UW WOORD EREMBODEGEM NIEUWEVERKEERS REGELING VRIJE TRIBUNE AALST SAFARIKLUSJE VOOR RIJKSWACHT P.V.V. B.S.P. Erembodegem AANLEG KABEL-TV TEN EINDE DIT JAAR K.P. V.U, 2 -16/8/74 - De Voorpost De nieuwe weg naast het Erembodegemse station die op de Kerkhofbaan uitgeeft is een bron van genoegen én voor de vele automobilisten die dagelijks de vroegere spoorwegovergang aan de Keppestraat dienden te gebruiken én voor de dekenij van het Erembodegemse centrum, die nu het centrum alvast van doorgaand verkeer vrijgemaakt werd, kan denken aan nieuwe initiatieven. Reeds meerdere zware verkeersongevallen deden zich de jongste weken voor op deze nieuwe weg. Zowel burgemeester Boel als politiekommissaris Provost drongen er op aan opdat de nodige verkeers signalisatie ten spoedigste zou aangebracht worden. Aan het station zullen de tunnels voor de voetgangers pas binnen een tweetal maanden kunnen in gebruik genomen worden, (jv) De rcdaktie heefI hol recht dc/c teksten in te korten Op een autosnelweg kan men sakkeren en zonodig een paar minder godvrezende woorden aanwenden wanneer lieden die men moeilijk de naam van automobilisten kan toeschrijven, de neiging in zich voelen opkomen net voor je neus verstoppertje of haasje-over te spelen. Een minder gebruikelijke overtreder van het verkeersregle ment, was er vrijdagnacht jl. de oorzaak van dat een rijkswachter op de E-5 ter hoogte van de afrit voor Aalst, naar het minder mooie woordenarsenaal diende te grijpeneen heuse pony was er zowaar aan het kuieren en dit op een weg waar een minimale snelheid van zeventig peruurdient ontwikkeld teworden. Met bekwame spoed werd een rijkswachtpatroelje uitgestuurd en de losbandige pony belandde uiteindelijk in een wei. Vermoedelijk werd de avontuurlijke neiging van het dier gestimuleerd dooreen gebrekkige weide-af rastering. Waar het dier thuishoorde werd niet achter haald en de eigenaar liet niet van zich horen. Enkele maanden geledenkonden automobilisten bij het krieken van de dag eveneens op de E-5 ter hoogte van Aalst reeds kennismaken met een meute losgebroken koeien. Pientere toeristische ionaens-kunnen wellicht reeds in foldertjes drukken: «E5 Safariland» of driehoekige verkeersborden waarop huppelende pony's en koeien zullen het beslist ook al doen. (hdw/jv) OVERHEVELING GEHAN- DIKAPTE KINDEREN VAN RIBTO-AALST NAAR ERPE Aan de Heer HDe Croo Minister van Nationale Op voeding. In aansluiting met de op richting van een Rijkslagere School voor Buitengewoon Onderwijs te Erpe hebt U de beslissing genomen dat de gehandikapte leerlingen van het type 1, zijnde kinderen met lichte mentale stoornis sen, die zich vorig school jaar bevonden in de voorbe reidende afdeling van het RIBTO te Aalst, met ingang van 1 september 1974 ver plicht moeten overgeheveld worden naar de nieuw opge richte school te Erpe en dat geen gehandikapte kinderen van het type 1 op lager niveau nog mogen opgeno men worden in het RIBTO te Aalst. De aankondiging van deze maatregel heeft grote beroe ring verwekt onder de ou ders van gehandikapte kin deren die schoollopen in het RIBTO te Aalst. De overhe veling zelf zal zonder twijfel voor bepaalde kinderen erg nadelige gevolgen hebben en in bepaalde gevallen veel menselijk leed doen ont staan. Daarom voel ik mij als voor zitter van het Beschermco- mitee voor het gehandikapte kind, gehecht aan het Ribto Aalst verplicht U met aan drang te verzoeken uw maat regel onverwijld te willen intrekken. Aldus handel ik in volledige geestelijke over eenstemming met de leden en de beheerraad van het Beschermkomiteeen met de ouders van de gehandikapte kinderen, die eendrachtig