OLITIE NODIGDE JONGEREN IT HUN MENING OVER ERKEERSVEILIGHEID TE UITEN KREJA IN HET C.S.V. STEMMINGSTRIO OP DE GROTE TOER i SODIGA ORGANISEERT LESSEN NEDERLANDS EERSTE AUTORALLY TE MOORSEL De Voorpost - 20/9/74 -11 Sedert vrijdag jl. hulst Kreja-twee In de lokalen van het C.S.V., 't Fabrlksken, te Aalst. Na het zwoegen om tildlg klaar te zl|n met de Inrichting, rest nu de tijd voor een praatje In het netjes Ingerichte Jeugd huls. (Ib) )e viering van de twintigste korpsdag bij de Aalsterse politie was een welkome aanleiding voor de politie om niet alleen iet kontakt met de bevolking aan te halen, doch tevens de eugd, inzonderheid de schooljeugd, naar hun oordeel en nening te vragen over de verkeersproblematiek te Aalst. De jongens van het Stemmingstrio. de zo langzamerhand overberuchte twee Johny's en de ene Jacky, die samen met Godelieve er de ambiance op menig Aalsters feest in brengen weten van geen ophouden. De rits van optredens duurt onverminderd voort en vrij spoedig komen ze zelfs in meerdere Vlaamse steden met een optreden als voorprogramma van een serieus engelstalig zanger. De manager je ziet dat ons trio het ernstig aanpakt kon evenwel nog geen nadere uitleg geven om het kontrakt niet in gevaar te brengen. Samen met jongens als Mike Dorian, nog aan het werk op de braderij van de Molendries en in het voorprogramma van Dalida's toerneedoor België. Marie-Claire, Francis Vany en Tim Davies zitten ze stevig via het teaterbureau waarmee ze zich verbonden, te werken aan hun promotie. Aalst zendt zijn istemmige» zonen uit. (jv) Vorig schooljaar reeds werden alle leerlingen van het hoger sekundair niveau aangespro ken om met een verhandeling over «Verkeersveiligheid, Ge breken en Oplossingen» hun mening te uiten. Iedere school pikte er de vijf beste verhande lingen uit die dan onder de ogen van de jury kwamen. Drie op de twaalf aangezochte scholen toonden geen belang stelling. De jury verkoos dan van iedere school de beste in zending, zodat er uiteindelijk vorige week donderdagavond in de feestzaal van het stad huis, negen finalisten stonden die in een spreekbeurt van een tiental minuten de oorzaken van verkeersonveiligheid dienden uiteen te zetten terwijl ze tevens maatregelen om hieraan fe verhelpen te beden ken hadden. Tevens dienden de kandidaten enkele praktisch te Aalst te rea liseren punten naar voor te brengen. De jury bestaande uit hoofdpo- litiekommissaris Geeroms, po litierechter Callebaut en Lt. Mi- chiels, bevelhebber van de rijkswacht kon na het ope ningswoord van burgemeester De Bisschop, de kandidaten aanhoren. Vrij algemeen wen sten hoe kontradiktorisch het ook lijken mag de kandi daten een strenger politieop treden om hierdoor een menta liteitsverandering teweeg te brengen. Een verplicht vak en lesuur over het verkeer op school zou bovendien deze mentaliteitsverandering kurv nen in de hand werken, waarbij als lesgevers eventueel politie of rijkswacht zou fungeren. De uitbreiding van het openbaar vervoer was tevens een stok paardje van de jeugdige voor drachtgevers. Voor Aalst stad, werd gepleit voor het verkeers vrij maken van het centrum. Regina Peynsaert, van de Dames-van-Maria, werd lau reate en mocht naast een kunstboek een geldprijs van 5.000 fr. in ontvangst nemen uit handen van hoofdpolitie- kommissaris Geeroms. Tweede werd Mark Lambrecht van het Koninklijk Ateneum, derde Nadine Brejou van het Lyceum. Verder Suzette Cal lebaut, Coen Debrul, Chris Mi- chem, Clement Vandenborre, Kris Keppens en Godelieve Desmet. Het Hoger Rijksinsti tuut voor Handel en Admini stratie kaapte de prijs van de scholen weg voor het lyceum en het Ateneum. J. VELGHE Sgdiga (Sociale Dienst voor Gastarbeiders) richt voor alle anderstaligen uit de Denderstreek, Nederlandse lessen in. Alle lessen gaan door in het Patronaat te Hofstade en dit op woensdagavond en zondagmorgen. Deze lessen worden gratis gegeven. Alle geïnteresseerden dienen zich aan te melden bij Sodiga, Leöpoldstraat 7, Hofstade. Voor de eerste maal in de geschiedenis van de gemeente Moorsel werd er een autorally ingericht In deze gemeente is het begrip «rally» echter reeds goed Ingeburgerd. De jaarlijkse voetrally van jeugdldub Alewln was onlangs reeds aan zijn zesde uitgave toe; bij gezinsgroep V.O.K. heeft men de vierde fletsrally reeds In het voor uitzicht en ook de plaatselijke Middenstanders pakten reeds uit met een fletsrally. Een paar maanden geleden werd tengevolge het groot sukses van de V.O.K.