Uitgesteld is niet verloren WEER ZEGEBLOEMEN Kampioenschap van Vlaanderen te Aalst Likeuren Rubbens: grootste titelkansen ANNE-MARIE DE WAELE: DRUIPNATTE INTERNATIONALE A.M. VAN NUFFEL bevestigt Europees minimum Brigitte De Palmenaer in nationale ploeg Beker van België Hengelnieuws KAATSEN le NATIONALE Rebaix - Wieze Sportief 9-15 Handelsverbond Zele Liefhebbers- verbond gewest Aalst MEUBELEN ST.-JOZEF I Klubkampioenen bij Asahi Kwai Zele VOLLEY I ATLETIEK A.C. Uitbergen 16 Wieze Sp. heeft weer met de zege aangeknoopt nu op het terrein van het zwakke Rebaix. Er zaten zelfs drie punten in wanneer de homogene bezoekers met 2-8 de rust in gingen. Toen Rebaix onmiddellijk na de citroentjes de stand herleidde tot 6-8 zag het er even bedenkelijk uit. De blauw-witten herpakten zich op tijd en zouden zelfs op 7- 14 komen. 8-14 bleek nog geen ramp doch toen de thuis- spelers bij 40-40 de beslissende bal ver overkeerden mocht Wieze met slechts twee punten de terugtocht aanvatten. Het was wat het Wiezevijftal betreft zeker geen slechte wedstrijd. Zondag komt de trip naar Ottignies op het programma, en alhoewel de wedstrijd op verplaatsing dient betwist, zijn de Wiezenaars hun supporters nog een revanche verschuldigd. De smedelijke 6-15 verneding ligt inderdaad nog vers in het geheugen. De topper van dit weekend tussen Baasrode Adec en Viane viel in het water. Beide klubs kwamen reeds tot een akkoord deze wedstrijd op 13 juli te spelen. Ook Lebbeke Bab - Ronse Tr., Moorsel St. - Opwijk, Geraardsbergen - Opstal P. (13-7), Brusse- gem - Aalst HH (3-8), Zele-Gijzegem, en Wieze ll-Lede werden verwezen naar een andere datum. Wat er dan wel werd ge speeld was veelal het aankijken niet waard. Niet de schuld van de spelers wel van de weersomstandigheden die normaal spel onmogelijk maakten. HOGERE III Twee wedstrijden in hogere 3 namelijk Ronse PPRW-Appelterre 15-8 en de zaterdag betwistte Welle-DENDERBELLE. Denderbelle begon niet schitterend aan deze wedstrijd en stond snel op 7-2. Ergens wel een normale situatie omdat men aan belse kant goed wist dat het archimoeilijk is om op Welle een puntje te halen. Maandag 8 juli begint weer dat beroemde Kampioenschap van Vlaanderen waaraan zowat alle gereputeerde ploegen uit Hogere •aan deelnemen. Vorig jaar trok de finale meer dan 1500 toe schouwers terwijl de schiftijngen zich ook iin een gezonde belangstelling mag verheugen. Vier dagen van hard weHken voor sekretaris Van den Broecke en zijn medewerkers van 'kaats'klub Aalst Houtmarkt-Herleving. De reeksindeling van de zoveelste uitgave, er z'fn reeds zovele uitgaven van dit KvV geweest dat de huidige organisatoren niet ikonden vertellen de hoeveelste maal we dit jaar beleven, ziet er uit als volgt Maandag 8 juli Wieze, Pont-a-Celle, St. Servars (15 u.) 'Dinsdag 9 juliCbapelle, Braine, Toilembeek (15 u.) Woensdag 10 juli Gilly, Jurbise, Nivelies (15 u.) Zaterdag 13 juliFinale. Al deze wedstrijden 'hebben plaats op de Houtmarkt te Aalst. Vorig jaar werd Belgisch kampioen Gilly winnaar van de prach tige trofee terwijl het in 1972 Braine was die aan het langste eind trok. Odk na de rust beterde het er niet om. Welle beheerste de si tuatie en kwam op 11-2. Toen be gon 'hetDe Denderbelse keer- ders Burill, Van den Abbeele en Van 'Langenhove kwamen sterk terug en gaven de tbuisspelers zoveel tegengewicbt dat ze er even het noorden bij verloren. Nochtans was het op 14-14 dat Denderbelle vor 'het eerst op ge lijke hoogte met de Wellenaars kwam. 