ETER OP VERPLAATSING Erembodegem eenzaam leider HARDE NOTEN VOOR EENDRACHT AALST en KAVD TILLEY: OUTSTANDIG S.K. Grembergse heeft nu harde noten te kraken OVERMERE, PECH 'V 9ROOD EN GEEL TROEF S.K. AALST - DEINZE Zonder nederlaag EEN OP VIER VOOR SERSKAMP EN SCHELLE- BELLE /OETBAL OP EEN -AARDAPPELVELD ZWAK... le PROVINCIALE 1PPELTERRE - SK LEBBEKE bparta Buggenhout - SV Lokerse 1-1 3'PROVIIfCIALE Kruibeke - Opstal 1-1 PROVINCIALE .K. Geraardsbergen - S.P. Appels 0-0 W. Moorsel - Ter joden 1-1 Merelbeke - F.C. Baasrode 1-0 4e PROVINCIALE 17 j reis naar Appelterre bracht voor SK Lebbeke een probleem omdat Mark Van der Jeught forfait moest geven wegens retsuur. Een week geleden liep hij een hersenschudding op en erbleef nog steeds te bed. Als vervanger had men Vermeir pgeroepen. itienne Vermeulen was er ook bij. In deze kompetitie kwam |j nog niet aan bod. (Gekwetst tijdens oefenwedstrijd te Lede). eze veranderingen leken op it eerste gezicht niet zo best. wraan zou men zijn plan te trekken terwijl jhteraan een basisspeler kwam, zodat Richard meulen steun kon geven |an Pissens en De Vlegelaer het middenveld. i resultaten kwamen er bijna JenbHkkelijk want de wed- jfrijd was pas op gang als iens de bal voor het doel >elde en Meert binnentikte. soliede Lebbeekse ver- »diging kreeg het nadien warm en had een paar keren geluk wanneer de deklat de redding braoht. Indien men een vergelijking maakt dan stelt men vast dat Lebbeke veel 'beter buitenhuis speelt dan voor eigen fans wat in 'het verleden juist om gekeerd was. ledereen weet ook dat Leb beke beneden zijn waarde ge klasseerd staat. De S.K. diri genten zelf zijn van mening dat blauwwit minimum twee punten voorsprong op het nr twee had moeten hebben. Er moet echter aan de voor- lijn getimmerd. Met één doel punt per wedstrijd komt men' er niet. Indien men met de huidige ploeg het spel kan spelen zoals verleden zondag en indien de aanvaislijn pro- duküever is, komt alles voor mekaar. Waarschijnlijk lopt Mark Van der Jeught zondag opnieuw tussen de lijnen zodat het pro bleem van de aanval kan op gelost worden. Dit betekent dat men in S.K. kringen zeer optimistisch is voor de komst van Kemzeke. Van één feit is men overtuigd. De aanpak met eigen jongeren belooft veel. S.K. Lebbeke kreeg de eerste thuiswedstrijden het volle ver trouwen van de supporters. Dit vertrouwen mag nu niet geschaad worden. AVDS Jaak Van Craenenbroeck (S.K. Aalst) schoot te Deinze zijn ploeg op voorsprong Toch werd het oen drawn. (LB) ikerse is bij Sparta Buggenhout niet verder dan een gelijkspel iraakt en hiermede kregen Marcel De Cock en co ruimschoots at hun toekwam. De Buggenhoutse Spartanen wisten immers jdens de eerste speelhelft gelijke tred te houden met de ezoekers om dan na de kampwisseling zelf het initiatief in tnden te nemen. anvankelijk was er niet zoveel te zien. De ploegen tastten kn grote verrichting hebben i evenwel niet kunnen bren- >n. De wedstrijd werd gro- pdeels in de middencirkel Islecht en hier trad vooral de Harige Tflley op de voor- pnd. Sinds zijn inbreng in )t laatste kompetitiegedeelte jrig seizoen wist deze tech- 6ch sterke jongere de aarv Icht op zich te trekken. Op jbere maar beheerste wijze japt hij zijn aanvallende en Irdedigende taak op. zodat een onvervangbare pion is iworden in het Spartateam. ganse ploeg draaide trou- heel wat beter dan in voorbije weken. Vooraan Rochtus zeer bedrijvig kwam