DE SPOBT 1M HET MEÜWi Driemaal Schollaert Zonder glans SOEP HEET OPGEDIEND Lebbeke geraakt niet op dreef Belangrijke wedstrijden voor Eendracht Zele, K.A.V.D. en Eendracht Aalstf VOETBAL 3e NATIONALE S.K. Roeselare - K.A.V.D. 1-3 BEVORDERING V.C. Jong Lede-Zwevegem 1-0 Eendracht Zele-Eendracht Aalst 4-1 *mssim ti lePB0V. Ook oog voor aantal top-matchen in lagere 16 ROESELARE-KAVD 1-3. Met doelpunten op de 20e, 59e en 70e minuut heeft Schollaert niet alleen zijn eerste hattrick voor Dendermonde gescoord maar ook gezorgd voor een vlotte overwinning op het terrein van Roeselare. Deze zege was voor velen een verrassing, en toch KAVD ontgoochelde niet tegen AA Gent, en op Zele zat er een punt in. Het was dan ook logisch dat men in stilte hoopte dat de Ros Beiaardzonen in West-Vlaanderen een puntenoogst zouden doen. Het feit dat deze zege te dan ken is in de eerste plaats .aan de schotvaardigheid vah Schol laert. de laatste aankoop van KAVD zal vast heel wat aanhan gers verheugen. Even verheu gend is eveneens het feit dat Rudy Van Belle opnieuw op vol le toeren draait en een enorme werkkracht aan de dag wist te leggen. Hij was het trouwens ook die Schollaert in de eerste speelhelft in de gelegenheid stelde de stand te openen. K.A.V.D. voetbalde op Roeselare aan een voor Derde Nationale eerder traag tempo, maar akteer- de gans de wedstrijd door goed gegroepeerde aanvallen, iets wat we misten in de twee vorige wedstrijden. In het middenveld zwoegden de werkpaarden Van Belle en Van Bergen op volle kracht, terwijl Dré Temmerman, de technicus in het middenveld met twee uitgemeten dieptepas- sen speerpunt Schollaert afge zonderd voor de plaatselijke doel man bracht, die tegen de twee schuivers niet het minste ver haal had. lijs en Moons, er werd trouwens nog een mooi doelpunt van laatstgenoemde afgekeurd voor buitenspel, misten elk nog een kans om de stand hoger op te drijven. Van Moons kan ge zegd dat hij zich sterker instel de en heel wat beweeglijker ak- teerde dan tijdens de vorige wedstrijden. Gans de Dender- mondse ploeg heeft op Roeselare een sterke indruk nagelaten. Het speelde als een elftal dat zeer goed besefte dat tijdens die der de kompetitiedag iets moest on dernomen-worden om de nul van achter zijn naam te vegen. De zege. tenvolle verdiend komt ook tenvolle op tijd in verband met de komende wedstrijden aan huis tegen Denderleeuw en daar na Doornik en E. Aalst. Gewet tigd vertrouwen nu voor de toe komst V.C Toen Christiaens op 10 miri. van het einde de weg naar het doel vrij had, werd hij er net binnen de strafzone onderuit gehaald door Deprez. Scheidsrechter Van De Wijngaert moest naderhand heel wat kritiek slikken voor de toegekende straf schop, die Zwevegem overigens de beoogde pubtendeling koste. Over deze strafschop kunnen we slechts het volgende zeggen volgens het "boekje" was het een strafschop, alhoewel heel wat scheidsrechters de bal diplomatischnet op de backlinie zouden gelegd hebben. De jonge Van de Wijngaert deed blijkbaar niet mee aan het spel- eltje dat „twee halve strafschop pen" recht geven op één. Hij nam zijn verantwoordelijkheid, al betekende dit dan ook de beslis sing over winnen en verliezen. Wat we tot aan die 80e min. te zien kregen was echt niet om over naar huis te schrijven. Er werd wat afgegeeuwd in de tri bune Zwevegem begon in een 5-3-2 opstelling en trok een rode muur op Neem daarbij dat Mergeay blijkbaar nog kompetitie miste en dat Heestermans nooit in de wedstrijd was. dan is het duide lijk dat Christiaens (opnieuw bril jant) voor een lastige taak stond Hij werd vanuit het middenveld nochtans voortreffelijk gesteund, vooral door Dirk De Neef die zo wel in de opbouw als in zijn verdedigende rol andermaal uit