Het gebeurde te Aalst r DERDE ANTIEKBEURS IN TAPOSTELKEN ADA OSCAR MATUS 10 - 20/9/74 - De Voorpost [CHOKY Rond Allerheiligen wordt de nieuwe brug over de Dender- mondsesteenweg voor het verkeer opengesteld. Nu dat ook de verkeerssignalisatie aangebracht is, blijft het alleen nog wachten op een afdoende afsluiting van de onvoltooide brug- hetft overbrugging Dender en een afsluiting tegen de spoorlijnen Vandaag vrijdag vergadert de verkeerskommissie. Zoals gebruikelijk krijgt de kommissie opnieuw een waslijstje van aanvragen om een gele lijn voor de deur te krijgen, voorgeschoteld. Om paal en perk te stellen aan het ver zoek tot gele lijnen, overweegt men alle gele lijnen onge daan naar de noodwendigheid ervan. Zaterdag jl. werd de Gidsenbond voor Oost-Vlaanderen op het stadhuis ontvangen, nadat ze een studiebezoek aan de stad en omgeving brachtten. Ze werden ontvangen door schepen Bogaert, schepen Van den Eede en de H. R. Van de Wiele, sekretaris van de VW. De h. Van den Eede wees op de inspanningen die Aalst zich getroost voor de uitbouw van het toerisme en op het sukses van het «informatiebureau» en de aansluiting van Aalst bij de «Historische Steden». JV De Aalsterse belastingbetalers worden zomaar niet ver geten. Vanaf januari a.s. bestaat er geen ijdele hoop meer dat je stiekum je vuilbakbelasting, of je aansluiting op het rioolnet door een vergetelheid van een of andere stad huisklerk voor een jaartje niet dient te betalen. Uit daar mee. Alles gaat Üe komputer in en nog meer, de innings strookjes zullen ook vroeger klaar komen, zodat de lieve Aaistenaar ietwat vroeger zijn centjes mag neerleggen op de stadsontvangerij. De KAJ-volieybalploeg die het tijdens de Mijlbeekse jeugddag diende waar te maken.(lb) Aalst JEUGDDAG MIJLB Zo, de jeugddag zit er weer op, misschien tot grote opluchting der organizatoren, maar zeker tot spijt van alle aanwezigen. Rond 9 uur verschenen de eer ste slaperige gezichten ten to nele. De verschillende jeugd- groeperingen zorgden er ech ter voor dat de slaap vlug ver dwenen was. Zij trachtten met kommentaar en illustraties hun doel zo duidelijk mogelijk te stellen voor de kijk- en luister- lustigen. De Chiromeisjes toonden hun handigheid in het maken van papieren poppen e.d. Van hen kregen we ook een diareeks te zien die ons in echte kampsfeer bracht. Ook de scouts lieten ons met hun groepering kennis maken door dia's en samen met hen lieten wij een massa ballonnetjes de lucht in zweven. Nog even een kijkje nemen in de tent van Ocarina, waar de Ocarinisten hun hobbyklubs, samen met het programma voor de vol gende dagen voorstelden. Uit de tent aan de overkant riep een VKA-Jeester door middel van slogans de werkende jon geren op hun rechten op te ei sen. Om 11 uur zetten alle Mijl beekse groeperingen hun be ste beentje voor om de jeugd- mis, opgedragen voor een nokvolle kerk, te doen slagen. We waren lang niet teleurge steld over het resultaat. Om 14 uur ging het er weer eens spor tief aan toe; voor een 50-tal wandelaars werd het start schot gegeven om het schone Mijlbeekse landschap te gaan bewonderen. Wat niet bete kende dat de organisatoren even konden uitblazen. Het jongste publiek zat te zeer te trappelen van ongeduld om van start te gaan met de volks spelen. Een bende spelen uit de goeie ouwe tijd werden in een nieuw kleedje gestoken en deden het prachtig als kompeti- tiespelen. Er werd gerend, ge kropen, met water gespoten en (foei.foei) gezeurd dat het een lust was. Allemaal tot groot jolijt van spelers, toekijkers en trotse ouders. De volleyploegen zaten tus- senwijl ook niet stil. Na een zege van Ocarina op St.