'Het laatste spel toonden de bezoekers zich echter supe rieur. Zowel Burill als Van den Abbeele als Van Langenhove keer. den een 'bal over zodat voor de 'beslissende bal de koordspe- lers op de proppen kwamen, met succes overigens. De ©tand in hogere 3 wordt niet zo veel gewijzigd: 1. iNinove 38 p2. Meerbeke 31 p3. Kokejane 28 p.9. 'Appelterre en Welle 26 p 6. Ronse PPBW 25 p.7. Opstal Pelote 24 p.8. Lebbeke, Ronse Tr. 22 p.: 10. Denderbelle 20 p. 11Opwijk 19 p.: 12, Geraardsbergen 17 p. 13. Hamme 16 p. 14. Moorsel Steven 7 p. Gewestelijke bevordering Tot aan de rust hielden de spe lers van 'EREMBODEGEM 'DORP gelijke tred met de opposanten uit Galmaarden (8-7), iNadien ging het echter minder goed want eens de bezoekers op voorsprong, was er geen weerkomen meer bij. Erembodegem verloor met 11-15 doch mag teugblikken op een mooi en moedig verweer. OPDORP heeft in extremis een punt veroverd te nadele van Ham. me. 'Het keek op een bepaald ogenblik op een 6-11 achterstand doch toonde zich heel gedeci deerd tijdens de eindfasen van deze wedstrijd zodat met 9-15 werd afgefloten. Het klassement1Adec Baas- rodce 43 p. 2. Viane 34 p.3. Brussegem 33 p. 4. 'Galmaarden 32 p.5. Bever 31 p,6. Over- boelare en Ronse Ping 23 p. 8. Aalst HH 22 p.9. Hamme SK 21 p.; 10. Ronse Tr. 19 p.; 11. Ronse Barco 16 p.12, Opdorp 1'5 p 13. Outer 12 p.14. Erem bodegem Dorp 9 p, LAGERE I In Lagere I odk maar 4 wedstrij den met in eerste instantie de zaterdag betwi stte Brussegem - Erembodegem WW, EREMBODE GEM heeft een punt uit 'het vuur gesleept nadat het aan de pauze met 8-4 In 't krijt stond. Het fa len van de bezoekende keerders werkte een thuiszege natuurlijk in de hand. (15-9). BAASRODE JV heeft tegen lei der Opwijk met 15-8 de duimen moeten leggen. Het 'liep wel uit tot 0-2, kreeg gezelschap op 5-5 en stond drie punten achter Door hun zege op de ballodroom van konkurrent Ford Neyt met 11-15 hebben de mannen van secretaris Willy De Schrijver een ernstige optie op de titel in het Zeels Kaatshandelsverbond ge nomen. Voor Ford Neyt was het een unieke kans die ze moesten grijpen om hun achterstand op te halen. De beginfase van de lutte sprak in het voordeel van de thuisploeg (2-0), maar Likeuren Rubbens kwam terug tot 3-3. Mede door een falende Van de Velde in de opslag liepen de bezoekers uit tot 3-5, maar koord- speler Hubert De Rijcke zorgde bij de rust voor 8-6 winst. In de tweede helft hield Marcel Van Langenhove en De Wilde hun vijftal op voorsprong tot 10-8. Maar van dan af liepen de za ken 'urt de hand en de ref kon nog moeilijk orde op za ken houden. De inzet v/as te groot en bij spelers en sup porters begaven de zenuwen zodat er van kaatssport niet veel meer overbleef. De thuis ploeg kwam bij 11-10 nog eens aan de leiding, maar de be zoekers gingen in één ruk door naar 11-15. Het bezoe kende keerderstrio De VijlJer- Schuddinck-Michiels F nam de maat van Van de Velde-Van Langenhove-De Wilde en dit versohil is duidelijk in de uit slag. Rossbrau Veldeken haalde op het terrein van het Akkenken hun eerste punt uit de kom petitie en deze beloning heb ben Philips en zijn medespe lers zeker verdiend en de 10- 15 uitslag zal