DEKENIJ KOOLSTRAAT ZEGT HET MET WINTERSE ZOMERKARNAVAL BEVRIJDINGS - FEESTEN IN MINEUR I Baardegem TERREIN STEENLAND GEOPEND III I ■III III III III 12 -13/9/74 - De Voorpost Bidden tot het allerzoetste karna val n>mfje, smeken om genade met bijbehorende knievallen voor de allerhoogste weergoden, tieren dat het na maar eens moest gedaan zijn met dat sakkerse sapzeverweer: het kon de ijverige mensen van de Koolstraat allemaal geen zier verder helpen. De vierde uitgave van hun vijfdaagse zomerkarnaval werd tot de laatste snik beheerst door mannetjes van hierboven die met een rotbui, een pestgril en hoogstwaarschijnlijk ook met een op hoi geslagen barometer hadden af te rekenen. Het deed het geheel uiteraard geen goed. Toch menen we dat de vijfdaagse strijd zou men nu aan het bibbers notteren of karnavalgozen toegeven in het voordeel van de Chevaliers werd beslecht. Kon het vrijdagavond nog door de weerbeugel toen de autokara vaan door de stad toerde en in de buurtcafé's een denderendweek- end werd voorbereid dan zat het zaterdag bepaald mis. Van een monsterbraderij met joelige marktstemming kon er in de gegeven omstandigheden weinig in huis komen. We vonden het al heel erg moedig van de deel nemende winkeliers dat ze elk gat in de grauwrotte regenlucht aangrepen om met de waar op straat te verschijnen. Dat ze het tot het bittere einde volhielden is het beste bewijs van de rotsvaste overtuiging die men er op nahoudt: de Koolstraat moet blijkbaar uitgroeien tot een fameus winkelcentrum. VOILJEANETTEN Een kamavalwijk op en top moet de Koolstraat niet meer worden. Tot nijdige afgunst en grenzeloze verveling van «bui tenstaanders» dient dit hier. zelfs na een onverdiende weer- flop, te worden herhaald. Zater dagavond bijvoorbeeld had men alles voorhanden om er een steengoede, rasechte zwier- en zwaaiavond van te maken. Het Stemmingstrio was van de partij, de on vol prezen-onver vangbare zotskappen van het Corum Alostum Imperiale, de Prinsencaemere die met Fifi en Co. voor een nieuw stukje spitsvondige woordenkramerij zorgde, de plaatselijke mannen van de charleston, chevalier en meskerre. Samengevat had men voor normale omstandigheden meer dan voldoende keuze om er ook nog te moeten voor zorgen dat 's anderendaagsmorgens een kruiwagenreis de laatste feest neuzen veilig aan huis bestelde. Nu moest men het stellen met mensen die wel hun best deden om enthousiast te worden maar eigenlijk zou iedereen die eerlijk was, erkend hebben dat hij zich tijdens de verkiezing van de Voiljeanette die na het show gedeelte volgde liever aan een frisse drank zou gaan verwar men. Vier kandidaten waren voor die verkiezing komen opdagen. Al te weinig maar wellicht en hopelijk voldoende om deze wedstrijd tijdens de komende jaren op nieuw te laten plaatsvinden. Overwinnaar werd hier enen verloren zoon, alias prins Mi chel. Na hem volgden Marie Stoofhout, een tot over de vuile oren verliefd geraakte jeanette en Trut. In de herbergen hebben we achteraf een prikje van het gebruikelijke lolvertoon ge smaakt. en aanpalende straten. Het komt ons voor dat deze parade wel op zijn plaats is omdat de aanwezigen achteraf voor het nodige plezier en vertier zorgen. Met waardering voor iedereen d ie mee opstapte dient er toch op gewezen dat de stoet overkomt als een eerder flauw afkooksel van de «grote». Er zijn geen speciale attrakties die het geheel leven inblazen én de mensen op de been brengen. Hier zou toch een aardig stukje moeten ge sleuteld