7 *-*&■. Een derby met een janusgezicht OUDE LEEUW EEN DOELPUNT GENOEG mzmm VOETBAL 3® NATIONALE Eendracht Zele-KA. V. Dendermonde 2-1 Aktueel i VOETBAL- KALENDER (VOOR ZONDAG 15 SEPTEMBER VC Rotselaar-E. Aalst 1-0 BEVORDERING V.C. JONG LEDE-DENDERZONEN PAMEL 2-0 Het werd een derby met al de ingrediënten aan een dergelijk ge- burentreffen verbonden. Onmiddellijk moet een uitzondering ge maakt worden voor wat de uitslag betreft, want op het ogenblik dat een herboren Dendermonde meer wenste dan het gelijkspel zou De Loose een der zeldzame tegenakties van de Eendrachters in de tweede helft afronden met een gemeten voorzet naar Stuer. Hier onderlijnde de man uit Ekeren zijn faam van een doelpunt te kunnen netten op het meest verrassende moment. De mauve aanhang was hierdoor en gans terecht bie- zonder aangeslagen want in die fameuze 85 min. verzoende een ieder zich met de gelijke stand en de fanatiekste aanhanger van Zele had een dergelijke ontknoping niet durven in het vooruit zicht stellen. Scheidsrechter Van Volcem zal bij de ZeeIse"aanhang de ge schiedenis ingaan als een man met een strafschoppervkom- pleks. Vooreerst omdat hij voor twee jaar im het bevorde- ringstreffen tussen beide ge- buren aan Zdle een penalty weigerde als wanneer een be zoekende verdediger de bal met de hand uit de netten zou gehouden hebben. Nu voor de beslissing een penalty toe te kennen nadat Schollaert de Zeelse verdediging in de 50e min had omspeeld en uitweek naar rechts. Hij kwam op de zijlijn in botsing met doelman De Rijcke. De uitleg als zou de 'ref. in de war gebracht zijn door de grensrechter houdt geen steek omdat .in derge lijk geval hij eerst de lijnman raadpleegt. Nu gebeurde het na protesrt van de Zeelse spe lers en onder het advies van de linesman kwam de h. Van Volcem op zijn beslissing te rug. Een ogenblik hebben we gedacht dat de ref. de wed strijd aan stukken brtles. meer omdat hij kort daarop de gele kaart onder de neus van Ver- helst en Van Den Bossche stak. Hij was ten andere met deze gele bedreiging zeer kwistig geweest, want voor on benulligheden had hij in deze In de eerste helft met weinig psychologisch inzicht aan Van Belle en Stuer getoond. HET ZEELSE EERSTE HALF UUR. Zele vertrok razend snel en van de eerste minuten moest Wal rave een doorbraak langs Stuer besloten met de voet redden. Er zat tijdens de eer ste dertig minuten bepaald meer zwier in de Zeelse ploeg en met verre schuine krurs- passes werden de aanvallers dikwijls het straatje ingestuurd Vooral Jansegers toonde zich een kwieke aanvaller, maar on begrijpelijk had trainer Van Cleemput een zeer voorzich- Gaston Roelants, de oude leeuw, heeft niet gebruld. Hij heeft gebeten. Op de „Kristus" van de Belgische atletiek, de afgeschreven veteraan, de hoogbejaarde, heeft de hem toegediende overdosis kritiek als een onfeilbaar pep middel gewerktna afloop van de maraton op de Euro pese kampioenschappen te Rome, klom hij op het ere schavotje voor brons. Roelants was niet meer op zijn plaats bij de elite, hij is nog slechts een museumstuk, een naam. zegden de „kenners". Doch de man met de af schuwelijke baard zon op wraak. Zonder er ruchtbaarheid aan te geven trainde hij, martelde zichzelf, hardde zich voor een slopende ren over meer dan 42 kilometer. Onder de schroeiende zon perstte „de oude" er alles uit. En slaagde. Zijn ontroering haalde blijkbaar de boven hand op de vermoeidheid toen hij onder stormachtig ap plaus als derde de finish bereikte. Slotsom Gaston Roelants is de enige landgenoot die met een onderscheiding huistoe kwam. Daniël Mortier interviewde de getergde leeuw voor de teevee na afloop van de maraton. Hij MOCHT spreken na zijn ophefmakende prestatie, die onvergankelijke Roelants. En deed het ook. Hij vuurde geen giftige pijlen af naar zijn beknibbelaars, maar snoerde ze toch de mond. Eerst met daden, later met woorden. Dit