-Joris verloor het van V.K.A.J. Tussendoor werd er ook nog wat gepicknikt, vooral door onze lustige wandelaars die al len de 10 km. lange wandel tocht overleefden. Zo werd het langzaamaan tijd voor de klein- tjes om naar Kiri de Klown gaan te kijken. De tenten werden opgedoekt en elkeen die jong is of zich jong voelde begaf zich naar Ocarina om samen nog maar eens de benen uit te slaan. Dit benengezwaai ofte gedans werd ondersteund door de puike muziek van de Family Band. Kortom, het was een onverge telijke dag. Uitkijken nu naar de volgende jeugddag op Mijl beek. Aisjedestad Aalst binnenrijdt, dan bemerk je op elke invalsweg een paneel om de weggebruiker eraan te herinneren dat de antiekbeurs in 'l Apostelken van 13 tot 16 september voor de derde maal haar deuren opende. Bij deze openstelling waren heel wat kijk (weinig koop-) lustigen aanwezig. Onze burgemeester De Bisschop was eveneens van de partij en stond erop stipt om 20 uur de spreekbeurten te beginnen. Hij heeft ook zoveel verplichtingen- De heer F. Van Geert, lid van de werkgroep KOS1 (werkgroep voor kuituur, ontspanning, sport en inspraak) herinnerde in zijn inleiding de grootste zomer- tentoonstelling die een waar sukses kende en zomaar twee duizend bezoekers lokte. Hij kondigde een nieuwe ekspositie aan deze van de Pool Szieslich die start op acht en twintig september. Hij vestigde de aandacht van het publiek op het feit dat de antiekbeurs in een korte tijd spanne fel bekend geworden is, naam en aanzien verkreeg, in zover zelfs dat sommige kenners naar *t Apostelken komen op zoek naar het grondmateriaal voor hun eigen antikwiteitszaak. Er wordt zelfs overwogen om deze beurs in de toekomst nog aanzienlijk uit te breiden. Deze mogelijkheid staafde hij aan volgende argumenten. De in richters streven geen enkel winstbejag na. Ze kunnen het zich door hun volledig onaf hankelijke positie makkelijk veroorloven diskussies óm deel neming of niet aan deze beurs uit te schakelen; diskussies die veelal de kans in zich zouden sluiten uit de hand van de inrichters zelf te lopen. Open of verdoken strijd tussen groepen om deelneming is hier ook volledig uitgesloten. Er heerst een geest van openheid, diep menselijkheid, en vriendelijk onthaal tegenover iedereen de nietkopers, de kopers, de min derbedeelden en ook tegenover hen die er op uit zijn een stukje antiek te bezitten om dit in de woonkamer te plaatsen en er dagelijks van te genieten, en last but not least, tegenover een groot gedeelte van de heden daagse jeugd die ondanks alles romantisch gebleven is en de schoonheid van vroeger meer waardeert dan de jeugd van weleer. De binnenhuisinrichting van de jong gehuwden, de bezoekers van de meest gekende vlooienmarkten en van de talrij ke beurzen staven dit voldoende. De inrichters impulseren dit alles ondermeer ook door de toegang tot deze beurs gratis te stellen en zodoende een zo groot en gevarieerd mogelijk publiek te bereiken, een van de vele doelstellingen van 't Apostelken. R.V.D.P. Na de Jeugddag op Mijlbeek werd er gedanst In Ocar1na.