Schandalig KOETERWAALS EN LEVENDIG EN SPANNEND .iefhebbers :e Dendermonde ROBAC GREMBERGEN (dames) en HEMACO DENDERMONDE (heren) NIEUWE GEZICHTEN IN PROVINCIALE BASKETKOMPETITIE Minder gestalte, meer snelheid I 0.0. Belgisch Handbalbond BASKET WIELRENNEN Willy Ivens (blikvanger MEUBELEN ST.-JOZEF Moons knock-out Oré Temmerman Sparta Aalst Avanti EVA Vierde nationaleir Painter Baasrode S. AALST-B. LIER 91-88 FIRMA P. SCHOLLAERT 17 'oen wij in het Officieel Orgaan van de Belgische Handbalbond olgende tekst (sic) lazen, rezen onze eerder schaarse haren en berge. Wij willen U een gedeelte van dit prachtstuk echt ilet onthouden (■Vergadering der Kampioen schap Kommissie 18.6.74. ^KanwezigDhren. H. Mom- JKens W. Thibairt, R. Buys, L. ^jders, R. Bleus, président C. Jharbonnier, secrétaire en ie- jand van de geschrifte pers. Geen definitieve kalender -«goor seizoen 74-75. De pers ^Seeft deze voorstel gekregen, ie voorige O.O. 0e klubs die vóór het doen an kalender uitzonderingen evraagd hebben om away of t home een tornooi te twis- tn, moeten het wedstrijd van e kalender, voor het laatst, 5 dagen na de vaste datum an deze kalender spelen. Al- in na deze formaliteit zal de :K. de uitzondering geven. Ze roeten akkoord zijn om hun rgenstanders eventueel in de jnseek te ontmoeten. Als deze mefdbs geen akkoord kunnen joelden voor het laatste 15 da- (fe&n na de datum van de ka- (Ibjpder, zal er geen uitzonde- nq zijn, en de wedstrijd zal oh op de datum van de ka- «der spelen. •Geen meer uitstel of geen eer omwisseling zal gege- »n worden (exceptievoor .-.azien wisselingen in art. 64 llhn de reglementen). Als een ub niet 'kan aan de datum tn de kalender spelen omdat jn terrein onbeschikbaar is, oet deze .klub absoluut een v,»der terrein vinden om de tectum van de kalender te spe- ^.n. Als deze 'klub op zaterdag zondag spéélt zal hij kun- y^n omwisselen maar niets w jeer. De rede is at de eerbied van de beves tigde kalender b) het bekennen van Handbal tegen het publiek, de pers en de B.H.B. en zichzelf. 4. Beker van België zal september met de bevorde ringen beginnen. Enige turn's in de kalender zijn vrij voor ontmoetingen van tionale ploegen en, eventueel voor wedstrijden voor de be ker van België (bevordering en afdeling III). De K.K. dringt aan omdat de klubs hun heraansluitingen en de belangrijkste inlichtingen ■het vlugst mogelijk naar Dhr. Wauters, sekretaris-generaal sturen. Zo zullen de klubs minder kosten van brieven telefoon, enz hebben." C. Oharbon n ier-sec retaris Nu kunnen wij goed begrijpen dat de heer Charbonnier niet voldoende tweetalig is om zon der moeilijkheden een verslag op te stellen in het Neder lands maar wat wij onmoge lijk kunnen begrijpen is het feit dat in het O.O. van een Nationale Bond zulke zaken gepubliceerd worden. Mis schien begrijpt U, beste lezer, niet heel goed wat die mijn heer Charbonnier eigenlijk be doelt. Het mag U een troost wezen dat ook voor ons ver schillende zaken verre van duidelijk zijn. Het zal ons dan ook niet verwonderen als som mige clubs tegen de regle menten zondigen Een klein beetje 'beleefdheid tegenover de nederlandstal gen mag men toch wel eisen nietwaar. EVA Ie en Frank Arijs mochten deze week alle twee op het Hoogste havotie- (arch) Dendermonde won Ronny De Meye Voor de foto had zich reeds (vdb) De basketbalploegen in het Den- dermondse