Produktief TOCH EEN PUNT RGBUR: Niet gemakkelijk Terjoden-Sp. Geraardsbergen 2-0 Jllleen Schroevers Moorsel met maximum Uitstekend Opstal gehandicapt S.K. EN EENDRACHT GREMBERGEN AAN DE LEIDING Zwarte kermis... Sparta Appels: I thuis vier op vier le PROVINCIALE S.K. Aalst-Temse 4-0 Olsa-Sparta Buggenhout 0-0 VOETBAL 3*PR0VINCIALE nist gemakkelijk VOETBAL KALENDER VOOR ZONDAG 22 SEPTEMBER Edixvelde - Doggen 2-2 SOS Schellebelle en Serskamp op gelijke hoogte F C. Baasrode -Brakel 0-3 Appels - Denderleeuw 3-2 4ePR0VINCIALE 17 SK Grembergen fantastische start in 3e Prov. B Bij S.K. Aalst had men zon dagavond reden e over om zich te verblijden Na de min- der goede prestatie in de wed strijd tegen Appelterre legden de oranje-groenen nu een sprankelende verrichting op de grasmat, en de aanvallers schoten hard en droog. Aan de basis van deze plotse ge daanteverwisseling lag onte- gensprekelijk de herziening de veldbezetting. Van Oraenenbroeck die de zondag tevoren te traag uitviel in het middenveld werd als stopper uitgespeeld en gaf in die funktie een merkwaardige ver richting weg. Van Hove werd centrale middenveldspeler, plaats van waaruit hij zowat de gebeurtenissen dirigeerde. Van den Eynde evolueerde ins gelijks in het middenveld zo dat dit ploegonderdeel nu meer aanleunde bij de aanvalsspit- sen die men nu gemakkelijker bereikte. Het begon uitste kend voor Aalst dat in de vijfde minuut een knal van een doelpunt lukte en daarna het heft haast nooit meer uit de handen zou geven. In de 30e min. verdubbelde Janssens de winst en hiermee werd de eerste speelhelft afgesloten. Van Royen was in de 40e min. wegens een lang aanslepende kwetsuur door iSaeys vervan gen. De tweede periode kreeg men hetzelfde spelbeeld. Tem se bij wie alleen speler trai ner Perket .iets trachtte te forceren moest meer aan ver dedigen dan aan aanvallen denken met het gevolg dat er nog twee doelpunten vielen, langs Van den Eynde en Bam- bust. Vermelden we nog dat in de tweede speelhelft Van Hove door Van den Bossche werd vervangen die op zijn beurt aantoonde beslist wat in zijn mars te hebben. J.V.H. Sparta Buggenhout is er bij Olsa in geslaagd een puntje weg te halen en meteen ook de beschamende nul van achter zijn naam te vegen. Gemakkelijk is het alvast niet gegaan. In de eerste speelhelft hieldert de Spartanen nochtans gelijke tred met de thuisploeg al lag toen reeds de nadruk op de defensie bij de Buggenhoute- r.aren. Toch wist het zich In deze periode twee fraaie doel kansen te scheppen die evenwel onbenut werden gelaten. De technisch sterke 'De Wilde zoekt blijkbaar nog achter de goede konditie en ook Norbert Van den Dungen draait niet zo als verwacht. «Hij werd trouwens aan de rust vervangen. In de tweede speelhelft geraak ten de Spartanen nog eerder moeizaam.uit de omknelling, maar de defensie speelde reuze. Albert Mlchels als libero verrichte zijn werk sober maar efficient en ook de andere verdedigers verdienen een pluim. In het middenveld viel vooral de 19-jarige TiHey op. Zijn inzet, snelheid en doorzicht heeft hem alvast een vaste plaats in het fanionteam bezorgd. Ook Van der Vreken behoorde tot de uitblinkers in een ploeg, die voor al in de tweede speelhelft slechts aan verdedigen kon denken. Is het puntwinst op Olsa nu nog geen reden om victori te gaan kraaien dan is het