EUGDKLUB joko eureka leeuwerik [EDE tuf-tuf AALST zenith dendei ocarina aalst NATIONALE JEUGDKLUBS VOLLEYBAL KAMPIOENSCHAP GIJZEGEM GAAT VLIEGEN sint joris aalst 'FOTOWEDSTRIJD ie/HUMANISTISCHE JONGEREN De Voorpost -16/8/74 - 7 De Eurekafeesten werden reeds gisteren donderdag inge zet. Vandaag vrijdag 16 augus tus wordt het de dag van de derde leeftijd. Om 14 uur worden alle ouden van dagen door het jeugdbestuur verwel komd, gratis koffie en gebak, ontspanning en vermakelijk heden o.a. wachtwoord, twee bekende Erembodegemnaars nemen het op tegen twee ouderen. Het bekende TV-spel «Het blijft in de familie» gespeeld tussen twee gekende Erembodegemse familie's. Dans en muziek uit de oude doos. Te 18 uur: gratis avond etentje. 19 uur: optreden van Bob Scholte. 19.30 uur: BB- kwis tussen vijf paren, welke minstens vijfjaar gehuwd zijn. Om 21 uur: tweede optreden van Bob Scholte. Groepen van buiten de gemeente, welke minstens twintig mensen samenbrengen, worden door Eureka gratis per bus afge haald. Zaterdag 17 augustus: 14 uur kinderfestival, voor de klein tjes vanaf vier jaar met Tante Lieve en Nonkel Wally: poppe- spel, kinderkwis, en alle kon- sumatieprijzen worden deze namiddag naar tien frank teruggebracht. Intussen: reu- zekaarting voor de ouders met 2.000 fr. vooruit. Om 20 uur: Eureka's top one: midzomernachtbal met «The Flamingo's» en optreden van de vorige week geschaakte Yvan Heylen. Verkiezing van de tweede Eurekakoningin en twee hofdames. Zondag 18 augustus: van 16 tot 21 uur: tienerhoogdag met poporkest Spinx and Eddy Boy. an ig.iOnze jeugdbeweging start samen met de ASA-FOTOKLUB een 7f-grootscheepse fotowedstrijd voor de jeugd. Prijzen worden f/ëondermeer geschonken door Agfa-Gevaert, de stad Aalst, Le Generale Bankmaatschappij de Humanistische Jongeren en nog \n, vele anderen. da Je kan ook meer dan één prijs winnen. Alle inzendingen dingen 3n,nogmaals mee in de Nationale fotowedstrijd voor de jeugd van Agfa Gevaert. Onderwerp: Dit is mijn stad of dorp. Een c/-jonderwerp waar iedere kreatieve jongeling weg mee weet. .//-Reglement: ,teIedereen die 10 jaar is maar nog geen 21 mag geheel gratis i/c-deelnemen. uitElke fototechniek is toegelaten; maar alle opnamen dienen op taf Agfa-Gevaert film te worden gemaakt. ekAfmetingen: zwart-wit en kleurenfoto's min. 9X9 en max. taf 18X24. \n Kleurendia's van ieder formaat, mits ingeraamd in raampje ■q. van 5X5 58Inzenden onder stevig omslag met karton versterkt. Vermeld a. bij je inzending volgende gegevens: iat A) Dit is mijn stad of dorp. b) Naam, voornaam, volledig adres. in jc) Leeftijd -je d) Indien je naar school gaat, naam en adres van de school, //sj—- De inzendingen moeten uiterlijk 31 oktober 1974 binnen zijn opvolgend adres: HJ-ASA-FOTOWEDSTRIJD ~"~'De Winter T ony —JGentse Steenweg 4% 9300 AALST De prijsuitreiking, waar alle deelnemers zullen op uitgenodigd {worden, zal doorgaan eind november. Gedurende deze maand eullen de ingezonden werken tentoongesteld worden. yg'Wil je weten waar, wanneer en hoe, hou dan even de dag- en weekbladen in het oog. De prachtige kleuren folder met alles wat je moet weten over deze 3n|wedstrijd is te bekomen in alle officiële scholen alsmede bij alle fd Aalsterse fotografen, jeugdklubs. Je kunt deze folder ook bekomen op volgend adres: Mare Cottyn, Expostraat 5,9300 AALST. Nog even de laatste nieuws- - jes: In oktober