stekend werk leverde. Na een goed halfuur moest Van Dijck. gekwetst, vervangen wor den door Parrez. terwijl even na de rust Heestermans zijn plaats afstond aan Van Hauwermeiren. De leedse ploeg diende dus an dermaal geheel overhoop gehaald te worden wat uiteraard niet be vorderlijk was voor een vlot sa menspel. Maar ook de tegenstan der kon niet bekoren. Nadat Zwe vegem op achterstand gekomen was, kon het slechts een be scheiden kindervuistje maken. En met de enige gevaarlijke aan val wist een uitstekend uitgeko men Vermoes wel raad. Als Lede dan toch aanspraak mocht maken op de overwinning, dan was het voor een goed der de kwartier Beurtelings kwa men Christiaens. De Neef en Mergaey dicht bij een doelpunt Heestermans liet. wellicht verrast door een onverwacht capriolen van de bal. een rijpe kans lig gen Hoe Christiaens voor Lede het zesde punt op zes verdiende, al was het via strafschop, vertel den we reeds in de kop van deze bijdrage. Zaterdagavond zijn de Ledenaars te gast op Moeskroen om er een leidersplaats te verdedigen die totnogtoe zonder veel glans werd verworven Maar in voetbal pri meren nog altijd de punten op de morele verdiensten. MARCOLE Zele was vorig seizoen, toen de Ajuinen met heel wat meer zwier optraden reeds een tegenstander waartegen moeilijk kon opgetornd worden. Immers de Aalstenaars konden amper één punt veroveren uit de beide kon- frontaties, nu ze zich op de voetbalglooiing bevinden werd door de rood-zwarten een uitslag verwezenlijkt die ogenschijnlijk als een kleine afstraffing moet be stempeld worden. De verliezers hebben echter twee keren de mogelijk heid gemist om de konfrontatie in een voor hen gunstige rcihting te oriënteren. De overtuigende start bracht niet het vereiste sukses op om de gastheren de strop om de hals te doen. In die pe riode van eerder rommelige meerderheid waarin De Ridder, de beste man bii de bezoe kers. in de woestijn pre- Chris De Smet niet. om deze rol over te nemen. Het was zoals het een be stuurslid voor de wedstrijd zegde Aan de ploeg ont breekt te veel om gepast te kunnen ingrijpen. OP HET GEPASTE MOMENT De rood-zwarten lieten de ge forceerde inspanning van de gasten heel kalm over zich heen gaan en dan kwam plots Jansegers op het voorplan. De aangekochte speler van Boom ontpopte zich als een aan- Stuer (Zele) schiet op doel. riode stond De Roos alleen en deze man in spits zou later wegdeemsteren terwijl steun pilaar Maturo 'In de rook op ging. want achterspeler Lam- brecht stak deze eens ge vreesde akteur op zak. De jongens uit de Dierk Maer- tensstede trokken zich onmid dellijk na de rust op aan een onverwacht doelpunt, dat uit een verwarde fase van reohts ontsproot en waarbij Dierickx tegenvoets Coles en De Rijcke omspeelde. Het werd een pe- dikte, zodat op uizondering van een paar opvallende tus senkomsten van de lokale por tier het doelgebied door een sekure Goossens en zijn maats redelijk gemakkelijk afgegren deld werd. Het heengaan van De Schrij ver heeft ook een opvallende leemte gelaten, want de wit- zwarte formatie vertoonde wei nig samenhang omdat er een centrale figuur ontbrak en nie mand scheen bekwaam, zelfs (JC) valter. die de wit-zwarte ver dediging op de heupen speel de Hij verstond verder de kunst om zijn tegenstrever uit te schakelen en hij rondts zijn aktie af met een gemeten voorzet aan een vrijstaande maat. Het moet een element worden, die de herwaardering van de Zeelse aanval moet kunnen bewerkstelligen of een vraagstuk, waarvan de oplos sing sedert meer dan een de cennium uitbleef. Wat meer is, de inwoner van Ruisbroek stond niet alleen, wat hij kreeg de gewaardeerde hulp van Steur, die overal en altijd bij de zaak was om gevaar te écheppen en twee prachtige doelpunten