1 DE VERRASSING Nieuw klubrekord voor R. Van Nuffel Flitsen van de wedstrijd SX. Grembergen-Sinaai ATLETIEK Atletiekkern Overmere Zilver voor Dorothy MARC DE RICK 4423 punten Drukke volleyaktiviteiten op VP terreinen Th. Berlare - Adec Baasrode VOLLEY ilf ld Boxing Club Zele star) met groot programing TAFELTENNIS Dany Vermeulen wint openingstornooi te Dendermon KAATSEN 20 (E. Aalst) Vorige zondag was het de beurt aan de meisjes (kadetten en scholieren) om in het Heizelstadion te Brussel, voor de natio nale schildjes te strijden. Deze keer echter geen medailles voor Eendracht Aalst wat bij de heren wel het geval was. Alleen Els Verschueren kon tot de finale doorstoten. Ze werd zevende in het kogelstoten (scholieren) met 9.04 m. In het hardlopen miste Els de kans om aan de finale deel te nemen door het missen van een hindernis. In haar reeks klasseerde ze zich vijfde in 18"5 waardoor ze slechts 1/10 van het klub rekord verwijderd bleef. De beste prestatie kwam echter van Regine Van 'Nuffel, die welis waar in haar reeks slechts vierde werd. doch ze lukte over de 200 m met 27"1 een nieuw klubrekord (kadetten). In de 200 m scholieren liet Mar leen De Bruyn evenaens 27"1 noteren waardoor ze haar per soonlijk rekord scherper stelde. Een bevredigende tijd ook voor Nadine Rottiers (28"2) over de 200 meter. 64"7 betekende over de 400 meter een goede tijd voor Karïne Van der Meirssche die er stilaan terug bovenop komt. Bij de andere Aalsterse atletes die de 400 meter betwisten was het gebrek aan oefening duidelijk merkbaar. Erika De Neef en Lut- garde Coppens lieten trouwens 65"5 en 65"6 afdrukken. Gudrun Van Impe werd bij de kadetten 7e in haar reeks over de 800 m (2'35"). In een minder goede dag verkeerde Linde De Bruyne. die nochtans de laatste weken goede prestaties had gelukt, en werd over de 100 m slechts 6e (13"3), zodat ook voor haar geen plaats was in de finale. ANNE-MARIE VAN NUFFEL PUIK TE ROME A.-M. Van Nuffel heeft te Rome beslist de verwachtingen ingelost drog door tot de halve finale 800 m en evenaarde het Belgische rekord (2'03"4.) LUC PANNEKOEK WINT VIJFKAMP De Aalsterse kader Luc Panne- koek heeft te Viierzele de vijf kamp gewonnen. Hij klasseerde zich in de onderscheiden proeven als volgt kogel 5e meit 8.96 m versprngen 2e met 5,29 m speer werpen 1e met 29,14 m hoog springen met 1,55 m en in de 100 nieter 2e met een tijd van 12"5K Luc totaliseerde 2026 pun ten en het verschil met de twee de geklasseerde bedroeg 189 pun ten. J.V.H. Tijdens de Nationale dameskam pioenschappen voor kadetten vo rige zondag heeft Dorothy Deule- water alle verwachtingen inge lost. In de reeksen 80 m. hor den won ze afgetekend in 12.5. In finale moest ze uitkomen te gen onder meer Michel (Malmun- daria). Het werd een spannende wedstrijd en het was met slechts 1/10 sec. verschil dat ze prach tig 2e eindigde in 12.2. Hierdoor verbeterde ze aanzienlijk het klub rekord van V.S. dat sedert 1970 op 12.8 srton. Dit zal zeker niet gemakkelijk verbeterd worden ten zij door Dorothy zelf. Ook werd ze in het verspringen 4e met een sprong van 4.98 doch heeft hier niet ten volle haar kansen kun nen verdedigen omdat de 80 m. horden en het Verspringen gelijk tijdig betwist werden. Tijdens de meerkampen vorige zaterdag te Viierzele waren twee van onze kadetten aanwezig. Ze trokken