zeker een stimu lans betekenen voor de ver dere kompetitie. Deze tweede kompetitieoverwinning was nochtans verdiend voor 't Ak kerken. Smed. Van Dammt-De Gentenaar (13-15). werd uit eindelijk een tweepunten zege van de bezoekes, in de hand gewerkt door de afwezigheid van trwee titularissen bij de Durmenaren (Julien Vercau- teren en Martin Van Brempt ontbralken op het appel). De rust ging in bij 5-8, maar de 15-jarige invaller Eddy Roels en Vrijdag, brachten hun vijftal opnieuw in koers (7-9), maar Oollewaert, De Varen, De Pae- pe, De Block en Permentier konden de twee spelen voor houden. De lutte Jovanda Van Opdorp-De Beule Bosch (13- 15) kreeg een eigenaardige wending. Bij de rust met een 8-3 stand lag een driepunten zege van de thuisploeg in het verschiet maar de mannen van bet duo Bote-bergh-De Vriendt hadden zonder het ent housiasme van de jeugdige Durmse ploeg gerekend die in De iMaesschalck en L. Schiettecatte twee stimuleren de elementen hebben die de situatie recht kunnen zetten. Wedstrijden voor zaterdag 6 juli Lrk. 'Rubbens-'De Gentenaar Smed. V. Damme-Jovanna V. Opdorp Ford Neyt-Akkerken Rosslbrau Veldeken De Beule Bosch Klassement 1. Lik. Rubbens 25 2. Ford Neyt 20 3. Jovanda V. Opdorp 14 4. iDe Gentenaar 14 5. De Beule Bosch 12 6. Akkerken 8 7. Smed. Van Damme 7 8. RoSbrau Veldeken 1 Beno •bij de hoffie (8-5). Na de rust was het al Opwijk dat de klok sloeg met logische 15-8 cijfers. HERDERSEM verloor met 15-6 ter wijl BAASRODE VA niet verder kwam dan 15-7 en dat op het ter rein van 'Hamme ©A. Stand 1. Opwijk 41 p. 2. Ham me SA 37 p. 3. Baasrode VA 30 p, 4. Zele 29 p. 5. Wieze 11 27 p. 6. Baasrode JV, Gijze- gem, 'Buggenbout 25 p. 9. Lede 12 p.; 10. Brussegem 11 p.; 11. Herdersem 8 p. 12. Erembode gem WW. 7 p. Wedstrijden voor het week-end zaterdag 6 juli Ronse Ping - Aalst HH Ronse Barco - Adec Baasrode zondag 7 juli Brussegem - Erembodegem Dorp Opdorp - Overboelare Opstal P. - iMeerbeke Moorsel St. - Kokejane Denderbelle - Lebbeke BAB Baasrode JV - 'Buggenbout Gljzegem Opwijk Lede - Zele Baasrode VA - 'Wieze II Herdersem - 'Brussegem Hamme - 'Erembodegem Ottignies - Wieze G.D.P. Op de jongste 'kompetitiedag is de weermaker als spelbreker op getreden. 'De aanhoudende regen was er 'immers oorzaak van dat liefst vier wedstrijden dienden te worden afgelast. Odk werden een paar opmerkelijke uitslagen inge schreven. Er was de afgetekende cijferverhouding waarmee Flinsto- nes op eigen terrein door Three Stars werd 'ingemaakt, terwijl Belskes insgelijks 'in eigen trape zium werd afgestraft. De uitslagen Warkensvriend. - Kluizenaars uitg. Groenendalers - Miobiels 15-4 Belskes - Charleys 4-15 RT.T. Krefters uitg. Flinstones - Three Stars 1-15 Heuvel Madelons uitg. Stadion Boys - Denderzonen 15-7 Het programma voor 7/7. Warkerrsvrienden - Groenendalers Kluizenaars - Belskes Mich iels - R.T.T. Charleys - Flinstones Krefters - Heuvel Three Stars - 'Denderzonen Madelons - Stadion 'Boys J.V.H. FREDDY VERLEYEN EREMBODEGEM STATIE HAALTERT 063-252.20 De bloeiende Zeelse judovereniging richtte de klubkampioen- j schappen in voor hun jeugdafdelingen jongens en meisjes. Dames: 1e reeks: 1. Droeshout Conny 2. Callaert Kristel; 3. Van Cauteren Ingeberg 4. Van Avermaet Andrea. 