toch Een lach en een traan iN ERRASSEND! HAND IN HAND REEDS OP VOLLE TOEREN VOLLEY Adec - De Voorpost 1/8 finales dec uiten verwachting bui J Beker Adec - De Voorpost iefhebbersvolleykompetitie tart te Zele BILJART TAFELTENNIS TWEE PUNTJES TE KORT VOOR DANY VERMEULEN KAATSEN WIEZE SPORTIEF WINT GROTE PRIJS TE HAMME LIEFHEBBERSVOETBAL KORFBAL ZONDER PARDON R. De Vriendt kampioen van Lebbeke S.K. LIERSE-S.C. LOKEREN: 5-1 23. IC Thunderbird BerlareAdec Sport Baasrode 03 ilten verwachting is Adec Sport Baasrode erin geslaagd een itte en nooit bedreigde 03 zege te behalen tegen Berlare jat vorige week gedurende ruim twee uren de paars-witten het even zeer moeilijk had gemaakt. fen groot aandeel in de overwinning gaat zeker naar coach )e Smedt die de nodige lessen had getrokken uit de heen wedstrijd en de bezoekers dus met stipte opdrachten op het feld had gestuurd. ferlare kwam slechts -éénmaal op vorsprong (10) doch keek pen onmiddellijk op een 1—4 achterstand die werd aangedikt ot 210 en 312. Ronny Pieters en Rudy Van Haesendonck, leer opvallend tijdens de eerste set, brachten 315 cijfers op jet bord. ren zodat de prestatie van zater- - dag j.l. schril afstak van de puike eerste match. Adec Baasrode plaatste zich met 2-6 cijfers voor de 1/4 finales. Scheidsrechter De Cae. maakte het de thutespelers wel zeer moei lijk met een vijftal verkeerde be slissingen- leidde volgende ploe gen Thunderballs Berlare Carlier, Die- riok. William en Dirk Janssens. Nico Keppens. Van der Meirssche, Van de Walle. Van MaMeren, Jespers. Adec Baasrode Ronald en Edouard Pieters. Leo Rogiers. Fem. Van Cauwenbergd, De Pauw- Etienne flogiers. Frapois De Smet, R. Van 'Haesendonck. GDP je gnoen-witten hadden heel wat ast met de uitstekende bezoe- services en plaatsen spel- irdeler Carlier voor een ondank- ire taak. Daarbij kwam nog dat Rogiers tijdens de tweede en set geen last meer had met •t nochtans hoge thuisfolok en efficiënt werd uitgespeeld, lec behield tijdens de tweede jt met 2-6 en 5-10 doorlopend de 'roliding. zou even verontrust wor- 10-12 doch zou uitein- Bn|slijk nog met 11-15 winnen. Ver ingingen aan Adeczijde zouden homogeniteit niet schaden Hit met een raaksmashenfde ienne Rogiers een onhoudbare Smet werd het 12-15. Jj Berlare geen opvallende figu- UKLOS AALST-LEEUWERIK LEDE 2-3. de thuisspelers vrij vlot de eerste set van dit treffen hun homogeniteit hadden gedemonstreerd met tussen inden 8-5 _>n 13-8, was het te verwachten dat de Aalstenaars p hun elan zouden verder gaan om zich een gunstige uit- angspositie voor de terugwedstrijd te verzekeren. >e tweede set was het trouwens weer Kuklos dat goed begon, Wiep tot 5-3 doch dan door een op toeren komend Lede rerd voorbijgesneld (5-7). Deze minieme voorsprong bleef op et bord tot 9-12 doch een inspanning van De Landsheer, de este man op het veld, leverde een 9-15 setzege op. Na deze porronde kwam er de strijd in de wedstrijd toen beide ploegen tekaar voor geen vin losten, de thuisploeg even kon uitlopen M 9-5, mooie papieren kreeg op 13-6 doch gecounterd werd ifen Nijs werd ingebracht. In een spannend seteinde won Lede on kreeg hierdoor wel de kans tot een uiteindelijke wedstrijd- oepe. O-alst herpakte zich wel degelijk, liep uit tot 4-0 en 11-4, zou een moeite hebben om gelijk te stelien. De ultieme set keken toeschouwers naar een hardvechtend Aalst dat steeds de al vroeg opgelopen 0-4 achterstand op te halen, rin nooit lukte (8-12) om uiteindelijk op eigen veld een KrJjnlijke nederlaag op te lopen die wel eens het einde van in bekerillusies zouden kunnen betekenen, tanden: 15-11. 