ZONDER PARDON Steeds ongeslagen Sportief, niet spannend EERSTE, DOCH VERDIENDE ZEGE 3e NATIONALE Stade Leuven - Eendracht Zele 0-3 K.A.V.D. - Denderleeuw 0-0 Y Eddy Bertels GASTON VAN DER EIST HAALDE SLAG THUIS E. Aalst - R. Doornik 4-1 j Moeskroen - VOETBAL- KALENDER VOOR ZONDAG 29 SEPT. 1974 VC Jong Lede 2-2 Een 0-3 overwinning op verplaatsing schijnt ons voldoende om de Eendrachtformatie op het schavotje te roepen, maar wanneer er kan bijgevoegd worden dat er nog een duidelijkere cijfertaal de schitterende prestatie moest onderstrepen dan krijgt eenieder de neiging om verwaand te doen. Tegen alle verwachtingen in kon Zele met de basisformatie starten, alhoewel de kwetsuren van Szapinszky en De Beule in het treffen tegen Aalst opgelopen aanvankelijk minder pret tige vooruitzichten boden. Het was eerder verrassend dat Alex werd opgesteld en onmiddellijk moet er bijge voegd worden, dat hij een op vallende prestatie heeft ge leverd. ONVERWACHTE GOALGETTERS In de eerste drie kompetitie matchen werden enkel de na men van Stoer en Jansegers weerhouden voor het aante kenen van doelpunten. Nu echter kwam Marc Van Wam- beke reeds na 5 min. spel op de proppen, want tvij wist een voorzet van Stoer met een keihard volêschot voorbij Vencken te zenden. Met dit sukses heeft de Zeie naar niet alleen gans de ploeg maar in het biezonder zichzelf een hart onder de riem gesto ken. In het verder match ver loop vertoonde hij meer zelf zekerheid en behoorde tot de uitblinkers van de ploeg. De Beule liep eveneens in de kijker door het omzetten van een strafschop nadat Stuer in schitterende schietpositie werd neergehaald. Ten slotte brak hij alle Leuvense weerstand door ook nr drie op zijn naam te brengen. Uit de bovenste lade Eendracht heeft te Leuven een werkeilijk schitterende indruk gelaten en de thuisploeg kon nooit de tegenzet vinden om Zele <te stuiten, omdat de spel- ooncepti9 berustte op een technische grondslag. We zou den minder van de toren bla zen indien ook in de voorgaan de uitgaven de hoogstaande techniek niet de plak had ge zwaaid, want Stade betekende een tegenstander die zeker niet tot de hoogvliegers van de reeks behoort. Onmiddellijk mag er aan toegevoegd wor den, dat in dergelijke gevallen het soms dubbel moeilijk is de techniek te doen zegevieren. Het is nu zeker nog meer te betreuren dat te Doornik zo ongelukkig en zeker niet naar verdiensten werd verloren, doch kapitein Goossens was kordaat toen hij na de wed strijd verklaardeToekomende speeldag krijgen we Lauwe op bezoek en in deze konfronta- tie neemt Eendracht de leiding over. De Zeelse aanvoerder loofde de prestatie van gans de ploeg en wenste geen uitzonderin gen te maken, daarbij meen de hij ook dat de verstand houding tijdens en buiten de wedstrijd heel wat voorbeeldi ger is dan vorig seizoen. Bij de topfiguren mag Jaak zelf vernoemd worden, die met Lambrecht voor de totale her waardering van de verdedi ging zorgde. Hierin mag ook Martens zijn verdiensten m de weegschaal werpen, terwijl De Loose op weg is om de ver wachtingen, die reeds verle den jaar in hem gekoesterd werden in vervulling te bren gen. Zeer benieuwd kijken we uit naar de verrichtingen van de Zeienaars in de komende wed strijden en ze kunnen de zwa re septembermaand afsluiten met een topper tegen leider Lauwe, die zeker met geen gerust gemoed de weg naar de Durmestreek zal inslaan. En hiervoor zijn er bepaald redenen ondertussen hoopt iedereen met ons op een voortzetting van de glansrijke verrichtingen van de Een- drachters. B. De "oude" Paul Janssens (Denderleeuw) maakte het tegen de stevige KAVD-defensie niet waar. (JC) Vrij grote belangstelling voor deze Denderderby die twee oud bekenden tegenover elkaar bracht. Of de kijkers echt aan hun trekken zijn gekomen, is een ander paar mouwen. Feit is dat we weinig fazen hebben te zien gekregen waaraan de toeschouwers zich konden opwarmen. De Ros Beiaardzonen slaagden er