wist aan te tekenen. Een eerste keer werkte een achterspeler van Aalst het leder op hoekschop onvoldoende weg en het ge- ajusteerd schot van het num mer 11 kende geen genade. Vier minuten later inworp van Coles. Steur schakelde Roeland uit en bediende Jansegers. die geen genade kende. De thuisspelers zouden een tweede maal ongenadig toe slaan na de pogingen van Aalst om gelijk te stellen. Het gebeurde nadat Roeland de bal in de 67e min. aan Steur ver speelde en deze met een ge plaatst schot de uitgelopen Smessaert versloeg. Enkele minuten later leverde een sa menspel Van Wambeke - De Loose vla Jansegers de eind cijfers op. Het betekende dat de ingevallen Aalsterse doel man, die de gekwetste Van Hyfte verving, na amper twee tussenkomsten evenveel keren werd verslagen. Van een on gelukkig debuut gesproken. Zele speelde in het laatste half uur van iedere helft tech nisch veel beter samen, was beter gestoffeerd in het mid denveld, sekuurder in verde diging en vooral slagvaardiger in de aanval, zodat het een gesmaakte demonstratie werd. waaraan een gans onverwachte 4-1 uitslag werd verbonden. ZEELSE JONGEREN Szapinsky die een ongelukkige val deed moest na 26 minuten Vreugde bij Eendracht Zele na het derde doelpunt tegen Aalst. (JC) Stuer (Zele) kijkt niet zo vriendelijk in de richting van de Aalsterse Ikeeper nadat deze botste mt een Zeelse aanvaller. nri verstek geven en werd ver vangen door Cooreman. Deze middenveldspeler heeft met De Loose, Goossens en Lam- brecht veel bijgedragen tot het verrassend resultaat en schijnt over meer fisiek dan de man uit Puurs te beschikken. Van Wambeke was agressiever en slagvaardiger zodat de met hem eigen techniek hij een zekere waarde wordt in de ploeg. Maes moest inspringen voor De Beule, die in de 39 min. door Van Hyfte werd geraakt na dat de kamp reeds stil lag en deze moest er ook uit nadat Dierickx de achterstand van Aalst had gemilderd. We hadden de indruk dat André de zaken wilde forceren door een te persoonlijk optreden en daarin is hij niet gelukt en veel liever zagen we hem in dienst van het geheel, zoals hij het opvallend deed in voor gaande uitgaven. Het neemt niet weg. dat we ons vertrouwen blijven schen ken in voormelde Zeelse jon- géren trio. waaraan we onmid dellijk nog Lambrecht bijvoe gen die met de gekwetste Jacobs aan de verdediging de totale herwaardering kan be zorgen. Eendracht moet dit seizoen de vruchten kunnen plukken van de geleverde jeugdpolitiek. De ploegen De Rijcke. Lambrecht. Mar tens. Goossens. Coles. Sza pinsky (26 min. Cooreman), De Loose, Van Wambeke. De Beu- Ie (51 min. Maes). Jansegers en Stuer. Aalst Van Hyfte (54 min. Smessaert) Roeland. De Chris De Smet. Van Der Eist. Dierickx. Arold De Smet. Arnofis. Deckers. Maturo. De Roos en De Rid der. S K. Lebbeke-Evergem Center 1-2 Was iedereen ervan overtuigd dat S.K. Lebbeke een greep naar de punten zou doen en misschien aan de leiding komen, dan kwam men bedrogen uit. Verliezen tegen een kiub die pas promoveerde kan nog aan genomen worden, maar verliezen zonder "Iets" getoond te hebben, gaat er niet meer In. Men was reeds eerder tevreden dat er dit seizoen kon gedoeld worden. Tegen Evergem Center verliep het helemaal anders. Geen enkele speler presteerde goed. De bezoekers kregen zoveel vrijheid dat het moeilijk anders kon of er moest ge scoord worden. Vooraan vlotte het niet bij de wel gevoed doch met passen thuisploeg. De voorlijn werd die te ver of te hoog kwamen. Oefenmeester De Vlegelaer wilde blijkbaar zijn spelers in het goede straatje sturen maar beging telkens zelf de fout het leder te ver te trap pen Hat eerste doelpunt van Ever gem viel op een zeer slecht ogenblik. Na een halfuur, toen Lebbeke iets trachtte te force