worden: mogelijkheden om er een specifiek Kool- straat-cachet aan te geven liggen zo voor het rapen. Aan de stoet een individuele verkleedwed- strijd verbinden zou mogelijk zijn, een formule uitdokteren die dc groepen iets presteren even zeer. En zijn de reuzen van de Koolstraat bijvoorbeeld alleen maar mogelijkj voor een schrij- machienidioot? Besluitend kunnen we zeggen dat de zomerkarnaval '74 niet is geworden wat men er kon van verwachten. Elementen waar aan de inrichters net zoveel vermogen te wijzigen als eender welke sterveling zijn er de oor zaak van. Sportieve revanche lijkt ons best mogelijk. Vooral dan omdat die van de Koolstraat van de partij zijn. ANDRE HEYVAERT De onverbeterlijke Voil Jeanetten van de Koolstraat (jm) KINDERDEFILEE Over de opvolging door jonge elementen zal men in Koolstraat alvast niet verlegen hoeven te zitten. Het kinderdefilee van zondag lokte zomaar zevenen twintig verklede kabouters het podium op. Zowel Toreadoor Zorro, Veronika als Pie Klak speelden met overtuiging en geestdrift mee. Strangers. Ta- rasboeltas. bakker Tanckeré en andere slotenmakers moesten ht tenslotte afleggen tegen een nog erg jonge fee. Marva rangschikte zich onmiddellijk na de nieuwe Miss Koolstraat. Was deze be doening, door bloemenfee Myriame gepresenteerd, op zichzelf al een leuk gevalletje dan stak het aktieve voorbeeld van de kinderen toch wel wat af tegenover de verkleedijver van de volwassen karnavalisten. STOET Zondagavond trok dan de zo- merkarnavalstoet door de eigen Zoals aangekondigd werd het nieuwe terrein van V.J. Baardegem verleden zaterdag en zondag officieel geopend. Aangezien niet langer meer mocht gevoetbald worden op het terrein Zwanenhof, diende uitgekeken naar een ander voetbalveld. Dank zij het sportief begrip van enkele pachters en eigenaars werd een ruime oppervlakte gevonden op het Steenland. Gedurende een zestal we ken werd met man en macht gewerkt om het nieuwe komplex klaarte krijgen voor de kompetitiestart Zowel spelers en bestuursleden als supporters en sympatisanten spanden zich in om kantine en kleed kamers in rekordtempo uit de grond te halen. Op zaterdag 7 september begon nen de festiviteiten met een fiet stocht en 's anderendaags ging de officiële plechtigheid door in aan wezigheid van het gemeentebes tuur, E.H. Pastoor en de plaatse lijke muziekvereniging. De plechtigheid werd gevolgd door De hele karnavalrevue van het voorjaar trok nog eens door de Koolstraat (ib) Ook de juryleden lijken aan de kinderdefilee wel deugd te beleven (ib) de openingswedstrijd Baardegem Burst. WERKEN Omtrent de aanleg van het nieuw terrein hadden wij het reeds in het lang en het breed in een vorig arti kel. Wat ons echter is opgevallen is de bijzonder gunstige ligging van het terrein. Men kan het niet alleen gemakkelijk bereiken langs de Hoogstraat en de Kerkstraat, maar het is er tevens een heel droge omgeving. Na het zeer vochtige weer van vorige week, hadden wij ons zondag van laarzen voorzien, doch dit bleek"volledig overbodig. Nadat de regen enkele uren had opgehouden, had de bodem reeds het overtollige water verwerkt. Dit is niet alleen een gunstige faktor voor het bereiken van het terrein Steenland, maar bovendien zal de bespeelbaarheid van het terrein er ook goed bij varen Wij willen er nogmaals op wijzen dat het klaarmaken van het voet balveld, de kantien en de kleedka mers enkel en alleen het werk is van mensen die aan V.J. verbon den zijn. Wie doet het hen na om dit