wel in de wedstrijd naar hun tempo te oriënteren en vooral in de middencirkel drongen ze hun wil op dankzij de grote werkkracht van Rudy Van Belle. Dré Temmerman en Van Bergen faalden evenwel herhaaldelijk bij het doorspelen naar de spitsen. Denderleeuw jaagde duidelijk een gelijkspel na. Gaston Van der Eist kende met zijn ploeg evenwel heel wat meeval om dit eindresultaat op het bord te krijgen, vooral in de eind- faze toen achterspeler Hoey- iaerts. in de allerlaatste minu ten tot tweemaal toe het teder uit het ledige doel kopte. Zo er een winnaar had moeten zijn, kwam zulks aan paars blauw toe wegens hun veld- overwicht. Het is even waar dat Dré Temmermain en Alex Van Bengen na de kampwisse- iing beneden peil aktearden. Dré scheen hinder te onder vinden van een oude kwetsuur. Dit liet zich dan ook duidelijk aanvoelen en had tot gevolg dat de spitsen teveel afgezon derd moesten optornen tegen de versterkte Denderleeuwse defensie wat de taak van Moons en co zeker niet ver gemakkelijkte. Een speciale aandacht genoot reserve doel man Dierickx, die in deze be langrijke derby zijn kans kreeg omdat Dré Walraeve zich don derdagavond op training kwet ste. De ex-Sparta Appels doel man heeft niet zoveel werk op te knappen gekregen waar wat hij deed was uitstekend Bij de sporadische aanvalt 1 van Denderleeuw toonde zich bijzonder aandachtig k de ballen die hij uiteinde1 toch te verwerken kreeg ven telkens k'emvast tus?es zijn grijparmen gebiokkeier: Samenvattend kan worden tel zegd dat de derby, die uit<5,e sportief werd betwist, irvzPr spanning wel beneden de wachtingen is gebleven. >rs verdedigingen hebben het rric bijster mcelijk gehad om aanvalsspitsen in bedwang 1 houden en zuiks was ho< en zakelijk te wijten aan het 113 der traag tempo waarmede r wedstrijd werd beslecht. tie het sukses op Roesela re n met de verplaatsing m Doornik in het vooruitzi mag de toekomst aan de I dermonding wel hoopvol gamoet worden gezien I een weinig meeval was de t te Inzet thuis gebleven. 1# vc W De Dendermondse oefenmeester Eddy Bertels was na afloop van de Denderderby niet zo opgetogen over de ver- I richting van zijn teerlingen. „Het tempo lag veel te laag" P aldus de Antwerpenaar, wat grotendeels te wijten is aan het falen in het middenveld van o.a. Dré. Temmerman. I Dré schijnt dus nog wel degelijk last te ondervinden van een oude kwetsuur, want hij is nu niet precies de speler die zich laat pramen. Tijdens de voorbije week kon hij te weinig trainen om het volle gewicht var. de wedstrijd in het middenveld te kunnen dragen. Denderleeuw dat naar de Dendermonding was afgezakt met het oogmerk één puntje uit de brand te redden is tenvolle in zijn opzet geslaagd. Dendermonde kende evenwel tegenslag bij de aanvang van de wedstrijd toen Moons op een verdachte wijze van de bal werd gehouden toen hij naar het ledige doel van Verhulst kon knikken Alle lof voor Alain Ver- straeten die de gevaarlijke puntspeler Janssens volledig uit de wedstrijd hield en eveneens voor Chou De Bleec- kere De meeste kansen vielen langs onze kant aldus besloot Eddy Bertels, maar onze voorspelers besloten te voortvarend of misten het tikkeltje snelheid om die kansen tot een doelpunt af te ronden". Ten onrechte zou men bij het aanschouwen van het 4-1 eind resultaat denken dat het een partijtje eenrichtingsvoetbal is geweest. Niets is minder waar, doch er was vorige zondag geen kruid gewassen tegen dat herboren Eendracht Aalst. De wit- zwarten hadden trouwens verscheidene redenen om zich te overtreffen. Ze moesten voor eigen publiek de eerder povere verrichtingen van het seizoendebuut uitwis sen, de zware nederlaag van vorige zondag bij Eendr. Zele diende sportief te worden ge wroken en het publiek diende er op gewezen dat men beter vermag dan de weinig benij denswaardige klassering Het doorschemeren. De rode lan taarns die hier en daar ston den zulten nu reeds opnieuw weggeborgen zijn. Het was dus