laatste deed hij waar dig. En bovendien kleineerde hij zijn eigen landgenoten- atleten nog, al liet hij doorschemeren dat een heleboel pseudo-vedetten gemakkelijker praten dan trainen. Roelants is niet meer die onweerstaanbare steepleloper van weleer, over de 5 en de 10 kilometer heeft hij reeds langer dan van gisteren het hoofd moeten buigen voor de jonge generatie atleten van wereldformaat. Doch hij heeft bewezen dat, niettegenstaande de onmiskenbare terug gang die het gevolg is van zijn (voor een sportman op hoog niveau) gevorderde leeftijd, met een grenzeloze wilskracht en de onblusbare eerzucht die de echte gro ten aangeboren is, heel wat kan bereikt worden. Of men van Roelants als mens al dan niet houdt, heeft geen belang de oude leeuw heeft velen een les gegeven. M. Van Hauwermeiren tige taktiek toegepast met twee onnKoelers. Hierbij kreeg Van Wambeke de zware last op 'de schouder als onder steuning te moeten optreden van deze spitsen. Het was ten andere op puik voorbereidend werk van de Zelenaar, dat Jan segers stopper De Bleeckere uitschakelde en met een 25- meter-schuiver Walrave kans loos stelde. In deze periode was rood-zwart baas ki het middenveld en Dendermonde pakte uit met onmondige voor zetten waarbij de medemaat te veel afstand diende af te leggen om bij het leder te ge raken. Voeg daar bij dat de aanval te traag uitviel en de komando's te veel afgezonderd optraden om werkelijk gevaar te scheppen. Dit kwam slechts door een paar blunders van De Rijcke vooreerst op vrij schop door Schol laert geno men waarbij de man uit Dein- ze "onvoetig" deed en later veroorzaakte zijn tussenkomst paniek op schieten van Van Belle. Ten andere zijn weinig orthodokse tussenkomsten be wijzen dat men met al de aan- ikopen nog igeen waardige op volger heeft gevonden voor de doelman die langs de overzijde stond. Zele kwam misschien in de verdere periode dicht bij een tweede sukses, maar naar mate de eerste speelhelft vor derde brokkelde de aanvan kelijk betoonde ktas af en werd de konfrontatie doorspekt met weinig keurige voorzetten en was de gesmaakte techniek van de initiale periode door de Zeienaars vertoond hier nu ook zoek. EEN GEHERWAARDEERD DENDERMONDE Na 'de koffie gingen de K.A.D.- ers van meet af op het gas pedaal drukken, we misreken den ons toen de mening werd voorop gezet, dat het de op flakkering voor de ineenstor ting betekende. Temmerman die voor de rust zeer beschei den akteerde werd nu de draaischijf in het middenveld. De verdediging was bepaald solieder in haar optreden en Verstraeten veroorloofde zich de weelde de gevreesde De Beule totaal uit de wedstrijd te houden De metamorfose die zich voor deed in de mauve rangen had gelukkig voor Zele ook een De Rijcke in gunstige zin beïnvloed, want na het in cident veroorzaakt door de spelleider kwam Moons afge zonderd voor de doelman en zijn misschien ietwat te zwak ke kopstoot kon met een schit terende save door de ex-Dein- zenaar onschadelijk gemaakt worden. Martens, Goossens en De Loose moesten in verde diging een uitzonderlijke pres tatie weggeven om de druk van de Dendermondenaars te neu traliseren en bij een snelle uit val langs Van Bergen besloot Scholiaert op de staak. De ge- tijkmaker was maar uitgesteld, want na fout van De Loose mocht De Bleeckere een vrij schop nemen en met zijn ge kend atoomsohot deed hij de dwarslat beven en het beteken de voor de aanrukkende Schol- (laert een koud kunstje om ge lijk te stellen. Het Zeelse middenveld deem- sterde nu totaal weg en met de ingebrachte Nijs en Van Belle drukten de gasten bestendig, nochtans buiten een schot van De Bleeckere, dat de zijpaal scheerde werd het doelgebied van Zele met een versterkte verdediging flink afgeschermd. Verstraeten werd nog groggy gezet als bij een val zijn ri vaal De Beule op zijn hoofd terecht kwam. In de eindfase werd door Ver- helst en zijn maats met min