GIJZEGEM INPLANTING NIEUWEWOONWIJK GOEDGEKEURD K.P. B.S.P. p.v.v. MOTIE AALSTERS KORT NIEUWS VRIJE TRIBUNE MEER DAN 150 FIETSERS DOOR DE GUTSENDE REGEN TE MOORSEL WIN een reis naar Spanje met DE VOORPOST fri 2 - 5-7-74 - De Voorpost Vorige week donderdag bracht de h. Honda, oprichter en voorzitter van het Japanse motor- en automobielconcern een bezoek brengen aan de Aalsterse assemblemblage- fabriek, waar hij zich met het personeel onderhield. Offi cieus klinkt het dat deze Europese rondreis van de h. Honda in verband staat met de overwegingen om de Eu ropese direktie van Honda te Aalst te vestigen. Raadslid Steenhaut was niet zo te spreken over het materiaal dat men aan de Zwarte Hoekbrug ter beschikking heeft wan neer er iemand uit ons aller Blauwe Dender moet opgevist. Een boei zonder koord Komt in orde zei de burgervader. Dat open-en-toebruggetjes heeft het in de spitsuren ook wel verkeerslastig. Gebeurt ook wat voor. In afwachting van het op drie rijvakken brengen van de voertuigen komende van de Tragel en het plaatsen van nieuwe verkeerslichten zou een agent zich met het zaakje inlaten. De kinderdagverblijfplaats aan de Rapenstraat groeit. In de gemeenteraad kwam men tot een principieel akkoord inzake beheers- en uitbatingsvormen. Het wordt een ei gen algemene stadsdienst. Later kan men dan eventueel uitzien naar de mogelijkheden die een regie nu zeker deficitair zou bieden. Heeft iemand soms een autobushaltedossier gezien? Dat van de Aalsterse vroede vaderen blijkt al een tijdje aan het dolen. Nochtans Aalst kocht voor 188.000 frank zitbanken. Moet je d'r ook een dan zal het wel haast je-rep je worden. Raadslid Mon sieur wou er voor Drieveldenweg en omgeving, schepen Van Der Veken voor Park De Blieck, raadslid Van Der Beke voor het Wijngaardveld. Wat nog rest zal de persbent vragen. In bruikleen tot de dag dat het Aalsters uur ver dwijnt De gemeenteraad van Aalst nam optie op een kompleks in de Driesleutelstraat. Een gedeelte van het gebouw zou worden ingericht als filiaal van de centrale bibliotheek zodat het kleinere filiaal aan de Dr. De Moorstraat later zou kunnen ontruimd worden. In het andere gedeelte zou men een akko- modatie onderbrengen voor de stedelijke jeugd- en vrijetijd- sorganisaties. Kleurenprobleem in de wijk Ten Berg. Hoe moet dat nu met die reuzeantenne? Kan hij kleur worden uitgerust? Wanneer komt het beloofde onderzoek? Het komt en me teen ook een overzicht van klachten en strubbelingen met kabel in andere Aalsterse wijken. Inhakend op een belofte aan de bewoners van de wijk Krekel straat - Groenstraat - Drieveldenweg werd aan het Kollege van burgemeester en schepenen gevraagd hoe het nu staat met: de publieke telefooncel, het uitgeruste speelplein, de vervanging van de zelfberedderde zithoek, het kaarthuisje. Aan wie klopt wordt opengedaan blijkt hier van toepassing. Al kan het allemaal natuurlijk niet van vandaag op morgen. Dat de vis duurder wordt betaald dan ooit is vrij eenvoudig te inflateren. Dat men doodserieus gaat diskussieren over visjes in een gemeenteraad is niet zo gemakkelijk te vol gen. Het zat hem zo: raadslid Van Der Speten wou de raad graag verminderde tarieven zien goedstemmen voor minder-validen, jeugd en mensen van de derde leeftijd die een partijtje op de vijvers van het stadspark wilden sa- menvissen. Schepen Van der Veken kon daar, gezien vroegere overeenkomsten met de hengelverenigingen, niet zo inkomen. Het bokspartijtje tussen de genoemde visliefhebbers draaide naar een stemming. De gunstrege ling voor vermelde kategoriën werd met 14-8 cijfers naar een latere datum verdaagd. Dinsdagavond werden meerdere afgevaardigden van kultu- rele verenigingen op het stadhuis ontvangen om samen het projekt Kultureel Centrum door te nemen. Een historiek en een overzicht van wat men hoopt op korte termijn te venwezenlij ken werd geschetst. Zowel volksvertegenwoordiger B. Van Hoorick, schepen van kuituur in de vorige bestuurskoalitie als voormalig schepen van openbare werken de h. Claus woon den deze vergadering