trouwens aandraven een knap doelpunt. Ook I Wilde die vorige week nog optornen tegen een erspannige forme liet reeds kele flitsen zien, zodat het ste mag verhoopt worden de komende wedstrijden, kretaris Baeyens was terv prste opgetogen over de irichting van zijn ploeg te- een team dat toch tot titelkandidaten wordt ge- end De verplaatsing naar jtishoutem wordt dan ook meer vertrouwen tegemoet en. Een schaduwvlekje, Michiels werd andermaal aan het been gewond zodat zijn optreden volgende zondag mogelijks wel in het gedrang elkaar op technisch plan af en hierbij bewezen zowel de thuis- als bezoekende verdediging op de hoogte te zijn van hun taak. Met ruime belangstelling werd de verrichting gevolgd van oud bekenden o.a. van Marcel De Cock (ex-KAVD en Sparta Buggen hout) en Emiel Cleemput (ex-KAVD) in het Lokerse kamp en hun gewezen clubgenoot Norbert Van den Dungen in het lokale kamp. komt. Het moreël heeft Sparta Buggenhoutenaren ook in het Buggenhout nu evenwel te verleden de oppertroef ge- pakken en zulks is voor de weest. VC Buggenhoutenaar Marcel De Cock achtergrond een andere "Lokeraar" (Lokerse) in strijd met de defensie van Sparta Buggenhout. Miel Cleemput uit Dendermonde. (JC) Tevredenheid in de Grembergse voetbalkringen na de punten- deiing te Laarne. Met windvoordeel in de eerste periode wisten de Grembergenaars een overtuigende veldmeerderheid aan de dag te leggen. Guido Van Hese -zorgde vrij vlug dat de bezoe kende aanhang kon juichen, maar nog voor de rust zorgden de plaatselijken voor gelijkstellende cijfers. De tweede helft was nauwelijks een flauw afkooksel van het geen er vooraf te zien was. „Nochtans stak er een over winning in" zegt clubleider G. Buydts. „In de laatste minuten knalde Verschelden nog op de 9taander. Anderzijds werd het Laarnes doelpunt gescoord op een moment dat we met tien man speelden, vermits André De Blook juist voordien een wonde aan de wenkbrauw had opgelopen en we nog niet de gelegenheid hadden tot ver vanging over te gaan. Alge meen gezien ben >k nochtans tevreden met de puntendeling. Met de komst van Rupelmon- de, en volgende week de ver plaatsing naar Robur Moerzeke staan er alvast zware opdrach ten op het programma". Opdrachten die door een over tuigend S.K. Grembergen wel tot een goed einde kunnen ge bracht worden. E.D.M. Dat Overmere, de nieuweling in „Derde" na vier zondagen pun- tenloos aan de staart bengelt, zou e rop wijzen dat het helemaal niet botert bij de ploeg van trainer Oscar Aelterman. Eerlijk heidshalve moeten we er onmiddellijk aan toevoegen dat de Boerenkrijgers vanaf de kompetitiestart door pech zijn over mand geworden. Zes titularissen vervangen kan zich zelfs geen profploeg veroorloven, vondag was het al wat betervooral de terugkeer van kapitein Gilbert Moerman en keeper Bombeke betekende een morele en effektieve steun voor hun maats. Er zat zelfs een allereerste puntje in tegen het bezoekende Sinaai. Adelin De Bruyne schoot er na 20 minuten de hoop in, maar lang moest Sinaai niet op de gelijkmaker van Temmerman wachten. Rusten kwam met een 1-2 achterstand voor Overmere. doch Roosendans stelde achteraf gelijk. Paul Van de Velde moest acht minuten voor affluiten voor de tweede keer een scheve situatie rechtzetten (3-3). Toen van Britsom even voor inrukken nog maar eens de nie zo onfeilbare Bombeke vloerde, was het kalf ver dronken. Een na een keren de gewonden en zieken terug, vondag