op een vergadering belegd op zondag, 28 juli 1974 hun protest hebben laten ken nen, schriftelijk bevestigd in een door 70 ouders onder tekende petitielijst (toege voegd). Een uitgebreide reeks ge gronde bezwaren tegen uw maatregel werd mij door de ouders ter kennis gebracht en mijn aandacht werd ge vestigd op een aantal fami liaal of pedagogisch kwet sende omstandigheden 1. De gehandikapte kinde ren hebben een lange psy chische aanpassingstijd no dig om zich in een nieuw schoolmilieu in te burgeren. Het is onaanvaardbaar dat moeizaam opgebouwde ge- voelsbindingen thans door een administratieve maatre gel zouden worden teniet gedaan. Kinderen die zich na 3 en 4 jaar geleidelijk ingeburgerd hebben in het RIBTO Aalst, worden thans voor 1 of 2 jaar naar Erpe gestuurd, om eventueel naderhand naar de technische afdeling van het RIBTO terug te keren. Tientallen kinderen zijn in dit geval. 2. In bepaalde families wer den schikkingen genomen om het gehandikapte kind zo goed mogelijk te begelei den bij het naar school gaan en terughalen. Een bepaald kind gaat elke middag een maaltijd nemen bij de grootouders. De moe der, die feitelijk gescheiden leeft van haar echtgenoot, betuigde dat dit een belang rijke financiële bijdrage voor haar betekent naast een bijzonder gunstig affektief klimaat voor het kind. 3. Verschillende ouders we zen er mij op, dat zij meer dan één kind in het RIBTO te Aalst hebben, zodat thans een scheiding onder de kin deren zal tot stand komen, waarvan één door uw maat regel verplicht naar Erpe moet, terwijl één of twee andere broertjes in het RIB TO Aalst verder onderwijs kunnen volgen. 4. Andere ouders betuigden hun grote bezorgdheid voor de administratieve maatre gel van verplichte schoolver- huizing dat wordt opgedron gen en wezen erop dat zij, zelf in staat van ziekte zijn de, hierdoor groot persoon lijk leed ondervinden. Praktisch alle ouders, waar van de kinderen tot school- verandering verplicht wor den, drukten hun vrees uit dat de geestelijke vorde ringen die door hun kinde ren werden gemaakt door uw huidige maatregel teniet zouden gedaan worden. In naam van alle betroffen mensen en niet in het minst in mijn persoonlijke naam zou ik dan ook vragen onverwijld de overheve lingsmaatregel in te trek ken, waarvan de zin of de bedoeling in elk geval niet ten voordele van het offi cieel onderwijs uitvalt. Het zou onaanvaardbaar zijn dat het lot en het geluk van gehandikapte kinderen in het gedrang zou worden gebracht uitsluitend om een of ander vage administratie ve of konkrete persoonlijke reden. In de hoop op een onmiddel lijk herstel van de vroeger bestaande toestand, wil aanvaarden, Mijnheer de Minister, de betuiging van mijn bijzondere hoog achting. P. Ghijsbrecht Voorzitter van het Beschermkomitee RIBTO Aalst PRO EN KONTRA TEGEN OVER MOEDIGE BESLIS SINGEN Vooraleer een paar weken verlof te nemen, heeft de regering een aantal belang rijke maatregelen getroffen met het oog op de begroting 1975 en de gezondhouding van 's lands financiën. Dat dergelijke maatregelen nooit sympathiek overko men is geweten. Daarom alleen al moet men voldoen de politieke moed bezitten om ze voor te stellen en de onpopulaire beslissingen te nemen. Men mag daarom zeker niet aan eigen politie ke overwegingen en bereke ningen toegeven, doch veeleer het algemeen belang voor ogen houden. Niemand zal ontkennen dat een aantal maatregelen noodzakelijk waren om de- welvaart, de sociale vooruitgang, de geldwaarde te behouden en te bestendigen door bestrij den van de inflatie. Alle regeringen van Europa wer den reeds vroeger dan ons eigen land met dezelfde