starten we weer met taalcursussen: spaans, frans, engels. Dit voor beginnelingen én ge- J vorderden. Indien voldoende belangstelling ook guitar en motortechniek. Inschrijven bij ■i F. Moyson, Broekstraat 81, Berlare. Op 31 augustus een «dan sende «dansende T» met «Studio Elected». Ook niet te vergeten: op 24 augustus de verkiezingen van het nieuwe jokobestuur. leder lid wordt een kiesbrief toegestuurd. Deze dient ingevuld in het lo kaal te worden afgeleverd, ten laatste op 24 augustus tegen 22 uur. (men kan er al mee terecht vanaf 15 augus tus). We verwachten van ieder lid een ingevulde kiesbrief; nu juist wordt aan iedereen een unieke kans geboden om zijn mening te zeggen. De werking van Joko ligt in handen van de Jongeren- raad, op praktisch gebied dan. Elke week is er een ver gadering, voorgezeten door een kernvoorzitter (beurtrol van 1,5 maand) en bijgestaan door een beheerraadslid. De jongerenraad is samenges teld uit de kernvoorzitters, hun sekretaris en aktieve kernleden. leder die 21 jaar is en verant woordelijkheid wil dragen in de werking van joko kan lid worden van de beheerraad. Het volstaat dat hij zijn naam opgeeft. Uit deze leden dient een voorzitter, hulpvoorzitter, sekretaris en kassier geko zen. In het lokaal zijn altijd kies- brieven te bekomen, indien men zijn kiesbrief vergeten of verloren is. Men mag maar één keer kiezen. Zondagavond werd de finale gespeeld van het tafeltennis tornooi. De uitslag is als volgt: eerste met 40 punten Erik Van Leysebeth, tweede met 35 punten Paul Cautaerts, derde met 15 punten Walter Herssens en vioerde met 10 )unten Pierre Huylenbroeck. Vermeldingswaardig is wel de set die gespeeld werd door Erik en Pierre en die eindigde met een 32-30 stand. Deze vier finalisten zul len waarschijnlijk onze ■In jeugdklub vertegenwoordi gen op het nationaal tafelten- rtskampioenschap. Vrijdag 16 oogst van 19 tot 19.15 uur vergadering voor degenen die meegaan met de volleybalploeg. Zaterdag 17 oogst: suppor ters en spelers verzamelen om 12 uur aan het lokaal voor de start naar Oudegem. Wij hopen van met een klein ti teltje naar huis te komen. Dansliefhebbers houden zich klaar want op 24 oogst star ten wij de Gijzegemse kermis met een bal in zaal de Nieuwe Uil. N.B. De laatste inschrijvingen voor de danskursus worden uiterlijk 20 augustus binnen verwacht. Zaterdag 17 en zondag 18 en maandag 19 oogs®, drie data die nu reeds lang vastzitten in het geheugen van elke inwo ner van Lede, en van de om liggende gemeenten. Zoals elk jaar gaan de leeu werikfeesten door op de ter reinen fan jeugdhuis «Leeu werik», Ommegangsweg... Op het voetbalterrein wordt een reuzetent opgeslagen, en ook de lokalen van het jeugdhuis en het paviljoen worden gedurende deze drie dagen in beslag genomen. De leeuwerikfeesten zijn sti laan een traditie geworden, niet alleen voor de mensen van Lede, maar ook voor de inwoners van de omliggende gemeenten, en zoals elke traditie zijn ze zeker niet meer weg te denken en kijkt ieder een er dan ook weer naar uit. De voorbereiding van deze feesten vraagt een ernstige planning en mobiliseert een grote groep mensen, die zich met hart en ziel daan/oor in zetten. Dit jaar probeerden wij ver nieuwing te brengen in het programma van de leeuwe- rikfeesten, en dan vooral wat betreft de vorm. De zaterdag Marva, zeker een gekende en geliefde naam, voor heel veel men sen. De zondag