VOORZICHTIG BRUGGE VERHINDERDE GROOT KIJKSTUK Wielertoeristen uit de streek beklommen de Pyreneeën Vijf overwinningen te Uitbergen Anne-Marie De Waele: Oostvlaams rekord vijfkamp Nieuw klubrekord voor E. Caudron 8 kamp S.C. Lokeren-S.V. Brugge 1-1 ATLETIEK Atletiekkern Overmere VOETBAL IESTE BEURT VOOR FC CAMMU, DRIEVELDEN EN JACA (E. Aalst) Het is zaterdagavond geen grote wedstrijd geworden in het Stedelijk Sportstadion te Lokeren. Niet dat de Sportingers onder hun maat bleven tijdens hun eerste konfrontatie met de elite van ons nationaal voetbal maar gewoon omdat de bezoekers uit Brugge slechts spora disch hun egelstelling ver lieten. Het werd dan ook in eerste instantie een taktisch steekspel waarbij iedere pion die zich in de vuurlijn waagde onmiddellijk een paartegenstaanders aan het been kreeg. De Vrindt werd met alle middelen gestopt door De Quant terwijl Suy- ickerbuyck moeilijk uit de Igreep geraakte van de blon de Olssen, ongetwijfeld de ■beste Bruggeling en Thiele mans fel gehinderd werd door Van Poucke. Maar ook tan de overzijde volgde Ver- ichueren de eenzame maar rusteloze spits Versluys als zijn schaduw. De Schrijver hield de jonge Van Haecke uit de wedstrijd en Jan De Koning akteerde onmiddel lijk voor de defensie als stoorzender. Inghels en Corthouts die geen recht streekse tegenstander had den vochten het dan maar onder elkaar uit om te belet ten dat de een noch de ander ongehinderd in de gevaarlij kezone zouden verschijnen. Het gevolg was hoofdzake lijk middenveldspel omdat er vooraan niet de minste ruimte was. Een hoog tem po, dat wel vooral voor de rust toen Thielemans, Ver- heyen en Puis voor de nodi ge ritmeveranderingen kon den zorgen. Het was in deze periode dat Sporting trou wens een paar keer dicht bij een doelpunt stond maar de keiharde schoten van De Vrindt en Thielemans moes ten van te ver vertrekken om een aandachtige De Cousse- maeker te verrassenDe kans kwam er evenwel op het half-uur toen Suycker- buyck in zijn typische stijl zowel voorbij De Quant als Verriest slalomde maar zelf besloot op het been van de Brugse doelman in plaats van De Vrindt te bedienen. Een lokaal doelpunt zou alleszins verdiend geweest zijn vooral omdat Lokeren zich echt inspande om het spel te maken terwijl de bezoekers duidelijk op een gelijkspel aanstuurden. Om de haverklap werd de bal rondgespeeld in eigen gele deren om het ritme te druk ken. Maar er stak wel vaart in de bezoekende tegenstoten waarbij de afwerking even wel niet in verhouding stond. Tenzij na 70' toen Corthouts rond Verschueren draaide en Gardin in de vlucht binnenknalde. Een nummertje van De Vrindt zorgde 10' later evenwel voor opluchting want Lokeren stond op dat ogenblik im mers dicht bij een neder laag. In het middenveld was na de rust immers alleen nog Verheyen overgebleven om een vuist te maken want Thielemans deemsterde ge leidelijk weg en Puis moest steeds meer aandacht be steden aan de linkerflank omdat Van Haecke met De Schrijver ging rondzwerven. Daarenboven was het opval lend dat Brugge Fysiek in orde is en bitter weinig balverlies leed. UITSTEKENDE DE VRINDT De konfrontatie met S.V. Brugge heeft misschien niet de verwachtingen ingelost die wel degelijk konden ge koesterd worden na de posi tieve oefenkampagne met een uitzonderlijke piek te gen de kampioenen van An- derlecht. Eens te meer werd bewezen dat geen vergelij king mogelijk is tussen vriendschappelijke wedstrij den en de harde realiteit van de kompetitie vooral