-fletsrally door het bestuur van de KoninklIjke'Fanfare «De Jonge Garde» kontakt opgenomen met de heren De Schrijver en De Ridder om een autorally In te richten. Deze heren veflclaarden zich akkoord en zo werd de eerste Moorselse autorally verreden op za terdag 14 september. INRICHTING Dat er duizend en één zaken komen kijken bij de organizatie van een rally weten wij maar al te best en dat de Koninklijke Fanfare «De Jonge Garde» deze taak tot een goed einde bracht, hebben wij kunnen vaststellen. De inrichting was werkelijk tot in de puntjes verzorgd en daarvoor onze gelukwensen aan de organisatoren. Toch vonden wij de rally zelf nogal moeilijk voor beginnelingen. Getuige hiervan de meer dan 50 strafpunten van de overwinnaar. Een rally met 104 opdrachten is misschien normaal te noemen, maar daarin nog 22 wegvallen verweven, lijkt ons toch nogal overdreven. Neem daarbij nog 12 vragen, waaronder een achttal strikvragen, dat is zeker voldoende om de niet ingewijden er de moed te laten bij verliezen. Aan een bepaalde mogelijkheid tot wegverandering gekomen, vindt men vier maal het te zoeken herkenningspunt, na veel wikken en wegen wordt het eerste geldige bepaald. Achteraf blijkt dat het herkenningspunt nog een vijfde maal was bijgeschreven en dat was uiteindelijk het geldige. Is dat soms niet wat te ver gezocht? Kritiek uitbrengen is steeds gemakkelijk, maar wij zijn nu eenmaal de mening toegedaan dat iemand die voor de eerste maal aan een zoektocht deelneemt er ook iets mag aan hebben, en dat hebben wij verleden zaterdag betwijfeld. TELEX TELEX TELEX TELEX TELEX TELEX TELEX De plaatselijke politieke partijen volgen het spoor van de grote broers van de Brusselse Wetstraat/De P.V.V. koncentreert zich op de viering van het vijfentwintigjarig parlementair mandaat van volksvertegenwoordiger en huldig staatssekretaris Louis D'Haeseleer, dit voor 28 september; de B.S.P. Aalst plant voor vandaag vrijdag een afdellngsvergadering met als spreker volksverte genwoordiger Bert Van Hoorick over werkloosheid, infla tie en belastingen, terwijl tevens het arrondissementeel partijkongres volgt/De plaatselijke C.V.P.-ers verkozen een nieuwe afdelingsraad waar Frans De Haeck voorzitter blijft, maar dertien uittredende leden die zich opnieuw kandidaat gesteld hadden, niet meer herkozen werdenI En de boeren zij betogen voort/Maandag jl. leek het wel je reinste protestdag te Aalst, de boeren zaten samen met de ouders van het RIBTO op de protest-toer en nou ja, wie protesteert er al niet omdat het doodgewoon maandag is?/ Chili-meetlng In zaal Madeion, Grote Markt, Aalst op vrijdag 27 september a.s./Teken aan de wand van pro gressieve frontvorming?/ Troost je met ons, en ween van vreugde, het zware gevaarte dat Lievens flets moet voorstellen is er weer- Nadat Lieven, zoals uit onze vorige telex bleek, enkele dagen gewoon zichzelf niet meer was nadat z'n fiets ge gapt was door één of andere «gozerd» (zagen we daar niet In de grote Van Dale «gozer» staan? Voor ons is 't gelijk hoor!) is alles weer zoals het was/Het groot verdriet is geleden/De ontknoping lag op het Erembodegemse poli tiebureau, waar het prachtstuk weer aan zijn bezitter overgemaakt werd/Wie dacht dat Lieven het daarbij zou laten heeft het mis, want nu Is hij iverig op zoek naar 't schoon kind dat zijn flets gapte, zo maar efkens om te gebruiken/Een ferme kastijding staat haar te wachten, of we kennen Lievens erbarmen en galanterie een dikke kus, maardan moet ze mooi genoeg zijnI Schepen Jan De Neve, als spreker vermeld voor een der voordrachtavonden van de Leefmilieu-negendaagse, steigert om nog als spreker te fungeren daar de mantelor ganisatie COVOP die Inrichting waarneemt, In laatste In stantie zich als CVP-jongeren afficheerde/ Ietwat te voorbarig beschuldigden we vorige week In onze telex het Aalsterse stadsbestuur van administra tieve traagheid/De leden van het Chlli-komitee kregen wel net op tijd hun vergunning aan om met een radiowagen de stad rond te toeren/Dat deze vergunning pas op de dag