NORMALE THUISZEGE EEN KWARTIER UITSTEKEND BETER... MOEILIJK Knap debuut van Suncharm BEVESTIGING I ege verkwanseld START jn eerste time HINDERNISSEN Osiris derbywinnaar Goede wedstrijd BASKET L IEPER - S. AALST 103-89 S. Aalst - Red Sox 102-82 Hemaco Dendermonde 81 - Breydelboys St.-Niklaas 95 Cabrita Zele - SBC Dendermonde 80-59 Ji. ctïisw V..I.C Vlinders Buggenhout - Oostakker 60-42 Tmlermes St.-Niklaas - Panters 86-83 Rupelmonde - Blauwwit Zele 93-52 0. Aalst - R. Merelbeke 62-54 Dames E. Brugge - S. Aalst 48-36 Geklopt te Haarlem WS. Haarlem - D.P. Aalst 76-72 Aurora Zele - iDBC Gent 45-39 De Plecker Veteranen Lebbeke Wie wint B.B.C. Du Pare Jozef Van Nuffel: kleedkamers Vlinders tegenslag Pauwels: straf? Volley De Zeven: damesploegen Suncharm: bestuur uitgebreid Meisjes 19 beste periode kende Aalst in het eerste kwartier. Een uiterst nelle start die Athlon blijkbaar verraste bracht Sunshine dan ok aan de leiding (410), vooral door toedoen van een be- eeglijke en daarbij goed afwerkende Flack. Met meerdere >fclukte haakworpen van Van Keer, die eens te meer ook in Vdediging een opvallende restatie weggaf, ging het naar -18. Btr <al thuisploeg die nogal bal- dig doorspeelde werden dan een ein^rlies leed en de bal vrij slor- paar vervangingen doorgevoerd TWEEDE KLASSE. Voor Suncharm Aalst is de basketballkompetitie gestart op een manier die men logisch mocht verwachten. Suncharm nam inderdaad de maat van Red Sox dat zowat op twee spelers dreef nl. de Amerikaan Gaines en een eveneens uitstekend afwerkende Leo Meeusen. In de eerste speelhelft reeds had Aalst het sein op veilig gezet, en meer bepaald na een tiental minuten tien Meeusen wegens voetkwetsuur voor een paar minuten naar de kleedkamer moest. Red Sox klampte in de eerste minuten flink aan en rukte zelf een paar keer naar de leiding &-10 en 8-12. Na deze inleiding waarbij Aalst toch niet gemakkelijk van de grond was gekomen begon men beter rond te spelen. zal Het 9ing van 23-19 naar 35- 25 en dit betekende meteen de definitieve kloof. Deze cijfers V kwamen op het bord omdat Guy Schollaert en Mlchelet een benijdenswaardcige schot prestatie lieten noterdn en ook omdat Dillard wat een come back haast volledig de rebound beheerste. Van de nieuweling 'De Block die al direkt zijn verschijning in de Co basisvijf maakte hebben we insgelijks een paar niet on aardige dingen gezien zo in aanval als in verdediging, j Gillespie van zijn kant be- I heerste de aanvallende re- Leo bound maar had aan Gaines e j toch geen gemakkelijke tegen- I stander. De rust kwam met 51-36 cipfers. Na de kampwis- »nh seling was er een rustig meesterschap van Suncharm waarbij de winstcijfers nog werden opgedreven. Toen bleek inderdaad dat Red Sox zijn beste pijlen had verschoten. Het werd 70-48 en toch pro beerden de Walen de schade binnen de perken te houden. ckf Bij Aalst werd dan De Block die met drie fouten aohter zijn naam stond door D. D'Herdt vervangen en bij een 98-78 stand en met nog meer dan twee minuten wedstrijd voor de boeg kon de nieuwe coach Van der Steen zijn ap- plausvervangingen