wan neer er bij de tegenstander een Han Grijzenhout aan de touwtjes trekt die meerdere jaren bii Aiax in dienst was onder de supervisie van de fameuze Rinus Michels. Wel hebben een paar individuali teiten de bevestiging ge bracht van hun goede kondi- tie. En dan denken we in de eerste plaats aan Johan De Vrindt die na afloop van de wedstrijd wel verklaarde dat de grote vorm er nog niet is maar die toch zwaar drukte op de brugse defensie. Zijn krachtig schot, zijn profes sionele instelling en vooral zijn routine moeten hem toelaten om ook voor Spor ting de nodige doelpunten te scoren vooral wanneer hij wat meer steun krijgt uit de tweede lijn. Ook De Schrij ver bewees dat zijn goede prestaties in de oefenwed strijden geen toeval waren. Wel kan het spijtig genoemd worden dat zijn stugge be wakingsopdracht hem in ze kere mate belemmerden om zijn offensieve kwaliteiten, die niet gering zijn, te de monstreren. Maurice De Schrijver verkiest trouwens de rol van offensieve half- speler boven deze van flank- verdediger maar hij heeft zich enorm snel aangepast en aangezien hij «dik tevre den is dat hij erbij is» typeert wel dat hij met een voorbeel dige instelling op de gras mat verschijnt. Minder gelukkig verliep het met Verschueren die heel wat moeite had met de enorm beweeglijke Ver sluys. De prestatie van Mar cel kan nochtans niet als een geldige maatstaf geno men worden aangezien hij pas een tiental dagen terug volop kon trainen ingevolge een liesverrekking. Zijn op treden werd trouwens in de hand gewerkt door de kwet suur van Johnny Velkeneers die eveneens met een ver rekking sukkelt en het zeke re voor het onzekere nam vooral in het vooruitzicht van de wedstrijd tegen zijn gewezen club S.C. Ander- lecht. Trainer Novak verbaasde trouwens iedereen door Ver heyen achteruit te trekken wanneer verschueren eruit gehaald werd en die verras sing werd nog groter toen hij achteraf verklaarde dat René een uitstekende libero zou kunnen zijn. We kunnen nochtans moeilijk aanne men dat deze verklaring reeds de komende weken in daden zal worden omgezet ook al ging van de gewezen sterspeler van F.C. Turn hout minder stuwkracht uit dan bij vorige gelegenhe den. Tenzij in de defensieve sektor zich een spelerste kort zou manifesteren aan gezien naast Verschueren en Velkeneers ook Everaert nog niet over al zijn moge- liljkheden beschikt. Het wielertoerisme is een sterk verspreide vorm van ge zonde ontspanning en iedere week worden in de verschil lende en vele toeristenverenigingen ritten afgelegd, maar ook 'in deze vorm bestaan er schakeringen en een klub als Merelbeke WSC is op dit vlak een 'heel stuk geëvolu eerd. De leden hebben internationaal kontakt en grotere en langere trippen staan op het programma en er wordt regelmatig deelgenomen aan brevetproeven. Zo ook heb ben de gebroeders Albert en Robert De Wolf uit Zele en Mare Clement van Kalken, samen met nog 18 ploegmaats van WSC Merelbeke deelgenomen aan 'het klimbrevet ..Randonnée des Cols Pyrenéens" of RCP. Deze proef is ontstaan in 1946 en wordt sinds 1948 om de twee jaar ingericht door de Cyclo Club Béarnais van Pau. Het par cours gaat over de hoogste toppen van de Pyreneeën als de Aubisque, Soulor, Tourmalet, Aspin en Peyresounde of een rit van 196 km van Pau naar Luchon met een hoogte verschil tijdens de 70 km. klimmen van 8 tot 9%. Dit jaar. ging de rit door in archi slechte weersomstandigheden, hetgeen wil zeggen een koude temperatuur op de topper en mist tijdens