ren, moest dolman Verhavert zich omdraaien. Marc Van der Jeught werd bo vendien in een kopduel met Van Mussche gewond en dien de een tiental minuten ver zorgd te worden. Nadien was Mare geen Van der Jeught meer. Buiten zijn knap doelpunt blec." er niet veel meer over. Wanneer Van der Jeught niet "marsjeert" draaien Lebbeekse voorspelers vierkant. Het winnende doelpunt voor de bezoekers kwam er dan op een ongelukkige manierhet leder sprong tegen de onder kant van de staak en vloog naar binnen. De Lebbeekse reaktie, een 10- tal minuten voor het einde, bracht niets meer op Op d wr ogenblik was het k!af ree<fou verdronken. Wanneer men nu weet Lebbeke s'echte supporte heeft dan kan men zich geru »i de gesprekken na de match I et beelden. De wedstrijd tegen Appelten wordt geen gemakkelijke ka1^ wei. Wil Lebbeke dit seizoe iets ondernemen dan mo<!rtl men met de volle overtuig in !*f en overgave de start nemen. Bij een verder falen zal me 1 zeker geen verzachtende on to standigheden meer moeten Ij to. roepen AVDS I'M Van de drie Derde Nationalers waarop we onze hoop bouwen, heeft alleen Eendracht Zele de verwachtingen Ingelost na de eerste drie weken van deze prille kompetitie. Toevallig puurde de fusieploeg het volle pond uit de matchen tegen KAVD en Eendracht AALST. In Docrnik werd het een nederlaag. Vier op zes het is niet kwaad. De reis naar Stade Leuven zal ons wijzer moeten maken omtrent da vraag of Eendracht op weg is om al dan niet een specifiek home team te worden. Gebrek aan maturiteit werd KAVD toegesmeten na de ne derlaag tegen de „routiniers" van AA Gent. Te Zele viel het het verdikt slechts in de laatste minuten na 'n opportune goal van nieuwkomer Stuer. Zondag werd gevlagd. Buitenshuis dan nog. Tegen FC Denderleeuw, geen katje om zonder hand schoenen aan te pakken, kan de steile vooruitgang bevestigd worden. Eendracht Aalst verdiende die zware 4-1 afstraffing te Zele niet. Kan zijn, omdat in voet bal onberekenbare dingen kun nen gebeuren Feit is echter dat zwartwit voorlopiq moeilijk coort. Racing Doornik komt c) bezoek, vroeger meer dan eens rivaal in de strijd voor een titel. Die tijd is voorbij. Het is zelfs niet onmogelijk dat de Waaltjes dit jaar hoge toppen scheren en dat de rol van Eendracht verder bescheiden wordt. Winnen tegen Doornik kan voor de jongens uit het Pieter Cornelisstadion de inzet zijn van een in het oog sprin gende remonte Nieuw verlies is niet dramatisch, doch zet zwartwit van meetafaan uit het titeldebat. Jong Lede. met zes op zes, startte formidabel Wel was er zondag een penalty van Lo- wieke Christiaens nodig om de volle buit binnen te/rijven. Doch hebben is hebben. Zater- dagavondgaat het naar Moes kroen. Geen lachertje. Er één puntje veilig stellen zou al een hele prestatie zijn. Wint groen wit aan de grens dan kan het. zonder al van de titel te dro men. een hoofdrol spelen. SK Aalst klopte ex-leider Tem- se. Een goede zaak. vooral om dat de counter die Appelterre oranjegroen toediende, meteen vergeten is, en gebleken is dat Van Craenenbroeck mee viel als laatste man. Deinze startte niet denderend, doch de leerlingen van de Schelle- bellenaar Walter Ellegeert. kunnen de besten van ant woord dienen, We pronosti- keren een zege van de am bitieuze Aalstenaars. Een ontgoochelend SK Lebbe ke moet te Appelterre win nen. anders mag nu al over de titel gezwegen worden. Sparta Buggenhout, één punt je op zes. krijgt met neofiet Lokerse een knap voetballend en homogeen team op bezoek. Als blauwwit één puntje thuis houdt. mag dat als een uit stekend resultaat beschouwd worden. Baasrode kan in Merelbeke winnen en Sparta Appels, na een ongelukkige uitstap naar Nieuwerkerken, vier op vier

De Voorpost | 1974 | | pagina 16