■ALFRED DE MEDTS ERE-KOSTER Moorsel telt een priester meer MELDERT Sporenherdenking-Terjoden TWEE DODEN OP AUTOSNELWEG De Voorpost -12-7-74 - 9 Betaalde Feestdag AALST O .L. VROUWZIEKENHUIS PSYCHIATRISCHE VERPLEEGAFDELING tlfAvA Op 1 juli startte het O.L. Vrouwziekenhuis met een psychiatrische afdeling (30 bedden) Onder leiding van Dr. Du Four en Dr. Van Orshoven worden psychiatrische patiënten behandeld. Zoals dot>r het Ministerie van Volksgezondheid voorgeschreven zijn psychologen, ergoterapeuren en psychiatrische verple gers aan de dienst verbonden. Op dezelfde datum werd eveneens een komputer in gebruik genomen. Het betreft een eenheid (40 K) die het integrale en medische en administratieve gebeuren in het ziekenhuis registreert. Voorlopig beschikt men over een regeldrukker (120 lijnen/min.) en vijf video-eindstations. De programmatie is door eigen staf verzorgd. Begin 1975 zal het o.l.Vrouwziekenhuis zijn dialyse-afde ling (Dr. Lornoy)van 12 tot 19 bedden opvoeren. In ziekenhuiskringen wordt aktueel het O.L. Vrouwzie kenhuis van Aalst tot de best-geèquipeerde private verplegingsinstellingen gerekend. Op de E5, nabij de afrit naar Mere, reed vorig weekeinde een personenwagen met Duitse nummerplaat, te pletter op een vrachtwagen van de firma Pommé uit Staden. De wagen was bestuurd door Edward Uys (35 Jaar) uit Destelbergen en naast hem zat de Duitser Günther Handiges (54) uit Zwesten bij Wüppertal. Beide inzittenden vonden de dood. De mobiele kolonne van Liedekerke bestrooide de olie op de autoweg met poeder om de weg te rein- igen.(hdw) Frans Hendrickx.(jm) geloof en hij trachtte niet te bewijzen of zijn roeping al dan niet een dwaze beslis sing was, maar het besluit van zijn homilie sneed ieder een door het hart toen hij aan de aanwezigen vroeg om samen met hem te bidden opdat hij steeds «zot» zou mogen blijven. ONTVANGST Na de plechtige eucharistie viering waren de vrienden en kennissen uitgenodigd op ene receptie in de feestzaal van de kloosterschool. Bij deze gelegenheid werd E.H. Hendrickx een prachtig ge schenk overhandigd van de buren en ook het gemeente bestuur had hiertoe zijn steentje bijgedragen. De heer Marcel Van der Strae- ten wenste in naam van de buren en van alle aanwezi gen alle heil toe aan de nieuwe priester en hij loofde tevens de ouders van de E.H. Hendrickx. Toen E..H. Hendrickx ieder een bedankte voor de ge brachte hulde richtte hij zich ook speciaal tot zijn ouders, broers en familie die hem in alles waren voorgegaan en die er het meest toe bijge dragen hebben dat hij die weg is opgegaan. Op onze beurt bieden wij onze gelukwensen aan E.H. Hendrickx en zijn familie en wij wensen hem het beste in zijn verdere loopbaan. Wij hoorden iemand het volgen de zeggen, waarmee wij het volledig eens zijn: «Wie nu nog priester wordt, dat moet toch een echte zijn...» F.V.B. Volgende artikelen werden naar de editie van volgende week verschoven Opteren voor een Groot-Aalst Wilhelm Mechnig Gijzegem: een recreatiecentrum voor iedereen Moorsel: er komen ISO sociale woningen op de Kaalberg Aalsterse folkgroep «IS CUMA LIAM» op Gentse feesten ROS BEIAARD De waarheid achterhaalt zichzelf.... Al is 11 juli dan nog wel geen betaalde feestdag, het is alvast vakantie. Wie er niet uittrok naar zuiderse stranden of naar noorderse meren vindt ook onder onze zij het dan niet zo milde zon een verzetjeeen daguitstapje, een gezellig vriendenbezoekje of zoals de brave man hierboven, even een uiltje knappen in het hooi naast de deur.