EUGDKLUB 71 VOLT JOKO 'T FABRIEK/KEA LOEFKEfl GEMEENTERAAD: DRUKTE OVER TOELAGEN AAN VERENIGINGEN PALLIETER JONGE GEZINNEN ONTMOETEN ELKAAR V jomE Gijzegem OE «RAPPE» FIETSERS ZONDER KLUB 'T FABRIEK/KEfl Zaterdag 6 juli: normale aktiviteiten. Instuif te 19 uur. Zondag 7 juli: normale aktiviteitenzwemmen te 8.45 uur. Ping-pong te 15 uur. Woensdag 10 juli: 19 uur voetbal fietstocht naarWa- chtebeke. Vertrek te 8.30 uur en aankomst te 20 uur. (Boterhammetjes mee brengen a.u.b. Vrijdag 13 julivertrek van de deelnemers naar het Spanjekamp - 19 uur in stuif. 2 augustus: de sociale dienst van Joko richt een zeer interessante ge- spreksavond in over het nut (of onnut) van het leger. Iedere kernsekretaris moet spoedig zijn jaaroverzicht indienen bij Frangois of Mark. 27 - 28 - 29 juli St.-Anna- kermis: T-dansants met studio Elected in «(Ever green». ledereen op post. 19 tot 23 augustus: week van de jeugd met mede werking van Joko. Eindelijk krijgen jullie langs deze weg nog wat nieuws van Volt van WIES! Op het ogenblik wordt er duchtig gewerkt aan de nieuwe lokalen in de Schroverstraat (trekkers), op het ogenblik dat je dit leest zal men reeds bezig zijn met de buitenafwer king en zal men reeds volop aan de binnenafwer king gewerkt hebben. In dien er personen zijn die enkele dagen niet weten wat doen mogen zij gerust een beetje komen helpen! Dit wordt een lokaal door ons ingericht en voor ons. Ons programma is dan ook nogal «flauw» deze maand, wat wel begrijpelijk is. De eerste grote gebeurtenis is de heropening van onze nieuwe jeugdklub wat wij dan ook willen kombineren met onze 3e VOLTFEES- TEN. Dit zal waarschijnlijk doorgaan op zaterdag 10 en zondag 11 aug. a.s. HOUD DEZE DATUM VRIJ Op 15 aug (halfoogst) heeft onze tweede VOLTREIS plaats, deze keer gaat de reis naar Nederland, meer inlichtingen kan men bij Jef verkrijgen. Beurtrol voor de uitbating van het lokaal 3 tot 9 juli - CHris en Gilbert 10 tot 16 juli: Willem en Eddy 17 tot 23 juli - Rita en Guido 24 tot 30 juli-Fred. Aalst 10 juli 20 uur: Meditatie en Mys tiek. Wat zijn de verwach tingen? Hoe daaraan vorm geven? Komt er in 't Fa- briksken een «stille ruim te?» Wie doet het? 17 juli: 20 uur Relatie stoornissen in het huwe lijk. Discreet aftasten van het probleem. Voor wie? Com municatiestoornissen. Be roep doen op deskundi gen? Verband met de sa menleving? Hoe kan 't fabriksken deze problema tiek inbouwen? Wie DOET het? 24 juli: 20 uur: Buurtwer king - buurtcafé. Een dringende opdracht vooral wie iets voelt voor 't C.V.S. De mensen van de buurt moeten over de drempel komen. Wij kun nen géén samenlevings vernieuwing bedoelen zon der hen! Met welke projek- ten? Hoe animeren? Wie DOET het? Deze gesprekken worden hoofdzakelijk door u en alle aanwezigen zélf boeiend gemaakt. Hel C.V.S. heeft geen doctri ne... en dus ook geen ma nipulatoren ter beschik king. Het worden dus schuchtere pogingen, met uiterst kleine groepjes, met meer vraagtekens dan oplossingen... Maar mis schien toch ^ok met een sprankel hoop dat er vroeg of laat in 't C.V.S. werk wordt van gemaakt EN VERDER! EN VERDER Elke donderdagavond gaan onze open algemene vergaderingen door. Kom eens af: er is zoveel te doen nog. (21 uur) Elke zondagavond draaien wij filmpjes in openlucht. Onnozele, knotsgekke te kenfilmpjes. Tussen pot en pint. De PAN blijft open op de gewone dagen, maar heeft geen speciaal zomer-pro- gramma.Wel verassin gen... Buggenhout JU LI PROGRAM MA De examenperiode is ach ter de rug. 