krijgen voor het ko mende seizoen 1974-75 twee ver tegenwoordigers big, die hoogst waarschijnlijk geroepen zijn om in de komende jaren hun stempel op het streekbasketbal te druk ken. De twee nieuwe klubs kun nen beiden putten en rekruteren uit een school en dit geeft wel grote voordelen. Hemaco In de provinciale Jeugdkompetitie en vooral in de NSVO-kompetitie, heeft zijn grote toekomst als bas- ketbalploeg reeds bewezen. Met mensen aan het roer als E.H. Guido Huys en Geert Versmessen is basketbal in het College zeker in en is de basis perfekt. Het lijkt er wel op .dat de aanpas sing speriode van körte duur zou zijn en het verblijf in de laagste provinciale reeks niet langer dan noodzakelijk zal duren. Robac Grambergen, de nieuwe damesklub In de provinciale reeks, heeft de stap van de jeugdkom petitie gezet om de speelsters aan de broodnodige ondervinding te helpen, die dan moet leiden om de basketbalsport verder te stimuleren In de Rijksschool te Grem bergen. Het Invoeren van minlbasketbal voor meisjes zal au tomatisch tot gevolg hebben dat ook hier de toekomst verzekerd Is. REEKSEN. De ploegen kennen nu ook hun tegenstanders voor de komende kompetitie. In eerste provinciaal zit er geen vertegenwoordiger uit onze streek meer. Maar de tweede provinoiale Reeks A wordt daar entegen ultersit belangrijk met bijna allemaal regionale derby's. Hier wordt het uitkijken naar de prestaties van Bavo Geywa Moer- zeke, Cabrita Zele en Dender monde. De neeks is de volgende Bavi Gent, Cabrita Zele, Dender monde. Eksaarde, Ledeberg, Kan goeroes Hamme, Lokeren, Melle, Bavo Geywa Moerzeke, Laame, St.-Niklase en Wasocub Waasmun ster. In derde provinciale A hebben we vier vertegenwoordigers met als vaandeldrager Vlinders Buggenhout de nieuwcomer Hemaco Den dermonde. Volgende ploegen wer den er ondergebrachtBlauwwit Zele. Breybelboys Sint-Niklaas, Vlinders Buggenhout, Grambergen Onder Ons, Lochrlsti, Melsele, Old Fellow Hamme, Oostakker. Rubac Rupelmonde, Scheldejeugd Tem se, Sportief Temse, Hemaco Dendermonde. JEUGDPLOEGEN Van de 107 ingeschreven ploegen in de provinciale kompetitie zijn er toch 13 ploegen van de klubs uit het Dendermondse. Panters Baasrode en Cabrita Zele spannen de kroon inzake jeugdpolitlek met vier ingeschreven ploegen. Hemaco Dendermonde schreef drie ploegen in en Aurora Zele en Bavo Geywa Moerzeke elk één. De reeksen waarin die ploegen ondergebracht zijn werden ais volgt samengesteld MINIEMEN A Panters Baasrode, Tissac Gent, Elite Gent. Sgolba ïr, Silaba Zelzate. Gentsan, White Star St.-Amand9berg, Merel- beke. Euroman Mere, Eeklose, Faloo St.-Amandsberg en Hemaco Dendermonde. SCHOLIEREN A. Panters Baas rode, Suncbarm Aalst. Merelbeke, Juventus Zottegem, Euroman Mere, Eeklose, Silaba Zelzate, St.-Niklase. Cabrita Zele, Falco St.-Amands berg. Hemaco Dendermonde, Haan tjes Leupegem en Hellas Gent. KADETTCN A Panters Baasrode, Suncharm Aalst. Sunshine Aalst. co St.-Martens-Latem, Juven tus Zottegem, 'Euroman Mere, Ee klose, Silaba Zelzate, St.-Niklase Cabrita Zele. Falco St.-Amands- berg, Hemaco Dendermonde. Haan tjes Leupegem en Hellas Gent. KADETTEN C Hermes St.-iNiklaas, Suncharm Aalst, Sunshine Aalst, Babeco St.-Martens-Latem. Eksaar de. Laarne. Cabrita Zele. De Pinte, Gentson, Knesselare, Vos Ron se en Lede. MINIEMEN B Tissac 2 Gentbrug- Bazel, Eeklose 2, Were Di St.