loopt Vermoens er nu ook bij, misschien -brengt de match te Beervelde de langverwachte ommekeer. Vier wedstrijden, vier maal een gelijk spel. vier punten. Dit zijn de cijfers voor Opstal B. dat zon dag een 1-1 stand kon afdwingen te Kruibeke. Op verplaatsing één puntje halen is niet zo slecht. De eerste speelhelft geraakten belde ploegen nochtans moeilijk op gang. Het passenspel, de voor zetten en het afwerken verliepen zeer slordig, Buggenhout kon moeilijk de voorlijn voeden zodat de rust blank werd bereikt. Na de herneming nam de thuis ploeg de teugels in handen. Het was nochtans Opstal dat skoor- de. Met een tiental spelers voor de muit van Kruibeke vond Aga de gepaste opening. De reaktie van Kruibeke was fel. De Opstal- se verdediging kon moeilijk die druk opvangen en moest een doel punt toestaan. De jongens uit Kruibeke kregen nadien nog een paar kansen die de nek werden omgedraaid. Vol gens de thuisploeg verdiende Krui beke meer, maar volgens de jon gens van Opstal was de uitslag zeer logisch. Vooral is men tevreden omdat toch nog niet werd verloren zo dat men voor zondag a.s. de massa verwacht. Gezien men Haasdonk (tweede in de rang schikking) op bezoek krijgt zit er zeker een kasnummer in. AVDS De uitblinkers van vorig sei zoen schijnen nog steeds geen vaste voet te hebben gekre gen in hun nieuwe reeks. 80s Schellebelle op bezoek te Meerbeke, bleek op een be paald moment wel een over winning in handen te hebben toen Schuddinck de paars-wit- ten op winst schoot. De druk van Meerbeke werd echter te groot en zo moest SOS eerst toelaten dat Meerbeke op ge lijke hoogte kwam en enkele minuten voor het einde te rug uitliep. Drie punten op vier wedstrijden 'is een ma gere buit. Uitslag 3-2. SERSKAMP. als daler, doet het al evenmin uitstekend. Het heeft vorige zondag toch één punt uit de brand kunnen sle pen, Dat kwam vooral door een minder goede afwerking van Bonanza die hen zover bracht. De bezoekende ploeg speelde hier een knappe wed strijd en het was pas naar het einde toe dat Serskamp zich de meerdere kon tonen. De man van het scorebord had de gemakkelijkste taak hij diende niet uit te pakken. Uitslag 0-0. VS >1 F I e 1 een hobbelig cn sterk afhellend terrein, een voetbalveld on- ardig, heeft Appels de brilscore op het bord gehouden. De lisploeg met windvoordeel gestart, liet onmiddellijk haar ibities blijken. De werkelijk eerste gevaarlijke fase kwam van oud-speler van Appels, Casteur, die een kanonbal plaatste in winkelhaak, schot dat fraai gered werd door Walter Janssens. de daarop volgende minuten toonde Appels over een stevige dediging te beschikken. De aanvallers van de thuisploeg za- 1 werkelijk in de greep van Van Den Hauwe, Rawoens en De raef met achter zich een sterk spelende Walter Janssens. de 46e min. werd Van der Stappen vervangen door De oeve In de tweede helft voerden de bezoekers het hoge ord en ei zo na werd het 0-1 Moernhaut alleen door. vern. &elde het leder aan de doelman. Vermelden wij nog dat De oeve op de 86' gekwetst werd aan het scheenbeen twee pe nadien toegenaaide wonden, toegebracht door studs, iets t hem waarschijnlijk een week onbedrijvigheid zal kosten. Alle ingrediënten van een derby staken in de ontmoeting tussen de pas gepromoveerde Wilskrachters en Terjoden, vorig seizoen een toonaangever en ook nu weer flink op weg om een hoofdrol te vertolken. De resultaten van de eerste drie ontmoetingen logen er