bij. In het verslag van deze bijeenkomst dient zeker de lakonieke uitlating van een der afgevaardigden genoteerd te worden: «We zijn hier niet voor onszelf, doch voor onze kinderen». Tijdens de jongste gemeenteraadszitting ging de raad akkoord omtrent de inplanting van een nieuwe woonzone, gelegen tussen de Denderstraat en de reeds bestaande woonwijk «Dries». Het reeds ingediende plan tot verbetering van de Stations straat wordt herzien en aangevuld met de aanleg_van een greppel tussen de Kruisstraat en de Nijverheidslaan. De raad keurde de dienstjaarrekening van de Protestants-E vangelische Kerk te Aalst goed. De gemeente die hier een jaarlijkse subsidie toekent stelde dat het batig saldo (31.197 fr.) geen wijziging in de subsioiesom wettigt. De waarborg voor de lening door Edas aan te gaan werd aangenomen zodat de kabelteevee-maatschappij verder haar investe ringsprogramma kan uitwerken. In geheime zitting werd de aanpassing van de weddeschalen van het K.O.O. personeel besproken, terwijl tevens de aanpassing van de wedde en de wekelijkse arbeidsduur (40 u) van het gemeentepersoneel aangenomen werd. Een lening van 4.200.000 fr werd bij het Gemeentekrediet aangegaan voor de aankoop van gronden palend aan het rekreatiecentrum, dit met het oog op een mogelijke uitbreiding ervan. D.D. Di rcci.ikiH' hovfl hel ree hl cle/e teksten in Ie korten PLANNEN MAKEN EN UIT VOEREN IN AALST Bij het doorsnuffelen van onze stapel dokumenten viel ons toevallig een persbe richt in de hand gedateerd van september 1973. Uit dit bericht leren wij dat de aanbesteding van het be langrijk staatswerk «verbin ding tussen H.Hart en nieuw kompleks Dender- mondsesteenweg, met vas te brug over de Dender» werd aanbesteed, de kredie ten vastgelegd en dat de werken dus kunnen begin nen en zeker officieel zullen kunnen worden ingehuldigd op het einde van 1974. We hebben sindsdien regel matig het verloop van deze werken gevolgd en kunnen ons zeker niet van de indruk ontdoen dat het vereiste tempo er niet is om dit plan op tijd werkelijkheid te zien worden. Zo de officiële in huldiging er in 1974 nog moet komen zal er alvast wat meer spoed moeten worden achtergezet, tenzij men een halfvoltooid bouwwerk offi cieel zal gaan openen, wat al niet veel beter is dan het leggen van een eerste steen die men dan jaren rustig alleen kan laten liggen. Het afwerken van de Ring- laan is dus blijkbaar nog niet voor morgen zoals te Aalst een hele boel andere dingen sinds jaren met de regel maat van een klok op de lange baan worden gescho ven. Iemand deed in de laatste gemeenteraadszitting op merken «in Brussel en el ders is alles mogelijk, we moeten ons niet laten doen, we zijn nog veel te braaf». En inderdaad, het heeft er alle schijn van dat Aalst nog meer dan te braaf is. Het Kultureel Centrum in de Molenstraat zit al lang in het slop en geeft aanleiding tot een boel onvruchtbare dis- kussies. De Zwarte Hoek brug is een echte schande voor een stad als Aalst, de beide andere Denderover- gangen zijn al niet veel beter en kunnen op de spitsuren het verkeer onmogelijk slik ken.De eerste kinderkribbe van de stad nadert nu stilaan de voltooiing, maar het is een belofte die dateert van onmiddellijk na de bevrij ding. Over de kinderkribbe op St.-Job wordt in alle talen gezwegen, een kiesbe- lofte van alle partijen wordt aldus in de vergeethoek gestopt. Een nieuw stedelijk hospitaal is een andere noodzaak waar al meer dan tien jaar wordt over ge zaagd, maar intussen blijft St.