wel een tijdje geleden dat de Aalsterse aanhangers hun hartje konden ophalen aan voetbal van een degelijk ge halte gepaard aan doelpunten al vielen er ook een paar uit strafschop. Eendracht legde werkelijk uitstekende kombina ties op de grasmat en vooral het tweede doelpunt was 'n juweeltje van voorbereiding en naar afwerking. Het ap plaus ging vooral naar Maturo de aanbrenger ervan De Roos had trouwens maar het hoofd onder het teder te zetten. Dit doelpunt kwam dus net op tijd want even voordien had Ba- jrami na voorbereiding van Aridrade de bezoekers nieuwe hoop gesohonken. Hebben we reeds de naam van Maturo als fel opgemerkte figuur la ten ontsnappen dan kwamen nog meerdere Eendracht spe lers in de kijker. Het midden veld werd beheerst door de jonge Buyle van wie we ter loops gezegd de vervanging in de 70e min. door De Ridder niet goed begrepen. In de ver dediging was Dieriokx voor treffelijk, hij brak meerdere bezoekende aanvallen doch Chris De Smet was het hechte sluitstuk van deze achterhoe de. Kortom we mogen stellen dat Eendracht zijn trouwe sup porters een hart onder de rtem heeft gestoken. Vermel: den we nog dat doelman Smessaert die de gekwestste Van Hyfte verving een flinke partij speelde. Na vier speeldagen prijkt Lede ongeslagen aan de leiding, in het gezelschap van Merchtem. Na de eerder zwakke prestaties van vorig jaar, is dit des te verrassender. Daar enboven zat Lede vanaf de eerste speeldag geplaagd met enkele gekwetste spelers en een schorsing voor vier weken van Uvijn. Er diende geput te worden uit de juniorskern en een drietal spelers moesten op een voor hen ongebruikelijke plaats worden opgesteld. Was er dus aanvankelijk geen enkele reden tot optimisme dan konden de Ledenaars na vier speeldagen toch een puntensaldo van zeven op acht voorleggen. heel bedenkelijk uit te zien voor de grensploeg, toen Ro ger Mergeay er na 56 minuten 1-2 van maakte. Ouwe taaie Stockman zou het dan maar weer eens opknappen. Alhoe wel Coquide zioh enkele ma len aanstelde als het gevaar lijkste heerschap, bracht Jacky Stockman tien minuten voor tijd de stand in evenwicht. Al bij al een uitslag waarmee beide ploegen tevreden moch- Zondag aan huis tegen Izegem moet Lede in staat zijn. de leidersplaats nog wat te hand- haven Al draait de machine nog lang niet op het hoogste toerental, dan wordt dit ge compenseerd door een grote inzet en door een ploeggeest waarin iedereen voor iedereen vecht. MARCOLE. Moeskroen was de felste te genstander die de groen-witten dit seizoen reeds te bekam pen kregen. Ook de grens ploeg had nog niet verloren en te oordelen naar de inzet was ze dat ook zaterdagavond helemaal niet zinnens. Brouckaert zette na een half uur een duidelijk overwicht om in een 1-0 voorsprong. Belartgrfijk voor de Ledenaars was wel dat Christiaens net voor het einde van de eer ste helft de stand in even wicht bracht. Daarmee hadden de gastheren kennis gemaakt met de meest verdienstelijke Leedse speler van deze sei- zoenaanhef. In elk van de vier wedstrijden wist Chris tiaens reeds te scoren. Na de rust begon het er zelfs Doelman. Verhulst (Denderleeuw) onderschept ook deze KAVD-aanval. (JC) Krampachtig, deze strijd tussen twee Dendermondenaars en hun Denderleeuwse belagers. (JC) KAA Gent - Eendracht Aalst j Racing Doornik - KAVD Eendracht Zele - Lauwe Jonge Lede - Izegem Krulshoutem - Sp. Buggenhout SK Aalst - VW Hamme SK Lebbeke - Kemzeke Baasrode - Stand. Wetteren Terjoden - Etlkbove Sp. Appels - Wilskr. Moorsel Oudenhove - Serskamp Moerbeke - Doggen Schellebelle - Erpe Beervelde - Overmere Opstal - Haasdonk Hoog ei ode - Robur SK Grembergen - Rupelmonde Thor Meldert - Wichelen Herdersem - Oudegem Hofstade - Wieze Bavegem Schoonaarde Schr. Moorsel - Eendr. Meldert Massemen Berlare Zandst Appels - Erondegem SK Erembodegem - Gijzegem Eendr. Gremb. - R Lebbeke Boonwljk - Heikant Zele Eendr. St -Gillis - Sombeke

De Voorpost | 1974 | | pagina 16