HMJü iês?*"" sbc B D E F G H L M N 0 Q R T U w. X z 19 WIEZE OKTOBER FEESTEN DE 19e WIEZE OKTOBERFEESTEN boeykens reizen PIRANA IN TENTOONSTELLINGEN CHAUFFEUR LOODGIETER 28 SEPT.—13 OKT. 74 75ste ZEGE VOOR DE FORD FORMULE 1-MOTOR 4 - 20/9/74 - De Voorpost van zaterdag 28 september tot zondag 13 oktober HEB STEEDS BIJ DE HAND In een vorige bijdrage belichtten we vooral het expansieve karakter van de internationaal geworden bierfeesten te Wleze. Thans willen we bijzonder de 19* uitgave ervan in de kijker plaatsen, en bij wijze van een vade mecum de lezer inlichten over de nieuwe ingrediënten op de feestwijzer. NIEUWIGHEDEN EN VARIA De vooropening heeft plaats op za terdag 28 september te Sint- Nikiaas. Na de middag gaat te Wieze de openingsstoet uit met tientallen muzikale en folkloristi sche groepen, waarbij de drie Poolse Volksdansensembles ze ker niet het minst in de kijker zullen lopen. Voor zondag 29 september (en ook op de volgende zondagen) noteren we de eucharistieviering van 10.30 uur in Halle C. Bene vens door de Beierse Blaaskapel len zullen deze H. Missen ook op geluisterd worden door volgende koren: zondag 29 september: Can tate Domino (Aalst); zondag 6 ok tober, het Koor van Dom Bernard (Affligem) en zondag 13 oktober het Koor van Abbé Caron (Ukkel). Op dezelfde zondagen is er dan telkens de praalstoet die na het middaguur door de met kunstvlag- gen versierde hoofdstraten van de gemeente zal opstappen. Het spreekt vanzelf dat op de andere feestavonden de klassieke ver broederingen, verenigingen, sportgala's en noem maar op aan de beurt komen. De zo bekende en massaal bijge woonde namiddagzittingen voor gepensioneerden werden in een nieuw feestkleedje gestoken. Er komt meer aangepaste muziek, het optreden van een artiesten- paar, en als neusje van de zalm een reuze gratis tombola met als hoofdprijzen: 10 vliegtuigreizen naar Palma, draagbare T.V.'s, fri- go's, elektrische apparaten, tapij ten, karpetten, bedspreien enz. (al les samen voor ruim 150.000 F). Het klassiek 16-daagse op timisme-programma in de Hal len A en B, de kermisgeneugten op het attraktieplein, en de folkloristi sche expo in Halle C moeten-al lang niet meer voorgesteld wor den. Kortom, Wieze-internationaal komt voor twee volle weken op nieuw in de greep van muziek, jolijt en show. JVL Kerkstraat 70 9330 DENDERMONDE Tel. 2139 34-213935-213936 Telex 26795 De liefhebbers van gete kende humor moeten dit weekend speciaal opletten. Zij lopen gevaar zich een bult te lachen. Er zijn immers twee grote kartoententoon- steilingen geopend. Te Antwerpen In het kader van de geneeskundige dagen - heeft er een topkartoenale- plaats. Dertien van onze bes- te tekenaars stellen er on-, der de titel «Dag Dokter» een massa doktersmoppen ten toon. Een Indrukwekkende lijst: Picha, Gal, Alidor, Hu- goké, Pil, Ploeg, Joke, Dres, Punt, Ray Gilles, Josette, Jan en PIRANA. Deze unieke tentoonstelling heeft plaats In het Marcel Peeterscentrum, Meir 91 (op 100 m. van de Vogelmarkt) van 23 september tot 12 ok tober. Alle dagen van 11 tot 18 uur, behalve de zondag. Er is gratis toegang. De inrichters zijn niet verantwoordelijk voor ongelukken die bezoe kers zich zouden lachen. In verband met deze kartoe- nale schreef kartoenexpert Karei De Decker in ZIE (13 sept) over Pi ra na: «Pi- ra na is de lugubere, de zwartgallige, de meest pes simistische kartoenist die er In Vlaanderen rondloopt. Met zijn ontleedmes heeft hij reeds tal van dokters naar de