zich goed uit de slag voornamelijk in de krachtnum- nlers want in het kogelstoten werd Rudy Goossens 1e met 9m66 en Van Pottelberghe 2e met 9.48. Goossens wierp de speer 29.04 m ver. 2e plaats, sprong 4,50 m ver. 1,35 m hoog en deed de 100 m snelheid in 14.0. Van Pottelberghe deed over de 100 m een goede tijd van 12.9. sprong 5m16 vier, 1m45 hoog en wierp de speer 25m32 ver. In de eindstad werd Van Pottel berghe mooie 3e en Goossens 6e In het vooruitzicht van het ko mende crossseizoen werd vorige zondag de eerste oefenwedstrijd van S.V ingericht, en dit te Welle. Sommige meisje en jongens had den wel het nadeel met een jaar ouder te moeten lopen maar toch kon onze atletiekkern vier over winningen en talrijke ereplaatsen boeken. In de eerste reeks meisjes werd Kristine Bauwens faureaat op 18 deelneemsters. De 2e reeks Werd gewonnen door Ingrid Verstraeten voor Lieve Maes en Patricia O'Hooge. Kris tine Tackaert was hier 8e op 32 deelneemsters. In de derde rëeks voor meisjes bewees Kristine Buyle nog maar eens haar kunnen en won vrij gemakkelijk. Zus Carine was 3e. Marleen De Badker 6e. Carine Bauwens 9e, Martine Buyle, na valpartij, 12e, Ann Colman 13e en Martine D'Hooge 15e. op een veertigtal deelneemsters. In de volgende reeks liep Paola Van der Sijpt een goede wed strijd en mocht als 5e over de aankomstlijn. Ook Catariria Ver- hofstadt liet een goede indruk na en werd 7e, Carine Roels 9e en Katleen Haentjens 10e op 16 deel neemsters. Bij de pupillen jongens 1e reeks vond Willy Baeyens de één jaar oudere Gillis in de weg en mocht als 2e aantikken voor Johan Me- ganck, 3e Guy Buyle was 5e. Filip De Gelder 6e. Franky Meu- lewater 14e, Filip Buyle 15e. Cris- tiaan Tackaert 20e en Guy Ser geant 26e op 38 deelnemers In de volgende reeks jongens werd Franky Van Hee mooi 5e Dany Oosterlinck liet zich 10e no teren. Dany Van der Stric.ht 11e en Peter Vlemindcx 16e Patrick Van der Sijpe werd na een slechte start toch nog 8e voor Eric Sichien. Bij de kadetten was Dany Buyle veruit de beste. Vaaf de eerste ronde liep hij reeds verscheidene meters voorop. Hij mocht zijn voorsprong tot het laatst behou den en won vrij afgetekend. M.H. Het haast onmogelijke werd waar gemaakt door Mare de Rick die op een onherkenbaar VUerzele- stadion tussen de vlagen in een voortreffelijk achtkamjtotaal haal de van 4423 en door Dorothy Meulewaeter. deze laatste weken als een kleine komeet in opgang die op de nationale kampioen schappen op amper één tiende van een sekonde bleef van het nationaal rekord. De vaststelling dat Dorothy op één tiende van het nationaal rekord bleef van de kadetten wint des te meer aan aan waarde als we de ver gelijking doortrekken naar de tijd dat 80 m horden ook gelopen werden door seniores, juniores en scholieren. Toen was Anne van Alstein. momenteel de beste Bel gische hordenloopster, toenmalig drie jaar ouder dan eerstejaars- kade^ Meulewaeter eveneens één tiende sneller. Wanneer het jonge meisje een rustige opgang kan blijven volgen steekt er beslist stof in. Hetzelfde Ikon en kan nog steeds gezegd worden van Mare de Rick en André Hendrickx, twee jonge Vlierzelescholieren die het in de achtkamp waagden op een ogen blik dat het weer het eigenlijk al niet meer toeliet. Mare beet door tot het bittere einde terwijl André er virtueel een streep had onder gezet