Weekblad van Dender - Durme - en Seheldestreek AULA DE UJOLF 'hield nationale titel te Herdersem BOMMEN VOOR DE SPORT VAN LIMBERGEN «NATIONAAL KAMPIOENSCHAP MAJORETTEN Baardegem OPPOSITIE VERLAAT RAADSZITTING HOFSTADE GAAT DORPS CENTRUM SANEREN Neem een goede start De Voorpost Vrijdag 19 juli 1974 27* JAARGANG NR. 29 12 F EEN UITGAVE VAN DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A.DECUYPER- ROBBERECHT pvba Verantwoordelijke uitgever: A.DECUYPER PR. 115692(DeCuyper) Bureau: Pontstraat 64 - Aalst 053/70.41.19 Jaarabonnement 545F Halfjaar 280 F Trimester 145 F EDITIE AALST Dinsdag werd de aandacht voor de exploten van witte Herman, groene Patrick en gele Eddy, die ze sedert quasi drie weken opeisen, even onderbroken door een vroeg- ochtendlijke ontploffing, die een stuk of wat Tour- equipewagens tot schroot herleidde. Even slechts wer den renners en sportminnenden met de neus op een niet te ontkennen, noch te negeren realiteit gedrukt: de poli tiek heeft haar grijparmen openlijk en sedert de jongste jaren steeds feller geaccentueerd om de sport geslagen. We kunnen bezwaarlijk gewelddadige akties goedkeuren, doch kommentatoren die met een gladgestreken gezicht het publiek diets maken bij dergelijke akties dat het nu toch wel de spuigaten uitloopt met het misbruiken van de sport voor politieke doeleinden, huichelen en doen alsof hun neus bloedt wanneer ze dag na dag gekonfronteerd worden piet de impakt van handige politici op de sport Sport heeft altijd al te maken gehad met het politiek facet van het maatschappelijk systeem. De druk die de politiek op de sport legt, kan variëren van niet noemenswaard tot allesomvattend. Het vergroten van het nationaal prestige is door alle tijden heen een van de belangrijkste redenen geweest, waarom politici een sportinteresse simuleren. Anderzijds zijn voorbeelden van de «brood en spelen»- teorie, of de zoethoudersfunktie van de sport, legio. Verder grijpen bijwijlen direkte ideologische of politieke motieven in: Hitier weigerde bij de Olympische Spelen van 1936 de viervoudige medaillewinnaar Jesse Owens, de hand te drukken, omdat hij van een «inferieur» ras was. Black Panthers laten een gebalde vuist zien tijdens het spelen van «Stars and Stripes», krachtmetingen tussen Tsjechoslovaakse en Russische atleten hebben steeds een bijsmaakje; Palestijnse kommando's tegen Israëli sche atleten. De verbindingslijnen tussen sport en poli tiek zijn overduidelijk. De sport is immers een handig bespeelbare pion. De mas sasporten prostitueren zich voor de heren politici. De Olympische geest die de Coubertin bezielde, waarbij sport de mensen dichter bij elkaar bracht, is reeds lang geslachtofferd op het altaar van «hogere belangen» en opgepept chauvinisme. J. VELGHE iDe majorettencorrida is achter de rug. Herdersem leeft weer verder zonder 3de dreun van marsmuziek, zonder stickgedraai en zonder majorettendijen. t De kwadrifonische muziektonen zijn geluwd, doch Herdersem bleef niet Jzonder lauweren. Paula De Wolf, reeds kampioene tamboer-majoors vorig 3 jaar, verdedigde haar titel met glans, zodat het trikolore kampioenenlint ook jdit jaar haar deel werd. Waar de nationale majorettentitel naar Luksemburg |ging, met Maryse Godard uit Athus, bleven de provinciale kampioentitels voor majoretten met Annick De Brucker en voor tamboer-majoors met jLieve Everaert in eigen gemeente. iMet een deelnemerslot van 43 lajoretten en 13 tamboer- lajoors waaronder het ;ruim van de majoretten in inze negen provincies locht de inrichtende Herder- ;emse harmonie «Concordia it Docilitas» zich in de handen 'rijven. Het sukses was hier- _jnee verzekerd. Na de provinciale kampioen schappen vrijdagavond, waar- jDver elders in deze editie, was ,je reuzetent op hel voetbal held van de lokale ploeg het mekka van majoretten- minnend België zaterdag jl. kaNoch de fleurige meisjes, noch /aide veelvuldige binnenmondse lageslaakte uitlatingen van Con cordia et Docilitas- ïvfcestuursleden en de leden van errhet schepenkollege, mochten iets verhelpen aan het ontij dat bij de aanvang van de kampi oenschappen boven de tent in su.het bijzonder alle helse duivels ngontbond. Als antwoord hierop JVlrukten de klankkasten met hun jg,hardste tonen aan en tot een 0gflink stuk in de nacht werden de honderden aanwezigen be