doorvoeren. Hij haalde eerst Schollaert Michelet en Gillespie van het terrein en daarna Alton Dillard die een merkwaardige verrich ting opbracht. Oe invallers de den het beslist niet slecht en overschreden zelfs de kaap van de honderd punten. Voor het honderdste punt zorgde D Podevijn uit vrijworp. Vermel den we dat bij de bezoekers eerst Van Onckelen naar de invallersbank moest voor vijf persoonlijke fouten, daarna Baeck en in de slotminuut Gaines. Doelpunten De Groot 0-0, D. D'Herdt 0-2. Schollaert 18-6, Michelet 44-10, De Block 7-3, Dillard 2-14. I. D'Herdt 0-2. Gillespie 12-14. J.V.H. die een verbetering van het ploeg- spel teweegbrachten. Onder im puls van Rotsaert, Clarck en Maes kwam de thuisploeg stilaan te rug. Op dat ogenblik bleek het dat Aalst een WHIy Ivens ge kwetst aan de Achillespees en uiteraard voor weken buiten strijd ontbeerde. Men diende immers zij toevlucht te nemen tot ge forceerde afstandsworpen, en waar Clarck en Van de Waile nu on der de ring voortreffelijk bediend werden was het voor leper slechts een koud kunstje om bij de rust tot 54-36 uit te lopen temeer daar Van Keer met vier fouten naar de bank moest. Haast on middellijk na de kampwisseling liep Van Keer zijn vipfde fout op en werd door Van den Broeck, die het zeker niet slecht deed, vervangen. Waar Flack nu goed aan banden qerd gelegd hij kreeg nog slechts twee punten achter zijn naam was het voor leper vrij gemakkelijk om de kaap van de honderd punten te over schrijden. Doelpunten voor Aalst Flack 16-2. Van Keer 6-2. Van den Broeck 4-42. Van De Keer 2-15, De Neef 4-0, Schorreel 6-1, Van der Haegen 0-4. J.V.H. Tegen Breydelboys, een ploeg die vorig seizoen dicht bij de titel kwam, hebben de kollegejongens hun rijk# mogelijkheden onderstreept. Tot aan de 5e minuut bleef het 6-7 maar eens dat Wijnendaele's shot op punt stond nam de thuisploeg voorsprong 24-18 aan de 15e minuut. Aan de rust konden de bezoekers nog enigs zins gelijke tred houden 37-29. In de tweede helft bouwde Hemaco zijn voorsprong ver der uit en aan de 15e mi nuut wees het scorebord 67- 51. Verhas en Vanderbruggen kregen afwerkingshulp van Van Nuffel en voor de nieu we Dendermondse basketbal- ploeg was de eerste ernstige kompetitie positief en meteen weten ze hoever hun kansen liggen en dat die niet gering zijn zal het verdere kompe titie verloop zeker uitwijzen. Technische uitslag Verhas 8-4. Covens, Van Caus- broeck 2. Wijnendaele 33, Vereist B. Van der Bruggen 14. Van Nuffel 14, Vereist J. 6. BENO In het regionaal derby nam Cabrita de beste start en na 7 minuten kwam het langs Cuypers die een 3 op 4 lukte aan een 12-2 voorsprong. Coach Van RiKaer verving na 10 minuten Van Nuffel en Vermeiren door Meskens en Van Causbroeck en Dendermonde viel hiermee in de goede plooi en aan de 13e minuut werd het 22-14, hierin had Meskens een ruim aandeel want hij 'kon een paar maal OTtcoghe in de luren leggen en een 4 op 8 sooren. Maar aanvallen kwam het tweetal G. Van Miegroet en B. D'booghe tot een hoog rendement zodat bij rusten Zele een 39-22 score liet optekenen. In de tweede time zorgde