't Sloefken Buggenhout wil de leden zoveel mogelijk laten re cupereren. Niettegen staande het verlof stippel de men een juliprogramma uit. Op zondagnamiddag 7 juli houdt de Sloef instuif in het lokaal Torenhof. Dit ook met de bedoeling het bestuur te hernieuwen en in een ander kleedje te stopen. Op 21 juli organiseert het Sloefken haar tweede Vrije Podium. Men start te 19 uur in de zaal Torenhoff. Kandidaat-deelnemers kunnen nog tot 10 juli inschrijven bij Andree Cal- laerts, Wiesbeek 32, Bug- genhout-Opstal. Voor 28 juli is een bezoek dag voorzien op het Chiro- kamp van de meisjes op Chateau D'Hogne, een uit zonderlijk mooie streek in de onmiddellijke nabijheid van Marche. Het programma van juli werd niet overbelast om de leden de gelegenheid te geven te bekomen dat de maandelijkse sleur en e- veneens de kans de geven om klaar te komen voor de fietstocht van augustus. AVDS Zondag 7 juli wordt een belangrijke dag voor jeugdklub Sloefken in het bijzonder en hun leden in het algemeen. Die dag voorziet men immers een instuif en... verkiezingen. Dit laatste is zeker het belangrijkste punt op de agenda. Het komt er o paan dat men het bestuur steeds verjongd zodanig dat men steeds een jonge geest kan blijven bewaren. Verder wil men blijven openstaan voor nieuwe ge zichten. Voor deze verkiezingen ko men verschillende plaat sen ter beschikking te staan. Men vraagt die plaatsen voor de beheer raad met als voorwaarde het volwassenzijn-schap bereeikt te hebben of 21 jaar geworden zijn. In het dagelijks bestuur voorziet men drie plaatsen nl. deze van klubleider (voorwaarde 21 jaar), sekretaris (voor waarde 18 jaar) en schatbe waarder (voorwaarde 18 jaar). Verder zoekt men drie verantwoordelijken voor de kern: T-dansant, film en sport, (voorwaarde 18 jaar) Kandidaturen kunnen voor deze datum ingediend worden bij Hiron Mertens of anders op de namiddag zelf. Tijdens de jongste Baardegemse gemeenteraadszitting wer den drie punten op het agenda geplaatst door de oppositie: Wegeniswerken, gemeentelijke toelagen en dossier orgel Sint-Margaretakerk. De volgende agandapunten waren: Ver discontering van de elektriciteitswerken aan de kerk, goed keuring van de dienstjaarrekening 1973, grondsafstand van de kerkfabriek, leningen bij het Gemeentekrediet van België, Uitbreiding van de woonzone en de eventuele inrichting van een Jan Frans Vonckjaar te Baardegem. Over dit laatste punt hadden wij het reeds uitvoerig in ons vorig nummer. Wegeniswerken Omtrent de interpellatie van de oppositieleden in verband met de wegeniswerken en de ant woorden van de burgemeester en schepen van openbare werken De Boeck, hebben wij voor u het volgende genoteerd: De stenen op de parking is, maar een private eigendom. Aan de erven Ponnet werden buizen gestoken van 20 diame ter. Dit bleek echter noodzake lijk om enige afdracht te heb ben. Buizen van 40 zouden hier boven de geasfalteerde weg uitkomen. In geval van een nieuwe wegbedekking in de Eerdegemstraat zou dit probleem kunnen worden op gelost door middel van wacht- putten. In de rekening 1973 staat dat er ongeveer 674 ton steenslag werd geleverd aan de gemeente. Deze zou ge diend hebben tot het opvullen van de putten in