-Niklaas, Kangoeroes Hamme. Melle. Ledeberg, Bavo Moerzeke, The Tower Aalst. Melsele, Rubac Rupelmonde. Scheldejeugd Temse. MINIEMEN C Hennes St.-Niklaas, Suncharm Aalst, Sunshine Aalst, Babeco St.-Martens-Latem, Eksaar- Laarne, Cabrita Zele, De Pinte, Gentson, Knesselare. Vos Ronse en Vlierzele. PUPILLEN Panters Baasrode. Tis sac Gen tb rogge, Elite Gent, Sgolba Aalter. Silaba Zelzate, Gentson en White Star St.-Amandsberg. KADETTEN MEISJES: Amicale 1 en 2. Gent, Etoile Destelbergen, D-B.C. Aalst. Hellas 'Ger>t, Auro ra Zele, Vlierzele. Melle. De Pinte en White Star St.-Amandsberg. WELKE ZIJN DE AMBITIES VAN DE PLOEGEN? PANTERS BAASRODE dat uit Der de Klase degradeerd transfereerde een deel van de kern. Benny D'Hoogbe en Jef Plron, die de klub hielpen groot maken, kunnen hun basketbalcarrière beëindigen in de provinciale reeksen. Eerst genoemde ging definitief naar Cabrita Zele, waar hij de jeugd- vormrng op zich zal nemen en Cabrita's eerste ploeg de nodige rebound bezorgen. Jef Plron pro beert het als speler-trainer te Grambergen. Pivot Karei De Block verliet Baasrode voor Suncharm Aalst. Om de ploeg In bevordering over het halveafstandshot te laten beschikken werd oud-Antwerpse speler Miel Van de Broeck van Elite 'Gent overgenomen. De Gen tenaar Waker De Koning keerde terug als trainer-coach en heeft de beschikking over volgende kern Noël Golpin. Miel en WHIy Van den Broeck, Fragois Boey- kens. Dirk Mdens, Jan De Smet. Emmanuel Tas en André Veyt zul len trachten met deze kern te bouwen om van het ogenblik dat Baasrode over een zaal beschikt, klaar te zijn om opnieuw naar Derde te wippen. OABR1TA ZELE dat vorig jaar een eerder ontgoochelend resultaat kende, vernieuwde voor het ko mende seizoen op twee fronten. Al® trainer coach werd Marcel CoMe vervangen door Frans Van de Vijver, iemand die zeker be kwaam is om meer uit de Cabrita kern te halen. Daarnaast werd Benny Dfiooghe van Baasrode overgenomen. Deze pion moet ze- Iker in staat zijn om de ploeg het noodzakelijke evenwicht te be zorgen en als pivotspeler daarbij af te werken. Frans Van de Vijver heeft de keuze tussenBenny D'hooghe, Frangois Cuypers, Mau- r'rts De Loose. André De Beule. Georges Van Miegroet. Wemer Van Miegroet, Willy Philips, Luc Michhels, Hugo Coene en Sylvain Deprez. B.B.C. DENDERMONDE zal het ko mende seizoen de tering naar de nering zetten. Het kontrakt met trainer Freddy De Pauw Werd niet hernieuwd en Denis Peersman zal de trainingen leiden. Eddy Van RlHeer zal voor de coaching zor gen. Op administratief vlak ver liet de Heer F. Maoharls de klub als voorzitter en de interim furiktie wordt waargenomen door Staf Staélens. een BBCD'er van het eerste uur. Staf Van Caus- broeck ging naar Hemaco in ruil voor Rudy Van Leemput en Danny Van Praet. Voor het komende sei zoen zullen ze het trachten te -roeien metiNorbert Piron, Raoul Cleemput, W-illy Meskens, Frank Van Causbroeok, Jozef Van Nuf fel, Johnny Cornells, Georges Ver meiree. Denis Peersman en Eddy Van RiHaer. t S. AALST - S. OOSTENDE j 109 - 94. f> I z Nadat Sunshine zaterdag B. S Lier had geklopt moest zon- 2 J dag ook S. Oostende er aan J I geloven. Het was pas in de J I slotminuten dat Survair ten J onder ging. Een der meest op- I gemerkte spelers uit deze wedstrijd was ontegenspreke- k lijk Willy Ivens - die door J Sunshine bij Royal IV Ander- lecht werd