Den dermonde er voor dat ze gelijke tred hielden voornamelijk door het verdedigendswerk van Piron. Aan de 10e minuut verloor Cabrita aanvallend de pedalen en bracht het voor elkaar een negatieve reeks van veertien gemiste pogin gen uit te voeren. Cleemput en Van Causbroeck profiterden er van om hun ploeg bij e brengen tot 54-45 aan de 11e minuut. De Loose en De Beule zorgden er -■an toch voor dat de Cabrita score machine opnieuw op gang kwam en hun ploeg aan een nor male 20 punten kwam. Shotprestaties Cabrita Zele 38 op 89 en 4 vrij- worpen op 6. Coene 1 op 1 D'Hooge 11 op 25 De Loose 2 op 8 G Van Miegroet 10 op 19 Piron (5) (BBC Dendermonde) in strijd met een aantal tegenstanders van Cabrita Zele. W. Van Miegroet 1 op 3 Cuypers 3 op 7 De Beule 7 op 17 Mi- chiels 3 op 9. Punten Coene 0-2D'hooge 13- 10M. De Loose 0-4G. Van Miegroet 12-10 W. Van Miegroet 0-2 Cuypers 6-0 De Beule 4-11 Michiels 4-2. BBC Dendermonde 25 op 81. Piron 1 op 9; Mesken 6 op 13 Cleemput 7 op 18Van Caus broeck 4 op 10 Vermeiren 0 op 3 Van Nuffel 1 op 6Peersman 6 op 22. Er weiden 9 van de 12 vrijworpen gelukt. Punten Van Nuffel 2-0Cleem put 6-8 Peersman 2-13 Va Caus broeck 4-6 Vermeiren 0-0 Piron 04 Meskens 8-6. RESERVEN CABRITA ZELE - DENDERMONDE 61-42. Rust27-17. Cabrita Coene 16, Oe Loose 6, Van Lysebetten 6, W. Van Mie groet 14, Cuypers 1 Goeman. Goossens 2, Vermeulen 2. Philips 14. DendermondeVan Rillaert 16. Putteman 3. Meskens 5. Stalens 1, Vermeiren 4, Van Nuffel 2. L. Peersman. Vermeulen 12. KADETTEN CABRITA - Silaba Zelzate 113-44. Rust 46-21. .De Beule 14. Van de Velde 13. Moens 9. P. Van der Burgt 4. I. D'hooge 1. L. Famay 36, F. Van Hassel 27, Van Hau- waert 2, Coppieters 8. MINIEMEN Hermes St.-Niklaas CABRITA 26-82. Caudron 2. .T. D'hooge 12, Sacré 2. J. Moens 4, Van Damme 44, Vercauteren 11, Philip OTiooghe. Goetmaeckers 7, Moens 1. iBENO. ho, Èn Hermes St.-Niklaas is, traditioneel, de spanning niet uit icht geweest. Nadat Panters vanaf halfweg de 1ste helft s in het krijt had gestaan, kwam in de eindfase sterk terug. Je wedstrijd iets langer geduurd es had het goed bekeken. Het plaatste van meet at een i Sfan op Panters' playmaker en scoorder Miel Van den Broeck n Verhulst knapte die taak met sukses op. Colpln startte kutfchter weer goed en samen met Moens zorgde hij voor Panters' lonjinteri2020 aan de 10e minuut. Toen Colpin echter als ervfcoorder wegviel en ook Moens een zwakkere periode kende, Ban Panters slechts uit schamele vrijworpen van Miel Van den t m^roeck punten puren. Hermes ging dan ook domineren en anters replikeerde daarop met een man-verdediging. Dat was krdïhter in de kaart van de thuisploeg gespeeld. Hermes scoorde geji nog gemakkelijker en Panters „lukte" een reeks van' 11 eid)is8ers na mekaar. Dat gaf een 4732 resultaat, waar Pan- !lc jrs aan de rust redelijker 4937 cijfers kon van maken. De Vlinders hebben de laatste tijd af te rekenen met afllerlei tegenslagen. Ondanks het feit dat de ploeg onder de bekwame leiding van de ambilieuse trainer Harry De Munter staat, slaat het noodlot telkens weer toe. De Smet was wekenlang