «Het kultureel een- Vermits het hiei om een staats- baan gaat ligt de beslissing echter bij hogere instanties. Het kan echt niet langer zo, konklusie wanneer men de Parklaan en het unikum Ledebaan-Boudewijnlaan onder de loupe had genomen. In afwach ting dat de genoemde globale stu die op de Verenigde Sekties komt werd voorgesteld naar eigen noodremmen te grijpen. Zonder zich met zogeheten definitieve op lossingen die slechts lapmiddelen zijn te laten afschepen. Wat dan tevens inhoudt dat scherper •politietoezicht, aanbrengen van vluchtheuvels, bijkomende zee- trum worde anders, ofwel moet het elders». Het lijkt mij vreemd dat de heer Van Herreweghe mij na drie en een half jaar onjuiste bedoelingen begint toe te schrijven, doch de scherpe kommentaren in de ganse vrije pers van toenmaals onver meld laat. Nog een woordje over die sabotage-ster die plots aan ons firmament opduikt, Waarom heeft de politie nooit de voor-de- hand-liggende schuldige ver hoord, of is dit verzinsel enkel een maneuver van iemand die een zondebok zoekt? Waarom wordt enkel gesproken over het springen van één ruit, daar waar de schade aan handelswoningen verschil lende honderdduizenden be draagt? Waarom heeft de heer Van Herreweghe over die zoge zegde sabotage niets gezegd tij dens de algemene sektievergade- ring van de gemeenteraad van 26 januari 1971, toen hij zowel als advokaat Mares, ingenieur Ro- byn, zijn kollega De Neef, aan nemer Poelman en ik-zelf aan het woord kwamen? brapaden worden aanvaard mits verdere uitwerking van echte ver keersveilige maatregelen. Als wc mogen verdergaan op wat in die bespreking werd gezegd en waarom zouden we dat niet dan is het invoeren van voetgan gerstunnels niet langer futurolo gisch gezwam. Iedereen kon im mers bijtreden dat alleen al wanneer men denkt aan het snoer van scholen rondom deze Ring- laan men dringend aan een globale regeling toe is. En liefst zonder in gemakkelijke maar niet altijd aangepaste standaardoplos singen te vallen zei men nog. Het werd op het akelige randje af muisstil in de raadszaal toen ie mand zijn tussenkomst besloot met 'Bij eventuele dodelijke on gevallen zijn wij het toch die ons geweten zullen moeten onderzoe ken'. ANDRE HEYVAERT Ik bezit daarover nog pikante no ta's, maar wil de aandacht niet afleiden van het drievoudig drama waarin géén architekt slachtoffer is, maar wel: 1Aalst en de neder- landse kuituurgemeenschap: fi nancieel. 2. Handelaars: materi eel. 3. Onze'talloze maatschap pijen en gans de bevolking: kultu reel. Met dank voor uw opname, en met de meeste achting. POL DE PAEPE Molenstraat 77 AALST De bedoeling van het Aals terse stadsbestuur om in aansluiting bij het huidige Osbroek-gebied een fa- meuse zone voor passieve rekreatie open te stellen is reeds geruime tijd gekend. Na vertraging her en der t kwam het hele opzet op- j nieuw ter sprake tijdens de recentste bijeenkomst van de gemeenteraad. 2 Onteigenings- en bestem- 2 mingsplannen die vorig s jaar een tijdje zoek waren t geraakt op een ministerie 9 werden na Aalsters aan- C dringen snel goedgekeurd, n Betoelaging door het mi- b nisterie van Openbare V Werken werd intussen b aangevraagd en het blijkt b dat de Osbroek volledig in orde is voor dergelijke subsidiëring. Voor deze E 50% tussenkomst is het E vereist dat bedoelde ruimte s als echt passief rekreatie- 2 gebied wordt opengesteld. 