S.K. Lebbeke op volle toeren EINDE SEIZOEN ONDANKS PUIKE PRESTATIE Nog strijd om de derde plaats Zanzibar Buggenhut versloeg nationaal kampioen Rebellen Houtem Te felle start MEUBELEN ST.-J0ZEF WIELRENNEN Nieuwelingen te Baasrode CBLVB Oost-Vlaanderen KAATSEN Kampioenschap van Vlaanderen te Aalst Braine uiteindelijk winnaar! 18 Etienne veertigste keer bloemen Jean-Pierre Laureys klopt het peleton voor de derde plaats te Baasrode. JJeker der Denderstreek Na de uitschakeling van SK Lebbeke in de Beker van België moest er uitgekeken worden naar degelijke oefenwedstrijden. Gezien de eerste ontmoeting uitkwam tegen FC Baasrode voor de Beker der Denderstreek had men er een goede partij op het Konkelgoed. FC Baasrode moest aantreden zonder De Meerleven en Man- naert terwijl SK Lebbeke bijna volledig kon spelen, uitgezon derd Etienne en Richard Vermeu len. De jongens van sekretaris Van der Straeten bewezen deze keer heel veel vorderingen te hebben gemaakt. Men akteerde zeer goed samen. Uit de goede ontsnappin gen en kombinaties lukte Roland Delsin zelfs een hattrick, wat toch al wat wil zeggen voor de toekomst. Neem daarbij het doel punt van Francis Vanderstraeten an Marc Van der Jeught. dan pe3eft men best dat de Leb- aeekse voorlijn zal stukken ma- <er. in de komende kompetitie. Anderzijds bezegelde de 5-0 stand ook het lot van Baasrode en is ?r veel kommentaar volledig over- >odig. Mies bij mekaar waren zowel ie thuisspelers als de bezoekers evieden dat men een degelijke cfenpartij kon spelen. De spe- ;rs bekloegen zich echter over et te warm weer. In dergelijk eer spelen is zonde beweer- 'en sommigen. Aan de andere ant waren er een paar spelers tevreden dat er anaermaal een paai grammen afgingen door het volooende transpireren. In het strafschopnemen werd het dan 3-1. Baasrode vond blijkbaar de goede opening niet want niet minder dan vier penalties werden naastgetrapt. Zondag a s. speelt SK Lebbeke te 15 u. tegen de eerste pro- v-noialer uit Brabant nl. Diegem Sport, terwijl er pp woensdag 28 aug. een oefenmatch worat gespeeld te 19 u. tussen Een Hracht Zele—SK Lebbeke en te 1930 u. tussen SK LeDbeke in vallers Eendracht Zele. AVDS Oep. GERARD VAN STEEN Lange Dijkstraat. 145 DENDERMONDE Tel. 241.07 S.K. Aalst, Erpe en S. Appels lieten van hun pluimen In de derde ronde van de Be ker der Denderstreek zijn een paar verrassende uitslagen ge vallen. Er was het onbeslist dat leider in groep II S.K. Aalst op eigen bodem aan F.C. Wieze. dat nog toe slechts één punt had geoogst, moest toestaan Nog meerdere kopvliegers lieten in die reeks van tiun pluimen. Zo verloor O Erpe het geburen- duel met O. Erondegem, terwijl S. Appels in het plaatselijk der by met Zandstuivers een punt tiet ontglippen. Vandaar dat we een paar andere klubs aan het kom- mando krijgen met name E. Nieu- werkerken dat Edixvelde geen kans liet. en Grembergen dat bij Opstal de volle inzet wegrijfde Ook Erondegem zit mee in de piek. een onverwacht maar toch niettemin verdienstelijk en ver diend rezultaat. Het puntenloze Schoonaarde, dat nog leergeld be taalt, haalde vorige zondag zijn eerste punt en wel tegen Jong Lede. Serskamp won het derby met R. Wetteren dat aldus nog steeds nul op het rekwest heeft, terwijl R. Lebbeke tot voor zon dag nog puntenloos nu uitpakte met