9-15, 13-15, 15-9, 11-15. ïidsrechter Berth leiddeKuklos AalstDe Wilde. Blon- il, Acke, Baelman, Seminck, De Rop, Renders, Catlebaut. e ede Coppens, De Landsheer, Beelaert, Huylebroeck, Nijs, Bijl, -npjato, Van den Berge, Kato. GDP Deze week treedt de 2e uitgave van de Beker Firma Adec - Ereprijs De Voorpost 1/8 finales In haar defini tief stadium. Niet minder dan drie wedstrijden staan' ko- mendd week-end op het programma. Om wat orde in zaken te stellen eerst de generiek V.C. Juvenes Zele-Springbokken Zele 3-1 29.09 (10.30) V.C. ADEC S. BAASRODE-Thunderb. Berlare 3-234) Kuklos Aalst-Leeuwerlk Lede 2-3; 21.09 (15.00) V.K. Dendermonde-Kangoeroes Aalst 21.09 (15.00) 28.09 (15.00) V.C. Gilvoc-Avanti Lebbeke 21.09 (17.00) 28.09 (16.00) Voor deze week dus een spannend treffen der derde provincialers tussen Leeuwerik Lede en Kuklos Aalst Lede wón, zoals U op een andere plaats uitvoerig kunt vernemen met 2-3, doch zal zeker last hebben om deze voorsprong te verdedigen aangezien trainer-speler Cop pens zeker niet van de partij zal zijn. Scheidsrechter is hier de hr. De Winter. In het bastion, Sas, te Dendermonde kan er propagan da te zien zijn. Om 15.00 uur komen V.K. Dendermonde en Kangoeroes Aalst tegen mekaar in het veld. De Den- dermondenaars starten met amper één puntje voorgift doch zullen hun huid zeker duur verkopen. Scheidsrech ter is de hr. Breydels. Te 17 uur dan komen Gilvoc en derde nationaler Avanti Lebbeke tussen de lijnen met een boni voor de thuisploeg van 3 punten. Scheidrech- tersduo wordt gevormd door internationaal Gerard Van de Venne en secondant Bourdin. i Ook voor deze wedstrijden blijven de vorige week ge- I publiceerde onderrichtingen van kracht het doorbellen van de uitslag Inclusief. i zaterdag 21 september start Zeelse Volleybalkompetitie liefhebbersploegen. Het ligt f de bedoeling van de organi- (Dren van de Jeugdraad met medewerking van de Sport- m het liefhebbersvolley I de laatste tijd bloeit verder i stimuleren en een gezonde "Itspanning te bezorgen aan de peisonen die "anders kompe<titief minder aan bun trekken komen. Een favoriet naar voren brengen tussen de deelnemende ploegen is niet gemakkelijk al denken we -at tussen het drietal De Zeven 1. Jong KWB en de Brandweer, de titelkandidaat schuilt. BENO Wanneer wij de uitslagen van de eerste speeldag beschouwen, stellen wij vast dat onze voorspellingen grotendeels zijn be vestigd. In reeks A springen wel enkele resultaten in het oog. Vooreerst is er de 6-0 overwinning van Hand in Hand A tegen Johny Boys, wat bewijst dat Hand in Hand reeds op volle toeren draait. Anderzijds heeft kampioen Fosques A moeizaam de punten kunnen thuishouden tegen Scotsching. DDe zware thuis nederlaag van vice-kampioen Moorsel A bewijst niet alleen dat Moorsel fel verzwakt is door het vertrek van Wouters en Cor nells, maar tevens de sterkte van Kasseistampers A. Voor vandaag stellen wij uit- overwinningen voorop