Weekblad van Dender - Durme - en Seheldestreek Wie wordt vbriihide buemenfee? TRAGISCHE BRAND TE AAISl IALST Maurice MARTENS SPORT ZWART OP WIT De Voorpost EEN UITGAVE VAN DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A. DECUYPER - ROBBERECHT pvba Verantwoordelijke uitgever: A. DECUYPER PR. 115692(DeCuyper) (Bureau: Pontstraat 64 - Aalst 053/70.41.19 Jaarabonnement 750 F Halfjaar 375 F Trimester 190 F EDITIE AALST Voor al uw sportartikelen, wendt U tot het huis Koolstraat 48 Tel. 053-215697 9300 AALST Gespecialiseerd in alle gekende merken inzake tennis, voetoal basket, zwemmen enz Jet heeft iets van een sprookje. Er waren eens Zes bloemenkinders tan zaterdagavond het feestrijdperk in. Inzet, het bloemenfeek- >ontje '74 en de daaraan verbonden toch wel begerenswaardige titel. |et belooft een spannend zij-aan-zij gevecht te worden. Want al geeft ene snoet zichzelf niet zoveel kans als haar vijf medekandidaten, jens dromen ze stiekum allemaal van een sprookje dat werkelijk- ïid wordt. Wij laten de feeën alvast in alfabetische volgorde defile- kn. ildeBaes: Deze vijfentwintig- rige stroppedraagster is geen ■«bekende voor bloemen- jevertrouwden. Twee jaar ge iden defileerde, dat woord is er verantwoord want het lieve fid is in het alledaagse leven mannequin, ze te Aalst al mee //'atar de titel. Overigens kent ze w/0 klappen van de feeverkie- i//<pgen waarschijnlijk wel want roa was eerder al van de partij te febervelde, Overmere, Over- loke en Baasrode. Haar in- fwihrijving verklaart ze door reöp te wijzen welke plezante, OCBse en fijne reputatie Aalst i ar buiten de stadsgrenzen rukniet. Ook de vele waarde- nflolie prijzen die er te graaien rzjgen hebben wel enige in- 7v*ï>ed gehad. Of ze het mogelijk 'Isjht dat iemand uit Gent hier 7 kkozen wrodt en zich naar tojhoren van haar taak kwijt? :ajrfeisjes uit de omgeving heb- rgfn natuurlijk heelwat meer insen maar voor wat de uit wring betreft weet ik zeker ït ik me zou kunnen aanpas- »n. Als bloemenfee moet je, tffs als «buitenstaander», vch wel het gevoel hebben it je er bijhoort». Yolande Eliano: De Baarde- gemse jaarmarktfee is net twin tig en telefoniste van beroep. Dat laatste liegt er niet om. Als de gesmeerde bliksem pa reerde ze onze vragen. Yo lande wil én Bavertegenwoor- digen én trachten duidelijk te stellen hoe fantastisch ze Aalst wel vindt. Ze bewondert vooral de vlotte ongekomplekseerd- heid van de Aalstenaars en daar stelt ze tegenover 'dat ik zelf niet op mijn tong gevallen ben'. De Baardegemse steun en haar poging om sympatiek over te komen bij het publiek zijn haar troeven voor zaterda gavond. Mocht Yolande verko zen worden, iets waar ze zelf wel de kans toe ziet, dan zou ze deze stad naar best vermogen vertegenwoordigen, alles in het werk stellen om als bloe- mensymbool bij de meest uit eenlopende festiviteiten een handje te helpen. Claudine Verbiest: Ook geen onbekende meer vermits Claudine vorig jaar meespeel de. De vijfde plaats die ze in palmde was voor haar vol doende om het nogrpaals te wagen. Het Vossemse nichtje van Miel Puttemans oefent haar hostessberoep uit in het Hilda Baes (Ib) Myriam Boxstael (Ib) Rita Devenijns (Ib) Yolande Eliano (Ib) BAARDEGEMSE FAUBOURG-JAARMARKT WERD OPMEUW VOLTREFFER lÉrriame Boxstael: Worig %r met miniem verschil door ■>nique Buys geklopt heeft pit er de schijn van dat deze 21 ige Aalsterse laborante ortief weerwraak wil nemen. 