een forfait-score, tegen Baas rode. Tenslotte haalden W. Moor- sel. Gijzegem. E. Nkerken, S.K. Lebbeke en Herdersem de meest opvallende cijfers in groep II. J.V.H. Eindeseizoenwedstrijden overgoten met een zonnig sausje was het menu voor onze kaatsliefhebbers, de afgelopen kaatsfeest- dagen. In het oogspringende uitslagen hebben we niet kunnen noteren, wel werd er door de overwinnaars met gulle hand buit binnengerijfd. Typisch voor ploegen die werkelijk kaatsmoe zijn en bij de minste achterstand de armen en daaruit voortvloeiend de punten laten hangen. Opstal Pelote won geen en kele maal terwijl Denderbel le dat slechts zondag deed ten nadele van Hamme. Leb beke heeft zich wel wat vei liger gesteld ten overstaan van het degradatiespook. Het werd wel tijd alhoewel de Bab-ers zeker geen retour kaartje verdienen. Ware het wel gebeurd, kan men ge rust spreken van een aan fluiting van de logica. Moorsel blijft maar doortastend ver liezen. Kampioen Adec Baasrode speelde letterlijk in korte broek tegen Ronse Ping. Een innovatie die zeker wel na volging verdiend Meeus, ziek, werd aan de rust vervangen door een puike De Decker. Aalst heeft van de afgelopen wedstrijden geprofiteerd om naarstig nog vier punten te vergaren. HOGERE III OPSTAL PELOTE heeft niets vergaard, het afgelopen week end. Tijdens de hoogdag werd verloren voor eigen publiek van het sterke Appelterre met 8-15. Ook op het plein van Opwijk waren de punten niet voor onze streekkaatsers die er met 15-7 onderdeden. Hun plaats als eerstgeplaatste streekploeg 'komt in 't ge drang. DENDERBELLE deed het niet zo slecht. Ze verweerden zich uitstekend tegen leider Ninove doch geraakten niet verder dan 15-7. Hamme werd zondag het kind van de rekening en kreeg met 15-6 de buis op de neus. LEBBEKE BAB won drie pun ten ten nadele van Hamme, ge noeg om afstand te nemen van haar naaste achtervolgers, doch heeft met het puntje winst dat te Geraardsbergen werd veroverd, de situatie ze ker verbeterd. MOORSEL Steven verdient ons aller medelijden. Ondanks alle inspanningen blijven de ne derlagen toestromen Don derdag werd het zelfs een vernederende 15-1 tegen Ron se Trompe terwijl Ronse PPRW met 8-15 ging winnen op Steven. Stand 1. Ninove 62 p 2. Meerbeke 52 p. 3. Appelter re 47 p. 4. Welle 38 p. 5. Ronse PPRW 37 p. 6. Koke- jane 36 p. 7. Opstal Pelote en Denderbelle 34 p. 9. Op wijk 33 p 10 Lebbeke BAB en Ronse TR 31 p. 12 Ge raardsbergen en Hamme 26 p 13. Moorsel ST 7 p. GEWESTELIJKE BEVORDERINGEN AALST HH heeft met vier op zes duidelijk aangetoond nog het frist te zijn na de zware kompetitie. Donderdag kon Ou ter niet standhouden tegen de bezoekende druk die in 10-15 cijfers werd uitgedrukt. Ham me haalde wel 12 doch dat was ook niet genoeg om Aalst te bedreigen. OPDORP won drie punten van goedwaarde tegen EREMBO- DEGEM DORP (5-15). Bever was wel te sterk voor de Op- dorpers doch moesten een punt te Buggenhout laten (11- 15). Erembodegem verloor met zware 15-4 cijfers van Outer. OUTER dat erin slaagde ADEC BAASRODE met 15-11 te klop pen. Adec is inderdaad kam pioen «n leeft op het ogen blik in een sfeer van verade ming. Dat was trouwens dui delijk voelbaar tijdens de war me donderdagnamiddagwed- strijd tegen Ronse Ping. Aan de rust was de stand 8-2 voor de '"korte broeken" die tijdens de