trouwens niet om beide formaties verloren niet. Begrijpelijkerwijze bleef een doelpuntenfestival uit en tjjdens de eerste time was het eerder een zoeken en tasten naar de eventuele barsten in de beide defensies. Voor de oranjewitte bezoekers begon de tweede helft uil- stekend bijna onmiddellijk na de aftrap zat het ronde ding tegen het net. Auteur van deze treffer was de ge- roetineerde De Deyn. Met de gelijkmaker van Cooreman amper vijf mintuutjes na die voor Wilskracht hard aan komende counter, was alles te herbeginnen. Het bleef bij een drawn Maar dat betekende niet dat er binnen de krijtlijnen niets gebeurde geel was troef voor Terjoden. De ref zwaaide drie keer met het dreigende Jing. Voor de Moorselaar Van Goethem liep het slechter afdie moest op rood kijken. Het werd opnieuw een eerder zwakke prestatie van de Baasro denaren. Andermaal is gebleken dat de leerlingen van Dré Hey- man de tegenstander niet aan konden en vooral de nodige geest drift missen. Het eindresultaat was zelfs nog mager voor de lo kalen die de wedstrijd hebben beheerst. De Baasroodse voorzitter bleek na afloop van de wedstrijd fei ontgoocheld. De ploeg zit er men taal onder verklaarde hij - de verdediging die vroeger weieens een wedstrijd kon winnen, slaagt er ewenmin in zulks te realiseren. Er moet dringend iets veranderen, zoniet zal ook de belangstelling teruglopen met de gevolgen van dien Ook is reeds tot uiting ge komen dat de versterking weinig of geen rendement opbrengt en hier verwees de Baasroodse voor zitter naar het feit dat niet ge noeg getraind wordt De eerste wedstrijden zijn geen sukses geworden voor Dré Hey- man en co. Toch wordt in stilte gehoopt dat het zieke Baasrode zich herpakt Zondag komt Wet- teren op bezoek. V.C. In de vierde provinciale reeks F zijn er vorige zondag meer dere verrassingen uit de bus ge komen. Er was eerst en vooral de nederlaag van de leidersfor matie S, MOORSEL te BERLARE dat aldus zijn eerste zege van het sezoen verwierf, de home nederlaag van OUDEGEM in de wedstrijd met T.K. MELDERT en de erste overwinning die GIJZE- GEM mocht inschrijven in de wedstrijd tegen APPELS. HOFSTA- DE ging de volle inzet te SCHOONAARDE weghalen en deed het nu stukken beter dan de wek tevoren. De richtlijnen van trainer De Vos werden nu stipt uitgevoerd met een zege als gevolg. Het was nochtans zo dat bij een 0-0 stand Pare- wijck een penalty mocht trappen doch de doelman redde zijn schot. Amper vijf minuten later zorgde H, Roels dan toch voor het ope- ningspunt en even later bediende de voor Graciano ingekomen De Loof Vergeylen en de eindstand was bereikt. Hofstade dat op het schaakbord enkele pionnen had verschoven speelde een goede wedstrijd. EREMBODEGEM dat in middels leider werd kreeg het niet te breed te WICHELEN. De thuisploeg opende de score langs Hendtiokx en tot in de 75e min moest Erembodegem hard zwoe gen om langs De Meyr aan de gelijkmaker te geraken Vijf mi nuten voor tijd legde Guy De Nijs de eindcijfers vast. In de G reeks verloor BOONWIJK nipt en zelfs onverdiend te Som- beke. terwijl EENDRACHT SINT GILLIS te Klinge hetzelfde lot van haar buurploeg onderging. HEIKANT ZELE kreeg op de vierde speeldag de 'eerste zege binnen schot. Het strookte bepaald met de verdiensten van de Zeienaars, gezien de tegenstrever werkelijk nooit doelman Baetens wist te be dreigen. Het duurde tot rond het half uur alvorens Kindt er in slaagde doelman