problemen gekonfronteerd en dienden onpopulaire maatregelen te treffen. Het is ook normaal en tradi tioneel dat de oppositie de regeringsmaatregelen aan valt en de bestuurders tracht in het slechte daglicht te stellen. De beste stuurlui staan altijd aan walzelfs als ze dan het regeringsschip een paar maand vroeger aan zijn lot overlieten. Dat is de houding van de socialisten die vandaag beweren het beter kunnen doen dan de huidige regering. Alleen blijft de vraag waarom ze niet tot de regering zijn toegetreden en waarom ze enkele maanden terug als regeringspartij niet positief zelf de voorstellen hebben gedaan waarvan ze vandaag beweren dat ze doeltreffend zijn. Alleen werd door de B.S.P. niet gezegd hoe ze de begroting 1975 zou hebben aangepakt en wat haar voor stellen zouden hebben op gebracht. Gewezen B.S.P.- minister Claes bleef op de vlakte toen hij de socialisti sche standpunten verdedig de en voegde er evenmin aan toe dat de onkontroleerbare uitgaven van de staat over wegend het gevolg zijn van de regeringskrisis waarvan de socialisten aan de basis lagen. Het feit dat de regeringsbe slissingen in alle kringen opmerkingen uitlokten be wijst dat de regering de lasten over alle lagen van de bevolking heeft verdeeld en niet het minst de offers op de grote inkomens en op het bedrijfsleven heeft gelegd. Bij de uitvoering van de beslissingen zal men pas duidelijk kunnen vaststellen en berekenen waar juist en hoe de nieuwe inkomens worden geheven. Vandaag zijn het veeleer gissingen over de maatregelen en wor den dan nog allerlei geruch ten rondgestrooid die van alle grond ontbloot zijn. Van moed vanwege de rege ring getuigt ook het feit dat ze maatregelen voorstelt die door het parlement moeten worden gestemd en die niet zonder inspraak van de op positie kunnen worden ge nomen. Dit is een breuk met het verleden, waar de vorige regeringen veeleer die bron nen van inkomsten uitkozen waarvoor het parlement niet moest worden geraad pleegd. Dat deze bezuinigingsmaat regelen niet aanlokkelijk zullen zijn voor een rege ringsuitbreiding in de herfst is eveneens duidelijk. Daar om zal de V.U. en het F.D.F. veel moed worden gevraagd om toe te treden en de verantwoordelijkheid mee te dragen. Gezien het parle ment zich moet uitspreken beschikken ze echter over de middelen om hun bestuurs- opvatting in de eventuele wijziging van de maatrege len uit te drukken. Brengen ze die moed op en zijn ze rijps als volwaardige regeringspartij of blijven ze verder de traditionele afbre kende opposit ie voeren? De komende weken zullen ons hierop ook een afdoend antwoord brengen. Daarom zal de herfst politiek zeer belangrijk zijn, niet enkel inzake de st rukt uurtoe komst van het land, maar tevens op sociaal en ekono- misch vlak» Diane D'Haeseleer 20 MILJARD NIEUWE BE LASTINGEN—AUTOTAKS, TABAK, BIER EN ALKO- HOLPRLJZEN ZWAARDER BELAST Iedereen zal zeker nog het kenwijsje kunnen meeneuriën van Gilbert Becaud «et mainte- nant»dat naar alle waar schijnlijkheid in de herfst de «schlager» van het jaar in regeringskringen gaat worden. Eigenlijk kan het ons geen barst schelen met welke begrotings problemen de CVP-PVV-RW- regering hoofdbrekens heeft. Wat ons wel kan schelen zijn de problemen van de arbeiders, die door de nieuw voorgestelde rijksbegroting van bier, alkohol, tabak en autotaks terug het slachtoffer worden van zoals de BSP het voorspeld had regering van het dure leven. Tijdens de zitting van de gemeen teraad op woensdag 7 augustus jl. werd de waarborg te geven door de gemeente Erembodegem aan de lening van de Interkommunale Denderlec voor de aanleg van ka beltelevisie