2. Reeks: 1. Christiaens Anne; 2. De Meyer Annet3. Ediers Greta Jongens: 1e reeks miniemen A (geboren 64-65-66): 1. Huyghe Franky 2. Van de Vijver Pascal 3. Fierens Dirk 4. Poppe Patrick. Jongens reeks B miniemen (geboren 62-63): 1. Fierens Johan;; 2. Van Miegroet Peter; 3. Van der Straeten Luc 4. Van der straeten Guy. Beloften jongens 1. Meskens Marcel 2. Herrebaut Luc 3. De Backer Jacques 4. Van Hecke Marc. Juniores: 1. De Beule Luc 2. Van Driessche Jan 3. De Waele Rudy. Maandagavond had in de hoofdstad de lottrekkirrg plaats van de Beker van België. Wat betreft de provinciale deel name Is het voor Oost-Vlaanderen maar povertjes gesteld- maar ja in de andere sporten heeft het ook jaren 'geduurd eer alle klubs het nut van zo'n bekeravontuur inzagen. Wat de streekploegen betreft, werd völgend programma doorgeseind VK Aalst-Exc. Havre Margos Gent-Kangoeroes Aalst Meteors Erwefegem-Adec Sport Baasrode Deze wedstrijden dienen gespeeld op bet weekend van 28 en 29 september. Vriendenkring De Stadsparkvissers interklubkampioen van Aalst In het raam van de weck voor vrije tijdsbesteding werd op zondag 29 juli hetiinterklubkarTVpioensGhap van Aalst 'betwist. 118 vissers hadden de oproep van hun klub beantwoord, een waar sukses, dat echter verbrod werd door 'het bar slecht weer waarin de wedstrijd betwist werd. Het werd een sukses over gans de lijn voor de jongens uit de scheepvaart, zij plaaatsten niet minder dan 5 vissers In de eersite, 10, hadden 1ste jun'ior Roelandt Reginald in bun rangen, en wer-; den met groot meesterschap iterklubkampioen van Aalst. De individuele overwinning ging eerder onverwacht naar Pias- visser Kamiel Wauters, daar waar de gebroeders Roelandt, De Waegeneer Paul, Backaert J., Callebaut O. enz. eerder als grote 'kanshebbers werden geciteerd. De prachtige wisselbeker Schepen Henri Van 'Der Veken, door de heer Schepen zelf geschonken gaat dus voor een jaar naar de vriendenkring de Stadsparkvissers, een sukses voor de oog jonge klub die aan oudwvere'ldkampioen Marcel Van Den Eynde een goed raadsman had. Ziehier dan de u'itsiag interklubkampioenschap van Aalst. 1. Vriendenkring Stadsparkvissers 2. Aalsterse Piasvissers 3. Ajuinvissers Aalst 4 Parkingvissers Aalst 5. Parkvissers Aa'lst 1ste Veteraan Blanckaert Henni Ajuinvisser 1ste JuniorRoelandt Reginald. INDIVIDUELE WEDSTRIJD 1Wauters Kamiel - Piasvisser 2. Arijs Karei - Stadsparkvissers 3. Roelandt Eddy - Stadsparkvissers 4. Roelandt Reginald - Stadsparkvissers 5. Backaert Jan - Piasvissers 6. Mertens Georges - Stadsparkvissers 7. Verpeten Albert - Piasvissers 8. Van Cauwenbergh Edgard - Stadsparkvissers 9. Van Canegem Dirk - Stadsparkvissers 10. Hendrickx Philemon - Ajuinvissers Ereschaal en stadsplaketten werden respektievelijk gewonnen j door Wauters kamp. Plasv., Arijs Karei Stadsparkv,, Hendrickx Ph., Ajuinv., De Backer Oscar Parkv. en Cleemput Frangöis Par- i kingvissers. Zoals verwacht konden niet minder dan drie meisjes uit het Voorpostgebied de driekleurige nationale trui aantrekken om het op te nemen tegen Roemenië, Spanje en Nederland. Anne-Marie Van Nuffel (zie rubriek Aalst) en Brigitte de Palmenaer (zie rubriek Uitbergen) stonden beiden in de 800 m., Anne-Marie de Waele in het hoogspringen. We sprake ter plaatse met kenners en uit een viertal nummers (polsstokspringen, horden en speer werpen naast het hoogspringen) citeerden ze allen het hoog springen