'i Grootmeester heeft niet afgedaan In de bres voor de kopman Cols ditmaal geen bondgenoten mm DE FRANCE Aktueel Vilfried WESEMAEL wiicien VAN IMPE: FIRMA P. SCHOLLAERT Nieuwelingen Ronny Van den Bossche winnaar, maar ook A. Van der Haegen, Etienne Steveninck en Etienne De Wilde aan de eer GOLFBILJARTNIEUWS KLÜBS VERGADEREN Motocross EINDELIJK EDDY DEROOVER EN NOGMAALS TWEE BLOEMENKRANSEN VOOR MARC VAN GIJZEGEM 15 i Joh pla fikopp volh) ilen i jen ff klas n jor. «OVI eling niet stend haakj mbei viec >r en negr d dt ïnstt stak land viert LAN Jaclr"— Er zijn er die Eddy Merckx hebben afgeschreven. Zijn zege in de Tour, de vijfde in zijn ongeëvenaarde loopbaan, staat vast vooraleer de renners Parijs hebben bereikt. En toch wordt verteld dat Merckx niet meer is zoals weleer, dat de grootmeester van zijn voetstuk tuimelde. De argumenten zijn legio de felste tegenstanders en mogelijke kansheb bers bleven thuis, op de hoge cols moet hij mindere goden laten gaan, hij leed nederlagen tegen bompa Pou- pou, en weet Ik veel. Enkele weken geleden schreven we dat Merckx misschien meer cijferaar dan krachtpatser Is geworden. Het gesprek van een BRT-reporter met Luclen Van Impe heeft ons in het gelijk gesteld. Zegde Luclen Merckx minder goed klimmen dan vroeger? Ik geloof er niets van. Hij heeft alleen zijn taktiek gewijzigd. Wie hem niet kan bedreigen voor de eindzege krijgt af en toe de vrije teugel. Maar hij Is nog verduiveld sterk, die Eddy. Hij Is de beste». Dat het inderdaad zo is, bleek uit de wanhoopskreet van de plots tot doodgewoon meelopertje gedegradeerde Cyriel Gulmard. De man ging bij Goddet jammeren dat Jos Spruyt hem gezegd hat dat hij er niet meer moet op rekenen een etappe te winnen In de aan gang zijnde ronde. Spruyt heeft dat inderdaad gezegd en steekt dat onder geen stoelen of banken. Het bewijst intussen dat de Molteni's, Merckx op kopniet alleen het sterkste blokvormen, doch bovendien ook een kopman bezitten die stevig genoeg in het zadel zit om de situatie naar hun hand te zetten en geschenken uit te delen aan wie ze die gunnen. Het is misschien een eigenaardige situatie voor wie de beroeps- sport nog steeds naief benadert, doch het Is zo. Neem Merckx uit de ploeg weg, en zijn Molteni's zijn niet meer waard dan al de andere teams die over Frankrijks vlakke wegen en kilometerhoge cols fietsen. De groot meester zit nog altijd op zijn troon. HIJ zet het wedstrijd- gebeuren naar zijn hand en... wint. Hoe en waarom Een geheim zit déar niet aan vasthij Is en blijft het fenomeen waartegen (voorlopig) nog niemand is opge wassen. M. Van Hauwermeiren m ïspijn i oe| v' ng naam staat nooit in de krantekoppen. Althans niet tijdens verloop van deze hoogst eigenaardige Tour de France 1974. ngl'fried Wesemael startte immers niet als kopman in deze acht de verbeelding van alle wielerfans sprekende rittenkoers. In innj vlakke ritten finishte hij een paar keren in de eerste tien. vijl! vooraleer het eindpunt bereikt wordt laat hij zich nog wel >ns opmerken. Klimmen deed hij allesbehalve slecht. Integen- 'el. 'n Je fameuze zestiende rit over de hoge Pyreneeëntoppen i p£s hij zelfs met de goeie mee, kreeg met pech af te re- beHnen, moest volle drie minuten op de materiaalwagen wachten I verspeelde alle kans op een mooi resultaat. Dinsdag ging j een tijdlang met de kopgroep mee tijdens de beklimming in de Aspin, moest slechts in de allerlaatste bochten afhaken 1 zou in de afdaling zijn plaats terug hebben ingenomen zon- ir een bandbreuk van... Herman Van Springel. zijn kopman. m Gijzegemnaar gaf Van Springel een wiel en kon langs boord van de weg blijven tot hulp opdaagde. 'oe ook Wilfried Wesemael komt eervol uit deze Tour. Vorig ['zoen nog liefhebber, heeft hij zich in 1974 ontpopt tot een iner van internationaal formaat waarvan we het beste nog 'eten zien. ee. Lucien Van Impe zal uit deze Tour de France niet met luweren beladen huistoe komen. Alle insiders weten dat de njKe Merenaar verzachtende omstandigheden kan pleiten hij ioest zonder training in de dans en tot over halfweg hinderden e naweeën van die gebroken pols hem meer dan Lucien lief was •ch «in forme rijden tijdens die Tour zelf, kon gewoon niet et gebrek aan wedstrijdkilometers kon Van Impe gewoon niet 'erbruggen. Dat hij niet bezongen wordt als het gevleugelde iimmertje, is dus aan tegenslag te wijten. Afgedaan heeft het oerggeitje nog helemaal niet. In 1975 zal hij dat in normale nstandigheden trouwens bewijzen. Een paar flitsen van zijn innen liet Lucien toch bewonderen. Vooral in de 17de etappe die srtp renners van St.