'Mislukte start GOED BEGIN MOOIE AWAY-ZEGE NIPT Niet overtuigend The Tower wint schitterend F E STERK iTERKE WEEDE HELFT BASKETBALKALENDER BETER... O. AALST DIENT JOCO EERSTE NEDERLAAG TOE Laatste minuten BASKET Eerste klasse DAMESBASKET 2® NATIONALE 4® NATIONALE 4eHAT10NALE 19 tvjROvas tuBov«s tUfiOWjj tUROVMj DKAPI AALST-B. LIER 66-82 kompetitiestart van Okapi Aalst is zeker niet denderend ge veest en uit de wedstrijd zelf is gebleken dat men een afsands- lerper ontbeert zoals W. Ivens die pas binnen een paar maand kunnen optreden. Van meet af aan sloeg Bus Lier de kloof, waren nogal een paar openingen in de Aalsterse verdediging zyaarvan dan vooral Huysmans, Van Herzele en De Beider rofiteerden. h nderdeels dient te worden E iderstreept dat Herman Van 4©er de Lierse kleurling al- i in de eerste speelheift nborall goed uit de wedstrijd I ield en tot slechts aoht pun- ikon bepenken. Na zeven Cjiinuten luidde de stand 12-22 na tien minuten wees het sorébord 16-30 aan. Deze andikap zou Okapi dan ook nooit meer kunnen goed ma ken. Er werden in deze wed strijd ook heel wat fouten ge floten Van Keer, Flack en Allen hadden er in die eerste periode al drie achter hun naam terwijl Huysmans na am per tien minuten all onder een fouten last gebukt liep. Rust 36-49. Flaok liep na de rust al direkt zijn vierde fout op bij een 47-65 stand en verdween na amper zeven minuten al het veld. De Neef die zijn plaats innam verdedigde zeer aggrèssief en goed. Vermelden we nog dat de oud Suncharm speler Allen die nu de Bus kleuren verdedigt, uitstekende dingen deed in de afweer. De doelpunten Aaist Flaok 12-4, Van Keer 6-10, Van den Broeck 2-10, Van de Keer 4-4, De Neef 2-0, Schor reel 6-2, Van der Haegen 2-0. Bus LierHuysmans 14-2, Ver- meersch 6-2 Van Herzele 10- 4, Oe Beider 10-8, Allen 8-13, Van Gestel 1-2, Naudts 2-2. Old Fellows Hamme- Vlinders Buggenhoud 55-69 Nadat een kiosk van het terrein verwijderd was, kon de match beginnen. De eerste speelheift was een spel van om beurten sooren zodat de ru3t bereikt werd met 25-26. Heel even leek het dat we niets anders zouden te zien krijgen, maar de Vlinders dachten er anders over Ze wis ten de zwakke fysiek van de "oude vrienden", uit te buiten en lieten zich niet meer van de lei ding verdringen De Vlinders speelden al heel wat beter dan vorige week. Ondanks zijn ver brande hand was Pauwels de uitblinker, terwujl Albrecht even als Van Guoht niet te onderschat ten waren. Zondag 29 september komt Blauw wit Zele op bezoek, om 11 u. op het plein aan het rusthuis. Vlinders Pauwels 9-18 IDe Smet 4-7 Van Gucht 8-4Albrecht 7-2Van Ingelgem 0-9 Van Dam 0-1. G.D.P. E. DESTELBERGEN-DP AALST 59-67 Het Oostvlaams derby tussen Etoile en Du Pare, heeft niet door lopend spektakel gebracht, do speelsters waren nogal nerveus, maar er heerste toch heel wat spanning. Etoile dat uiteraard tuk ging op een eerste thuiszege heeft he de Aalserse meisjes wel lastig gemaakt. In de eerste minuten kregen deze steeds de adem van Etoile in de nek 14-17, doch toen maakten Van Wijns- berge en Fontaine eenti enpuntenkloof 19-29, om met 25-35 te gaan rusten. Daarna ging de thuisploeg aan de Aalsterse voor sprong knagen tot 47-52, maar toen sloeg Fontai-ne een paar keer met sukses toe 47-57. Etoile klampte echter hardnekkig aan en met 59-63 deed de spanning opnieuw haar intrede. Toen verloor de thuisploeg echter drie basisspeelsters Mamot, Agon en