met uit zondering van Moorsel A en Onkreukbaren A. In de B-reeks kregen wij nor male uitslagen, maar ook bier hebben Kasseistampers B, pas in leven geroepen, een pun- tendeling kunnen afdwingen tegen Koszen B. Gijzegem A yeeft reeds onmiddellijk hun bedoelingen laten blijken met een klinkende 6-0 overwinning tegen de buren van Royal Boys. Voor de tweede speel dag dachten wij aan enkele puntendelingen en natuurlijk een overwinning voor Gijze gem en Zandstuivers. Cosmos B kan misschien ook wel be vestigen tegen Royal A. In reeks C lijken allé ploegen aan mekaar gewaagd. Wel valt de sterkte op van Dender en Schelde. Deze klub uit Oude- gem bestaat echter al meer dan 10 jaar, zij komen nu voor het eerst uit in de Belgische Bond. Voor De Klakskens zag het er aanvankelijk niet zo rooskleu rig uit, nadat de beste twee spelers, Hendrickx en Corne lls, hadden verloren, zetten de overige vier spelers de scheve situatie recht. In deze reeks wensen wij nog enkele weken te wachten met voorspellingen daar de waarde der ploegen ons nog niet voldoende be kend is. Verleden zondag werden de eerste schiftingswedstrijden gespeeld voor de Toekomst beker van België. Hand in Hand A moest op bezoek bij BC Kalfort Puurs. De Moorse- laars dulden geen tegenstand. Enkel Frans Van der Straeten verloor zijn spel. Na deze 1-5 overwinning is Hand in Hand bijna zeker van deelname aan de volgende ronde. Deson danks dient nog een terug wedstrijd gespeeld te Moorsel in de Kattestraat op zondag 22 september te 15 uur. Uitslagen van 14 sept. '74 Reéks A Fosques A-Scotching 4-2 Hand In Hand A-Jöhnny Boys A 6-0 Moorsel A-Kasseistampers A 1-5 Cosmos A-Moorsei B 5-1 Koszen A -Hand in Hand B 6-0 Onkreukbaren A-Fosques B 4-2 Reeks B Johnny Boys B-Onkreukbaren B 2-4 Kasseistampers B-Koszen B 3-3 Scbotching B-Cosmos B 1-5 Gijzegem A-Royal A 6-0 Krijt op Tijd A-Zandstuivers A 2-4 Reeks C Onder de Toren A-Gijzegem B 4-2 Korte Stokken A-Krijt op Tijd B 3-3 De Klakskens A-Loebos B 4-2 Loebes A-De Sprinters A 3-3 Kravael A-Dender en Schelde A 1-5 Programma voor 21 september '74 Reeks A Johnny Boys A-Fosques A Schotching A-Moorsel A Kasseistamp. A-Onkreukbaren A Hand in Hand B-Cosmos A Moorsel B-Hand in Hand A Fosques B-Koszen A Reeks B Onkreukbaren B-Kasseistamp, B Koszen B-Krijt op Tijd A Comsmos B-Royal A Gijzegem A-Johnny Boys B Zandstuivers A-Schotching B Reeks C Krijt op Tijd B-Gijzegem B De Sprinters A-De Klakskens A Dender en Schelde A-Loebes A Loebes B-Kravael A K. Stokken A-Onder de Toren A Vrijdag ging te Evere in het sportlokaal van de luchtmacht het jaarlijks legerkampioenschap in tafeltennis door. Zowat 170 spe lers uit de verschillende luchtmachtbasissen waren voor deze finale ronde geselectioneerd. Onder hen Dany Vermeulen van TTC Herleving Dendermonde en kampioen van de 10e Jacht Bom Wing te Helchteren. gen. Meteen had de Dender- De Dendermondenaar wandel de op zijn gekende wijze door de scbiftingsronden van de 128e finale naar de 16e finale. Vanaf dit ogenblik werd het evenwel ernst. Dany die nog nijet zoveel training had gehad hoopte toch binnen de 8 eersten te eindigen wat ge zien het sterk deelnemersveld alvast als een mooie presta tie mocht aanzien worden. Er zouden evenwel een reeks ver rassingen uit de bus komen en