de afdalingen. Het spreekt dan ook voor de inzet, de strijdlust en het uithoudingsvermogen van Robert De Wolf dat ze deze proef tot een goed einde brachten en tot dc 12 gelukkigen van Merelbeke behoorden Albert De Wolf deed het goed op dc- Aubisque maar moest op de Tourmalet begeven, zijn prestatie rs er niet minder verdienstelijk om en de moed om zulke proeven aan te vatten spreekt voor zichzelf en strekt deze echte amateurs tot eer. BENO Dit zijn de mannen die de Pyreneeën beklommen v.l.n.r. Albert De Wolf. Mare Clement en Robert De Wolf. Ondanks de kermis togen vorige week toch nog verscheidene Overmeerse atleten naar Uitbergen om er deel te nemen aan de veldloop op het Slot aldaar. Bij de meisjes was het er echt Over mere boven want van de 6 wedstrijden werden er vier gewonnen door een Overmeerse loopster. Bij de allerkleinsten kwam Mia D'Hooghe als vierde aan. De eerste Overmeerse overwinning van de dag kwam van Ingrid Verstraeten bij de pupillen '64. De dichtste ereplaats was voor Patricia D'Hooghe. Lieve Verhofstadt en Christine Tackaert ein digden als vierde en zesde. Marleen De Backer zorgde ervoor dat de Overmeerse supporters voor een tweede keer konden juichen. Carine Bauwens bezette de tweede en Lieve Maes de der de plaats terwijl Martine D'Hooghe als vijfde eindigde. Bij de miniemen '62 was het nog maals Christine Buyle die won voor haar zusje Martine. In de reeks '61 ging het iets minder goed met respectievelijk Carina Buyle, Kathleen Haentjens, Erna Hekman en Carine Roels op de vijfde tot en met de achtste plaats. Dorothy Meulewaeter maakte het Overmeerse succes bij de meis jes compleet door de wedstrijd der kadetten te winnen. De vier de tot en met de negende plaats waren voor Paola Van de Sijpe, Setokliefhebbersverbond t'Beker der stad Aalst" enN eerste speeldag van de „Beker der Stad Aalst", tomooi dat ta.door het liefhebbersverbond „SETOK" wordt georganizeerd is ■de*en meevaller geworden voor FC Cammu Hofstade, SK Drie- relden en Jaca die een korf doelpunten scoorden. Men kan dus _J een eerste balans opmaken en stellen dat Stabyl, D N. Haaltert m Piffboys gewipt zijn. Hetzelfde lot zal ook wel beschoren zijn in Heizijde, dat door een andere nieuwkomer FC Sport werd 'Hopt, en voor Stylor dat een 0-3 achterstand nog moeilijk zal inen goedmaken. De eerste ronde is ook niet zo gunstig ge- 'eest voor Blauw-wit, ploeg waar men opnieuw „veel in zag", it op eigen veld slechts drawde tegen Den Broek, terwijjl de "ferlaag van FC Moerstraat bij FC Cup (vroeger BMW) op een rassing lijkt. St.-Anna kreeg de punten cadeau van Sportiva, RD Denderleeuw zal zich bij Mally Shoe niet aan een neder- ia9 verwacht hebben. FC Cup liet zijn tegenstander na amper gen kwartier al tegen een 2-0 stand opkijken met doelpunten van perman en De Bruyn, De tweede speolhelft verliep bepaald in tiet voordeel van FC Moerstraat dat milderde langs Puttemans. ftls de bezoekers van het ruim verdiende gelijkspel werden ge- E°uden dan was dit 'in hoofdzaak te danken aan de nieuwe FC -•htlUP doe,man Van der Weeën die niet te vermurwen was. Res- datL^ern moc^' kij Intercom slechts in de ultieme minuut om de /-ik-H-,nnin"oa' 'uic^en- £°n 9°ed aanpakkende bezoekende ploeg, Fe van meet af aan een paar snelle akties opzette had al suk- tes in de 10e min. De auteur van het openingspunt noemde Van passenhove Intercom herstelde niet alleen het evenwicht doch prgde langs De Keyser voor de gelijkmaker. Toen eenieder zich 3 Pjf61 een 