der koncentratie gespeeld en dan kwam de bij de aanvang beschreven ontknoping met het resultaat als gevolg, dat Den dermonde voor de tweede helft niet bad verdiend. DE PLOEGEN ZELE De Rijcke, Jacobs (69 min. Coles), Martens, Goossens en Lambrecht, Van Wambeke, (88 min. Maes), De Loose, Szapinszky, Jansegers, Stuer en De Beule. DENDERMONDE Walrave, Ver- helst, Verstraeten (78 min. De Bock), De Bleeckere, Van den Bossche, Van Belle, De Weirdt (46 min. Nijs), Temmerman, Moons, Van Bergen en Schol iaert. B. Roeselare KAVD Eendr. Zele - Bendr. Aalst Jong Lede - Zwevegem S.K. Aalst - Temse I S.K. Lebbeke - Evergem 5 Olsa - Buggenhout S Baasrode - Brakel I Winnik - Wilskracht Moorsel j 1 Terjoden - Sp. Geraardsbergen Sp Appels - Denderleeuw Edixvelde - Doggen Schellebelle - Pollare Deftinge - Serskamp Opstal - Heusden Waasmunster - Robur S.K. Grembergen - Overmere J Thor Meldert - Herdersem I Schoonaarde - Wieze Hofstade - Eendr. Meldert Bavegem - Berlare J Schroev. Moorsel - Erondegem |j 5 Massemen - Gijzegem j Zandst. Appels - Wichelen k 2 S.K. Erembodegem - Oudegem I Eendr Grembergen - Moerbeke 2 I Boonwifk - Klinge Eendr. St.-Gillis - Rac. Lebbeke j V.C. Rotselaar dat in de rangen van de K.B.V.B. slechts aan z negende seizoen toe is, telt in zijn rangen meerdere gekende, i reputeerde en ervaring rijke spelers, die school liepen of spe den met klubs uit de hoogste afdeling. We citeren doelm Desamory (R.W.D.M.), Verdeyen en Jeuris (St. Truiden), V Rompaey en Van Dingenen (F.C. Diest) en Rentmeester (Bercfx Sport). De thuisploeg beheerste van meetaf aan het wedsti gebeuren. Men was sneller op de bal, en daarbij werd er gespeeld met een totale overgave en een zelden geziene inzet. Eendracht van zijn kant werd pas in het zesde kwartier enigszins zichzelf. Dit gebeurde toen Chris De Smet in het middenveld akteerde en de lanval uitstekend steunde. De Aalsterse aanval viel inderdaad nogal loom uit. Er ging trouwens weinig of geen gevaar vanuit om dat de faktor verrassing volkomen ontbrak en er ook geen pene tratiekracht instak. Tekortkomin gen die men trouwens al eerder vaststelde Zelden kon men een doelkans afdwingen en het Is ge bleken dat noch De Potter noch De Ridder bij machte zijn iets te forceren. Gelukkig kon Eendracht rekenen op een stabiele defensie met een uitzonderlijk goed uit de doppen (kijkende doelman Van Hyfte. Hij voorkwam trouwens grotere averij door een paar op merkelijke tussenkomsten. Vroeg in de wedstrijd moest hij ai de bal uit de voeten halen van de opdoemende Herekens en in de 38e min. voorkwam hij het ope- ningspunt door een oordeelkundig uitlopen. Hij was net lets vlugger bij de bal dan de goed gelan ceerde Jeuris Aalst streefde met zijn driehoekspel naar balbezit doch als puntje bij paaltje kwam bereikte men zelden een voor speler. Deze zaten trouwens goed in de greep van de V.C.-verdedi- ging. Rust 0-0. Een eerste reële doelkans schepte Eendracht zich in de 51e min. doch De Potter dreef iets te lang met het leder dat op het nogal hobbelige veld plots een kapriooltje maakte. En meteen was die unieke gelegen heid voorbij. In de 53e min viel de Aal stenaars de eerste van een reeks van drie gele kaarten f beurt. Toen Chris De Smet onderuit gehaald verloor doelnl Van Hyfte even zijn kalmte i het gekende gevolg In de min. viel dan het enige volle winstopleve rende doelpf toen een voorzet van Van paey Herekens bereikte en direkt en zegevierend afronrf Een tweede gele 'kaart voor Ar ditmaal na een sliding De Roos. In de 62e min. verv Aalst Harold De Smet door Mij ro en wijzigde daardoor enigstj zijn opstelling en kreeg toch i meer armslag. Het overwicht Eendracht rezulteerde slechts r hoekschoppen (verhouding 1-7)L even had Desamory toch geluk l een poging van De Roos. De f gelijks waakzame doelman het daarna nog even moeilijk 1 gen bij kopstoten van De en De Ridder. Wegens trek kreeg