Stremers te klop pen. Na de hervatting ging de Heikant resoluut ten aanval. Na dat de bezoekende achterspeler De Winter de gele kaart had ge kregen ontstond en incident, in de anders sportief betwiste ont moeting. waarbij Verscheuren zich opzettelijk liet vallen op Kindt. Deze had een spijtige reaktie. die zijn uitsluiting kostte. De thuis- spelers kregen nog verschillende kansen langs de zeer bedrijvige Van Cauteren maar het was Mur phy die uiteindelijk bij de Polder gasten alle weerstand deed op doeken door een tweede doelpunt te netten, Even voor het afblazen stak scheidrsrechter Van Droo- genbroedk nog de gele kaart on der de neus van Van Cauteren. De jongens van secretaris Loui; Pissens geraken maar niet 01 gang. De nederlagen stapelen zie op De 0-7 nederlaag aan huis t< gen Lokeren roept andermaal w< nig verzachtende omstandighedi op. RACING LEBBEKE is te zw< De 0-2 cijfers aan de rust b loofden toch iets beters maar 1 een paar minuten was men tota; verloren. De basisspelers verschijnen maai niet op het appel. Wel is sekre- taris Pissens optimist omdat de huidige ploeg speelt als „een echt team van kameraden". De verstandhouding is opperbest maar dat is dan ook alles. Voor de ploeg zelf en de suppor ters is het natuurlijk niet aan genaam met nul punten te zitten in de algemene rangschikking. Men hoopt. Misschien keert het tij zeer vlug AVDS Het werd voor EENDRACHT AALST de hoogste tijd dat er een overwinning op het bord kwam. Tegen Doornik, de rivaal uit de goeie ouwe tijd" is dat dan gebeurd. Wacht de zwartwitten nu een zware opdracht op het terrein van AA Gent. De Buffalo's zijn niet meer zoals weleer, doch het team bezit talent en maturiteit genoeg om in Derde Nationale een hoofdrol te spelen. Een drawn Doornik dat zondag te Aalst verloor, is gastheer voor KAV Dendermonde. In eigen sta dion kunnen de Racingers wat meer dan extra muros. Trainer Bertels zal waarschijnlijk zijn pionnen zodanig opstellen dat het veroveren van een puntje niet tot het domein van de onmogelijkheden behoort. En EENDRACHT ZELE? Die krijgt het nr één. Lauwe op bezoek. De fuzieploeg schiet gemakkelijk naar doel en dat zou de Westvlamingen wel eens fataal kunnen worden. Een zege tilt Zele meteen in de leiderszetel. JONG LEDE moet de maat van bezoeker Izegem kunnen na men, al zal het pad van de Ledenaars niet over rozen lo pen de borstelmakers moe ten het immers vooral van een bijna oninneembare verdedi gingsgordel hebben. Voor Sparta Buggenhout voor spellen we een eerste zege te Kruishoutem en SK Aalst kan het stijlvolle maar schot- loze VW Hamme verder in de pyt duwen. Te Lebbeke oogst Kemzeke nooit veel. Houdt SK de traditie in eer Baasrode MOET het halen te; an Stan daard Wetteren, and-ars wordt dit seizoen een grandioze flop, en op Sparta Appels is Wils kracht Moorsel nog niet bij voorbaat gewonnen. Het in mineur gestarte Etik- hove wordt geen „klantje" voor een nochtans a's favoriet star tend Terjoden. In Derde kijken we vooral uit naar de wedergeboorte van het stilaan weer komplete" Overmere en de match Opstal- Haasdonk die voor geelzwart van groot belang is. Schroevers Moorset-Eendracht Meldert,, een steeds vinnige betwiste derby is een blikvan ger in Vierde F, terwijl we in Vierde G een boeiende Boonwijk-Heikant Zele tege moet gaan. Racing Lebbeke kan op het terrein van Eendr. Grembergen alleen aan een moedig verweer denken.

De Voorpost | 1974 | | pagina 17