KREATIVITEIT VOOR EN DKLUB DOOR DE JEUGD jome GIJZEGEM zenith PAUL HERRY MET DE MUZIEK MEE De Voorpost-19/7/74-7 DISC - JOCKEY - WEDSTRIJD te AALST Als inzet van de Sint Jobsfeesten in de hovingen van de Kapucijnen te Aalst wordt eeR B.-J.-wedstrijd ingericht op 15 augustus 1974. De schiftingen vangen aan om 13.30 uur en de finalisten worden opgeroepen rond 20 uur. De minimum leeftijd van de deelnemers is vastgesteld op 16 jaar, de maximum leeitijd 30 jaar. De jury wordt samengesteld uit o.a. Walter Vercruysse en René Van der Speeten, en leden van de popgroep «Middle of the Road». De kandidaten zullen beoordeeld worden naar de keuze van de platen, de inhoud en de originaliteit van de kommentaar, de uitspraak van de platenprater en de sfeer die hij weet te scheppen bij het publiek. Zijn voorzien: als hoofdprijs een gratis vliegticket voor een vliegtuigreis Brussel/Palma/Brussel, als 2de en 3de prijs een cassetterecorder en een draagbare radio. Talrijke nevenprij- zen bestaande uit fonoplaten. Daarbij komt nog een speciale prijs voor de best geklasseerde deelnemer uit Aalst. Ook het publiek stemt mee, voor de toekenning van de «Prijs van het Publiek». Daartoe zijn genummerde stembiljetten te koop 5 fr. waaraan een prijs verbonden is, nl. een reduktie- bon ter waarde van 1.000 Fr. voor een reis naar keuze te onderschrijven bij het Reisbureau van de Bank van Brussel te Aalst. De loting hiervoor heeft plaats na de proklamatie van de wedstrijd. De kandidaten hebben er dus alle belang bij om zoveel mogelijk van hun fans mee te brengen. Het reglement van deze D.-J.-wedstrijd, inschrijvingsformulie ren en alle nuttige inlichtingen voor de deelnemers zijn te verkrijgen bij Tony Van den Steen, Leo de Bethunelaan 60, te 9300 Aalst. Tel. 053/70.04.14. Inschrijvingen zijn toe te sturen vóór 6 augustus 1974 op bovenvermeld adres. Woensdagavond vanaf 19 uur sport in het gemeente park. Wanneer het niet regent is er gelegenheid tot atletiek, verspringen, hoogspringen, badmington of tennis en trai ning voor de volley. Indien u het nog niet mocht weten, onze klub is een ide eënbus rijker, leder die een voorstel heeft, mag deze gra tis in de bus deponeren. Zondag 21 juli maken wij een fietstocht in de omstreken van Gijzegem. Aangezien het nu niet zover is als vorige keer, zal er dus zeker niet zo'n vaart achtergezet wor den. Het zal m.a.w. een heel kwalme natuurtocht zijn zon der veel inspanning te vergen van de spieren. De start wordt gegeven om 14 uur aan het lokaal. Meer inlichtingen zijn te bekomen bij Wilfried V.H. Zaterdag 27 juli: Voetbal match Jome-Tuf Tuf. Zoals gewoonlijk aanvang te 15 uur op het gemeenteplein, Wa terstraat, Gijzegem. 's Avonds muziekavond met de MOODY BLUES. Het ont staan met de daaropvol- gende ontwikkeling van de groep en de liedjes die u zult te horen krijgen, wordt ons geprezenteerd en uitgelegd door Eddy Huylenbroeck. ig- nëHoeft het eigenlijk nog, Paul irsHerry, voor te stellen De man en die hier aan de Molenstraat Je zo'n 150 kinderen grote en Je kleine de knepen van een of ander muziekinstrument tracht mjbij te brengen heeft er immers ^72 al een merkwaardige goedge vulde loopbaan opzitten. Zelf J{heel jong begonnen amper h*8 lentes toen hij de akkordeon ie';open en toe trok, is het voor h®>hem een stelregel geworden: •'J'jong begonnen is half gewon- 't®jnqn. Onmiddellijk wordt daar '®jaan toegevoegd dat het voor °fjan en alleman mogelijk is in df2Wf-korte tijd een instrument jnc meester te worden, al! Voor wat de leraar zelf betreft Idfmoet dat wel aangenomen worden want hij speelde zelf ""amper twee jaar toen