Van Imschoot en de Aalsterse zege liet geen twijfel meer. Indien Aalst de vrijworpen beter had weten te benutten had de eind stand er toch anders uitgezien. Vermelden we nog dat De Nul het als spelverdeeJster uitstekend deed en dat Stocks wegens voetverstuiking slechts zeven minuten op het terrein stond. De doelpunten voor AalstMalchi 6-6, Ringoir 4-5, De -Nul 4-4, Fontaine 11-10, Stockx 3-7, Vanwijnberghe 7-0. BEVEREN-AURORA ZELE 33-42 De verplaatsing naar Beveren is voor de Zeelse meisjes steeds een moeilijke uitwedstrijd, die ze vorige zondag in een mooie overwinning konden omzetten. De eerste 10 mnuten zag het er nochtans niet rooskleurig uit voor Monique Inghels en Co. De thuisploeg liep uit tot 16-8 en wanneer Aurora in verdediging eindelijk de 1-3-1 opstelling onder de knie had konden ze aan een remonte beginnen, die aan de rust naar een 24-19 stand leidde. In detweed e helft ging Aurora in één ruk door naar 24-42 en bleven de thuisspelers 15 minuten zonder korf en misten acht vrijworpen. Aurora nam de slechte prestatie in de laatste 5 minuten over. Technische uitslag Pletinck 2-2, De Lintdecker 4-2, De Graeve 11-15, Ediers 0-0, Onselaere 2-2, Inghels 0-2, Bontinck 0-0. Reserven BEVEREN-AURORA 51-25 Ediers, Coppieters J. 5, De Lintdecker 6, De Graeve M. 8, Bontinck J. 6, Onselare, Geerinck A. S. AALST-BATAVO 55-51 Zeggen we al onmiddellijk dat de zege door de Aalsterse meis jes afgedwongen tenvolle verdiend is. Suncharm won trouwens de wedstrijd nu niet alleen in verdediging maar ook door de afstandsworpen wat doorgaans het zwakste wapen is. Het waren Podevijn en Van de Velde die van op de outlijo slag op keer raak troffen. Ookinverd edigjng werd opnieuw een zeer goede beurt gemaakt met Van der Stock en 'Ringoir die toch nog niet de ideale konditle te pakken heeft. Naessens was eens te meer als spelverdeelster moeilij kte vervangen. Van meet af aan sloeg Suncharm een kloof van acht punten en bij de rust ston den die acht eenheden nog steeds in de cijferverhouding (34-26). Na de rust ging het dan toch iets minder vlot bij Aalst waarvan 'Batavo dan profiteerde om te naderen. Aalst sloeg ook nog terug langs Podevijn en Ringoir en stelde de tweede thuiszege veilig. De doelpunten Podevijn 7-8, Riqgoir 6-5, Van der Stock 7-0, Maturo 0-2, De Cremer 0-4, Naessens 2-2, Van de Velde 12-0. NATIONALE PLOEGEN 20 uur (27.9) Mont-sur-Marchierwie - Sunshine Aalst 1e Nationale 2e NATIONALE DAMES 10 uurFémina Liège-Suncharm 4e AFDELING 20.30 u. (28.9) Osiris - Baasrode DAMES PROVINCIAAL 15 u. Aurora - Lokeren 10.30 u.Robac Greenbergen - Laarne 2e PROVINCIAAL A 11 u.Moerzeke - St.-Niklase 10 u. Cabrita - Melle 2e PROVINCIAAL B 16 u.White Star - The Tower 3e PROVINCIAAL A 20 u. (28 9)Hemaco - Sp. Temse 11 u. Buggenhout - Blauwwit 10.30 u. Grembergen - Old Fellows. 3e PROVINCIAAL C 11 u.Vos Ronse - Haaltert ST. NIKLASE-CABRITA ZELE 60-63 De enige positieve kant aan de wedstrijd in de St Niklase Sporthal is dat de twee punten binnen zijn, anders moeten de Cabrita-boys zeker niet hoog oplopen met hun prestatie, in- zonder omdat ze aan de rust met een 23-37 score een goed uitgangspunt hadden om tot een afgetekende score te komen. Het evenwicht bleef in de wedstrijd to de 10e minuut dan namen de Zeienaars geleidelijk aan voorsprong 14-23 via D'Hooge en De Beule, maar het uitschakelen van Georges Van Miegroet die fel geschaduwd werd was een streep door de