3t radde tong en kordate ge- iren, beide waarschijnlijk op- token bij haar toneelhobby, Myriam de puntjes op de I ons op de plaats. «Ik speel ee om mee te spelen. Vorig had ik kans, nu niet. De '^gelijking gaat in het geheel op. Vorige keer kwam ik e$rieus voorbereid voor de inen, nu moet ik het in de itste week klaarstomen. Dat 'aktisch onhaalbaar. Nee, »n revanche, gewoon deel- nen omdat ik het voor ons 0^jsjt-kultuurstad, historische karnaval- en bruisende Ie- zielig vind dat men om idaten moet bedelen. Had er kunnen voor zorgen dat meisjes meedongen dan mijn kandidatuur overbo- geweest». Mocht Myriam verkozen worden, moge- leid die haar een onbedaar- lachbui ontlokt, dan wil ze eenvoudig een 'spiegel' voor Aalst. ta Devenijns: 21 lentes, ond, naaister van beroep mt Rita helemaal uit Asper gakken om een gooi naar de te riskeren. Bloemenfee stad Aalst spreekt aan, lapte ze ons, en ze wil pro- en een deel van het publiek de hand te krijgen. Als troe- wil ze daarbij haar bijbe- van mannequin uitspelen. |spunt voor haar is alleszins feit dat ze enorm graag 'op iergaat'. Dat valt gewoonlijk Aalsterse aarde. Rita 'enijns is niet aan haar sfverkiezingsstrijd toe want ,e^Ninove greep ze net naast 'doe-het-zelf' koninginneti- Sukses of niet, ze wil in de ;omst nog deelnemen aan pak andere fee-, miss- en «verkiezingen. Natuurlijk ze zich bij eventuele over timing naar behoren van haar ik kwijten. Claudine Verbiest (Ib) museum 'Midden Afrika' te Tervuren. Deze kandidate, 21 jaar, geeft zichzelf geen schijn van kans gezien het sternsys- teem bij deze wedstrijd. De helft van de stemmen door het publiek toegekend zijn immers gewoonlijk voor meisjes uit een dichtere omgeving. Als bloe menfee zou Claudine niettemin trachten Aalst, dat haar nauw aan he overalè bekend te ma ken. Rita Verhoest: De tweede Aalsterse kandidate neemt ook al deel omdat ze het plezant Rita Verhoest (Ib) vindt Bijna negentien jaar jong werkt Rita als bediende om den brode. Ze houdt van dansen, muziek beluisteren en lezen. Hoewel ze in het verleden nog nooit deelnam aan dergelijke verkiezingen weet ze van zich zelf dat ze heel erg graag op het podium staat. Een even tuele bekroning, waar ze vol gens eigen zeggen in de verste verten niet aan denkt, zou Rita gebruiken om er een pak pret tige en verrijkende ervaringen bij op te steken: mensen ont moeten, Aalst grondig leren kennen en deze stad naar bui ten dragen. ANDRE HEYVAERT over de jaarmarkt op pagina 11 en 12 (jm) TWEEENTWINTIG JARIGE JONGEMAN VINDT ER DE DOOD Omstreeks 3,30 uur donderdagmorgen jl. kwam een man hevig in paniek op de deur van de brandweerkazerne in dezelfde Vrijheidsstraat te Aalst, aankloppen, al roepend «'t brandt». De permanente wachtdienst van de 900 ging dadelijk mee naar de Vrijheidsstraat 52. Uit het huis stegen dikke rookwolken op terwijl intussen iedereen van de bewoners van het huis iedereen terug vond. Dat waren de weduwe Helena Hovelinck, haar drie zonen Carlos, Prosper en Constant en haar kleindochter Maria-Helena Van Wayenberghe. Voor persoonlijke onge lukken