goedgekeurd. Het be treft hier een som van 6.550.000 F De eerste faze van de uitvoering, ongeveer 90% van het totale plan, zou ten einde zijn dit jaar. De over ige 10% omvat de uithoeken van de gemeente, die dan later worden aangesloten. Verder werd het kas- nazicht van de K O.O.2* kwartaal 74, goedgekeurd, alsook de vol storting van de 2* schijf van 25% in het onderschreven kapitaal «Land van Aalst». Het laagspanningsnet wordt uitgebreid en versterkt in de Avondelsbaan en Ronsevaals- traat, vanaf de kabine in de Groen straat. De versterking behelst het vervangen van de vier aanwezige kabels door één aluminium kabel, en de kosten worden geschat op ruim 36.000 F. Het is echter alleen de openbare verlichting die ten laste van de gemeente komt An dere goedkeuringen betroffen de rekening van de Protestantse kerk Aalst voor 1974, met een batig saldo van 31.000 F; wijziging B.P.A.-Gersten en aanpassing van het watervoorzieningsnet in de Hopstraat, waarvan de kosten on geveer 386.000 F bedragen. Ver- beteringswerken zijn er ook, name lijk in de buurtwegen Leuvestraat, De Boomstraat, Kluizenstraat en Veldstraat, Avondelsbaan, Venne- straat, Nekkerspoel voor een ge zamenlijk bedrag van 10 040.000 F. Nogmaals werden bijkomende werken voor het her stel van de pastorie goedgekeurd. Er zal een scheidingsmuur opge trokken worden tussen de pastorie en het gildenhuis. om het storend effekt van de enerzijds rode en an derzijds gele gevelsteen enigszins weg te werken Het laatste punt van de agenda betrof de kohieren gemeentelijke opcentiemen op de provinciale belastingen. Deze werden ook aangenomen. Een toemaatje was het kiezen van een straatnaam voor de weg die even wijdig loopt met de Kluizenstraat, in de verkaveling aan het einde van de Heuvel. Het werd Leeuwerik laan. In geheime zitting werd alle reerst gehandeld over de brand weerdienst Het ging over toeken ning onbepaald verlof aan Van Be ver G., ontslagverlening aan brandweerman De Boom V.toela ting tot de stage aan Volckaert H en definitieve aanvaarding van brandweerman-vrijwilligers Bae- tens, Callebout, Goetvinck en Vonck. Voor het gemeenteperso- neel werd gesproken over de toe kenning meerekenbare diensten in de privésektor en aanpassing van het geldelijk statuut en weddescha- len vanaf 1 1.1974 en 1.7.1974. Ook werd gehandeld over de aan passing van het geldelijk statuut voor de aanrekenbare diensten, toekenning vakantiegeld aan de wettelijke graden, toekenning ver goeding ambtenaar openbaar mi nisterie en toekenning programma tic en eindejaarstoelage 72, 73 en 74 aan de politieofficieren. Het derde punt in de geheime zitting ging over de aanstelling van een tijdelijke kuisvrouw in vervanging van mevr. Piens in de jongens school te Terjoden Dirk Walgraef Alhoewel het momenteel nog voorbarig is om i.v.m. de rijks begroting bepaalde standpun ten te gaan innemen, kan elkeen vaststellen dat de gemakkelijk- heidspolitiek van de CVP-PVV- RW-regering de bevolking mis leidt en dat deze politiek haast immoreel te noemen valt. De huidige regering kan de moed niet opbrengen de geld middelen te gaan zoeken bij diegenen die het meest geprofi teerd hebben van de inflatie, wat trouwens zeer begrijpelijk zou moeten klinken bij sommige liberalen en vooral bij het PVV-kiezerskorps. De kleien man is het slachtoffer geworden van de inflatie en moet eveneens de grootste offers brengen van de nieuwe belastin gen die de regering gaat nemen. De arbeiders die geld beleggen bij een spaarkas bekomen 4 intrest, maar verliest 5 a 6 door de daling van de koop kracht van zijn geld. De grote financier (eveneens de grote fraudeur) voor