verschei denheid in het programma... zowel voor oud als voor jong. PROGRAMMA: Zaterdag 17 oogst: MARVA Zondag 18 oogst: namiddag voor de tieners: drive in show met diskobar PAVACO en 's avonds: Ivan Heylen, Cotton City Jazz Band, Diskobar PAVACO. Maandag 19 oogst: 's namid dags: voor de DERDE LEEF TIJD: een reuze-namiddag met het duo JOWAY verder met de koffietafel, grote kaar ting, en gratis tombola. Gedurende gans de leeuwe rikfeesten ook vlaamse ker mis, met allerlei kraampjes, waarzegsters, allerlei spe len... Ook weer een REUZETOM BOLA, iets wat elk jaar een groot sukses kent... En als nieuwigheid snack-bar waar je aan heel demokrati- sche prijzen heel wat lekkers kan verorberen... PLANNING MAANDEN AUGUSTUS EN SEPTEM BER 1974 BASKETBAL: Zaterdag 17 augustus te 13.45 uur op terrein Satelietje troosting tegen Bistro. Zater dag 7 september: 18.30 uur wedstrijd tegen Bistro (tuf tuf). Zondag 22 september 10.30 uur wedstrijd tegen Jumbo. Trainingen op woensdag 21 aug. 28 aug. 4 sept. 25 sept. (19.30 uur za terdag 21 sept. en 28 sept. (15u) Verantwoordelijken: Leo Van der Borght en Guy Van Neck. VOLLEYBAL: Wedstrijden op 31 augustus en 1 september: deelname tornooi Ocarina 8 septl. 10 30 uur tegen St.-Joris. 35 aug. tegen Ocarina te 10.30 uur. Trainingen op vrijdag 20, 27 verder vanaf de maand okto ber elke vrijdag vanaf 19.30 uur. Verantwoordelijke: Paul Gysbrecht. VOETBAL: Vanaf 8 september elke zon dagnamiddag wedstrijden training op: vrijdag 16, 23 en 30 september en op 6 sep tember (terrein te Lede) bij eenkomst te 19.30 uur Ver antwoordelijke: Patrik Wau- ters. PING-PONG Training op donderdagavond vanaf 19.30 uur. Gelegen heid om te ping-pongen elke zaterdag en zondagavond vanaf 19 uur. Wedstrijden: in- terjeugdklubkompetitie (ok tober) tuf klubtornooi (inlich tingen bij verantwoordelijke) Verantw.: Filip De Paepe. BADMINGTON: Trainingen op zondagvoor middag vanaf 10.30 uur. Ver antwoordelijke: Emiel Box- REDACTIE TUF NEWS: Maandelijkse uitgave (aktivi- teitenplanning) Wil je mee werken aan dit klubblad? Geef je naam op aan verant woordelijken Dirk Hoebeek en Wim Van Buggenhout. KLEIN JKUNSTAVONDEN: Regelmatig optreden van be kende kleinkunstenaars wens je mee te werken aan de organisatie van zo'n klein- kunstavond, geef je naam op aan Jan De Decker of J.P. Roeland. INSTUIF: In de week open op woens dag, donderdag en vrijdag vanaf 19.30 uur. Zaterdag enzondagavond vanaf 19 uur (met disco-bar) en vergeet niet: 14 september te 20 uur: Openluchtoptreden van Stewball and Irish Coffee. Ook niet 21 september! Film te 20 uur: Bullitt met Steve McQueen. TUF VERANTWOORDELIJKEN: Jean-Paul Roelandt, St- Jansstraat 31, Aalst tel. 21.77.44 en Jan De Decker, Geraardsbergsestraat 56, Aalst, tel. 21.30. 81. Zaterdag 17 augustus: vrije instuif. Zondag 18 augustus: Adios Espana, olé! Guest Star «Norbertos el Beaz» zover is het dan weer, de zonneklop pers uit het verre Spanjeland zijn terug. Zaterdag 24 augustus: vrije klub. Zondag 25 augustus: Volley- baltornooi, ingericht door jeugdklub Sjaloom te Baas rode. Zenith neemt er aan deel, verdere inlichtingen zijn te verkrijgen in de klub en bij Van Leemput Rudy. Dinsdag 27 augustus: Tweede grote kuisavond te 19 uur. Wij maken onze klub volledig netjes en rein tegen de open deur dagen Kandi daat helpers of helpsters worden verwacht! Donderdag 29 augustus: Op stellen feesttent op de