Denderbelle WIEZE NEEMT met kop en schouders Revanche Kampioenschap van Vlaanderen te Aalst Atleten liepen door regen en wind KAATSEN WIEZE- PONT-A-CELLES 15-11 HANDELSVERBOND HAMME FINALE BEKER VAN HAMME ZEELS HANDELSVERBOND TROFEE DE VOORPOST VOORNAAMSTE LUTTE Liefhebbers- verbond gewest Aalst Atletiek BIJ A.C. DENDERLAND WIELRENNEN DAMES NICOLE VAN DEN BR0ECK PRIMA IN FRANKRIJK EN ZEGE VOOR JENNY DE SMET Handbal Tornooi HC Ros Beiaard Ondanks de regen die tijdens het voorbije weekeinde eens te meer de grote spelbreker was op onze kaatsterreinen, kregen de toeschouwers toch waar aangeboden voor hun geld. In hogere III spreekt de afgetekende overwinning van het wispel turige Denderbelle het meest tot de verbeelding, maar ook de eerste thuisnederlaag van Lebbeke BAB, met grote cijfers, is wel het noteren waard. Buggenhout Opstal kende meer last dan normaal met Geraardsbergen, maar tegen Moorsel werd het normale peil toch opnieuw bereikt. In gewestelijke bevordering had leider Adec Baasrode wel even last met het sterke Viane maar tegen Galmaarden werden de zaken opnieuw meesterlijk aangepakt. Aalst H.M.-Erembodegem werd een vrij verrassende wedstrijd waar de Ajuinen uiteindelijk verdiend wonnen. Opdorp zorg de wel voor de grootste ver rassing door Viane te versla gen. In Lagere I noteerden wij normale uitslagen maar Baas rode J.V. akteerde toch onder zijn mogelijkheden. Gijzegem haalde geen punt tegen een degelijk Buggenhout, doch zon der training wekt dit eigenlijk geen verbazing. Baasrode V.A. en Zele namen respektievelijk de maat van Erembodegem W.W. en Wieze II. Hogere III Denderbelle 15 Ronse Trompe 2 Deze wedstrijd die volgens de rangschikking van beide ploe gen een spannende «lutte» moest worden heeft nogmaals bewezen dat Club XV tijdens het seizoenbegin sterk onder zijn mogelijkheden speelde. Ronse Trompe zou er in het geheel niet aan te pas komen tegen een knap spelend Den derbelle waarbij Burril en Van Langenhove echt outstanding speelden. Slechts gedurende het wedstrijdbegin zou Ronse voor enige tegenstand- kunnen zorgen. Eens de 22 stand bereikt was het allang beke ken door Denderbelle. Ronse werd door een uiterst knap spelend vijftal ter plaatse ge laten en de rust brak aan met een 82 score. Ook tijdens de tweede helft bleef Denderbelle op hetzelfde hoge niveau ver- oer spelen. Ronse werd volle dig overspeeld en zonder noe menswaardige moeilijkheden stevende Denderbelle recht op een 152 overwinning af. MOORSEL STEVEN blijft ver der ontgoochelen. Deze maal kwamen zij er praktisch niet aan te pas tegen prachtig spe lend OPSTAL PELOTE. Opstal, waarbij Verhoeven zo maar eventjes 14 ballen over- keerde ging van een 13 stand de rust in met een overtuigen de 28 voorsprong. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte speelde het ganse vijftal op een hoog rendement verder zodat een ontgoochelend Moor sel nog amper één spel kon binnenrijven. Datzelfde Opstal speelde de dag voordien heel wat minder vlot tegen Geraards bergen. Bij de rust leidden de Buggenhoutenarcr weliswaar met 4—8 maar na de herneming zou een ontketend Geraardsber gen zo maar met 109 en zelfs met 1311 leiden Verhoeven en De Leure hervatten zich dar. toch ichtjes zodat Opstal toch nog nipt won met 1415 cijfers. LEBBEKE BAB blijkt in een slechte periode te verkeren. Tegen Appelterre leden de Leb beken aars hun eerste thuisne derlaag met afgetekende 415 cijfers. Bij de rust was het pleit reeds lang