weggehaald. Ivens faalde praktisch niet in zijn k S afstandsworpen en liet een 5 voortreffelijk gemiddelde note- 2 J ren. in de eerste speelhelft S 5 werd met wisselende kansen 5 J gestreden en als bij de rust J J de gasten met zespuntenwinst 5 I op het scorebord stonden J (54-60) dan was dit inzonder- I heid door toedoen van Der- I maut en Chalk. Nadat in de spelbeeld in het voordeel van 2 de thuisploeg mede door het J feit dat Van Keer uitstekend 5 k was zo in aanval als in ver- S dediging. Van 75-73 ging het I naar 99-92 en hiermee bleek j de wedstrijd gespeeld. S punten Aalst Flack 14, livens I e~ k. Van Keer 15, Doel- I Ivens I Van den J Broeck 4. Van de Keere 14. I I De Neef 8. Schorreel 6, Van I der Haegen 4, De Swaef 2. k I Oostende Van Esse 18, Van 2 den Bosch 6, Smet 9. Dermaut 2 Ij 24. Chalk 23. Verdeyen 14 3 BAVO GEYWA MOERZEKE: die vorig jaar op het nippertje het behoud m 2e provinciale konden verzekeren. Klubleider en duivel doet al Louis Coppens hoopt dat zijn spelers de nodige routine hebben opgedaan om op verplaat sing sterker naar voor te komen. De voornaamste optiek van de Moerzekenaars is hen te hand haven en hiervoor zullen volgende spelers zich terdege inspannen Bertrand Colman, Jacky Raem- donok, Pierre Colman, Mare De Vriese, André De Munck, Ambroos Colman. Luc Claessens, Henri Ost, Wim Van Broeck, en Freddy De Rechter. Bij de derde provincialers gaat de meeste aandacht naar VLIN DERS BUGGSNHOUT. die vorig seizoen op eerder ongelukkige wijze de promotie miste. Secre taris Orieghe voorziet een harde -kompetitie en het rijtje kansheb bers ziet -er uitgebreider uit dan da vorig jaar. Om beter gewa pend te zijn werd bij Geranima Bornem zesde man Edmond Pau wels weggehaald, deze ondervm- di-ngrijite 1,90 m grote speler zal zowel te duchten zijn als reboun- der dan als afwerker. Jan Goubert, werd trainer-speler bij Melsele en nam in alle vriendschap afscheid van Buggenhout. Zijn taak zal overgenomen worden als tra'mer- coaoh door Harry 'De Munter- Putter van Duvel Wlllbroek. Het wordt voor hem zeker moeilijk om de vorig jaar kwijtgespeelde titel te winnen. Hiervoor heeft hij de keuze uit volgende spelers Eddy Aelbrecht, Jozef Van Gucht, Koen Goébert, Jan Van Inghelgem, Pol Mahieu, Freddy De Smet, Patrick De Bondt, Erik Aert en Edmond Pauwels. HEMACO DENDERMONDE bespra ken we reeds In de inleiding, maar -het is toch wel zo dat deze ploeg door de -medeploegen als de onbekende wordt beschouwd en door de meesten hoog gekwo- teerd wordt. Het rijke jeugdtafent krijgt nu volop de 'kans om op provinciaal niveau te ontbolsteren. De van BBCD overgekomen Staf Van Cauabroeck, zal de routine schakel vertegenwoordigen. Voor de rest heeft trainer Vermessen en E.H. Guido Huys selektiekeuze GREMBERGEN ONDER ONS schijnt het voor de (kompetitie 74-75 over een andere boeg te gooien ten de ploeg met hoogten en laagten, zal trachten te verhelpen aan de status van onregelmatige. Hier voor werd Jef Piron aangewezen om de ploeg de nodige koord in a- tie en zelfvertrouwen te geven. De inzet en winning spirit van Jef moet voor de anderen een stimu lans zijn om vol te houden. Voor zitter Henri Van Keer, secretaris John Caudron en schatbewaarder André Waegeman hebben inspan ningen geleverd, waarvan ze ho pen dat volgende spelers ze op sportief gebied zullen verder zet ten Erik Meys, Jozef