als meest gevaarlijk nummer om op het door de regen spiegelgladde tartan te beoefenen. Na de wedstrijd was het trouwens opvallend dat alle flopspringsters zowat 12 cm bene den hun beste prestatie bleven. De Belgische rekordhoudster Van Landschoot „haalde" zelfs 15 cm en aan het geringe ver schil van 5 cm met de Brus selse kon de Zeelse vertegen woordigster zich nog 't meest troosten. Sio'ilië - griste ren - moest een nieuwe kans bren gen... Vrij van de 'hoogten had den beide Belgische meisjes immers bun opdrachten vol bracht want het was lang ge weten dat tegen Roemeense en Nederlandse boogsprjngs- ters voorlopig vanuit ©elgië niet te kampen is. Zaterdag kregen de dames dichter bij ons een volwaardi ge meeting te verwerken. Mar- tine Clement liep de 200 m. borden in 32"4, Wilde flonsse rondde een eerste poging af op 33"6 en voor Marfcine Maes werd bet 34"3. In de sprint- nummers was Marleen Oostier- linck in baar nopjes met 12"8 terwijl Maria de Cchoenmaec- ker en Martiine Maes een nor male 13' 5'en 13"8 'lieten op tekenen. In bet di'skuswerpen scholieren werd de zwakte van de Viierzeelse meisjes eens te meer duidelijk. Gafle eindigde op 15m88, Lammens met zes om minder." Godelieve Floot stotte de kogel 8m32 ver. Niet schitterend maar op goed peil stonden de jongste sprint'stert- jes Heirman met 11 "6, Roels met 11 "8 en de 'Petter 12"0. Bij de scholieren kwam een kleine verrassing van Patricia Lammens die met 13"5 nog één tiende sneller liep dan ingrid van de Velde die rond de 13"6 toch wat b'.'.yft han gen. Bij de kadetten ontbrak Chantal de Coster om haar 13"0 te verdedigen tegen de Landsheer voor wie Dorothy Meulewater met 13"7 duidelijk moest onderdoen. De 400 m. kadetten gaven niet de minste voldoening. Betty Cosyn, een marsje dat 'in stijl en in resul taat reeds lang bewees een geboren hoogspringster te zijn, was nog de beste met 70"9. Een bewijs temeer dat ze zich naar de 800 m. verloren loopt.. Lutgarde Lemeire baalde wel een bemoedigend resultaatniet de kogel. Zrj werd tweede van een twintigtal deelneemsters met 7m02. Een gelijkaardige mooie uitslag baaioe uoiomy M'eulewater In bet verspringen waar ze net als de gekende Ruys 4m85 haalde maar darik zij haar regelmaat (drie spron gen boven 4m80) ook een be tere poging kon laten gelden voor de overwinning. Martine Clement deed eveneens een hoopvol heroptreden in bet ver springen waarin ze tot 5m07 kwam. Tijdens de avondmee ting konden een paar - jongens zich eveneens in de belang stelling we/ken. Dat geldt dan zeker voor Eddy 'Peynsaert - lm volle voorbereiding voor een steeple-test - d'i'e bijzonder krachtig eindigde in een 800 m. serie die hij besloot in 2'04"7. Guy Michem deed het hem even later na maar op een bescheiden 'basis dan2; 2'09"0. Bij de juniores en seniores maakte Etienne Van Impe even eens een goede indruk door zijn serie te winnen in 1'57"5. Raes deed een eerste poging over 200 m. die werd afge stopt op 22"5. Luc Van Heckei kwam nu tot 22"9. Over 400 m. kadetten waren enkele kadet ten tegen elkaar uitgespeeld met het oog op een selektie voor de aflossingspioeg God- daert won 'het in 54"8. Tijdens de nationale finale eindigde de jeugdploeg mooi derde achter Houfland en AV Toekomst, 'Bij de jongsten bewees Noël eens te meer dat bij de sterkste is. Te onthouden zijn ook de 15 "3 van senior Clement en de 15"2 als h eraan knopen mat da kom petitie van André Hendrickx over 110 m. horden. 