de Bosstraat. De weg naar Mazenzele kreeg nu een min of meer degelijke verharding. De boeren ploegen te ver hun land om en zo ont staan te diepe putten. Het is de bedoeling hier in de toekomst nog steenslag te kippen. Er we ren 45 dagen van 8 uren grondwerken met automati sche schop aangerekend. Dit zou geweest zijn voor de wer- De zomermaanden zijn heel goed ingezet met de tocht naar Wachtebeke. Er is een nieuwe hobbyklub voor foto liefhebbers bijgekomen. De verantwoordelijken hiervoor zijn Luc Lorie, en Luc Van Neck. Een donkere kamer werd gereed gemaakt, zodat ieder geïnteresseerde zijn naam aan de initiatiefnemers kan opgeven. De openingsuren van de jeugdklub zijn voor de vakan tie: Woensdag, donderdag, vrij dag en zondag van 19 uur tot 23 uur. En de zaterdag van 19 tot 24 uur. De jeugdklub zal meedoen aan het nationaal kampioen schap volleybal voor jeugd huizen, waarin we in 1972 tweede werden. Voor voF gend jaar zijn zowel een voetbal-, volley-, als een pingpongploeg voor de kom petitie ingeschreven. Wie achter de bar een wee keindje wil dienst doen ge lieve zijn naam op het aante keningenbord aan te bren gen. We hopen zowel moge lijk verschillende leden op deze lijst aan te treffen. Rudy De Smet gaat in het le ger, we wensen hem veel «plezier», weinig dagen bal len en een zeer korte haar dos. TOCHT NAAR WACHTEBEKE UITGEREGEND Inderdaad, toen om half tien uit Hof stade vertrokken werd, met een dertigtal fietsers, be gon het te regenen, wat het tot 's avonds heeft gedaan. Een spektakulair ongeval deed Van Nuffel en Erlent De Wit in de bezemwagen krui pen, daar hun fiets totaal ver hakkeld werd. Om 11.30 u. in Wachtebeke toegekomen, werd er buiten tooghangen ook aan zwem men en wandelen in de plet sende regen gedaan. Bij de terug keer geraakten de voorrijders de kluts kwijt zo dat dit alles een bezoek aan Evergem opleverde. Al zingend van «I'm singing in the rain» kwam men om 19 uur kletsnat te Hofstade aan. Verleden winter werd er op gewestelijk vlak weer van wal gestoken met een werkgroep Jonge Gezinnen. Gezien het allemaal nieuwe gezichten in de Bond waren werd er voor eerst getracht van een zekere informatie mee te geven om slechts nadien van wal te steken met praktische initiatieven. Een eerste zeer geslaagde uitwerking van deze werkgroep greep plaats te Baasrode, waar een kleine vijftig jonge gezin nen samenkwamen. Thema van deze ontmoetingsdag: Leer uw kind lezen Bedoeling achter deze titel is niet kinderen te leren lezen zoals op de school, maar wel: ouders leren goede jeugdboe ken kiezen voor de kinderen. Voor deze dag had de Bond dan ook een beroep gedaan op enkele mensen die ofwel zelf jeugdboeken schrijven, ofwel er toch zeer nauw mee verbon den zijn. Zo begroeten we daar Cyriel Verleyen, Karei Verle- yen (jeugdschrijvers), de h. P. Waterschoot, hoofdredacteur van Jeugdboekengids en Mevr. Verbeek-Luts, bibliothecaris van de stedelijke biblioteek van Turnhout. Gespreid over vier groepen, van elk ongeveer 20 25 men sen, krijgen de ouders de gelegenheid om vrijuit te praten met deze mensen over alle aspecten van het jeugdboek. En dat er een enorm verschil bestaat tussen jeugdlectuur, de opvoeding tot goede jeugdlektuur enz. En dat het onderwerp in de smaak viel kon zeer gemakkelijk opgemaakt worden uit de talloze positieve reacties na de gesprekken met de