i ™wej! U EUGDKLUB JEUGDklub sjaloom twee jaar jong 1i volt 71 wielewaal aalst tuf-tuf AALST jome ocarina aalst dido AALST nprB"^ II Mfe \/tj MARIE-ROSE BAEYENS: EUREKAKONINGIN '74 Aalst MOTIE RAAD DERDE LEEFTIJD De Voorpost - 23-6-74 - 7 Planning weekend van 24 en 25 augustus: Zaterdag: gewone instuif vanaf 19 uur. Er is ook gelegenheid tot oing pongen vanaf 19 uur. Zondag: Te 10.30 uur: volley- jalwedstrijd tegen Kreja (terrein Tuf Tuf). Te 14.30 uur: verbroe- jeringsvoetbalwedstrijd tegen Tien-Twen (Ninove) terrein: Im- merzeeldreef. Instuif vanaf 19 uur. Op woensdag 21 augustus: trai ning basket vanaf 19.30 uur. Op vrijdag 23 augustus: training voetbal te Lede. Bijeenkomst te 19.30 uur aan den Tuf. Ken jij den Tuf? Neen? Schande Kom eens langs! terdag 24 augustus: Wij star- Gijzegem-kermis met ons lariijks bal in zaal «Nieuwe Uil». ,anvang 19 30 uur. ledereen is ran harte welkom. Onze disco- **- >ar staat klaar om u een gezellige ivond te bezorgen. ~!ondag 25 augustus: Instuif, /ensen die geïnteresseerd zijn n onze klub, kunnen zondagna- liddag gerust eens binnen ko- ien. Ons lokaal staat voor ie dereen open vanaf 14 uur. Dinsdag 27 augustus: Dries- kermis: Zoals elk jaar staat Jome met een bier-tent op «den Dries». Wij hopen dat het een zonnige dag mag zijn. Dan kunnen wij een goed werk verrichten door de dorstigen te laven, wij kunnen te vens de hongerigen spijzen met een belegd broodje of met een hot-dog. En dit alles voor een schappelijk prijsje. Op 31 augustus GROOT KAMP VUUR. Een avond vol romantiek en proppensvol verrassingen! OLTFEESTEN tf)p zaterdag 24, en zondag '*5 augustus viert jeugdklub '1 Volt zijn derde verjaar- lagsfeest, met een interes sant programma. Zaterdag 24 augustus te 14 jur is er een voetbalmatch op iet terrein van FC Wieze te len de vedetten van het bier- Het belooft een span- lende en prettige wedstrijd te irden. Supporters, allen op >st. Dezelfde dag te 20 uur rordt het nieuwe klublokaal in de Schroverstraat nr. 45, fideel ingewijd en geopend, zoals gebruikelijk met een :eptie in gebruik genomen, 'aarna is er ook dansgele- mheid. Tevens is er een dopende tentoonstelling de atelierclub in de 'eetzaal van de Volt. Zondag 25 augustus wordt er te 15 uur gestart met een grote Tienernamiddag met de D.J.'s Chris Abelton, Jack Flash en Mike Pollens. Ook op die dag blijft de tentoon stelling voor het publiek open. Dus iedereen naar de 3de Coltfeesten. Het nieuwe lokaal blijft verder geopend op volgende dagen: woensdagen vanaf 18.30 tot 22 uur, zaterdagen vanaf 18 tot 22 uur en zondagen vanaf 15 tot 22 uur. Het nieuwe bestuur ziet er uit als volgt: Voorzitter: Jozef Vermoesen; ondervoorzitter: Guido Van Steen; Penning meester: Godelieve Saeys; Secretarissen: Frangois Le degen en Eddy Goffin. Wij wensen de VOLTERS van Wieze veel sukses met hun nieuw lokaal! J ■rrijdag 23 oogst: rustige instuif. Katerdag 24 oogst: sportna- ^riddag en rustige instuif tot mid dernacht, iondag 25 oogst: normale in- jtuifuren en mogelijkheid om uit Jjissen te gaan voor een ganse «alaandag 2 september: verga art om 20 uur de sociale aktie- 'jjroep en op woensdag 4 sep tember vergaderen beheerraad, animatiepioeg en alle leden om trent de sfeer van gemengde ontmoeting in het jeugdhuis Vrijdag 6 september is er DJ- vergadering en op 29 september wordt het begin