na een begrijpelijk mislukt hoogspringen. Nadat de horden werden afgehandeld in één baan meer was trouwens le vensgevaarlijk geweest zag Mare, en vooral diens papa er munt in. 15"6 was immers niet zo slecht te noemen en met dic- cus voor de boeg. één van de specialiteiten van de opgeschoten atleet was er hoop. De polsstok leverde nog wat winst op zodat de eindbalans voordelig begon te hellen. Een normale speerworp en klaar was een nieuw klub rekord op een niet te veronacht zamen totaal van 4423 punten. Toen er nog vier deelnemers in wedstrijd waren viel des te dui delijker het uitmuntende op van Jan van den Broecke, licht ge bouwd, die zich geen zier aan trok van de terreinomstandighe den en zowaar nog over 1m70 wipte Sprinter Veldeman. nog kadet, was goed uit de strijd ge komen met 12"2 over de 100 m terwijf voor de rest het nieuws zich beperkte tot de hamercirkel waar Cyriel van Wesemael ver dienstelijk de 40 m haalde tet op de centimeter en junior van Nieu- wenbergh werd genoteerd als beste met 24m0. De tweede dag die deindstand zou opleveren van zowel de. achtkamp waarvan we reed9 spraken als van de vijf kamp kadetten en de vijfkamp juniores-seniores was navanant. Etienne Berckmoes gaf op in het zicht van een nieuw klubrekord maar binnen de gegeven omstan digheden was alles goed te be grijpen Heel verdienstelijk wa ren wel nog de scholieren de Winne en Van Alboom die op 800 m .tot 2'09"9 en 2'10"4 kwa men. JMV Keeper Poppe die aardig wat toeren moest uithalen om de bal weg te werken. Keeper Van Damme van Grembergen die de bal wegbokst. Tweede K.S.A. volleytornooi Zaterdag en zondag 14 en 15 september zullen de terreinen van Vakantiepret omgevormd worden tot een zee van sport terreinen. Gedurende het weekend organiseert K.S.A. St Jan Berchamsbond Dendermonde hier zijn tweede groots volley- tornooi. Waar er vorig jaar nog op verschillende, tamelijk ver van elkaar gelegen pleinen werd gespeeld, is dit probleem mede dank zij het bestuur van Vakantiepret en de medewerking van BLOSO, omzeild. De dienst van het Ministerie van Nederlandse cultuur, Bestuur voor Lichamelijke Opvoeding, Sport en Openluchtleven (BLOSO), zorgt dat het materiaal voor het aanleggen van zes volleybalpleinen voorhanden is. NIEUW DAMESTORNOOI. Johan De Bock, Emiel iRosseel en Mare De Saegher, de drie musketiers van dit tornooi, tarten dit jaar met een eerste tornooi voor dames-ploegen. "Acht (8) damesploegen aan gesloten bij de Belgische Vol- leybalbond", aldus onze zegs man Johan De Bock. "nemen aan deze eerste uitgave deel. De damesploegen die we za terdag en zondag aan het werk kunnen zien mo de wis selbeker Albert Cool, zijn de eerste provincialers Gilvoc (Dendermonde), Bazel, Logeen Gent en Nova Smash Gent en de tweede provincialers Adec Baasrode, Thunderballs Ber- iare, Elversele en Juvenus Ze- Ie. Elke ploeg speelt tijdens deze tweedaagse tegen al de tegenstanders en dit naar 2 winnende sets 16 HERENPLOEGEN. Aan het tweede tornooi voor heren nemen 16 ploegen deel Heel wat voor een jeugdbewe- ginstornooi. De Gilvoc Vete ranen, overwinnaars van het eerste tornooi, meten zich met Climax Lutterzele Politie Den dermonde, K.W.B. Dendermon de Centrum, P T T. Dender monde, Cabrita Zele. Volleybal vakantiepret Dendermonde, Nova Smash Gent, Move Ou- degem. Pletsers Baasrode, Jong