beslecht. Het sterke en homogeen spelende Appel terre leidde toen met 18. Tij dens het tweede wedstrijdge deelte kon Lebbeke zich iets meer doen gelden maar pun- tenwinst zat er toen reeds lang niet meer in. Het feit dat de zieke Carocn niet speelde en de regen als spelbreker optrad werd doer R. Vermeulen niet als verontschuldiging ingeroe pen. Rangschikking 1. Ninove 42 p.; 2. Meerbeke 36 p.; 3. Appelterre 35 p.; 4. Kokejare 30 p.; 5. Buggenhout 30 p.; 6. Welle 29 p.; 7. Ronse P. 28 p.; 8. Denderbelle 25 p.; Ronse Tr. 24 p.; 10. Lebbeke 23 p.; 11. Opwijk 22 p.; 12. Hamme 20 p.; 13. Geraardsber gen 18 p.; 14. Moorsel 9 p. Gewestelijke Bevordering Leider ADEC BAASRODE cn- dervondl meer moeilijkheden dan verwacht met een zeer de gelijk spelend Viane. De gast heren, waarbij kleine midden De Vroe zeker niet in zijn beste doen was, gingen de rust in met de score 87. Na de rust zouden de bezoekers de indruk geven het uitgeregen de Adec te kunnen verslagen Het werd achtereenvolgens 10 11 en 1112. Gelukkig voor de jongens van de heer De Clerck zou de ganse ploeg er tijdens het wedstrijdeinde nog in slagen een verloren gewaan de situatie recht te zetten en uiteindelijk nog zegevieren met al bij al verdiende 1513 cij fers. Zondag, tegen het minder sterke Galmaarden, zou ADEC zijn meesterschap groots ten toon spreiden. Onder impuls van achterman Meeuws en nu beter in vorm verkerende De Vróe, leidde ADEC reeds bij de rust met 82. Tijdens het twee de wedstrijdgedeelte bleef ADEC een rustia meesterschap, een kampioen waardig, ten toon spreiden. De eindscore 154 bleek een logisch eind resultaat. EREMBODEGEM DORP speel de beslist geen zwakke wed strijd tegen AALST H.H. On danks het feit dat Aalst niet volledig aantrad, (De Boeck en Meuleman ontbraken) zag het er bij de rust naar uit dat Erembodegem een afstraffing niet zou kunnen ontwijken. Toen de rust aanbrak leidden de Ajuinen inderdaad met 82 en niets liet een heropflakke ring van de wedstrijd veron derstellen. Erembodegem dacht er echter anders over en een weinig wilskrachtig Aalst werd zowaar bijgebeend door hun gasten (88). Toen echter kwam een grootse R. Buyl op de proppen en hoe het moedi ge en zeer degelijke Erembo degem zich ook inspande, te gen deze ontketende keerder konden zij niet optornen. R, Buyl bracht opnieuw leven in de Aalsterse ploeg die nog naar een 1510 overwinning ste vende. Erembodegem verdien de beslist het puntje. OPDORP bracht met een over winning tegen Viane een ver rassing van formaat. Toen de stand 37 was werd de wed strijd stilgelegd wegens de re gen en meteen werd deze sco re als ruststand beschouwd. Na deze vervroegde rustpauze bleek er een ander Opdorp op de ballodroom te komen. Dank zij een fantastische Achtergael begon Opdorp aan een remon te die een 1411 voorsprong tot gevolg had. Viane sloeg nog terug (1414) maar het laatste spel werd met 40—30 gewonnen door een verrassend goed Opdorp. RANGSCHIKKING 1. Adec Baasrode 51 p.; 2. Viane 38 p.; 3. Brussegem 36 p., 4 Galmaarden 35 p., 5. Bever 34 p.; 6. Ronse P. 27 p.; 7. Aalst H.H. 26 p.; 8. Over- boelare en Hamme SK 25 p., 10. Ronse Tr. 24 p.; 11. Ronse Barco 19 p.; 12. Opdorp 18 p 13. Outer 14 p.; 14. Erembo degem Dorp 9 p. LAGERE I. GIJZEGEM kon het nu weer niet waarmaken tegen een vlot spelend BUGGENHOUT. Bij Gij zegem wordt het hoog tijd dat de meeste spelers de zaken ernstiger gaan opnemen en tenminste aanwezig zijn op de training. Met het opnieuw in brengen van