van het nieuwe klubjaar gevierd. De Engelse folkgroep «Pigsty-hill-light- orchestra» komt de avond versie- 'RUIMAKT1E WELLEMEER- |EN finds de Wellemeersen be- sigd werden door de inplanting in een breekwerf voor huis- en Justrieafval en dit blijkbaar en- :el kon tegengehouden worden foor een petitie en protestaktie vaarin VTB-ATB en wielewaal |e hoofdrol speelden is dit enig natuurgebied weer in de jeethoek geraakt. Van over- "dswege werd nog niets on- ïrnomen om de talrijke natuur- 'hendingen tegen te gaan Be- vens jacht en stroperij verrij- in in de omgeving weekend- 'T>lijven en wordt her en der Jilnis gestort. Onder impuls van Hr. W., Van der Meulen, Wiele- Jiallid en liefhebber van de Wel- peersen werd intussen met Menden een der sluikstorten uit e Wellemeersen gehaald en aar een met de gemeentedien- ten afgesproken ophaalplaats pbracht. lopelijk zal geen tweede groot- cheepse protestaktie nodig zijn fri de overheid er toe te bewe en dit gebied van verdere na- lurschending te vrijwaren jjRFPUTTEN TE BERLARE pussen neemt de Wielewaal »l aan de aktie voor het be- )ud van dit uniek brokje natuur- Ibied. Samen met Raldes en Jumie vzw» werd een uitvoerig ~~Tt samengesteld. J-ANTEN WERKGROEP "pnds enkele maanden starte de fielewaaiafdeling Denderland fet een plantenwerkgroep Om dat de meeste geïnteresseerde leden nog onervaren zijn in het determineren van planten wordt in 1974 een soort studiejaar ge organiseerd Maandelijks zal hiertoe te Mere in het Blauwbos bijeengekomen worden. De stu diedagen gaan normaal elke 3e zondag van de maand door, af spraak om 8 uur aan de spoor wegbrug in het Blauwbos te Me re. (op weg van Mere naar Aai- gem) AKTIVITEITEN Zondag 1 september, bustrip naar Zeeland. Bezoek aan de In lagen en andere rijke vogelge- bieden van Schouwen- Duiveland in Zeeland. Massa's steltlopers en andere kustvogels gegarandeerd! Vertrek om 7.30 uur aan het station. Inschrij vingsgeld 200 fr vooraf te beta len bij N De Meester, Door nstraat 109 te Aalst. Zondag 15 september, Haller- bos. Een paddestoelentocht doorheen het mooie Hallerbos. Voor deze interessante voormid dagwandeling wordt om 9 uur af gesproken aan de VTB - toren, (gemakkelijk te vinden via bord jes). De wielewaaljongeren organize- ren verder op 8 september een voormiddagexcursie naar het Kravaalbos en op zondag 15 sep tember naar de omgeving van Uitbergen. Telkens wordt afge sproken aan het station te Aalst waar respektievelijk om 8.30 en om 8 uur per fiets vertrokken wordt. Dat een jeugdklub het twee jaar volhoudt, is op zichzelf niet zo'n wereldschokkend nieuws. Dat ze twee jaar aktief werkt, gebeurt echter niet zo dikwijls. Dit laatste is nochtans het geval met de Baasroodse jeugdklub Sjaloom. Met enkele mensen die bij de stichting van de jeugdklub betrokken wa ren gingen wij even praten. ONTSTAAN In 1970 groeide de idee een jeugdklub te stichten in Baas rode. Gedurende ongeveer twee jaar werd uitgekeken naar een geschikt lokaal, tot in de zomervakantie 1972 begon nen werd het oud vervallen krot in de tuin van Scaldis om te bouwen tot een volwaardig clublokaal. Dat daar hard wer ken aan te pas kwam hoeft nauwelijks een betoog. Toch vertelden de stichters van Sja loom ons dat het de mooiste vakantie geweest is die ze ooit beleefden. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat werd er gesjouwd en getimmerd. Men had zich immers voorgenomen op 10 september van wal te steken. In die korte tijdspanne van 2 maand kreeg het verval len lokaal een nieuwe vloer, een nieuwe toog, nieuwe tafels en stoelen en noem maar op. Kortom, van het vroegere lo kaal bleef nog slechts de ruw bouw over. Dat eraan het uitzicht van de klub heel wat veranderd is, bewijst deze foto. (rp) Zoals gepland werd de nieuwe jeugdklub geopend op 10 sep tember. Deze opening ging gepaard met een receptie waarop alle medewerkers aanwezig waren. Tijdens de kermisdagen werden de deu ren van Sjaloom voor het groot publiek opengesteld. Het werd een onverwacht sukses. Een maal de drempelvrees over wonnen lieten tal van jongeren zich inschrijven als lid van Sja loom. GROEI EN BLOEI Het groot aantal leden dankt de jeugdklub hoofdzakelijk aan de fantastische aktiviteiten. Een greep uit het programma van de voorbije twee jaren zal ee nieder overtuigen. Er werden debatavonden ge organiseerd met o.m. «Teder heid» door Wim Tuyls, «Ar moede in België» door Piet Pi- ryns, «Derde Wereld en Ango la» door Roel De Smet «He dendaagse muziek» door M. Maes. Ongeveer elke maand pro grammeerde Sjaloom een film: «Charlie Brown», «Tristana», «Domicile conjugale», «Vam pieren op het bal», «Easy Ri der» enz. Ook kleinkunst werd niet ver geten. Zo traden o.m. op: Jan Buyst, Rum, Jan De Wilde, Lamp en Lazerus, De Snaar en Willem Vermandere. Talrijke kwis- en spelavonden werden op touw gezet, ver broedering met andere jeugd- klubs en met de gepensio neerden (naar men ons ver telde beleefde men hier het meest plezier aan). Als voornaamste aktiviteiten van Sjaloom mogen we ver melden: de jaarlijkse kleinkun- stavond, het optreden van «De De voorzitter van de beheerraad Jef De Coninck zorgde voor deze schets, waarop de jeugdklub terecht fier Is. (rp) nieuwe Generatie» (de Vlaamse Up with People), en de milieutocht naar het Broek welke tot gevolg had het ont staan van de Baasroodse mi lieuwerkgroep. Verder woonde de jeugdklub toneel-, ballet- en muziekop- voeringen bij. Een overzicht geven van het volledige pro gramma van de voorbije twee jaar is onbegonnen werk: voor hetgeen we hierboven opge somd hebben verdient de jeugdklub al een hartelijk profi ciat. VIERING En nog staat men niet stil. Nu het vakantieperiode is en ie dereen aan rust denkt, werken de mensen van Sjaloom door. Ze bereiken namelijk de «Sjaloom-twee-jaar-jong- feesten» voor. Op zaterdag 24 en zondag 25 voor de ambiance wist te zorgen. Omstreeks 24 uur werd dan de dansvloer ontruimd en trachtte de moderator de tien kandidaten die dit jaar om het koninginnenkroontje zouden dingen, erheen te krijgen. Een appelsienen- en bananen- dans, waarbij met de handjes op de Zaterdag jl. kenden de jaarlijkse Eurekafeesten te Erembodegem hun hoogtepunt met de verkiezing van de Eurekakoningin. Voor wie het allemaal niet zo duidelijk is en zich afvraagt waarom we nu ineens na een bloemenfee, en een hopprins ook een Eurekakonjpging nodig hebben willen we even het verduidelijken. Eurkea is een van de twintig jeugd huizen uit het Aalsterse, die net als zovele andere jeugdhuizen die het vijfde verjaardagskaarsje pas uit bliezen denken aan veranderin gen, nieuwe gebouwen, uitbreidin gen... Daarom werden verleden jaar voor de eerste maal de Eure kafeesten ingericht