jeugdauteurs. Bovendien was er een hele boekenkoffer ter plaatse, zodat aan de hand van de boeken zelf, door de sprekers nog heel wat nuttige uitleg kon verschaft worden. Jeugdatelier Uiteraard was er ook rekening gehouden met de kinderen. Terwijl de allerkleinsten werden toevertrouwd aan een kinder oppasdienst, werd er door mensen van het CRW (Centrum voor recreatief werk van de BGJG) met de groteren aan jeugd- atelierwerk gedaan. Onderwerp: een jeugdboek uiteraard. Na voorlezing van een tekst uit een jeugdboek bochten de kinderen zich onder leiding van bevoegde monitoren, uitleven met verf, boetseerklei enz. Maar dan in deze zin dat het werk dat ze maakten, moest geïnspireerd zijn door de tekst die ze gehoord hadden. En vele ouders hebben werkelijk verstomd opgekeken naar de resultaten van hun eigen kinderen. Trou wens, vele werkjes werden als trofee mee naar huis genomen. Sportnamiddag Na het noenmaal kwam dan de sport aan de beurt voor de sportieve ouders terwijl de kinderen opgevangen werden door monitoren uit Baasrode. En dat deze mensen het meer dan voortreffelijk deden bewijst het feit dat de ouders, na hun sportieve esbattementen, nog een tijdje mochten wachten op hun kroost: de kinderen wisten van geen ophouden. Het grootste gedeelte van de ouders heeft er die namiddag een flinke wandeling van gemaakt langs Vlassenbroek. En de aanwezigheid van een bioloog die de wandelaars vergezelde, bracht met zich dat er niet alleen zo maar gewandeld werd, maar dat men de natuur nog een stukje beter leerde kennen ook. En terwijl de wandelaars de Scheldeboorden bezochten waren een ander deel aan het volley-ballen, ping-pongen, aan badminton aan het doen enz. En dit alles onder leiding van een Bloso-sportmonitor. Na het vieruurtje kwam er dan een kort slotwoordje van gewestvoorzitter Roosens, die in enkele woorden een synthese bracht van deze eerste ontmoetings dag, een ontmoetingsdag die waarschijnlijk de eerste is ge weest van een lange rij. C.DOOMS ken aan de Mechelseweg en_ Molenstraat. Enkele maanden geleden werd de volledig gede tailleerde rekening aan de raad voorgelegd. Er is nog steeds geen nieuws van de techni sche diensten omtrent het dos sier «Nieuwe Hoogstraat». Tij dens de zomerdagen zou daar het gemeentepersoneel flink moeten gewerkt worden aan het afmaaien van gras langs de wegen. Wij hebben slechts recht op 5 werklieden, wij be schikken dus over het maxi mum en er is zo veel te doen: buizen steken, verlichting, ver- keersspiegels plaatsen, ge woon huisvuil en groot huisvuil ophalen. Een werkman houdt zich bezig met het gras. 200 stenen catafootpalen werden osn door de staat toegekend. Er werd 156 TON ROOD GRINT VERBRUIKT IN DE Kerkstraat en Mechelseweg. Gemeentelijke toelagen Raadslid Monsieur stelt vast dat Faubourg Jaarmarkt te Baardegem de grootste toe lage krijgt. Een aktiviteit die slechts één dag op het jaar doorgaat, terwijl een jeugdver eniging het moet stellen met 1000 fr. Een intercommunale kwis te Meldert wordt even eens betoelaagd met 1.000 fr. De burgemeester antwoordde dat de gemeentelijke toelagen voor sommige mensen steeds een bron van ergernis zal zijn en voor anderen een bron van geluk. De plaatselijke voertbal- klub kreeg een verdubbeling van haar toelagen. De burge meester zei dat de betoelaging zou moeten de weerspiegeling zijn van de