hof van Zenith vanaf 19 uur. Mensen die weten dat ze twee handen aan hun lichaam hebben om die dan nog te gebruiken, zijn ook hier zeker op hun plaats. OPEN DEUR DAGEN In de feesttent: Zaterdag 31 AUGUSTUS: John Wooley and Just Born Zondag 1 september: Joe- pies pop parade met Jo met de Banjo en Walter Vercruys- se. In de klub: toegang vrij voor ouders en sympatisanten. Maandag 2 september: After flower Party met de Zenith dj's. SPORT Elke woensdag vanaf 19 uur is er volleybaltraining voor alle Zenithers op de koer van het H. Maagdkollege, Otter straat. Woensdag 21 augustus: te 19.30 uur volleybaltraining. Donderdag 22 augustus: vergadering «Werkgroep Aalsterse jeugdhuizen» in Nijdrop. Vrijdag 23 augustus: te 9 uur-17.30 uur studiedag so ciale Promotie «Vormings kansen en loonbeleid» voor jonge werknemers - ingericht door de KAJ. Zaterdag 24 augustus: 14.30 uur volleybaltraining en dan savond met de tip aller tijden. Zondag 25 augustus: Daguit- stap naar Ronquières en Hui zingen. Vertrek te 7.45 uur en terug om 23 uur. Kosten: 210 fr. Zaterdag 31 augustus: Groots kampvuur in cow boystijl Zondag 1 september: 15-17 uur: kunstglazuur. ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1974 VANAF 13 UUR TE OUDEGEM De voorbije twee jaren werd het Nationaal Jeugdklubs Volleybal Kampioenschap te Oudegem. Toen had het meer het zicht van een plaat selijke tornooitje met 11 23 ploegen. 1974 mag genomen worden als het jaar van door braak, met 56 ploegen ko mende uit alle Vlaamse pro vincies mag men het gerust een nationale kampioen schap noemen. Dit jaar deed het bestuur van jeugdklub MOVE beroep op het Belgische Volleybal Ver bond met de P.K.S VAN Oost en West-Vlaanderen, Lim burg, Antwerpen en Brabant; alsook op het Ministerie van Nederlandse Cultuur en B.L.O.S.O. Verder verlenen hun medewerking: V.V.K.S. Oudegem, Rode Kruis van België onder leiding van de heer Verstrepen Pieter en een zestiental weldoende firma's. De wedstrijden worden ge speeld op het wipplein, waar acht volleybalpleinen ter be schikking zijn; verder heeft men het oud;kerkhofplein waar ook acht volleybal pleinen werden voorzien. Gezien de huidige weersom standigheden is het best mo gelijk dat alles wordt overge bracht naar het plein van S.K. Oudegem, gezien daar het gras veel korter is dan op de andere pleinen. Naast die zestien vollebybal- pleinen voorzien de inrichters in verschillende nette kleed plaatsen (Zaal Schuttershof, Lokaal S.K. Oudegem, Oud-garage Geeraert, Café Volkshuis, Café Welkom en bij Wwe. Vermeir.) met was gelegenheid; E.H.B.O.- dienst verzorgt door de Rode Kruis van België; sekretariaat en informatiebureau en tens lotte een kantine waar eten (hot dogs, fritten...) en drank is te bekomen. Deelnemers bij de meisjes: Kruispunt Edegem; O.K.E. Eisden; St. Joris Aalst; Pallie ter Hofstade; Den Trap Hamme; Kobbe Ronse; De Cluys Berchem; Joko Berla re; Jome Gijzegem; Toreken Lebbeke; Surboum Wondel- gem; Kadee Bornem; Ifigin- gia Merchtem; Den Brugge Leffinge; Jam Antwerpen; High-Westrand Dilbeek; Knipperlicht Zulte; Tien- Twen Ninove; Move Oude gem. Bij de jongens vinden we: Kruispunt Edegem; Broe- belke I Temse; M.A.K.S. Mortsel, S.O.J. Turnhout; O.K.E. Eisden; The Rainbow Maasmechelen; St. Joris Aalst; Ocarina Aalst; Kobbe Ronse; De Cluys Berchem; Pallieter Hofstade; Den Brugge II Leffinge; Tijl Diest; Tram 55 Lanklaar; Den Trap