trainings- onbekwaam. Gotbert is voor maanden uitgeschakeld wegens een ernstige voetkwetsuur, Van Ingelgem wordt al te zeer op geëist door z.jn studies en tot overmaat van ramp brak De Bondt zijn voet tijdens de match tegen Oostakker nadat Mahieu wegens ziekte reeds verstek had laten gaan. Het is dan ook geen wonder dat de ploeg niet in de beste conditie verkeert. De match bood dan ook weinig spectakel maar liet de supporters kennis maken met de nieuwe aanwinst Pauwels die door zijn talent een goede steun zal Zijn voor de thuis ploeg. De Vlinders houden er tooh de moed in. Zondag 22 septemberOld Fellows Hamme te 10.30 uur Technische uitslag Vlinders Albrecht 6-4 De Smet 7-4 Pauwels 4-9, De Bondt 4-0, Van Guoht 2-12, Van Riet 2-0, Van Dam 0-2, Van der Straeten 0-2. nters gaf zich niet gewonnen, lel Van Den Broeok ging nu naarder drukken op de tbuis- fensie en Moens stond nu te il op de bres als er te skoren li Na 10 min. was Panters el dichtbij 67-64. Oe Keyser en rhulst zorgden nog eens voor n 10-puntenkloof. maar Colpin- •eykens-Moens gingen weer aan achterstand knagen. In de (etste 2 min. echter miste Pan- vrijworpen, en als men (eet dat de eindstand slechts 3 pnten verschil aan geeft., pt was een moeilijke partij voor Inters Moens was weer de (ste Baasrodenaar, Colpin ken- nu al langere goede perioden, downs zijn er echter nog zTeeds bij. Zwak punt was nu de IJelverdeling. Inderdaad, het Is gieken dat als de tegenstander [lel Van Den Broeck van zijn prmaal aantal punten kan afhou- momenteel geen J. De tojhet, Florkin of W. Van Den bjoeck in voldoende vorm is. die punten in zijn plaats kan mgen Misschien komt dat wel .Jfers Colpin 18, Miel Van Den jjjoeck 17. Willy Van Oen Broeck Moens 22, J. De Smet. Boey- doi"5 ':'or'<'n ®- n13p«erven Hermes-Panters 63-63 Inters Va Zegbroeck 13. Ste ins 6, Forceville 4. Coeckelbergh H De Smet 3, Verhulst 5- De Smet 1. Florkin 12, Coninckx Istn r Krip Kadetten Panters-Zottegeb 62-39 Panters Wellekens 24, E. Her mans 9, Dierick 21De Keersmae- ker 4, M. Verhulst 4. Miniemen Tissac-Panters 80-55 Paters P Va Bossche 10. Essel- deurs 27. L. Van Bossche 6. De Bleser. M Verstappen 6. G. Moens 6. Pupillen Tissac-Panters 25-48 Panters Peelman 10. Meersman 4. Vermeersch. G. Verstappen 8. G. Moens 8. M. Verstappen 18. Programma week-end zat 21/9 Miniemen Panters-Tissac II 15 u Kadetten en Scholieren naar Sint-Niklaas. Vertrek 13 u 30. zondag 22/9 1ste ploeg en Reserven PANTERS-BBC ANTWERPSE 9 u. 30 en 11 u. V.B. Na de zware nederlaag tegen Hemaco hebben de Zandberg jongens zich op verplaatsing te Rupelmonde schitterend herpakt en tot aan de rust met een 30-20 bleven ze goed in wedstrijd. In de tweede helft hadden ze minder vat op de thuisploeg, maar aan vallend kwamen ze tot een reeks korven via Van Malde- ren die hoopvol voor de toe komst kunnen zijjn. Technische uitslag: De Clopper 2, D'hollander 2. Van de Cauter W. 2. Van Handenhove, De Block. Ver meulen 6. Van Malderen 31. De Win 9. RESERVEN Rubac-Blauwwit 42-49 Rust 26-22. De Clopper 6, D'hollander. Van de Wauter W. 2. Van Handenhove 2, De Block 