9elijkspel had verzoend scoorde Van der Stockt in de IMtreme seconden het winnende doelpunt. Voor Intercom wordt tg nu moeilijk om zich te kwalificeren. Lebbeke stond bij St 5 Pjodergem gedurende geruime tijd met de kleinste winstmarge, yank zij een voltreffer van Verhulst die een persoonlijke inspan- zegevierend afrondde. Pas in de 90e min. nam Heyvaert twijfel weg. Nu zaterdag worden de terugwedstrijden ge- ld, die ook J. Welle, Parking, Honda en O.C Aalst normaal de volgende ronde moeten brengen. uitslagen - Leeuwerik 0-1 Cup - F.C Moerstraat 2-1 ercom - Ressegem 1-2 Haaltent 1 SK Drievelden 1-8 Honda 3-4 mmu - Stabyl 9-0 eizijde - 'F.C. Spont 0-4 achester - Bevegem 2-2 rtiva - St.-Anna 0-2 (ff) lauwwit - Den Broek 1-1 Stylor - O.C. Aalst 0-3 Groenwit - J. Welle 1-3 Jaca - Pipp boys 6-1 M Shoe - RD Dender! 3-2 St.-Anna (6) - Parking 1-2 Mylbeek - Alno 2-0 E. Welle - Ploeg 2 naam n. mede- 0-2 St Iddergem - Lebbeke Viel het nationaal kampioenschap hoogspringen tegen voor de Zeelse Anne-Marie de Waele, reeds voor de wedstrijd hoefde ze zich geen zorgen meer te maken over het verlies van een selek- tie. Op dezelfde dag ging immers in het Zuidelijk deel van Frank rijk een ontmoeting door tegen enkele van de beste Europese dametjes in de vijfkamp. Ik ben heel wat meer tevreden over een meerkampselektie in dc A-ploeg dan om deze voor het hoogspringen alleen wist Anne- mie ons toe te vertrouwen. In Bugeat werd alleen verwacht dat het persoonlijk rekord zou bena derd of zo mogelijk wat verbe terd worden. Een autobusreis van veertien uur was trouwens niet van aard om sensationele dingen te verwachten. De openingsproef was dat nochtans. Nadat gedu rende lange maanden het persoon lijk rekord 100 m horden werd verbeterd van 15"8 naar 15"6 - een ogenschijnlijk moei zame weg - werd de theorie van haar trainer bevestigd die 0"3 tot 0"4 verbe tering verwachtte. Hij oordeelde immers dat een kleine verbetering op de horden onmiddellijk met J0 mocht vermenigvuldigd worden. De klok wees 15"2. Maar al het boni ging verloren met een mid delmatige 1m64 in het hoog springen, en archi-slechte verrich tingen met de kogel (8m62) en in het verspringen '(4m80). Zoals dat in een meerkamp gebruikelijk is werden de cijfers erbij gehaald en de som wees uit dat 28 "2 no dig waren om het provinciaal re kord te halen. Op het eerste zicht een onmogelijke opgave om dat de Zeelse gewoonlijk 29"4 loopt. Maar de bocht was biezon- der goed en in de rechte lijn dreef alles op wilskracht: 28"2. Pas een half uur later bracht Rosika Verberckt, de kapitein van de ploeg het heuglijk flieirws om dat AnneJMarie er niet eens naar geïnformeerd had daar de tijd te ver verwijderd leek De dag na de terugkeer deed de veelzijdige hoogspringster een test over 200 m. horden, meteen haar persoon lijk rekord verbeterend van 32"2 naar 30"6 of een tiende keer dit jaar een rekord van Vlierzele. Op dezelfde Heyselmeeting was André Hendriakx van de partij met 13m10 'hinkstap en Mare de Rick met een overwinning op de 110 m horden In 15"3. In Vlier zele - tijdens de avondmeeting liep vooral Eric Gijselinck in de kijker. Zijn 3'50"9 moeten hem aardig wat zelfvertrouwen hebben doen winnen na de 'inzinking die volgde op een te 'harde Roelants- training. Kadet de Neve en junior De Leeuw konden zich onder scheiden over de pisteronde. Lud- wig Dacus won het hoogspringen kadetten met 1m53 terwijl hoop gevende prestaties werden geno teerd voor Gilbert Maesschalok in de 10.000 