Roeland insgell^ geel zodat het saldo voor dracht weinig batig Is. Een eer£ nederlaag, drie gele kaarten I een gekwetste nl. Verpeten, I zondag staan de wit zwarten fc weer voor een derbynummer. moeten E. Zele. dat op de r voetbaldag het derby met der monde won, in eigen vestf bekampen. Wat zeker geen sif cure is. Zele zal zich inderd^ optrekken aan de jongste Wat Aalst betreft zullen antwoordelijken stelling wel aan wijzigingen dT ken, Chris De Smet zal Inzond heid aan de voorlijn, die tot i toe niet scoorde en eerlijk zegd al bitter weinig doelkani afdwong, moeten doktenen wordt inderdaad de hoogste dat men met een markante uits uitpakt, want de supporters den ongeduldig. J.Vle >ngste ze# illen de vi de sampi M Doelman Walrave die het schot van De Beule prachtige duik. stoppen door middel van Steur die het winnende doelpunt aantekend voor Zele. Vorig seizoen verlieten de Leedse supporters heel wat zondagen het terrein met de bedenking dat Lede wel mooi en fris gevoetbald had, maar dat de verdiende punten niet had gekregen. Dit jaar blijkt dat andersom te worden. Lede niet niet zo veel schitterende bewegingen zien maar won de punten. En nog verdiend ook. Pamel. dat de zondag voordien zeven voltreffers moest incas seren. begon heel voorzichtig aan deze ontmoeting. Slechts één of twee vooruitgeschoven pionnen moesten het aanvan kelijk rooien tegen een rustige Leedse achterhoede. Toen na een kwartier de wed strijd nog moest beginnen, waagden de bezoekers steeds diepere infiltraties. Ze com bineerden niet onaardig en bezorgden de zowat 1.400 kij kers zelfs de eerste emoties. Een één-twee Collijns-Chris- tiaens bracht deze laatste echter bij de eerste grote doelkans. Maar de dwarslat stond net iets te laag Het zouden dan dezelfde twee spe lers zijn die voor de openings treffer zorgden. Heestermans werd zwaar aangepakt binnen bet strafschopgebied Collijns mocht een onrechtstreekse vrijschop nemen en Christiaens ronde het zaakje af. Duimpje Christiaens, die met een tikje meeval vier doelpun ten had kunnen scoren, dreef in de tweede helf die voor sprong nog op. Doelman Ver moes mocht intrappen, zag Christiaens in het andere doelgebied eenzaam en verla ten lopen en de zaak was meteen bekeken een verre uittrap, een schot van Chris tians en de handen van de duikelende Geeraerts (die geen doelman was) zorgden ervoor dat Lowie een straf schop mocht omzetten Bij Lede moest doelman Ver moes in elke speelhelft één knappe refleks opbrengen om Van Den Eede en De Hand- schutter van een doelpunt te houden. Ijsewijn, Cammu. Van Den Driessche en D'Hondt de den de rest. alhoewel 'laatst genoemde nogal onnauwkeurig geweest zijn van de enkele was in het aangeven. Voor hen werkte De Ruyck hard. maar niet altijd even nuttig. Collijns liet enkele flitsen zien maar verborg zich meer dan een halfuur. Van Dijck was voortreffelijk, als we In acht nemen dat hij niet op zijn vetrouwde plaats liep. Dit gold ook voor aanvalsleider Dick De Neef die als gebo ren middenvelder enkele goe de akties lukte en naast Chris tiaens, de gevaarlijkste Lede naar. de meeste verdiensten had in de aanvalsakties Heestermans kan het wel. maar had blijkbaar heel wat last van de zenuwen. Zijn eer ste thuiswedstrijd (in com petitie) als pas gepromoveer de junior zal wel de oorzaak onnauwkeurigheden en ver keerd begrepen akties. Met zijn fysieke mogelijkheden moet hij zich nochtans vrij vlug kunnen aanpassen aan het Leedse spelpatroon Over Mergeay. die pas tien minuten voor tijd Haester- mans verving, kan uiteraard niets verteld worden. Het was een eerste korte test na zijn kwetsuur, nadat hij zaterdag bij de reserven een halve wed strijd had geproefstoomd Zondag komt opnieuw een ploeg op bezoek die net een zware pil te slikken kreeg. Zwevegem verloor met 5-0 op Eeklo. Zes punten op zes zit ten er dus wel In. MARCOLE.

De Voorpost | 1974 | | pagina 16