-Lieven verder bestaan en wordt de toestand in het hospital zelf met de dag onmogelijker. Het Aalsters station is nog een ander monument van verwaarlo zing van onze stad. Hoeveel juichende persberichten en beloften er daarvoor al niet de lucht zijn ingeslingerd is ontelbaar. Minister komen, ministers gaan, en steeds opnieuw moeten de Aalster se politci aan het ministeri eel klaagmuurtje gaan staan om steeds opnieuw met een ander kluitje in het riet te worden gestuurd. (Prioritei ten, kredieten, inflatie, bouwstop enz. zijn de tover woorden waarmee ons si- steem zelfs de allernoodza kelijkste sociale- en nuts voorzieningen afremt om steeds meer in de zakken van de grote geldbezitters te laten afvloeien, want daarzit het hem nu precies Een land als het onze is rijk genoeg om zich dit alles te kunnen veroorloven. Maar dan moet er iets ten gronde veranderen. Dan moet de voorrang worden gegeven aan het sociaal boven het privee-belang. Met maatre gelen la Tindemans-Oleffe waarbij een subsidiestop voor de sociale infrastruk- tuur in het kader van een typisch kapitalistisch anti- inflatieplan wordt afgekon digd, gaan we precies de tegenovergestelde richting uit. Een stad als Aalst, die met zijn eigen middelen al heer ver boven zijn moge lijkheden leeft, is er één van de slachtoffers van. Helaas met het eerste, niet het laatste en zeker niet het enige, maarweheen karakte ristiek voorbeeld van datge ne waartoe het kapitalis tisch wanordelijk sisteem niet in staat is of beter niet in staat wil zijn. Jos DeGeyter De Index van de levensduur te blijft klimmen. Maande lijks worden rekordcijfers genoteerd. Vóór het met Tindemans en zijn regering ging veranderen boekte Bel gië dé laagste prijsstijgin gen in de Europese Ge meenschap. Thans, met de katholiek-liberale regering en haar eerste verruiming tot de partij van Perin, zijn de prijzen in ons land reeds sterker gestegen dan in Ne derland, Duitsland en de Verenigde Staten. Wij drei gen in de inflatie te verzui pen. Het resultaat daarvan is dat de rijken nog rijker worden en degenen die wei nig bezitten of arm zijn nog armer worden. De inflatie met haar permanente prijs stijgingen is immers voor delig voor de grond- en andere spekulanten, voor grote bezitters, investeer ders en degenen die veel verdienen. Die soort lieden zien hun bezittingen voort durend in geldwaarde toene men, maken misbruikvan de inflatie om de huishuren meer dan verantwoord is op te slaan of komen met de indexaanpassing op zeer hoge wedden goed aan hun trekken. De slachtoffers echter zijn zij die niets of weinig bezit ten, die aangewezen zijn op hun loon of wedde of sociale vergoeding alsook de kleine spaarders die de waarde van hun spaarcentjes dubbel zo veel zien verminderen dan de intrest die 'zij er voor krijgen. Met de regering Tindemans zijn de patroons en de ban kiers en de grote midden standers goed gediend. Van het zogenaamd inflatie-plan van de regering hoeven zij niets te vrezen. Het zal trouwens op niet veel uit draaien. bovendien wor.dt er reeds een ekonomische te ruggang voor begin volgend jaar aangekondigd. Dat be tekent meer werkloosheid, ook en vooral voor het arron dissement Aalst dat nu reeds terzake aan de kop staat in het Vlaamse lands gedeelte. Het beleid van de katholiek-liberale regering bestaat hierin de inflatie te bestrijden door de werk loosheid. En dan pogen de liberalen en de kristen-de- mokraten de bevolking wijs te maken dat zij een sociale politiek voeren. Inmiddels zoeken zij nog steeds naar een verdere ver ruiming van hun regering tot de Volksunie. Met de opna me van het Rassemblement Wallon kreeg de V.U. de deur op haar neus. Het Vlaams overleg zonder de socialisten heeft tot niets geleid, tenzij dat de V.U. haar zweep in Steenokker- zeel heeft moeten achterla ten en deze thans door koetsier Perin wordt gehan teerd. Tegen heug en meug moet het parlement nog deze maand de voorlopige gewestvorming stemmen. Zo willen Martens, Groot- jans en Perin... en Tinde mans moet draven al ver klaarde hij vóór de verkie zingen: «liever geen ge westvorming dan een slech te». Maar juicht Belgen, juicht! De regering Tindemans heeft, in het vooruitzicht van de herdenking van de Gul- densporendag, een zeer be langrijke beslissing getrof fen: op elf juli mag de Leeuwèvlag aan onze ge meentehuizen worden uit gestoken... wat al jaren ge beurt. Officieel verlof op deze Vlaamse hoogdag komt er echter niet bij te pas, want dat zou 200 mil joen kosten. Maar mis schien krijgen de Vlamingen dan toch een 11-juli-ge- schenk onder de vorm van de reeds zolang begeerde