VOORPOSTRALLY: DOOR DE REGEN NAAR DE ZON! De Voorpost - 13/9/74 -9 behulpzame medewerker aan de Voorpost, de h. Van Landuyt nam de kontrole voor zijn rekening eze. Een lieve Juffrouw fleurt zo'n kontrole altijd wat op (c) Zondagmiddag. De kantoren van de Voorpost te Aalst en te Dendermonde zijn gevuld met haastig inschrijvende lezers en belangstellenden. Het lijkt wel een bijenkorf. En enkele minuten voor twee arriveert daar warempel nog een deelne mer uit Brugge. Doel van al deze in en uit lopende sportief geklede personen is de Voorpostrally, een toeristische trip door de Denderstreek, aangevuld met een flink pak vragen en strikvraagjes! Bij pakken arriveren ze te Mes- pelare en zoeken naar het oudst vermelde jaartal op de kerk. Je ziet wijzers, rondlo pende speurders, onweten den, maar je ziet ook de ech ten, de habitués van de zon dagsrally die oerserieus, de vragenlijst onder de arm, de antwoordkaart met wasspel- De tweede prijs ging naar Jan Nuelant (c) We twijfelen er niet aan dat we hier beslist, als naar traditie, mogen spreken van «de gelukkige winnaar». De h. M. Callebaut uit Hekelgem ontving de eerste prijs uit handen van de h. A. De Cuyper (c) den aan een stevig stuk karton bevestigd ietwat zenuwachtig op de dop van hun kogelpen kauwen. Vandaar gaat het naar Gijzegem waar de zoge naamde brug te Wieze op het grondgebied Gijzegem ligt en menig beginneling voor de eerste maal in haar netten vangt. Na het speuren op, onder en boven de klimop belanden de eersten al voor het halfuur aan de kontrolepost te Wieze. Het regent gelukkig niet meer en een piep waterzonnetje bege leidt de moedige zoekers over St.-Gillis waar de verkeerspe len onverstoord tegenstrijdig staan maar geen moeilijkhe den opleveren, naar Vlassen broek het schilderachtig oord van de kunstenaars. Ware het niet dat de vragenlijst nog be hoorlijk lang is en de antwoor den vóór zeven uur aan het Don km eer moeten raken je zou aan de verleiding om hier een wandelingetje te ma ken, moeilijk kunnen weer staan, maar de vraag over de staties van de Kruisweg die er geen is, komen vlug de droom verstoren. Langs een zeer hobbelig weggetje door een bijna herfstachtig bos komt Lebbeke met op zijn dorpsplein een kermis lawaaierige mo lens, toeterende auto's, la chende vrolijke mensen en huppelende kinderen. Tussen de Zonen op het Monument zie je zowaar de naam Angèle staan. Een heel eind de Brus selse steenweg op, kun je ein delijk weer een behoorlijke snelheid halen en je blaast uit naar Baardegem toe. Geloof het of niet, maar de heer pas toorvan de gemeente kreeg de hele namiddag belgerinkel aan zijn deur met de vraag of hij soms wist hoeveel dichtge metselde vensters zijn kerk nu wel telde. Wat de brave man daar op geantwoord heeft, we ten wij niet. Wij zagen nog nooit een dichtgemetseld venster. Vandaar ook dat de medewer kers die in die gevaarlijke bocht D. V» een kontrolepostvormden, een nogal satirische glimlach droe gen. Meldert en zijn mooie molen is het bekijken waard en wat ver der in de fijne Sint- Rochuskapel helemaal tussen de bomen, ga je niet vóór maar tegen de pest en andere be smettelijke ziekten offeren. Op de gevel van het kultureel centrum te Affligem verbergt een juweel van een keramiek- fries twee datums waarvan één op zijn kop stond. In het stemmige kerkje offer je vlug een kaars voor de goede afloop en dan maar rijden op een golvend betonwegje «Ter Kluizen» tegemoet. En wie nu dacht dat de praktische proef en de schiftingsvraag iets met vliegen te maken had, zat er toch niet helemaal naast. Wie hier met de fiets niet vloog, kreeg een lekkere frisse dou che uit de met water gevulde ballon die hij rijdend moest Niet iedereen kan eerste eindigen, doch het was een prettige dag, en dat telt (c) doorprikken tot groot jolijt van medewerker Lieven Matthieu en zijn kornuiten, die een on vergetelijke namiddag beleef den. Te Moorsel is er weer De h. J. Janssens uit Berlare zat eerst uren op de uitkijk, tot dan plots ze allen quasi gelijktijdig kwamen opdagen aan de kontrolepost te Berlare (c) kermis, de zoveelste molens verbergen de kerk waar naar onzichtbare data dient ge zocht. Over Hofstade gaat het achter spurtende en elkaar in het oog houdende renners bijna stap voets naar Lede, waar een nieuwe kapel nog nooit her bouwd is. Op dit aantrekkelijk baantje zagen we heel wat ral lyrijders draaien en keren, want de wegwijzer naar Schoon- aarde kon je best door je achter uitkijkspiegel bemerken. Over Berlare en de Slag waar som migen het bestaan ervan niet schijnen te weten en de schandpaal binnenste buiten keerden, is de Bareldonkkapel een verademing. Het doel is nabij. Even verder rust Het antwoordformulier is zuchtend of lachend afgeleverd en zacht aardige diskussies laaien op want ik zag dat niet en jij vond dit niet en hij wist het niet. Over die rally die algemeen goed onthaald is heel zeker een aangename vermakelijke na middag kan en zal nog dik wijls nagepraat worden, zeker dan door de nieuwe groep rai- lyrijders «de bezemwagens» uit de Falluintjesstreek, waar van een achttal leden een heel behoorlijke plaats bekwamen. ROEL VAN DE PLAS Drukte In het Aalsterse Voorpoetkantoor bij de Inschrijvingen (Ib) Problemen te over aan de Hofstaadse kerk (c) Geen pruilmondjes trekken bij de praktische proef (c)

De Voorpost | 1974 | | pagina 9