toch zo dat Sparta Buggenhout met gewet tigde hoop op sukses het verder kompetitiegebeuren mag tegemoet zien. Men rekent er immers op dat De Wilde weldra zijn vroeger peil zal bereiken en wie deze snelle en voetbalvaardige man reeds in zijn beste doen heeft gezien, weet dat de ganse Sparta- ploeg er zloh kan aa noptrekken. Daarbij komt nog dat de defensie met de ondervindingrijke Albert Michiels vast aan sterkte heeft gewonnen - terwijl het midden veld met o.a. de beloftevolle Tilley zowel zijn rol in aanval als verdediging moet kunnen spelen In het vooruitzicht van de ko mende thuiswedstrijd heeft men te Buggenhout alvast de glimlach weergevonden. V.C. Sporttrofeeën RUPA Vooruitzichtstraat 25a AALST Tel. 053-21.39.51 Geen gemakkelijke zege voor ROBUR MOERZEKE op het veld van Sparta Waasmunster. Zon der Albert Lelie, gekwetst, en met slechts op halve krachten spelende Luc Moortgat en Wal ter Coen keken de Roburisten reeds na 35 minuten op een 1-0 achterstand. Een misver stand tussen doelman Van De Sompel en Willy Van Hoey lag hier aan de basis. Nipt voor rust kon René Vlaminck echter gelijkstellen. Nadien ging Robur hard drukken. Wal ter Coen knalde een vrijschop hard binnen, en René Vlaminck besloot een penalty meters naast Eendr. Aalst-Racing Doornik Stade Leuven-Eendr. Zele KAVD-FC Denderleeuw Moeskroen-Jong Lede (zaterdag 21-9 te 19.30 u.) Deinze-SK. Aalst Sparta Buggenhout-Lokcrse SV Appe'lterre-SK iebbeke VV Merelbeke-Baasrode Sparta Geraadsbergen-Sparta Appels Wilskracht Moorsel-Terjoden Serskamp-Bonanza MeerbekeiSchellebelle Doggen-Oudenhove Kruibeke-Opstal Overmere-Skiaai Laarne-SK Grembergen Robur-Stekene Eendr. Meldert-Bavegem Schoonaarde-Hofstade Oudegem-Thor Meldert Wichelen-Erembodegem Berlare-Schr. Moorsel Wieze-Herdersem R. Lebbeke-SK Lokeren Klinge-Eendr. St.-Gillis Sombeke-Boonwijk Heikant iZele-Verrebroek De wedstrijd tussen de twee leidersploegen heeft de kijkers zeker niet teleurgesteld. Beide ploegen draaiden inderdaad op volie toeren en er werd voetbal van zeer degelijke kwaliteit opgedist. Daarbij werd dit belangrijk treffen overgoten met vier doelpunten, haast alle van zeer goede makelij. Suspence was er ook en in zonderheid in de 20e min. toen de thuisploeg r>a handspel Van een Doggen verdediger een strafschop toegewezen kreeg Eloot zette zich achter de bal doch J.P. Verhulst stopte het schot. Indien Eloot deze straf schop had benut had de wed strijd wellicht anders gewen teld. Op dat ogenblik leidde Edixvelde, wel enigszins te gen de gang van het spel in. met 1-0 doelpunt 'langs Payne zodat een tweede voltreffer Doggen de das had kunnen omdoen. Na de rust haalde de gasten op hun beurt voordeel langs een opportune Johan Van Nleuwenhove die slag op keer scoorde. In de 82e min. stelde Rydant de ploegen op nieuw gelijk wat meteen toch het meest billijke resultaat was. Vermelden we nog de bij Doggen Emiel Christiaens door Johny Van Goethem werd ver vangen en dat Eddy Binne- mans inkwam voor Remy Ede. Opstall kan geen doelpunten scoren. Maar dient natuurlijk verzaohtende omstandigheden in te roepen gezien men nog steeds de diensten moet mis sen van Aelbrecht en Van Zee- broeck De moed en het vertrouwen zijn er nochtans Kregen we een middelmatige wedstrijd met een uitstekende Keppens dan kon men niet veel ge vaar scheppen. Het was noch