Hamme; Sjaloom Baasrode; Joko Berlare; De Vleermuis Zwijnaarde; Toreken Lebbe ke; Jome Gijzegem; Broe- belke II Temse; J.V.V. Leb beke; Joem Antwerpen; Cen trum St. Niklaas; 't Saluutje Assenede; Surboum Won- delgem; KAV Club Turnhout; Kadee Bornem; Ifigingia Merchtem; Den Brugge I Lef finge; Tien Twen Ninove; High-Westrand Dilbeek; Knipperlicht Zulte; Kabaz Bazel; Heros Deinze; 't Fleus Wichelen; Jam Antwerpen; Move Oudegem. Zoals de voorgaande jaren mag men rekenen op een puike organisatie verzorgd door de mensen van het werkgroep N.J.V.K. Werk groep verbonden aan het jeugdhuis Move uit Oude gem. De benaming' «werkgroep N.J.V.K.» zegt al heel wat over deze werkgroep, toch vonden we het nuttig een al gemeen beeld op te hangen van wat deze werkgroep zoal uitspookt, wie er aan de touw tjes trekt en hoe de jaarlijkse organisatie met de regelmaat van een klok uit de grond wordt gestampt. Deze werkgroep bestaat fei telijk uit 2 afdelingen: het sportkomiteit de afdeling boekhouding en sekretariaat Deze 2 afdelingen staan on der de leiding van Move- sekretaris Michel Dubois. Hij coördineert, beheert en zorgt voor een vlotte samenwer king tussen deze afdeling. Ondanks de veelvuldige ver gaderingen en besprekingen maakt hij zich nog vrij voor de belangrijke relaties met de openbare instanties, ge meentebesturen, ministeries, enz., teneinde de nodige toe latingen te bekomen om de expansie van het kampioen schap naar wens te laten ver lopen. Wij zullen de 2 afdelingen even onder de loupe nemen te beginnen met: 1Het sportkomiteit, dat fei telijk aan de basis ligt van de realisatie van deze kampi oenschap en staat onder lei ding van Paul Van Damme publieke relatie van Move. Deze afdeling is uitgegroeid tot een werkgroep, een stu diebureel waardig. De 4 kernleden, Renaat De Vriendt (sportverantwoorde- lijke Move), Jos Baten (ver antwoordelijke klubanimatie Move), Patrick Rombaut (voorzitter jeugdhuis Move) en Norbert Deruyck (be stuurslid Move) zorgen voor het ontwerpen van de voor- stelplannen, die na consulta tie van de betrokken instan ties, als basis dienen voor het uitwerken van de hele orga nisatie. Van hun hand komen jaarlijks een honderdtal plan nen en duizende gedachten. Verder volgen zij ieder evolu tie van hun respektievelijke taken. 2) De afdeling boekhouding en sekretariaat onder leiding van Michel Dubois werd op gericht om orde te scheppen in de chaos van inschrijvin gen en informatie vraag. Hij maakt er een erezaak van om met de medewerking van GEORGES Helleputte en Paul Van Damme ieder jaar klaar te komen met al het voorbereidend werk om de inschrijvingen van de ganse N.J.V.K. op vermelde datum in kannen en kruiken te bren gen. Zij kontroleren de fina- ciële bewegingen van het N.J.V.K., maken kostprijsbe rekeningen, prijsschattingen en rekenen op een frank na uit wat het kampioenschap aan het jeugdhuis zal kosten. Dit was dan in 't kort een al gemeen beeld van deze N.J.V.K.