met als groot ste attraktie de verkiezing van de Eurekakoningin tijdens een show avond. Intussen is er een jaartje overgegaan en mocht het mooie kind dat net haar koninginne- kroontje aflegde, buiten, enkele lin ten doorknippen ook op sportmani festaties het startschot geven en een stel kussen van de overwin naars inkasseren. Terwijl zij hier mee haar handen vol had stonden de jongens van Eureka bepaald ook niet stil. Het jeugdhuis ver huisde naar een oude hoeve die ze momenteel aan het opknappen zijn. Waar de nog resterende fond sen voor deze inrichting vandaan moesten komen was na het sukses van de Eurekafeesten verleden jaar geen probleem meer. Ze wa ren alleen dit jaar een beetje groot ser, van donderdag tot zondag mocht je praktisch van een non- stopprogramma spreken. Voor elk wat wils, variërend van heuse catchwedstrijden met internatio nale vedetten op de affiche tot een doodbrave kindernamiddag Voor dit alles werd voor het jeugdhuis, op de plaats waar men volgend jaar een volley- en basketveld hoopt in te planten, een reuzetent neergedropt. Zaterdag klopte echter wel de an dere feestdagen, niet alleen zat de ruime tent proppensvol maar ook in de instuif van het jeugdhuis en de bodega bleef geen plaatsje onbe zet. In de vooravond werd er op de schijfjes van de disco-bar lustig gedanst terwijl later een puik orkest rug en de vruchten respektievelijk tussen voorhoofd en mond op ver schillende wijsjes moest worden gehuppeld, volstonden om de eer ste punten van de schifting toe te kennen. Na het tot ploffenstoe op blazen van een ballonnetje dien den zeven kandidaten ietwat ont goocheld de dansvloer te verlaten. Maripool (20), Mariroos (16) en Gi- zella (16) bleven nu nog over en werden op het podium geroepen. Het beantwoorden van een zestal vragen omjrent het klubleven zou nu uitmaken wie het kroontje mocht opzetten. Mariroos Bayens uit Erembodegem bleek het knap ste op de hoogte te zijn en werd meteen de uitverkorene. Mariroos en haar beide hofdames konden met een stralend gezichtje en de handen vol prachtige geschenken (de champagnefes inkluis) het po dium veriaten. Na een laatste op treden van Yvan Heylen voor wie het overgrote deel van het publiek gekomen was werd met The Fla mingo's nog wat nagefeest. LIEVEN n De h. Vanhabost en de tien Eurekakoningin-kandidates.(jm) JAZZFESTIVAL 7 SEPT. Jeugdklubs die in groep (van mi nimum 20 pers.) komen en vooraf hun kaarten bestellen krij gen de eerste consumatie gratis. Inlichtingen 052*21.66 87 De Raad van de Derde Leeftijd bood tijdens de jongste zitting van de gemeenteraad een motie aan en vroeg daaromtrent steun bij de raadsleden. Samengevat kwam die motie hierop neer: vastgesteld wordt dat er een niet- evenredige opvoering van de huishuurprijzen wordt ge hanteerd bij aanpassing van de pensioenen aan het in dexcijfer. De Raad van de Derde Leeftijd vraagt daarom de gemeenteraad steun teneinde de nodige tussenkomsten te bekomen om een einde te stellen aan de terugslag die bescheiden inkomens ondergaan bij voornoemde werk wijze. In de praktijk zou dit er op neerkomen dat men van hogerhand een blokkering van de huurprijzen verkrijgt. Raadslid Monsieur wou weten of het schepenkollege dat ook voor de stadswoningen wou toepassen. Op dit ogen blik niet terzake, antwoordde iemand, hoewel wij dat na tuurlijk willen. AH Halfweg de honderd kilometer van de Bornemse dodentocht lag het verlossende Aalst. Wat is er nu zaliger na urenlang stappen en marsjeren dan op het vroege morgenuur een koud voetbad te nemen?