tans een pluspunt dat Van Tienen scoorde. We dachten dat Opstal zou vasthaken aan dit doelpunt. Niets was minder waar want de defensie 'bleef in gebreke. Na de wedstrijd be- kloeg men zich over een stom doelpunt juist voor de rust. In andere omstandigheden wa ren de twee puntjes in Bug genhout gebleven. Er ontstond immers een mis verstand tussen Van Mulders en zijn doelman. Beiden 'moe ten blijkbaar mekaar niet goed begrepen hebben toen eerstge noemde de bal tekort terug speelde. De winstcijfers staken er dan duidelijk in na rust. Keppens, de ster van het veld. knalde tweemaal tegen het doelhout. Heusden had geluk en was tevreden met een puntende- ling die haar niet toekwam. Opstal .verdiende meer. Zondag wordt het een zware verplaatsing naar Krulbeke. Deze keer hoopt rr?n echter dar ;het geluk es" aan de zijde van Opstal mag staan. A.VjD.S. De paarswitten uit Schellebelle draaien blijkbaar nog niet rond. Zondag tegen Pollare moesten zij dit nogmaals ondervinden. In het begin nam Schellebelle de teugels in handen en bij de vijftiende minuut zette Roland Van Gaver een hoekschop om. Tijdens de rest van de eerste helft konden de paars-witten nog enkele malen gevaarlijk komen opzetten doch een sterke defen sie van Pollare verhinderde een tweede doelpunt. Na de rust trok Pollare resoluut in de aanval en de Schellebelse voor+ioede kreeg nog amper vat op het spel. Pol lare stelde zelfs gelijk. De rest van de wedstrijd was het dan eerder een heen en weer ge- trap EENDRACHT SERSKAMP, dat een uitwedstrijd speelde te Def- tinge moest met lege handen huistoe Deftinge legde reeds in de eerste helft de eindcijfers vast (2-0) De tweede helft be perkte de thuisploeg er zich toe de voorsprong te verdedigen. Meteen kan de strijd tussen de twee rivalen opnieuw beginnen daar beiden nu met gelijke pun ten staan in de rangschikking. Na de derde voetbalzondag zijn de twee Grembergse voetbal- klubs leider geworden in hun respektievelijke reeks. In derde provinciale kre^g Sportkring het elftal van Overmere op bezoek. Vrij vlug wisten de plaajselijken de stand te openen. Een bezoekende verdediger achtte het immers nodig het leder in de strafschopzone met de hand te controleren. De ref. had goed gezien en wees onverbiddellijk naar de elfmeterstip. Doelman Michel Van Damme, met de penaltytaak belast plaatste feilloos tegen de grond in de verste hoek. Niet veel later kon Van Hese, ujt een vrijschop de voor sprong aandikken. In de twee de helft domineerde Sport kring rustig. Versohelden en Van Hese kregen om beurt eniköle 'kansen maar akteer den veel te nonchalant- Aan de overzijde diende Michel Van Damme ook tweemaal flink Uit 'zijn pijp te komen op schaarse, doch verrassende tegenstoten van de Donksjon gens. Algemeen gezien een verdrende zege, en een ver melding voor het Grembergse middenveldtrio Van Moeseke- Willy (Buydts en Dirk Deferrere. Eendracht Grembergen in vier de iprovincialle blijft in gunstige zin verrassen. Het behaalde het maximum aantal punten uit drie wedstrijden en vormt met St.-Pauwels het huidige leiders duo. Tegen het niet te onder schatten Moerbeke behaalde het een verdiende zege. Een zege van de wilskracht zou men 'kunnen zeggen. Een dracht vormt immers overdui delijk een kameraadschappe lijk geheel. Dit kwam afgelopen zondag opnieuw aan het licht. Mare Verhelst zorgde in de eerste helft 'met twee doel punten voor vreugde in het plaatselijke kamp. Via straf schop slaagden de bezoekers erin even terug te komen, dooh Abdelkader inam een flink eind in de tweede helft alle onzekerheid weg. 