(jm) In première voor Oost-Vlaander en (prijs voor het geëngageerde lied 1973) FEESTELIJKHEDEN TE MELDERT Hierbij de kalender zoals hij opgesteld werd voor einde-1974 September Zaterdag 28: Hopfeest, Kulturele Kring Zondag 29: Moto-Cross, Gebroeders De Witte Iedere maandagavond vind je de Gazellen ergens in de sportiaaaers van de gymnastiekzaal van de Aalsterse brandweer terug.(jm) Nou, wat wordt het? En maar wachten op de uitslag van de kindertekenwedstrijd van de braderij Hovenierstraat-Molendries, (jm) De vakantie is voorbij, en meteen zitten we weer in de belottingtijd. De eerste ronde van het kriterium van de Wijkklub Park-Watertoren en Houtmarkt is reeds achter de rug.(jm) Op de harde banken zitten, dat moet je voor Irish Coffee over hebben als ze in Tuf-Tuf komen optreden.(jm) Oktober zaterdag 5: kwis, Parochiecentrum zaterdag 12: Toeristische films, Kulturele Kring (Pinksterreis) zondag 13: Ceöüaviering, Feestkomitée Meldert Morgen zaterdag 19: Viering EEUWELING Atfons Verleysen zondag 20: Schouwburgbezoek, Kulturele Kring (Een roos bij het ontbijt) zaterdag 26: Kwis, Parochiecentrum maandag 28: jaarmarkt, Kokerij November zaterdag 2 Kwis, Parochiecentrum zondag 3: Diamontage, Kulturele Kring (Dwars door Aziè) en Cecifia- viering Koninklijke Fanfare St.-Cecilia zaterdag 9: Ceaiaviering Vrouwengilde St.-Ceölia maandag 11: Wapenstilstandsherdenking Oudstrijders, en Cross zaterdag 16: Kwis, Parochiecentrum zaterdag 23: Bal, Eendracht Meldert zaterdag 30: Kwis, Parochiecentrum December zaterdag 7: Feestdiner, R.V.L.V. en Boerengilde zaterdag 14: Superfinale Kwis, Parochiecentrum dinsdag 24: Optreden zangkoor, Kulturele Kring zaterdag 28: Kerstfeest, Fanfare St. Cecilia, Bal. Koninklijke Fanfare St CedSa Januari zaterdag 4: DriekoningenvieringKulturele Kring Februari zaterdag 15: Schoolbal, VeBlom J.MUYLAERT Ze wonen nu In Parijs maar komen uit Argentinië. Een tijdje geleden zond de BRT een programma uit met hen: «SOY LIBRE» waarbij ondermeer gedichten van de Intussen overleden Chi leense dichter PABLO NERUDA werden naar voor gebracht en dat tevens Ingezonden werd voor de Gouden Roos van Montreux 1974. Zaterdag Jl. hoorden we hen aan het werk te Brussel voor een bomvol en muisstil auditorium tijdens de nationale Chlll- meeting, en afgelopen week werd hetzelfde programma op de Nederlandse TV ook ai uitgezonden. Je gelooft of je gelooft het niet, maar als optreden in België staat deze maand de Chlli-meetlng te Aalst op hun programma. Op vrijdag 27 september krijg je hen Inderdaad tijdens de Chill- meeting te Aalst in zaal Madeion te horen. De toegangsprijs voor deze meeting waarop ondermeer ook een fllmintervlew Allende-Regls Debray te bekijken valt en het woord wordt gevoerd door een spreker van de Unldad Popular bedraagt slechts 40 F. Kaarten In voorverkoop die bij onderstaande organisaties te be komen zijn kosten zelfs maar 30 F. De leden van het Chlll-komltee: BSP, ABW, ABW-KADETTEN, KP, OXFAM, KREJA, FP, SJW, JONGSOCIALISTEN of ook op het sekretariaat van het komitee: p.a. Ten Berg 1, 9300 Aalst P.S. Van Ada Oscar Matus is bij Le Chant du Monde ook reeds een plaat verschenen (LDX 74499-U). (Foto Adrian Peralta)

De Voorpost | 1974 | | pagina 10