Piron, Robby Seghers, Geert Van Keer, Rudy De Clercq, John Caudron, Franky Bogaert, Jean-Pierre Frans- sen en Guido Van Acker. BLAUWWIT ZELE zal vorig jaar in hun eerste kompetitie seizoen veel geleerd hebben en veel on dervinding opgedaan hebben en zal zich dit jaar dan ook zodanig organiseren, dat afgetekende en zware nederlagen tot het verle den behoren. De eindfase van de vorige kompetitie wees reeds in die zin. Aan de spelerskern zal niet veel verandering komen maar -namen als Eric Van Malderen, Gaston Baert, Luc Van Cauteren, Eddy -De Win, Freddy Van Langen- hove, Robert Van de Cauter, Willy -Van de Cauter, zullen zeker hun man staan. Bij de DAMES (krijgen we drie vertegenwoordigers In 'Ie provin- oiaal met Grembergen O.O.. Robac Grembergen als newcomer en Aurora Zele. Op uitzondering van Robac is bet grootste probleem voor de anderen de rekrutering. Want nog meer dan bij de heren is hier het gezegde van velen zijn geroepen en weinigen uitverkoren wel van toepassing, maar toch blijven ze steeds moedig verder doen, om damesbasketbalsport te blijven propageren. BENO FREDDY VERLEYEN EREMBCDEGEM STATIE HAALTERT In de beker wedstrijd KAVD- Heist is de Dedermondse aan valsleider Moons alvast een ervaring rijker geworden. Zo wat een kwartier voor het ein de loste Chou De Bleeckere een van zijn gekende kanon schoten - Moons liep juist in de straal van de kogel - werd er netjes door knock-out gezet. In het middenveld misten de Dendermondse aanhagers op nieuw de figuur van Dré Tem merman. Ondervraagt of zijn eventueel wederoptreden ver klaarde Trainer Beitels dat men nog een 14-tal dagen diende te wachten alvorens kunnen verklaren dat de Olijke Lebbekenaar kant en klaar zal zijn voor het nieuw voetbal seizoen. V.C. Sparta Aalst, dat wil inves teren in de jeugd, opent zijn seizoen 74/75 met een jeugd tornooi dat plaats vindt op zondag 18 augustus. Het Gul- denboomplein zal vanaf 14 uur ingenomen worden door een leger 16-jarigen die zullen bewijzen dat de handbalsport in Is. Avanti speelde zaterdagavond, 10 augustus, een oefenwed strijd tegen Goes (Nederland). Aangezien wij dit echter pas zondag toevallig vernamen ver onderstellen wij dat Avanti niet geïntereseerd is in publi- katie in De Voorpost. Indien Avanti. zoals verleden seizoen, de pers op armtierige wijze Inlicht moet men ons daarna niet van vooringenomenheid be schuldigen. Of gaat men m de toekomst toch iets doen om de pers op een neurale en volledige basis voor te lich ten blijft zoals in het verleden de rubriek Handbal verzorgen. Alle briefwisseling van de handbalklubs met De Voorpost dient aan volgend adres ge stuurd E. Van Aerschot, 19, Kerkplein. 'Dendermonde. Tele foon 052/21.67.48 na 18 u. Alle informatie die nog dient te verschijnen tijdens dezelfde week moet ten laatste op maandagavond vóór 20 u. over gemaakt worden. Na een eerder ongelukkig seizoen 7374, moest er wat ver anderen bij Panters. Het transfereerde Jef Piron naar Grem bergen en deed ook twee dubbele meters, D'Hooge en De Block van de hand. Het verlies van zoveel gestalte kon alleen gecompenseerd wor den door meer snelheid en beter afstandshot. Daarom werd eerste 'klasser Emiel Van Den Broeok aan gekocht bij Elite Gent. Ook trainer-coaoh Walter De Ko ning, die reeds vroeger zijn strepen verdiende te Baasro de, werd opnieuw aangewon ven. Na amper één training, werd