Van Den Abbeel tegen Hamme kan wellicht een terste stap naar de wederop standing gezet worden, want nu mogen wij gerust zeggen dat er een kleine malaise heerst bij Gijzegem. Als verontschuldi ging kan men wel inroepen dat Misotten niet speelde en dat 8 spelen verloren gingen bij een 4040 stand maar echt vechten voor de overwinning zat er bij Gijzegem niet in. Tot aan de rust kcr.den zij nog min of meer gelijke lr«ju houden met hun gastheren (85) maar eens G. Heirweg en Co goed onder stoom stonden was er van puntenwinst geon sprake meer. Buggenhout won met 15 7 cijfers. BAASRODE J.V. speelde tegen Brussegem een formidabel slechte wedstrijd, Brussegem speelde ten ande-e veel ster ker dan algemeen verwacht en onze woordvoeroer bekende rolfs dat dit zwakke J.V. geen punt verdiende. Bij de rust leid de Brussegem reeds met 82. LEDE kon weinig inbrengen te- gon de overmacht van het ster ke OPWIJK. Reeds bij de rust was de afstraffing duidelijk. Op wijk leidde met 80 en Lede kon eerder moeizaam toch drie spelen binnenrijfen, tegen de ongenaakbare leider. ZELE nam gemakkelijker dan verwacht de maat van Wieze II en bevestigt hiermede al het goede dat de laatste weken van hen verteld werd. HERDERSEM dat het zonder de forfait gevende Van Damme moest doen, moest tot over maat van ramp nog de gekwet ste Lissens en de zieke Sta- lens vervangen. Dat met een zo sterk gehandicapte ploeg een afgetekende nederlaag niet te vermijden was lijkt ons lo gisch. Hamme Is niet voor niets kandidaat kampioen. Uitslag 15 —1. EREMBODEGEM W.W. dat de diensten moest missen var) W. De Neve en A. Verstraeten, noemde de uitslag tegen Baas rode V.A 515 overdreven. In ieder geval is het cuidelijk dat Baasrode de betere ploeg was wat ook duidelijk uit de rang schikking op te maken valt. Rangschikking 1. Opwijk 47 p.; 2. Hamme 43 p.; 3. Baasrode V.A. en Zele 34 p.; 5. Wieze II 30 p; 6. Bug genhout 29 p.; 7. Baasrode J.V. 27 p.; 8. Gijzegem 25 p; 9. Brussegem 15 p.; 10. Lede 12 p.; 11. Herdersem 10 p; 12. Erembodegem W.W. 9 p. Wedstrijden voor het week einde 20 juli Wieze II - Opwijk Herdersem - Erembodegem WW Aalst HH - Bever Moorsel - St.-Opwijk 21 juli Brussegem - Adec Baasrode Ninove - Moorsel Steven Opwijk - Lebbeke BAB Appelterre - Denderbelle Baasrode JV - Hamme Buggenhout - Lede EVA Toen Pcnt-è-Celles een week voordien Wieze uitschakelde in het Kampioenschap van Vlaanderen hadden de brouwers niet zo een goed oog in de uitslag van de kompetitie wedstrijd tegen datzelfde Pont-ó-Celles. Inderdaad Pont-è-Celles had te Aalst de indruk gegeven een zeer homogeen geheel te vormen. Het wedstrijdbegin bevestigde ten andere deze indruk. Pont-è-Celles liep uit tot 02 en Marcoux bleek in een uitstekende dag. Deze vlugge start van de bezoekers werd echter zeer goed op gevangen door Wieze. De brouwers, waarbij gans de ploeg een goede prestatie zou leveren, zouden onder impuls van een uitstekende De Mul der de achterstand goed ma ken en eens de 42 score be reikt het wedstrijdverloop de finitief in handen nemen. Bij de rust leidde Wieze dan ook verdiend met 85. Na de ver frissingen bleek Wieze in staat hetzelfde meesterschap ten toon te spreiden. Maar toen de stand 128 geworden was zou Pont-è-Celles erin slagen de achterstand te verminderen zo dat het zelfs 1310 werd. Wie ze liet echter de verdiende overwinning niet meer ontglip pen zodat een wedstrijd waar bij zij bij de aanvang met een punt zouden tevreden geweest Bierhalle - Comidac - Toyota 6—7 Een niet al te best spelend Comidac Toyota heeft tegen Bierhalle meer last ondervon den dan verwacht. Wij kregen dan ook een gelijkopgaande wedstrijd. Bij 3—3 trad de re gen voor de eerste keer als spelbreker op. Het spel ging nadien op dezelfde manier ver der. Bierhalle haalde als eer ste het zesde spel, zodat het er niet rooskleurig uitzag voor de Kastelse jongens. Dank zij het sterk leveren van Walter Aubroeck en Marcel Vermeir werd de scheve situatie echter rechtgezet. Rodanla 7 Comidac Toyota 5 Het begon allemaal heel goed voor Comidac Toyota dat op een uitstekende Karei De Wil de kon rekenen en bereikte een 3—5 voorsprong. Door een paar onbegrijpelijke vergissin gen (nerveus, of te zeker?) kwam Rodania terug tot 5-—5, Ook het zesde spel ging naar Rodania daar een overgekeer- de bel van Karei De Wilde van een niet, de goede richting miste. Ook in het laatste spel bleef men niet van tegenslag gespaard. Bij een 4040 stand werd op onbegrijpelijke manier een kaats verloren, zodat niet alleen de overwinning, maar ook de beker naar Rodania ging. Toch lieten de talrijk op gekomen Kastelse supporters het niet aan hun hart komen, want het werd een gezellige boel tot laat in de avond Vol gend jaar zijn er terug bij... en wie weet. A.H. zijn uiteindelijk nog een drie punten winst had kunnen ople veren. EVA Op woensdag, 24 juli organiseert het Handelsverbond een lutte, die zeker de belangstelling van de kaatsliefhebbers krijgt. Twee vijftallen geselecteerd uit de beste spelers van de kompetitie zullen het tegen elkaar opnemen op de ballodroom te Rinkhout, aan het Café Gerard Thaey. Aanvang van de lutte 15 uur. De ploegen zullen samengesteld worden uit volgende spelers Van Geeteruyen William, Brackman Serafien, Michiels Jozef en Frangols, Van de Velde Roger, De Block Freddy, De Paepe Theo, Vermeulen Roger, De Vijlder Marc, Dauwe Michel, Willockx Etienne, Schiettecat Luc en Roels Cyriel. De lutte zal geleid wor den door Romaln Van Driessche. Vorig weekend werd er maar één wedstrijd uitgespeeld wegens de slechte weersomstandigheden Likeuren Rubbens - De Beule Bosch en het werd voor de leider een gemakkelijke 152 zege. Op zaterdag 19 juli staan volgende wedstrijden op het programma Akkerken - Smed. Van Damme De Beule Bosch - De Gente naar Jovanda Van Opdorp - Likeuren Rubbens Ford Neyt Veldeken. BENO Uitgeregende finale nu op 16 augustus Het zeer talrijk opgekomen publiek heeft slechts een ha!f-uur kunnen genieten van een schouwspel dat enig beloofde te wor den. Inderdaad Gilly, Brakel en Pont-è-Celles waren met hun sterkste vijftal naar de organisatie van Aalst Herleving Hout markt gekomen en het was duidelijk dat het publiek een echt kaatsspektakel zou aangeboden krijgen. De weermaker be sliste er echter anders over. Op het normale aanvangsuur «goot» het water zodat men onmogelijk kon starten. De organisatoren die het talrijk opgekomen publiek toch nog iets wilden aan bieden beslisten, toen de zon even door de wolken priemde, de finale wedstrijden te starten doch de maximum score van zeven spelen te laten respecteren. Gilly-Brakel stond als eerste wedstrijd geprogrammeerd. Brakel won het eerste spel met 1540. Het daaropvolgende spel gaf een idee van het schouwspel dat de toeschouwers in normale omstandigheden zouden te zien gekregen hebben. Met bijzonder mooie en spannende slagwisselingen werd het 4040 en toen Torneur, die blijkbaar nog niet volledig «warm» gespeeld was, miste