werd dus niet verder gevreesd. Toen de brandweer het vuur ver overmeesterd had en het huis binnendrong, vonden zij het geblakerde lijk van de tweeëntwintigjarige Eddy Van Baevegems, antenneplaat- ser van beroep, aldaar ingeschreven. De verbazing was groot, daar niemand vermoedde dat het slachtoffer zich in het huis bevond, daar hij zich er de jongste drie maanden niet meer vertoond had. Weduwe Hovelinck en de kleindochter waren reeds gaan slapen rond 21 uur. De drie broers, waarvan Prosper op het gelijkvloers slaapt, waren rond 23 uur thuisgekomen en maakten zich nog een portie frieten klaar waarna zij de gastoevoer afsloten en pas slapen gingen wanneer het frietvet al afgekoeld was. Omstreeks 3,30 uur werd Prosper wakker en sloeg het alarm, terwijl iedereen naar buiten rende. Toen de brand ver geblust werd stootte de brandweer op het lijk, dat gekneld zat tussen een stoei en een zetel en een openlig gende telefoon ernaast. Het parket van Dendermonde, geleid door onderzoeks rechter Jan Brasseur en substituut Van Waesberghe, stapten ter plaatse af, alsmede wetsdokter Lauwaert en branddeskundige Wijnendaele. De hypotese die na het deskundig onderzoek voorop ge steld werd, wees uit dat Eddy Van Baevegems die een sleutel bezat van het huis en mocht komen slapen, doch de laatste maanden niet meer opgedaagd werd, binnen gekomen was en zin in frieten kreeg, doch in slaap geval len was terwijl de keuken rondom hem vuur vatte. De keuken is volledig uitgebrand. Gisteren donderdag namiddag, ging men over tot de lijkschouwing. (hdw) Piet Theys is gestorven. Aan een hartaanval. Hij was ze venenveertig. In zijn leven deed hij zowat alles wat een joernalist kan doen. Hij deed ook veel dingen waarvan de anderen enkel maar kunnen dromen. Waarschijnlijk deed hij te veel. Iemand die op het toppunt van zijn carrière staat geeft te veel toe aan de druk van anderen om steeds maar meer en beter te presteren. Theys was een allround man. Naast zijn aktiviteiten als radioreporter hij was iemand die alles zeer relatief bleef bekijken schreef hij honderden kursiefjes, werkte hij mee aan de nieuws dienst, gaf boekjes uit samen met andere bekende Vla mingen, schreef langere werken, gaf voordrachten in heel Vlaanderen en Limburg en was hier en daar de gevierde gast op een of andere feestelijkheid. Naar wij achteraf vernamen leed hij reeds een tijd aan een hartkwaal. Mis schien daardoor werd hij gepromoveerd tot dienstchef van de literaire uitzendingen. Te laat. Zo vergaat het velen die volledig opgaan in hun beroep, die steeds meer willen bereiken. Maar zij zijn niet alleen de schuld. Het is vooral de omgeving die meer van hen eist. Uitgevers, producers, dienstchefs en nog veel meer wil len eruit halen wat mogelijk is. Hetzelfde gebeurt met mensen die een firma leiden, met anderen die in sociale bewegingen staan, maar moeilijk wordt het vooral voor diegenen die daarbij een zekere /aam verwerven. Zij ken nen nooit rust De maatschappij legt beslag op hen. En die is onmeedogend, ontziet niets en respekteert nog veel minder. Het wordt tijd dat ook wij beseffen dat die mensen recht hebben op een zekere privacy, op momenten waar zij eens zichzelf kunnen zijn, op rust. M.D.B.

De Voorpost | 1974 | | pagina 1