gewestvorming. Wanneer wij dat pakje zullen openen zal het blijken slechts een... dode mus te bevatten. Bert Van Hoorick volksvertegenwoordiger PARLEMENT GAAT DOOR IN VERLOFPERIODE Midden de voorbereidingen voor het verlof, het bezoek van de Amerikaanse presi dent Nixon, en de diskus- sies rond de gewestvor ming, heeft de senaat het door de regering voorgestel de ontwerp tot koppeling van de sociale uitkeringen aan het welvaartspeil, goed gekeurd. Een nieuwe be langrijke stap op initiatief van de huidige regerings ploeg dat vanaf 1 juli de verhoging van de vergoe- digen voor invalieden, slachtoffers van beroeps ziekten en arbeidsongeval len toelaat. Daarmee wordt dan een regeringsbelofte op het sociale vlak ingelost en krijgt het land het bewijs van de sociaal-vooruitstrevende politiek van de huidige rege- De eerste vertrekkers meldden zich aan: Mensen uit Dender- monde, Buggenhout, Gooik en Borcht Lombeek. Van een suc ces gesproken! Doch plotse ling kwam de weermaker roet in het eten gooien. Toen tiental len mensen thuis klaar stonden om zich naar het inschrijvings lokaal te begeven begon het te regenen. Wat moest er gebeu ren? Uitstellen? Dat kon niet meer, want enkelen waren reeds vertrokken, anderen stonden te wachten tot «de vlaag» zou overgaan, nog an deren telefoneerden om te we ten of het nu doorging of niet en tenslotte de moèdelozen gin gen rustig voor hun T.V.- toestel zitten en dachten «Die regen is voor een ganse dag». ringsmeerderheid, in tegen- genstelling met socialisti sche oppositieslogans. In tegenstelling met de ge bruiken onder de socialist Van Acker, toen het parle ment stopte op 1 juli, wordt thans de komende weken door het parlement doorge werkt aan een belangrijk ontwerp. Terwijl een aantal landgenoten zal liggen te zonnen, wenst inderdaad de regering dat haar ontwerp op de voorbereiding van de gewestvorming wordt goed gekeurd. Het ontwerp dat na advies van de Raad van State, door de regering werd aangepast, is belangrijk om dat het de bevoegdheid van de gewestraad voor Brussel beperkt tot de negentien gemeenten. Inmiddels trekt een zware bewolking over het Vlaams partijenoverleg. In de V.U. groeit een oppositie tegeno ver de Vlaamse regerings partijen. Zal de negatieve Van Rossem M.L., Meldert. 15.Goossens Herman, Den- dermonde. 16. Wauters Rony. 17.Nuelant Frans, Meldert. 18. Coppens Guy, Wieze. 19. Van Moesieke P. Wieze. 20. De Boodt Hugo, Lebbeke Op vrijdag zaterdag 24 en zondag 25 augustus gaan te Moorsel de eerste grote pro- chiale feesten door. Deze fees ten worden ingericht door de verschillende parochiale ver enigingen, met het doel het «Parochiecentrum» te kunnen moderniseren. De feesten zul len plaatsvinden in een reuze- tent, die ter dezer gelegenheid zal worden opgesteld i n de Sta tiestraat (naast het Parochie huis). Het algemeen pro gramma van de feesten ziet V.U.-vleugel het halen op haar leiders Van der Eist en SChiltz die de voortzetting van het overleg verkiezen. In afwachting zal de V.U. als oppositiepartij, zich waar schijnlijk tegen het regeer- ontwerp zetten. Daarmee echter zal geen definitieve breuk tussen de Vlaamse partijen ontstaanmede om- j dat eenieder eikaars moei lijkheden begrijpt en straks in de herfst hoopt te"kunnen verder praten om tot de tweederde meerderheid te komen. Inmiddels, terwijl het verlof is begonnen, kan men alleen I hopen, dat naast het goede I weer en de gulle zon, de partijen en groepen de waar- j de en het belang van een j goede gewestvorming zou den beseffen en het ont werp, dat in de senaatskom missie aanhangig is, posi tief benaderen. Diane D'haeseleer. ren wordt nu nog niet verklapt. Inkom 15 fr. Vanaf 20 uur- Grote amusementsavond met het gekende Oberbayernor- kest van Werner Cuvron. Deze avond zal alvast een succes worden, daarom verwacht men ook u. Ingang: 50 fr. Zondag 25 oogst: Te 14.30 uur: Rendez-vous met de c Derde Leeftijd. Op deze na- middag verwacht men alle mensen die reeds een beetje ouder zijn. Ze worden alvast verwent met het orkest «De Kleine vogels». Voor 50 fr. kan u veel plezier komen maken en u krijgt ook iets tussen de tan den, u hoeft dus geen boter hammen mee te brengen. Te 20 uur gaat men opnieuw ten dans met het orkest «The Mu- sical Friends» en tot hoogte- i punt van deze feesten brengt j men u als animator en zanger j de gekende T.V.