haaien getekend. Zo maar op de hem eigen wreedaardige manier. Op een Piraniaanse wijze». Terzehdertijd heeft in Sint- Lambrecht-Herk een kartoe- nale plaats onder het motto «Lachend Limburg». Al de Limburgse humortekenaars nemen eraan deel (Steven, Roer, Manten enz.) De Inrich ters hebben eraan gehouden om van iedere provincie een gast uit te nodigen. Zo koos men voor Brabant Pil, voor Antwerpen Josette, voor West-Vlaanderen Danl en voor onze provincie Pirana, die een aantal tekeningen tentoonstelt uit zijn folterka- merreeks. Volgende maand worden er In Montreal (Canada) en in Gabrovo (Bulgarije) wereld- kartoenales gehouden. Ook hiervoor werd Pirana uitge nodigd om deel te nemen. Aanbod dat hij natuurlijk gre tig aanvaardde. In de Koninklijke Opera te Gent «LA BOHÈME», ||lET ANNA NOVELU, VAN DE SCALA VAN MILAAN In de rol van MIMI De echte amateurs van répertoire-werk en alle muzieklief hebbers zullen zeker niet betreu ren dat Puccini's opera «La TE KOOP Peugeot 504 Diesel, bouwj. '71. kleur bordeaux ra dio en mistphares. prijs 100.000 fr (BTW inbegrepen) Tel. 052/35 58 52 4633 Bohème» hernomen wordt in de Koninklijke Opera te Gent en dit op zondag 22 september te 14.30 uur op vrijdagavond 27 september te 20 uur en op zondagavond 29 sep tember te 20 uur. Voor de eerste maal te Gent zal men de lyrische sopraan Anna No- velli van de Scala van Milaan, kun nen bewonderen in de rol van Mi mi. Anna Novelli wordt beslist één van de grote revelaties van het jaar. Carlo Milauro wordt dichter Rodolfo. Hij is een uitstekende te nor die de laatste tijd meer en meer op de voorgrond treedt Verder worden de rollen bezet door wel bekenden en welbeminden van het Gentse publiek: Mia Van Beren- GEVRAAGD voor traktor en oplegger Te bevragon Alfons TEMMERMAN Heirbaan 12 DENDERMONDE Tel. 052-21.17.36 12751 GEVRAAGD goed loon plus premie Zich aanbieden REIGELSAN Lange steenweg 44, MERCHTEM Tel. 052-35.58.52. a VAN ROY. WIEZE BELGIU De overwinning van Carlos Reutemann met Brabham in de Grote Prijs van Oostenrijk be tekende een jubileum: de 75ste Grand Prix overwinning van de reeds legendarische Ford DFV 8-ölinder, de succesvolste ra cemotor aller tijden. De Firma Cosworth, die ge sticht werd door de voormalige Lotus medewerkers Mike Cos- tin en Keith Duckworth, kreeg in 1966 van Ford de opdracht een motor te ontwikkelen, die in staat moest zijn te kunnen wedijveren met de reeds be staande krachtbronnen in Grand Prix races. Vijf exempla ren werden aan het team Lotus ter beschikking gesteld De 3 liter motor kreeg de nuchtere benaming DFV, Double Four Valve, maar de coureurs doop ten hem al spoedig om in «Duckworth For Victory». Op 4 juni 1967 won Jim Clark de eerste Grand Prix, die van Nederland in Zandvoort, met de nieuwe Ford motor. Deze eerste overwinning was het begin van een grandioze reeks In de 95 Grand Prix races, die donck, Gilbert Dubuc, Herman Slagmulder, Tadeusz Wierzbicki, Jef Van den Berghen, Francis De Paep, Franco Aramini en Jacques Van de Walle. Het orkest komt nogmaals onder de leiding te staan van de grote Bulgaarse dirigent Atanas Margaritov, voor dit speel seizoen muziekdirekteur van de Opera. De Operette-liefhebbers worden echter niet vergeten, daar op vrij dagavond 20 september te 20 uur en op zondagavond 22 september te 20 uur «Die Lustige Witwe» wordt opgevoerd met in de hoofd rol de operette-koningin Jo Nell. Naast haar vinden wij een ware constellatie van bekende stem men, onder dewelke die van Ulrich Gentzen, Pierre Fischer, Jeannine Martony, Rudolf Francis, Roger Willems, Antoon Haeck, en de on weerstaanbare Koen Crucke. Herinneren wij eraan dat het loca tiekantoor toegankelijk is iedere dag, behalve op zaterdag, van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 16.30 uur. 