(lb) Welke gemeente telt er nog een semenarist onder zijn inwoners? Te Moorsel heeft E.H. Frans Hendrickx vorige zondag zijn plechtige eremis opgedragen. /et Zes jaar geleden, op 18-jarige leeftijd, deed de jongeheer de Frans Hendrickx, jongste zoon van gemeentesekretaris e» Alfons Hendricks en Mevrouw Emma Keppens zijn intrede in het seminarie. Na de gepaste opleiding te hebben genoten werd Frans op «Je zaterdag 6 juli 1974 priester gewijd door Mgr. Van Peteghem in de Sint-Baafskathedraal te Gent. DANKSMIS Op zondag 7 juli zou E.H. Hendrickx zijn plechtige e- remis opdragen in de paro chiekerk van Sint-Martinus te Moorsel. In de buurt was alles mooi versierd met bloemen en aan de ouderlij ke woning van de nieuwe priester was een prachtige boog opgesteld, uitgewerkt met bloemen. Rond 15.30 uur werd E.H. Hendrickx afgehaald door de plaatselijke geestelijk heid, de chirojongens en de Koninklijke Harmonie Sint- Cecilia. Stoetsgewijze ging het naar de Sint-Martinus- kerk waar honderden gelo vigen hem opwachten om de Heer te danken tijdens de eucharistieviering. Deze dankmis werd opgedragen door de nieuwe priester, in koncelebratie met de plaat selijke geestelijkheidZ.E. A. Callant, E.H.H. De Pauw, E.H. P. Steps en de vroegere pastoor Z.E.H. J. Van der Hauwaert. Verder vrienden en kennis sen van E.H. Hendrickx: De E.H.H. De Schepper, Lafon, Van den Braembussche en Van Malderen. De Viering werd verzorgd door de kate- chisten van Onze Lieve Vrouw Sint-Pieters uit Gent. HOMILIE Tijdens de homilie was het muisstil in de kerk en wij geloven niet dat iemand van de aanwezigen eraan dacht dat hij op dat ogenblik een gedeelte van de Wereldcup finale miste. E.H. Hendrickx zie dat verscheidene men sen hem zes jaar geleden hadden gezegd: «Gij zijt zot». Tijdens zijn lange uit eenzettingen getuigde de nieuwe priester van een diep TELEX AALST TELEX AALST TELEX AALST TELEX AALST TELEX AALST TELEX AALST TELEX AALST TELEX AALST TELES AALST Aalst bloemenstad/Er bestaat warempel een bloemenstalletje op de Grote Markt- Gelukkig hebben we de bloemenfee nog/ De plannen van aanleg voor de Beekveldwijk moeten eerst nog een tien a twintig jaar gaar sudderen vooraleer ze uitgevoerd zullen worden/Dus geen probleem voor ons kinderen die zo nu en dan eens op een zondagnamiddag naar de Marceiinoldub of 't Satellietje trekken/De gebouwen van het Kapucijnenklooster die palen aan de St.-Jobstraat moeten eerdaags nog niet verdwijnen/Een probleem voor ons kinderen hun kinderen/ Luk Van der Helst aktief in Raldes, het regionaal aktiekomitee voor de bescher ming van het leefmilieu, overweegt de oprichting van een Werkgroep Leefmilieu Aalst/ Een beetje hip/een beetje mooi/een beetje aardig/en een beetje hersenen: het recept voor de opvolging van bloemenfee Monique, eind augustus/ Derde inbraak in het Erembodegemse gemeentehuis/Zouden dieven er gastvrijer ontvangen worden dan de eigen inwoners?/ Het Aalsterse arrondissement blijft rekordhouder/3.166 volledig werklozen en 750 gedeeltelijk werklozen, of het relatief grootste werklozencijfer van Vlaanderen/ Midden augustus: vier dagen feest te Erembodegem, ingericht door Eureka/Van Yvan Heylen tot een Eurekakoningin/Yvan Heylen tot daar, maar die koningin, die lokt ons wel aan/ Zo lang dienen wij nog niet te wachten om eens «hop met de beentjes» te doen: (fit weekeinde is Herdersem troef met zijn majoretten/ Het toeristisch informatiebureau in het gebiedshuisje van het Belfort op de Aals terse Grote Markt blijkt helemaal niet overbodig te zijn/Reeds van bij de eerste dagen waren er tientallen die even aanliepen om bij mevrouw Van de Velde en de heer Triest hun toeristisch licht op te steken/Ook Aalstenaars zijn er niet ongewenst/Met Aalst-kermis kan een eendagstripje langs de Denderroute een superdagje worden/ Vrijdag 26 juli zijn we er niet bij/De riem wordt er even afgelegd en De Voorpost gunt zichzelf een weekje vakantie/ Sjees je mee op zondag 8 september in de Voorpost-autorally?