aan de basis hiervan lag in de eerste plaats de Herle- vinger zelf. In de 16e finale gaf hij geen kans aan Wouters van Force Adriénne Evere. In de 8e finafe maakte hij de rekening van Doumen C6 van 2 ATAF en in de kwart finale kreeg hij de sterk spelende Muzie van F. Aér. als tegen stander. Deze gekende tweede nationaler verraste Dany in de eerste set maar moest uit eindelijk toch de duimen leg- mondenaar zijn plaatsje in de halve finale veroverd en dit lag reeds boven de verwach tingen. Hierin gaf hij dan een daverende verrichting weg door de grote favoriet van het kampioenschap Paul André van TTC Leuze en een B 6 speler te wippen. Meteen kwam hij in aanmerking voor de titel waarin hij evenwel niemand minder dan Fauffau B4 van Florennes te bekam pen kreeg. Niemand gaf de Dendermonde C O een kans maar dat het uiteindelijk toch zou hebben gekund bewees de Herlevinger zelf. Hij won zelfs de eerste set met 21-19 om dan de tweede met 16-21 aan Gauffau te laten. Er kwam dus een beslissende set. Hierin zou de man uit Florennes snel van Dany weglopen, maar laatstgenoemde bezat nog ge noeg reserves om terug te ko men over 5-10 naar 10-10 en over 10-15 naar 15-15. De wed strijd scheen gespeeld toen Gauffau er 15-19 van maakte maar opnieuw kwam Dany te rug tot 19-20. Het zo noodza kelijk puntje ging uiteindelijk naar Gauffau zodat het een tweede plaats werd voor de Dendermondse vertegenwoor diger in dit zeer spannend kampioenschap. Werd het dus geen nationale titel dan mag de Herlevingkopman alvast op een prachtige prestatie terug blikken wat door de meer dan 500 aanwezigen tenzeerste ge waardeerd werd en Dany bij de prijsuitreiking een dave rend applaus bezorgde. Meer nog, verschillende aanwezige scouts van de sterkste Bel gische tafeltennisclubs kwa men achteraf Dany polsen om naar hun club over te wippen, waar hem zelfs een plaats in de fanionploeg werd aangebo den die in tweede nationale uitkomt. Van een transfert komt evenwel dit jaar zeker niets in huis. want Dany wil zich volledig inzetten om Her leving Dendermonde dit jaar in derde nationale te houden. WIEZE SP.—-SAINT SERVAIS 15—10 In een sprankelende wedstrijd hebben de Wiezenaars weer het onderste uit de kan getoond. Nadat vrij vlot met 30 werd uitgelopen kwamen de bezoekers snel terug (33). Toen eenieder in een walk-over geloofde kwam Vieuvalet op de proppen die zijn ploeg naar een vij f puntenvoorsprong leidde (83). De regelmatige ser vice van de Oostvlamingen bracht onmiddellijk een ne gende ,spel op, doch de dappere bezoekers herleidden tot 129. In een spanend luïeGnde was het Verstrepen die zijn maats de juiste richting wees. Eindstand 1510. Verdiende zege. GDP De Lebbeekse voetbalploeg 't Zonneke speelde tegen RMS Buggenhout. CC) Vorige zaterdag 14 september, werd in de zaal „Casino" het tafeltenniskampioenschap van Lebbeke georganiseerd. De nieu we kampioen van Lebbeke 1974 is Robert De Vriendt. In de fi nale wist hij zijn eeuwige rivaal J. De Donder met 2-0 te verslaan. De uitslag 1) R. De Vriendt; 2) J. De Donder; 3) R. Pauwels; 4) G Vasseur; 5) H Colson: 6) F. Verstrepen; 7) J. Heyvaert; 8) J. Goossens. In de jeugdreeksen wist Luc Heyvaert. na een bitsige strijd, in de finale Luc Batselier met 2-0 te verslaan. De uitslag 1) L. Heyvaert; 