pauze in de bloemen wer den gezet en na de koffie de zieke Meeus vervingen door De Deoker. Het werd uiteinde lijk 15-8. Na de wedstrijd vloei de de champagne rijkelijk Stand 1. Adec Baasrode 67 p 2 Brussegem 53 p 3. Via- ne 51 p.; 4. Bever 47 p.; 5. Galmaarden 42 p; 6. Aalst HH 37 p.; 7. Overboelare 34 p.; 8. Ronse Ping 33 p.; 9. Hamme SK 28 p., 10. Ronse Tr. 26 p.; 11. Opdorp 24 p.; 12. Outer 22 p., 13. Ronse Barco 17 p.; 14. Erembode gem Dorp 10 p. Wedstrijden voor het week-end zaterdag 24 augustus Geraardsbergen-Denderbelle zondag 25 augustus Aalst HH-Overboelare Hamme-Erembodegem Dorp Baasrode-Opdorp Opstal Pelote-Kokejane Meerbeke-Lebbeke MoorselST-Welle G. De Pauw le NATIONALE CHAPELLE-WIEZE SP. 15-8 Een uitstekend Wieze Sp. heeft niet kunnen punten op het veld van het goed spelende Chapelle. Beide ploegen kwa men op gelijke hoogte uit de studieronden 3-3. Chapelle ging dan puik op tot 8-3 wat ruststand werd. Nadien zou Wieze herleidden tot 10-6, ging toen even uitblazen wat enkele punten kostte (13-7). In een ultieme inspanning zou uitblinker Van der Jeugd het achtste punt behalen. Verstrepen was onhoudbaar op de kleinmiddenplaats en keerde de zeven ballen die hem werden toegespeeld ge woon over... 100% Van der Jeugd was uitmuntend en stak met kop en schou der boven tegenspeler Tillier uit. Charles Massure kwam in de ploeg ter vervanging van Verleyen die vooral mentaal geslagen blijft en dit seizoen niet meer wenst te spelen. GDP In de tweede uitgave van het Kampioenschap van Vlaan deren, het eerste werd enkele weken geleden uitgeregend, is Braine als winnaar gekroond. Wieze Sp. kwam als ver vanger van Gilly, had andere verplichtingen, op het terrein en speelde een uitstekend kampioenschap. Brafne-Pont a Celles 8-7 Uitstekend kaatsen door beide ploegen die het vijftiende spel zelfs tot 40-40 laten duren. Wieze-Pont a Celles 6-8 PaC was tijdens de eindfasen een ietsje beter dan de Vlamingen. Braine-Wieze 6-4 n de finale was Wieze het eerst uit de startblokken doch zou er niet inslagen de definitieve kloof te slaan. Uiteindelijk zou Braine van de duisternis gebruik maken om tot 6-4 uit te lopen. Toen besliste de scheids rechter dat het te donker Was om nog deftig te laten kaatsen zodat Braine dit wel „ongelukkig vlaams kampioen schap 1974" won. GDP Handelsverbond Zele De laatste kompetitiedag had in verband met de nummers één en twee niet veel belangmeer, maar de strijd om de derde plaats is nog niet gestreden en het zullen uiteindelijk inhaalwedstrijden van het komende weekend moeten zijn die de beslissing moeten brengen. Kampioen Likeuren Rubben3 liep in de eerste helft tegen 't Akker ken uit tot 8-0 maar in de tweede helft zorgden de bezoekers via Gerard Van Kerckhove voor een betere repliek zodat het eervolle 15-5 verliescijfers werden. De durmese derby Smederij Van Damme - De Beule Bosch lever de in de eerste wedstrijdhelft spanning. Bij de thuisploeg wa ren het Van Damme en Vercaute- ren die voor de nodige tegen stand zorgden zodat aan de rust die stand 5-8 luidde, maar in de tweede helft stond er geen maat op het overwicht van L. Schiette- cat. Roosenboom. R. De Maes- schalck en D Fierens In de lutte Ford Neyt - Jovanda Van Opdorp werd het een gemakkelijke thuis zege. die aan de rust met een 8-3 stand reeds in vaste