-Vedette JAN I THEYS. Ook deze keer kan men terecht in de reuzetent voor 50 fr. Naast de reuzetent waar al deze festiviteiten plaats hebben, kunt u ook nog een Zoals gemeld zou op zondag 30 juni te Moorsel de derde toeristische fietszoektocht van de groep V.O.K. doorgaan. De ganse organisatie was tot in de puntjes verzorgd. Niets kon meer gebeuren, het moest een geslaagde aktiviteit wor den. Meer dan honderd mensen waren vooraf ingeschreven, zodat men mocht hopen op om en bij de 300 deelnemers. Vanaf 12.30 uur mocht worden gestart. En nu begint het pas.(jm) En of ze gelijk hadden? Gedurende de ganse duur van de rally heeft het geregend. De inrichters dienden de deelne mers halfweg te voorzien van nieuwe bladen, want dezen waren zo doorweekt dat er niet meer kon op geschreven wor den. En wat met de mensen zelf? Daar zou men zeker niet meer kunnen op schrijven hebben. Tenslotte werd het nog een fantastisch succes, want 151 moedigen brachten deze zoektocht tot een goed einde. Langs deze weg danken de mensen van groep V O.K. nogmaals al degenen die er voor gezorgd hebben dat de hele zaak niet in het water ge vallen is. Er zijn nog enkele mensen die een prijs wonnen van «De Voorpost» en die ver gaten hun naam en adres op te geven bij de inrichters, deze worden vriendelijk verzocht zich hiermee zo vlug mogelijk in orde te stellen. De Uitslag: 1.Du Bois Freddy, Dendermonde 2.Cooreman Magda, Lebbeke. 3.De Schrij ver Emiel, Lebbeke. 4.Putte- man Lea 5 Nuelant Mare, Meldert. 6 Wauters Arnold. Van der Plas Frans, Buggen hout. 8. Bieseman Lea, Den dermonde. 9 Van Moesieke Frieda. 10.Muylaert Jan, Mel dert 11Laurent Guido, Leb beke, 12.Van Eycken E. 13 RooseJan, Dendermonde. 14. eruit als volgt: Vrijdag 23 oogst: Van 14 tot 17 uur: Kindernamiddag. Men verwacht alle kinderen van onze en de omliggende ge meenten op dit groot kinderfes tijn. Wat er allemaal zal gebeu- re TIJ li: pa de m va Hi mi pc <u >a pil 5V ffc po ie in Ma aperitief gebruiken in de Bo- ie- dega en genieten van een lek- je- ker etentje in het Restaurant. Ie; ledereen is van harte welkom eil tijdens deze driedaagse paro- lie chiale feesten. en F.V.B. :d De raad voor de Problemen van de derde leeftijd kwam in!®1 voltallige vergadering bijeen, ging over tot de dagorde en'® keurde volgende motie goed met algemene stemmen. ®n Wat in ons land gebeurt met de huishuur is onaanvaardbaar;'aP wanneer we 2% indexaanpassing krijgen, komt de huisbaas 00 onmiddellijk bijna de helft opeisen en dat is bijna om deen twee maanden het geval. :er Hoe is het mogelijk? Wij mensen van de derde leeftijcfes worden steeds armer, terwijl de huisbaas of eigenaars®01 steeds meer geld ontvangen en hun eigendom steeds maarm in waarde stijgt. Wj vragen duswelke Minister gaat hier eens een eind aan stellen, als is het maar voor 1 of 2 jaren, tot dat de inflatii ingedijkt is. We begrijpen ook de huisbaas wonderwel, h! zorgt altijd dat zijn huis in goede staat verkeert om-zijl huurders te voldoen. V Maar! Wij denken als de index aangepast wordt, dit gebeuj om ons eten, kleding en schoeisel te komen, maar om c lieve God niet om de huisbaas maar altijd rijker te maken e wij te kreperen van hongeren koude. Waarom worden wij oud? Hebben wij nog niet genoel geleden: reeds twee oorlogen mede gemaakt, de welvaaj hebben wij helpen opbouwen door ons werken en zwoega en ons loon is...? De Raad voor de Problemen van de derde leeftijd vraagt da! ook met aandrang dat ons Stadsbestuur en Gemeenteraad! leden hun volledige steun en medewerking zouden verlena aan deze motie en zo spoedig mogelijk aan de Eerste-Mini! ter of aan de bevoegde persoon vragen daar een einde aan f stellen. Het is ook een motief om de inflatie te bestrijden.

De Voorpost | 1974 | | pagina 2