wie het maar een handomdraai is één miljoen op de Euromarktdollar te beleggen bekomt een intrest van 7 a 8 zodat het koopkrachtverlies vol ledig wordt gecompenseerd. Daarenboven kan hij die wel over grote kapitalen beschikt ze voordelig beleggen in gronden of andere onroerende goederen waarvan de waarde regelmatig toeneemt. Aldus ontsnapt hij eveneens aan de uitholling der koopkracht van de munt. Hij ontsnapt aan de controle van de overheid en de bouw van villa's en appartementen in het buiten land. ARBEIDER HET ZWAARST GETROFFEN Van de 19,7 miljard nieuwe inkomsten gaat het grootste deel uit de zak van de arbeiders komen die dubbel in de loeren worden gelegd, enerzijds door de inflatie, anderzijds door de nieuwe belastingen. De vooropgestelde nieuwe belas tingen gaan onrechtstreeks op de rug en het budget van de kleine man terechtkomen. Het is een niet te loochenen feit dat er een relatieve degressiviteit t.o.v. het inkomen bestaat vooral bij de verbruikersbelasting. De venootschappen gaan eveneens de nieuwe belastingen doorre kenen in hun kostprijs, die door elkeen zal dienen betaald te worden. De verhoging van de belastingen met 10 op de schijf van de persoonlijke inkomens boven de 1,5 miljoen is maar een middel tje om de massa van de bevolking zoet te houden. Deze maatregel gaat slechts 1,5 mil jard opbrengen, het grootste deel van de nieuwe belastingen gaat uit de zak van de kleine man komen of hij gaat er alleszins het zwaarst door ge troffen worden, evenals de verhoging van de venootschaps- belasting die onrechtstreeks door de arbeiders zal betaald worden. Indien de ondernemin gen hetzelfde winstpeil hand haven en ze meer belastingen moeten betalen, gaan zij hun kostprijs moeten verhogen. Denken zij daarbij ook aan de verbruiker waarbij relatieve degressiviteit t.o.v. het inkomen ontstaat? REGERING MISLEIDT DE BEVOLKING Zoals aangekondigd zal de regering voor de begroting 1975 bepaalde taksen en belastingen verhogen voor een bedrag van 19,7 miljard fr. In werkelijkheid gaat de regering er 45 miljard heffen. Men komt tot deze som door bij de 20 miljard verhoogde belastingen, die zijn aangekon digd. ook de 7 miljard fr. meer inkomsten ingevolge de bestrij ding van de fraude en 18 miljard fr. vervroegde stortingen door de zelfstandigen en de bedrijven er bij te voegen. Er zal een systeem worden uitgewerkt waardoor de zelf standigen en bedrijven vier maal standigen en bedrijven vier maal per jaar op hun in de bereikt inkomen de verschul digde belasting moeten betalen. Dit stelsel zal in de plaats komen van het systeem van de vooraf betaling tegen 15 juli van het jaar van de voorafbetaling, teneinde een belastingsverho ging met 15% in het aanslagjaar te voorkomen. Door dit systeem gaat de regering 18 miljard inkomsten hebben die anders maar in 1975 konden geïnd worden. Wat de verhoging betreft voorde inkomens boven de 1,5 miljoen met 10 zullen door deze maatregel slechts 10 a 15.000 personen worden bereikt, waar van de verwachte opbrengst slechts 1,5 miljard zou bedra gen. Wat betreft het niet naleven van de overheid inzake het BTW- stelsel voor de investeringen laakt de regering daar eveneens concrete maatregelen. Voorts benadeelt de regering onze ondernemingen nog sterker ten aanzien van hun concurrenten op de gemeenschappelijke markt door andermaal de ver bintenissen over het hoofd te zien die door de vorige regering waren getroffen inzake geleide lijke ontheffing van investerin gen. Door deze maatregelen van mijnheer Leo en zijn duo, zullen de arbeiders zich in de toekomst misschien een auto. een pint bier of een sigaret minder