's Zondags van 10 tot 12. Telefonische bespreking op nr. 091-25.24.25. Zoals reeds vroeger meegedeeld schommelen de prijzen voor de gewone operavoorstellingen tus sen 30 en 160 F. Tussen 25 en 125 F voor de operette voorstellingen 38° VLAAMS NATIONAAL ZANGFEEST Het eerstvolgende Vlaams Natio naal Zangfeest, dat georganiseerd wordt door het ANZ (Algemeen Nederlands Zangverbond) in sa menwerking met VTB-VAB en met medewerking van het Noordstar- fonds vzw, zal plaatsvinden op zondag 25 mei 1975. Brussel zal zeker in het motto van het a.s, Zangfeest centraal gesteld worden, terwijl de programma commissie ook reeds aktief bezig is aan het opbouwen van een nieuw programma. Belangstellenden en organisato ren gelieve in ieder geval reeds re kening te houden met deze datum van 25 mei 1975. Het Vlaams Nationaal Zangfeest is en blijft nog steeds het trefpunt van alle Vlaamsbewuste Vlamingen. sindsdien verreden zijn, won nen de Ford 8-ölinders 75 maal; 11 werden gewonnen door Ferrari motoren, vier door deBRM 12-ölinders, drie door de Australische Repco en éénmaal door Honda en Wes- lake motoren. De acht jaar oude motor, 55 cm lang, 58 cm breed en 160 kilo gram zwaar, is nog lang niet aan pensioen toe. De 8-cilinder Ford Ievert470 pk bij 10.700 toeren, dat betekent dat elke 330 gram van de motor één pk levert. Nog belangrijker dan de kracht is de spreek woordelijke betrouwbaarheid van deze motor, die ongeveer 700.000 BF kost. In een ononderbroken reeks dankten Graham Hill (1968), Jochen Rindt (1970), Emerson Fittipaldi (1972) en Jackie Ste wart (1969, 1971 en 1973)hun titel van wereldkampioen aan deze motor. Lotus behaalde 31 Grand Prix overwinningen, Ty- rell 18, Mac Laren 11, Matra 9, Brabham 5 en March 1 «Nu vader vroeg naar huis komt is moeder gelukkig» (Pinochet) GELUK IS IN CHILI ECHTER VER TE ZOEKEN Op 11 september 1973 werd Allende in Chili alle macht ontno men. De veelbesproken, eerst geloofde en momenteel gehate mili taire junta, kwam aan de macht. -Chili is een politiestaat gewor den, vergelijkbaar met nazi-Duitsland,verklaarde de Ameri kaanse senator Edward Kennedy. Een eerste balans opmaken van één jaar Chileense Junta veroorzaakt een eerder depressieve ge waarwording: schattingen spreken van 35.000 doden en 10.000 politieke gevangenen. De werklozen nog niet te na gespro ken. Op het einde van 1975 zullen honderdduizend ambtenaren ontslagen zijn, daarmee zal het aantal werklozen dat weer eens geschat wordt oplopen van vijftien a twintig procent van de totale werkende bevolking tot de bijna uiterste barrière. Kan men in Chili nog spreken van een leven dat waard is om geleefd te worden? Voor de hoge officieren, die dank zij de junta een klasse van -nieuwrij- ken- zijn geworden alleszins wel. zij zijn vrijwel de enigen die nog met een luxe auto kunnen rijden. En nog steeds worden mensen door de carabineros om politieke redenen of gewoon maar ter intimidatie opgepakt en gemarteld in de koncentratiekampen, waar velen een gewisse dood sterven. Mens onterend! Nog steeds geldt het uitgaansverbod. Nog steeds is er de staat van beleg en dalen de lonen terwijl de prijzen fors de hoogte ingaan. De verhoging van het