Socialisten Dendermon de A T B. Natuurvrienden Den dermonde, Scouts Dender monde, Zenith en organisator KSA Dendermonde. Er wordt gespeeld om de wis selbeker A.S.L.K. en de ere prijzen schepen Wiemeersch. spelleider kwam Moons afge- De heren spelen op zater dag de schiftingen. Vier reeksen van vier ploegen zul len bij het lot worden samen gesteld. De eerst gerangschik- ten van elke reeks enerzijds en de twee laatst geklasseerden anderzijds worden daarna verdeeld in een poule der winnaars en een der gesla- genen. Elke groep wordt op hun beurt in twee reeksen verdeeld. De loting hiervan heeft zaterdagavond na het be ëindigen der wedstrijden. De halve finales worden zon dagvoormiddag gespeeld en het begint reeds om 8.30 u. De twee eersten van de reeksen (zowel bij winnaars alls ver liezers) komen in de vier on derscheiden finalegroepen voor de 1e tot 4e, 5e tot 8e, 9e tot 12e en 13e tot 16e plaatsDe ze finales hebben plaats op zondagnamiddag. Een groot voordeel is dat alle ploegen hetzelfde aantal matchen kunnen spelen wat ze ker voor de minst sterken een interessant iets moet beteke nen. De heren spelen steeds naar twee sets. OFFICIËLE SCHEIDRECHTERS Een bewijs dat K.S A alles ernstig opneemt is wel dat al de wedstrijden gefloten wor den door officiële scheidsrech ters. Van Gilvoc komen de he ren Van Dievort, Georges De Pauw en Calis, Adec Baasrode wordt vertegenwoordigt door Gilbert De Pauw en speler Ward Pieters terwijl Fons De Bock - scheldr echter in de K.W.B. kompetitie - kan gezien worden a!s de scherprechter van het meer amateuristisch volleyball maar hierom zeker geenszins moet onderdoen voor zijn bekende collegas. Voor liefhebbers van sport en in het 'bijzonder de volleybal enthousiasten is het een van DE gebeurtenissen. Twee da gen onafgebroken volleyball, zowel door zuivere liefhebbers als door aangesloten ploegen (voornamelijk bij de d3mes). Zaterdag wordt gespeeld vanaf 13 uur terwijl zondag het sportgebeuren aanvangt te 9 uur en in de namiddag te 14 uur. Men kan er zeker een dagje uit van maken met de ganse familie De mogelijkheden voor de kinderen om er rustig te ravotten is maximaal, de sport liefhebbers hebben voortdu rend keuze tussen zes wed strijden, en de dames kunnen rustig in de schaduw der bo men een bezoek brengen aan de bar of doodgewoon liggen zonnen (als het weer meevalt en dat hopen we voor K.S.A Vakantiepret biedt honderden mogelijkheden. Wie het weke lijks bezoekt zal zeker ook de ze week met ontbreken, voor de anderen is het nu het ogenblik om kennis te maken met V.P. en volleyball. MARC DE DECKER. Beker Adec - De Voorpost De eerste terugwedstrijd brengt Berlare en Adec tegen mekaar in het veld op het Dorp tc Berlare. Voor beide ploegen wordt het in elk geval een belangrijke wedstrijd want zelfs de ver liezer kan de kansen op verder doorstoten vergroten door een goed resultaat. Zaterdag 14 sept. 15 u., Dorp, Berlare. Soheidsrechter is de heer De Cae Kuklos AalstLeeuw. Lede Kuklos Aalst, dat zelfs niet de hoffelijkheid kon opbrengen het tornooi-sekretariaat van antwoord te dienen op de datumtoe wijzing, ontvangt Lede Beide ploegen kennen mekaar zodat een open wedstrijd mag verwacht worden. Zaterdag 14 sept. 15 u Immerzeetdreef. Aalst. Scheidsrechter is de heer Berth) We willen nog even de aandacht trekken op enkele punten uit