moeten ontzeggen. Iets waar zij ten volle recht voor hebben, en waarvoor de ganse arbeidersklasse in opspraak zal komen. Of de bevolking samen met de minis ters het suksesliedje van Gilbert Becaud zal meezingen valt sterk te betwijfelen. Ook zij zullen er «anders» over denken. GEORGES SPITAELS dd. Federaal sekretaris DAARVOOR IS ER GELD! Minister Willy De Clerck heeft het met zijn onweer staanbare «smile» reeds zo dikwijls gezegd «een bud gettaire politiek moet ge zond zijn». Nooit wellicht is het zo duidelijk naar voren gekomen wat hij onder die «gezondheid» verstaat. Naast een kleine lawine nieuwe lasten, die, zö zei de geachte minster nog on langs, er niet zouden ko men, heeft hij met de ge zondheid van de staatsfi nanciën nog wat andere op het oog. Hijen met hem de regering Tindemans, hou den ons nog enkele verras singen in petto. Liever dan een effektieve strijd aan te gaan tegen de grote haaien van het fiskaal bedrog, die ongestraft elk jaar een vijftig miljard uit de staatskas houden, gaat de regering de strijd aanbinden tegen de ontduiking bij... kleine zelfstandigen en werkvrouwen. Liever dan in de overtollige en gevaarlijke kosten van Landsverdediging te gaan snoeien zal eerder worden gekapt in de budgetten van Sociale voorzorg en Natio nale Opvoeding. Dat is wat de regering noemt «pen gezonde budgettaire politiek». Het is meteen voor iederen duidelijk wiens ge zondheid men hierbij op het oog heeft. In elk geval niet die van de «klei ne man» Zelfs al vooruitlopend op de eisen van de NATO blijft deze regering onder het im puls van VDB vastbesloten een 30 40 miljard te gaan besteden aan de aankoop van nieuwe gevechtsvlieg tuigen ter vervanging van de F104, naar men beweert reeds te ver versleten. De kandidaten voor het leveren van dit gevechtsvliegtuig ontbreken niet. België, Ne derland, Denemarken en Noorwegen overwegen de aankoop van éénzelfde ty pe. Een uitstekende gele genheid om een twintigtal eksperten uit deze landen op studiereis te sturen en o.m. in Stockholm een Zweeds jachtvliegtuig «Viggen J37» op zijn waarde te gaan bezichtigen. De taak van deze afvaardiging, onder lei ding van de Noorse generaal Sverre Hambre, bestond er in de mogelijkheden van dit toestel te onderzoeken ten- ei nde er de legers van de ver schillende genoemde lan den, België inbegrepen, mee uit te rusten. Een gelijk aardige reis heeft nog on langs plaats gehad naar de V.S. en Frankrijk waar res- pektievelijk de m«F5» en de «Mirage F1aan het kritisch oog van de eksperten wer den onderworpen. Totdaar een lakoniek bericht in de pers precies op een moment dat onze boeren overal in het land de kop opsteken voor een menswaardiger be staan, precies nu aan elkeen van ons wordt gevraagd, nee geëist, de broeksriem wat vaster aan te snoeren en ons sociaal wat minder goed te laten voorzien. Cynischer kan het volgens ons niet. Cynisme en lak aan de gewone man blijven steeds sterKer de kenmerken te worden van deze Tinde- mans-regering. Slaafse on derworpenheid aan de groot-financie en aan de reuze-ondernemers zijn er de steunpilaren van. Daarte gen is slechts één kruid gewassen «een eensgezind verzet van alle lagen van de werkende bevolking» tegen een politiek waarvan de ge volgen niet eens helemaal klaar aan de horizon ver schijnen. Jos De Geyter NAAR EEN INTERNATIONALE DIMENSIE Meer dan een jaar haalde «Was. tergate» de koppen van het wö£ reldnieuws. In ons eigen land blijven wij ons blind staren (en Vechten) op onze eigen kommunautaire problematiek, die hoe reëel ook, té veel verspilde krachten en energie vraagt van onze po- i litici. In de Nederlandse Kultuurraad (nog eens overgedaan voor de Vlaamse Televisie) buiten wij ons ernstig over de «allesover heersende vraag of de Vlaamse televisie al dan niet r zijn avonduitzendingen met enkele maten van «De Vlaamse Leeuw» moet beslui- ten. t En ondertussen grijpt er in de d immerse kontinenten van Azië, tl Afrika en Zuid-Amerika een p wereldomwenteling plaats en e slagen wij er nog steeds niet in n de grote lagen van onze bevol- king over te schakelen naar p laat staan te interesseren voor een internationale dimensie. 