-Lary-Soulan naar da top van de Tourmalet Jtee Mongie leidde, zagen de toeschouwers langs de weg een her- ir(pren Van Impe. Een tiental keren demarreerde hij, doch hulp («oaen zijn ploegmaats op geen enkel moment. Hij finishte ten lotte op de zesde plaats, een twintigtal sekonden voor Eddy lerckx die zijn felste rivaal Lopez-Carril gSen duimbreed toe gaf en counterde. De. groot- en kleinhandel in bieren Invoerder Gerol, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 A Tel. 053-222.15 Hadden de Rakailspurters uit Lebbeke af te rekenen met een onwillige weermaker die de regen ongenadig op de ruggen van de renners liet neergutsen en de supporters ook al de duivel aandeed met die treiterende vlagen, dan kroonhalsden de orga- nizatoren achteraf terechtéén van de hunnen RONNY VAN DEN BOSSCHE, won. Het was de eerste zege van deze piepjonge debutant die al eerder blijken van onmiskenbaar talent had gedemonstreerd, doch nog steeds achter een eerste palm aan zat. De andere Rakailspurters lieten zich evenmin onbetuigd en zowel Luc Roels als Patrick Wauters, Guido Vermeir en Rudy Veyt toonden dat ze wat in hun mars hebben. Jammer genoeg waren ze in de spurt minder behendig. Het is al na al immers een eigenaardige eindsprint gewor den een kleine 400 meter voor het spandoek werd het peloton voor een gesloten over weg opgehouden. Met meer dan twintig jonge snaken storm de men achteraf op de streep af. Voor Ronny Van den Bos sche kan die eersteling de aanloop naar andere sukses- sen betekenen. Een nieuwe zege boekte Etien ne STEVENINCK. De belofte uit Hamme maakte het zelfs voor eigen supporters waar. Een moeilijke opdracht, want de konkurrenten wisten uit wel ke hoek de wind waaide, zo dat ze ailes in het werk stel den om Etienne te vloeren. Het pleit voor de weerbaarheid van deze opkomeling dat hij ie dereen voor schut zette. André VAN DER HAEGEN luk te een dubbelslag zowel te Ternat als te Sint-Martens-Lier- de maakte hij het waar, terwijl Etienne DE WILDE te Zomer- gem geen tegenstand duldde. Luc COLLIJN gaat niemand uit de weg. Zelfs de felle Eddy Planckaert, broer van profs Willy en Walter, niet, al weet •hij verduiveld goed dat geen twee nieuwelingen in België sneller spurten dan de Nevele naar. Luc beheerste samen met Planckaert het ganse lot te Grotenberge en het werd een sprint met twee. Collijn moest de duimen leggen. Te Nevele zelf volgde een nieuwe kon- frontatie. Planckaert haalde het opnieuw. Luc Collijn was er derde. John DE CROOCK was te Aalst zoals altijd zeer bedrij vig en vechtend tot de laatste snik. Een zoveelste overwin ning stak er voor deze kracht patser ditmaal niet in, al zou den de meesten al heel tevre den geweest zijn met een der de prijs. De broer van ex-prof Vic, Jean- Pierre Nuelandt, kan veel meer dan zijn uitslagen laten vermoeden. De nieuweling uit Moorsel was te Aalst vierde. Met Rudy AELBRECHT, zesde te Lebbeke, Eugeen PEELMAN, achtste te Lebbeke en Guido TILBURG, tiende te Lebbeke, is ons lijstje voorlopig af. Dat be tekent niet dat tal van andere neofieten in de wegrensport zonder verdiensten waren tij dens de afgelopen dagen. In tegendeel. Ze rijden om te le ren. Hun beurt komt misschien zeer binnenkort. Nieuweling Ronny Van den Bossche won zaterdag te Lebbeke de Grote Prijs Frans 1 Het was zijn eerste zege. Winnaar Rudy Van Hoof en nummer twee Eddy Lauwers na afloop van de maandag 1 betwiste nieuwelingenkoers. In het lokaal van biljartklub Scotching te Aalst was het op vrijdag 5 juli jl. algemene vergadering waarop alle klubs uitgenodigd waren. Als nieuwe aangesloten klubs in de federatie kregen we BC De Klakskens (Moorsel), BC Loebes (Mere), BC Onder de Toren (Moorsel. Was afwezig BC Kasseistampers van Gijzegem. In zijn openingswoord uitte de voorzitter een woord van dank, voor het prachtige geschenk dat hem was overhandigd op de prijsuitrijking. Als eerste punt op de dagorde verscheen het inrichten van 't provinciaal kampioenschap. Hieraan mogen enkel BGB-spe lers van de provinie Oost- en West-Vlaanderen meedoen. Ie dere klub in de fed. Aalst aan gesloten, mag zijn kandidatuur insturen naar de hoofdzetel, waar men dan tevens meer in