rekening. In de tweede helft konden de mannen van Frans Van de Vij ver tot de 7e minuut hun voor sprong behouden 34<50, maar van dan af lagen ze volledig overhoop met een degelijke afwerking en werd het aan de 17e minnut 56-57. De pre caire situatie werd gered door Maurits 'De Loose, die de ver lossende ikonven scoorde en zijn klub aan een nipte zege kon 'helpen. Percentsgewijze was de afwerking met 29 ge lukte pogingen op 67 nog niet zo slecht maar het aantal doel pogingen ligt aan de lage kant, dit komt door het trage opzetten van de aanval. Op bepaalde momenten zouden enkeël quick breaks goed van pas komen om snelle mannen als De Beule en 'De Loose aan het nodige vertrouwen te heipen. Technische uitslagen Shots Coene 1-2 Dhooghe 8- 15, De Loose 5-10, Van Mie- groet G. 2-6. Cuypers 4-1, De- prez, De Beule 8-2, Michiels 3-6. Miniemen Cabrita-De Pinte 58-26 Caudron, D'hooghe 6, Moens J., Dhooghe P. Van Damme P. 24, Vercauteren 20, Goet- maeokers 6, Moens Y 2, De Nil, Saoré. Kadetten Juventus Zottegem-Cabrita 50-43 De Beule 2, Van de Velde 13, Moens P., Vanderburgt Dhoo- ge I. 5, Famay 27, Coppieters 2, Van Hauwaert, De Waele P 4. Scholieren Juventus Zottegem Cabrita 64-69 Van Driessche. Heirwegh, Van de Velde E., Van Hassel Ph., 24 Van M sghem, Van Lyse- bettens 2. Van Hassel G. 14, aoobs 5, Deprez 22. BENO EiOLDFINGERS-S. AALST 71-85 BBC-THE DONALDS Dankzij een puike fysiek en knap aanvalsspel Is The Tower er in geslaagd een eerste overwinning af te dwingen. Een langzame start voor beide ploegen, maar de twee eerste puntjes voor de bezoekers langs vrijworpen. In de aanhef hadden The Donalds een lichte voor sprong op de Tow er-jongens zo dat na tien minuten de stand 12- 13 was Bij de 16e minuut leid de de bezoekende ploeg met 20- 76-51 23. Nog eenmaal kwam The Tower op gelijke hoogte (26-26) doch The Donalds hielden tot de rust stand 28-34 Tower ving de tweede helft resoluut aan. ze namen stevig het roer in handen en Jiepen onmid- delijk uit tot 42-34 en slechts na zes minuten tekende de bezoe kers hun eerste tegendoelpunt aan. The Donalds trachten nog bij te komen maar de thuisploeg hield prachtig stand en na 12 min. noteerde men 52-44 stand Het fysieke heel sterke thuisteam liep de bezoekers nu geheel on der de voet, en bij het eindsig naal was de voorsprong gegroeid tot 25 punten, zodat de eersite overwinning voor BBC Eurowas Tower een feit werd. Eindstand 76-51. Sohandevijl 4-16, Van Der Borght 0-10, De Schaepdrijver 6-0, Wal- graef 2-7. Dumont 2-9, VieUefont 2-0, Oe Neef 40-6, Van Gijzeghem 2-0 The Tower Aalst won tegen The Donalds. (JM) Suncharm heeft op opvallende wijze zijn uitstekende start kun nen bevestigen en heeft opnieuw een overtuigende verrichting opgebracht. Het hield Goldfingers dat nogal onsamenhangend speelde en inzonderheid dreef op de one man show van Davies, van meet af aan onder de knie. Aalst lanceerde vooral langs Schollaert, die eens te meer een der meest markante figuren was, pijlsnelle tegenaanvallen. Waar Michelet geen noemens waardige tegenstand onder vond kon hij veelal met suk ses zijn afstandsworpen afvu ren. Tot 15-18 kon de thuis»- ploeg zowat gelijke tred hou den maar inikasseerde daarna een 0-10 dank zij het door lopend rebound overwicht van Dillard en Gillespie (15-28). Gdldfirngers zou nog wel te rugslaan 33-30 maar daarna stond geen maat meer op de Aalsters prijsschutters Schol laert en Michelet (50-64) en hiermee was de wedstrijd ook gespeeld. De doelpunten voor Suncharm Schollaert 6-11, Michelet 8-17, De Blook 8-3, Gillespie 10-8, Dillard 4-8, D. D'Hendt 02. Wordt de wedstrijd tegen R. White tooh gespeeld De zaak Racing White die zo als men weet forfait ver klaard wend werd vorige dins dag besproken, zodat de kans bestaat dat de wedstrijd Aalst-R. White zaterdag toch zou plaats hebben. L. TURNHOUT-OSIRIS AALST 64-67 Voor deze belangrijke wedstrijd had Osiris zijn beste speler Bleseman die slachtoffer van een ongeval was geworden, in slaatste instantie nog kunnen recupereren. Bieseman werd trouwens eens te meer de meest opgemerkte figuur uit deze boeiende en spannende partij waarin men tot op de valreep in de onzekerheid leefde. In de defensie werd ook de verrichting opgemerkt van J.P. Heyvaert die insgelijks een ruim deel in het sukses van zijn ploeg heeft. Joco nam een bliksemstart en alras stond 14-4 op het bord. •Na amper tien minuten had Aalst deze handikap kunnen weg vagen. In een tijdspanne die zich van de 15e tot de 20e min. situeerde zette Osiris op zijn beurt opnieuw het bord in zijn voordeel. Drie minuten voor tijd kwam de balans even n even wicht doch Bieseman nam de laatste twijfel weg. De doelpunten voor Osiris: Bleseman 21, Schorreel 4, Troch 14, Heyvaert 10, Van Keymeulen 16, Moeyersoen 2. Nu zaterdag 29.9 speelt Osiris in eigen zaal een derbywedstrijd tegen Panters Baasrode dat vorige zondag Antwerpse klopte mee in de top zit en dan ook over hoge troeven moet beschikken. Osiris Aalstnu ook uitstekend in Vierde Nationale. (JM) WÊÊ Üllard (Suncharm) fantast, doch nog een crack. (JM) BLAUW WIT ZELE-LOCHRISTI 41-44 Voor de Zandbergploeg was de komst van Lochristi een enige ge legenheid om de eerste seizoen zege te halen. Het verloop van de wedstrijd was bijzonder gun stig voor de Zeienaars en onder impuls van Eric Van Malderen en Eddy De Win konden ze een 10- punten uitlopen. Bij het in gaan van de tweede helft begon de foutenlast door te wegen en wanneer achtereenvolgens Ver meulen en Willy Van de Wauter uitvielen kwamen de bezoekers terugbij. Slechter verging t Blauwwit wanneer ze topscorer Van Malderen verloren. Lochristi maakte hiervan gebruik om in de laatste minuten een lichte voor sprong te nemen en de eerste overwinning voor Guido Clem- minck en zijn jongens ging ver loren, daar waar ze de zege zéker verdienden. BENO. ianters Baasrode-BBC Antwerpen 85-57 hebben weer tot de tweede helft moeten wachten om i ad inters op zijn volle kracht te zien. Inderdaad, lukte Panters 0 it eerste doel, voor het overige heeft yet gans de eerse helft ssp het krijt gestaan, b acht Willy Van Den Broeck direkt na de start al, Panters op lorsprong, het was maar vals alarm voor Antwerpse. Inder- lei iad, de oude Daems regelde bij de bezoekers het spel zo- •nig dat Panters er aanvankelijk niet meer aan te pas kwam. frtwerpse leidde dan ook vlug met afgetekende cijfers 2-10 3i i 5 min. Panters schakelde een korte tijd naar de man- rgh irdediging over, maar dat hielp nietwe gingen naar 16-25. en bevlieging van Moens-Boeykens naar het einde van de 1ste Ci lift toe bracht Panters toch in het zicht van de bezoekers Mi»-34 met de rust. Ro ngs Moens en M. Van Den oeok maakte Panters onmid- NXillijk gelijk 34-34. WiNy Van *1 Broeck-Moens-Colpin gin- n nu voortreffelijk samen- el en in verdediging zodat twerpse bijna niet meer tot elen 