vorm was gegoten. Rossbrau Veldeken - De Gentenaar bracht voor de thuisploeg geen matchpunt, daar voor spanden de mannen van De Gentenaar zich te fel in om de driepunten binnen te palmen met het oog op de derde plaats Op halfoogst speelden Veldeken een inhaalmatch tegen 't Akker- Ken. dat de laatste weken de goede kadans te pakken heeft en dit in een 15-4 zege omzette. Zondagnamiddag speelden de Ross brau'jongens hun laatste lutte te gen Smed. Van Damme. maarj Walter Baeck - Marcel Philips, geraakten maar tot zes spclenj Klassement 1. Likeuren Rubbensj 14 m. 40 p. 2. Ford Neyt 13 33 p. 3. De Gentenaar 13 21 p. 4. De Beule Bosch 14 m 21 p. 5. Jovada Van Opdorp 13 m. 20 p. 6. Akkerken 13 14 p. 7. Smed. Van Damme 14 m. 12 p. 8. Rossbrau Veldeken 14 m. 1 p. Wedstrijden 24/8/74 De Gentenaar - Ford Nevt Akkerken - Jovanda Van Opdoi BENO| Handelsverbond Hamme Ons Vermaak - Comidac Toyota 4-12 Ook de verste verplaatsing van het seizoen is door Comidac Toyota tot een goed einde gebracht. Ons Vermaak zelfs versterkt met een paar spelers uit hun zondagsploeg is er werkelijk niet bij te pas gekomen. Daarvoor was Comidac Toyota weer eens te sterk. Onder impuls van een uitstekende Karei De Wilde was de stand aan de rust zelfs al 2-6. Comidac Toyota dat werkelijk niets aan het toeval overliet liep na de pauze onmiddellijk uit tot 2-9. Ons Vermaak kende dan nog een lichte opflakkering en kon terugkomen tot 4-9. Maar dan vonden Coen en zijn maats het welletjes en het werd een overtuigende 4-12 overwinning. Mogen alle spelers op een goede wedstrijd terugblikken, dan geven we toch een speciale vermelding aan Karei De Wilde die het klaar speelde om tegen de wind in nog twee ballen over te keren. AHI Zanzibar Buggenhout is een van fie vele ploegen aangesloten bij Je Kon. Belgische Liefhebbers voetbalbond. die zondag na zon dag speelt met afwisselend suk- ses. maar waar het aangenaam is te spelen, evenwel zonder hoogtepunten. En nu opeens ver slaan ze daar bij de voorronde van de beker van Oost-Vlaande- ren nationaal kampioen Rebellen St.-Lievens-Houtem, vorig seizoen hadden de rebellen geen enkele maal verloren en hadden de re putatie opgedaan veel te sterk te zijn voor het verbond. Maar Zanzibar heeft waarschijn lijk zonder complexen van bij de start gespeeld, want onmiddellijk trok men ten aanval. Toen reeds zag men dat de thuisspelers be ter waren gerodeerd dan de kam pioenen en na een halfuur spel kon Alfons Dierickx het openings- puntnetten. De vreugde werd nog groter toen Van Bakster de voorsprong opdreef tot 20. Vijf minuten later kwamen de bezoe kers terug tot 21 maar Bug genhout voelde de overwinning en organiseerde zich nog beter in verdediging zonder daarom de aanvallers te vergeten die steeds zeer gevaarlijk bleven. Wie het minder goed deed en ver rassend verloor was Lutterzele en dan nog met grote cijfers. Deze ploeg van Gerard Van Steen en zijn medewerkers heeft steeds een grote naam gehad. Vorig jaar was het iets minder en een min dere periode komt in alle voet balmiddens voor. maar tegen St.