alles in een zestal weken klaar te spelen. Fantastisch gewoon! Achter alles rezen toch nog een paar problemen. In het terrein lig gen nog enkele oneffenheden. Niet te venwonderen als men weet dat het nieuwe voetbalveld aangelegd is op wat vroeger verschillende percelen land waren. Tussen de percelen waren afslui tingen en greppels en dat deze enige sporen hebben achtergela ten in de grasmat is geen mirakel te noemen. Hopelijk kan dit euvel volgend jaar van de baan geruimd worden Anderzijds stelde zich een elektrici teitsprobleem Zaterdagnamiddag had men nog steeds geen oplos sing gevonden voor dit vraagstuk. Men heeft dan alles in het werk gesteld om de nodige meters elek trische kabel bijeen te krijgen. Dank zij enkele bereidwillige buren werd stroom genomen aan de wo ningen van de heren Albert Hey- vaert. Frans Van Langenhove en Marcel Van den Broeck. FEESTELIJKHEDEN Zaterdag zouden de feestelijkhe den worden ingezet met een fiet stocht «De 50 km. van Baarde gem». Deze fietstocht werd inge richt door het gemeentebestuur en dit in het teken van B L.O.S.O. Sport en Nederlandse Kuituur. De promotor van deze sportmanifesta tie was de heer Alfons De Gols, schepen van Spbrt en tevens on dervoorzitter van voetbalklub Vlugge Jongeren Baardegem. De tocht zou aanvatten te 14 uur en We kunnen ons helemaal niet van de indruk ontdoen dat de dertigste verjaring en de daarmee gepaard gaande viering van de bevrijding van onze stad, met geringe luister gevierd werd en totaal onop gemerkt aan de bevolking voorbijgegaan is. Dat de financiële toestand van de stad geen grootscheepse pro- jektën verder toelaat is een ernstig en afdoende argu ment, doch het sluit initiatief en vindingrijkheid om deze dertigste bevrijdingsverja ring passend te vieren, hele maal niet uit. En precies daaraan ontbrak het hem volledig. De bevolking werd in genendele erbij betrokken, terw ijl integendeel een sterke verbroederende delegatie uit Binche zondag jl. voor de nodige manschappen zorgde om een behoorlijke optocht te vormen. Los van de plechtigheid georganiseerd door de stad, opende de Mikisklub zater dagavond jl. in haar lokalen een tentoonstelling over de bevrijding en het verzet met tal van dokumenten die ook een idee geven van wat de weerstand te Aalst inhield. Zondag jl. werden na de kerkelijke plechtigheid en de gebruikelijke optocht naar de monumenten,op het stadhuis, in aanwezigheid van de Aalsterse verzet strijders, de afgevaardigden van het British Legion en de patriotische verenigingen uit Binche gehuldigd. Dahlin Niels, de enige nog levende bevrijder van de stad, mocht uit handen van Schepen E. Bogaert, een herinnerings- schaal ontvangen. Spijts de boodschap voor de jeugd die deze bevrijdings feesten inhouden, viel precies de jongere generatie op als grote afwezige. Een teken aan de wand dat dergelijke herdenkingen uit het vastge roeste stramien dienen ge haald te worden. J.V. Dahlin Niels (jm) Schepen Bogaert overhandigde de nog laatst overlevende bevrijder van de stad een herinne- ringsschaal (Jm) Aalsterse weerstanders (Jm) gezien de weersomstandigheden mogen we met 60 deelnemers van een groot sukses spreken. De tocht eindigde op het nieuwe ter rein Steenland en niet minder dan 46 moedigen beëindigden de 50 km. van Baardegem Deze 46 dapperen mochten te 20. uur een plakket in ontvangst ne men. De namen vindt U terug in onze rubriek Streeknieuws. Ver melden wij nog dat mejuffrouw Ma rie Jeanne De Ridder de enige vrouwelijke