op 4/8 al een oefenwedstrijd gespeeld op Tempo Kessel- Lo. De Panters, zonder Dirk Moens, leden er een norma- ile nederlaag (67-52) tegen de reeds beter gerodeerde en vol ledig aantredende derdeklas ser Na de wedstrijd waren coach en spelers er stellig van overtuigd wat een ver schil in mentaliteit tegen vo rig jaar dat de terugwed strijd op 11-8 zou gewonnen worden Een of ze gelijk kre gen. Panters Baasrode 76 Tempo Kessel-Lo 47. Was Panters ditmaal volledig, Tempo moest het stelten zon- twee basisspelers. Weinig on der de indruk van dit feit, scoorde Alex Reulens twee maal in twee minuten (0-4) Met drie opeenvolgende tref fers schoot Miel Van Den Broeck Baasrode op gang en na 8' kwam er enige afteke ning (14-8). Ondanks een spektakulaire dakgoot van zijn naamgenoot Willy, (kwamen de bezoekers nog terug tot 20- 19, maar de pas ingekomen Dirk Moens en weer Miel Van Den Broeok zorgden voor een tienpuntenkloof aan de rust (31-21). Fasfr-breakfestival o nmidd él I ijk na de herneming Noel Colpin, heer en meester in de verde digende rebound, lanceerde het afwenkerstrio Florkin- Boeykens-Miel VDB en na 4' was de 'kous af (45-23). Een kleine opflakkering 'bracht Kessel-Lo terug tot 48-33. Pan ters girrg weer wat harder doorduwen en met drie op eenvolgende jumpshots zorgde Boeykens voor een maximum voorsprong aan de 17' (72-38). Rlorkin legde tenslotte de eindcijfers vast. Zeer snelle en aantrekkelijke wedstrijd, positief voor Pan ters over gans de lijn. Een goed schotgemiddelde (36 op 80 of 45 doch een bar slecht vrijworpgemiddelde (4 op 14 of amper 28%). Panters De Smet Jan 0-2, Colpin Noel 2-4, Van Den Broeck Emiel 13-11, Herssens Mare 0-2, Moens Dirk 6-2, De Smet Herman. Donderdag 15-8Panters-Ge- ran'rmo Bornem. Zondag 18-8 Panters-Cabrita Zéle. Telkens Reserven te 9.30 uur eerste ploeg te 11 uur. In een levendige en op spanning drijvende vriendschappelijke wedstrijd heeft S. Aalst, B. Lier met klein verschil geklopt. Een opmerkelijke prestatie bracht. H. Van Keer op. Hij Niejld de nieuwe Bus Amerikaan Willy Allen (vorig seizoen Sun charm), zo goed als uit de wedstrijd. De bijdra ge van Allen beperkte zich tn de eerste speelhelft tot twee schaméle puntjes die dan nog uit twee vrijworpen sproten. Van Keer liet op de koop toe nog negentien punten achter zijn naam noteren. Met nieuwsgierigheid werd uite raard ook uitgekeken naar de verrichting van de Flack een Amerikaan die zopas door Sunshine aan de haak was geslagen. Flack die wegens knieletsel gedurende zes maanden inaktief was geweest deed het vrij behoorlijk, ter- groot- en kleinhandel In bieren Invoerder Gerol, Stelner, Flora Verastenstraat 2-4 A Tel. 053-222.15 wijl ook Ivens een goede indruk liet. Hield Bus geduren de enkele minuten het score bord in zijn voordeel dan kreeg het toch niet te veel armslag (8-12) Aalst zette de gasten dan in het krijt, om de rust met 48-46 te bereiken. Pas na dertien minuten in de tweede periode slaagde Sun shine er in een kloof van elf punten te slaan (81-70) en bij 85-80 verloor Lier Allen we gens vijf persoonlijke fouten. 0e doelpunten Aallst Van Keer 19 Flack 26, Ivens 10, Van de Keere 5. Schorreel. Van den Broeck 6. De Neef 12. Van der Haegen 4. Lier De Beider 18, Van Herzele 24, Allen 8, Dils 10, Huysmans 10, Van Gestel 4 Naudts 6, Bun schots 8. J.V.H

De Voorpost | 1974 | | pagina 17