werkt met alle denkbaar moge lijke regiment- en liniemarsen, pop- en beatklanken, filmmu ziek uit «My name is nobody», .van West Side Story tot Donna Hightower en Alvin Stardust. Hierop evolueerden de sterren .A/an de avond en lievelingen T/an het publiek: de bijwijlen Miog piepjonge, frêle majoretten afwisselend met jongedames —bij wie het aan charme en —A/aardigheid niet ontbrak. Ook het publiek zorgde voor een stevige inbreng, want een bra- vourstukje met de stick werd steeds op een geestdriftig ap plaus ontvangen. Sekretaris en duivel-doet-het-al René De Meyst hield én de internatio nale jury én de kandidates voor het kampioenschap, die uit alle provincies waren komen op dagen, netjes in toom. stond vast. De andere Herder- semse kandidate Lieve Ever aert, amper zes weken bedrij vig als tamboer-majoor, liet er van pure opwinding een paar maal de stick bij vallen, doch haalde bij de jury met haar showwerk op een hippe dreun gebracht, een hoge kwotering. LOKALE TRIOMF Midden een feestende hot- Herdersem, uit Aarschot ging en bij de majoor-tamboers naar hoe kan het ook an ders naar Paula De Wolf. Maryse Godard, een vinnig ding uit Athus werd kampioen bij de majoretten voor Anita Cluyts en Corinne Wittesaele, kampioene '73, uit LeBiset. De overige Herdersemse kandida ten werden twaalfde: Lily Lam- brecht, Annick De Brucker De Luksemburgse nationale majorettenkamploene en Paula De Wolf met een tweede opeenvolgende titei ala nationaal tamboer-majoorkampioene (hdw) A GO-GO In het kleurig majorettendefilee sloegen de kandidaten van ei gen bodem bijlange geen slecht figuur. Meisjes als Be- rnadette Bruylant met forse krachteen kalme Anne- Marie Marcoen, een met witte haarlintjes getooide kersverse kampioene van Oost- Vlaanderen Annick De Bruc ker, minder onder de indruk dan haar zenuwachtige moe der en Lily Lambrecht die met een nummer met een hoge moeilijkheidsgraad uitpakte, al len pas sinds andertialf jaar aan het stickwerk begonnen, mochten er wezen in de rijke pleiade van België's beste ma joretten. De marsmuziek blijkt minder favoriet te worden en bijwijlen mochten de toeschouwers ge nieten van een echte show go-go of een aardig stukje french can-can met als toe maatje virtuoos stickwerk en twirling. Geen wonder dat de optredens van deze show-majoretten wanneer ze met hun harmonie op straat komen, weer volk doet samenlopen. TAMBOER-MAJOORS Paula De Wolf mocht de reeks van tamboer majoorkandidates inzetten. Goed op dreef bracht Paula het er quasi feilloos met de 98 cm lange tamboermajoorstick van af. Sierlijkheid paarde zij aan akrobatie. Ritmisch heerste zij over het podium, meesterlijk de stick beheersend. De uitslag sende tentbevolking, waar kel ners en frietverkopers gouden zaken deden, proklameerde de jury de nieuwe kampioenen 1974, nadat iedere toeschou wer meegestemd had voor de «prijs van het publiek» die voor de majoretten naar Anita Cluyts, geen onbekende te achttiende, Bernadette Bruy- land 21ste en Anne-Marie Marcoen 23ste. Een eerste plaats bij de tamboer-majoors voor Paula De Wolf en de derde plaats voor Lieve Everaert stemde ie dere Herdersemnaar tevreden. JOHAN VELGHE VANAVOND OM 20 U: NIEUWE TELEFOONNUMMERING In grote lijnen kan men de wijziging van telefoonnummers die deze avond a Indelen. 120 uur ingaat in een drietal toepassingen VOOREERST HET EIGEN ZONEGEBIED 053 Het zonegetal 053 blijft behouden, doch het abonneenummer wijzigt. De hiernavolgende eerste twee cijfers van het abonneenummer worden aangevuld als volgt: 20 Zes in plaats van vijf cijfers dienen er dus gedraaid te worden. Voorbeeld het telefoonnummer van de redaktie van De Voorpost (tel. 74.119) wordt: 70.41,19. Voor Brussel Het zonenummer 02 blijft ongewijzigd, echter het abonneenummer wordt uitgebreid tot zeven nummers. Het systeem van deze omvorming vindt men op de eerste pagina's van de nieuwe telefoongids Voor Antwerpen, Charleroi, Gent en Luik Hier krijgen wij de eenvoudigste aanpassing Het abonneenummer blijft ongewijzigd, de zonenimmers worden hier echter voor Gent: 091 (voorheen 09); voor Antwerpen 031 (voorheen 03); voor Charleroi (071) voorheen 07) en voor Luik 041 (vooropen 04). De andere zones Het zonenummer blijft ongewijzigd, terwijl het abonneenummer verandert. Deze aanpassingen komen dan ook voor in de eerste