hij de gmie prijs van de stad Aalst wegkaapte. In die wedstrijd waren het nochtans geen zus- jes en zootjes die meedongen maar de beginnelingen uit heel het land. Aan die grootse pres- trok Paul Herry zich op om c:,n alle kracht en toewijding echt muziek te gaan studeren. Al weer met gunstig resultaat want hij was de tien nog niet helemaal voorbij of als half- beroepsspel er veroverde hij de eefj* prijs met grote onder scheiding van de stad Gent. Nog eens twee jaar verder werd de stap naar beroepsspe ler gezet via een kandidatuur in het kampioenschap van Bel gië. Grote opschudding toen het «bleutje» ook hier met de palm ging lopen. Meteen lag de weg wijdopen naar een boel orkesten met naam. Want naam hadden Jo Leemans, lean Walter, Ray Franky, Jaak Raymond, Radio Luxemburg. En dan noemen we er maar nkele van de merkwaardig ste. Die optredens kunnen er 'oorlopig niet meer bij gezien de muziekschool en de lessen —in andere scholen. Om de car- -Als we zo eens rondwandelen door het stadscentrum nu bij het begin van de zomervakantie dan valt het ons op dat pakken jonge mensen er zo maar hangend en verveeld bij rondlopen. De enen doden de tijd met kuieren door de straten en anderen gaan zich amuseren op de zomerkermis wat dan meestal een eindeloos vooruit en achteruit draaien betekent tot het geld op is. wij hebben niet de pretentie hier een artikel te brengen over wat zij moeten gaan doen, maar willen diegenen die hun verlof thuis doorbrengen de kans geven, benevens zandkastelen, kampen met takken en afgedankte dekens, aan scheppend werk te doen, en wie weet krijgen ze de smaak niet te pakken. Deze oefening is geschikt voor klein en groot. Wie tien jaar telt en ook wat kracht en uithoudingsvermogen heeft kan ook meedoen. In deze tijd van emancipatie kunnen ook de meisjes duchtig meebeitelen. BEELD IN ZACHTE STEEN Het kan misschien een groots opzet lijken, maar aan de hand van de foto's die tevens bewijzen dat het echt wel kan, wordt alles dui delijk. WAT HEB JE NODIG? Als basismateriaal een zachte steen. Elke bouwon derneming heeft ze in voor raad. Het zijn snelbouwste- nen die veelal gebruikt wor den als isolatie en ze be staan in verschillende afme tingen. Zonder publiciteitsdoelein- den noemen wij hier het merk Ytong, ook andere merken komen in aanmer king. Gezien de breekbaar heid bij het verwerken geven wij de raad een niet te smalle steen te kopen. Momenteel kost zo'n steen 30 fr. Ze bestaan in wit en grijs. We raden wit aan. Verder heb je nog een stuk kleurkrijt of een viltstift, een zaag, een beitel, een hamer en één vel grof schuurpapier nodig. Een hard borsteltje neemt achteraf het stof weg. On nodig dit alles te kopen, mits de belofte van zorg zaam gebruik kan vader het wel even lenen. PLAATS Wil je het prettig maken doe het dan nooit binnen, het witte stof zou zo veel schoonmaakwerk kosten dat je beeld voor eens en voor altijd de naam «rom mel» zou toebedeeld krij gen. Buiten of op het bal kon, eventueel in de garage, is de veiligste plaats. WERKWIJZE TEKENEN (FOTO 1) Je legt de steen met de grootste oppervlakte op een tafel of gewoon op de grond Akkordeonwalsje hier, sambaatje daar, muziek overal. Het zedenverzachtende goedje komt je in volle, halve en kwart noten tegemoet eens je de deur van de Molenstraat 40 hebt opengerukt. Terwijl je op gastheer Paul Herry wacht komen de leerlingen van de muziekschool die hier gevestigd is lang- J zaam binnensijpelen. En wat later kan je nog maar moeilijk /e(weerstaan om zelf een paar tonen jazz weg te geven, deuntjes -nspoelen immers van her en der aan, worden hernoemen, enklinken