m en voor Cyriel van Wesemael die over een paar we ken ruim de 40 m hoopt te over treffen met de hamer. De zater dagse damesmeeting in hetzelfde Putbosstadion was enkel goed om de plaatselijke zwakte eens dik te onderstrepen De grote meer derheid stuurt de kat en bij de jongeren is de balans biezonder pover te noemen. De inzet was nochtans hoopgevend geweest. Nadat ze zich had rechtgezet om wille van een losse startblok (val se start) bleef de Waele zitten bij de echte beurt om dan toch nog 15"4 te halen zodat de 15"2 uit Frankrijk duidelijk werden be vestigd. Alle sprinsterS" waren thuisgebleven Mireille Clement haalde een regelmatige serie met de diskus bekroond met 30m36. Waar kadet Meulewater duidelijk aanleg heeft in de meerkamp viel scholier Lammens op doordat ze alles als een lachertje opnam, nu niet bepaald de beste ingesteld heid voor betere prestaties. De Jongens deden het dan zondag een stuk beter in de provinciale kampioenschappen. André Hen- driokx begon de show met een degelijke 40"7 over de 300 m horden, op een ogenblik dat hij nochtans niet terdege voorbereid was voor deze proef. Hetzelfde kan itrouwens gezegd worden van zijn hlnkstap9pror>g waarin zijn flink verbeterde stap en een reeks van 13.10, 13.14, 13.10, 13.12 en 13.16 m indrukwekkend was. Té regelmatig eigenlijk zo dat eerstdaags een uitschieter moet volgen. Mare de Riok won het verspringen maar geraakte op de zevende horde uit evenwicht, sukkelde op al de volgende zo dat hier de dubbelslag niet waar werd Frans de Neve liet een goe de indruk bij zijn 200 m-overwin- ning. De scholierenaflossing zou trouwens duidelijk winnen, steu nend op de genoemde elementen. Pieters en Goddaert duldden geen tegenstand (800 en 1500 m ka detten). JMV Gerda Heirman. Anette De Meyer, Catharioa Verhofstadt, Martine Verherbrugghen en Christina Ver hofstadt. Bij de kleinste jongens liet Frank Meulewaeter zich als 3e opteke nen. Patrick De Veirman en Luc De Backer waren achtste en ne gende. en de kleine Dirk De Veir man vijftiende. Bij de pupillen '64 was het een Overmerenaar die won, namelijk Wiily 'Baeyens Guy Buyle sleepte de dichtste ereplaats 'in de wacht, Fifip De Gelder en Filip Buyle waren vierde en vijfde. Guy Ser geant zevende. Christiaan Tackaert negende en Johnny Rasschaert 10e. Eric Sichien was de enige Over meerse vertegenwoordiger bij de pupillen '63. Hij deed het met succes wat hij moest enkel het meesterschap van d§, gekende Gillis aanvaarden. In de reeks '62 deed Patrick Van de Sijpe het al heel wat beter dan vorige keer te Oordegem. Hij legde beslag op de vierde plaats. Na hem werden René De Lausnay en Serge Beckers negende en tiende. De miniemen '61 eindigden op normale plaatsen namelijk Dany Van der Stricht zesde. Dany Oos- terlinck zevende en Franky Van Hee achtste. Dany Buyle moest weer tijdens de laatste ronde zijn drie mede vluchters laten gaan en eindigde op een normale vierde plaats. Veteraan Cyriel Oosterlinck liep een goede wedstrijd en eindigde ais achtste, terwijl nieuweling Jo zef Meuleman het verre van slecht deed en elfde werd. Op dezelfde dag werden In het Osbroekstadion te Aalst de pro vinciale kampioenschappen kadet ten en schoiieren jongens gehou den. iScholier Ronny Oosterlinck werd tweede in zijn reeks 800 m met een mooie chrono van 2.07.2. De kogel wierp hij 8.65 m ver. Herwig Van de Velde geraakte tweemaal in finale. In het kogel stoten werd hij zevende met 9.72 m en in de 400 m kwam hij mooi 5e aan in een zeer