2, Van Malderen 17. De Win 12. BENO holieren Panters-Zottegem 45-59. nters J, Verhulst 12. Stovens Coeckelbergh 9, E. Hermans De Keersmaeker. Bertin. M rhulst. Tegen R. Merelbeke (ex Ol. Denderleeuw) moest Osiris liefst vijf spelers missen nl. Van der Speeten. De Schrij ver. Elias, Callebaut en Vei- lefon die om diverse rede nen noodgedwongen verstek moesten laten. Aalst heeft dit derby tech tot een zege kunnen ombuigen, wat bewijst dat het nog wel uitstekende spelers in zijn rangen telt. Het zag er aanvankelijk voor Osiris niet te rooskleurig uit vermits Racing voor het eerst in de kompetitie met de Ame rikaan Berger voor een vrij goed debuut zorgde, langs Van der Spiegel (14) en Ber ger (13). Oe 21-30 stand was logisch gevolg van beter af gewerkte aanvallen. Bij de rust noteerde men 29-36. Toen begon Osiris aan een opmer kelijke terugkeer enerzijds in de hand gewerkt door het fa len van de tegenstander bij het besluiten, maar ander zijds ook omdat de produk- tiviteit in eigen rangen was aangescherpt en JjP. Hey- vaert de Amerikaan Berger uitstekend schaduwde en tot slechts zes punten beperkte. De doelpunten Bieseman 7-2, Schorreel 8-8. Van Keymeulen 2-6. Troch 8-15, Heyvaert 4-2. uN zaterdag moet Osiris Joco Tunrhout in eigen vesting gaan bekampen. Men hoopt dat men een paar spelers zal kunnen recupereren om die verre uitstap tot een goed einde te brengen. J.V.H. Ondanks de nederlaag heeft Suncharm een goede >v«dstftjd gespee'd en er vrij lang de spanning kunnen inhouden. Bii de rust was er nog geen zekerheid ewkent de zege van de thuis ploeg. In de eerste periode was er trouwens met wisselende kansen gestreden en Suncharm bij wie Annie Van de Velde in de basisploeg begon, klampte zeer goed aan. Dat Brugge in de eerste speelhelft slechts aan achttien punten kwam mag op de rekening van een goed opgestelde Aals'.erse verdediging worden geschreven. Na de kampwisselihg kon Brugge geleide lijk aan voorsprong nerrren en Suncharm replikeerde ir*og enkel langs de Maturo en Van der Stook. De doelpunten voor Aalst Van der Stook, Rlngoir 4-0, Podevijn 6-3, Van de Velde 4-2 de Maturo 0-7, D'Hondt 02. het pleit in hun vcordesl zouden bes'echten. Het was Haarlem Het is voor de damesp'oag Du Pare Aalst te Haarlem een uit stekende algemene herha^ng geworden. De Aalsterre meisjes speelden tegen een insgelijks knappe tegenstander een goede wedstrijd en cp een bepaald mement zag het er zelfs naar uit dat ze het pleit in hun voordeel zouden beslechten. Het was Haarlem dat echter aanvankelijk voorsprong nam (18-13) maar Aa'st neplikeerde 'inzonderheid langs Foratsi-ne, Stocks en Oe Luyok zodat bij de rust 34—34 cijfers op het bord stonden. In het half ui r luidde de stand 5356 en 'een dacht men csn een zege. In de laatste drie minuten werden bij Du Pare eohter een paar wisseispeelsters ingehaald en hierdoor ken de thuis ploeg opnieuw nipt .voordeel halen. De doelpunten AalstRingoir 5, Mffilchi 3. De Luyok 15, Stocks 12, Fontaine 26, De Nul 9, Van Wijnsberge Hexemans en Schollaert. Haarlem Bos 14, Van der Burght 15, Ellingman 18, Kraag 14. Een