'In de eind fazen wist doelman Bracke. (Weldra Eendrachtlokaalhou- der) met een machtige karper- sprong een tweede bezoekend doelpunt te vermijden. E.D.M. adden de Baasroodse supporters er alvast op gerekend s toemaatje aan het kermisgebeuren een overwinning van un team te mogen vieren dan zijn ze alvast in hun ver achtingen bedrogen geworden. F.C. Baasrode gaf voor eigen olk een slechte partij weg De ploeg vertoonde zwakte in lie onderdelen. Het enige lichtpunt in de ontgoochelende cheldeploeg was Magerman, maar deze kon het dan ook leen niet klaren tegen de sterke Brakelse verdediging. De «zoekers toonde zich trouwens in alle lijnen sterker en oral wilskrachtiger. vraagt zich-af wat er werkelijk scheelt - Er zijn geen moeilijkhe den onder de spelers - en op uit zondering van Van Meerbeek vol- g< n de spelers de trainingen en zijn met goede voornemens be zield. En toch in de wedstrijd botert het eenvoudig weg niet - Het komt er nu opaan het zieke FC Baasrode zo snel mogelijk zifn zelfvertrouwen terug te ge ven, want ondertussen lopen de rechtstreekse tegenstanders alvast van hen weg. Een klinkende zege in de eerstvolgende wedstrijd kan de zon opnieuw doen schijnen in het Baasroodse voetbalhuishou- oen. V.C. Dré Heyman was er het Irt van in - De ploeg zit mo de put" zuchte hij. „leder- in heeft schrik om ook maar its verkeerd te doen - Meteen ilt alles stil - De verbinding ssen de verschillende ploegon- xdelen loopt spaak - Het is invoudig onbegrijpbaar". et is trouwens een feit dat FC lasrode zowat zijn kern van vo- seizoen versterkt met enkele euwe elementen als Van Meer- lek het vertrouwen heeft ge- ihonken. Na drie wedstrijden is evenwel nog niets possetiefs de bus gekomen, ledereen Na een mislukte ouverture te Nieuwerkerken, heeft Sparta Appels uit ziijn eerste twee thuismachten het maximum gepuurd, ai gebeurde dat telkens met het kleinste do-el- puntenverschil. Tegen Standaard Denderleeuw is het 3-2 geworden. Dergelijke score laat op het eerste gezicht felle strijd vermoeden. Het tegendeel was waar roodwit .liep vlot tot 3-0 uit, achtte toen de schaapjes op het droge en moest zioh ten slotte nog reppen om de gelijkmaker te voor komen. Ex-KAVDer Janssens en de van Boonwijk overgenomen Pierre Moerenhout stonden voor de 2-0 ?2n de rust in. Guy De Swaef zette achteraf een pena'ty om. O ja niet vergeten dat de aan de knie gewonde doelman Janssens, tweelingbroer van de goalgetter uit de eerste time, naar de kleedkamer ging en door Hillaert vervangen werd In de wedstrijd met Sp. Ge raardsbergen 'heeft Terjoden het niet op een prezenteer- schoteltje gekregen. De thuis ploeg kwam daarbij moeilijk in de wedstrijd en had zelfs het geluk aan haar zijde in de eerste speelhelft. Zoniet hadden de bezkoers zelfs op voorsprong kunnen lopen. Spar ta kreeg in deze periode trou wens de meest wenkende kans doch gelukkig voor Resocub benutte men deze niet. Terjo den had nogmaals geluk toen Van Londerzeel een bal net van de doellijn kon wegwer ken. Bij de rust luidde de stand 1-0 een doelpunt van Eric Raes. Deze negentien jarige heeft sedert