'Voor deze laatste 'is het nu enkel nog beredeneerd kiezen voor de •kampioenschappen.. Tijdens een vierlandenmeeting vorige zondag in het Heizel- stadion en het archislechte weer ten spijt heeft onze damesploeg het uitstekend gedaan. Ze waren werkelijk oustanding en lieten nieuwe rekords noteren in de 200; 800, 1500 m. maar ook in de 4 x 100 m. de 4 x 400 m. en het speerwerpen. Uiteraard was ook de bij E. Aalst aan gesloten atlete A.M. Van Nuffel een der dominerende fi- furen. Ondanks het feit dat Anne-Marie met de examen periode niet zo veel had kunnen trainen realizeerde ze het Europees minimum wat voor haar een bevestiging beteken de. Anne-Marie verbeterde meteen haar vorig rekord met 7/10e en men mag stellen dat ze zeker niet aan het einde van haar latijn is. Anne-Marie liet zich na 600 m. even af zakken maar in de laatste rechte lijn ging ze zo snel dat ze de Roemeense Suman en dezes landgenote Rafira op de hielen zat. Samen met Leen Wuyts en Sonja Castelein beschikken we nu over drie meisjes atleten die voldaan hebben aan het Europees minimum, wat er op wijst dat de damesatletiek momenteel goede sier maakt. Vorige week viel totaal onverwacht een aanduiding van de Bel gische atletiekbond in de bus bij Brigitte De Palmenaer om deel te nemmen aan de vierlandenmatch. België-Roemenië-Spanje- Nederland op het Heizelstadion. Brigitte zou er deelnemen aan de 800 m. Samen met Anne-Marie Van Nuffel moest ze de strijd opnemen tegen dames van internatioale waarde die reeds tijden verwezenlijkten tussen 2'03 en 2'08. Allen sterker dus dan Bri gitte voor wie het een zware brok werd. Ze eindigde de wed strijd als achtste in 2'13"3 na de eerste 400 m. tamelijk goed gevolgd te hebben. Ongetwijfeld hebben de zenuwen haar parten gespeeld bij deze eerste grote konfrontatie een volgende maal zal dit zeker al veel beter gaan. Hopelijk 'krijgt Brigitte vlug de gelegenheid om deze 'getwat mindere prestatie 'met "n schit terende tijd weg te vegen. Er staan immers nog mooie inter lands op het programme van de bond, onder andere in au gustus tegen Zwitserland. Daar dit enkel voor juniores is zal ze er zo goed als zeker bij zijn. Bcrlinde Poppe liep de estafet- ée voor de jeugd als voorspel van de 'interlandenwedstrijd. Samen met de ploeg van V:ier- zele werd ze tweede in de reeksen en zevende 'in de fi nale. Bij de jongens was de ploeg van Vlierzele eerste in de reeks en derde do finale. Patrick Pieters en Christiaan Van Eeckhout maakten deel u(t van die ploeg. Vorige dinsdag liepen onze atleten te Vlierzele. Brigitte De Palmenaer 'liep de 200 m. in 27"2, zus Myriam deed er 28"1 over. Erna Van Ghendt won de 800 m. ,i;n 2'30"4 haar beste prestatie, 'o Mooie 400 m. kadetten kregen wij van Patrick Pieters met een tijd van 55'7, 'eveneens een nieuw persoonlijk re'kord. Chris Van Eeckhout deed het in 57'2 Robert De Palmenaer Sn 61'4 en Jan De Palmenaer in 63"9. Dirk van de Velde liep de 1500 m. te Aalst 'in 4'26"6. Zaterdag was bet weer te Vlierzele dat onze meisjes aar> de slag gingen in een 400 m, Myriam De Palmenaer liep ze in 60"4, Erna Van Ghendt ini 66"2. Bij de scholieren won Gerda in 60'8 en bij de kadet ten deed De Martelaer er 71 "9

De Voorpost | 1974 | | pagina 16