schijnbaar gemakkelijke thuismatch is \oor Aurora uitge groeid tot een mceTijke overwinning die cp 5 minuten van het ende met 3937 nog in gevaar was. De wedstrijd was evenwichtig op uitzondering van de laatsdrie minuten van de hn'ff we-neer Aurora voor esn 213 ruststand zorgde. Maar de Gentse ms'sjes kwamen terug en esn ineplrat'.e'oos Aurora kreeg het hard te verduren. Het samenspel was zeek en in de laatste m nutsn rrooot Brig'y.e De Graeve met enkelie doorbraken de eindstand forceren. Technische uitslag De Graeve 24, Ingh'e's 4, De üintdeoker 7, OnseCaere 2 De Waele 8, Van de Beakhoucft, 'De Graeve M„ Bontinck J. Volgend kaatsseizoen komt naats Verstrepen en Van der Jeugd een derde Dendermon- denaar in de elitereeks uit. Pierre Oe PJecker, lid van het Henegouwse Horrues is er inderdaad in geslaagd kam pioen te spelen »n Hogere II zodat we komend seizoen wel een interessante ontmoeting in het vooruitzicht hebben. (gdp) De veteranen van S.K. Leb beke starten in kompetitie. De eerste wedstrijd wordt aan huis gespeeld op 21 sep tember te 15 uur. Men neemt het op tegen Asse ter Heide De uitslag van de gratis tom bola verbonden aan het klub- blad van S.K. Lebbeke. en gehouden ter gelegenheid van de wedstrijd tegen Evergem Center, gaf162- 126. 351. 322 en 201. De prijzen kunnen afgehaald werden in het S.K. lokaal bij Jozef Pissens, Albert 1 straat (vsl) De basketbaltrainingen voor meisjes-miniemen werden her nomen op dinsdag- en don derdagavond telkens van 17.30 tot 19 u. »n de zaal Okapi, onder de deskundige leiding van G. Ringoir, lerares in de Lich. Opv Belangstellenden worden vriendelijk uitgenodigd zich aldaar op voormelde dagen te laten inschrijven. Wanneer de 'Dendermondse pivot J. Van Nuffel na 10 mi nuten in de wedstrijd Cabri- ta-BBCD vervangen werd, ging ■hij zich aankleden en liet coach Van Rillaer in de steek die zijn geste moeilijk kon appreciëren De Buggenhoutse ploeg Vlinders heeft de laat ste weken wel met tegen slag af te rekenen. Na Gou- bert die reeds verschillende weken buitenstrijd is. wordt het ziekenHjstje aangevuld door Oe Bondt. die in de match tegen Oostakker waar schijnlijk een voetbreuk op liep. De Vlinders aanwinst Mon Pauwels werd in de beker match tegen Falco uitgeslo ten en moet volgende week voor het komitee verschijnen. Hopelijk zijn voor Buggen hout de gevolgen niet te erg of de ambities zouden een deuk krijgen. De liefhebbersvolleybalploeg van De Zeven Zele zoekt da mesploegen die niet in kom petitie uitkomen om wedstrij den tegen te spelen. Eventu ele Kandidaten kunnen terecht bij Denise De Vleeschauwer. Kouter 43 - tel. 44 48.10 BENO In de loop van deze week heeft Suncharm zijn bestuurs- kring met vier eenheden uit gebreid. Deze nieuwe leden maakten eerder al deel uit van hei jeugdhomitee. De hh. Wens. Cammi. De Vijder en Vinck werden nu echter In net hoofdbestuur opgenomen. J.V.H. De damesploeg van volleyklub Gilvoc won zaterdag het KSA tornooi te Oendemionde. Adec Sport Baasrode won te Zele een oefenwedstrijd met 3-0 tegen het plaatselijke Juve- nes (gdp)

De Voorpost | 1974 | | pagina 19