ingerichte aktivitei ten en de kostprijs ervan. Nu ging raadslid Monsieur verder om te komen waar hij naartoe wilde. Hij vroeg waarom Jeugdgroep Bardo, na talrijke aanvragen nog steeds geen toelage heeft ontvangen. Raadslid Monsieur zei tevens dat de burgemeester een voor stel van de gouverneur heeft afgewezen om te Baardegem het provinciaal muziektomooi in te richten. De burgemeester replikeerde hierop dat hiervoor eerst en vooral een kiosk zou moeten aangekocht worden en dat men dan ook diende te zor gen voor een ordentelijke ont vangst van de personaliteiten. En vervolgde de burge meester wie aktief is heeft recht op toelagen, tenminste wanneer zij geen zaken ver richten die laakbaar zijn. De Voorpost - 5-7-74 - 5 Jeugdgroep Bardo heeft het patrimonium van de Harmonie geheel of gedeeltelijk meege nomen en de schulden natuur lijk achtergelaten. Hiervan vroeg raadslid Monsieur bewij zen. De burgemeester ver klaarde dat er kledingstukken en instrumenten van de Har monie zijn meegenomen en dat weet u, mijnheer Monsieur, zo goed als ik, maar dergelijke zaken bewijzen dat is natuure- lijk niet gemakkelijk. Hierop vroeg raadslid Monsieur nog maals het woord op zijn vraag: waarom Jeugdgroep Bardo geen subsidies kreeg? De bur gemeester antwoordde: «Om dat het schepencollege besloot er geen toe te kennen». De heer Monsieur besloot dit hoofdstuk met de verklaring klacht te zullen neerleggen bij de hogere overheid. Orgel St.-Margaretakerk Reeds tijdens de vorige raads zitting was raadslid Monsieur op de proppen gekomen met het dossier betreffende het or gel van de St.-Margaretakerk. Toen had burgemeester De Pauw verklaard dit in het sche pencollege te onderzoeken zodra een volledige om schrijving van het gemeentelijk aandeel in de kosten aan de gerestaureerde kerk zou wor den overgemaakt aan het ge meentebestuur. Nu was het zelfde punt opnieuw op het agenda geplaatst door de op positie. De vraag van de bur gemeester was: «Waar is de omschrijving?»En hiermee was deze zaak ook weer afge handeld. Eon verdiscontering van 181.237 fr. voor elektrici teitswerken aan de kerk werd eenparig goedgekeurd. Dienstjaarrekening 1973 De dienstjaarrekening 1973 sluit met een boni 2.909.132 fr op de gewone dienst en 711.245 f r op de buitengewone dienst. Alle nadere cijfers zul len wij de lezer besparen. Deze rekening werd goedgekeurd met 8 stemmen. Raadslid Monsieur onthierld zich. Een grondsafstand van 1,62 m2 aan 56 fr door de kerkfabriek tot rechttrekking van een zijde van het kerkhof werd eenparig goedgekeurd. Leningen Leningen voor de herstellings werken aan de pastorie en de aankoop van het rekreatiedo- mein werden eveneens goed gekeurd. De kosten voor de werken aan de pastorie bedra gen 475.000 fr. De centrale verwarming zal ongeveer 300.000 fr bedragen, doch hiervoor dient gewacht op de officiële raming. De kosten voor schattingsverslagen en erelonen van het wegenpakket bedraagt 61.000 fr. Aankoop van bureaumeubelen voor de sekretaris 5.000 fr. en de aan koop van het rekreatiedomein 2.547.125 fr. Men hoopt nog steeds op toelagen van de overheid voor dit laatste. Tens lotte werd nog gesproken over een eventuele uitbreiding van de woonzone te Baardegem. Raadslid Monsieur verklaarde goed bevriend te zijn met een bevoegd persoon ter zake en hij zal een afspraak maken met deze persoon om samen met de raad dit punt nader te on derzoeken. FRED VAN BIESEN Zaterdag 6 juli Om 14.30 u. speelt JOME voetbal tegen Ocarina. Deze wedstrijd wordt gehouden op het gemeentelijk voetbalveld in de Waterstraat te Gijze- gem. Wij verwachten dat deze match even spannend zal zijn als de wereldkampi oenschappen op T.V. 