het reglement - aansluitingskaarten voorleggen aan de scheidsrechter - scheidsrechtersblad en onkostenblad SR binnen de vijf dagen op de sturen naar het sekrefariaat. - onmiddellijk na afloop van de wedstrijd uitslag telefonisch meedelen naar (052) 21.21.69 of (052) 21.33.27 Adec Sport Baasrode - Th. Berlare 3-L Voor deze heenwedstrijd is het zeker Berlare geworden j voor de verrassing in gunstige zin heeft gezorgd. Het heeft "e derdaad gedurende twee uur de spanning in de wedstrijd Per houden met een kranig verweer en onverwachte uitschietfs,e waartegen de nog niet in conditie zijnde Adeccers weinig den doen. Adec scoorde hel het eerste punt doch moest volledig rotef*' vooraleer de bordjesman weer aan het werk werd gezet. I thuisploeg was steeds aan de leiding en toog via 64 nf9er 116 en 1210. Wat missingen in receptie bracht de bez» kers echter op 1415 en ondanks een ultieme time-out coach De Smedt 1416. Deze opdoffer bracht het hei lig vuur bij de paarshemden id ie onmiddellijk met 6-0 uitlie pen en fot 9-3 bleven kombi- neren. Een lichte inzinking bracht verrassend 15-14 op het bord zodat alles nog kon gebeuren Leo Rogiers vond echter de gepaste opening (17- 15). Berlare zorgde voor een nieuw wapenfeit door In de derde set een verloren gewaande si tuatie recht te zetten Het werd 8-2 voor een goed draaiend Adec doen de bezoekers onder impuls van Carlier en William Janssens gelijk stelden en ten slotte wonnen met 10-15. Weer zenuwen in de wedstrijd toen de paars-witten met 7-0 gingen 'leiden, alles opnieuw konden overdoen op 7-7 doch geoounterd werden door Ber lare dat met 8-11 op weg was naar een zege. Ward en Ron- ny Pieters keerden het tij en 15-11. Hoe opmerkelijk het ook mag heten de vijfde set is Berla- ire ternauwernood nog in de wedstrijd geweest. De moei lijke recepties van de Baas- rodenaars waren van die i dat de receptie niet zo loos meer gebeurde en kiampwisseling reeds 8-2 het bord stond. Adec uiteindelijk met 15-6 dooh dient gezegd dat de Beria. ploeg als de morele over naars van het veld zijn stapt. Zaterdag te 15 uur beli wij inderdaad de return het Dorp te Berlare voor dat treffen de berl kansen gaver dan ooit si Een 'eindoverwinning zit eri G ker dik in. Scheidsrechter De Baere léber de pg« Adec BaasrodeRonald tiers, Leo Rogiers. Van wenbergh Fernand, De Gilbert, Rogiers Etienne, ters Edward, De Smet pols. Doorns Wilfried, Mi man Eddy en Van Ha< donck Rudy. Thunderballs Berlare Ci Herman, Dieriokx G. Erik em William, Keppens Van de Meirsche Eric, De Waile Gerry, Van M< ren Paul. GDP. De durvende inrichters van BC Zele hebben voor hun ee inrichting van het nieuwe seizoen een zwaar programma es gedurfd en ze willen onmiddellijk de boksliefhebbers aantrek s. en verwennen. Daarom wordt er onmiddellijk van start geg met vier beroepskampen en vier internationale liefhebb kampen. De kamp die het meest tot de verbeelding spreekt is de roepskamp over 10 x 3 minuten tussen de MAN die het jaar waar moet maken Freddy De Keipel en de Belgis Zairees Jean Tshikuna van het Brusselse team De Haes Ze geen gemakkelijke tegenstrever voor Freddy. De andere drie beroepskampen worden gebokst door jong van de inrichtende club Zele. De Gentenaar Rudi Haeck. voor dit seizoen aan Zele werd toegewezen neemt in een ka}' over 8x3 het op tegen de Franse lichtgewicht