/Het gaat lekker tussen Aalst en Dendermonde/ Intussen ademt men aan de Zeebergbrug nog steeds het giftig stof in van n.v. Betonwegenbouw. BRENDAN Wegens plaatsgebrek krijgt u het relaas van de Sporenherdenking te Terjoden in de editie van volgende week. Op de foto: kunstgroep Wolfsangel.(lb) De erekoster en zijn echtgenote.(j nauwgezetheid, van plichts vervulling en toewijding stel len. Met de modernisering van de kerk, elektrisch luiden en centrale verwarming verge makkelijken wel zijn taak. Bij het jubileum dat hij vierde ter gelegendheid van zijn 50 jarig kosterschap (nu is hij reeds 62 jaar koster) mocht hij dan ook het Pauselijk ereteken ontvangen en nu bij zijn ont slag, ingaande op 1 juli '74 werd hij nogmaals door Mgr. Van Peteghem vereremerkt en benoemd tot erekoster van Meldert. Terecht willen we ook zijn echtgenote, Gertrude Drieghe, in deze hulde be trekken want zij stond de kos ter steeds met raad en daad bij. Alleen nog maar het opha len van het stoelgeld, elke zondag, in elke mis, elk sei zoen, verdient een dank. Daar dergelijke personen niet meer te vinden zijn zal Pastoor Standaert in 't vervolg aan de wijwatervaten een bus plaat sen en worden de gelovigen verzocht hun schamel frankske daarin te deponeren. Aan onze koster en zijn echt genote dank voor alles en nog vele jaren verdiende rust. J. MUYLAERT *- Geboren te Volkegem op 13 juni 1892 werd hij na studies aan de Bisschoppelijke School voor Kosters te Sint- Niklaas reeds op twintigjarige Jt leeftijd koster te Volkegem, 3r" taak die hij bleef vervullen tot 1928 met onderbreking we- v. liswaar gedurende de eerste s- wereldoorlog. Alfred De Medts Jt- werd immers opgeroepen om 11 het vaderland te helpen ver- ne dedigen en zijn talrijke erete- kens zijn er wel een blijk van If dat hij dat naar behoren deed. 7e Vooral aan de Ijzer wist onze h- koster zich te onderscheiden. an Zijn militaire diensttijd be- z® droeg in totaal niet minder dan zeven volle jaren! Toen in 1928 Pastoor Ernest Denijs van Volkegem overgeplaatst werd naar Meldert bracht hij zijn koster mede en zo be landde Koster De Medts te e Meldert in de Parochiekerk /e van St. Walburga. Gedurende niet minder dan 46 (zesen- Je veertig) jaar was hij te Meldert e. koster en kweet zich van die e taak op meer dan voorbeel- dige wijze. Zijn beroep liet s' hem toe om het even op welk ir- tijdstip van de dag naar de kerk, in wiens schaduw hij d- woonde, te trekken en al de verplichting die hij op zich nam te volbrengen. Buiten zijn prestaties als organist en zanger was hij gedurende tientallen jaren leider van het plaatselijk Zangkoor waaraan hij zijn beste krachten wijdde. Doch daartoe beperkte zijn aktiviteit zich niet. Zo trok hij elke dag de toren op om het uurwerk op te winden. Nooit in gans de periode heeft hij zich aan die karwei onttrok ken. Steeds wist men te Mel dert hoe laat het was!!! Een andere taak was het lui den. Telkens vóór elke mis, een half uur vroeger, ging de klok, zo stipt dat men er zijn uurwerk kon op regelen. Zegdë Pastoor Standaert verleden zondag bij de hulde- preek niet dat de koster eens een uur te vroeg luidde en dat de bewoners, zeker als ze waren dat de koster niet mis sen kon, met alles een uur te vroeg waren. Niet alleen de missen doch ook het volk dat met trein of bus moest ver trekken stond overal een uur te wachten Kwam daarbij het probleem van de verwar ming. 's Winters zag men de koster met kolen sjouwen. Hij moest tijdig de «stoof» aan steken ze «opkoteren», ze schoonmaken, enz En als het eens gesneeuwd had of glad was had de koster reeds vóór de eerste mis de sneeuw geruimd op de kerkhofwegels en vaak asse gestrooid had gladheid. Terecht kan men hem als een toonbeeld van

De Voorpost | 1974 | | pagina 9