aantal prostituees, bedelaars, ambu lante verkopers en de kriminaliteit wijst op een algemene verpaupe ring. Om ieder protest tegen het ekonomische ontwikkelingsmodel dat de junta voor ogen staat onmogelijk te maken is de terreur onontbeerlijk. Er beslaat in Chili bijna geen enkele familie waar geen verkommering is en waar men geen dode te betreuren heeft. De haat is groot en groeit nog steeds. Voor verenigingen zonder winst gevend doel. zoals universiteiten en de nationale gezondheidszorg, heeft de junta rampzalige gevolgen. Het komt er op neer dat voor taan alleen nog maar de welgestelden toegang hebben tot het hoger onderwijs en recht hebben op een goede medische verzorgingMaar zelfs met die welgestelden is het erg gesteld, zo bijvoorbeeld Or lando Saenz, tijdens Allende de voorzitter van de grote organisatie van industriële werkgevers: SOFOFANa de -coup- werd hij onmiddellijk economisch waarnemer bij het ministerie van buiten landse zaken. Toen hij echter begon te pleiten voor de belangen van de niet monopolistische ondernemingen werd hij door de junta aan de dijk gezet. Even later dwong men hem af te treden als leider van SOFOFAMaar juntalid admiraal Torbio Merino, opperbevelheb ber van de luchtmacht, zegde dat zijn voornaamste zorg niet de werkeloosheid maar de staatsuitgaven betrof. Het raakt dus zijn koude kleren niet dat Jan met de pet honger heeft. -Vette varkens weten niet dat magere honger hebben- is een typerend Vlaams gezegde! En dan durft Pinochet, die zichzelf bestempelt als de -Jefe supremo de la Nación- (opperste gezagvoerder van de staat) nog te zeggen dat er geluk heerst in zijn land. Onlangs bevestigde Pinochet dat de junta geen overgangsbestuur is en dat zij nog gemakkelijk 20 jaar en meer kan aanblijven. Toch klaagt de Junta over gebrek aan medewerking aan haar politiek en zoekt zij schuldigen onder het proletariaat en de kleinere ondernemingen. Zij stelt het voor alsof de huidige krisis een vervolgstuk is van de krisis onder Allende, terwijl de oorzaak van de moeilijkheden onder Allende een weige ring was van de industriële bourgeoisie om de produktie aan de verhoogde vraag aan te passen, terwijl er momenteel een fantasti sche inkrimping van de vraag aan de gang is. In staking gaan tegen de hongerlonen is bij militair dekreet verbodenDe minimumstraf is hiervoor ontslag, waardoor het slachtoffer in een nog doffere toe stand terechtkomt. Wie zijn de ware schuldigen van de grootste krisis in de Chileense geschiedenis? Men moet ze zoeken in de financieel-ekonomische politiek van de junta, tussen de vertegenwoordigers van de grote nationale enlof internationale bedrijven, namen zoals Fernando Léniz, Raoul Saez en Jorge Cauas kunnen worden voor opgezet De junta boert achteruit, een van de beste voorbeelden hiervan is het snelle ineenstorten van de steun van de bevolking. Het gezegde van de juntaleiders dat 90% van de bevolking achter hen staat is bijna een schoolvoorbeeld van wishfull thinking voor de junta is de weg echter gesloten, zij kunnen met meer terug om de terreur spo ren uit te wissen. J.-P. DE LAMP ER /V\ heb steeds bi VAN TELEFOONNUMMERS .EN.ADRESSEN Idi 052-21.11.28 Klecfing heeft de beste afwerking, snit en kwaliteit. En wat een pnjs Huis Adi, Dorp 41, Grembergen. eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matras sen Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18. Aalst. omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel gië) Schoolstraat 54, Aalst endermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespedahzeerde personen. De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. uro-Home 052-21.62.71 Binnenhuisdekoratie. O.L.