2) L. Batselier: 3) E. Marlssen; 4) R. Mommens; 5) Nadia Tecqmenne: 6) G. De Smedt; 7) D'Hauwere A. Niettegenstaande de eerder ge ringe opkomst mag men dit kam pioenschap als echt geslaagd be schouwen Er dienden eventjes 85 matchen gespeeld te worden op drie tafels. De Inrichters mo gen geluk gewenst wonden met hun puike organisatie. VPR APPELS-FLORIAND 16—3 De Appelse korfballers hebben zondag nog maar eens laten zien hoe produktief korfbal moet ge speeld worden. Was het door de aanwezigheid van speler-trainer De Waele die zelf de toon aan gaf best mogelijk De bezoe kers uit Gent hadden werkelijk niets in de pap te brokken en moesten toezien hoe Appels vernederende cijfers op het bord speelde. Aan de rust was de wedstrijd reeds gespeeld want tegen een 9-1 stand viel niet veel meer te ondernemen. Het was trainer De Waele die de eerste korf maakte op aangeven van 'n weer voortreffelijk spelende Go- delieve de Winne. Nadien zorg den Rudy Van den Broeck, To- nia Michiels. Guido De Pelse neer, mevr. Verstraeten, Lieve de Winne en Noël Verstraeten voor de overige doelpunten tij dens de eerste helft. 'Na de her neming werd het Appelse festi val verder gezet en met de re- I gelmaat van een klok werden er punten gescoord. Mare Moonen nam nr, tien voor zijn rekening op aangeven van Etienne Roe- landts. Aniique Vermeir legde na een kwartier spel in de twee de helft nr. elf in de korf. Het was vooral naar het einde toe dat de fysiek van Appels sterk naar voor kwam. Terwijl een ge slagen Floriand wel moedig maar vermoeid zich naar het einde sleepte, bleef de thuisploeg maar drukken. Eerst was het De Waele en nadien Guido De Pel- seneer (vier doelpunten zondag) die de stand opdreven Mare Moonen prikte nog nr vijftien en De Waele 16 op het bord En nu maar uitkijken naar de volgende wedstrijd, we hopen met voorzit ter Roeland dat het weer een zege wordt. D.W. Na de denderende wedstrijd tegen leider Antwerp heeft Sporting voor een nieuwe sensatie gezorgd door Wa- regem op eigen veld te gaan verslaan. Een Waregem dat voor eigen publiek toch An- derlecht had vernederd - zonder te scoren weliswaar - en RWDM in moeilijkheden had gebracht. De suporters rekenden er natuurlij op dat hun spelers het weer zouden doen maar in het Sporting-huishouden zelf was men er lang niet gerust in. Meteen had Lokeren wel bewezen dat het in een minimum van tijd een vol waardige eerste klasser ge worden is die nog heel wat gereputeerde ploegen gaat pijn doen. Uitblinkers signaleren te Waregem zou onrechtvaar dig zijn omdat het een wedstrijd was waarin Spor ting als geheel imponeerde. Het liet rustig de gastheren komen er ondertussen wel goed zorg voor dragend dat in het middenveld reeds de zwaarste schokken werden opgevangen. Wel moest Hoogeboom een grote save uithalen om een kei van Giba uit de baan te slaan maar voor het overige bleef het voorspelde totaal-voetbal van de lokalen achterwege. Een voortreffelije taktische instelling met Hanssen als eerst schokbreker zat daar wel voor iets tussen. Wel zat het even mee toen Sporting onmiddellijk kon terugslaan langs Puis nadat Koud ijzer een flater in de Lokerse defensie had afge straft. Het was trouwens vooral na deze treffers dat het talént aan bod kwam dat Lokeren