(lb) augustus viert men het tweeja rig bestaan van Sjaloom. Aan de hand van het programma kan nu reeds voorspeld wor den dat deze viering een onge kend sukses tegemoet gaat. Op zaterdag 24 augustus start men reeds van in de vroege namiddag. Om 13 uur vertrekken de eer ste deelnemers aan de fiets- rally welke ^aasrode door kruist. Voor deze fietsrally kan men inschrijven bij Frangois Doorns, Kerkstraat 37, en dit tot 19 augustus. Naast tal van waardevolle prij zen kan men met deze fiets rally als eerste prijs een dames- of herenfiets winnen. Om 18 uur heeft in de jeugd klub een receptie plaats waar alle leden, de ouders van de leden en alle medewerkers op uitgenodigd worden, 's Avonds om 20 uur rendez-vous in zaal Scaldis op de super-knal-T- Dansant met discobar Tone. In de jeugdklub zelf is die za terdag een doorlopende klank en diamontage over de voor bije twee jaar te beluisteren en te bezichtigen. Wij hebben de montage gezien. Ze is groots. Op zondag 25 augustus start om 13 uur een volleybaltornooi tussende jeugdklubs uit de omgeving. Als prijzen vermel den we hier: een volleybal, een bak bier en tal van bekers. Om 14 uur worden de Baas roodse kinderen in de jeugd klub vergast op een gratis pop penspel. 's Avonds vanaf 19 uur staan de deuren van Sjaloom open voor idereen. Men kan er een babbeltje slaan en gezellig een pintje drinken. De dansliefheb bers kunnen de dansvloer eens proberen. Als men het programma over- schouwt komt men ongetwij feld tot het besluit dat het wer kelijk de moeite loont één van deze twee dagen een bezoek te brengen aan Sjaloom. Deze mensen hebben het verdiend. Twee jaar belangloze inzet moet beloond worden door een overvloed van volk. JEF DE CONINCK Tot slot wensen we nog even terug te gaan tot het prille be gin: de opening van jeugdklub Sjaloom te Baasrode, toen de voorzitter van de beheerraad, Jef De Coninck, volgende woorden sprak: «Het waren voor mij aange name ervaringen: de kennis making met de jeugd en de mensen van de beheerraad die het oprichten van Sjaloom mo gelijk maakten. De beheerraad heeft verantwoordelijkheden op zich genomen, mede op aandringen van de jeugdraad en wij durven de overtuiging uitspreken dat zij die zullen waar maken. Het is de waar borg voor de verdere uitbouw van de jeugdklub: wij moeten hun erkentelijk zijn omdat zij nog iets meer doen dan be zorgd zijn. Er is nog een andere jeugd dan die welke dagelijks tot ons komt langs de komunikatieme- dia, waardoor we een scheef getrokken beeld krijgen van die jeugd. Velen laten zich hier door zodanig beïnvloeden dat er in hun gedachten niets an ders meer is dan seks, drugs en jeugd die de Jezusfiguur degradeerde tot idool. De jonge leden van Sjaloom heb ben bewezen positief in de maatschappij te staan. Zij ver dienen ons vertrouwen. Wij kunnen alleen de wens uit spreken dat de jeugdklub zich verder zal ontplloien: schone jonge mensen in een fraai lo kaal. Wij danken allen hier aanwezig en vooral de ouders om de emotie die zij doen ontstaan bij het overschouwen van dat stukje schoon in jeugdklub Sja loom die ik open verklaar. ROBERT PEETERS

De Voorpost | 1974 | | pagina 7