deelnemer was die het eindpunt bereikte. De straat met het hoogste aantal deelnemers was de Hoogstraat waarvan 10 mensen aan de start kwamen. De oudste fietser die aankwam was de heer Albert Col- son, de jongste aangekomenen waren Stefaan De Man en Albert Buggenhout. Het gezin Frans Meersman was dat met de meeste deelnemers Tenslotte kon elke aanwezige nog genieten van de grootse barbecue, de varkentjes en kippen werden op heerlijke wijze klaargemaakt door Wilfried De Kocker Ondanks de weersomstandighe den was er zaterdag een grote volkstoeloop die alle tegenslagen deed vergeten. Normaal had te 17 uur een voetbalwedstrijd plaats tussen veteranen, maar door een kink in de organisatiekabel viel deze wedstrijd in het water. OFFICIËLE OPENING Zondagnamiddag werd de plech tigheid ingezet door de plaatselijke muziekvereniging die de terreinin zegening kwam opluisteren. Naast E.H. Pastoor De Rouck en burge meester De Pauw waren er de schepenen De Boeck en De Gols en raadsleden Van den Broeck, Pots en Monsieur. Jaarmarktfee Yolande Eliano en jaarmarktprins Etienne De Plecker waren even eens van de partij. Vooreerst hield schepen De Gols een toespraak, waarin hij iedereen die meewerkte aan de opbouw van het nieuw terrein prees. Hij drukte erop dat Baardegem nu beschikt over een terrein waar iedereen zich zou kunnen uitleven, ook de men sen van hogere leeftijd zullen er kunnen aan sport doen. Het ontroerendste was wel de aanwezigheid van trainer Gossey De nieuwe oefenmeester die reeds bij de eerste oefenwedstrijd een voetbreuk opliep De heer Gossey zat er ontroerd bij met een voet in het gips en tranen in de ogen. Verder wees schepen en onder voorzitter De Gols op de zeer ge slaagde fietstocht van zaterdag. Tenslotte nodigde de schepen burgemeester De Pauw uit het tra ditionele lint door te knippen. De burgemeester verklaarde aan de openingstoespraak van schepen De Gols, die eigenlijk volledig was, niets meer moeten toe te voegen Nochtans sprak hij de wens uit bin nen de drie jaar V.J. te mogen ont vangen op het gemeentehuis als kampioen van hun reeks. Het doorknippen van het lint, vastge houden door jaarmarktfee en prins bevestigde tenslotte de offi ciële opening. E.H, De Rouck sprak dan een in zegeningsgebed waarna het Be lgisch Volkslied weerklonk OPENINGS WEDSTRIJD De openingswedstrijd zou normaa de eerste kompetitiewedstrijd te gen Michelbeke geweest zijn Doch de bezoekers hadden ge vraagd deze wedstnjd te verdagen naar 4 oktober, wat ook werd toe gestaan. Zo kreeg men dan Burst als tegenstander. Voor deze wed strijd diende beroep gedaan op en kele invallers en het bleek wel dat sommige spelers het kompetitie- peil nog niet hebben bereikt. On danks alles werd het toch een 2-0 overwinning met doelpunten van Herman Van Langenhove. De 17- jarige Doorns leverde een zeer op vallende prestatie. Volgende zondag krijgt men te 16 uur opnieuw Burst op bezoek, maar dan is het menens. De reser- ven dwongen te Serskamp een 1-1 gelijkspel af Hier speelde de nieuwe doelman Jozef De Batse- lier een zeer goede wedstrijd, ter- wijl Louis De Man voor het enige V.J -doelpunt instond. Aanstaande zondag te 14 uur ontvangt men Merendree. De jeugdploeg hield beide punten thuis dank zij twee doelpunten van Dierickx tegen Orv- kerzele. Zondag reizen de scholie ren naar Idegem Wij wensen Vlugge Jongeren Baardegem het beste op hun nieuw terrein Steen-' land. V.J. leve lang en gelukkig FRED VAN BIESEN

De Voorpost | 1974 | | pagina 12