Ali Messac De Zeelse welter Alois Carmeliet. rs zijn inzinking van v<j seizoen te boven en beschikt over een groot moreel, hetg frém over 6x3 ronden tegen de Fransman Daniel Jacquin gi van pas zal komen. Demidden gewicht Julien Van Damme, k< na een inaktiviteitsperiode opnieuw tussen de touwen en ki de Izegemnaar Pierre Steelant als tegenstander over 6x3. Daarnaast krijgen de boksliefhebbers als omlijsting vier ii nationale liefhebberskampen met voor het eerst Gilbert Baey voor eigen volk, als kersverse Belgische kampioen. Ook Dai De Maere, Rudi Gauwe en Ronny De Gruyter treden op. Deze meeting heeft plaats op zaterdag 21 september om 20 in Het Zeiehof, Gentsesteenweg te Zele. Het tafeltennisseizoen is van start gegaan. Zterdag kwamen heel wat spelers achter de tafels in de zaal Casino - St.-Jorisgilde. Bob Boudou. Hubert Van Langenhove en Dany Vermeulen werden pool- winnaars, waaruit Dany Vermeu len als winnaar kwam Herleving met vijf teams in de kompetitie TTC Herleving zal dit jaar met vijf ploegen aan de kompetitie deelnemen. De A ploeg vorig seizoen kam pioen in eerste provinciale gaat naar derde nationale. De B ploeg treedt op in tweede provinciale, en de C. D en E ploeg in derde. De ploeg voor derde nationale zal steunen op Dany Vermeulen. Pier re Cornelissen, Hector Inze en Herman Pieters Gehoopt wordt dat ook Marcel De Bruyne. de veteaan ook nog een jaartje zal bijtekenen. De B ploeg zal ge vormd worden rond het trio Rudy Dossche - Roger Tecqmenne - Guido Ring met Bob Boudou als mogelijke vierde speler. De C ploeg zou dan bestaan uit Hubert Van Langenhove. Robert De Vriendt. Gustaaf De Proft en Emiel Van Biesen. In de D ploeg zouden Detlef Steiger. Frans Her mans. Guy Van Malderen Freddy De 8ruyne de basis men. terwijl Jerome Jansej Gentil Dossche. Freddy Van me. Rudy Vermeir en andere geren hun kans zouden krijge de E ploeg. Gezien er nog heel wat aansluitingen nen bijkomen en mannen als leri Boudoncq, Van Acker ook klaar staan wordt de E pl wel een experimentele ploeg afwachting van het kompet gebeuren zal nu opnieuw woensdag, donderdag en vri geoefend worden vanaf 19 u. Ook worden jeugdtrainingen zien op zaterdag. De belang! lende jeugdspelers dienen a evenwel vooraf op hogergenoen trainingen aan te melden tnf Tafeltennis trainingen voor minder-validen In de maand oktober wordt C start met trainingen voor min< validen, dit in samenwerking n het Olympisch komitee en Blo jr Belangstellenden worden verzo zich te laten kennen op het e{ kretariaat van het Olympisch mitee. Weggevoerdenstraat, a; 9330 Dendermonde - tel 052-21.29.64. V Liefhebbersverbond - Gewest Aalst De kaatskompetitie van het lief- 2. Warkensvrienden hebbersverbond ligt achter de rug. 3. De Charleys en men mag toch van een be- 4. De Groenendalers trekkelijk sukses gewagen. Op 5. De Three Stars kampioen Heuvel stond zoals men 6 R.T.T. uit de klassering kan opmaken 7. De kluizenaars geen maat. terwijl Warkensvrien- 8. De Krcfters den en Charleys tot aan he teinde 9. De Denderzonen van de kompetitie zij aan zij heb- 10. Stadion Boys ben gekampt om de mooiste ere- 11. Michiels plaats. 12. De Flinstones De klassering 13. De Belskes 1. Den Heuvel 24 134 360 24 261 24 255 24 220 24 241 24 275 24 257 24 279 24 297 24 304 24 280 2 24 357 24 349 J.V

De Voorpost | 1974 | | pagina 20