's Avonds om 19.30 u. eerste dansavond van de vakantie. Het is voor iedereen de gele genheid om zich eens uit te leven na een maand van hard werken. Wij verwachten zoveel moge lijk dansers. Zondag 7 juli Onze beheerraadsleden worden met een fris hoofd 's morgens op de vergadering verwacht. Om 14 u. begint onze «extra- kernvergadering» in het lo kaal. Vrijdag 12 juli Filmavond. Wij presenteren een prach tige cowboy-film met in de hoofdrol John Wayne. Aan vang te 19.30 u. in zaal Pa tronaat. Toen in 1970 «De Morgen stond» als fietsklub ont stond, in een café op de Potiaulaan in het toenmali ge Sint-Gillis-Dendermon- de, kende ze onmiddellijk een daverend sukses met tientallen leden. De eerste «24 uren van Sint-Gillis» waren een echte propagan da voor het wielertoerisme, dat toen aan zijn bloeiperio de begon. Om het verschil in kunde en prestaties op de fiets, en de lust en de moed om verre tochten, of plezieruitstapjes te ondernemen, te neutrali seren, werden verschillende kategoriën in het leven ge roepen. GROEP III De veteranen, de brave, lo me huisvaders, voor een ritje van 30 km, tegen 15 km per uur, en de tijd voor een dikke, koele pint onderweg, om de verloren kaloriën te rug te winnen. GROEP II De sportieven, die op zon dag, op een matinaal uur, present zijn voor 75 km, tegen matig tempo, met afstap om de hevige dorst te lessen, te beschouwen als de gemiddelde caféclub. GROEPI De elite, die de naam kregen «De rappe» omdat ze gemid deld meer dan 30 km per uur fietsen, het gedurende 120 tot 150km volhouden, en al fietsend, gans Vlaanderen en Zeeland doorkruisen, in principe, zonder bijtanken onderweg. En toen kwam er in 1974 een nieuw feit. Zoals elke wieier- groep die zich respekteert werd kontakt gezocht met een sponsor, die trainings pakken ter beschikking stel de, gratis, mits wèarborg, met natuurlijk, de naam van de firma reuzegroot op de rug van alle clubleden van de «Morgenstond», die daar door werden omgetoverd in sandwich-ds man bij elke gezamenlijke uitstap. De leden van Groep I, ge noemd «de rappe», van oor deel zijnde dat echte sport niet moet gebonden zijn aan publiciteit besloten zich niet te lenen tot dergelijk com mercieel gedoe en bekwa men prompt hun uitsluiting uit «De Morgenstond». «De rappe» echter, onder tussen een hecht blok van kameraden geworden, wa ren van oordeel, dat ze dan het ook zo konden stellen En zo fietsen de voormalige «Rappe» van groep I van de Morgenstond nu verder zon der club. Ze geven elkaar rendez-vous elke zondag morgen om 7 uur aan de nieuw-geopende pub «The Piccadilly» aan de Viadukt, en doen zoals voorheen hun uitstappen langs de Vlaam se wegen, zónder zorgen of beslommeringen. Ze rijden alleen maar voor hun genoe gen, om hun longen vol ge zonde lucht te pompen, hun lichaam te oefenen en hun wil testalen. In 't Fabrieksken moest het dan toch nog maar eens gebeuren: een heuse Spaanse namiddag met paella, dans, film en zang. ledereen, en waarom ook niet de kinderen?, waren in hun sas.(jm)

De Voorpost | 1974 | | pagina 5