vlotter en herschapen het hele gebouw in een soort muziekkermistent. Zaterdag 20: VERRAS- SINGSETENTJESAVOND. Zoals de naam het zegt wordt er U zo een beetje van alles aangeboden maar wat het is zeggen we lekker niet. Een ding verzwijgen we je niet: als je graag in de Zenith-film op treedt, en dit keer al smul lend, moet je er zeker bij zijn want de filmploeg is present. Zondag 21: Lekker uitblazen na al di e verrassi ngen van vo rige avond in een vrije kluba- vond. Dinsdag 23: Grote Kuisavond te 19 uur. Hoe meer zielen hoe meer vreugd en hoe vlugger en beter het vooruit DENDERMONDE Zaterdag 27: Dans en swing en spring alle verveling er uit op onze daverende Verve lende Zaterdag The- Dansant. Zondag 28: Wandeltocht te 14 uur. Vakantietijd is reistijd. Wij reizen met onze voeten langs de Scheldeboorden naar Appels Veer en het be kende Mira-Cafeetje aan de overkant. Daar wachten lek kere boterhammetjes op ons, die na de lange reis wel zullen smaken. Wij vertrekken te 14 uur aan de klub! De filmploeg vergezeld ons langs onze prachtige reisroute. Inschrij ven op het klubbord! rière verder te schetsen: zes tien jaar jong sloeg Paul Herry de weg in haar het Konserva- torium van Gent om er vijf jaar later naar buiten te komen met eerste prijzen voor notenleer, klarinet, saxofoon en transpo sitie. Daar zit dan alweer een angeltje in het muziekgras: waar in de omgeving algemeen wordt aangenomen dat het hoofdinstrument van Paul Herry zijn sukesrijke akkor deon is blijkt dat eigenlijk an ders: klarinet moet het wezen. Vermeldenswaard is ook nog dat hij tijdens zijn militaire dienst als hoofd van het orkest van de Welfare opereerde. Daaraan zaten dan uitstapjes naar godweetwaar. MUZIEKSCHOOL Sinds enkele jaren gebruikt Paul Herry nu zijn talenten in^ toegewezen. een eigen privaatschool. Meer dan 150 leerlingen, aantal dat steeds groter wordt, komen wekelijks naar de Molenstraat afgezakt om er wegwijs te wor den gemaakt in het akkor- deonspel, het slagwerk, de gi- taarknepen en het orgeltoet- sen. Welke methode vragen wij. «Een versnelde kursus, niet te vergelijken met het dagonder wijs Leerlingen die zich een tik keltje inspanningen getroosten kunnen met absolute waarborg na drie maanden reeds een he leboel uit hun muziekinstru ment toveren. Dat er resultaten te zien zijn kan misschien dui delijk zijn waaneer de wereld kampioenen die hier school liepen worden genoemd. Op de laatste wereldkampioen schappen te Spa werden niet minder dan 22 leerlingen uit deze school met de hoogste onderscheiding bedacht.» Wij mogen daar zeker aan toevoe gen dat de leraar zelf tijdens die wedstrijden de «Óscar Mondial d'accordéon» kreeg Het is ook diezelfde Paul Herry die ieder jaar de prijs van de stad Aalst voor orgel en akkor deon inricht. Dat het er hier zwierig aan toegaat bedenken we nog even terwijl we af scheid nemen en onze aan dacht weer kunnen gebruiken voor de deuntjes die van overal toezwaaien. Leraar Herry zijn lessen in de Franz Cour- tensstraat te Dendermonde waren haast onopgemerkt voorbijgegaan heeft er ons inziens in die korte tijd wat van gemaakt. Vooral dan omdat wij ook weten dat zelfgespeelde muziek een pak vreugde geeft. Wie nader wil kennismaken met de school is steeds wel kom. Vrijblijvend. Luisteroor tjes willen we er op wijzen dat een zestigtal leerlingen in de komende maanden een reeks optredens zal verzorgen. In de onmiddellijke omgeving maar ook wat verder, zoals in het Casino te Heist. En dat is al weer een garantie. ANDRÉ HEYVAERT Uitblinkers In het wereldkampioenschap voor akkordeon. Er schuilt In de Voorpostreglonen e