-Vrouwstraat 33, Lebbeke. De totaalzaak voor het interieur. eestzaal Edelweiss Past. De Buckplaats 8, Lebbeke, alsook taxi dag en nacht. 052-21.23.41 lesmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitirv erman 052-21.38.16 Michem. Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, SL- Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend Inlichtingen. In Sportarena 052-21.27.33 is het toonaangevend op gebied van sport, camping, m zwembaden, huisspelen, vrijetijdsbesteding enz Opwijkstraat 218, Lebbeke I o-Sport Alles, maar dan ook alles v? kledij en camping Statiestraat 21Lebbeke. J Kroostrijke Gezinszegels. 052-21.17.59 i sportartikelen, alsook sport- om, leen gerust 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou ding. Inlichtingen bij Van den Berghe. Hoogstraat 77, Haaltert. attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust. Verdeler voor de streek. Meubelen E De Petter. Kon Abertstraat 14. Sint-Gillis-Dendermonde. et Groep De Cuyper 052-21.40.60 kan u alle kanten uit Zowel het Waasland als het Dender mondse, Aalst, Ninove en Geraardsbergen worden door haar advertentiebladen bestreken. Neem even kon takt op met DrukkerijUitgeverij A. De Cuyper-Robberecht, Oude Vest 34, 9330 Dender monde ieuwste Mode 052-21.12.82 aan de laagste prijzen biedt U Scotex Kleding, Brusselse straat 33, Dendermonde. Ook dames- en kinderkleding vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v, gordijnen, gardisette, tergal enz Zonneblinden, Luxaflex. Louver- drape, vouwdeuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen Guido Michem. Potiaulaan 11, Dendermonde. I ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper In een een voudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specia listen. uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo. quando, quomodo enz: wie, wat. waar. wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper oelsie Kleding 052-21.16.11 lalons 053-21.82.81 meubels en alle binnenhuisversieringen Galerie De Key- zer. ENSOR. Rechtstreekse waar ultverschillende landen. Vlaanderenstraat 6 Keizerlijke Plaats 8, Aalst. ekenen 052-21.40.60 is een van onze specialiteiten Laat uw advertenties ont werpen door de layout-lui van Groep De Cuyper. Een tele foontje en het komt voor mekaar kt 052-21.21.20 gezelschapsspelen voor groot en klein. Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P Van Geertruyen-De Ridder. Dijkstraat 5, Dendermonde. Ook alle planafdrukken. fan weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keung en verzorgd. In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel over een oerpreaeze Heidelberg loopt Kwaliteit primeert. aarom 052-21.40.60 niet eens gewoon bellen over een reklameprobleem? In lichtingen vragen én krijgen kost U niets. Met Groep De Cuyper kan U immers alle kanten uit. n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Gentsestraat 4-6, Aalst. Alle herstellingen, 1 jaar waarborg, gratis onder houd. Prijzen vanaf 4.900 F tot 150.000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar oveel anderen 0s2-21.40.6O deden het reeds vóór U. Laat uw publiciteit in mekaar boksen door vakluimensen die er volop inzitten. Bel Groep De Cuyper U krijgt zo iemand aan de lijn.

De Voorpost | 1974 | | pagina 4