'kwam. Daarbij begon inters scoordermachine op He toeren te draaien en met elen van Miei Van Den Oeok-Colpin-Boeykens ging nters spoedig naar een rui- voorsprong Een domper de vreugde kwam er wel >n Willy Van Den Broeck, de verdedigende rebound or een groot deel had be erst zich voor 5 (lichte) rten moest gaan kleden ar -dat remde Panters nau- lijks. Miel Van Den Broeck )on nu immers zo kwistig rfstentie uit te delen dat nters na 10 min. al 20 punt- i bonus had. Een goed wed- ijdeinde van Florkin zorg- voor nog duidelijker cijfers, nters had een sterke 2e ft gespeeld Willy Van Den took-Colprn en ook Moens ren prima in verdediging, nvallend speelde Boeykens h fel in de kijker, maar de tor van de ploeg was toch er eens Miel Van Den took die scoorde en liet >ren, zodat er, de slechte ersomstandigheden in aan- nking genomen nog hoge ers werden bereikt, tordag reist Panters naar Osiris Aalst en dat zal wel een hardere dobber worden Panters-Antwerpse 85-67 Panters Colptn 8, Miel Van Den Broeck 24, Willy Van Den Broeck 2, De Smet H. 3. De Smet J., Moens 17, Boeykens 23, Herssens, Fiorkin 8. Reserven Panters-Antwerpse 61-58 Panters Goeckeibergh 5, For- ceville 9 De Smet H. 14, Co- niokx 11, De Smet J 9, Boey kens 2, Herssens 2, Florkin 9 Miniemen Panters-Tïssac II 90-25 Panters De Bleser 12, Van Bossche L. 11, Verstappen M. 14, Peelman 2, Moens G. Q, De Deoker G. 10 Van Bossche P 33 Kadetten St. Niklase-Panters 7601 PantersHermans E. 8. Ver hulst M. 6, Wellekens 22, Es- seldeurs 15. Dierickx 10 Scholleren 9t. Nlklaèe-Panters 46-66 Panters Coeckelbergh 19, Stevens 6, Bertin 4, Moens 29, Hermans E. 6, Verhulst M 2 Programma week-end zaterdag 28 september Miniemen pupillen Panters-White Star 14.30 en 15.30 u. Kadettlen en scholieren naar Hemaco. Vertrek 14.30 u. 1ste en reserven naar Osiris Aalst. Vertrek 18 u. VB. BBC Rac. Haaltert- BBC Red Boys St.-Lievens-Houtem 47-44 BBC Racing Haaltert dat het in zicht hat tegen de hekkensluiter uit Sint-Lievens-Houtem, eens een monsterscore te bereiken, kwam bedrogen uit. In de eerste plaats, was zulks wel te wiiten aan de slechte weersomstandigheden, maar in de tweede plaats zeker aan hun arebi-slechte afwerking. Nochtans liet de eerste minuut het beste veihopen voor Haaltert want reeds na één minuut spel leidden zij met 4-0. Een zeer pre- ciese R. Gordebeke zorgde er voor, dat via 4-2, het spoedig 8- 16 werd bij de 10'. BRACKEVA kwam hem een handje toeste ken, en bij het ingaan van de laatste minuut van de eerste helft leidden de Red Boys met 8-25. Rust word geloten met een 10-27 stand. Wat coach Van Hauwer- meiren aan zijn manschappen, tij dens de rust allemaal „gezegd" heeft, kunnen wij nauwelijks den ken. Onmiddellijk werd gestart, met een zeer stugge man op man ver dediging. en de resultaten bleven ook niet uit. Via 19-29, was het na 3' reeds 22-29, om uiteindelijk op 'de 10' gelijk te komen 32-32. Daar waar iedereen dacht dat Haaltert, nu wat zou gaan rusten, had het mis voor. Er werd verder man gespeeld en na 16' spel had Haaltert stevig de teugels In handen 43-34. Een time-out bracht wat rust In de gemoederen, wat toeliet aan de Red Boys om nog terug te komen tot 47-42. Met goed georganiseerd rond te spe len hield Haaltert tenslotte, de beide puntjes thuis. Eindstand 47- 44 Scoorden voor HaaltertW, Posse 16, M. Bursens 4. F. De Prez 13. U, De Boitselier 12, J. Noteboom 2.

De Voorpost | 1974 | | pagina 19