lichtingen kan bekomen nopens deze „prijskamp". Indien er meerdere kandidaten zijn wordt er door het bestuur eventueel een trekking gedaan (Wel prij zen, en ook mag er inschrij vingsgeld gevraagd worden). Ook wordt aan alle klubs ge vraagd of zij niet bereidt zijn het kampioenschap der kam pioenen in te richten. Hieraan nemen al de kampioenen deel van respektievelijk elke fede ratie. De inrichting moet ten laatste op 31 december ge beuren, op een minimum van 4 biljarts. Aan dit kampioen schap zijn geen geldprijzen verbonden en mag geen in schrijvingsgeld geëist worden. Indien meerdere klubs zich kandidaat stellen, zal het hoofd bestuur een keuze doen tussen de inschrijvingen. Let wel eerst dient het provinciaal kampioenschap gespeeld of lie ver ingericht voor het kam pioenschap der kampioenen, aangezien de nieuwe kampioen der Vlaanderen aan dit andere tornooi mag meedoen. Onder de aanwezige klubs werd 'n prachtige biljartkeu verloot. Eike klub kreeg een zeker aan tal loten in evenredigheid met de lotenverkoop ten voordele van de federatie. Deze keu ging naar BC Hand in Hand van Moorsel. Ook werd aan alle klubs een oproep gedaan om hun spelers in te lichten nopens het bij wonen van de scheidsrechters- lessen. Deze lessen zullen aan vangen begin aug. De kandida turen moeten binnen zijn ten laatste op 30 juli. Wanneer rben minimüm 2 lessen bij- woond (zondagmorgen) mag men meedoen aan het examen om zo de kaart proberen te veroveren van offioieel scheids rechter. Dit examen wordt af genomen door de geschil fen- kommissie. Ook worden alle scheidsrech ters van Aalst hierop uitgeno digd om eventueel de veran derde punten eens door te ne men. Als laatste op het agenda stuurde de heer Maes R. (voor zitter) een woord van dank aan alle medewerkers van het kampioenschap van België, wel ke toch een zeer groot sukses is geworden. Een pluimpje werd geworpen aan de jongens van BC Fosques welke talrijk waren vertegenwoordigd op 't kamp. voor wat betrof de arbi trage. Rudy Veyt en Guido Vermeir waren maandag te Lebbeke de be frijvigsten tijdens de achtervolging op twee ontsnapte renners. Deze knappe nieuwelingen werden echter niet beloond naar werxen. (C) Niettegenstaande Eddy Deroover er niet in slaagde een reeks- overwinning te behalen was hij toch wel de regelmatigste mod- de; duivel en bracht hem een eindoverwinning op. Reeksover winnaar waren tweemaal Jean-Pierre Van Cutsem en éénmaal Wouters. In een gesprek met de vader van Eddy vernamen we echter onverwacht nieuws. Volgens hem zou Eddy dit seizoen slechts één ambitie hebben nogmaals nationaal kampioen worden. Daar na zou Eddy het individueel rijden opgeven en zal volgend sei zoen waarschijnlijk overgaan naar de MCB cm daar uit te komen in de reeks zijspannen. Als ploegmaat wordt reeds de naam van Sagaerd genoemd. Er bestaat ook nog kans dat zou zjjn diensten hebben aan- Deroover nog dit jaar zou kun- geboden, nen rekenen op een nieuwe mekanieker. Oud BLB kampioen Bij- d3 BLB te Destelbergen Constant Feyaerts uit Lebbeke was net vooral onze streekpi- loot Marc Van Gijsegem die boven de anderen uitstak. Wij waren reeds een tijdje gewoon hem op het erepodium te zien en zondag gebeurde dit zelfs tweemaal. In de 125 cc duldde hij niet de minste tegenstand en won in een zetel beide reeksen. Bij de seniores werd het ongeveer hetzelfde patroon. Bij de inters kende De Witte tegenslag in de eerste reeks. Hij werd door een valpartij uit geschakeld waardoor de Lim- buiger Sevens aan de leiding kwam en de reeks won. De tweede reeks verliep echter heel anders. Sevens nam hier een slechte start maar wist achteraf uit zesde stelling te rug te komen. Hij bleef echter hangen achter een knappe De Witte. In de derde reeks miste Sevens opnieuw de start en vedrok in elfde stelling. Bij de aankomst was hij opnieuw op gerukt tot in zesde stelling wat voor hem vclcoende was voor de eindzege. In dezelfde reeks einaigde De Witte nog tweede, maar de val in de eerste reeks kostte hem de eindoverwinning. Vermelden we nog een vierde plaats van Raphael Uyttendaele bij de zijspannen in dc MCB. De wedstrijd van zaterdag 13 juli die moest verreden worden te Herzele, werd wegens het slechte weder en de te gladde omloop verschoven naar een latere datum. Deze datum zal door de BLB organisatoren in de loop van volgende week worden medegedeeld.

De Voorpost | 1974 | | pagina 15