werd het 02. Gilly begaf echter niet en langs Torneur en vooral langs achterman Rondiat werd het 33. Toen echter zou een ware zondvloed het terrein van de Houtmarkt in een zwemdok omtoveren. De wedstrijd had juist een half-uur ge duurd toen de organisatoren dienden te beslissen het tornooi af te lassen tot vrijdag 16 augustus. Laten wij hopen dat dan de zon van de partij zal zijn. EVA Een paar uitslagen priemden door. De leidersformatie haal de haar zoveelste frapante re sultaat van dit seizoen. Mi chiels werd gladweg van het veld gespeeld (151). Opval lend was ook de cijferverhou ding van het treffen Madelons- Krefters (3-15), waardoor laatst genoemden aantoonden dat de afgetekende nederlaag de week tevoren tegen Heuvel opgelo pen, niet te diep in de kuiten gekropen was. Flinstones kreeg in eigen trapezium geen schijn van kans tegen een sterk spe lend Kluizenaars, terwijl Sta dion Boys en Three Stars er de spanning tot op de valreep inhielden. Three Stars haalde uiteindelijk zijn slag thuis en dit werd meteen ook de vierde opeenvolgende wedstrijd zon der nederlaag. DE UITSLAGEN Belskes - Groenendalers 13-15 R.T.T. - Warkensvrienden 55 (geschorst) Flinstones - Kluizenaars 415 Heuvel - Michiels 151 Denderzonen - Charleys 1315 Madelons - Krefters 315 Stadion Boys - Three Stars 14—15 Het programma voor 21 juli R.T.T. - Belskes Groenendalers - Flintstones Warkensvrienden - Heuvel Kluizenaars - Denderzonen Michiels - Madelons Charleys - Three Stars Krefters - Stadion Boys J VH Vorige zondag organiseerde AC Denderland in de Donckstraat l Dendermonde loopwedstrijden voor meisjes en jongens alle cat goriën, en dit ter gelegenheid van de kermisfeesten. Van een echte feestsfeer was er niets te merken. Donder e bliksem, regen en hagel waren immers de feestverstoordertda Nochtans waren de supporters er om de atleten aan te moedigenio P. Vedeman en M.J. De Rid der waren de eerste in de reeksen kadetten en juniors seniors meisjes. In de reeks kadetten won P. Veldeman duidelijk voor M. Van Ransbeek, K. V.D. Moortel en Ch. Verbeke. Een daverende spurt zorgde er voor dat M.J. De Ridder nog voor L. Verbeke de eindmeet bereikte en dit in de reeks juniors-seniors meisjes. Gr. Jo- ritsma kwam als derde flink de eindmeet overgelopen voor M. De Vriendt. M. Boon liep als entgste at lete de reeks scholieren meis jes uit. I. Uytendaele en K. De Vriendt streden beiden In de reeks miniemen meisjes. Ze kwamen respectievelijk eerste en tweede aan. M. De Backer verdiende de eerste plaats in de reeks pupillen meisjes. Zij kwam aan voor J. Dbooms, Verstraeten, K. Bauwens, L. Segers en V. Vercammen. E. Maes, Fr. Putteman en L. Taminau behaalde 1ste plaats Weer eens een spannende strijd tussen E. Maes en H. Van Damme in de reeks scho lieren Jongens. Op een 100-tal meter van de eindstreep moest Van Damme de eerste plaats aan Maes overlaten en dit na een flinke spurt. Ch. Verbeke, E. Van Ransbeeck, Ch. Verbeke, E. Van Ransbeeck P. Veldeman en J.P. De Olerck kwamen verder fn deze vol gorde aan. In de eerste ronden van de reeks juniors jongens werd er afwisselend om de eerste plaats gestreden en dit onder Fr. Putteman en A. Van Riet. Tenslotte werd Putteman over winnaar voor Van Riet. D. De Vriendt trotseerde flink de re gen en werd en werd derde. Dep. GFRARD VAN STEFr" Lange Diikstraat, 145 DENDERMONDE Tel. 241.07 In de reeks seniors jonge,\n t werd er flink om de eerster plaatsen gelopen. P. De Troelan Fr. Van