pagina's van de telefoongids. Internationaal Men diende steeds voor de internationale dienst de prefix 91 (of 95 voor internationaal grensverkeer) te vormen. Vanavond "g, terwijl het internationaal grensverkeer via 951 te bereiken is. Bij de vorige raadszitting te Baardegem stond o.a. een voor stel tot wijziging van het ge westplan op de dagorde. Toen verklaarde raadslid Monsieur bevriend te zijn met een be voegd persoon ter zake, waar mee hij zou kontakt opnemen om samen met de raad dit punt te onderzoeken. Tijdens de jongste zitting op woensdag 10 juli diende dit punt opnieuw besproken en burge meester De Pauw verduidelijkte dat de zaak heel dringend was en dat het schepenkollege in rekord- tempo een voorstel had moeten opstellen en overmaken aan de Al gemene Diensten, waar de bur gemeester het voorstel moest ver dedigen op vrijdag 12 juli. Dit voor stel diende nu bekrachtigd door de raad. Raadslid Monsieur verklaarde tele fonisch kontakt te hebben opge nomen met de bevoegde diensten en er zou iemand komen. Hij zei tevens dat de eenzijdige beslissing van het college onrechtvaardig is, die zaak is niet dringend, wij heb ben tijd tot in september. Hierop vroeg raadslid De Bie vijf minuten schorsing van de zitting om met de andere oppositieleden te kunnen beraadslagen. Burgemeester De Pauw lichtte de zaak eerst nader toe: de heer Laurent, die zich met onze gemeente bezighoudt betref fende het gewestplan, telefo neerde verleden week. Hij drong aan op voorlopige voorstellen die verleden maandag in zijn bezit moesten zijn. Dit om de voorstellen te kunnen inkijken en ze samen met mij te kunnen bespreken op het kabinet. Wij hebben dan zo vlug een beslissing genomen met het college en zo vlug mogelijk een raadszitting gepland om de zaak te bespreken. Hierop haakte raadslid De Bie in en zijn stem ging crescendo: «Wij wil len positief meewerken, wij doen ons best en ondertussen neemthet kollege unfaire beslissingen». Hij vroeg tevens schorsing van de zit ting wat niet werd toegestaan. Raadslid De Bie verliet de zitting wegens het volgens hem onspor tieve gedrag van het kollege dat unaniem beslissingen neemt. Raadslid Monsieur deed hetzelfde omdat hij zich beledigd voelde door de volgens hem achterbakse wer king van de burgemeester op het kabinet. Raadslid De Ridder verliet eveneens de zaal uit solidariteit met de andere oppositieleden. Het volledige verslag van de zitting vindt U elders in dit blad. F.V.B. Het is niet de eerste maal dat het Hofstaadse dorpscen trum het voorwerp is van be sprekingen en plannenma kerij om van dit centrum een aan de huidige noden en normen beantwoordend dorpsmidden te maken. Het publiek kreeg inzage van een nieuw saneringsplan. De ruimte voor het kerkplein wordt volgens de plannen aan zienlijk vergroot door het ver dwijnen van het huizenblok voor de kqrk. In de plaats komt er een administratief kom- pleks, waar diverse gemeente lijke diensten een onderdak zouden vinden. De ruimte die hier vrij komt zou voor markt kramers een welkom markt plein zijn, terwijl tevens het groen in eigen gemeente niet uit het oog zou verloren wor den, want diverse aanplantin gen zijn voorzien. De huizenrij vanaf café Camu tot het huis van onderpastoor Truyman mag opgetrokken worden tot twee verdiepingen. Naast voornoemde opties die het Bijzonder Plan van Aanleg 2 «Centrum» neemt, houdt het plan ook de aanleg van drie nieuwe straten op het Linde- veld in. Deze nieuwe woonwijk zou tevens ontsloten worden met een straat die getrokken- wordt vanaf houtzagerij Van den Neste tot achter de schoe nenfabriek Dany. In verbinding met deze straat komt een weg die eindigt ter hoogte van de woning van Livien Van Cau- wenberghe, naast de ingang Boudewijn, en uitloopt op de Blektestraat. Het wegje dat in de veriengenis van de Mottantstraat loopt, vanaf de Sint-Annastraattot de Zijpstraat wordt als een vol waardige weg doorgetrokken. Langs deze straat mogen eveneens woningen tot twee verdiepingen opgetrokken worden. De plannen liggen ter inzage bij gemeentesekretaris de heer Callebaut, terwijl bezwaren nog tot 9 augustus ingediend kunnen worden. (D.D.) HOOGSTRAAT 28 AALST KATTESTRAAT 73 AALST Alle gekende merken semen in één grote geschenkenzaak met een huwelijkslijst bij Van Limbergen

De Voorpost | 1974 | | pagina 1