- Antelinks verliezen en dan nog met 17 betekend toch dat men te St-Gillis-Dendermonde dringend de bakens moet verzetten wil men niet aan de staart bengelen ir. eerste afdeling wanneer de kompetitie start. Beter deed Kanaries Lede het te gen Krolvricnden Haaltert. Zij be haalden zonder te schitteren een 4—3 overwinning. Niet zo dende- reno maar toch voldoende om de volgende ronde te behalen. Ds andere ploeg uit Lede. no- me:ij< Ronkenburg won te Asf:c- lare met 25. Dit lag in de lijn van de verwachtingen want in de oefenwedstrijden had Ronken burg gewonnen tegen Mespelare met 63 en tegen Papegem met 12—2. Voor voorzitter Willy Govaerts en secretaris Desiré Van der Straeten wel een goed uitgangspunt om in de competitie te starten. Opel Wetteren won op verplaat sing met 0—2 tegen Odnar Eeklo terwijl nieuweling in het verbond Stadion Boys Lebbeke. Neder- hasselt 'huiswaarts stuurde met forfaitcijfers en met dezelfde cijfers (0—5) verloor Edelweiss •Lebbeke van Destelbergen Tenslotte vermelden we nog de zege van Mespelare tegen Ide- ge.ni. Tweede ronde zondag aanstaande BuggenhoutSleidinge Ronkenburg Lede— 't Fonteintje Erpe Velina GeraardsbergenStadion Lebbeke Wetteren 70Opel Wetteren Dampoort GentKanaries Gent MespelareWoubrechtogem Ta vel Volkswagen - Stokota 12-7 Het begin van deze wedstrijd liet zeker dergelijke uitslag niet vermoeden. Stokota. enigszins ge- handikapt door het ontbreken van klein-midden Freddy Peelman (hu welijksreis), startte zeer vlot en bij een 0-2 stand stond Volkswa gengen er wat aangeslagen bij. Mede door het knap presteren van Theo De Decker slaagde Volkswagen er evenwel in de stand in evenwicht te brengen. Dan was het echter weer de beurt aan Stdkota en bij 3-5 dacht men ai aan een overwinning voor de. E ploeg uit Moerzeke. Vokswagen' replikeerde echter gepast zodat er gerust werd bij 5-6. Bij de her neming zou dan blijken dat bij Stokota de beste pijlen verscho-| ten waren zodat Volkswagen eer der gemakkelijk kon opklimmen naar 9-6 Nog één puntje konden de bezoekers uit de brand slepen maar daarmee was de kous da* ook echt af. Verdiende overwin ning van Volkswagen tegen een nochtans goed gestarte Stokota- ploeg die echter in de tweede ®J helft fel ontgoochelde. Pallieters K G. winnen tweede kaatskampioenschap voor pupillen te Moerzeke-Kastel Zondag II. 18 aug. werd te Moer zeke-Kastel het tweede kaatskam pioenschap door de karnavalgroep - Pallieters ingericht. Onder de drie ploegen voor pupillen, nl. Tuinbouwlaan. Stuifbergen en Pa- lieters. startten de jongens van de Tuinbouwlaan algemeen als de grote favorieten. De eerste wedstrijd in deze drie kamp werd trouwens met 6-0 gewonnen van Stuifbergen door de Tuinbouwlaan. In de tweede wedstrijd moesten de Pallieters. winnaars van vorig jaar het opnemen tegen een iets zwakker maar zeer wilskrach tig Stuifbergen. De Pallieters moesten een voorsprong van 3-0 prijsgeven om uiteindelijk te ver liezen met 3-6. In een gespannen sfeer werd dan do laatste der drie wedstrijden, nl Pallieters-Tuinbouwlaan. aan gevangen De Pallieters liepen verdiend uit tot 5-1 en wonnen tenslotte met afgetekende 6-2 cijfers Ofschoon deze verlies cijfers voor de Tuinbouwlaan overpUj dreven konden worden geacht,jeq dient toch te worden vermeld datLn de Pallieters ondanks hun zwak-jjjg kere slag het door hun inzet enigs Wilskracht hebben gewonnen. fja Einduitslag Ie Pallieters 2e Tuinbouwlaan 3e Stuifbergen met 9 p met 8 p.het met 6 p FREDDY VERLEYEN EFIEMBGDEGEM STATIE HAALTERT 063-252 20

De Voorpost | 1974 | | pagina 18