Ransbeeck, L. Tamlr%orl en K. Michiels zorgden voter de nodige spanning bij »|sl eerste atleten. Afwisseletpdi werd er om de tweede $re derde plaats gelopen. De las ste ronde echter werd P. C Troch door L. Taminau, die z doende eerste werd. P. C Troch werd dus tweede. Fr. VfJJ Ransbeeck en K. Michiels, den in sterke conditie kwar als derde en vierde alan volgd door Ph. Roels en s Van Looy. Jf" O. Vercammen en R. De Wir1 verkeerden eveneens in goetl, conditie, want er werd flir*. om de volgende plaatsen c streden. Zij werden respir^ tievelijk zevende en achtste. Moens, W. Waegeman, Boor£ Leenaerts, Heuniick, Gide, Csr.' siman, Ca mi liepen verder ("v deze volgorde de eindme~: voorbij. R. De Troch behaalde flink c overwinning in de reeks k detten jongens voor R. Ve heyden, J. Matthys en Geerts. V" Evenals zijn broer behaalde De Troch de eerste plaats dit in de reeks miniemen j© gens. D. V.D. Bossche we tweede genoteerd ,V. Hoe missen derde, R. Leenaerts 4 P. De Man 5e, M. Praet 6e e T. Geerts 7e. Weer een overwinning voor Vercammen in de reeks pup len Jongens voor E. Straetma D. Verhulst, B. Vercammen, I De Man, H. Roels en 'R. Vi Hecke. Drl In de tweede reeks werd fa 'Bul eerste voor G. Van RaiUe beeck, Leenaerts en Smedt.jn Greet Van Doorselaer liet vwaï zich horen te Hamme. et Enkele meisjesatleten waren J>0 zaterdag op uitgetrokken naos Hamme om mee te doen ago de open atletlekmeetlng. |et Flinke stortbuien zorgden pi voor dat de piste een wafelc waterbaan werd. Wai Greet Van Doorselaer 'liet ge<3i enkele kans voorbij gaan <05 eerste plaats in te nemenp 4 werd Immers eerste In Onze fietsende dames doen het uitstekend. Nicole VAN DEN BROECK, wereldkampioene op de weg en stilaan weer aan een blakende konditie toe, kreeg een getuigschrift met grote on derscheiding na afloop van de vierdaagse van Le Havre. Nicole had volle drie dagen de leiderstrui om de schouders doch verloor tijdens de allerlaatste tijdrit de eindzege. Beryl Burton, u weet wel de Britse moeder-wielrenster, een kraan a's achtervolgster en meervoudig wereldkampioene in die speciali teit, haalde het laken naar haar kant na afloop van die race tegen het uurwerk. Nicole was in de eindklassering tweede met een achterstand van 13 schamele sekonden. Jammer. Maar dat Is nu eenmaal sport. Dat het een hoogstaande konfrontatie werd, moeten we niet in het lang en het breed trachten te bewijzen knappe rensters uit verscheidene landen verschenen te Le Havre aan de start. Te Hamme demonstreerde de piepjonge JENNY DE SMET haar aangeboren mogelijkheden. Gewoonlijk moet Jenny het opnemen tegen oudere en dus sterkere en meer geroutineerde dametjes. Als ze tegen haar leeftijdsgenoten in de strijd kan, moeten de pronostikers niet lang naar de naam van DE favoriete raden JENNY. Te Hamme maakte Jenny het nog maar eens waar. Een topbelofte, als u het ons vraagt. reeks 200 m. In een tijd vL^ 27.6 voor Jorltsma Gr. 27.8. Op de 100 m. werd zij even eens 1ste in een tijd van 12 p Y. De Petter, die de tweed d reeks liep, noteerde een titëO van 13.3. M.J. De Ridder rtaeri het op tn de 800 m. en noteeuy de een tijd van 2.33.4 haar tevens de eerste plaats «iet leverde. Uitslagen HBC Lebbeke-Ros Beiaard 3-191 HBC Lebbeke-Aalst Sp. 3-2» Ros Belaand-Aelst Sp. 4-15| Rangschikking 1. Aalst Sportlef 4 j 2. Ros Beiaard 2 3. HBC Lebbeke 0 j Jenny De Smet, één van de grootste beloften bij de dames, toonde zich te Hamme de renster.

De Voorpost | 1974 | | pagina 16