goede tijd van 58.0. Kadet Luc Van Pottelberghe liet zich opmerken door een zeer goe de vierde plaats in het kogelsto ten met een worp van 10,13 m, waarmee hij zijn persoonlijk re kord verbeterde met 0.41 m. Rudy Goossens wierp de kogel 9,69 m ver en werd zo zevende. Zijn discus kwam 27,59 m voorbij de cirkel terecht, wat hem als vijfde deed klasseren. Hij hoopt hiermee naar de Belgische kam pioenschappen te mogen gaan. Eerstejaarssennior Antoine Van der Heyden eindigde eenenveertigste van achtenzeventig deelnemers in de halve maraton te Hekelgem. Op zaterdag 17 augustus organi seerde Vlierzele Sportief een drie kamp voor kadetten meisjes. Dorothy Meulewaeter won haar reeks van de hectometer in 13.5. Ze wierp de kogel 7.96 ver en sprong 1,40 m hoog. In de eind stand werd ze 5e met 1579 p. Gerda Heirman eindigde 16e met 1272 p (spurt 14.4kogel 6.60 hoog 1.30). Martine Verherbru- ghen achtiiende met 1149 pun ten (14.1; 7.08; 1.15). en Chris tina Verhofstadt 22e met 1030 p. (16.0; 7,92; 1,20). Tijdens dezelfde meeting liep Ma ria De Schoenmaeker de honderd meter in 13.4 en de 200 m in 28.3. Martine Maes deed 18.1 over de 100 m horden en 28.4 over de 200 m. Op dinsdag 13 augustus tenslotte trokken vier jongens kadetten naar het Puttebosstadion te VHe- zele. Dany Buyle kwam uit in een zeer sterke reeks van de 400 m. Met een voor hem matige tijd van 59.9 werd hij vijfde. In een an dere serie kwam Martin Meganck als derde aan in 64.6, waarmee hij zijn persoonlijk record ver beterde met 3.5 sec. Luc Van Pottelberghe was de beste Over merenaar in het hoogspringen. Zijn sprong van 1,45 m was goed voor een vierde plaats. Rudy Goossens sprong 1,40 m boog en werd zo zesde. Dany Buyle werd als negende geklasseerd met 1,30 m. In het kogelstoten waren de der de en vierde plaats voor Rudy Goossens en Luc Van Pottel berghe met resp. 9.86 en 9,72 m. Martin Meganck deed het ook niet slecht. Zijn 6,49 m verre worp bracht hem een 11e plaats op. Dany Buyle werd ook opgesteld in de 4 x 100-ploeg van VS. die won in 48.8. Senior Maria De Schoenmaeker liep de 100 m in 13.5 tijdens dezelfde meeting, en kwam zo als 4e aan. De jongste weken zijn opnieuw een paar Aalsterse atleten in dekijker geklommen en dan inzonderheid Eddy Caudron die tijdens de achtkamp te Aalst zijn persoonlijk rekord verbeterde en tevens het klubrekord scherper stelde. Hij totalizeerde 3989 punten of 56 punten meer dan 14 dagen tevoren. Voor de eerste achtkamp van Mare Schelfhout liep het niet mis. Hij eigende zioh een tweede plaats toe met 3537 punten. Bij de pupillen drïekamp schitterde Stefaan Van der Stichelen met 1998 punten en een nieuw rekord hoogsprin gen 1,26 m. Hij won de 100 m. met de wind als tegenstan der in 14"9, en het kogeistoten (6,54 m zodat hij het ganse seizoen ongeklopt bleef. Iemand die gedurende dit seizoen vriend en tegenstander domineert noemt Johan De Saedeleer. Hij won eens te meer alle proeven van een driekamp miniemen. Zijn pres taties 100 m. in 13"; hoogspringen: 1,35 m. en kogel stoten 7,80 m. Bij de dames scheerden de miniemen Ria De Boeck en Claudine Mortier hoge toppen, terwijl Regine Van Nuffel een mooie tijd 27"8 verwezenlijkte over de 200 m. Voor haar eerste officiële wedstrijd deed L. Steenhout het goed (29"6) over de 200 m. Bij de scholieren lieten de gezusters De Bruyn cfie hun persoonlijke rekords scherper stelden een beste indruk over de 100 en de 200 m. (12"9 en 13"2) (27"6 en 28"6).

De Voorpost | 1974 | | pagina 19