mu',»ktalent: al deze laureaten zijn Immers mensen van bij ons. (foto Paul Eeckhout) pak Met een stuk gekleurd krijt of met liefst een oude stift (hij is kapot achteraf) wordt een tekening gemaakt. Ca- rine, het meisje op foto 1 is net bezig deze tekening te voltooien. Let er op dat de gebogen lijn zo dicht moge lijk bij de kant wordt getrok ken en ook dat je twee lijnen niet te dicht bij elkaar tekent want later zou je beeld te gemakkelijk breken. Maak de tekening niet te moeilijk. Zorg dat je een mooie vorm hebt en gebruik nooit hoekige lijnen. De tekening is wat er overblijft van de steen, dus het beeld, let er dus op wat de onder kant moet worden en zorg dat het stevig genoeg is zodat het kan staan. Zoals je ziet is er in 't midden een cirkeltje getekend, dat rond stuk moet er dus ook uit. Ben je een beginneling laat dit dan rustig weg, een volgende keer neem je't er bij. ZAGEN (FOTO 2) Patrick hanteert de zaag. Het is verbazend hoe ge makkelijk zoiets gaat in een schuimcementsteen. Hij doet het zo goed mogelijk op de lijnen. Eén moeilijk heid, de bolle kant kun je moeilijk uitzagen, meer daarover later. Patrick zaagt alleen langs de rechte lij nen. Wie veel tijd, geduld en kracht heeft kan ook alles uitvijlen maar dat raden we niet aan. MET BEITEL EN HAMER (FOTO 3) Andy zat net als jij met het probleem van die ronde kan ten. Hij neemt een beitel en een hamer, plaatst de beitel tussen de twee zaaglijnen, geef een goeie slag met de hamer op de beitel (pas op voor je vingers) en het resul taat zie je, een grote overtol lige brok steen komt los. Alle stukken zijn nu uitge zaagd en uitgebeiteld en het ziet er nog wat ruw uit ons beeld. Nu kunnen we vijlen. VIJLEN (FOTO 4) Wij gebruiken hier bij het vijlen de woorden hol en bol en een woordje uitleg voor de vergeters: de binnenkant van de letter O is hol en de buitenkant is bol. De ruwe houtvijl .heeft twee zijden zijden: een platte en een ronde. Zorg er voor dat je steeds tot aan de lijn vijlt. De platte zijde gebruik je om de bolle kanten glad te maken en de ronde zijde om de holle kanten te bewerken Peter is hier op de foto net klaar met de helft van de lijn uit te vijlenZijn de geteken de lijnen glad dan kan men derand rond vijlen. Laat nooit een rand hoekig het maakt je beeld minder mooi, want juist dat afron den van de randen geeft de indruk dat het beeld langs vier zijden bewerkt is. Af ronden moet ook gelijkma tiger gebeuren. (Platte kant van de vijl gebruiken). Opfoto2ziejeheel duidelijk de cirkelvormige opening die Patrick tekende. Dit maakt het beeld nog fijner. Maar hoe krijg je nu zonder breken zo'n gat erin? Het is heel eenvoudig. Misschien kun je de handboor van vader eens gebruiken, zo niet neem je de vijl en draait die er zachtjes in, steeds wijder. Met een houtbeitel tje, een kwart draai, nog- eens een kwartdraai en je gaat dieperen dieper. Met de vijl werk je ook deze opening netjes af en vergeet de rand niet. Tot slot van het vijlwerk resten ons nog de onbewerkte zijkanten. Als de ruwe vlakken weggevijld zijn komt een mooie poreuze oppervlakte te voorschijn GLADSCHUREN EN BOR STELEN (FOTO 3) Op de sporen van het vijl werk te laten verdwijnen gebruik je ruw schuurpa pier. Sandra heeft haar beeld al netjes afgeschuurd en zal nu met een harde borstel het overblijvende stof verwijderen. Nu is je beeld klaar. Mag je je werkstuk op een kast tentoonstellen, dan moet je de onderzijde met een dun laagje vilt beplakken, zo kan het nooit krassen maken. En een goeie raad tot slot, ruim je rommel op... het staat zo netjes. Roel Van de Plas 1 2 4

De Voorpost | 1974 | | pagina 7