zelf toekwam heeft helemaal niets te maken met de al of niet goede wil van de burgervader, doch ook de politie brengt over een toelating z'n advies uit, en zo snap Je dat een vergunning wel eens enkele dagen onderweg kan blijven/ Onder het motto «met gehandikapten wordt geen koe handel gedreven» roept het beschermkomitee van het Ribto-Aalst alle studenten op hun solidariteit te betonen- Volgende maandag om 19 uur, wordt In de Ploegstraat40, Aalst een vergadering gepland/ Vanaf vandaag vrijdag wijzen de CVP-jongeren te Aalst ons op onze milieubeschermingsplicht/* Waar op de omslag lekker «Franchise de port opstaat en in de linkerbovenhoek «Services du Premier Ministre, Fonctkxi Publique Le secretaire d'état» dit laatste allemaal zonder kommentaar staat er lekker in de rechterbo venhoek 22 fr. aan postzegels/Er kan niet steeds bezuin igd worden/ Aan leefmilieu-komitees te Aalst én aan afvalstof van nv. Betonwegenbouw aan de Zeebergbrug geen gebrek/ BRENDAN weken na mekaar met een stuk zeep of een pakje koffie huiswaarts keren. Enkele jaren terug waren de prijzentafels heel wat waardevoller. Zijn het niet de organizatoren van de autorally's die het deelnemersveld uitdun nen. Het was de heer Guido Callaert uit Opwijk die de prachtige bromfiets in ontvangst mocht nemen, dit als overwinnaar van de eerste Moorselse autorally van de Koninklijke Fanfare «De Jonge Garde». De eerste Moorselaar was de jongeheer Wim Van Biesen, die beslag legde op de 25* plaats. Het was tevens deze Wim Van Biesen die 's anderendaags overwinnaar werd in de eerste fietsraHy te Herdersem, ingericht door W.T.K. Chambrolle. Om te besluiten hopen wij dat de Koninklijke Fanfare «De Jonge Gard»» op de ingeslagen weg zal doorgaan en dan volgend jaar liefst met iets gemakkelijkere en een meer gespreide prijzentafel. UITSLAG IN VOLGORDE Callaert Guido, Opwijk; Scholliere Petrus, Lebbeke; De Smet Roger, Ninove; De Wit Frans, Buggenhout; Wouters Paul, Opwijk; Van Cauwen- bergh, Steenhuffel; Dhuyvetter, Gentbrugge; MoortgatG., Dendermonde; Straetmans, Lebbeke; Heremans Louis, Lebbeke. En verder: 15. Cami Roger, Wieze; 25. Van Biesen Wim; 29. Muylaert Jos, Meldert; 33. Nuelant Jan, Meldert; 34. Nuelant Mare, Meldert; 35. Van Biesen Fred; 36. De Clerck Rita; 38. Van Biesen Frangois; 44. Van Moeseke Frieda; 47. Van Driessche Jan. 49. D'Hooghe Hilde; 50. Van Eycken Emie; 51. De Wolf Fritz; 52. Coppin J.P.; Herdersem; 53. De Vis Annie; 54. De Mesmacker Hèlène; 56. De Schrijver Freddy; 58. Van Brempt Cecile; 59. Coppens Jozef; 62. Moens Simonne; 64. Moens Denise; 65. Moens Chris; 67. Rubbrecht Hilde; 68. Van der Biest Jean Paul; 69. De Meyst Alfons, Aalst; 74. Ling Patricia; 76. Rubbrecht Ronald; 78. Van den Berghe Liliane; 79. Van De Velde Frangois; 80. Hereman Maurits; 81. Verieysen Erik; 82. Van Damme Luc; 83. Van Gysegnem Alfons; 84. Van Houdt Willy; 85. De Boeck Freddy. Geen Kreja-aktlvlteit of «Stampen en Dagen», het huls-sklffleorkest, ia er blj.(lb) OPKOMST Ondanks het feit dat een zaterdag minder geschikt is dan een zondag voor de inrichting van een rally en dat september reeds einde seizoen kan genoemd worden, waren er toch nog 85 deelnemers aan de start. Noch tans hadden zich slechts 29 Mooreelaare laten inschrijven. Voor de rest waren er specialisten uit alle hoeken van het land: Waarloos, Torhout, Antwerpen, Sint-Genesius-Rode, Gentbrugge, Mechelen, Breendonk, Steenhuffel, Wetteren, Malderen, Dendermonde, Meerbeke, Outer, Ni nove, Buggenhout, Haaltert, Lebbeke, Opwijk, Hekelgem, Aalst, Wieze, Herdersem en Meldert. Zodus kon men van een uitgebreid deelnemers veld spreken. Zelfs de dirigent van de Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia, de heer Uylaert, liet zich inschrijven. PRIJSUITREIKING Vooraleer tot de prijsuitreiking werd overgegaan, werd de uitslag van de «Toprally» meegedeeld. Dit was eveneens een inrichting van de heer Emiel De Schrijver uit Lebbeke. Wij willen hier ook nog vermelden dat de prijzentafels voor de autorally's fel zijn verminderd. In een autorally moet men bijna bij de eerste 15 eindigen om een prijs te hebben ter waarde van het inschrijvingsgeld. Wij dachten dat vele mensen er de brui aan geven, wanneer zij een paar

De Voorpost | 1974 | | pagina 11