9 De vraag rijst dan ook bij ons of h in de groei naar een waarachtig wereldburgerschap van de Vlamingen het Ministerie var Nederlandse Kuituur geen ek gen, specifieke taak heeft. Als, zoals minister Rika D( Backer het uitdrukte, het ogen blik van bezinning is aange broken over de kwaliteit var ons werk, dan is het meer dar ooit de tijd dat wij ons als Vla mingen gaan bezinnen over onze internationale samen werking. Deze is momenteel gebaseen J op bijna veertig verdragen me f allerhande landen over de wr*J reld. Op welke wijze bepalen dezi verdragen het kultureel van Vlaanderen over de gan: wereld? Betekenen deze verdragi een reële investering in vrieni schap, verstandhouding, menwerking, vrede? Voelen wij ons als burger enige wijze betrokken bij dit ir> ternationaal kultureel beleid?' Meer dan ooit zouden Radio eAN TV, pers, onderwijs, kulturekTot organisaties, de bevolking eWaï vooral onze jeugd, het groeVlaó end bewustzijn moeten biped brengen van het bestaan vastru naties en volkeren, van doud groeiende onafhankelijkhetfDu van de wereldbevolking, vawoc de rijkdom, wijsheid eten schoonheid van onze wedeHet zijdse kuituren. ciër: De Vlaming bezit een histdnhe risch waarachtig wereldbuen ti gerschap. Kunstenaars aHet Rubens, humanisten afnec Erasmus, ontwikkelingshetypis pers «avant-la-lettre» als DaHet: miano getuigen hiervan. reur In deze wereld van konsumpWius mogen wij deze dimensie nirn ht verstikken in een kultuuituns voor-eigen-gebruik. Een Het is onze vaste hoop dat m/rou nister Rika De Backer in dndri komende maanden de kans z*enc te baat nemen om deze veWari, ruimende dimensie aan orDelé Kultureel beleid toe te voegeoeva Paula D'Hondt-Van Opderje b bof CVP-senator Ai ranc •n fo tfen i de Het jarenlange bondgenoofchilc schap BSP-CVP is nog maaietb enkele maanden verbroken, <h ho de beide partners zitten mqjeuv kaar reeds duchtig in het haale Br Volgens de BSP is al de mizrSint-f rie in het land de schuld van diants huidige regeringspartners CVhuis), en PVV, Het is hun schuld dartarki er nieuwe belastingen kome<enni en het is hun schuld als de infl44.15 tie niet onder kontrole geraakrerke Droch BSP-bluf steekt zodanig <fViev\ ogen uit, dat zelfs een leek loord begrotingsproblemen en fVie ei nanciële politiek begint in Peier zien dat de huidige tovermidaal. deltjes van de BSP niets aHetsp ders zijn dan grote woorden ef de bla-bla-bla, waarmee de kieze in slaap moet gezongen wo^ASS den. teen Want er steekt wel enige waa'e ne heid in het verweer-proza vaateer CVP en PW wanneer zij er nadruk op leggen dat de BSfAND de jongste jaren mee het lan®eft heeft geregeerd en nog wel d©nnei belangrijke posten als bv. hf^ ministerie van Ekonomiscf' Zaken. En dat het dus nonserp is te komen beweren dat het di huidige koalitie is en de huidig! koalitie alleen die verantwo< delijk zou zijn voor de krisistor stand waarin het land zich ste laan meer en meer bevindt. I De waarheid is nochtans niK moeilijk te achterhalen. Vol de huidige moeilijkheden zip1 ze alle drie verantwoordelir Dr. R. Van Leemput!^ ka< Volksvertegeif «Br

De Voorpost | 1974 | | pagina 2