2 Dit betekent ondermeer dat 0 er geen speelruimten mo- d gen ingericht, dat de schei- ding tussen aktief en pas- sief gebied voldoende rus- tige waarborgen biedt aan de liefhebbers van het K tweede genre, dat de ruim- P ten gratis voor het publiek worden opengesteld Omdat tot daar de puntjes steeds op de i kunnen wor- den gezet, gaf het stads- 3 bestuur opdracht de gron- den van meerdere eige- naars te schatten. De mensen van Waters en Bossen die dit karwei zou- j: den opknappen kregen echter geen toelating van de grootste eigenaar die een paar administratieve D opmerkingen op de maag had. Wachten is het nu op de uitspraak van de Raad van State. Om geen verdere j: onnodige vertraging te veroorzaken, omdat men niet zo zeker is dat be- schreven betoelaging wordt uitgekeerd en vooral gezien de zeer slechte staat J. van het domein heeft de gemeenteraad nu een Ie- F ning goedgekeurd die een waterbeheersi ng-ontwerp kan van start laten gaan. - Wat erop neerkomt dat Aalst hier zelf de zaak in handen neemt, tenminste voorlopig. In grote lijnen geschetst komt het water- huishoudingsplan voor dit gebied en de omgeving hierop neer: afvalwaters van de Parklaan en de Ni- noofsesteenweg zouden naar een nog aan te leggen riool worden geleid, wat in de Osbroek aan water te- veel is zou naar de stads- parkvijvers worden ge- loodst. De plannen voor het opzetten van een groots c passief rekreatiegebied c kunnen alleen maar toege juicht worden. Hopelijk E duurt hef papieren gevecht V hier niet tot in der eeuwig- K heid. ANDRE HEYVAERT r Mevrouw Van de Velde en de heer Triest staan tijdens de zomermaanden in voor het onthaal in het toeristisch bureau.(Ib) RATTEN EN KABELTEEVEE GROOT STE ZORG VOOR MELDERTSE RAAD De wekelijkse arbeidsduur zal, vanaf 1 januari 1975, voor het gemeentepersoneel in overeenstemming met de richtlijnen van het Departement van Binnenlandse Zaken, teruggebracht wor den tot 40 uur. Een aanvulling op de raadsbeslissing van 26 juni 1973 in verband met de vergoeding aan de bestuurders van de schoolbus was nodig om te kunnen overgaan tot de uitbetaling. De Raad diende advies te geven bij het ontwerp van Ministerieel Besluit betreffende de signalisatie op rijksweg nr 11 (Kamme- straat). De signalisatie zal aangebracht worden door de diensten van het wegverkeer. Het wordt een voorrangsweg. Verder trof de Raad een princiepsbeslissing nopens het onderhoud van buurt wegen o.a. de Koeweideweg, de Zwaneveldweg en een deel van de vroegere Hoogstraat. Raadslid J. Van den Steen bracht dan de Kerkweg ter sprake doch hiervoor zal eerst en vooral dienen gedacht te worden aan de riolering. Naar aanleiding van de waar borgstelling voor een lening van de Interkommunale Denderlec voor de kabeltelevisie vraagt Ir. R. Van Nuffel dat van Denderlec de waarborg zou gevraagd worden dat elk inwoner van Meldert van deze nieuwe dienst zou kunnen genieten. Daar echter blijkt dat min of meer geïsoleerde bewoners geen aansluiting zullen krijgen bij de kabeltelevisie zegt schepen Mattens dat deze inwo ners (o.a. Putstraat, een deel van de Ruizekensstraat, Molenkou- terstraat, gedeeltelijk Molenstraat, gedeeltelijk Doment en nog andere binnenstraten) een aanvraag tot het gemeentebestuur •dienen te richten. Door de leden van de oppositie werden o.a. nog op de agenda gebracht het schadegeval veroorzaakt door ratten rond de vuilnisbelt. Raadslid Van Brempt acht het kollege verant woordelijk voor de gevolgen van onvoldoende toezicht op deze stortplaats waarop schepen Nuelant replikeert dat dergelijke kon- trole onmogelijk lijkt en dat schadegevallen dienen gesignaleerd te worden. Meer afdoende maatregelen zullen worden getroffen om in 't vervolg dergelijke schadegevallen zoveel mogelijk te beperken. Raadslid Van Nuffel heeft het dan verder over het onderhoud van grachten, beken, bermen. Om de gemeente eens werkelijk netjes te maken vraagt hij dat zou onderhandeld worden met gespecialiseerde firma's die, op korte tijd, hieraan veel zou den kunnen verhelpen, als de gemeentekas dat kan toelaten. Misschien is er hier ook wel iets aan te doen, in mindere mate dan alleszins, door de voorziene verruiming van het gemeenterperso- neel. In gheime zitting worden de zitpenningen van de raadsleden dan verhoogd van 300 tot 400 fr. en wordt overgegaan tot de verkiezing van twee tijdelijke kuisvrouwen, een voor het gemeen tehuis en een voor de school. Het werd mevrouw De Samblanx - Pieters. J.MUYLAERT

De Voorpost | 1974 | | pagina 10