-werkgroep, die de laatste jaren een grote uit breiding nam om de expansie van het Nationaal Jeugdklubs volleybal Kampioenschap te kunnen volgend. Nu staat er U nog een ding te doen: even naar Oudegem te bollen en al deze jongeren aan het werk te zien. De Gijzegemse Chiro is niet aan zijn proefstuk toe. Dit weekeinde wordt een groot reünie voor allen die ooit aan de Chiro-aktiviteiten deel namen en voor alle Gijze- gemnaren inericht. Dé at- traktie van deze feesten zijn wel de helikoptervluchten en luchtdopen die men de godsganse zondag kan ma ken. Menkan ervoor terecht vanaf 9 uur op de Nieuwe Wijk in de Berkenlaan. Voor de som van 320 frank voor volwassenen en 160 frank voor kinderen kan men voor een poosje de lucht in. Bij iedere vlucht kunnen de gegadigden hun wensen kenbaar maken aan de pi loot. Tot zonsondergang duurt de pret. Intussen is er een reuzeschieting op dè liggende wip, die begint te 15 uur. Hier is 1500 frank vooruit terwijl de inleg 85 frank op 42 deelnemers be draagt Om 20 uur krijgen we dan het tweede deel van de belotterswedstrijd, iets waarvoor weer 1000 frank inleg is voorzien. In de valavond wordtt ean een showprogramma verzorgd door het Tyroler Orkest on der leiding van Harry Boy. Tijdens deze drie dagen is er een doorlopende tombola, terwijl in het Chiroheem attrakties, zoals een hallen en viskraam, naast vogelpik en andere bezigheden zijn. De doorlopende tombola heeft als prijzen gratis heli koptervluchten voor 5 vol wassenen en ook voor 5 kinderen. GROTE REÜNIE VAN OUD- LEIDERS Op vrijdag 16 augustus krij gen we een reuze-optocht door de ganse gemeente, met vertrek op het Kerk plein. Hieraan zal worden deelgenomen door de volle dige ledenploeg van Jopa, Popov en de vroegere proos ten en oud-leden van voor melde verenigingen. Het trommelkorps zorgt voor de muzikale en humoristische nootOm 20 uur gaat er in de Donderdag 15 augustus: in stuif. De klub zal open zijn vanaf 19 tot 23 uur. Vrijdag 16 augustus: instuif van 16 tot 24 uur. Pottenbak ken vanaf 20 uur. Zaterdag 17 augustus: Na tionaal volleybaltornooi te Oudegem 13 uur. Instuif vanaf 16 tot 1 uur. Fotoklub vanaf 20 uur: ontwikkel zelf je foto's!!! Zondag 18 augustus: instuif van 15 tot gé uur Woensdag 21 augustus: in stuif vanaf 16 uur tot 23 uur. Fotklub vanaf 20 uur. Riet werk vanaf 20 uur. Muziekbe- luisteren vanaf 20.30 uur. Donderdag 22 augustus: in stuif vanaf 16 tot 23 uur. Weet je niet waarheen tijdens de vakantiedagen??? Wip eens binnen in de St- Jorisklub Kerkenbos een receptie door terwijl vanaf 21 uur een showprogramma voorge steld zal worden. Hierop krijgen we het optreden van het befaamde Sint-Marti- nuskoor, afgewisseld door het optreden van de plaatse lijke fanfare. Ook krijgen we een volksdansoptreden van Jopa, waar er naast exoti sche nummertjes ook aan sierlijke balletoefeningen zal gedaan worden. De om lijsting wordt verzorgd door het trommelkorps van Po pov dat onder leiding staat van E.H. Aeyels. DE DRIE UREN VAN GIJZE GEM Op zaterdag 17 augustus krijgen we als openings nummer de traditionele Drie Uren van Gijzegem voor bezitters van tweewielige vehikels. Om 14 uur wordt er aan de Kerkenbos gestart en men denkt weer een gewel dige invasie van deelnemers te beleven, op voorwaarde dat het weer meevalt. Aan het lokaal van renner Wil- fried Wesemael wordt om 18.30 uur de harmonie van Oordegem door het trom melkorps van Popov afge haald. Deze harmoniedie uit 135 man bestaaten ook een prachtig uitgedost majoret- tenkorps bezit doet dan een volledige rondgang door de gemeente. Ondertussen krijgen we een reuze-belot- ting in het groot lokaal van Popov, met 1000 frank voor- ui» inleg. In de reuzetent, die in de Kerkenbos zal opgesteld worden, krijgen we vanaf 21.30 uur een groots bal, opgeluisterd door «The Family Band» Daelemans

De Voorpost | 1974 | | pagina 7