votig sei zoen alleszins vorderingen ge maakt Hij scoort gemakkelijk. Bij de rust voorde trainer Lockefeer een wijziging door. In het middenveld werd Bae- ten door Van de Velde ver vangen en met de slag kwam men tot betere en meer vlotte kombinaties. Het was trou wens Van de Velde die het tweede doelpunt scoorde en alle twijfel wegnam op slechts vijf minuten van het einde. Deelde Terjoden in de tweede periode wel de lakens uit. dan waren de tegenstoten van a drie speeldagen is er nog slechts één klub die het maxi mum der punten telt nl. Schroevers Moorsel. Schroevers is se< ouwens naast Schoonaarde de meest produktieve klub en erwierf tot nog toe een niet onaardig doelpuntengemiddelde 1-2). De aanvalslijn was vorige zondag zeer produktief want die groen-witte aanhangers mochten om vier rozen juichen, rte >ru 'i rust zag het er nochtans h i et naar uit dat het zo een vaart xj nemen. (De stand luidde toen 0 en Erondegem had zich naar en W beste vermogen verdedigd, ka kik in het vierde kwartier klamp- :oe 1 Erondegem nog aan. doch na- n0< erhand werd het van het veld gin espeeld. Het duel aan de top en. 'EMBODEGEM-OLTDEGEM eindig- me op een gelijkspel en niemand orr Do hierin bezwaarlijk graten vin- i j| en Beide ploegen pakten uit iet voetbal van degelijk gehalte. «ar hielden hun manschappen eorgaans op het middenveld ge- roepeerd. Vandaar dat er weinig I geen werkelijke doelkans wer- »n geschapen. Erem' 'egem pende de score langs Casier .1 War nog voor de rust waren de Indcijfers bereikt door Peelman 1 ERDERSEM is bij Thor K. MEL- ERT een ontgoocheling rijker ge- orden Het was Immers zn dat •K. een 1-3 voorsprong liet ont- Ippen. De wedstrijd was nog sen tien minuten oud of de ien lu|soloeg moest ai tegen een 0-2 ee, chterstand opkijken. Ruyssinck i» Van den Bergh brachten deze lCh oorsprong op de lei. Met een yjg kkeltje geluk was het voor Her- ge, ersem 0-3 geworden- doch en "ma kans werd gemist. MJn cjetl0r tot 1-2 herleiden dan zorgde ;ep inssens die een voorzet van De |en idder afrondde voor betaald ant- aaj oord Toen echter ging de Her- r0 srsem verdediging onbegrijpelijk lof zwalpen, verkeerde een |er1 "ar keer in paniek met alle ge- us. "kien vandien. E, Meldert schijnt alsdegelijk gelanceerd want nu volqen vandien. E. MELDERT schijnt wel degelijk gelanceerd want nu werd HOFSTADE op eigen bodem met duidelijke cij fers geklopt, terwijl WIEZE ver rassend goed voor de dag kwam te SCHOONAARDE. dat zijn eer ste nederlaag van het seizoen in- kasseerde. GIJZEGEM en WICHE LEN schijnen de zwakke broertjes te zullen zijn. De tot nog toe verworven uitslagen wijzen trou wens in die richting. Het passief van beide ploegen laat doorsche meren dat er vooral in de achter ste gelederen iets hapert. Tegen de Oudegemse defensie hadden de sterke aanvallers van Erembodegem het niet gemakkelijk. (LB) Hoe de Herdersemse keeper zich ook weerde, voor de aanvallers van Thor Meldert moest hij vier -maal begeven. (JM) Sparta niet ongevaarlijk. Gelet op de spelontwikkeling kon de thuisploeg toen haar zege wel verantwoorden. Nu zondag wacht Terjoden geen gemakke lijke opgave. De korte trip naar W. Moorsel zal wel met gemengde gevoelens worden ondernomen. Fons Lockefeer verklaarde onomwonden „toe komende zondag weten we huever we staan." J.V.H.

De Voorpost | 1974 | | pagina 17