ontegensprekelijk bezit in zijn halflijn. De steunspelers hielden vlot de bal in eigen rangen zodat Waregem voortdurend mis- tasste, zenuwachtig werd en fouten maakte die 3' voor tijd afgestraft werden door De Koning. Meteen hadden de Sportingers 5 punten gepuurd uit evenveel wed strijden die allen samen een enorm zwaar competitiede buut vormden. .Lokeren kon dan ook zonder kompleksen afreizen naar Lier. HOLLANDSE DOELPUN TEN Op het Lisp waren de trico lores nochtans aan het feest: De Lierenaars werden immers gestimuleerd door een doelpunt in de eerste minuut, dat wel had kunnen vermeden worden., en met een werden alle registers opengetrokken. Vooral de beweeglijkheid van de loka le hoekspelers Janssens en Hoekema deden de Lokerse defensie pijn. Daarenboven verkeerden de schutters van Lierse in een begenadigde dag want 30-meter schoten lukt men niet iedere dag. Lierse verdiende ongetwij feld de overwinning maar de cijfers zijn alleszins over dreven want Lokeren heeft, in tegenstelling met het geen de score laat vermoe den, flink van zich afgebe ten. Vooral De Vrindt was bewonderenswaardig maar bij de gasten bleef de afwer king achterwege, gedeelte lijk door eigen falen maar anderzijds ook omdat het leder nu eenmaal voor Lierse rolde. Een Lierse dat in het 4e kwartier, ondanks een veilige 3-1 voorsprong, aar dig in moeilijkheden werd gebracht door een vlot spe lend Sporting dat met Suy- ekerbuyek een derde aanval ler in het veld had gebracht. Ceulemans moest zelfs op de lijn ontzetten om de bezoekers te beletten de score te milderen. Maar weer was daar Posthumus die met een knaller van formaat de kloof uitbouwde en toen De Vrindt een straf schop tegen de paal schoot was de school bepaald uit temeer daar diezelfde Post humus aan de overzijde wel raak trof met een 11-meter schot. Moesten de Lokerse aanval lers niet blozen toen zij het Lisp verlieten dan kunnen de vijf tegendoelpunten wel tot nadenken stemmen. Tevens kan de vraag gesteld worden waarom Verschue- ren niet ingehaald werd die met alleen maar gestalte in de defensie brengt maar die daarenboven de aangewe zen man was om Posthumus te neutral izeren, om te be wijzen dat dit binnen de mogelijkheden van Marcel ligt refereren we naar de wedstrijd van vorig seizoen tegen Racing Mechelen. Anderzijds is deze wedstrijd nu precies geen reden om te gaan panikeren want Lierse had niet alleen «pak» maar daarnaast draait het voor treffelijk wat wel bewezen wordt door de huidige klas sering. Een ramp is het zeker niet want tegen Ant werp en Waregem had men reeds een bepaalde reserve opgedaan. OLYMPIC Wel zou Sporting de komst van Olympic moeten aan- grijpen om met een nieuwe knalprestatie het recente verlies in de vergeethoek te spelen. Dat zit er ongetwij feld in temeer daar de Walen basisspelers als Rombaut, Botti, Tuyaerts, Van Wellen en Martini moeten missen, terwijl nu ook de snelle De Raeve en stormer Kallius uitvielen tegen club Luik. Het blijft dus wel een vraag teken wie trainer Van den Bosch zal kunnen rekupere- ren tegen zondag a.s. An derzijds bewijst de overwin ning tegen de Marijntjes wei dat de Doggen over degelij ke invallers beschikken die wel voor de overwinning kunnen knokken in moeilij ke omstandigheden

De Voorpost | 1974 | | pagina 23